PsuTfR^miiT'l 1 mbo L Zórg voor 'n onbezorgde vakantie. 32 tips. decorette URSEM HAWAIAN STOKKEN met kaas, uien, gehakt en ananas 4.00 Prebeer het eens! - Nieuw - Nieuw - Nieuw REKLAME MOORKOPPEN 5 halen - 4 betalen, en maar voor ƒ6.40 FA. G. BURGERING 1 EN ZONEN S STEEMAN centrale verwarming VERNIEUWEN Aardgas BESPAREN 20-30% schilder bollen. f15,95 VERKIEZINGSPROGRAMMA'S POLITIEKE PARTIJEN voor 8 september a.s. jndebroodruij 2 Kennemerstraatweg 482 8 Heiloo - Tel. 072-330571 S KIES BIJ ONS DE JUISTE RAMBO BUS ERBIJ... lambo aq.q.0 jooap-aq.q.0 JOD0p-aq.q.0JOoap-aq.q.a jooap t HOEKSTUK 12 8 p"js- Scherpe prijzen en oerdegelijke snelle installatie VRAAG vrijblijvend advies! OVERTOOM 21 - CASTRICUM 02518-52218 (na kantoortijd 02518-50006 Hans Oudejans) GASHAARDEN met verbeterde rendementen Faber, Benraad, DRU CENTRALE VERWARMINGSKETELS WARMWATERVOORZIENING ALLESBRANDERS EN HOUTBRANDERS beitsen RAMBO BEITS LAATHETHOUT SPREKEN.' y Verl\chrtn9 *oorSXll°V etverfb^ VaCl"l0ni8,T5voOÏ westerweg 259 heiloo MEER KEUZE, PERSOONLUKER ADVIES C.D.A. Aan de jonge mensen in deze gemeenschap Kernwapens Kernenergie Werkgelegenheid Sociale zekerheid Jeudwerkeloosheid TV/Radio P.V.D.A. Geachte Kiezers Lonen en uitkeringen Economie Kernbewapening. Allen met de partij van de arbeid in de regering komen er geen kruisraketten in dit land. V.V.D. Hier vecht de V.V.D. voor Lagere lasten voor de bedrijven Geen verlaging A.O.W. Nieuw industriebeleid Geen verdere nivellering Versterking politie Geen misbruik sociale voorzieningen Energiebesparende programmas Geen enzijdige ontwapening Een schoon milieu V.V.D. minder praten, meer doen KIEZEN VOOR D'66 IS EEN BEWUSTE KEUZE D'66 staat voor een samenhangend en afgewogen beleid P.S.P. De vredespolitiek van de P.S.P. (Lijst 5) C.P.N. LIJST 6 P.P.R. VREDE Zuidelijk Afrika Midden-Oosten Democratisering Selectieve ontwikkeling Inkomen Milieu Veiligheidsbeleid E.V.P. LIJST 13 9 BI D0I UITKIJKPOST 1 SEPTEMBER li flTKUK A winkelcentrum Ilciloo tel. 336609 fc U bent niet goed wijs, fc als U deze week geen kip eet voor een spotprijs. Lekker vers, niet uit het ijs. SPOTPRIJS VAN DE WEEK: van 8,00 per kilo voor3,00 per pond S S Franse maiskuikens4,75 p.p. 5 Ouderwetse soepkip4,00 p.p. k Echt mager Rundergehakt9,00 p.p. Runderpoulet, zonder vel of vet10,00 p.p. t Magere Runderlap11,00 p.p. S Zo mooi als biefstuk. En zo hoort het ook, voor deze 5 BEITS KARWEI? Gel O Q O O O t Is prettig om vooraf te weten welk effect beits heeft op uw houtwerk. Welke kleur 't krijgt. Hoeveel hout u kunt bewerken met één bus. Wat de bescherming is. Wat voor kleuren er zijn. Al die dingen overziet u in een oogwenk in onze Rambo-presentatie. U ziet verschillende houtsoorten die met Rambo beitsen zijn bewerkt. Met Rambo weet u tevoren waar u aan toe bent. Daarom hebben wij als vakspecialisten Rambo beits een speciale plaats gegeven. <im. lip VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie én u k\ebte^wplai°^d ,e*r%ssiivto5tnT Strada de Ro0a,geeh Weuïen. laveI1deJ blauw, 110," 200^00-^5,. vooi 1 til,- 140- vooï Onze openingstijden ma. 13.30-18 u .di. t/md°. 9-18 uur vrijdag 9-21 u.; Za. 9-16 uur Op 8 september zijn de 2e kamer verkiezingen. Deze verkiezingen zijn voor jullie van groot belang. In de komende regeringsperiode zijn vele belangrijke beslissingen te nemen. De jeugdwerkeloosheid viert hoogtij en ontslagen zijn aan de orde van de dag. De economische situatie is benauwend. Daarnaast vragen de bewapeningswed loop, de ontwikkeling van kernenergie en de sociale uitekringen om goede beslissingen. Het C.D.A. kiest voor harde, maar voor gerechtvaardigde oplossingen. Oplossingen, die iedereen raken en waarin de echt zwakken worden ontzien. Van groot belangfeijn, zaken als: Het C.D.A. wil niet berusten in de aanwezigheid van massale vernieti gingsmiddelen. Dat is niet in overeen stemming met de bestemming en roeping van de mens. Onderhandelin gen in Génève een goede kans geven is noodzakelijk. Het beleid blijft gericht op ontmanteling aan Oostelijke zijde en voorkoming van plaatsing in het Westen. Borsele en Doodewaard blijven open, maar geen nieuwe kerncentrales bou wen. Onderzoek stimuleren naar andere energiebronnen. Meer studie naar ge bruik van kernenergie. Studie naar weer openstellen van de mijnen in Limburg. Een gezond bedrijfsleven is onontbeer lijk voor het oplossen van de econo mische crisis. Maatregelen treffen tot verbeteren van de rendementen van de bedrijven. Terugbrengen van het begro tingstekort. Matiging van de lonen. Deeltijdarbeid activeren en vormen van arbeidstijdverkorting ondersteunen. De koopkracht van de echte minima bij voorrang ontzien. Heroverweging van de automatische koppeling tussen lonen en uitkeringen, waarbij centraal blijft staan de mede-verantwoordelijkheid van de werkendén. Krachtdadige herverdeling van de be schikbare arbeid. Nieuwkomers inbren gen op basis van 32-urige werkweek. Arbeidsprojecten voor jeugdige werke lozen bij bedrijven en overheidsinstel lingen ontwikkelen op korte termijn. Om-her- en bijscholing te bevorderen. Werkgelegenheid aanbieden na 9 maan den werkeloosheid. Het C.D.A. wenst in de sfeer van opofferingsgezindheid, bereidheid tot samenwerken en opkomen voor de echte minima politiek te bedrijven. Het C.D.A. als grootste partij wil deze medeverantwoordelijkheid dragen. Het C.D.A. wenst daaraan haar beste krachten te wijden. Jullie steun is daarbij van grote waarde. Durf het aan jullie stem aan het C.D.A. te geven. Stem C.D.A. Op 2 sept. interviewt K.R.O.-brand punt om 21.00 uur de C.D.A.-lijsttrek ker. Op 4 sept. interviewt K.R.O. radio de C.D.A.-lijsttrekker. Op 6 sept. interviewt N.C.R.V. radio de C.D.A. lijsttrekker. Op 7 sept. om 21.00 uur verzorgt de A.V.R.O.-T.V. eert programma met de 4 lijsttrekkers van C.D.A.-P.v.d.A.- V.V.D.-D*66. Volgende week weer 2e-kamerverkie- zingen. Noodzakelijk geworden door het uiteenvallen van het C.D.A.- P.v.d.A.-D'66 kabinet. De P.v.d.A.-ministers, die de door hen toegezegde bezuinigingen, bezuinigin gen uit noodzaak, loyaal hebben uitgevoerd, wilden niet ombuigen om het ombuigen, maar eisten een twee sporenbeleid. De economie en de werkgelegenheid moesten worden her steld, de zwakkeren ontzien. Daarom het werkgelegenheidsplan van den Uyl, zeker niet volmaakt, maar wel een principiële aanpak. Misschien daarom niet acceptabel voor de regeringspartners? Wat het gevolg zal zijn als de V.V.D. na de verkiezingen de plaats van D'66 kan innemen is duidelijk als men het beleid van het huidige interim-kabinet ziet. Dat mag nooit gebeuren. De uitgangspunten van de P.v.d.A. vindt u in ons verkiezingsprogramma EERLIJK DELEN, verkrijgbaar op de politieke markt, 4 sept., 't Loo. We kunnen dat programma alleen realiseren in de regering. Daarvoor moet de P.v.d.A. de verkiezingen winnen en C.D.A. en V.V.D. samen geen meerderheid halen. Maar ook enkele opmerkingen hierbij De koppeling tussen lonen en uitkerin gen moet zo lang mogelijk gehandhaafd blijven, en de sterkste schouders moeten de zwaarste lasten dragen. Minister de Graaf heeft nu al aange kondigd dat het C.D.A. de minima niet zal ontzien. Ontziet U het C.D.A. dus niet. Bezuinigen is helaas onontkoombaar, zeker zolang vele miljarden, hier verdiend, in het buitenland worden geïnvesteerd. Maar naast deze ombui gingen moeten er wel maatregelen staan om de werkgelegenheid te herstellen. Een twee-sporen-beleid is daarvoor noodzakelijk. De andere grote partijen willen ze wel plaatsen. En zonder linkse meerderheid kunnen de kleine progressieve partijen ze niet tegenhouden. Denk er om dat alleen een zeer sterke P.v.d.A. in de regering kan komen. Dus als uw veiligheid u lief is, in uw eigen belang, stem P.v.d.A., zelfs als het de eerste keer is. En van 1977 hebben we geleerd, daar kunt u op vertrouwen. Bedankt voor uw stem op S september J. Michielsen, vz. P.v.d.A-Heiloö. De V.V.D. belooft u zich tot het uiterste te zullen inspannen om Nederland na 8 september zo snel mogelijk een effec tief- en goed samenwerkend kabinet te geven. Hieronder treft u een aantal hoofdza ken uit het VlV.D.-verkiezingsprogram- ma aan. Dit verkiezingsprogramma is een geactualiseerde versie van het voor de periode '81-'85 vastgestelde pro gramma. Gezond maken van onze economie t.b.v. werkgelegenheid heeft de hoogste prioriteit. Er moet geld vrijkomen voor nieuwe initiatieven van de bedrijven. Alleen dan komt er weer werk, juist voor de jongeren. Ondanks de bezuinigingen mag er op de oudedagsvoorziening niet worden be knibbeld. Onder andere gericht op produktie-ver- nieuwing en technische verbeteringen. De V.V.D. staat achter de aanbevelin gen van de commissie- Wagner. Mensen die iets extra's presteren mogen dat best in hun salaris terugvinden Omdat men zich in Nederland overal veilig moet kunnen voelen. Door onder andere misbruik en onei genlijk gebruik krachtig aan te pakken kan ons sociale stelsel behouden blijven. Gericht op o.a. woningbouwisolatie en het benutten van afvalwarmte. Zorgvul dig afwegen van voor en tegen van kernenergie. Vermindering van kern- en andere bewapening in Oost en West door onderhandelingen. Door o.a. te bevorderen dat afval opnieuw wordt gebruikt en dat er zuinig met onze grondstoffen wordt omge sprongen. Wordt lid: Antwoordnr. 1877 Den Haag, of bel 070-614121. Nederland kent grote problemen op het gebied van de economie, werkgelegen heid, milieu en noem maar op. Daarom is er juist nu behoefte aan een samenhangend overheidsbeleid. Aan een aanpak, waarin ruimte is voor solidariteit, overleg en vooral nieuwe ideeën. D'66 kan en wil daaraan een bijdrage leveren. De partij schuwt daarbij de verantwoor delijkheid niet, zoals D'66 in het hnidige kabinet heeft bewezen. Tijdens de huidige korte regeerperiode heeft D'66 zich met succes ingezet voor een meer gericht economisch beleid. De export werd gestimuleerd. De aanzet is gegeven voor het stopzetten van het dumpen van radio-actief afval in zee. En in de Nato werd de nul-optie open gehouden. In één jaar is meer omgebo gen dan de regering van Agt/Wiegel in vier jaar heeft gedaan!!! Het is een partij die vrede wil, maar de veiligheid niet verwaarloost. En die erg veel aandacht heeft voor het milieu, maar met oog voor de werkgelegenheid. D'66 is van geen enkele groep afhanke lijk. En dat is belangrijk in deze tijd, waarin van iedereen offers worden gevraagd. Juist nu goed overleg en solidariteit zo nodig zijn. D'66 is een partij met nieuwe ideëen. Denkt u maar aan „Perspectief '86", het opzienbarende D'66-plan voor herstel van de economie en de werkgele genheid. En aan innovatie en industriële vernieu wing: zaken waarvoor D'66 al in 1971 aandacht vroeg. D'66 is ook een partij die een politiek wil, waarin mensen de ruimte krijgen. Waarbij bureaucratie tot een minimum wordt beperkt. Daarom is D'66 links èn liberaal. Dat is een bewuste keuze. Als ook u denkt dat alleen creatieve oplossingen ons land door de moeilijke tijden -kunnen helpen, kies dan ook bewust en stem op lijst 4. De problemen van oorlog en vrede worden steeds groter. Elk jaar geven alle landen in de wereld wéér meer uit aan bewapening. Sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog hebben we nu zevenendertig jaar vrede, zeggen ze. Dankzij de atoombewapening, zeggen ze. Dankzij het machtsevenwicht tussen de NAVO en het Warschau-pakt, zeggen ze. Maar sinds 1945 werden er in de wereld tientallen oorlogen uitgevochten en konflikten met wapens beslecht, met name in de Derde Wereld. Bij veel van die konflikten waren NAVO-landen betrokken. Al tientallen jaren zijn de Europese landen in feite gegijzelden van de twee grote machtsblokken, de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. Als er een oorlog tussen Oost en West zou uitbreken, zou die op het vasteland van Europa worden uitgevochten. Terwijl de jongste ontwikkelingen op het gebied van de kernbewapening het daadwerkelijke gebruik van die wapens alleen maar dichterbij brengen. Volgens de PSP is er maar één oplossing: ONTWAPENEN, VÓÓR HET TE LAAT IS. Daarbij moeten er twee zeken centraal staan. Ten eerste de bereidheid om éénzijdig te ontwape nen. Dat is de enige manier om de spiraal van steeds maar meer bewape ning te doorbreken. Ten tweede het voeren van een nieuwe buitenlandse politiek. Daarbij moet Nederland uit de NAVO treden en aansluiting zoeken bij de beweging van ongebonden landen. Ons land zou daarmee een bijdrage leveren aan hef doofbreYéhvan'de struktuur van de twee machtsblokken. Tegelijkertijd moet ons land dan beginnen met een aktieve vredespoli tiek. Op korte termijn moét de plaatsing van nieuwe kernwapens voorkomen worden. Het besluit van de NAVO, in december 1979, tot het plaatsen in Europa van nieuwe kernwapens moet worden teruggedraaid. Als u kiest voor vrede, als u kiest voor ontwapening -ook éénzijdig-, dan stemt u op de partij die daar al 25 jaar voor strijdt: P.S.P, Yoor socialisme en ontwapening. Iedereen weet dat we in een tijd leven van grote spanningen en conflicten. De. economie verkeert in een diepe crisis. Er bestaat massale werkloosheid. Tegelij kertijd neemt de bewapeningswedloop krankzinnige vormen aan. Het gevaar van een kern-oorlog is lang niet denkbeeldig. Onder de achtereenvolgende kabinetten Van Agt is deze situatie alleen maar verergerd. Door hun politiek van bezuinigen en loonmatiging is de werkloosheid alleen maar toegenomen. De mensen met lage inkomens worden zwaar getroffen. Er zijn plannen om de sociale voorzieningen sterk te verminde ren. Tegelijkertijd proberen de rechtse politici de kruisraketten Nederland binnen te halen. De C.P.N. wijst dit beleid geheel af. Het moet anders in Nederland. Steeds meer mensen zien dat gelukkig in. De C.P.N. heeft een aantal voorstellen voor een andere politiek. - Bestrijding van de economische crisis door een aktief overheid-beleid (het geld daarvoor kan worden gevonden bij de olie-maatschappijen, de banken en verzekeringsmaatschappijen en de pen sioenfondsen. - De koopkracht van de lage inkomens moet in stand blijven; de prijscompen satie moet behouden worden; de sociale voorzieningen moeten blijven bestaan. - Drastische verlaging van de defensie uitgaven; geen nieuwe kernwapens in Nederland. - Aktieve ondersteuning van de vrou- wenstrijd voor gelijke rechten, aan de achterstelling van de vrouw moet zo snel mogelijk een einde worden ge maakt. - Elke vorm van discriminatie (b.v. op grond van sexuele voorkeur), racisme en fascisme dient fel bestreden te worden. - Samenwerking van de linkse partijen om een alternatief voor het rechtse beleid te bieden. Samen met andere progressieve krach ten wil de C.P.N. in deze richting werken. De C.P.N.kiest voor een maatschappij met toekomst, vrede en rechtvaardigheid. Bent U het daarmee eens, kies dan C.P.N. Lijst 6. Door een stem op de C.P.N. keert u zich rechtstreeks tegen de rechtse afbraakpo- litiek. Tegelijkertijd versterkt u de invloed van de C.P.N. in de samenwer king met de andere linkse partijen. Voor inlichtingen en ons volledig programma: 02206-1551, Karin de Vré; 072-331268, Gerard Haack; 072-334588 Willem Gomes. Niet alleen afwijzing van de apartneic maar ook effectieve maatregelen op internationaal nivo. - erkenning PLO - erkenning van het recht van het Palestijnse volk op een eigen staat, naast die van Israël, en niet zoals ministers Sharon zeer recentelijk stelde, dat voor nog een Palestijnse staat geen plaats zou zijn. Dat is volgens de PPR geen politieke oplossing voor de Palestijnen (misschien wel voor Israël.) Verdere democratisering van het politie ke stelsel e.a. terreinen van het maatschappelijk leven. Openbaarheid maximale invloed van zoveel mogelijk mensen. Geen overheidsorganen die burocratiserend werken. Besluitvor ming op een zo laag mogelijk nivo. Afschaffing van de le kamer. P.P.R. wil dat de economische macht in onze samenleving beter gespreid en gecontroleerd moet worden. - invoering van werknemers zelfbestuur in bedrijven en instellingen. - overheid en de werknemers moeten zeggenschap krijgen over wat, waar en onder welke omstandigheden geprodu ceerd zal worden. - politieke en ekonomsiche macht van multinationale ondernemingen moeten worden teruggedrongen, opsplitsing van multi-nationale bedrijven in gede mocratiseerde zelfstandige eenheden, versterking van het midden en kleinbe drijf, P.P.R. is voorstander van de zgn groene economie' d.w.z.: de productie moet gericht worden op het voortbe staan van de mens en natuur, door er van uit te gaan van dé eindigheid van de grondstoffen, van de natuurlijke kring loopprocessen in het milieu en van een ruimtelijke ordening waarin geleefd kan worden. Alle mensen hebben recht op een inkomen om in het levensonderhoud te voorzien. Daarom is de tijd rijp voor een basisinkomen en een eerlijker verdeling van werk, betaald on onbe taald, aangenaam en onaangenaam, met toeslagen e.d. voor onaangenaam werk. Effectief internationaal milieubeleid, zodat eindelijk de sterk toegenomen vervuiling zal worden tegengegaan. Een begin zal moeten worden gemaakt met een realistische en doelmatige vredesstrategie, door een politiek van dreiging om te bouwen tot een politiek van samenwerking en wereld éénwor ding: een politiek van vertrouwen. De wereldsamenleving welke thans geconfrontèerd wordt met het reële gevaar van zelfvernietiging wordt door Rusland en Amerika, met een diepge worteld wantrouwen jegens elkaar, tot machteloze mensen gemaakt en velen tot gefrustreerden. De E.V.P. kiest voor een politiek met het Evangelie als"uitgangspunt. "--Sar«fêr—"gemakkelijke -politiek. Politiek is ook niet gemakkelijk, nu het gaat om de oplossingen voor de huidige problemen. De problemen van vandaag groeien ons boven het hoofd. Hiervoor zijn ingrijpende politieke beslissingen nu noodzakelijk. De E.V.P. streeft naar een samenleving, zonder angst en wantrouwen waarin macht en welvaart beter gespreid zijn. Samen met andere politieke partijen wil de E.V.P. aan de slag in het parlement, om een beleid mogelijk te maken, dat de overheid: meer mogelijkheden geeft te kunnen ingrijpen nu de ekonomische krisis onze demokratische samenleving bedreigt, zo zal de werkgelegenheid zo eerlijk mogelijk over de bevolking -mannen zowel als vrouwen- verdeeld moeten worden en zal' er ook een wettelijk maximum bruto-inkomen moeten wor den vastgesteld. konkrete stappen doen in de richting van het afbouwen van de krankzinning groeiende (kern)bewapening, kruisra ketten zullen hier niet geplaatst mogen worden, kerncentrales moeten worden gesloten en onderzoek naar niet-eindige energiebronnen moet worden gestimu leerd. besluiten weet te nemen, zodat uitbui ting van de mensen en van de aarde nu gestopt wordt, de groeiende schulden last van de armste ontwikkelingslanden moet worden kwijtgescholden. Veel mensen aarzelen om een hun sympathieke partij als de E.V.P. hun stem te verlenen, want als die stem nu eens verloren zou gaan....? Wel, het is belangrijker dat de E.V.P. haar, geluid in het Parlement kan laten horen en zó meer aan de weg kan timmeren dan dat een of andere grote partij er een zetel bijkrijgt en men zich weer een kabinetsperiode moetverbij ten omdat er toch niet gedaan of gezegd wordt, wat we zo graag zouden willen zien of horen. Daarom vraagt de E.V.P. uw stem. Kies niet alleen berekenend maar ook hoopvol: De E.V.P. - lijst 13. S.P.: GELD HALEN WAAR HET ZIT Dat is de leuze van de verkiezings- kampagne van de Socialistiese Partij voor de verkiezingen van 8 september. We moeten het geld halen waar het zit, volgens de S.P. Dus niet uit de por temonnee van de gewone mensen maar wel bij de aardgaswinsten van de Shell en Esso en de kapitalen van pen sioenfondsen, verzekeringsmaatschap pijen en banken. Dat geld kan gebruikt worden om in Nederland werkgelegen' heid te scheppen, bijv. door investé' ringen in woningbouw, waardoor werkloze bouwvakkers aan een baat) geholpen kunnen worden. De S.P. heeft haar ideeën in een over zichtelijke folder gezet, die in heel Nederland tijdens de verkiezings- kampagne huis aan huis verspreid wordt. In Noord Holland is dat de af gelopen dagen gebeurd of zal dat de ze week gebeuren. Gedurende deze tijd heeft de SP speciale telefoon nummers ter beschikking, waarop u vragen kunt stellen aan Noord Hollands 2e-Kamerkandidaten voor de SP. Voor onze omgeving is dat: Alk maar: 072 - 616462. Op dit nummer kunt u ook raambiljetten bestellen en verdere informatie over de SP ver krijgen. Öp di het j Nieuv Gods Ter a! ten v; Sitma jjrogr Wij h Can h hit B staat 4 soli lêidei hit j "enga; 'Veen Boer Sant< Beun fiitvo pinu „Nie Verw 'de pi Dit i geen Joeg %cho Don; Ere-! jneei 'Vooi renw mevi Tel: Voo £eve P251

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 14