UIT HEILOO'S RAAD Nieuws van de Gemeente Heiloo Geen Uitkijkpost gehad? PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN De "Uitkijkpost" stelt aan U voor. Fa. J. de Graaff I Hans Zandbergen, raadslid voor Heiloo 2000 s s s s COMMISSIE OPENBARE WERKEN Slijterij - Wijnhandel GREEUW DE UITKIJKPOST STELT AAN U VOOR: Bel donderdag: 072-330175 POLITIEBERICHTEN Alcohol Snelheid, licht en stoplichten Bekeuringen Politie te paard Open haard Dievenklauwen Avondinbraken Registratiekaarten Autodieven AFSCHEID HOOFD CLEMENS WILLIBR0RDSCH00L AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. GEANIMEERDE HONDENAVOND AFWEZIG VAN (T/m 14november: Dr. DUIJVESTIJN Dr. WILLEB00RDSE R G R Z Vorige week donderdagavond kwam de raad bijeen in het gemeentehuis .van Heiloo. Op de agenda stonden 20 pun ten, die aanleiding gaven voor een ruim 3 uur durende vergadering. Rooie vrouwen N.a.v. een brief van de Rooie Vrouwen van de Partij van de Arbeid werd er van de kant van D'66 en Links Heiloo op aangedrongen een woningruimte- kommissie in te stellen. Dit zelfde on derwerp kwam nogmaals ter sprake in de vergadering, en wel bij het voorlaat ste agendapunt, dat handelde over de woonruimteverordening. Wethouder Dekker verwees naar de college onderhandelingen, waarin redenen wa ren genoemd om geen woningruimte- commissie in te stellen. De meerder heid van de raad steunde de wethouder en dus zullen de Rooie Vrouwen vier jaar moeten wachten alvorens ze op nieuw kunnen pleiten voor de commis sie. Vredesboom Ger Helder van Links Heiloo liet in de vergadering duidelijk merken, dat hij geschrokken was van de reaktie van de raad op het IKVjyoarsfael een Vredes boom te planten «itfttèifoo. Ook Tjeerd Adema (P.v.d.A.) was van mening dat de gemeente wel op het voorstel van het IKV moest ingaan, immers het plaatsen van de boom geeft aan dat je als gemeente de vrede een warm hart toedraagt. Burgemeester Glijnis ant woordde dat er landelijk geen volledige ondersteuning was voor de aktiviteiten van het IKV en dat de gemeente daar om geen partij gekozen kon worden voor het IKV. Toelatingsbeleid openbaar onderwijs N.a.v. een brief van een inwoner van Heiloo over het toelatingsbeleid in zake het Openbaar Onderwijs in Hei loo, viel Ton ten Hoope (Heiloo 2000) fel uit naar de vorige wethouder van onderwijs, mevr. Willemse. Zijn be schuldiging aan haar adres over par tijdigheid voor het bijzonder onderwijs, werd door burgemeester Glijnis, maar ook door de heer Pieters (CDA) een trieste zaak genoemd. Alle andere partijen distantiëerden zich van de woorden van Ton ten Hoope. Boerderij van Maat Opnieuw werd de verkoop van de boer derij op Westerweg 218 besproken. Al leen Ger Helder (Links Heiloo) had moeite met de verkoop en had liever gezien dat de ruimte beschikbaar zou komen voor verenigingen. Tevens werd gesproken over de bouw van 30 eenge zinswoningen op het .terrein achter de boerderij van Maat. Dat er gebouwd gaat worden, stuitte bij geen enkel raadslid op problemen. Wel de wijze waarop. Vooral de noordkant van de woningen ziet er niet zo geweldig uit. Wethouder Borsjes zal proberen een oplossing te vinden door camouflage van de gevels. BIBLIOTHEEK Wat eerder al in verschillende com missies was besproken en voorbereid ten aanzien van het gebouw van de bibliotheek aan de Kennemerstraat- weg, werd nu in de raad ter tafel ge bracht. De herindeling en de toe wijzing van de ruimtes aan instellingen e.d. werd door de raad goedge keurd. Wel vroeg de heer Roelofs (VVD) of in de toekomst de verhuur van het pand aan nieuwe huurders eerst in de desbetreffende commissie bespro ken kon worden. Dit amendement werd door het College overgenomen. Oude Volksmuziekschool De oude volksmuziekschool aan de Pastoor van Muijenweg zal worden gesloopt ten behoeve van woning bouw, zo besloot de raad. Het belang rijkste punt hierbij was de vraag van Ton ten Hoope (Heiloo 2000) waarom de gemeente maar aan één sloop bedrijf offerte had gevraagd. Wethou der Dekker antwoordde dat ervaringen uit het verleden met dit bedrijf goed waren geweest. Enkele korte opmerkingen over deze commissievergadering op maandag avond j.l.: - De heer Visser stelde een aantal vragen naar aanleiding van de waterzui veringsinstallatie. Naar aanleiding van die optredende stank overlast zal het Hoogheemraadschap om informatie ge vraagd worden. - Het college zal de raad voorstellen de stoplichten op de Zeeweg ter hoogte van het Baafje alleen te laten werken tijdens ochtend en avondspits. De tijdstippen zullen nog nader vastgesteld worden, aan de hand van de lestijden van de zwemlessen voor.jje. jeugd bij Loqj, - Op zeer korte termijn zal een aanvang genomen worden met de verbetering van de parkeersituatie in de Moestuin. Ook zal het probleem van de waterover last opgelost worden. - Om de lekkages in het instructiebad van 't Baafje te dichten stelt het college de raad voor een vrij dure, maar zeer doeltreffende oplossing toe te staan. Bij deze oplossing worden de lekkages m.b.v. een speciale stof van onderaf gedicht. - Door de slechte toestand van de sterkersen in de Laarmanstraat stelt het college voor deze te vervangen door andersoortige bomen. In overleg met de bewoners zal het nieuw te planten soort bomen worden vastgesteld. - Öp de agenda stond ook de begroting Openbare werken voor het jaar 1983. Het ging niet om de algemene beschou wingen, maar om een soort vraag en antwoordspel tussen commissie en wet houder Dekker en ambtenaren. Veel opzienbarende uitspraken kwamen niet naar voren, maar dit was ook geenszins de bedqeling. COMMISSIE ONDERWIJS Agenda voor de commissievergadering van hedenavond bevat een 3-tal hoofd thema's. In de le plaats komt de prog nose van het leerlingenaantal ter tafel; Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Vorige week miste u in deze rubriek bij het verhaal over de heer Mast een foto van dit raadslid. Deze bleek namelijk niet te vinden in ons archief. Volledig heidshalve daarom deze week een foto van de heer Mast, met daarbij onze excusus voor het ontbreken daarvan vorige week. Tweemaal moest de politie afgelopen week een bestuurder van een auto uit het verkeer halen wegens overmatig alcoholgebruik. Beide kregen een rij verbod. Bij diverse controles bleek weer eens dat velen het in het verkeer niet zo nauw nemen met de regels. In Limmen werden in twee uur 50 snelrijders geflitst, in Heiloo, op de E wis weg 5. Bij de stoplichten op de Zeeweg kruising Ringweg werden twee fietsers op een bon getrakteerd. Ook de verlichting van een viertal voertuigen bleek onvoldoende. Tenslot te werden bekeuringen uitgedeeld we gens het verboden parkeren van auto's in de berm van de kennemerstraatweg in het Heilooërbos, De controles door de poilitie komen wekelijks terug in deze rubriek. Het gaat er de politie niet om het uitdelen van zoveel mogelijk bekeuringen, maar om er voor te zorgen dat uw veiligheid in het verkeer wordt verzekerd. Denkt u hier zelf ook eens aan? Tweemaal was de bereden politie uit Bergen afgelopen week bij ons in het dorp. Hun taak is controle op millieu, parken en het Heilooër Bos (honden aan de lijn!), dus plaatsen waar het korps van Heiloo moeilijker komt. Aangifte werd gedaan van het stropen van hout uit het Heilooër Bos. De politie zal de zaak op korte termijn kunnen.afhandelen, daar een passant het kenteken van de auto van de stroper noteerde. Er zijn meldingen geweest over de straatventerij van dievenklauwen. Klemmen voor ramen en deuren tegen dieftal. De politie adviseert voor dit soort artikelen naar de erkende vakhan- del te gaan. Reglmatig wordt er tijdens de avond uren ingebroken. Op deze wijze ver dwenen afgelopen week uit verschillen de woningen geld, sieraden en een zilveren cassette. Tevens werden er verschillende fietsen ontvreemd, een schaap uit een weiland in Limmen, 25 liter benzine uit een auto in Boswijk en verdween de antenne van het dak van de Rehobothschool. Op het politieburo zijn formulieren verkrijgbaar, waarop u kunt invullen de precieze gegevens van uw waardevolle spullen zoals fietsen en elctrische appa raten. Bij vermissing kunnen deze formulieren veel tijd besparen. Tweemaal kwam de Heilooër politie in actie bij het oplossen van autodiefstal. Na een achtervolging werd in Alkmaar een auto uit Bergen aangehouden. Ook in Egmond, maar nu zonder achtervolging, werd een autodief plus de gestolen auto aangehouden. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur mevr. C. G. Groot-Korstanje uit Oudorp. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. C. Lebbing. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Reho bothschool. 19uurds. Kila uit Alkmaar. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer en pastoor Kaptein. 19.00 uur ds. G. J. v.d. Kamp. Parochie-zondagsdienst Moeder Godsparochie, Holleweg 111, Heilop, tel. 072-331453. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg294, Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Ph. Ouwendijk, van Heiloo. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egmond-Binnen, ds. Viezee. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. ten 2e zullen de voorlopige kosten voor het onderwijs in Heiloo in 1981 worden vastgesteld; in de 3e plaats zal worden gesproken over de begroting 1983 voor het onderwijs. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 20.15 uur. COMMISSIE SOCIALE ZAKEN Net als bij alle andere commissies op dit moment bestaat de agenda van de commissie sociale zaken uit een paar kleine puntjes, in deze het noemen niet waard, en een informatieve be spreking over de begroting 1983, voor zover deze de commissie betreft. COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING, SPORT EN RECREATIE Volgende week dinsdag vergadert de genoemde commissie om 8 uur 's avonds in het Gemeentehuis. Op de agenda staan o.a.: - een stuk t.a.v. de zuidelijke wijk- ontsluitingsweg - de uitspraak van de Raad van State over de bouw van 24 woningen - de begroting 1983 (vragen stellen met een informatief karakter) - voortgang van de bestemmings plannen KOOKCURSUS VOOR MANNEN De Stichting Dienstverlening Alkmaar- Heiloo organiseert deze cursus en wordt op 8 achtereenvolgende woens dagen gegeven in de voormalige Agnes Huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg 16 te Heiloo. De cursus is bedoeld om u de eerste beginselen van het koken bij te bren gen. Tevens om iets te vertellen over de voedingswaarde en de prijzen. De cur sus kost 36.- en er zijn nog enkele plaats beschikbaar. U kunt zich op geven bij de Stichting Dienstver lening Alkmaar-Heiloo, 't Loo 19, tel. 331297. Op vrijdag 29 oktober jl. werd in besloten kring afscheid genomen van de heer J.C. Meijer, sedert februari 1967 hoofd van de Clemens Willibrord- school. Wegens gezondheidsredenen moest de heer Meijer vroegtijdig het onderwijs vaarwel zeggen, hetgeen voor hem niet bepaald een reden was om op een grootse feestelijke wijze een punt achter z'n carrière te zetten. Met de mensen met wie hij het meest heeft samengewerkt, vond vrijdagmid dag een bijeenkomst plaats in de aula van de St. Jan de Evangelist Mavo. Uitgenodigd waren de leden van de oudercommissies van de periode gedu rende zijn hoofdschap, zijn collega's, het personeel van de Clemens Willi brordschool en Driekoningenkleuter school en het bestuur. In 1967 kwam hij als hoofd van de Clemens Willibrordschool naar Heiloo, toen nog in het oude gebouw aan de Westerweg. Het onderwijs kwam in die jaren in beweging. Vernieuwingen dienden zich aan. Naast deze „onderwijskundige beweging" kreeg de heer Meijer echter ook te maken met reparaties en verbouwingen van zijn oude school, om tenslotte belast te worden met de bouw van een nieuwe school, de huidige Clemens Willibrordschool in Boeken- stein. Als hoofd moet je dan eigenlijk een duizendpoot zijn, want wat er ook moge gebeuren, het onderwijs mag nimmer de dupe zijn of worden van welke aktiviteit ook. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend spoedgevallen) Dr. H. D. Gransbergen, Breedelaan 59, Heiloo, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek Apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Éngeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar-Heiloo Dr. J. G. de Groot, Vrieswijk 19, Heiloo, tel. 072-335520. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073 Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073 burg artikel 2 vergade mingsp de bij hi met eer Het bes behorer ter gem Burgem zijn om art ik Woning eengezi van Mat Bovengi van 4 n< gemeen Gedurei de bout gemeen Dat de heer Meijer zo'n duizendpoot was, bleek overduidelijk uit de enorme belangstelling tijdens zijn afscheid. Woorden van veel waardering en dank werden gesproken, met tenslotte de wens van nog vele goede jaren! OUDERAVOND VONDELSCHOOL De oudercommissie en leerkrachten van de Vondelschool, organiseren dins dag 9 november de jaarlijkse ouder avond. Na de afhandeling van de jaarstukken zal de heer G. Boerman spreken over de lichamelijke opvoeding op de lagere school. Aanvang 20.00 uur. WINNAARS PRIJSVRAAG BLOEMISTERIJ HENK SCHOLTEN le Prijs 100,--: mevr. Molenaar-v.d. Velden, Ëgelenburg 32, Heiloo. 2e prijs 50,- Plantenbak: fam. Th. Borst, Oranjelaan 37, Castricum. 3e prijs 25,- bloemstuk: G. Hop, Baetenburg 144, Heiloo. 5 Troostprijzen (bouquette a 7,50): mevr. Schouten-Helmer, mevr. Ko- men-van Monsjou, fam. Fleur, Loes Wouters. Prijswinnaars herfsttekening (kinde ren tot 12 jaar): le prijs 25,-- boekenbon: Barbara Kaasjager, Boekenstein 21, Heiloo. 2e prijs 17,50 boekenbon: Nathalie Glas, Vijverlaan 6, Limmen. 3e prijs 10,-- boekenbon: Janneke Sinke, Boekenstein 62, Heiloo, èn Els Stoop, Boekenstein 52, Heiloo. Allen hartelijk gefeliciteerd. HERFSTNEVELEN De herfst vraagt om weemoed. Een oude man staat zijn leven te verstaren! Storm aait de bomen, aanvankelijk nog zoet, hongerig van plan in woeste rukken elk blad te vergaren.... De herfst vraagt om een kaal en nat gezicht! Grauw geplekte schimmelwolken jagen de hemel open en dicht.. Verscholen bedelt een vergeten reus om wat licht...., Kromgerukt, vechtend om zijn verkleurd bladergewicht. De herfst vraagt om mooi najaarsweer...., zodat we ons al wandelend prettig verpozen, Ook al neemt het vallen van de bladeren geen keer er tussendoor nog éventjes met de zon minnekozen...! TON LEURS HETZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 Mar ja Hop, Vredenoord. ...De heer Mast, raadslid voor het Christen Democratisch Appèl... Hans Zandbergen woont pas vier jaar in Heiloo. In die korte tijd is hij toch al doorgedrongen tot de gemeenteraad en vertegenwoordigd daar Heiloo 2000. Oorspronkelijk komt Hans uit Alkmaar, maar hij had wel binding met Heiloo. Zijn vrouw is namelijk werkzaam als kleuterleidster op de kleuterschool 'De drie Koningen'. Vele jaren stond het echtpaar Zandber gen al bij onze gemeente ingeschre ven als woningzoekend. Eindelijk zijn zij dan nu aan de beurt om een woning in Vredenoord te betrekken. Tot op heden hadden ze al wel tijdelijk onder dak in Heiloo. Hans is nog steeds student. Na de Mu lo ging hij direct naar de Politieschool en is hij een tijdje als agent werkzaam geweest. Tijdens die periode studeerde Hans in de avonduren voor eerst het HAVO-diploma, daarna voor eenzelfde papiertje, maar dan voor het VWO. Toen dat allebei gelukt was, zei hij vaarwel tegen de politie en begon in Amsterdam een universitaire studie in de psychologie. Dat beviel niet zo goed en Hans schakelde om naar de rechtenstudie. Hierin is hij nu gevorderd tot het tweede jaar. Voor de fractie van Heiloo 2000 zal Hans Zandbergen zich bij het com missiewerk bezig gaan houden met de commissie voor sociale zaken, maat schappelijke dienstverlening, volks gezondheid en cultuur. De onderwer pen van dze commissie boeien hem en hij verwacht dat het levendig werk zal zijn. Met name ook omdat door het dichtdraaien van de subsidiekraan een herverdeling van de overheidsgelden - ook in de gemeente Heiloo! - zal moe ten plaatsvinden. In zijn vrije tijd is Hans Zandbergen verwoed zeiler. Voorheen deed hij veel mee aan wedstrijden en organiseer de hij ook wedstrijden vanuit de lande lijke vereniging De Ark (afdeling Den Oever). Hiervoor is nu nog maag wei nig tijd over. Hij beperkt zich tot zeil vakanties en af en toe een wedstrijd. Bijv. de 24-uurs-race van Medemblik staat nog jaarlijks op het zeil- program van Hans Zandbergen. Ook houdt Hans Zandbergen bezig met musciceren. Hij bespeelt zelf de dwarsfluit en soms speelt hij voor de lol samen met een aantal kennis sen. Als er tenslotte nog tijd over blijft, dan neemt Hans het penseel ter hand en schildert eens een klein schil derijtje. Van het raadswerk verwacht Hans niet dat het makkelijk zal zijn. Zoals reeds is gezegd, het terug lopen van de financiële middelen is daar de be langrijkste oorzaak van. Met zijn partij Heiloo 2000 richt hij zich op de belangen van de enkeling. Diens pro blemen of vragen kan hij bij Heiloo 2000 ten alle tijden deponeren. Hans Zandbergen: "Het gaat hierbij vooral om mensen die niet naar het gemeentebestuur durven te stappen en bij andere partijen naar hun gevoel niet of nauwelijks terecht kunnen. Wij wil len die mensen opvangen en zo mo gelijk helpen. Ik hoop alleen dat de mensen ook naar mij zullen komen en niet alleen naar Ton ten HoQpe. Ton zit al zestien jaar in de raad en de mensen kennen hem. Ik hoop van har te dat de mensen ook mij leren ken- Steeds weer brengen we de vrijdag avond, de speelavond, onder uw aandacht. Overmorgen spelen leer lingen van drie docenten, t.w.: Peter Duinmeijer (leraar gitaar, elektrische gitaar, basgitaar). Ans Hermans (lerares blokfluiten). Roel Steeman (leraar viool). Dit keer wil ik u iets vertellen over de blokfluiten. De blokfluiten zijn onder gebracht in een tamelijk uitgebreide familie: (van klein hoog naar groot laag): sopranino, sopraan, alt, tenor, bas, groot-bas en contra bas. Zij» behoren tot de houten blaas instrumenten. De blokfluiten komen we vooral tegen in de wat kleinere ensembles en dan ook vaak in combinatie met b.v. clavecymbel. Jaren geleden was de (sopraan-)blokfluit hét muziekschool instrument bij uitnemendheid. Bijna elke leerling begon hiermee. Na één of meer jaren ging men dan over op een ander instrument. De bloklfuit dateert uit de Mid deleeuwen. Vanaf 1100 is muziek daar voor bekend. Het hoogtepunt is de tijd van de Barok (1600 - 1750). Be kende componisten die veel voor de alt-blokfluit hebben geschreven, zijn G. F. Handel, G. P. Telemann en J. S. Bach. Met opzet schrijf ik hier alt, omdat in (bijna) alle muziek de alt-blokfluit de belangrijkste van de blokfluitfamilie was. De sopraan blokfluit is door de eeuwen heen een bij-instrument ge weest en pas populair geworden, toen jonge kinders (met kleine handen) wilden c.q. moesten kunnen spelen. Zoals gebruikelijk op onze speel avonden geven we enige tekst en uit leg en kunt u vragen stellen en spre ken met de aanwezige docenten. Dit dan onder het genot van een kopje koffie of glaasje frisdrank, dat tegen een redelijke prijs te verkrijgen is. Graas tot ziens. T/m 1-11-'82. ELDERS GEBOREN: Charlotte M., d.v. Wladimir van Kiel en Nichola Stevens; VeraM. d.v.; Theodorus G. M. Koning en Anna M. Schotten, Else, d.v. Albert Veenis, en Maria A. A. Groot. ONDERTROUWD: Petrus P. M. Bakker en Marit S. Molenaar, Theodorus F. Velzeboer en Petronella A. M. Wassenaar, Anto N. Beets en Cornelia M. Schut. GETROUWD: Hendrikus G. J. Borst en Yvonne B. M. Bruin, 'Hans E. Fröberg en Maria J. Hogen- hout. OVERLEDEN: Bernardus van der Laan, e.v. M.A.F.J. Merks. ELDERS OVERLEDEN: Comelis Bierman, e.v. M. Bras. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloc. Telefoon 072-333156 12 EN 13 NOVEMBER De toneelvereniging Falkland met "Antigone", het beroemde Griekse drama in een moderne bewerking door de Franse schrijver Jean Anouilh. Na de pauze volgt een vrolijke franse één-acter van Feydeau met als titel: "Slaap, zeg ik je". Entree 6,50. Donateurs 2,50. Aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop via: Boekhandel Piet Avis, Reisburo Holland International, Rook- en Barbershop Jan Braam, Foyer van Het Open Huis. 14 NOVEMBER Een uniek koffie-concert met klassiek en barok-muziek. Het bekend ensemble "la Bergamasca" hebben wij hier voor gecontracteerd. Er wordt ge speeld op originele 17e-eeuwse in strumenten. Werken o.a. van Telemann, Swee- linck, Corelli, enz. Entree 5,--. Aan vang 11.30 uur. Kaartverkoop via zie eerder. Program ma gratis. WIE MIST: Een Fox hondje reu wit/zwart. Gevon den omgeving Zeeweg. Inlichtingen: mevrouw v.d. Berg, tel. 336758. De jaarlijkse voorlichtingsavond van de Dierenbescherming was dit keer gewijd aan de opvoeding en heropvoeding van honden. Spreker was Martin Gaus, oprichter en directeur van Dierenhotel Lelystad, waaraan een hondenschool verbonden is. Essentieel voor de opvoeding van de hond is dat goed gedrag beloond en slecht gedrag bestraft wordt. Dat moet dan wel consequent gebeuren door de baas. Met een reeks voorbeelden uit de praktijk liet Gaus zien wat er zoal mis kan gaan: vraatzucht, bijten, grommen, blaffen, janken, voordeursyndroom, de baas spelen enz., allemaal hondse gedragingen die de eigenaren tot wan hoop kunnen brengen. Vaak kan er door middel van eenvoudi ge middelen door de eigenaar zelf iets tegen gedaan worden. Lukt dat niet dan kan de hond voor een heropvoeding van enkele weken naar de hondeschool gebracht worden. Na afloop van zijn zeer geanimeerde, humoristische voordracht met film werden vanuit de propvolle zaal nog tal van vragen gesteld. Waarneming door de overige huisartsen. Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANOVERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS AGENDA OPEN HUIS 'T LOO TEL. 072 - 333368 Voor openingstijden zie onderstaande agenda MAANDAG 8 NOVEMBER N.v.v.H.,gym 10.30-11.30 N.v.v.H., zang 13.45-15.30 St. Dienstverl., handw. 13.30-15.30 Pl.landsvr., zang 13.30-15.30 PI.landsvr., tekenen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout 20.00-23.00 Nivon 20.00-22.00 Boerhave Engels 19.30-21.30 EHK 20.00-23.00 Yoga 19.30-21.30 DINSDAG 9 NOVEMBER Doves, gym 9.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 Pl.landsvr. 13.30-15.30 Nieuw Leven 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 Heilooër bridgeclub 20.00-23.00 HAF 20.15-22.15 WOENSDAG 10 NOVEMBER Doves, gym 10.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 - N.v.vH. 9.00-11.30 Prov.Kruisver., volksd. 13.30-16.30 Sans Atout, ds.br. 13.30-16.30 Pl.landsvr. 9.30-11.30 Frijnet school 20.00-22.00 Falkland 20.00-23.00 v. Hemert Yoga 20.00-22.00 Rotary 18.30-20.30 Sans Atout 20.00-23.00 DONDERDAG 11 NOVEMBER U.V.V. 9.30-11.30 StDienstverlgesprgr 9.30-11.30 Fed.Vr.Raad 9.30-11.30 Pl.landsvr., verg. 9.30-11.30 St.Dienstverl., gym 13.30-16.30 Yoga 13.30-15.30 HOV 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër br.cl. 3 zalen 20.00-23.00 VRIJDAG 12 NOVEMBER St. Dienstverl., volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H., ds.br. 9.30-11.30 Pl.landsvr., volksd. 13.30-15.30 Tennisles 14.00-17.00 Gemeente Heiloo 13.30-15.30 Begeleidingsorkest 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Heilooër br.club 20.00-23.00 Nivon Geologie 19.30-22.00 ZATERDAG 13 NOVEMBER Bigband 15.30-17.30 Dansschool Ranzijn 18.00-23.00 ZONDAG 14 NOVEMBER Ned. Bid band 10.00-18.00 Dansschool Ranzijn 18.00-23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2