f Lm Nieuws van de Gemeente Heiioo PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Agenda's 1983 Geen Uitkijkpost gehad? De "Uitkijkpost" stelt aan U voor ©@(RlC!l©j"lQ tJ Een wereld van ideeën Pin glas en kristal. Bouw restaurant Friesland van start Ali Schuurman, raadslid voor Democraten '66 \x Cristallcrie Zwiesel POLITIEBERICHTEN valkering beveiliging AGENDA COMMISSIES: DONDERDAG 14 OKTOBER GOEDE TEHUIZEN GEZOCHT VOOR -M nu volop keus! DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEIL00 Bel donderdag: 072-330175 De Stoomtram NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Programma HERFSTSPEURTOCHT AFWEZIG H. D. GRANSBERGEN, huisarts 21 en 22 oktober. K00KKURSUS VOOR MANNEN Uil KIJKPOST 13 OKTOBER COMMISSIE OPENBARE WERKEN 4 OKTOBER] Wethouder Dekker deed in de Com missie Openbare Werken een aantal belangrijke mededelingen: - Het gasverbruik van zwembad 't Baafje was in 1982 47000 m3 minder dan begroot. Deze besparing kan ge bruikt worden ter verkleining van het exploitatie tekort van het zwembad. - De oude volksmuziekschool (Past. v. Muijenweg) zal spoedig gesloopt worden. Voor de meeste gebruikers van het gebouw is vervangende ruimte gevonden. - De boerderij op Westerweg 218 is verkocht. - De speelterreinen in Heiioo zullen worden opgeknapt, alhoewel er nog geen begrotingsgoedkeuring is. Er komen hoogstwaarschijnlijk 3 projecten voor werklozen. Dit zal vooral (land-) meetwerk zijn. - De fietsenstalling bij het Station zal worden uitgebreid. - De verkoop van stukjes openbaar groen aan particulieren verloopt goed. Kriteria bij de verkoop zijn dat het wijkgroen niet aangetast wordt en dat onder de grond geen kabels/leidingen van één of meer der nutsbedrijven lig gen. Uitgebreid werd er in de commissie gediscusiëerd over de plannen met het gebouw waar de bibliotheek is in ge huisvest aan de Kennemerstraatweg. Voor 66.000 gulden zal het gebouw verbouwd worden, zodat er ruimte ontstaat voor een uitleenpot van de bibliotheek (ten behoeve van Oost- Heiloo), de speel-o-theek, een kunste naarsatelier, de STAMA (Maatschap pelijk Werk) en een woongedeelte. De leden waren niet zo te spreken over de inkrimping van de bibliotheek tot de helft van de begane vloer. De plannen zullen nog in de raad besloten worden. COMMISSIE ONDERWIJS [6 OKTOBER] Tijdens de eerste vergadering van de Commissie Onderwijs zijn twee zaken uitgebreid besproken. In de eerste plaats werd er gesproken over de discussie-nota medezeggenschap on derwijs. Het knelpunt was in deze de procedure waarlangs het mede- zeggenschapsreglement naar de scho len gezonden zou worden. Ali Schuur man (D'66) wilde het concept eerst de raad laten passeren. Burgemeester Glijnis zag hier het nut niet van in. Het merendeel van de commissie leden stemde echter Ali Schuurman en dus zal het conceptenreglement in de raad besproken worden. In de tweede plaats werd er ge sproken over het benoemen in vaste dienst van onderwijzend personeel (schoolhoofden uitgezonderd). B en W stelden de commissie voor dit aan b en W. te delegeren, daar de benoemingen tot dusver een formaliteit waren en als "hamerstukken" de raad passeerden. De meningen waren verdeeld en het voorstel zal in de raad aan de orde ko men. Tenslotte werd er ook gesproken over het benoemen van een vertegen woordigd lid uit de commissie in de begeleidingscommissie dagschool voor volwassenen. Vanwege de geringe vertegenwoordiging in commissies en instanties stelden P.v.d.A., D'66, Links Heiioo en Heiioo 2000 mevrouw Van Gelder van Heiioo 2000 voor. De VVD en het CDA droegen mevrouw Wuijster (VVD) voor. De raad zal hierover beslissen. COMMISSIE SOCIALE ZAKEN In de commissie sociale zaken is af gelopen maandagavond over de vol gende zaken gesproken: - In het kader van de jaarlijkse aanschaf van een kunstwerk van een plaatselijke kunstenaar heeft de gemeente een schilderij gekocht van Dirk Nap. De commissieleden mogen adviseren waar dit schilderij komt te hangen. - De subsidie aan het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest wordt in 1983 door een ander verdeelsleutel lager dan voorgaande jaren. In ruil voor de subsidie zal het orkest waarschijnlijk één concert in De Beun geven (kamer muziek). - De gemeente blijft bezig met de realisatie van een woonwagenkamp. Problemen doen zich voor bij het "slij ten" van de plaatsen. Dit hangt sa men met de ontwikkeling van Vro- neroord. - De reorganisatie van de bibliotheek in Heiioo en die in Oost in het bijzonder. Opnieuw toonden de commissie leden hun ontevredenheid1 over gerin ge omvang van de geplande uitleen- post aan de Kennemerstraatweg. Wethouder Willemse gaf als weer woord, dat de uitleenpost volledig door de gemeente Heiioo gefinancierd moet worden, daar deze boven de wet telijke norm zit en er dus geen rijks subsidie verkregen kan worden. De kosten voor 1983 worden geraamd op 25.000,-. De volgende vergadering van deze commissie is maandag 8 november. v .-.-T \vr Een schitterende show van fonke- lende modellen, met smaakvolle vormen en kunstzinnige slijpsels. Dat is de nieuwe katalogus van Zwiesel. Kom even kijken naar de nieuwe modellen en neem gelijk die mooie katalogus mee. Heerenweg 211 - Tel. 33 11 66 - Heiioo POLITIEBERICHTEN Te zwaar beladen Een ongeval op de Kennemerstraat weg werd vorige week maandag veroorzaakt doordat een te zwaar beladen vrachtwagen niet tijdig kon remmen. De vrachtwagen week uit, ramde een geparkeerde auto en deze botste tegen een passerende fietser op. Gelderland Naar aanleiding van enkele inbraken en pogingen daartoe in Heiioo gepleegd, heeft de politie van Renkum (Gelder land) de daders aan kunnen houden. Lichtcontrole Het is slecht gesteld met de ver lichting van de plaatselijke vervoer middelen. 19 Fietsers en bromfietsers en 3 auto's liepen tegen de lamp. Ook andere lichten gaven aanleiding tot het opmaken van proces-verbaal, namelijk de verkeerslichten op de Zeeweg. Vooral de schoolgaande jeugd is zijn verkeerslessen alweer vergeten. De politie zal hier vaker kontroleren in de toekomst. Columbia Een viertal Columbianen werd afge lopen weekend bij de grens aangehou den. Ze hadden in Heiioo drie inbra ken gepleegd en ook in Alkmaar wa ren hun daden niet onbekend. Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44. 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 Commissie voor financiën en per soneelszaken. Enkele agendapunten zijn - Kredieten voor verschillende werk zaamheden in de gemeente - Verkoop van enkele stukjes grond en de boerderij op de Westerweg. - Financiële verslagen van de Volks muziekschool en het Open Huis - Vergoedingen aan raadsleden en aan de vrijwilligers van de brandweer. Maandag 18 oktober: Commissie voor Openbare Werken, beplantingen, milieu- en huisvestings zaken. Het enige agendapunt is het ontwerp voor de wijziging van de Woonruimteverordening uit 1980. - Rode Poes, gesteriliseerd. - Lapjespoes, gesteriliseerd. Inl.: mevrouw Kater, tel. 02206-4455. - Zwarte kater, gecastreerd. - Cyperse poes, gesteriliseerd. -Zwart/wit katertje, 10 weken oud. -Cypers/witte kater, gecastreerd. Inlichtingen: mevr. de Waart, tel. 334810. De heer Martin Gaus, directeur van het Dierenhotel Lelystad en de daarbij behorende "hondenschool", zal op 26 oktober a.s. in de Kern te Castricum een lezing houden en film draaien over De heer Martin Gaus, directeur van het Dierenhotel Lelystad en de daarbij behorende "hondenschool", zal op 26 oktober a.s. in de Kern te Castricum een lezing houden en film draaien over opvoeding en heropvoeding van hon den. Aanvang 19.45 uur. krommenie castricum heemskerk heiioo heiioo heerenweg 140 tel. 334955 UITBREIDING SPREEKUREN HUURCOMMISSIE De huurcommissie in Haarlem breidt haar telefonische spreekuren uit. Vanaf maandag 4 oktober verstrekt het secretariaat van de commissie niet alleen op vrijdagmiddag, maar ook op maahdag en woensdag van 13.30- 16.30 uur inlichtingen aan het publiek op telefoonnummer 023 -319334. De openingstijden van de huurcommis sie Alkmaar zijn: elke 2e en 4e woens dag van de maand van 10.00-12.30 uur in het Gerechtsgebouw, Geester singel 13, Alkmaar. - GEBOREN t/m 11 okt. '82. Arjen, z.v.: Aegon van Wijngaarden en Adriana J. Homburg. Marloes, d.v. Johan van Keulen en Ivonne W. M. van Kuyk ELDERS GEBOREN: Mark A., z.v. Anthonius J. Apeldoorn, en Cornelia B. Wokke. Niels A., z.v. Adrianus H. Haring en Anna H. Roos, Pieter A. z.v. Petrus A. Blokker en Yolanda van Delft. ONDERTROUWD: Hendrikus G. J. Borst en Yvonne B. M. Bruin, Hans E Fröberg en Maria J. Hogen- hout, GETROUWD: Johannes Weijts en Lucia E. Sebastian, Jiawon Sureshchandre en Jagroep, Biedjaikoemar. OVERLEDEN: Henny Ploeger e.v. H. Sarelse, Pieter Bak. ELDERS OVERLEDEN: Albertje Krab, é.v. B. de Kroon. STICHTING uX.KSMIXILKSCHOOL HfclLOO Hervormde Gemeente Heiioo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. C. Lebbing. Doopdienst. Crèche in achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool; 19.00 uur ds. F. Oosterwijk uit Oudorp. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer (avondmaal) 17.00 uur idem. Parochie-zondagsdienst Psych. Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiioo, tel. 072-330844. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Huisman, Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a/d Hoef, 10 uur ds. Viezee, Al phen a/d Rijn. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Zie Doopsgezinde Kerk. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Zie Doopsgezinde Gemeente. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur DoReLu-dienst met 3 predikan ten. Avondmaal. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Hoileweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Wiilibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. H. H. den Engelsen, het Wielema kersland9, Heiioo, tel. 072-333080. Weekenddienst Apotheek Apotheek De Eenhoorn, Voordam 3, Alkmaar, tel. 072-113107. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiioo - Limmen Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495. Verloskundige Heiioo Geen opgave. Verloskundige Limmen Mevr. C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiioo Dr. P. H. Deitmers, Costerstraat 13, Alkmaar, tel. 072-119406. Consulenten Dierenbescherming Heiioo en omstreken Honden: tel. 336758. mw. R v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart! Watervogels: 333073, hr. C. de Lange Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr Duivenbooden335065hr. Baars 33622 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Organisatie van Nederlandse Tandprothetïci Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma, t/m vr.j J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiioo, tel, 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69 Heiioo, tel. 072-333398; M. A. van Riel De Wildtlaan 28, Heiioo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatwei 452, Heiioo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Wéijdt 55, Hei ioo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevailingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Hoileweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- eg donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, t bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, t bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijda tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. Zoals u al enige jaren gewend bent houden wij ook in dit kursusjaar op vrijdagavonden onze SPEELAVON DEN: Op een speelavond treden leerlingen van de muziekschool op. Hoewel de sfeer doorgaans erg ontspannen is, vinden leerlingen het toch „eng" om voor publiek op te treden. Het maakt dan niet uit of het een beginneling of (ver-) gevorderde betreft. Het komt ook voor dat leerlingen tezamen met hun docent spelen of dat docenten zich solistisch laten horen. We bieden een zeer gevariëerd program- ma dat ongeveer drie kwartier duurt." Een programma waarin voor jong en oud iets (of zelfs veel!) te genieten valt. Bij deze speelavonden, is ieder van harte welkom. Ook voor niet leerlingen staan onze deuren dan open! Vrijdagavond 15 oktober om 19.30 uur treden op leerlingen van: Ans Hermans - blokfluit. Fred Lodder - piano, el. orgel. Na afloop kunt u nog even napraten. Aan onze bar zijn koffie en frisdrank tegen redelijke prijzen te verkrijgen. De toegang is GRATIS. U bent ALLEN hartelijk welkom. Volgend jaar maart hoopt Peter van Veen, eigenaar van Motel Heiioo, een tweede vestiging in Wieringerwerf te openen. Op de fundamenten van het eertijds verbrande Motel Friesland zal een hotel-café-restaurant herrijzen dat er op tekening erg mooi uitziet. Gelegen langs de Rijksweg bij Wie ringerwerf zal dit voor het doorgaande verkeer een welkome rustplaats worden. „Met de hotel accomodatie wil ik nog even wachten en bekijken hoe de zaken zich,ontwikkelen" zegt Peter van Veen. Restaurant Friesland zal plaats kunnen bieden aan 300 gasten, daarbij nog een vergaderruimte voor zo'n 350 mensen. Door middel van schuifwanden kunnen de ruimtes vergroot of verkleind wor den. De ingang bevindt zich in het midden en is iets verhoogd. Links daarvan komt een gedeelte voor plate-service en een deel om a la carte te eten, rechts is de vergaderruimte. Ali Schuurman woont sinds 1976 met haar man en twee kinderen in Heiioo. Daarvoor woonde het gezin in Woer- den. Voordat Ali Schuurman in het hu welijk trad, woonde zij eerst 18 jaar in Drente. Zij verliet de hunnebedden- provincie van ons land en wisselde de ze om voor de grote stad: Amsterdam. Daar trad ze na een opleiding in dienst bij een bedrijf als secretaresse. Het voormalige beroep van Ali Schuur man, dat zij ook in de eerste jaren van haar huwelijk uitoefende, is min of meer de oorzaak geweest van haar verschijnen in de gemeentepolitiek van Heiioo. Uit belangstelling ging ze eens naar een afdelingsvergadering van D'66. Een kennis aldaar was op de hoogte van de voormalige werk zaamheden van Ali Schuurman en vroeg haar of zij bij de vergadering wilde notuleren. Dat deed Ali Schuur man en sinds die tijd is alles zeer snel gegaan: van het één kwam het ander. Uitgangspunt van Ali Schuurman is dat zij thuis wil zijn wanneer haar kinderen ook thuis zijn. Haar zoontjes zitten nog op de lagere school, dus overdag is er voldoende tijd voor de politieke werkzaamheden. Ook 's avonds is er tijd voor bijv. verga deringen van de fractie, de commis sies en de raad. Als de politiek en haar gezin het toe laten is Ali Schuurman graag bezig in en om haar huis in Vrieswijk. Het maken van kleding, 'lekker' koken en een beetje aan het werk in de tuin zijn dan de voornaamste werkzaamhe den. In 1982 was het de tweede keer dat Ali Schuurman voor haar partij op de verkiezingslijst stond. In 1978 waren er voldoende stemmen voor de combi natie Pv.d.A.-D'66 en was er zodoen de in de raad nog geen plaats. Het tussentijds vertrek van de heer Hoog land deed haar alsnog in de raad be landen. In 1982 ging D'66 alleen de verkiezingsstrijd in met als resul taat één raadslid: Ali Schuurman. Het belangrijkste aspect van het raads werk vindt D'66 - en dus Ali Schuur man - proberen meer openbaarheid van bestuur te bewerkstelligen. De burgers hebben recht op informatie, vooral als je er rekening meehoudt dat de raads leden door ae inwoners van Heiioo zijn gekozen als vertegenwoordigers van de bevolking. Het bestuur van die raadsleden moet voor de burgers controleerbaar zijn. Als partij geeft D'66 in deze het goede voorbeeld. Alle fractievergaderingen zijn voor iedereen toegankelijk. Wie wat wil zeggen kan dat doen. De par tij is van mening dat dit blindheid in eigen gelederen kan voorkomen. Niet alleen heeft Ali Schuurman reeds gepleit voor spreekrecht voor bur gers tijdens commissievergaderingen, ook zou zij het erg goed vinden wan neer de gemeente een afdeling Voor lichting in het leven zou roepen. Informatie wordt nu voornamelijk door de afdeling Algemene Zaken gegeven. De public relations van de gemeente zouden beter verzorgd zijn, indien daarvoor een aparte afdeling op het gemeentehuis zou zijn. Wanneer het belangrijkste bezwaar tegen een PR-afdeling de financiën zouden zijn, dan zou zo'n afdeling stap je voor stapje opgebouwd kunnen wor den. Volgens Ali Schuurman vallen de kosten van informatievoorziening wel mee, zeker als je kijkt naar het effect: door betere informatie zullen de in woners van Heiioo welwillender staan tegenover een bepaald beleid van de gemeente. Informatievoor ziening vergt een investering, maar levert begrip en goodwill op. Van 1896 tot 1923 reed de stoomtram Alkmaar-Haarlem v.v. De baan had een spoorwijdte van 1 meter. In Haarlem was het beginpunt op het Kennemerplein en in Alkmaar was het eindpunt aan de Nieuwlandersingel. De totale lengte van de baan was 30 km. Aan het eindpunt Nieuwlandersingel werd ook een draaischijf gebouwd waarop de locomotief werd gekeerd om de terugreis weer te aanvaarden. Caféhouder Jacob Rol van café „de Ooievaar" aan het Ritsevoort kocht 2 panden bij het eindpunt. Het ene pand werd als wachtkamer ingericht en het andere pand als opslagplaats voor goederen. De rails lagen aan de Oostzijde van de Kennemerstraatweg tot ongeveer de Heilooerdijk. Daar stak de lijn de Straatweg over naar de westkant tot aan „de Onderneming" (Oude Herberg). Daar werd weer overgestoken naar de Oostkant. Opstapplaatsen waren Café Helder aan de nu Oude Straatweg, „de Onderneming" en bij de Stationsweg (Café Hoebe) waar ook een laadplaats was van de tuinbouwvereniging t De Vooruitgang" die de producten van haar leden naar Beverwijk ter veiling bracht. Siem Akkerman en Klaas Limmen waren de mannen die de zaken regelden. Siem Akkerman regelde de zaken met het inladen en Klaas Limmen reed met de tram mee, om bij het lossen een oogje in het zeil te houden. De tramweg onderneming schafte zich veel materiaal aan t.w. 7 stoomlocomo tieven, 10 gesloten eerste klasse rijtui gen, 11 gesloten tweede klasse rijtuigen, 3 open derde klasse rijtuigen, 6 bagage wagens, 3 gesloten goederenwagens, 4 open goederenwagens en 1 pekelwagen. Drie locomotieven mochten van Rijks waterstaat echter niet over de brug van het Noordzeekanaal. De locomotieven mochten niet zwaarder zijn dan 10 ton, doch de 3 genoemde waren ruim 16 ton. De te zware locomotieven werden aan een Belgische Maatschappij verkocht en de lichtere werden gebruikt voor de dienst tussen Alkmaar en Haarlem. Deze locomotieven hadden een nogal onrustige gang. Omdat het uitzicht van de machinist niet mocht worden belem merd door rook en stoom moest hij steeds voorp staan. Daarom reden ze ook voorop. Om de gehele exploitatie met alle wel en wee te beschrijven zou teveel plaatsruimte van de Uitkijkpost vragen. Het is juist dezer dagen om precies te zijn 6 oktober 59 jaar geleden dat de stoomtram haar laatste rit maakte. 3 locomotieven werden verkocht aan de Stoomtram Maatschappij „Breskens- Maldeghem" in Zeeuw Vlaanderen. Dinsdag, 5 oktober, was er een bijeen komst in het Open Huis. Mevrouw Van der Vlugt hield een lezing over bejaard worden/bejaard zijn. Een actueel onderwerp waarmee wij allen te maken kunnen krijgen. Zij betrok in haar, zeer duidelijke, uiteen zetting ook het „Hoe en Waarvoor" het dienstencentrum werkt. Na de lezing was er gelegenheid vragen te stellen, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. De afd. Heiioo organiseert een kursus Karakterpoppen, onder leiding van Anneke Hünneman. Er moeten tenmin ste 12 deelnemers zijn. Kosten 75,-, exklusief materiaal. De kursus wordt gehouden in het Open Huis op iedere dinsdagmorgen van 9.30 uur tot 11.30 uur. Eerste kursusdag 11 januari 1983. Poppen leren maken die door gezichts uitdrukking, haardracht, houding en aankleding een bepaald karakter weer geven. In verband met het individuele karakter van deze kursus kunnen zowel beginners als gevorderden hieraan deel nemen. Kursusleidsters: G. Jansen - De Poel, Kennemerstraatweg 344, tel. 332367. G. Huijzer - Wapstra, Heerenweg 238, tel. 330532. Aan de buitenkant wordt gewerkt met panelen in de kleur disselgroen,. de hardhouten kozijnen worden uitge voerd in Merbau hardhout en krijgen aan de binnenkant een bordeaux rode lijst. De kelder, die intakt gebleven is, wordt opgeknapt, tevens komen hier de toiletten. Voor de invalide bezoekers komt een toilet op de begane grond en zijn de nodige voorzieningen getroffen. Het interieur zal niet preceis hetzelfde zijn als in Heiioo, maar toch hetzelfde warme karakter krijgen. Er komt een grote keuken. Voor het restaurant wordt een groot terras gemaakt dat een fraai uitzicht over het landschap biedt. Om het restaurant bevindt zich nog een groot bos waar wat rond gewandeld kan worden. Het grote hek dat nu nog om alles heen staat gaat weg, zodat het mogelijk is met de auto tot voor de zaak te rijden. Aan weerszijden van de weg bevinden zich nog twee duidelijk aangegeven parkeerterreinen, door een tunnel onder de weg kan men het restaurant bereiken. Een benzinestation, dat echter buiten de competentie van de heer Van Veen valt, completeert het geheel. De bouw is in handen gegeven van aannemersbedrijf Visser uit Leeuwar den uit deze plaats is teven de architect Gerbenson afkomstig. Men hoopt in maart de eerste gasten te kunnen verwelkomen. Op vrijdagmiddag 15 oktober a.s. worden weer de herfstwandeltochten gehouden. Deze worden zowel door de St. Rad- boudschool, Jozefschool, Vondelschool en 't Kieftennest gehouden. De kinderen lopen niet alleen de speurtocht, maar als ze terugkomen op school zijn er door moeders gebakken, heerlijke pannekoeken. Ter afsluiting worden er films vertoond in de aula van de Vondelschool, door de jongens van de EA-studio. Alle ouders die willen gaan helpen, alvast bedankt! teams van de 4 scholen. CONCERT LUTHERSE KERK ALKMAAR Op zondag 24 oktober a.s. wordt in de Lutherse klerk, Oudegracht 187 een concert gegeven door: Erika Waardenburg - harp Dieks Visser - fluit Op het programma staan werken van o.a. Grandjany, J. S. Bach, Durey, Saint-Saëns en Franqaix. Aanvang 14.30 uur. De toegangsprijs incl. programma be draagt 7,50, scholieren, houders van een C.J.P. en 65+ pas 5,-. Kaartverkoop aan de Kerk vanaf 14.00 uur. Erika Waardenburg (harp) en Dieks Visser (fluit) vormen sinds 1972 een duo. Zij traden vele malen op in bin nen- en buitenland en spelen gere geld voor de radio en TV. -Erika Waardenburg studeerde bij Edward Witsenburg aan het Utrecht se Conservatorium en vervolgens bij Susanna Mildonian te Brussel. Zij be haalde het solistendiploma, de "Pre mier Prix" en de "Prix Superieur" met de grootste onderscheiding. In 1977 was Erika Waardenburg prijs- winnares van het Internationaal Gaudeamus Concoers en werd haar de "Vriendenkrans van het Concert gebouw" toegekend. Zij vormt een vast duo met Elisabeth Cooymans en maakt deel uit van het "Circle Ensemble". Erika Waardenburg is lerares aan het Utrechtse Conservatorium en aan het Muzieklyceum te Hilversum. - Dieks Visser studeerde bij Pieter Odé aan het Amsterdams Conserva torium en in Parijs bij René le Roy. Hij behaalde het solistendiploma, de "Premier Prix" en de "Prix d' Excellence de la Ville de Paris". Dieks Visser is leraar dwarsfluit aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en is als fluitist vooral werkzaam in de kamermuziek. De overige huisartsen van Heiioo nemen waar. De Stichting Dienstverlening Alkmaar/ 1 Heiioo organiseert ook dit jaar weer een kookkursus voor mannen. Bedoeling van deze kursus is de deelnemers in een achttal lessen de' eerste beginselen van het koken bij te brengen. Want een ei bakken kan (bijna) iedereen, "maar als je er vóór'komt te! staan om zelf een maaltijd te bereide:' blijken ogenschijnlijk heel gemakkeiy, ke zaken eigenlijk helemaal niet goed te lukken. Maar wat ging er nu precies verkeerd? Misschien geldt voor U dat U weliswaar; enige vaardigheid in het bereiden yani een warme maaltijd heeft, maar er toch; eigenlijk wat meer van wilt weten:; Waarom moet het op de ene manier en! raak je op de andere manier alle voedingsstoffen kwijt?' Deze en andere vragen komen uitge breid aan de orde tijdens de kookkursus die gegeven wordt door mevr. Sprenke: ling. Zij is werkzaam bij de Stichting Huishoudelijke Voorlichting H.V.P. De kursus wordt gehouden in de keuken van de voormalige Agnes Huishoud school aan de Pastoor van Muyenweg 12 op woensdag 20,'27 oktober, 10, 17, 24 november en 1 en 8 december van 16.30 tot 19.00 uur. De kosten bedragen 36,00 voor 8 lessen. Dit is exclusief materiaalkosten. Er wordt in kleine groepjes gekookt en we eten alles op wat we gemaakt hebben. Voor inlichting en opgave kunt u terecht op de spreekuren van de Stichting Dienstverlening Alkmaar/ Heiioo, 't Loo 19 (boven winkelcen trum 't Loo) dagelijks van 9.00 tot 10.00 uur ofibellen 331297. 0 1 m Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiioo Telefoon 072-333156 L. i 15,16,18,19 en 20 OKTOBER: De Filmliga met de film: "Califor nia Suite". 17 OKTOBER: "Geboren in Blijdorp". Een voorstel ling van beroepstoneel, met o.a. El len Vogel en Marijke Merckens e.a Aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop zie elders. 18 OKTOBER: Om 14.00 uur begint de kaart-voor-j verkoop voor de cabaret-voorstelling] van "Man alleen", het filosofisch-! kleinkunst-cabaret door Jan Blaaser. (Speeldatum is 3 nov.). Geniet zoals! duizenden reeds vóór u hebben genoten. Aanvang 20.15 uur. Entree is 17,50, (voor houders van CJP- en 65+ kaarten 12,50). Voorverkoop via: Boekhandel Piet Avis, Reisburo Holland International/ Rook- en Barbershop Jan Braam/ Foyer van "Het Open Huis". 22 OKTOBER: (Om 20.15 uur) en 24 OKTOBER: (Om 13.00 uur en 15.00 uur). Onze to neelvereniging. Falkland brengt voor de kinderen van 5-15 jaar de mu-j sical "Bekijk het maar". Entree 4,--/Donateurs 1,50. Kaart-; verkoop zie boven. 25 OKTOBER: Bijeenkomst belegd door de V.V.D.] Aanvang 19.00 uur. 28 OKTOBER Jublieumviering van de Ned. Ver.; van Huisvrouwen. Toegang alleen vooil leden en genodigden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2