HELP nairstyler AKERSLOOT AKERSLOOT AKERSLOOT BURGEMEESTER J.H.M. Sonnaville legt ambt neer. Kerkeveiling Schilder Taxi J E ui ii MEERVOGELS HANDBAL MEERVOGELS VOETBAL DISKAD0 IS NIEUW VOOR AKERSLOOT UW DEK BED DUN? T.T.L. MARTIN SCHILDER VERRASSING WORDT VERGISSING VOETBALVERENIGING LIMMEN Maandlotto Limmen Equipe Coiffures Tel. 02205-2953 Bij een bezoek aan onze kapsalon een handige HAIRSTYLER KADO! INGEZONDEN EEN DUBBELE MISKLEUN!! S.V. VREDEBURG LIMMEN UITKIJKPOST In de splinternieuwe bibliotheek, aan de Rembrandtsingel nam vrijdagmiddag burgemeester J.H.M. de Sonnaville officieel afscheid, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Zo'n 150 genodigden waren hierbij aanwezig, waaronder burgemeesters uit omliggende gemeenten, familie en medewerkers. Aanwezig was ook de commissaris van de koningin van Noord-Holland de heer R. de Wit die de Sonnaville „ridderde" in de orde van Oranje Nassau. In de lange rij van sprekers was het de scheidende burgemeester zelf die als eerste het woord vroeg: „Ik wil mijn vrouw bedanken voor alles wat zij heeft gedaan, zij was mijn stille kracht, mijn eerlijke raadgeefster, de milde stem in ons gezin, zij heeft de liefdesband verdragen die tussen haar man en de gemeente was ontstaan". Ook alle medewerkers werden bedankt, „Alles wat gezegd wordt zwaait over alle handen die mijn werk licht hebben gemaakt". Akersloot was het kopstuk van zijn loopbaan. „Ik leg mijn ambtsketen af, maar voel het niet als een bevrijding". De heer S. Helder, nestor van de raad prees de scheidende burgemeester om zijn goede contact met de bevolking en om de slagvaardigheid en duidelijkheid waarmee de gemeente bestuurd is. Wethouder H. van Andel sprak z'n bewondering uit over alles wat in die afgelopen 25 jaar tot stand gekomen was, de rioleringswerken, bouwplan, sporthal, bibliotheek, dorpshuis, sportcomplex, scholen enz. „Akersloot is nu een mooi dorp waar het goed wonen is". Namens de gemeente kreeg burgemees ter de Sonnaville twee tapijten die in de vorm van een staal werden aangeboden, waarop de burgemeester spontaan rea geerde „Dit is weer een ijzersterk staaltje van de gemeente Akersloot". Gemeentesecretaris J. J. v.Dijk 'zei: „Niemand heeft de gemeente zolang gediend, als U „Het afscheid valt me zwaarder dan ik had gedacht". De commissaris van de koninging voor Noord-Holland, de heer R. de Wit schetste, na uitreiking van de Ridderor de, de loopbaan van De Sonnaville; 43 jaar overheidsdienst, waarvan bijna 25 jaar burgemeester van Akersloot. Ik herinner mij een ambtsbezoek en dacht toen: „Ze hebben hier alles", toen realiseerde ik mij dat er in een kleine gemeente, door hard werken veel bereikt kan worden, zonder bankroet te gaan. U was een burgemeester met een eigen stijl". Na burgemeester C. M. C. Roozen- mond van Alkmaar, Dijkgraaf L. de Ruiter van Uitwaterende sluizen, en C. Snip Commandant van de politie wilde burgemeester N. A. J. Molhoek zijn scheidende buurman ook nog wel wat zeggen: „Uw naam doet voor mensen boven de Moerdijk erg Bourgondisch aan en u gedraagt zich er ook naar. Uw devies was altijd „Laat ik het een ander in Godsnaam niet moeilijk maken", dat is niet negatief bedoeld, maar mensen die zoiets zeggen zijn een geschenk uit de hemel". Bij de gemeentelijke herindeling stelt ieder zijn zelfstandigheid op prijs, Molhoek vroeg zich af, hoe de mensen in het jaar 2000 over de daden van nu zullen denkan. „Hadden ze niet kunnen sturen? Dat heeft collega De Sonnaville kundig gedaan". Passend bij een Bourgondiër had burgmeester Molhoek wijn meegnomen van de allergrootste schuur.... uit Limmen en een kampioenshaas van Zomerdijk...uit Limmen. Toen burgemeester de Sonnaville zijn slotrede wilde beginnen moest hij toch eerst even z'n kleinzoon Bas begroeten die net binnen was gekomen, hierna bedankte hij alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en fraaie geschen ken en eindigde met een variant uit Vondels Gijsbreght „Vaarwel miin geliefd Akersloot, aan het schoon Alkmaardermeer, verwacht een ander heer". H. Sen. 1 Meervogels 1 - Berdos 1 11-12. Meervogels heeft in een uitermate spannende wedstrijd uiteindelijk geen loon naar werken gekregen. In de eerste helft hadden de Akersloters de wed strijd stevig in handen en hadden ook een goed antwoord op het geweld van Berdos uit de tweede lijn. Berdos wist via snelle break-outs terug te komen tot 11-11. In de laatste minuut leek Meervogels alsnog de wedstrijd te beslissen maar de aanval werd afgesla gen. Aan de andere kant van het veld wist Berdos wel tot score te komen, wat de eindstand op 11-12 in het voordeel van Berdos bracht. D. Sen 1. Meervogels 1 - Tonegido 1 8-9. Meervogels startte voortvarend en nam een 2-0 voorsprong. Tonegido kwam echter sterk terug door middel van een strafworp en een doelpunt vanaf de cirkel werd de stand gelijk getrokken. Meervogels bleef aandringen en één minuut voor de rust stonden de Akerslootse dames met 5-2 voor. Twee strafworpen zorgden echter voor een 5-4 ruststand. Na rust liep Meervogels wederom uit nu tot 7-4, maar het kanon van Tonegio Janny tielstra stond op scherp. Zij kon door de Meervogels defensie niet wor den afgestopt en scoorde 4 maal op rij. Meervogels kwam nog wel langszij maar het was tonegido dat met een enorm afstandschot het laatste woord had. eindstand 8-9. D. jun. 1 Meervogels 1-U.D. Utrecht 5-6. Ondanks het goede werk van doelvrouw Annemiek Buur is het Meervogels niet gelukt de punten binnen te halen. Het missen van twee penalties bleek uitein delijk fataal te zijn. Door één schitterend doelpunt van Annemiek QverpHt, een afstandschot van Wendy Kerssens en een break-out benut door Bibi Stolk werd de rust bereikt bij een 4-3 stand in het voordeel van U.D. Na rust nam U.D. direct weer het initiatief en nam een 3-5 voorsprong. Wendy Kerssens zorgde voor 4-5. Toen kwam de gemiste penalty, waarbij men zich af kan vragen of de coach wel de juiste speelster achter de streep zette. De eindstand werd tenslotte 5-6, wat toch enigszins teleurstellend was, gezien het spelverloop. Overige uitslagen: H jun. 1 Meerv. 1 - Risdam/Zebra's 17-12. J. adsp. 1 Meerv. 1 - A.O.G. 7-6, M. adsp. 1 Foresters 1 - Meerv. 1 8-9,J. pup. 1 L.S.V.V. 1 - Meerv. 1 6-15, M. pup. 1 Meerv. 1 - A/Victrix 1 7-4, M. welp 1 C.S.V. 1 - Meerv. 1 2-1. Zondag 1 behaalde ditmaal geen over winning wat gezien het spelbeeld ook niet verdiend zou zijn geweest. Tegenstander K.G.B. uit Bovenkarspel had gedurende de gehele eerste helft de wedstrijd onder controle en wist zich ook meer kansjes te scheppen. Dit resulteerde in een 0-1 stand bij de rust. Kort na rust kwam K.G.B. op 2-0 toen de buitenspelval van Meervogels niet goed open ging. Vanaf dit moment ging Meervogels agressiever spelen wat een doelpunt van libero Rob van der Eng opleverde. Nu geloofde heel Meervogels weer in de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd was het zover, John van der Brink wist de K.G.B. doelman te verschalken en zo Meervogels op gelijke hoogte te brengen. Overige uitslagen: WSV'30 3 - Meerv. 2 0-0 KSV 3 - Meerv. 3 2-2 S.R.C. - zaterdag 1 1-0 Zaterdag 2 was vrij P.S.Z. 4 - Zaterdag 3 3-0 S.V.W.'27 A2 - Jun. Al 0-0 Flevo BI - Jun. BI 1-5 Jun. Cl-U.S. V.U. Cl 1-1 Dames 1 - U.S. V.U. dames 2 4-1 Programma voor zaterdag 6 november: Zaterdag 1 - K.G.B. 1 14.30 Reigerboys 3 - Zaterdag 2 14.30 Zaterdag 3 - Volendam 7 14.30 Egmondia Cl - Jun. Cl 13.15 Vrone dames - Meerv. dames 1 14.30 Programma voor zondag 7 november K.V.V. 1 - Meervogels 1 14.30 Meerv. 2-U.S.V.U. 3 12.00 Meerv. 3 - Berdos 4 12.00 Jun. Al - Victoria O Al 12.00 Jun. BI - Alkm. Boys BI 14.30 Komende vrijdag 5 november organi seert Meervogels weer haar jaarlijkse kaarsenaktie. De jeugdleden zullen met diverse kaarsen bij u aan de deur komen. De opbrengst komt ten goede aan de Meervogels-jeugd. Wij hopen dat u de vereniging steunt. Akersloot: Diskado heet het gezellige winkeltje, dat Rina Jonkers midden in de Dorpsstraat van Akersloot is begon nen. De naam zegt het al: ze verkoopt er grammofoonplaten en geschenkartike len. Rijk zal ik er niet van worden', vertelt Rina. Maar dat was de opzet ook niet. Ze doet het vooral voor de lol en omdat er volgens haar in Akersloot en omge ving behoefte bestaat aan een winkeltje als Diskado. ,Hoe vaak zitten mensen die ergens op bezoek gaan niet om een kado'tje verlegen. Dan kan mijn shop een uitkomst bieden. Die eeuwige bos bloemen of fantasieloze fles wijn gaan ook vervelen'. Rina zorgt voor een steeds wisselende collectie kado-artikelen. Die lopen uit een van een hartje heerlijk geurende zeep voor enkele kwartjes tot een exclusief frans koffiezetsysteem voor bijna tweehonderd gulden. Tussen die twee uitersten liggen honderden andere geschenken. Zowel voor kinderen als voor volwassenen. ,Het zoeken naar een leuk kado kost tijd, vooral als het een beetje orgineel moet zijn', weet Rina. ,Dat zoeken doe ik eigenlijk voor anderen. Op grote beurzen en bij de beste inkopers. Je let dan vooral op orginaliteit en betaal baarheid. Maar, ik moet het zelf ook leuk vinden om weg te geven'. Omdat zelfs het beste donsdek na jaren wat futloos wordt heeft de Groot Woninginrichting, gezorgd voor een donsvulmachine, waarmee het dekbed, naar gelang ieders wens met 65% of 75% dons bijgevuld kan worden. Het grote voordeel is dat het dekbed dat 's morgens gebracht is 's avonds weer opgehaald kan worden, er hoeft dus niets opgestuurd te worden. Een goed idee, nu de winter voor de deur staat. STICHTING JEUGDRAAD LIMMEN Op woensdag 27 oktober j.l. hield de Jeugdraad haar algemene jaarver gadering in de kantine van de voetbal vereniging Limmen. Voorzitter J. Rijs heette de afgevaardigden van een 15- tal verenigingen welkom en wees op het bijzonder karakter van deze bij eenkomst. Meer dan 20 jaar hebben penningmeester Cees Castricum en secretaresse Ria Fijnappel zich inge zet voor de Limmense jeugd. Startte men indertijd met een subsidie van 50,- nu geeft de begroting een bedrag van 60.000 aan. Met de aan bieding van bloemen en een enveloppe met inhoud onderstreepte de voor zitter de dankbaarheid van iedereen jegens de geweldige inzet van deze bestuursleden. in de vakatures werd tijdelijk voorzien door de bcnoeming'van resp. de heren Wim Dekker en Kees Bloedjes. Een be langrijk agendapunt vormde de voor gestelde opsplitsing van de jeugd raad in een afdeling voor sport verenigingen, een afdeling voor niet- sportverenigingen en een overkoepe lend orgaan Uiteindelijk werd het duidelijk dat een over grote meer derheid voor handhaving van de hui dige werkwijze was. Een waarschijnlijk veel terugkerend agendapunt zal het jeugdvandalisme zijn. In een eerste verkenende ge- sprekronde werd vastgesteld, dat het aanbeveling verdient om in een breed overleg het probleem van de ver nielingen en de z.g. "ongrijpbare jeugd" binnen de gemeente Limmen te duiden en vervolgens met eventuele voorstellen te komen. De vergadering werd op een gezellige wijze besloten met de vertoning van de dia's, welke betrekking hadden op de aktiviteiten van de verenigingen, welke samenwerken in de Stichting Jeugdraad Limmen. Ook uw recensent was danig verrast door de verrassende uitslag van het eerste team, een nederlaag met 3-7 tegen het toch niet zo sterk geachte D.O.V. 2 in Heerhugowaard - alleen Jan Twisk liet zich niet kennen en won zijn drie partijen, uitstekend. Het tweede leed in Enkhuizen tegen Olympia 4 ronduit schipbreuk en verloor met 0-10. Junioren 1 hadden onze waarschuwing dat De Victors 1 best wel eens echte tegenstanders zouden kunnen zijn, niet voldoende ter harte genomen en lieten zich na een 1-0 voorsprong wegtimme- ren naar een 1-7 achterstand voordat ze wakker werden en de laatste twee partijen nog wonnen. Dat vraagt dus om een winst met 8-2 in de komende thuiswedstrijd, makkers!!! Het tweede was nog niet opgekalefaterd na de zware klap van vorige week en kon zich ook Doko 2 niet van het lijf houden: een 2-8 nederlaag in een thuiswedstrijd lijkt ons wat teveel. Treffers uit Bovenkarspel was te sterk voor het eerste meisjesteam van Lim men en het verwachte en ook aangéköh- digde herstel kwam er nog niet, mede doordat Monita onverwacht een minde re dag had; jammer, maar die 2-8 nederlaag was onder "gewone" om standigheden vast veel minder geweest. Het tweede had opnieuw geen moeite met Duintreffers 2 en won nu met 8-2, waardoor ze in hun poule in de 2e klasse toch nog best lekker blijven meedraaien -volgende week een sterke, dames! Na de ontmoeting met koploper Hol- landia, waérin het le elftal in een vooral grandioos gespeelde tweede helft 2 punten rijker werd, gaat het a.s. zondag naar Zeevogels, de voor Limmen „ge vreesde" tegenstander ontmoeten. Deze laatste gedachte dient echter verwaar loosd te worden omdat de strijd nu volkomen open staat, vooral nu het le elftal na een slechte start in een goede konditie verkeert. Het 2e elftal, ook al met winst afgelopen zondag tegen K.F.C., heeft grote kans de volle winst a.s. zondag thuis te veroveren in de wedstrijd tegen Zouaven, omdat dit Limmenelftal steeds sterker gaat spelen. Het programma voor het a.s. weekend ziet er als volgt uit: Zondag 7 november: Zeevogels 1 - Limmen 1 Limmen 2 - Zouaven 2 Alkm. Boys 4 - Limmen 3 Limmen 4 - Vios 4 Alkm. Boys 6 - Limmen 5 Limmen 6 - Vrone 4 Go Ahead '18 5 - Limmen 7 Limmen 8 - Uitgeest 5 Limmen 9 - A.F„C.'34 8 Flamingo's 8 - Limmen 10 Zeevogels 7 - Limmen 11 Limmen 12 - Go ahead'81 9 Limmen 13-U.S.V.U. 9 JUNIOREN A: Limmen 2 - Flamingo's 2 Zaterdag 6 november: JUNIOREN A: Reiger Boys 1 - Limmen 1 JUNIOREN B: Uitgeest 1 - Limmen 1 13.00 Limmen 2 - Alkm. Boys 2 14.30 Kolping Boys 6 - Limmen 3 14.30 LIMMEN C: Limmen 1 - Berdos 1 14.30 Zeevogels 2 - Limmen 2 13.00 Vitesse 6 - Limmen 3 13.00 Limmen 4 - Vitesse 7 14.30 Donderdag a.s. 4 november is er weer gelegenheid om uw maandlotto in te leveren voor de maand november. Zoals u weet 4 zondagprogramma's en een Willem Ruis-programma geven u gele genheid prijzen te winnen door eenmaal uw formulier in te vullen. NIEUWS VAN DE BIBLIOTHEEK LIMMEN Opstelwedstrijd kinderboekenweek '82 Als beste opstellenmaker over reizen is uit de bus gekomen Erik Kerkhof van de Openbare Lagere School. Gefeliciteerd Erik. Je kan je prijs in de bibliotheek komen ophalen. CONTRIBUTIEVERHOGINGEN Per 1 januari 1983 zijn de contributies voor de OB Limmen als volgt vast gesteld: Leners t/m 17 jaar gratis 18t/m25jaar ƒ10,-- 26 jaar en ouder ƒ18,-- 65 jaar en ouder met pas 65 ƒ2,50 De boete per boek wordt 0,50 per week met een max. van 5,- per da tum. Kosten van een duplicaatlenerskaart 2,50. Vrijdagavond 5 november a.s. te 20.00 uur barst in het Parochiehuis te Limmen het jaarlijks veilingspektakel los. De reeds tot ver buiten Limmen bekende (en werkzaam als veilingmees ter) afslagers Kees Kroone, Max Nuyens en Nico Beentjes zullen in het hun bekende snelle tempo trachten ruim 400 kavels aan de man te brengen. De Limmer bevolking heeft als vanouds gul gegeven en zal ongetwijfeld zorgen dat de veiling opnieuw een groot sukses wordt. De katalogi zijn inmiddels huis-aan- huis verspreid. Vanzelfsprekend zullen^ ook katalogi op de avond van de veiling beschikbaar zijn. Onder de eerste 100 kopers worden een aantal fraaie prijzen verloot. Tussen elke 25 kavels is er een rad van avontuur met prachtige prijzen. Zij die onverhoopt verhinderd zijn vrijdag a.s. aanwezig te zijn kunnen koopopdrachten verstrekken aan Joop Koppes (tel. 1717), Kees Kroone (1701), Max Nuyens (1217) en Wim van Diepen (1348). Zij zullen zorgdragen dat u krijgt wat u wilt, en tegen de met u afgesproken maksimum prijs. Bent u zonder vervoer? Belt U dan even 1717 en het transport wordt gratis geregeld. De netto-opbrengst van de veiling komt voor 100% ten goede aan de jeugd van Limmen en aan de kerk. Tijdens de veiling zal tussen een aantal kavels ook nog een supllement geveild worden waarin opgenomen, nagekomen goederen. De gedetailleerde katalogus bevat o.m.: bfoembbilérfpakkettëribenzinewaarde- bonnen, lammeren, openhaardhout, paling, berkenbomen, haagkoniferen, STATENBIJBELS (zeer oude!), een antieke bidstoel, schoonheidsbehande lingen, etsen, schilderijen, antiek offer blokje, een hardhouten voordeur naar keuze en afgehangen, boeken, een nieuwe elektrische schrijfmachine, kippen en konijnen. Kortom teveel om hier op te noemen. Vanaf plm. 19.15 uur is de zaal geopend voor het bezichtigen van de kavels. De toegang is geheel gratis (vanaf 16 jaar) en een ieder van binnen en buiten Limmen is van harte welkom. Het is een spektakel dat zijn weerga in de wijde omgeving niet kent. Dit moet u beslist meemaken! POLITIEBERICHTEN LIMMEN VERNIELING Van 17 op 18 oktober werd van een school aan de oostzijde van ons dorp een ruit ingegooid. De dader is nog niet bekend. Op 24 oktober werd een auto aan de Sportlaan vernield. De rechter buiten spiegel werd afgebroken, de achter kentekenplaat en een ruiten- wisserblad verbogen en een ander weggenomen en er werd een sier- strip weggenomen. Het schade be drag bedroeg ca. 200,-. U ziet het, het telt hard op, bedankt "heren". Op 30 oktober werd een draadglasruit van een voordeur ingegooid. Zo'n ruit kan normaliter echt wel een stoot je verdragen maar tegen dit vandalisme was de ruit niet opgewassen. DIEFSTALLEN In het Slikkerdie werden weer eens een aantal fuiken leeggeroofd. Ditmaal betrof het een 10-tal fuiken, waaruit ongeveer naar schatting een 50 pond vis verdween. In het afgelopen weekend werd bij Bar Disco Limmen weer eens een fiets gestolen. Een donker bruine Batavus ditmaal. Ook vond nog een woninginbraak plaats, ditmaal aan de Rijksweg. De daders namen een bedrag aan geld weg. AANRIJDING Op zaterdag 30 oktober vond op de Westerweg, ten norden van de Zand dijk (Duinweg) een eenzijdige aan rijding plaats. Een bestuurder van een motorfiets raakte met een wiel van zijn motor in een geultje tussen de berm verharding en de weg zelf, waardoor hij de macht over z'n stuur verloor en ten val kwam. Met zwaar lichamelijk letsel werd hij naar het Elisabeth Ziekenhuis gebracht. Gelukkig droeg de bestuurder ten tijde van de aan rijding een valhelm. Zonder deze helm zou het letsel zeker erger zijn geweest? CONTROLES Vorige week werd op de Rijksweg weer eens een snelheidscontrole gehouden. 18 Maal werd de maximum snelheid overtreden. De snelste (en duurste) reed 88 kilometer per uur. Afgelopen zondag bleek dat men nog steeds niet begrepen heeft dat men op zondag geen bloemen e.d. aan de openbare weg mag verkopen. We blij ven hier op toezien. GEVONDEN VOORWERPEN GEVONDEN: Een pistonhaak met 5 sleutels (waaronder een CV sleutel); een klein sleuteltje, een kistje met gereedschap, een wit konijn, een le- re sigarenkoker. VUILNISZAKKEN De laatste tijd komt het veel voor dat vuilniszakken reeds zondag, vroeg in de avond, worden neergezet. Los lopende huisdieren en loslopende van dalen schijnen er genoegen in te heb ben deze vuilniszakken kapot te ma ken, met als gevolg: dat u zelf, doch ook de vuilnisophaaldienst met de troep zit. Mogelijk dat u de vuilniszakken maan dagochtend bijtijds buiten kunt zet ten. U bespaart u zelf en onze vuilnis mannen een hoop onaangenaam werk.Dank U. DINEREN BIJ DE GLASTRONOME, MISSCHIEN NIET ZO DUUR ALS U DENKT 14.00 11.30 12.00 014.30 10.00 14.30 12.00 11.30 14.30 12.00 14.30 11.30 14.30 11.30 12.00 "WINKELEN MET DE ZONNEBLOEM" Op dinsdagavond 16 november a.s. van 7 tot 9 uur is er weer gelegenheid om gezellig te winkelen bij V D in Alkmaar, voor alle mensen, die hulpbe hoevend zijn. Tijdens deze koopavond zal u 'n kopje koffie worden aangeboden. Indien gewenst zullen Zonne bloem-medewerksters u graag bege leiden en voor vervoer kan eveneens worden gezorgd. Rolstoelgebruikers worden vriendelijk verzocht hun eigen opvouwbare wagen mee te nemen. Als u van dit aanbod gebruik wilt ma ken, kunt u zich t/m 10 november a.s. opgeven bij het secretariaat: mevrouw Revers - tel. 1495. Heeft u al gereageerd op het bericht..., St. Nicolaas - Aktie Zon in de Schoorsteen van enkele weken geleden... Nu kunt u zich nog aanmelden! Inlichtingen worden u graag ver strekt aan bovenstaand adres.... tel. 1495. Wie zich wil laten adviseren of wat wil komen rondkijken, is bij Diskado van harte welkom. Vooral in de rijk gesorteerde platenbakken kunnen lief hebbers op onverwachte koopjes stui ten. Zowel op populair-, jazz-, als klassiek gebied zijn er in platen en voorbespeelde cassettes verrassend goedkope aanbiedingen. Die lage prij zen zijn mogelijk omdat de echtgenoot van Rina ,in het groot' met de platenverkoop zijn brood verdient. Rijksweg 77 1906 BE Limmen Wij werken volgens afspraak. Wie dineert bij de Glastronome aan de Rijksweg in Limmen is echt een avondje uit. In een bijzonder sfeer volle omgeving kan men zich bij kaars licht en een zacht muziekje heerlijk laten verwennen. Nu de herfst zich in zijn volle hevigheid heeft aangekon digd is dit bij uitstek de tijd om wild te gaan eten. Restaurant de Glastronome heeft wat dit betreft alle registers opengetrokken en.... tegen een redelijke prijs. Er zijn mensen die ten opzichte van de Glastronome nog een zekere drempel vrees hebben men denkt al gauw "Dat is zo duur?" Natuurlijk kan men het zo duur maken als men zelf wil. Om u nu tegemoet te komen heeft de Glas tronome een uitstekend menu samen gesteld waarvoor u 150,- voor 2 personen betaalt. Hiervoor kunt u sa men een gezellige culinaire avond be leven die bestaat uit, een apèratief een viergangen menu een halve fles witte wijn, een halve fles rode wijn en een kopje koffie toe. Daartussen door zitten nog leuke verrassingen die we hier niet zullen verklappen. Wie zich niet zó aangetrokken voelt tot een hazerug kan hiervoor in de plaats ook een kalfsmedaillon kiezen-. Het menu wisselt eenmaal per maand. Ook het a la carte gebeuren verraadt veel vakmanschap en raffinementen wie weinig tijd heeft kan hier ook al tijd terecht voor een klein hapje. Gaat u gerust eens een keer naar binnen, het is beslist de moeite waard. Heeft u iets te vieren met een groot aantal personen ook daar biedt de Glas tronome alle gelegenheid voor. Een gezellige Oud Hollandse kamer, met twee open haarden maken dat iedereen zich meteen thuisvoelt. De Glastrono me is, iets waarin een kleine plaats groot kan zijn. POSTDUIVEN VERENIGING GOUDEN WIEKEN LIMMEN 6 en 7 November grote tentoonstelling van postduiven. Hier kan u de duiven van dicht bij eens bewonderen. Ook dit jaar was Limmen weer de sterkste vereniging uit de afdeling. Want Lim- tjhg aan te tasten! men is ook groot op het gebied van CDit Ook nog ongeslagen, maar dan in de C-groep, is M. Biesheuvel. Met vijf gewonnen partijen en één eenzaam remisetje torent hij ver boven de rest van de groep uit. Deze keer moest C. Luttikhuizen het ontgelden, terwijl de enige concurrent, M. Vaandrager, ver loor van P. Notte. MaarB. Rietveld sluipt naderbij, deze keer door een overwinning op M. Custers. Verder is R. Kiebert goed op dreef. De dame, die J. Koot hem al vroeg aanbood, had hij niet eens nodig om te winnen. Overige uitslagen: A. groep: A. Duijkersloot-M. Kuijper B. Kerkhof - A. Holtes T. Bruin - G. de Graaf T. Broek - R. Wentzel D. mantel - C. van Etten P. Alders - P. van der heijdt B. groep: C. Limmen - H. Wentzel K. Aafjes - H. Levering J. Zentveld - J. van de Kamer A. Kuijper - G. Bruijnse W. Bruijnse sr. - J. Snip J. Bloedjes - P. Vlaar C. Groep: E. Kerkhof - M. Aafjes O. Ey gel aar - P. de Waard 0-1 0-1 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 Vi-Vi 1-0 1-0 0-1 Vl-Vl 1-0 O. Eygelaaf - P. de Waard 1-0 M. Briefjes - J. Min 0-1 A. Bult - C. van Diemen 0-1 J. Eijgelaar - N. Bult 1-0 M. Blom - D. de Waard 1,0 R. Hooijboer - M. Pieneman 0-1 Dat de Limmer Gemenschap, en dan met name de heer Koelemey, vol zit met .briljante' ideën omtrent het functione ren van de gemeenteraad wisten we al een tijdje. Openbaarheid van bestuur en vrijheid van meningsuiting staan hoog in het vaandel geschreven, maar tussen zeggen en doen ligt bij deze fractie altijd nog een hemelsbreed verschil!!! Na een besloten raadsvergadering en het mond dood maken van de C.P.N. in het verleden is nu een derde poging ondernomen om de openbaarheid van bestuur en de vrijheid van meningsui- Postduiven. Openingstijden: Zaterdag 19 uur; zondag 11 uur tot 18.00 uur. De tentoonstelling is te vinden achter de Hoogeweg 65 (In- korflokaal). De buit is binnen: Vredeburg heeft zijn eerste overwinning in de 2e klasse al weer behaald, tegen het Witte Paard! Uit de twee afgebroken partijen werd, zoals verwacht, anderhalve punt ge haald. A. Holtes hield zijn partij remise, en J. Admiraal versloeg onder voor hem ideale omstandigheden- eigen spel, stoel, tafel en koffie!- zijn tegenstan der. De totaal uitslag werd hierdoor 4i/2-3!/2 voor Vredeburg, en in feest stemming kon aan de zesde ronde begonnen worden. Geïnspireerd door de club-overwinning speelde J. Limmen met zwat L. van Hoek totaal van het bord. Met een pion meer in een betere stelling dacht J. Limmen de partij met een stukoffer elegant uit te kunnen maken, maar hij overzag daarbij een ogenschijnlijk on schuldig pionzetje. Helaas, zelfs de onschuldigst schijnende zetjes kunnen dodelijk blijken als van Hoek je tegenstander is: achteloos speelde deze e4-e5, en J. Limmen kon opgeven. Nog meer spektakel was er in de partij tussen ex-kampioen J. Admiraal en W. Kaandorp. W. Kaandorp bleek totaal geen ontzang te hebben voor de hoge status van zijn tegenstander, en offerde brutaalweg een stuk. Tegen kampioe nen gaat dat echter niet zomaar: Admiraal pakte niet het stuk, maar wél de punten: 1-0. In de B-groep begint jeugdspeler R. Bollweg al professionele trekken te vertonen: een vriendje beloofde hem een consumptie, als hij van de nummer drie, J. Bult, zou winnen. Na vijftien zetten keek J. Bult beteuterd voor zich uit, en zat Remco aan zijn „zuur verdiende" prik te lurken. In diezelfde B-groep blijft G. Hafkamp maar win nen. Deze keer was T. Morcus zijn slachtoffer. „Als we ieder jaar zulke sterke nieuwe leden krijgen, promoveer ik nooit!" verzuchtte Tom. gebeurt dan onder het mom van .efficiënter vergaderen'. De algemene beschouwingen dienen volgens de Limmer Gemeenschap bin nenskamers afgehandeld te worden. Beschouwingen en antwoorden dienen wel aan de pers verstrekt te worden en dus is het openbaar, aldus een geniale Koelemey!! Hij vergeet echter: a. dat de pers uit de alg. beschouwingen haalt wat haar goeddunkt, b. dat de bezoe kers van een openbare raadsvergadering verstoken blijven van de volledige algemene beschouwingen en de behan deling ervan en c. dat de diverse fracties zelf mans genoeg zijn om te bepalen hoe zij hun algemene beschou wingen willen houden! Tevens haalt de heer Koelemey de room van de vergadering af. Een voorstel derhalve, waaraan de C.P.N., ongeacht de uitspraak van de raad, haar mede werking niet zal verlenen. Als de heer Koelemey efficiënter wil gaan vergaderen moet hij eerst zelf eens zorgen, dat zijn stukken op tijd binnen zijn, zodat ze op de agenda geplaatst kunnen worden! Nu worden de raadsle den één of enkele dagen voor de vergadering plotseling nog .verblijd' met nieuwe voorstellen. De tijd is dan vaak te kort om overleg te plegen, of nadere informatie in te winnen, zodat deze voorstellen nauwelijks serieus be handeld kunnen worden. Wat het 2e voorstel betreft, (n.b. 1 dag voor de raadsvergadering aan de leden ter kennis gebracht!) dient men wel te beseffen, dat een aantasting van de nu geldende sluitingstijden voor horecabe drijven het probleem n.l. het verstoren van de openbare orde, alleen maar verplaatst naar een ander tijdstip of naar andere café's. Bovendien tast een dergelijke horecakruistocht de caféhou ders) in zijn (hun) broodwinning aan. De enige oplossing dient gezocht te worden in een intensievere politie controle op de tijdstippen rond slui tingstijd. Het is de taak van de politie de openbare orde te handhaven, maar dan niet op een manier die mensen, die in feite niets met ordeverstoringen te maken hebben, dupeert! Al met al 2 voorstellen, die beter in de koker van de heer Koelemey hadden kunnen blijven i.p.v. een dergelijke overhaaste behandeling! K. Dekker Hogeweg 96, Limmen. 1-0 i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 14