HOBBYSHOP SPORTEN SPEL :.Mï EGM0ND naaldsterkunst C. MOOT Verse eieren „De Korenbloem" Schoolmarkt gratis Kil doe-het-zelf karweitjes t Venne water schilder De Vroeg te Wint. ;{iÉ Egmondse fotoclub jubileert ALLES VOOR DE DOEHETZELVER stationscentrum 88 t/o station heiloo BRADERIE-AANBIEDING: DEZE WEEK OP AL ONZE SOORTEN KATOEN 10% KORTING HEERENWEG 203 TELEFOON 072-335620 (bij Stationscentrum) BRADERIE AANBIEDING: BRUINE CARB0LINEUM WESTERWtG 259 HEILOO TEL.330919 B.S.C. Heiloo TEAM DAMESS0FTBAL KAMPIOEN! Honkbal Softbal heren LOTERIJ FORESTERS IEDEREEN UITSTEKENDE PRESTATIE VAN MASCHA VRIEND UW LOT koop een lot van DE FORESTERS FORESTERS HONKBALNIEUWS Wedstrijdprogramma Foresters honkbal - softbal FORESTERS SOFTBAL NIEUWS HengelspiGrtvereniging| Prijswinnaars zijn geworden EGMOND OP Z'N KOP EN OP Z'N BEST Zware opgave Spelletje UITKIJKPOST 11 AUGUSTUS 1982 Heerenweg 138 - Heiloo tel: 337020 middelgroot blad 30 stuks kunt u vinden bij: gruttery grutterswaren - klompen - touw - borstelwerk Bezoek onze gezellige Bij aankoop van 50. schoolartikelen New Look of Knijnenberg-tas. r kromménté castfi'cum heemskerk' heiloo heiloo heerenweg 140 tel. 33 49 55 Voor al uw Voor BRUILOFTEN en PARTIJEN natuurlijk naar: natuurlijk naar de sfeervolle zaal Voor verdere informatie: A. de Wit Heerenweg - Heiloo tel: 331167 2lA ltr. Nu voor 9,95 bollen. Heren- en juniorkteding Heiloo. Stationsweg 61 Tel. (072) 33 0068 Enigszins onverwacht kon het softbal- team van B.S.C. Heiloo reeds zondag jl. de kampioensvlag hijsen. Door het niet verwachte verlies van Twins uit Oosterhout tegen A.D.O. - Den Haag werd de plaats aan de kop van de competitie voor de concurrentie onbe reikbaar. Geheel kado kregen de dames de titel echter niet, zelf moesten zij de wedstrijd tegen Birds - Zoetermeer in winst omzetten en daar hadden zij nog de grootste moeite mee. Vele supporters uit Heiloo waren de dames in een gecharterde bus achterna gereisd maar hadden niet gerekend op zoveel span ning voordat uiteindelijk met een 4-1 zege op zak de thuisreis kon worden aanvaard. Na zeven innings officiële speeltijd was de stand 1-1 en was verlenging noodzakelijk. Pas in de negende inning kon Heiloo zoveel druk uitoefenen op de Birds-verdediging dat tenslotte de overwinning met 4-1 werd behaald. Pas toen in de middag de uitslag van de wedstrijd A.D.O. - Twins bekend werd, bleek het kampioenschap een fuit. Onze felicitaties zijn voor coach G. Presburg, zijn assistent B. Kostense en uiteraard alle speelsters van het team. Zaterdag, 14 augustus a.s. speelt de damesselectie de laatste competitiewed strijd op eigen terrein aan het Vennewa- ter tegen A.D.O. uit Den Haag. Iedere belangstellende wordt van harte uitgenodigd dan alsnog het team toe te juichen. Dan ook zal, zo mogelijk, de bekeruitreiking plaats vinden. Iedereen is van harte welkom, iedereen wordt verwacht! Zaterdagavond is er vervolgens in de kantine van B.S.C. Heiloo vanaf 20.00 uur een gezellige instuif voor een ieder die komen wil: sporter of niet, verenigingslid of niet, ook hier is iedereen uit Heiloo en daarbuiten van harte welkom! Zaterdag jl. was een voor Heiloo'se begrippen talrijk publiek op het terrein aan het Vennewater getuige van de plaatselijke derby B.S.C. Heiloo - Foresters. Ook in deze tweede competi tiewedstrijd tussen de plaatsgenoten wist B.S.C. Heiloo de meerdere te blijven. Ook nu werd de eindstand weer 6-3. De toeschouwers kregen een geweldige wedstrijd voorgeschoteld: beide teams waren er pp uit de game te winnen en speelden honkbal een hogere klasse waardig. Deze gewonnen partij toevoe gend aan alle overwinningen op rij, betekent dat B.S.C. Heiloo nog steeds ongeslagen aan kop van de rangschik king staat en nu toch wel vrijwel zeker op het kampioenschap afstevent. Na de wedstrijd van 1 augustus in Amsterdam was B.S.C. Heiloo al zeker van promotie in het seizoen 1983 naar de landelijke tweede klasse. A.s. weekend zal ongetwijfeld de tweede promotie bekend raken: plaatsgenoot Foresters kan dan eveneens tweede klasser worden, waarmee zij alvast worden gefeliciteerd. Zondag 15 augustus a.s. speelt B.S.C. Heiloo honkbal een uitwedstrijd tegen Lijnden te Badhoevedorp. De dan eerstvolgende wedstrijd zal zijn op zaterdag 28 augustus om 14.00 uur op eigen terrein tegen Meteoor (A'dam). In die wedstrijd zal naar alle waarschijn lijkheid het kampioenschap behaald kunnen worden. Het derde selectieteam van B.S.C. Heiloo dat nota bene ook volop in de race is voor een kampioenschap,is het herensoftbalteam van de vereniging! Zij spelen vrijdag a.s., 13 augustus om 19.30 uur een uiterst belangrijke thuiswedstrijd tegen concurrent Alcma- ria Victrix. Ook hier geldt dat aanmoe digingen welkom zijn. Zeker van iedereen die hoopt op drie kam- pioensploegen (selectieteams) in één vereniging in één seizoen! Nu al willen we hier de vooraankondi ging doen, dat in het kader van te houden festiviteiten bij B.S.C. Heiloo zaterdag 4 september een bijzondere dag wordt voor honk- en softballiefhebbers. Dan nl. spelen om 14.00 uur en 17.00 uur achtereenvolgens het B.S.C. Heiloo - honkbalteam en het B.S.C. Heiloo - damessoftbalteam wedstrijden tegen selecties van oud-internationals (en huidige hoofdklassers!) honkbal, resp. softbal. Houdt die datum dus vrij voor het bijwonen van naar wij verwachten spektakulaire wedstrijden honk- en softbal en die naar wij hopen geweldige demonstraties van beide sporten zullen zijn. STAYERWEDSTRIJDEN OP DE ALKMAARSE WIELERBAAN Op vrijdag 13 augustus, 's avonds om 19.30 uur, organiseert Alcmaria Vic trix, stayerwedstrijden op de Alkmaar- se wielerbaan. Een en ander vindt plaats in het ka der van het K.N.W.U. plan om de baansport in Nederland nieuw leven in te blazen. De wedstrijd van a.s. vrij dag bestaat uit drie series achter de grote motoren voor amateurs. Aan de start verschijnen: Louis Rui ter achter Kees Ruiter, Peter Ruiter achter Raats, André Stuyvesant achter Huizinga, Hans Teling achter v.d. Torre en Fred Buitenhuis achter Jaap Niele. Onder deze deelnemers bevinden zich twee finalisten van het kampi oenschap van Nederland, welke j.l. vrijdag in Amsterdam verreden wer den. Het programma wordt omlijst door een attraktief bijprogramma met bekende renners uit de regio. Vrijdagavond alweer de laatste brade rie. Voor alle klanten van de Braderie tevens de laatste mogelijkheid om daar hun lot van de Foresters te kopen. U weet het nog: een lot kost weliswaar 100,-, maar er staat een enorm prijzenpakket tegenover met als onbe twiste knaller de hoofdprijs, een personenauto t.w. van 15.000,-. Maar ook de andere prijzen mogen er zijn: wat dacht u van een vakantiereis t.w. van 3000,-, voor 2 personen, of camera's, fietsen, stereoapparatuur en nog vele andere prijzen. Er zijn 8 trekkingen waaraan ieder lot steeds weer meedoet, ook als u eerder al wat gewonnen hebt. En is 100 gulden ineens te veel? Dat bestaat er de mogelijkheid te betalen in 8 termijnen (automatisch) van 12,50. Om de woorden van een van de kopers aan te halen: „Een goeie flikkerij, zowel voor jullie als voor ons". En dat is ook zo door de koper een grote kans op een goede prijs te geven, varen we er zelf ook wel bij. Dat is dan ook nodig om de leden van deze grote Heiloose vereniging speelgarantie te blijven geven tegen een betaalbare contributie. De Foresters gaat de aktiviteiten in de komende tijd nog wat uitbreiden. Behalve op de Braderie staan we dit weekeinde in het Winkelcentrum 't Loo, alwaar we u van harte uitnodigen ons te steunen met -voor wat hoort wat een goede kans voor u een leuke prijs te winnen. De ie trekkingsdatum, 8 oktober nadert wil toch graag een auto winnen? Na de opvallende prestaties van de A/B-jongens van TRIAS in de afge lopen maanden bewees Mascha Vriend het afgelopen weekeinde in Utrecht dat ook bij de meisjes talent aanwezig is. Als B-meisje liet Mascha bij het ver springen de respektabele afstand van 5,29 m opmeten en was daarmee 9 cm verder dan het clubrekord van Arjan Couwenhoven, dat dateerde uit 1948! Elke vrijdagavond op de braderie verg. verl. onder nr. L.O. 820/001/022 d.d. 3-3-'82 Na de nipte nederlaag van afgelopen zaterdag tegen plaatsgenoot B.S.C. Heiloo hoopt het ie honkbalteam van „De Foresters" komende zaterdag dan toch de vlag uit te steken na de wedstrijd tegen D.V.H. uit Amstelveen. Wordt er namelijk 1 punt gehaald is Foresters voor de achtervolgers onbe reikbaar geworden en is dus promotie naar de 2e klasse landelijk bereikt. Bij deze laatste thuiswedstrijd verwach ten wij iedereen die dit seizoen genoten heeft van het attractieve honkbal van de Foresters nog eenmaal op de „Egels- hoek" waar het altijd gezellig toeven is. Het is belangrijk te weten dat in verband met de Haarlemse Honkbal- week de wedstrijd reeds om 12.00 uur zal beginnen. Zaterdag 14 aug. Foresters honkb. 1 - D.V.H. 1 12.00 uur; Maandag 16 aug. Sullivans 1 - Foresters softb. 1 19.00 uur; Woensdag 18 aug. Bears 1 - Foresters herensoftb. 1 19.00 uur; Foresters herensoftb. 2 - Heiloo 2 19.00 uur; Vrijdag 20 aug. Vikingen 1 - Foresters softb. 2 19.00 uur; Foresters softb. 4. - B.K.C. 2 19.00 uur; Herons 3 - Foresters honkb. 2 19.00 uur. A.s. vrijdag om half 8 speelt het ie team van Foresters tegen Alcmaria 1 uit Alkmaar. Als de dames van Foresters deze wedstrijd in winst weten om te zetten neemt Foresters 2 punten afstand van Alcmaria en met dan nog 1 wedstrijd tegen het onderaanstaande Sullivans te gaan, kan het kampioenschap dan de dames van Foresters bijna niet meer ontgaan. De dames van Willem Zonruiter zullen er in elk geval alles aan doen om deze wedstrijd in winst om te zetten, en zij rekenen daarbij op de steun van iedereen die Foresters een goed hart toedraagt. NIEUWS VOOR DE BILJARTSPORT IN HEILOO Biljartvereniging „De Pommerans" sinds 1960, gaat ingaande 31 augustus 1982 spelen in de Biljartsociëteit Hei loo, Westerweg 316. De vaste speelavond wordt nu dinsdag avond van 19.00 tot ca. 24.00 uur en er worden in kompetitieverband wedstrij den in de spelsoorten libre en band stoten gespeeld. Daar in de nieuwe lokatie over 2 biljarts beschikt kan worden is de in schrijving van nieuwe leden weer open gesteld. Geïnteresseerden kunnen zich elke dinsdagavond bij de Biljartsociëteit of telefonisch bij het bestuur 072-332964 of 331078 melden. KOFFIECONCERT Op zondag 15 augustus a.s. wordt in de Nederlandse hervormde Kerk te Egmond-Binnen (naast de abdij) een koffieconcert gegeven door de organist Aldert Winkelman, m.m.v. Ine Mulder, barok viool en Astrid Lesman, alt. Aldert Winkelman, die voorheen orga nist was aan de St. Bavokerk te Heem stede, is thans organist van de St. Joris te Eindhoven. Hij geeft regelmatig concerten en verzorgde reeds een aan tal jaren elke zomer een concert te Egmond-Binnen. Hij studeerde aan het Sjveelinck Conservatorium te Amster dam. Ine Mulder studeerde barokviool bij Marie Leonhardt te Amsterdam, volg de onlangs een kursus aan de „Inter nationale Academie voor interpreta tie op historische instrumenten" te Antwerpen en gaf als lid van het barok- ensemble „Molimentum" een aan zienlijk aantal concerten. De altzangeres Astrid Lesman stu deerde aan het Koninklijk Conserva torium te Den Haag en volgde een aan tal kursussen te Frankfurt en Zürich. Zij trad diverse malen op als soliste bij verschillende koren en orkesten in den lande. Op het programma staan komposities van o.a. Pergolesi, Vivaldi, Tele- mann en Stanley. Vanaf 11.30 uur is er koffie, om ca. 12.00 uur begint het concert. De toe gang is vrij - kollekte. Een 30-tal fotoclubs hebben hun mooiste materiaal bijeen gebracht in de de Ruijterschooi te Egmond aan Zee. En dit ter ere van het twintig jarig bestaan van de Egmondse Foto-ama teur. Vrijdagavond opencie burgemeester Kingma deze tentoonstelling en maakte tevens de prijswinnaars bekend. Buiten het bijzonder fraaie fotomate riaal wat hier te bewonderen valt is er ook nog een unieke schelpen verzame ling te zien en oude prenten van Egmond. De modelbouwclub uit Heiloo laat verschillende schaalmodellen van vlieg tuigen zien. U kunt deze tentoonstelling tot 15 aug. bezoeken van 19-22 uur in de week en in het weekeinde van 10.00- 22.00 uur. De toegang is gratis. Van de beste groepen werden de Muggen uit Haarlem nummer één. Twee werd de fotogroep Drieluik en derde 't Gooi. Eervolle vermeldingen waren er voor: H. Leutscher en N. Schieveen beiden lid van de Muggen. Bij de dia's ging de fotoclub 't Gooi met de eerste prijs strijken, Haarlemse A.F.V. werd tweede en de Egmondse fotoamateurs derde. Een tentoonstelling die alleszins de moeite waard is en waar ieder wel iets van zijn gading zal vinden. Zwart-wit; le prijs: fotogroep De Muggen Haarlem, 2e prijs: fotogroep Drieluik, 3e prijs: 't Gooi. Eervolle vermelding H. Leutscher: De Muggen, N. Schieveen: De Muggen. Dia's: le prijs: fotoclub 't Gooi, 2e prijs: Haarlemse A.F.V., 3e prijs: De Egmondse foto amateur. DAMES VISWEDSTRIJD Woensdagavond j.l. werd de voorlaat ste kompetitiewedstrijd gehouden in plan Oost. Wederom prachtig weer, en de vang sten zeer goed. Niet minder dan 479 stuks werden boven water gehaald. De uitslag: 1. mevr. Dekker 52 st. 2. mevr. Bruin 49 st-, 3. mevr. v. Berkum 44 st. 4. mevr. Kraakman 34 st. 5. Chris Sijm 33 st. 6. Joke Mooy 31 st. De volgende wedstrijd is op 18 augus tus nabij de sporthal. Verzamelen 19.15 uur. Baarsvissers opgelet! Zondag 15 augustus gaan wij vissen in het NH-kanaal, nabij Schoorldam. Vertrek vanaf 't Loo om 6.30 uur. Vijfenvijftig uur drukte, lol, en vertier in Egmond Binnen. Dat zien we wanneer we de balans opmaken van het jaarlijks terugkerende gebeuren dat onder de naam „Egmond op z'n kop" reeds wijd en zijd bekend is. Een zeepkistenrace, ringsteken, cabaret en allerlei soorten muziek maar in het bijzonder het paalzitten trok duizenden naar Egmond, waar tot in de vroege ochtend werd doorgefeest. In de Abdijlaan stonden aan weerszijde de palen weer opgesteld, waarop de moedige „zitters" vrijdagochtend plaatsnamen met het vooruitzicht er zondagmiddag om vijf uur weer af te mogen. Vijfenvijftig uur zittend op een zich, twee meter boven de grond bevindend plankje, gaat je niet in je kouwe kleren zitten. „Overdag gaat het nog wel maar vooral 's nachts heb je het erg slecht. Je wilt, wanneer iedereen weg is toch gaan slapen, maar dat kan uiteraard niet, want dan pletter je vast en zeker naar beneden", aldus Nico Kabel uit Heiloo. Nico deed dit jaar voor de eerste keer mee en had zich eigenlijk in het geheel niet voorbereid. „Het is als een geintje begonnen, maar voor ik het wist hadden een aantal vrienden de sponsors bij elkaar en moest ik dus de paal op". Hij heeft waarschijnlijk net als de meeste andere deelnemers, meerdere malen op het punt gestaan de pijp aan Maarten te geven" en er af te stappen maar zijn verzorgers sleepten hem iedere keer door zo'n moeilijke periode heen. „Op een gegeven moment zag ik alles draaien en ik dacht dat ze mijn paal verzet hadden. Een jongen die naast me zat was er zelfs van overtuigd dat het sneeuwde". Nico heeft het echter, evenals de meeste anderen, volgehouden. Slechts drie zijn er voortijdig vanaf gestapt. Ook de oudste deelnemer, Harm de Vries uit Heiloo, heeft de hele rit uitgezeten en naar zijn eigen zeggen, zonder veel moeite. Behalve de grote festiviteiten die zich allemaal vlak voor de paalzitters afspeelden werd speciaal voor hen een aantal spelletjes gecreeërd die ze dan in de moeilijke uren te doen kregen. Zo moesten ze punnikken en vragen beantwoorden en het resultaat van dit alles zou uitmaken wie zich tenslotte winnaar van het paalzitten mocht noemen. Van de 15 overblijvers werd Jaap Tervoort tenslotte eerste. Arthur Kloek eindigde op de tweede en Jan Lute op de derde plaats.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 7