SPORT en SPEL QQ0 HET VRIENDSCHAPTOURNOOI ZATERDAG 4 SEPTEMBER H.B.V. Stabilitas F.C. Horna Racing White Heiloo De Grasrockers De Apostel F.C. d'Oud Inn Gemeente Heiloo Z.V.V. HANDSOME EIGHT SEIZOENSTART DAMESVOETBAL WORDT MET SPANNING TEGEMOET GEZIEN HONK EN SOFTBALVERENIGING DE FORESTERS Programma promotiewedstrijden de Foresters PONYCLUB HEILOO E.0. WEDEROM KAMPIOENEN BIJ FORESTERS BASKETBALVERENIGING FLASHING HEILOO ZO SCHAAKTOPPOSITIE STRAKS WEER! STEPPENRACE UITKIJKPOST 1 SEPTEMBER 1982 Om iets te vertellen over de historie van het Vriendschapstournooi, is niet een voudig. De organisatie wisselt immers elk jaar van vereniging, zodat er niet gesproken kan worden van een „ar chief" van dit tournooi. Toch is het de wedstrijdsekretaris van de Grasrockers, Co Nanne gelukt, in co-produktie met dhr. ten Hoope van H.B.V., een beeld te schetsen van het ontstaan van dit tournooi. Een jaar of 12, 13 geleden ontstond het idee, om een soort kampioenschap van Heiloo voor B.&Z. verenigingen te organiseren. H.B.V. en Stabilitas, in die tijd om beurten kampioen van de hoofdklasse, waren de initiatiefnemers. Samen met de Melco (nu F.C. Horna) en D.O.K. (de Oostkanters, nu alleen nog zaalvoetbal) werd er op het veld van Stabilitas gestreden om het kampioen schap van Heiloo. Later werd het strijdperk verplaatst naar het H.S.V. terrein, waar H.B.V. de beschikking had over een eigen veld. In den beginne waren er 4 deelnemers, dit jaar zijn het er 8. Deze verenigingen zijn: H.B.V. werd opgericht als Heilooër Bakkers Vereniging, in 1957. Ongeveer 15 jaar geleden werd de naam wegens gebrek aan bakkers, gewijzigd in Heilooër Bedrijfs Voetbal. Zoals gewoonlijk zal H.B.V. op het VriendSchapstournooi vertegenwoor digd worden door een combinatie-elftal van Hoofdklasse-spelers en Veteranen. Dit om de andere deelnemers bij voorbaat al niet kansloos te maken. Stabilitas is de oudste deelnemer. De vereniging werd opgericht voor en door het personeel van het Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord in 1937. De titelverdediger (ze wonnen het toernooi in 1981 na in de finale de Grasrockers te hebben teruggewezen) zrillen evenals H.B.V. met een gemixed elftal aantreden. Opgericht 8 maart 1965. De F.C. Horna bestaat voor 90% uit personeelsleden. In 1981 kon de F.C. Horna zijn titel niet verdedigen en raakte die dan ook kwijt aan Stabilitas. Dit jaar zullen -ze ongetwijfeld trachten de titel opnieuw te pakken. De eerste twee jaar na de oprichting in 1979 speelde de vereniging onder de naam Motorclub Heiloo. Toen ook niet-motorrijders gingen voetballen, werd besloten om het voetbal gebeuren af te splitsen en sinds 1981 staat de vereniging op eigen benen. Is in 1980 ontstaan uit Foresters 8, en aangevuld met vrienden van H.S.V.De Grasrockers is niet gebonden aan een bedrijf. Op het Vriendschapstoernooi heeft de club zijn visitekaartje reeds 2 maal afgegeven. In 1980 bereikten ze een gedeelde 2e plaats en in 1981 moesten ze in de finale het hoofd buigen voor Stabilitas. De jongste vereniging, opgericht in 1982 tevens le jaars deelnemer aan dit toernooi. Begonnen als Dompvloet Boys in 1975 werden op het Stabilitas terrein lauter vriendschappelijke partijtjes gespeeld. Later nam men als F.C. Dompvloet deel aan de officiële competitie. In 1982 veranderde men de naam in F.C. d'Oud Inn. De Gemeente is de enige, niet-officiëel geregistreeerde vereniging die aan dit toernooi meedoet. Het team speelt uitsluitend voor de recreatie zgn. Intergemeentelijke" wedstrijden Dit jaar mogen de Grasrockers het toernooi organiseren, op de gemeente- velden bij de Sporthal. De eerste wedstrijden vangen om half elf aan, terwijl de finale om 15.40 uur gespeeld wordt. Het doen slagen van het toernooi hangt echter niet alleen af van de organisatie, doch ook van de manier waarop door de spelers wordt deelgenomen. Hoe men zich zal gedra gen tegenover zijn medespelers, tegen standers en vooral ook de scheidsrech ters, is van groot belang voor een succesvol toernooi. Rest ons nog iedereen een prettige dag toe te wensen met mooi weer. Tot ziens allemaal op 4 september! Grasrockers. In een wedstrijd met veel meer kwaliteit dan het openingsduel, heeft Handsome Eight in de hoofdklasse zaalvoetbal de tweede overwinning van dit nog piep jonge seizoen behaald. Met 3-2 zegevierden de zebra's over Inside, een voor de gestreepte troetel dieren van (waarnemend) coach Arno Koch altijd lastige tegenstander, die hen vorig seizoen dan ook tweemaal klopte. Ook nu was het begin niet bemoedigend voor de „knappe acht". Eer zij goed en wel op temperatuur waren, had tegen stander Inside met een verrassend schot de leiding genomen. Er zat ditmaal echter veel meer strijdlust in de blauwwitte gelederen dan in de wedstrijd van vorige week. Het waren haast geen zebra's meer..., als adelaars vielen zij aan. De gelijkmaker was er één uit de schoonheidssalon. Peter Strabbing maakte met een listige voetbeweging een verrassende opening voor Henk Deen, die op het vereiste moment snel en loepzuiver intikte. Beter pleidooi voor het nut van techniek had de grillige rechtenstudent, die match winnaar zou worden, niet kunnen houden. Er ontspon zich in de machtige hal van „Hoornse Vaart" een spannend duel vol afwisseling. Inside, gelukkig ook geen ploeg die voor eigen hok blijft hangen, toonde daarbij grotere schot kracht, Handsome Eight de meeste balvaardigheid-. De Heiloose acht kwam aan de leiding door de nieuwe man Rolf Huese (es-AV Jan III.) De lange reisvoorlichter ontpopte zich als een boeiend solist en bekroonde zijn actie met een brandend schot, 2-1. Inside diende echter wel degelijk nog van repliek, zodat we de slotfase ingingei^met 2-2. Deen bezorgde zijn team de zege met een onverwachte voetzoeker van flinke afstand, die in het net eindigde. Drie-twee betekende set-and-match voor de Heiloose formatie, al speelden zich voor de kooi van de wendbare Harman nog enkele doodenge thrillers af. De oude supporter van Handsome Eight: „Soms denk je, dat zo'n wedstrijd nóóit afloopt". Komende vrijdag 3 september: Hand some Eight tegen koploper Hink Tegel. Aanvang 8.15 uur. Sporthal Hoornse Vaart: Randweg Alkmaar-Schagen, af slag Beverkoog, na viaduct rechtsaf. Fiets of brommer: over Firesebrug rechtdoor tot sporthal aan linkerkant opdoemt. Komend weekeinde gaat de competitie van start. Zaterdag spelen de meisjes-C om 2.00 uur thuis tegen Flamingo's. Vrone is zondag de tegenstander van beide andere teams. Om half elf spelen de meisjes B in St. Pancras terwijl de dames om 2.00 uur thuis Vrone bestrijden. ~- De spanning stijgt omtrent de moge lijkheden van met name het damesteam. In de vier voorgaande wedstrijden tegen Vrone werd nooit gewonnen zodat uw steun zondag hard nodig is. Zaterdag jl. oefenden beide meisjes teams tegen Flamingo's. Beide teams speelden redelijk wat een 3-2 winst opleverde voor de B-meiden en een 2-4 verlies voor de meisjes-C. Donderdagavond spelen de dames om 7.00 uur tegen Zeevogels 2 en de B-meisjes om 6.30 uur tegen de meisjes van Zeevogels in Egmond. Vanwege hpt redelijk grote aantal speelsters bij het damesteam zal de mogelijkheid onderzocht worden om eventueel met een tweede team aan de competitie deel te nemen. Hiervoor is het speelstersaantal nog te gering, zodat wij alsnog een oproep doen op die dames die wel competitievoetbal willen spelen indien dit elftal inderdaad ingeschreven wordt. Maak het de komende week nog kenbaar aan C. de Waard, Ewisweg 6, tel. 330784. Komt het tweede elftal niet van de grond dan zullen wij u daarvan persoonlijk berichten. Eind volgende week zal de beslissing hierover genomen worden. Laat het dus a.u.b. weten als u wel van de partij wilt zijn. Alle teams succes gewenst voor de komende, eerste wedstrijd van dit seizoen. Programma 2/9 t/m 10/9. 3/9 t/m 6/9 Engeland trip hqnkbal 1 met wedstrijden tegen o.a. de London Warriors. 5-9: h.b. jun. toernooi de Spartaan (A'dam). 5-9: h.b. adsp. B.- Vikingen 12.30 4-9: h.b. pup. B. - Urbanus 12.30 5-9: Odin - h.b. pup. C. 11.00 4-9 promotiewedstrijden in Capelle a/d IJssel voor softbal 1 tegen Run '71 uit Oldenzaal en Thunderbirds uit Capelle a/d IJssel. 6-9: Sbd sen. 1 - Heiloo 1 19.00 8-9: Sbd Sen. 3 - Odin 1 19.00 2-9 Herons - sb. jun. 19.00 4-9 Beagles - sb. adsp. 11.00 Dames 1 4-9 in Capelle a/d IJssel tegen Run '71 (Oldenzaal) en Thunderbirds (Capelle a/d IJssel) 19-9 in Hoofddorp tegen Hoofddorp en tegen de kampioen van Midden Neder land. 25-9 in Heiloo (Egelshoek) tegen Giants (Diemen) en Alphians (Alphen a/de Rijn) 26-9 in Hoogeveen tegen de Rohafo Caps. Op 'het ponyclub terrein aan de Vennewatersweg werd zaterdag 21 augustus jl. het jaarlijkse Concours Hippique gehouden. Uit alle windstreken van ons land kwamen de ruiters met hun pony naar Heiloo, ondanks de sterke wind was het een zeer geslaagde dag. Onze ponyclub behaalde de volgende punten: B-dressuur: Petri Schipper 105 pnt., Jolanda Tromp 111 pnt., Yvette Schagen 113 pnt., Desiree v.Toorn 113 pnt., José v.d.Velden 80 pnt. L-l-dressuur: Marieke Elhorst 105 pnt., Monique v.d.Velden 116 pnt., Carlo Liefting 95 pnt., Guido Groot 110 pnt., Sandra Groot 111 pnt., Marith Mole naar 120 pnt., Ellen v.d.Laarschot 118 pnt., Paulien Schong 88 pnt., Esther Smal 107 pnt., Jenny Hoekmeijer 1Ö5 pnt. Lil dressuur: Natascha Rietmeijer 126 pnt., Tilly Neelen 113 pnt., Karin de Zeeuw 104 pnt. M-dressuur Monique Dekker 119 pnt., Tilly Hoekmeijer 111 pnt. Met het springen behaalde Tilly Neelen de le prijs, Sandra Groot de 4e en Jenny Hoekmeijer de 5e prijs. Bij het spel eindigde Jolanda Tromp als eerste. Veel Heilooër publiek verwachten we a.s. zondag 5 september voor de laatste onderlinge wedstrijd om het clubkam pioenschap. Dit in samenwerking met de paardenclub van Heiloo. Aanvang half 10 's morgens. Toegang gratis. Op zondag 12 september a.s. is er een tweekamp met de Kennemerruiters op hun terrein in Bergen voor alle leden, dus wedstrijd- en recreatieruiters. Ver voer met de veewagen. Opgave bij mevr. v.d.Velden (02206-1245) zo spoe dig mogelijk, maar wel vóór vrijdag 3 september a.s. AFDELINGSWEDSTRIJD BIJ "DE feOSCROSSERS" a.s. Zondag 5 september is er bij "De Boscrossers" te Heiloo een afdelings wedstrijd. Hieraan mogen alle ren ners uit de provincie Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht deelnemen, mits ze een geldige startlicentie van de K.N.W.U. bezitten en niet geselec teerd zijn voor het Nederlands Kam pioenschap. Er zal in de leeftijdsklas se van 6t/m 15 jaar worden gereden zowel voor de junioren als voor de powder puffs (meisjes). De inschrijving is van 10 tot 11 uur en de wedstrijd zal om 12 uur begin nen en om ongeveer 4 uur beëindigd zijn. De toegang tot deze fietscross- wedstrijd kost 2,50, maar voor kin deren tot 12 jaar is de toegang gratis en natuurlijk ook voor leden van f.c.c. "De Boscrossers". De crossbaan te Heiloo ligt in sportpark het Vennewater en dit is gemakkelijk te vinden door de bordjes "sporthal" te volgen. NEDERLANDSE KAMPIOEN SCHAPPEN FIETSCROSS 1982 De N.K. fietscross bestaat uit een serie van 4 crosswedstrijden waarvan afgelopen zondag de le te Nijmegen is gehouden. Uit heel Nederland zijn de beste 32 rijders van iedere leeftijds groep geselecteerd om hieraan deel te nemen. Voor de deelnemers uit afdeling west is het behalve een hele eer om afgevaardigd te worden ook een heel spannende belevenis. Want het ging daar in Nijmegen allemaal wel iets sneller, feller en taktischer aan toe, dan wij in onze piepjonge af deling gewend zijn. De deelnemers uit Zuid en Oost Nederland waren dan ook duidelijk sterker. Alhoewel met wat geluk waren er toch echt wel kan sen. De drie deelnemende Kaascros sers uit Alkmaar kregen verschillende malen met valpartijen te maken, nou en dan ben je met een fietscross- wedstrijd al gauw kansloos. Ze kwamen dan ook niet verder dan de eerste drie manches. Van de 8 Boscrossers uit Heiloo werden er 5 al na de eerste 3 manches uitgeschakeld. Edwin Lamers en John van Veen brachten het tot de Vi finale en de 9-jarige Pieter van de Walle hield de spanning er tot de fina le in. Op zich al een prima prestatie, maar wat nooit gebeurt gebeurde nu, Pieter viel en eindigde "maar" op de 8e plaats van deze eerste Neder landse Kampioenswedstrijd. Van iede re deelnemer aan de 4 N.K. wedstrij den worden de beste drie resultaten op geteld en dan zal over drie weken blijken wie zich echt de Nederlandse Kampioen mag noemen. Er kan dus nog een heleboel gebeuren en er zal verschrikkelijk voor geknokt worden. Maar dat maakt de fietscrossport voor velen nu juist zo aantrekkglijk. De nog te rijden N.K.'s zijn op 5 september te Valkenswaard, 12 september te Odiüapeel en op 19 september in Assen. Ondertussen gaan de afdelingswed strijden van de K.N.W.U. voor junioren gewoon door. Voor de afdeling West is er a.s. zondag 5 september een wed strijd in Heiloo bij De Boscrossers in Sportpark 'T Vennewater. Aanvang 12 uur. Nadat Softbal II kampioen werd, Honkbal I zeker was van promotie, zijn er wederom twee teams als le geëindigd. Dames softbal I is afgelopen woensdag tegen aartsrivaal Alcmaria Victrix tegen wie ze het in de uitwedstrijd zo moeilijk hebben gehad door een afgetekende zege van 5-2 kampioen geworden. Het nieuwe nog zeer jonge team van Wim Zonruiter heeft deze onverwachte prestatie te danken aan een uitgekiend beleid van deze coach tezamen met een uiterst gemotiveerd collectief. Honkbal II, de kweekvijver voor het le team dat volgend jaar landelijk speelt, heeft ook de aansluiting niet verloren. 15-1 waren de cijfers waarmee het team van de door de regionale pers door de mangel gehaalde Angel Matos kam pioen werd. Al met al is Foresters op deze manier bezig goed honk- en softbal te spelen en het spel in de regio positief uit te dragen. Temeer daar men moet bedenken dat het bij deze kampioenenregen waar schijnlijk nog niet ophoudt. Ook B.V. herensoftbal II zal vrijwel zeker kam pioen worden door vanavond om 7 uur plaatsgenoot B.S.C. H te verslaan. Al met al een gunstige ontwikkeling voor de honk- en softbalsport in Heiloo waar we alleen maar blij mee mogen zijn. COMPETITIEPROGRAMMA V.V. DE FORESTERS Zaterdag 4 september: Foresters 1 - Blauw Wit (beker) 16.30 Zaanstad - Foresters (zat.) 14.30 J. Holland 7 - Foresters 2 12.45 Foresters A3 - Purmesteijn A5 14.30 Egmondia B4 - Foresters B3 14.30 Foresters B4 - Limmen B3 14.30 Kolp. Boys C5 - Foresters C3 13.15 Foresters C4 - Vitesse'22 C5 13.15 Zondag 5 september: Texel 2 - Foresters 2 12.30 Foresters 3 - Alkm.Boys 5 14.30 Waard'75 3 - Foresters 5 12.00 Foresters 6 - Zaandijk 6 14.30 Z.F.C. 6 - Foresters 7 12.00 Duinranders 7 - Foresters 9 11.00 Foresters 10 - Zeevogels 9 12.45 Meervogels'31 Al - Foresters Al 12.00 U.S.V.U. A2 - Foresters A2 14.30 Foresters BI - Zaanlandia BI 11.15 Foresters B2 - Zaanlandia B2 11.15 Foresters Cl - Zaanlandia Cl 10.00 Foresters C2 - Zaanlandia C2 10.00 Op zaterdag 4 september gaat de basketbalcompetitie weer van start. Flashing Heiloo begint dit seizoen met 8 teams (2 meer dan begin vorig jaar!) De kadetten jongens bijten de spits af met een uitwedstrijd in Beverwijk. De eerste thuiswedstrijden zullen zijn op zaterdag 11 sept, in Sporthal „Het Vennewater". De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. Zondag 5 september zal, eveneens in 't Vennewater het eerste Flashing Heiloo familie toernooi worden gehouden. De twaalf teams die zullen meedoen bestaan elk uit 1 of 2 Flashing-leden gecompleteerd met familie (ouders, ooms, neven, tantes, oma's etc.). Dit spektakel start 's ochtends om 10.00 uur. Op de jaarvergadering van de schaak club Oppositie, gehouden in het Open Huis op dinsdagavond, 31 augustus werden na de gebruikelijke jaarversla gen van secretaris, penningmeester, bondswedstrijdleidd»en leider van de interne competitie de prijzen voor het seizoen 1981/1982 uitgereikt. Zoals vermeld ontving A. Slob $je wisselbeker voor zijn behaalde kam pioenschap na een felle race om de punten met Maarten Veldt, die Opposi tie zal gaan verlaten in verband met zijn komende studie in Nijenrode, maar ongetwijfeld hoort schaakminnend Ne derland nog meer van hem! Te gelegenertijd zal hij nog afscheid nemen van Oppositie, waar hij tenslotte de eerste beginselen van het edele schaak spel in praktijk kon brengen. ,Wat goed is, groeit snel, aldus wijlen Joris van den Berg in zijn boek over mysterieuze krachten in de sport en dat was met Maarten het geval! Verder werden een viertal stipprijzen uitgereikt aan diegenen, die vergeleken met de eindranglijst van het seizoen 1980/1981 het sterkst stegen. Dit waren L. v.d.Veen, G. Zeeman, W. Bos en R. Sauer. De Bastiaanse prijs viel dit jaar onbetwist ten deel aan L. van Hoek. Tevens werd onze oud-voorzitter H. de Graaf tot erelid van Oppositie be noemd. Ook werd de indeling van de komende bondscompetitie bekend gemaakt. Deze 'is als volgt: Tweede klasse A: Oppositie 2, Caissa 2, Magnus, Lange Rochade, GZ, MSC 2, Schaakmat en Obdam. Tweede klasse B: Oppositie 1, De Pion, Vredenburg, Purmerend 2, Aartswoud 1, Witte Paard 3, Castricum 3, en Oostzaan. Derde klasse C: Oppositie 3, VVV 2, Bergen 2, De Pion 2, Pat Mat 4, DOS, Lasker en Aarts woud 2. Dinsdagavond 7 september wordt een begin gemaakt met de interne competi tie. 's Avonds om acht uur, waarna schaakgodin Caissa weer wekelijks regeert in het Open Huis, in zaal twee voor de rokers en in zaal dire voor» de niet-rokers!!! Nieuwe leden kunnen zich nog altijd opgeven! De 2 uur van Heiloo zijn weer verreden. Onder mooie weersomstandigheden gingen afgelopen zaterdag om 7 uur 15 teams van start. Na een hevige maar sportieve strijd ging als eerste het team van Scouting Heiloo over de finish. Zij zijn dus winnaar van de grote wisselbeker. Zij reden in 2 uur 131 ronden wat een afstand is van 52,4 km. Als 2e kwam het gecombineerde team van de Motorclub Heiloo - Racing White., en op de 3e plaats het team van Trias. Het eerste damesteam was ook van Trias. Vermel- dingswaard is nog de prestatie van Hans Fijnheer, die 2 uur lang alleen gestept heeft en altijd nog 96 ronden heeft volgemaakt. Alle sponsors en deelnemers worden hartelijk bedankt voor de geslaagde avond. Motorclub Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 8