sten mm w wmm u di SPORT EN SPEL Weet u t al .Theo en Marijke gaan trouwen e/ Meer weten Vraag er de VW's naar PmWww vf? aluminium rgalerie^ m fcc lel iK S POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Totaal-uitslagen JI Ja, we kregen vandaag een kaart. Leuke kaart trouwens, van de Kennemer Kaarten Kollektie.Ga voor u naar 't stadhuis gaat eerst langs bij DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. eigen atelier torenstraat 46 castricum tel. 02518-52080 TRAINER HANSURSEM ZIET TOEKOMST ZONNIG IN Oefenprogramma Donateurs opgelet GEMEENTE-D.V.W. "SPEED0-NIEUWS" MENEI Kapsal kapsal COMMUNICATIE VERENIGING HEILOO (27 MC) GEENAT00MAFVALINZEE Fa. M. STEENH0EK EN ZONEN -•> I L é.v- *<§«Ka' H JpT Ét te IHPi Bij art hui! doe stul T0\ EX CO JA Bk |MA Ipak Ifrii H/ Si hiê UITKIJKPOST 11 AUGUSTUS 198]" «ITKIJK1 CHINEES-INDISCH RESTAURANT „LOTUS" OPENT TWEEDE ZAAK IN BAKKUM Dinsdagavond ging de 2e vestiging van het Chinese restaurant „Lotus" open, gevesjigd aan de Johan van Oldebarneveldtweg 9 te Bakkum. Eigenaar, de familie Wong, liet dit niet onopgemerkt gebeuren, genodig den uit Heiloo, Castricum en Bakkum kregen van de verfijnde kookkunst der Chinezen vast een voorproefje. Bij de Heilooërs was dit al bekend, daar „Lotus" al bijna 3 jaar in de Win kelhof 't Loo is gevestigd. Wat niet weg neemt, dat het in Bakkum al even goed smaakte als in Heiloo. De heer en mevrouw Wong laten hun klanten graag kennismaken met de grote verscheidenheid aan Chinese en indische gerechten. Het Hollandse publiek is snel geneigd altijd maar weer naar de bami en nasi goreng te grijpen terwijl er zoveel méér is. Wat dacht U van een peking-eend of kuluhyuk en niet te vergeten de Lotus soep of de zeer verfijnde Tjaptjoy en dat is nog maar een kleine greep uit de uitgebreide kaart. Laat U gerust eens adviseren, het personeel is daar altijd toe bereid en neemt alle tijd voor U. Een aardig de tail was dinsdagavond dat alle bezoe kers een prachtige waaier kregen. Daar de temperatuur deze avond bij zonder hoog was, bleek weer eens dat ouderwetse attributen nog uitstekend dienst kunnen doen. Iedereen zat naar hartelust te „waaieren" om de nodige verkoeling te krijgen. De zaak in Bakkum heeft dezelfde ge zellige sfeer als in Heiloo. Wie voor de variatie eens in Bakkum wil gaan eten, kan altijd even bellen: 02518-51137. Vorige week kreeg u verslag van de wedvlucht van St. Quentin. Er is toen nog niets vermeld over het verloop van de wedvlucht van Bergerac. Daar was toen ook niet veel meer van te melden, dan dat de duiven op vrijdag gelost zouden worden. De lossing ging toen niet door en werd uitgesteld tot zaterdagmiddag. Ook toen geen lossing, maar tenslotte wel op zondagmiddag om 1 uur. Blijkbaar hebben de weersomstandighe den de zaak weer danig in de war gestuurd. Van de 39 duiven, die door 9 leden werden meegegeven, kwamen tot vrij dagavond slechts enkele duiven thuis: maandag 2, dinsdag 2, woensdag 2, donderdag 1 en vrijdag ook 2. De grote overwinnaar in onze vereni ging werd P. Bakker. Hij klokte 's middags om 16 uur 51 min. en 40 sec.; vliegsnelheid van de duif 787 meter en 52 cm. per minuut of 47 km. en 251 meter per uur. Voor het afgelopen weekend stond de reeds eerder aangekondigde wedvlucht van Compiègne op het programma. Hiervoor werden van 10 leden 82 duiven verzonden. Ook deze duiven zijn zaterdag en zondag niet gelost. Maan dagmorgen 8 uur: zojuist via radiobe richten vernomen: „duiven worden naar huis teruggezonden". Tenslotte was er nog een eerste wedvlucht van de z.g. navluchten. Hierop mogen1 zowel oude als jonge duiven worden meegegeven. Hiervoor gingen van 20 leden totaal 252 duiven naar Dordrecht. Alweer vanwege de weersomstandigheden gingen deze dui ven pas om 1 uur de lucht in. Th. v.d.Berg klokte de snelste om 14 uur 21 min. 29 sec. Vliegsnelheid 1092 meter 79 cm. per minuut is 65 km. en 5667 meter per uur. De 51e en laatste prijsvliegende duif werd geklokt om 14 uur 29 min. 55 sec. Bergerac: P. Bakker (4) 1-5 SjBakker (6) 2 Comb. Kaandorp/Keppel (5) 3-6 N. de Haan (2) 4 N. Adrichem (5) 7-8 H. Lases (5) 9 Dordrecht: Th. v.d.Berg (24) 1-3-12-15-16-20-24-25- 39-42 i. Molenaar (16) 2-19-23-27-46 N. de Haan (19) 4-5-6-7-8-17-28-33-34- 36-48-49 HLases (17) 9-11 -26-30-37-41 N. Adrichem (15) 10-22 Sj. Bakker (8) 13-47 S. Meijssen (22) 14-31-38-50 R. Middelburg (4) 18 J. de Best (26) 21-40-45 A. Sonnevelt (14) 29 C. Groot (8) 32-35 Kaandorp/kappel (17) 43 J. Pepping (10) 44 S. Leijen (8) 51 P.s. Er blijken lezers en/of lezeressen-te zijn, voor wie niet alles duidelijk is. Zo is er gevraagd, wat die getallen tussen haakjes te betekenen hebben. Dit zijn de aantallen duiven, die de verschillende deelnemers hebben meege geven. Wie nog meer wil weten over de wedvlucht-uitslagen of iets van dien aard, kan zich wenden tot: H. Lases, Westerweg 207, tel. 331712 in Heiloo. a.s. Vrijdagavond op de braderie in Heiloo ENCY CLOPEDIEËN met ƒ1000,-- korting of bij BOEKHAN DEL DIDEROT, NIJVER- HEIDSWEG te Heiloo. T.k. Ned. havoboeken Wisk., Eng. (avond) Natuur, Scheikunde, Vi prijs!! b.evr. na 18.00 uur, J. Ruiter, Hoekstuk 1852 KX Heiloo. 072-337157. Te M. 72, Tel Te koop AARDAPPELEN Rechtstreeks van de gros sier dus voordeliger, pr. kwaliteit 20 kg. Doré en ei genheimers voor 10,-, óf 5 kg. voor 2,75. Af te ha len bij: J. Liefting, Heeren- weg 213, Heiloo, t/o bak ker Hemmer. T huur aangeb. kamer in gedeelte van boerderij. Voor meisje (of jonge vr.) met gez. gebr. v.keuken toil./douche. Tel. 072- 332228. Te koop Ijskast. Tel. 337043 Reisbureau Schilder B.V. 3 dagen Parijs vanaf 130,-. Ter overn. gevr. golfplaten Tel. 072-332228. Te koop wegens emigratie 'n weinig gebruikte zonne bank 500,-. Atco motor maaier 50,-. Tel 072- 331898. Vacantie nog even genieten van de zon in Z-Limburg Voll. pension 280,- p.p. per week. Inl. 072-333009. Te koop ledikant matras. |tel. 072-331088. Te koop: Wengé wandmeu- belT.e.a.b. Tel. 02205-1725 Reisbureau Schilder B.V. 3 dagen Londen vanaf 285,-. R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175 64 soorten in iedere 'maat, snel en precies uit ook houten lijsten, glassystemen, passepartouts, inlijsten, schoonmaken en restaureren van schilderijen, aparte regeling voor kunstenaars en galeries. Ursem, beslist geen onbekende naam in de kringen van H.S.V. Toen de huidige trainer nog een peuter was, trok vader Ursem al krijtlijnen op de velden. Daarmee werd eigenlijk de basis gelegd voor de relatie Hans en H.S.V. Zo gauw dan ook de leeftijd het toeliet ging hij voetballen bij H.S.V. om via kapaciteiten en leeftijd door te dringen in het eerste elftal, welke in die beginperiode nog trainde onder leiding van de hr. Zuidema. Met veel plezier denkt hans Ursem nog vooral aan de laatste jaren in dat eerste elftal. Sfeer was er in overvloed, dat bewees o.a. wel de aanwezigheid van onze dames vóór, tijdens en na de wedstrijden. Zelfs de kinderen van onze spelers groeiden al weer op in dat sfeertje. In die periode heb ik ook mijn vrouw Marjan leren kennen die nu ook blij is met de terugkeer op het oude nest. In die voetbalperiode hadden de wortels zich zo vast gezet dat ik ook na deze aktieve periode wilde doorgaan en werd dan ook trainer. Hans Ursem van beroep onderwijzer, trainde in de afgelopen,jaren onze zuiderburen Limmen en deed daar de nodige ervaring op die hij ongetwijfeld ook nu mede zal kunnen gebruiken. Op de vraag wat hij denkt over het H.S.V. spelersmateriaal antwoordt Hans Ur sem „er is hier een jonge talentvolle selectie waar veel mee te bereiken valt, maar we moeten er met z'n allen, want alleen kan ik het niet,hard aan werken om goede resultaten zichtbaar te laten worden. Dat 'n speler een off-day heeft kan ik begrijpen dat heeft iedereen wel eens, maar dat een speler geen inzet toont is niet te verteren. En hieruit spreekt het karakter van de 35-jarige trainer nl. wat je aanpakt daar moet je helemaal achter staan. De eerste trainingen zitten er op, ook de eerste oefenwedstrijden komen in zicht (zie onder) en dan de kompetitie met als eerste kapstuk de wedstrijd tegen zijn oude klub Limmen op 12 september, welke vorig jaar in de laatste 5 minuten met 1-0 door H.S.V. werd verloren. Zonder ver vooruit te lopen belooft het seizoen 1982-1983 met de nieuwe trainer Hans Ursem en zijn eveneens nieuwe begeleider Jan Bugter een interessante tijd tegemoet te gaan. 19/8 Thuis 7 uur Alkm. Boys, 22/8 thuis 12 uur Wijk aan Zee, 27/8 en 29/8 uit Zilveren Tulp toernooi, 2/9 thuis Terrasvogels 5/9 uit of thuis nog niet bekend een bekerwedstrijd. Een dezer dagen zult u weer bezocht worden voor het innen van de donatie- gelden. Wanneer u bovenstaand artikel heeft gelezen, zult u wel weer ongedul dig uitzien naar het nieuwe voetbalsei zoen, Ook nieuwe donateurs zijn uiteraard weer van harte welkom. U steunt daarmee een heel belangrijk werk. Bovendien biedt uw donatie u ook weer voordelen. Gratis kijken naar de wedstrijden en welkom op onze feest avonden. Stelt u daarvoor even in verbinding met de h r. Bolten, tel. 332071. Afgelopen vrijdagavond werd door de Personeelsvereniging van de gemeente Heiloo de jaarlijkse viswedstrijd georga niseerd in een van de mooie vijvers aan het Frederica's Hof in plan Oost. Onder ideale weersomstandigheden wist het elftal van D.V.W. in totaal 870 cm. vis te vangen, terwijl het team van de gemeente Heiloo 807 cm. vis op het droge wist te brengen. D.V.W. werd derhalve wederom winnaar, alhoewel het verschil jaarlijks kleiner wordt. Tijdens de prijsuitreiking, welke plaats vond in café-bar "La Strada", bleken de navol gende 5 personen tot de beste resultaten te zijn gekomen: 1. J. van Willigen (D.V.W.) 313 cm. 2. M. van Steeg Gem.) 265 cm. 3. A. v.d. Nagel (D.V.W.) 233 cm. 4. P. Meinema (Gem.) 192 cm. 5. M. Niele (Gem.) 107 cm. Eindelijk is het bijna weer zover! Op 2 september a.s. gaan we weer met frisse moed beginnen aan ons nieuwe badminton seizoen. Speedo is een jonge dynamische vereniging die pas 5 jaar bestaat, doch reeds knappe resultaten in de badmintoncompetitie heeft behaald. We spelen, voor de rekreanten, op de donderdagavond in "Sporthal de Meent" en, voor de competitiespelers op de dinsdagavond in de gymnastiekzaal van de H.T.S. Ook de jeugd, in de leeftijd van ongeveer 10 tot 18 jaar, komt aan zijn trekken op de donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur. Wij hebben in "de Meent" de beschikking over 8 banen en in de H.T.S. over 4 banen. Hiervan wordt er een baan gebruikt doOr onze badmintonleraar die u gratis les geeft, de overige banen worden gebruikt voor onderlinge wedstrijden. We nemen met 4 senioren-teams deel aan de bondscompetitie. Na elk seizoen is er, bijna al traditiegetrouw, een groots afscheidsfeest voorafgaand door het "Speedo-toernooi"! Thans bestaat de mogelijkheid u in te shcrijven voor zowel de dinsdagavond alsmede de donderdag avond. Ook voor de jeugd! Heeft u interesse of wilt u zomaar eens een kijkje nemen, dan kan dat vrijblij vend op de donderdagavond in "de Meent". Voor verdere inlichtingen of aanmeldingen kunt u zich wenden tot mevr. G. Kleinsma, Judith Leyerstraat 12 te Alkmaar (Hoefplan), tel. 072- 111380. Het bestuur. Wi 2 va ^'op af 3t Nu y. Aosl i' parkei Ja leden, jullie kunnen misschien wel begrijpen dat dit dan toch echt wel een korter stukje wordt dan normaal. Het nieuws wat er te vertellen was, hebben jullie in deze krant (zie vorige -rsr week) al kunnen lezen. Vamor Ik wil voor de goede orde de belangrijke ry., data nog wel herhalen: - 11 augustus gu y.I ledenvergadering in het Open Huis. (Wij hopen dan iedereen te zien) 28 augustus krantenaktie.'A? Wat betreft de 18e augustus is, als julli|^ïï^j^| dit lezen, het bekend geworden of dit^^^^ doorgaat of niet. Op het moment van dit schrijven (8—rf augustus) was dit nog niet bekend. D beslissing hierover zullen wij de volgen de dag horen. Wij hopen dat onze spelers zich staande bij zullen houden. Er is nog één ding wat ik jullie nog niet verteld heb en wel het volgende. Wij hebben contact opgenomen met de R.O.H. met de vraag of zij op één van de data waarop we de sporthal gehuurd hebben, zin hebben om tegen ons te voetballen. Helaas konden zij op de datum die wij gedacht hadden niet en wij zullen nu van hun bericht krijgen wanneer zij wé! kunnen. Zij zullen dan zorgen voor eeitl0!0Z sporthal en sturen ons dan bericht. Dan weten jullie dat ook weer. Goed mensen, dit was het weer. Ik hoop] jullie allemaal op 11 augustus te zien i het Open Huis. Ook al heb je misschiei niet zoveel zin, kom toch. We willen! jullie allemaal spreken. Van deze kant de vriendelijke groetei en tot horens en werkens, groeten oei, Jack (831), Binnenkort zal weer een grote hoeveel-] heid radioaktief afval in de oceaan worden gedumpt. Dit jaar zal er bijna] 10.000 ton afval, afkomstig van dei kerncentrales Borsele en Dodewaard.J research, ziekenhuizen, laboratoria eni afval uit België en Zwitserland, worden ingescheept in de haven van Deii Helder. Van daaruit wordt het afval iti de oceaan gedumpt. De landelijke energiekomité's en basis-I groepen tegen kernenergie, waaronder! ook de basisgroep Heiloo, hebben reeds! aangekondigd dat er op diverse manie-J ren aktie zal worden ondernomen tegen de dumpingen. A.s. zaterdag, 7 augustus, zal om 13.001 uur vanaf het Stationsplein in Den] Helder een landelijke demonstratie! worden georganiseerd tegen het dum-i pen van afval in zee. Deelnemers uit ;i Heiloo vertrekken om 12.05 uur per trein naar Den Helder. Voor: Goten en Dakbedekking Holleweg 71 - Heiloo Tel.331855 b.g.g.334972 Landelijk erkend Te koop: 3 zits ronde bank 2 fauteuils (beige bruin), mahonie houten w andmeubel, koperen staande kapstok. Tel. 02206-1493. Te koop gevr. een beige rijbroek mt. 46-48. Tel. 330390. Te huur garage (Werken- delslaan) Tel. 072-613149. Te koop Stopzand 4 m3. Tel. 337043. Vakantie in eigen land is voor erg veel Nederlanders nog een nieuw avontuur. Gek eigenlijk: wél duizenden kilometers rijden om een verre bestemming mooit te vinden, maar het onbekende vlak bij huis blijft vaak onbemind. Ook Gelderland en Overijssel vinden dat ze best wat meer be mind zouden mogen worden, want de mogelijkheden liggen er voor het grijpen. De natuur is er present in een verrassende variatie - kijk naar de velden en bossen, dê kronkelende beekjes en schitte rende boerderijen in Twente en de Achterhoek, ga lekker luieren op een zandstrand langs de fisse Randmeren, ontdek de rijkdommen van ons grootste natuurbezit de Veluwe, de meren en moerassen en de glooiende weiden van de Kop van Overijssel, de imposante we reld van het water in het Rivieren gebied. Het is dat de mensen die er wonen, gewoon Nederlands spreken - anders zouden deze aan trekkelijkheden van de twee ooste lijke provincies net zo goed uit een buitenlandse reisgids kunnen zijn gewandeld. Honderden kilometers fietspad liggen er klaar om gezond de om geving te verkennen, rustige land weggetjes maken een toertje met de auto niet minder aantrekkelijk. Het aardige van Gelderland en Overijssel is, dat hun verpakking zo afwisselend is met alle contras ten die daar bij horen. Stadjes aan de rand van het IJsselmeer ade men weer heel wat anders dan de ruime IJsselmeerpolders of dorpjes die tussen de boomgaarden sluime ren. En óveral valt wat te beleven: een museum, een kasteel, gezellig winkelen in een grote stad, een koel drankje op een terras, een re creatiegebied dat speciaal werd aangelegd om mensen in hun vrije tijd van dienst te zijn. Watersport, paardrijden, wandelen langs hon derden nauwgezet uitgestippelde routes - vraag er de WV naar en die staat nooit met de mond vol tanden. De praktijk wijst uit dat een dag je-uit naar meer smaakt als het goed is bevallen. Dat is ook de re den waarom de samenwerkende provinciale VW's van Gelderland en Overijssel samen met het Na tionaal Bureau voor Toerisme een uitgebreide veelkleurige brochure hebben uitgebracht met tips en in formatie over speelse,culturele, sportieve en rustige dagjes-uit. „Dagje uit in Gelderland en Ove rijssel" is behalve bij de provinciale VW's verkrijgbaar bij alle VW-i- kantoren in Nederland - een gratis wegwijzer voor bezoekers die het onderste uit de kan willen hebben voor het invullen van hun dagje- vrij. De lollige kant van de vrije tijd krijgt een apart accent: daar zor gen tientallen toeristische attrac- ties voor, bijna altijd spannend ge noeg om er een volle dag aan te besteden. Een groot aantal van die dagbezoek-attracties in Gelderland en Overijssel werken nauw samen met de provinciale VW's en zijn in de dagje-uit-brochure apart be schreven. Op deze pagina korte portretjes van deze dag-attracties. Rederij Flevo: Vier rondvaartboten, van alle gemakken voorzien, heeft Rederij Flevo on der eigen vlag varen om passagiers mee te nemen op een mini cruise van bijna een uur. De rondvaarten vanuit Hardewijk gun nen een blik op oude stadjes aan het IJssel meer maar ook op het nieuwe land dat door inpoldering ontstond. Vele malen per dag zijn er afvaarten voor zo'n excursie-te-water. Daar naast verzorgt Rederij Flevo ook dagtochten met Volendam, Floorn worden gemaakt vanuit en Spakenburg als aan- Lelystad-Flaven, de loophaven. Trips naar tocht naar Spakenburg Volendam en Floorn vanuit Hardewijk. 4 Veluwestrand: Een noeg aan de boulevard dat iemand zich ver schoon zandstrand, uit- van Harderwijk om van veelt. Zeker zestig gestrekte ligweiden en het water te genieten, speeltoestellen lokken ook nog een super- lekker uit te rusten en om actief te zijn en dat speeltuin: plaats ge- geen zorg te hebben is nog lang niet alles. Het Veluwestrand heeft ook nog een bootjesvij ver, een grote skelter baan en een perma nente expositie van na gebouwde miniatuur kermisattracties. Het aantrekkelijke van het strand is vooral dat het eerste stuk veilig on diep is voor de kleint jes - een zorg minder voor een dagje-Velu- westrand. Overal in Nederland zijn i-kantoren van de VVV: de i is een garantie dat ze er alles weten van vakantie- en vrijetijdsmogefijkheden in eigen land. Daar liggen ook brochures, gidsen en folders klaar, die meer vertel len over Gelderland en Overijssel en over de speciale arrangementen die er zijn: geheel verzorgde fiets- en wandelvakanties, logeren in een ster renhotel tegen sterk verlaagde prijs, korte tussendoor-vakanties in com fortabele bungalows en de speciale reserverings-service van een groot aantal campings. Rechtstreeks verdere informatie vragen bij de provinciale VW's in de twee provincies kan natuurlijk - ook een brief of een telefoontje, u kiest zelf maar. Dit zijn de adressen: Provinciale VVV Gelderland, Apeldoorn- seweg 53, 6814 BJ Arnhem, telefoon 085-513713. Provinciale VVV Overijs sel, De Werf 1, 7607 HH Almelo, telefoon 05490-18765. w v* Hui? H Dolfinarium: Iedere keer zijn er weer nieuwe dingen te bele ven in het Harderwijkse Dolfinarium, een zwem bad met maar liefst dertig miljoen liter wa ter, waarin bewoners van de oceaan hun spectaculaire buitelin gen maken. Eén van de hoofdpersonen is de zwaardwalvis Gudrun, die metershoge salto's kan springen. In het 2500 zitplaatsen grote stadion treden de dol fijnen, zeeleeuwen en Gudrun diverse keren per dag op - altijd weer aardig om bij voorbeeld een zeeleeuw onder de douche te zien kruipen. Tussen de bedrijven door is ook een bezoekje aan het grote zee-aquarium de moeite waard, waar kikvorsmeisjes de dol fijnen voeren. BOV pak kof fle: Ponypark Slagharen: Eén keer een kaartje kopen bij de ingang en dan verder met de por temonnee dicht genie ten van de meer dan honderd attracties in dit altijd beweeglijke ple- zierpark voor jong en oud. Een stal met hon derden pony'.s, een Lo ping Star voor duize lingwekkende pret, zwevende schommels aan een draaiende pla neet, een opwindend reisje door de lucht met het reuzenrad - een dag is bijna .te kort om alles mee te ma- want veel attracties ken. Het is altijd kermis hebben juist daarom in het Ponypark - ook een dak boven het bij minder mooi weer hoofd. \Bi pa |m< Gele Prijs

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 10