Nieuw tapijt? Ineen betaalbare kwaliteit? l /"nieuws van sinterklaas A Nieuws van de Gemeente Heiloo En toch de zekerheid van een overdadige keuze, een eerlijk advies en vakmanschap bij het leggen. PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Fa. J. de Graaff De "Uitkijkpost" stelt aan U voor 15.000 gulden Mevrouw Van Gelder, raadslid voor Heiloo 2000 msm a r Wat bieden de winkels in Heiloo? s COMMISSIE FINANCIËN RAADSVERGADERING DONDERDAG 18 NOVEMBER A.S. voor het komplete woongebeuren I COMMISSARIS VAN DE Koningin R.J. DE WIT IN HEILOO Voortgang ontwikkeling bestemmingsplan Zuid-Oost (woningbouwplan) Voortgang bestemmingsplan zuidelijke wijkontsluitingsweg Afdoening gemeentebegroting door de provincie POLITIEBERICHTEN Hout meenemen verboden Video ontvreemd Snelheidscontrole Bromfietscontrole Tasjesroof Procedure art. 19 Wet Ruimtelijke Ordening IP* Cf M J**, Cassettedeck terug Kip of eend, haas of konijn Verschillende nummerplaten Kom niet aan m'n auto Tapijten ontvreemd DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE PERIODE VAN 8 nov. tot 15 nov. 1982 Afhalen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. i AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" aan prijzen Grandioze Sinterklaasaktie in Heiloo met duizenden guldens aan prijzen, uitgekeerd in waardebonnen. Hoe kunt u deze verdienen? Door uw inkopen te doen in HEILOO!! ruime keuze uit artikelen in elke branche persoonlijke bediening en service veel parkeergelegenheid bij de winkels kc COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING, SPORT EN REKREATIE Deze commissie kwam dinsdag 9 no vember bijeen met als belangrijkste doel het bespreken van de begroting 1983, voor zover het zaken betrof op het gebied van ruimtelijke ordening, sport en rekreatie. De meeste aandacht bij deze bespre king trokken het zwembad en de sport hal. Bij het zwembad is het sinds 1977 dalende bezoekersaantal er de oorzaak van dat de opbrengsten door entrée- gelden lager is ingeschat (in 1982 nog geen 150.000 bezoekers). In de Sport Advies Commissie wordt momenteel gesproken over mogelijkheden het ge bruik van het zwembad te stimuleren door extra voorzieningen te plaatsen, zoals in andere zwembaden in de regio het geval is. Bij de sporthal waren de berichten posi tiever. Ook al valt de badmintonver eniging af als gebruiker, toch is de toe loop goed. Alleen in de maand juni wil men meer gebruikers trekken. Tegen valler bij de sporthal is een noodzake lijke reparatie van de vloer: De Neder landse Sport Federatie heeft laten we ten dat de vloer niet meer optimaal is en gerepareerd moet worden. Enkele andere punten - los van de be groting - waren: Ten behoeve van de zuidelijke wijk- ontsluiting (een verbindingsweg van de Kennemerstraatweg, Hogeweg, Wes- terweg en Malevoort) is een onderzoek geweest naar eventueel geluidsover last. Over het geheel genomen blijkt de extra last mee te vallen. De plannen over Plan Zuid-Oost zijn recentelijk aangepast aan de nu gel dende normen voor woningbouw. Dit heeft er toe geleid, dat niet 1400 wo ningen, maar 1750 woningen kunnen worden gerealiseerd. Tot 1992 wil de gemeente 1100 woningen gebouwd hebben. Vooral van de kant van de VVD (de heer Knijnenberg) werden vraagtekens geplaatst. De dichte be bouwing vond de heer Knijnenberg een bezwaar. Wethouder Borsjes (P.v.d.A.) verzekerde dat mochten de normen weer veranderen, dat dan ook de be bouwing in Zuid-Oost zal worden aan gepast. De commissie ging akkoord met het verzoek van de heer Obdam, .Wester- weg 393 om een sauna te mogen bou wen op zijn terrein. De plaats waar de sauna precies zal komen werd door de commissie afhankelijk gesteld van de toekomstige bestemming van het ge bied tussen Vennewatersweg en Sloo- tenslaan. Tijdens de commissievergadering vorige week donderdag was naast de begroting 1983 een mededeling van Burgemeester Glijnis omtrent de bebouwing van Boekenstein het meest opvallend. De burgemeester deelde mede dat na het afwijzen van twee eerdere plannen voor het bouwen van woningen op de laatste kavels in Boekenstein nu een derde plan wordt uitgewerkt, waarvan de begroting -zoals het zich nu laat aanzien- sluitend zal zijn. Dit in tegenstelling tot de eerdere plannen, waarin sprake was van allereerst 23 vrije sector-woningen en daarna 46 premie A-woningen. In het derde plan dat nu ter tafel ligt, gaat het om 5 tot 7 woningen in de vrije sector en een kleine dertig premie A-woningen. Na verdere uitwerking zal het voorstel aan de Raad worden voorgelegd. Tijdens de raadsvergadering morgen avond lijken een aantal kamerstukken de raad te passeren. De ingekomen stukken geven mogelijk kans op diskus- sie. Zo is er een motie van de gemeenteraad van Westerbork betreffende het plaat sen van kernwapens in de gemeente en het dumpen van radio-aktief afval en is er wederom een brief over het toela tingsbeleid bij het Openbaar Onderwijs in Heiloo. Daarnaast ligt er het verzoek voor het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. Brandsma, directeur van Openbare Werken. De stukken voor deze Raadsvergadering liggen donderdag ter inzage op de Afdeling Algemene Zaken op het Gemeentehuis. Vrijdag koopavond Westerweg 261 Heiloo. Tel. 072-331738 Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANO VERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Het college van burgemeester en wet houders van Heiloo heeft vorige week vrijdag tijdens het ambtsbezoek van de Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland, drs R. J. de Wit, de volgende punten ter sprake gebracht. Het kost veel moeite om in deze tijd een goed plan tot stand te brengen voor de woningbouw, gezien ook de onzekere economische situatie'. Dit plan, waarin tussen 1400 en 1750 woningen zijn gepland, ligt bovendien dicht bij de Rijksweg 9, waardoor geluidwerende voorzieningen moeten worden getrof fen, terwijl de grondslag minder ge schikt is voor bebouwing dan de bestaande bebouwde kom. De ontwikkeling van het plan is voorts sterk vertraagd door de kwestie van een eventuele aftakking van Rijksweg 9. De helft van de gronden is nog geen eigendom van de gemeente. Het gemeentebestuur heeft bij de Commissaris der Koningin aangedron gen op een zo spoedig mogelijke afhandeling door de provincie van dit plan, dit mede i.v.m. het feit, dat binnenkort de andere plannen in de gemeente zjjn volgebouwd. Ook bij de ontwikkeling van dit plan is grote vertraging ontstaan, zowel door de kwestie van een eventuele aftakking van Rijksweg 9 als de inwerkingtreding van de wet Geluidhinder. Het gemeente bestuur heeft ook hierbij alle medewer king van de provincie gevraagd, mede i.v.m. de steeds stijgende kosten van aanleg. Het college streeft er steedsnaar. ruimschoots voor het nieuwe jaar de Er wordt momenteel veel hout uit het bos meegenomen, dit mag beslist niet en is gewoon diefstal. De politie zal hier zeer streng op toezien. j Aan de Heerenweg werd uit een huis een videorecorder ontvreemd en een siera- dendoosje. De inbreker moet wel een zeer slank postuur gehad hebben, want hij verschafte zich toegang tot de woning door het wc raampje. Op de Pastoor v. Muijenweg en de Zeeweg is een snelheidscontrole gehou den, 8 snelheidsmaniakken werden aangehouden. Op de Kanaal weg waren dat er 21!! Op 11 november hield de politie met de verkeersgroep een bromfietscontrole. Twee bromfietsen werden in beslag genomen omdat er geen goedkeurings nummer opzat. Aan 3 bromfietsen waren technische mankementen. Op de Van Vladerackenlaan hebben twee personen op een bromfiets een bejaarde dame, die op de fiets reed haar tasje gestolen. De tas bevond zich in een fietstas, die eraf getrokken werd. De totale schade bedraagt 450,-. procedure art. 19 wet RO, d.w.z. afwijkingen van bestaande bestem mingsplannen. Dit is vaak nodig omdat jie voortgaande maatschappelijke ont wikkeling dit eist. Zo" zijn thans enige ten te kunnen aanbieden. De begroting 1982 is echter pas een dezer dagen door het provinciaal bestuur goedgekeurd, waardoor verschillende kapitaalwerken pas nu kunnen worden uitgevoerd (en de prijzen daarvan inmiddels weer zijn gestegen). Aangedrongen is op een spoediger goedkeuring in volgende ja ren. Het college heeft gevraagd om mede werking aan een snelle goedkeuring van waaraan uit oogpunt van huisvesting van woningzoekenden grote behoefte bestaat. Het college heeft daarna met de Commissaris der Koningin en diens echtgenote een rondrit door de gemeen te gemaakt, waarbij een bezoek is gebracht aan de kapel van O.L. Vrouwe ter Nood en een nieuwbouwpaviljoen van het Psychiatrisch Centrum. Mevrouw de Wit heeft tijdens de bespreking van de Commissaris der Koningin met het college een gesprek gehad met de Federatieve Vrouwen raad. Mevrouw van Gelder woont sinds 1962 in Heiloo. Min of meer toevallig kwam ze hier terecht, want het gezin Van Gelder was aanvankelijk van plan in Amstelveen een woning te zoeken: vlakbij het werk van de heer Van Gel der. Door een makelaar gewezen op de goede verbindingen vanuit Heiloo met de hoofdstad, Amsterdam, werd in het voorjaar van 1962 een huis in de Brasemcroftlaan betrokken. De woning beviel goed, maarals je iets beters kan krijgen, dan doe je dat. Zo ook de familie Van Gelder. Na enkele jaren zoeken werd de "ideale" woning gevonden: een oude boerderij in de Boekelermeer. Drie ver bouwingen leidden tot de huidige in richting en je kan niet anders zeggen dan dat het schitterend is geworden. Tegenover de voordelen van het huis stonden en staan ook een paar na delen. De Boekelermeer is een open stuk polder en als je op de fiets er heen of vandaan moet, heb je altijd wind tegen. Mevrouw Van Gelder is wat blij met haar auto! Ook voor de kinderen was het niet altijd ideaal. Als ze eens uit wilden gaan en het regende of stormde of er lag sneeuw, was het geen pretje op de fiets naar het dorp te gaan. Volgens mevrouw Van Gelder had dit ook voordelen: de kinderen zaten hierdoor niet zo vaak in de kroeg! SsSSaa&siÉ HANDTEKENINGEN Toen de familie Van Gelder pas in de Boekelermeer woonde, kon men nog niet beschikken over gas. Die situatie was niet één, twee, drie op te lossen. Want de polder is grondgebied van drie gemeenten: Heiloo, Alkmaar en Akersloot. Door een handtekeningen- aktie, waaraan alle bewoners mee werkten, werd binnen korte tijd aan sluiting op het gasnet gerealiseerd. Via deze actie belandde mevrouw Van Gelder in de plaatselijke politiek. Na een kort verblijf bij de VVD stapte mevrouw Van Gelder Heiloo 2000 binnen. Ton ten Hoope was geen on bekende: het spelen van hockey was de gemeenschappelijke hobby, weliswaar bij andere verenigingen, maar de sportwereld is klein. Over Heiloo 2000 zegt mevrouw Van Gelder: "Het is een moeilijke groep. Alle politieke stromingen zijn er in onder gebracht. Daarom zijn we vaak lastig voor andere partijen en voor het college. Intern is er ook wel eens ver schil van mening, maar naar buiten proberen we altijd als eenheid op te treden". SPORTCOMMISSIE Door haar binding met de sport is me vrouw Van Gelder blij dat ze deel uit maakt van de Sportadviescommissie. Tot voor kort een vrij stille commissie, maar door een voorzitterswijziging - Cees van Leeuwen, ex-voorzitter van De Foresters, is nu voorzitter van de Sportadviescommissie - is er volgens mevrouw Van Gelder meer daad kracht van de commissie te verwachten in de toekomst. Bij haar werk in de Heilooër Raad probeert mevrouw Van Gelder zich steeds te realiseren dat zjj door ande ren gekozen is en dus hun belangen te behartigen. Ondanks de charmes van de dorpspolitiek wil zjj dat toch in de gaten houden. Heiloo 2000 is in dat opzicht een belangenpartij: het belang van de inwoners staat voorop en dan pas de eigen mening van de Raadsleden. Een inwoner van Heiloo vond op het terrein van H.S.V. de cassettedeck met versterker terug die bij H.S.V. tussen 14 en 16 oktober waren ontvreemd. In het recreatiegebied trof men geslach te kippen en hazen aan. Bij nader onderzoek dacht men dat het eenden en konijnen waren. Op de parkeerplaats bij 't Loo trof de politie een auto aan die voor een ander nummer had dan achter. Dit staat wel erg slordig, daarom heeft de politie de auto in beslag genomen die behoorde aan R.v.K. (19). Toen twee personen op de hoogte van Second Self de straat wilden oversteken, kwam er een automobilist aan die zich daar niets van aantrok en raakte een van de mensen. Deze vond dat niet leuk en gaf een klap op de auto. Nu kun je iemand overal slaan, maar niet op z'n heilige koe. De automobilist ontstak in toorn en verkocht de voetgangers een paar flinke „opdonders". Deze liepen een beschadigd gezicht en een gescheur de pantalon op. Bij de firma Korstanje aan de Kenne merstraatweg is in de nacht van 14 op 15 november ingebroken. Er werden maar liefst 15 Perzische kleden meegenomen t.w.v. 30.000. Tevens werd de Bruine Ford Taunus, stationcar met kenteken bewijs meegenomen. Wilt u opletten of u de auto ziet, de naam staat er op. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Dienst van Schrift en Tafel. Crèche en kinderneven- dienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. Moonen uit Amsterdam. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. 19 uur: ds. L. v. d. Meer uit Stompetoren. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. A. Boelhouwer; 17.00 uur: ds. Y. de Boer, Schermerhorn. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 uur Bijbelstudie. Westerw. 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. P. de Geeter, Castricum (H.A.). Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm.-Binnen, ds. Lebbing. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur: Ds. J. Mostert, Avondmaal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar geen opgave. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar Br. Tn. B. Roep, Alkmaar. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Wijlibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg: 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, HoIIeweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel PsvchCentrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 utir. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. C. W. Willeboordse, Heerenweg 236 Heiloo, tel. 072-330066. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. v. Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g.' boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar-Heiloo Dr. N. J. Schouten, Mauritskade 13, Alkmaar, tel. 072-115437. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg.l Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange, Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Gc Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.' J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69 Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw HoIIeweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag- tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. burgemi lid 6 van >r 1982 ge or een iec stgesteld ledgekeui jptember oedkeurir n. 'Bgenen, i edeputee sie leggir elijke bev ing van g< iderdeler e beroep; orden ge iestuur, F ES - Cypers poesje, 6 maanden. VERMIST IN LIMMEN: - Cyperse kater, grijs vlooienbandje, omg. Molenweg. GEVONDEN IN LIMMEN: - Lapjespoes. Inlmvrouw Bakkum, tel. 02205-1806. WIE MIST IN HEILOO: - Cyperse poes, =4= 7 maanden, draagt beige vl.bandje. Inl.: mevrouw de Waart, tel. 334810. door de gemeenteraad vastgestëlde ge- bouwplannen voor woningwetwoningen meentebegroting aan Gedeputeerde&ta<--'- -in de bebouwde korh; in, voorbereiding, GEBOORTEN t/m 15 nov. 1982 Barbara M„ d.v. Machiel W. Oudejans en Gertruda C. Klaase. ELDERS GEBOREN: Willem J. R„ z.v. Evert W. Evers en Anna C. Bos, Jeroen, z.v. Theodorus J. Pronk en Yvonne M. Bolten, Pieter, z.v. Cornelis A. M. Baart en Maria C. G. Willemse. ONDERTROUWD: Hermanus N. M. Kamper en Gertrudis C. M. Mannes, Klaas van de Belt en Joanna M. B. Buur. GETROUWD: Olaf J. A. van Eldert en Astrid M. E. de Bree, Andrea? Duijker en Anita M. Zandber gen, Petrus P. M. Bakker en Marit S. Molenaar. OVERLEDEN: Berber Zijlstra e.v. J. Tulp. ELDERS OVERLEDEN: Jacobus M. van Veen e.v. C. Groot, Hendrikus R. van Duin e.v. A. C. Jol, Helena van Wageninge, w.v. J. Slots. STICHTING \U.K&\\LV.IEKSCHOÖL HEILOO Opnieuw nodigen we u uit voor onze speelavond. Vrijdag 19 november om 19.30 uur kunt u luisteren naar leerlin gen van: Peter Brouwer - leraar klarinet, Peter Duinmeijer - leraar gitaar, Fred Lodder - leraar piano, elektronisch orgel. Zoals u dat al een aantal weken gewend bent vertellen we iets over het program ma of over een van de instrumenten, die deze avond aan bod komen. Vandaag iets over de klarinet. De klarinet behoort toi de familie van de houten blaasinstrumenten. Daarvan is de bes-klarinet de meest gebruikte. Ook worden de es-klarinet en de bas-klarinet regelmatig gebruikt. Iets minder vaak horen we de alt-klari net en basset-hoorn. De klarinet is een zgn. enkel-riet-in strument. Dat wil zeggen, dat de toon wordt geproduceerd met behulp van een stukje riet, (Z.Frankrijk, Rhönedal en Italië) dat onderaan het mondstuk is gebonden. Dit riet zorgt er voor dat de lucht gaat trillen en lucht-in-trilling is geluid. De verschillende tonen worden gemaakt met behulp van kleppen. Dit uitgebreide stelsel van kleppen, stangetjes etc. heet applicatuur. De eerste grote componist, die voor de klarinet schreef was W. A. Mozart. Sinds 1780 komt de klarinet regelma tig in de bezetting van de orkesten voor. Onnodig te zeggen, dat de klarinet een van de zeer belangrijke instrumenten in de harmonieorkest is. Dat verklaart waarschijnlijk mede de popularieit van dit instrument. In deze kursus hebben aan onze school ongeveer 35 40 leerlingen, jongeren en enkele volwassenen(!) les op klarinet. Vrijdagavond kunt u luisteren naar het klarinetconcert van Pokorny. Gerben Wester is de solist. Hij wordt begeleid door de pianiste Marion Kroon. We ontmoeten u graag, u bent van harte welkom. De toegang is gratis. Vooraf en na afloop van het programma is koffie en frisdrank te koop in onze corner. BEDANKJE De Brandweer willen wij hartelijk danken voor de attente medewerking bij de brand in de rokerij. Kwaliteitsslagerij Burger. Een horloge met zwart bandje, een ballpoint, een knip-portemonnaie met sleuteltje, een Adidas tas met sportart., een bril, een bolletje wol, een badmin- tonracket, een herenhorloge, een bruine handschoen, een gouden ring, twee bankbiljetten, een etui met pennen en potloden/ een Palestina sjaaltje in plastic tas, een fietstas inh. regenjas en een paar handschoenen, een zilveren armbandje. EEN UUR ADVENTSMUZIEK IN HET| WITTE KERKJE ZONDAG 28 NOVEMBER A.S. Samenwerking tussen het Muziek- ensemble 'Tnmugro", de Cantorij van de Witte Kerk en Jaap Haringa, organist van de Witte Kerk, zal op zondagmiddag 28 november a.s. re sulteren in een uur (of wat langer) gevarieerde muziek onderbroken door een koffiepauze. 'Tnmugro" zal zich laten horen in goed in het gehoor liggende werken van o.a. Telemann. Van de Cantorij mogen een adventscantate en een ko raal worden verwacht, terwijl op het orgel Engelse orgelmuziek tot klinken zal komen. Al met al reden genoeg om u uit te nodigen die middag uw schreden naar, het Witte Kerkje te richten. De aari vangstijd is 15.3.0 uur, kerk open 15.01 uur. De toegangsprijs bedraagt 2,5i (resp'. 1.50 voor ouderen en CJP-1 houders) incl. programma en -koffief Kinderen gratis toegang. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloc Telefoon 072-333156 19 - 20 - 22 - 23 - 24 NOVEMBER TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 De Filmliga met Istvan Szabo. 'MEPHISTO" van Aktie duurt van 8 november t/m 4 december 1982 Aktie goedgekeurd K.v.K. no. 37/82/159 - (22-10-'82)J 26 NOVEMBER Mannenkoor "ORPHEUS". De uitvoering begint om 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar via: Boekhandel Piet Avis, reisburo Holland Inter national, Rook- en Barbershop Jan Braam, Foyer van het "Open Huis". Attentie: houdt 13 december vrij voor een unieke toneelavond met o.a. Ellen Vogel en Marijke Merckens. "ORPHEUS" ALKMAAR Een van die oude koren die in 1906 werd opgericht is Mannenkoor "Orp heus" en het genoot al snel 'n grote bekendheid in de regio, na ruim 75 jaar is "Orpheus" nog steeds actief. In z'n lange bestaan heeft "Orpheus" zich diverse malen in Heiloo laten ho ren. Dat was voor het laatste op 19 februari 1962, in het prachtige Witte Kerkje dat tot de laatste plaats be zet was. Te lang, veel te lang geleden, maar dat had z'n reden. Het koor heeft, zoals veel anderen koren, 'n heel moeilijke tijd achter de rug. De vrije tijd wordt anders besteed dan in vroeger jaren en dat kon men aan het ledenbestand goed gaan merken. "Orpheus" heeft met veel moeite het hoofd boven water kunnen houden, maar kan zich de laatste jaren, dank zij ledenaanwas, weer behoorlijk presenteren. "Orpheus" brengt 'n populair concert, op het programma staan liederen uit Rusland, Polen, Frankrijk, Nederland kortom uit geheel Europa. Wat denkt u van Yesterday, Kaljinka, maar ook Fr. Schubert staat op het programma. Daarnaast kunnen de bezoekers, samen met het koor, hun eigen zangkunst testen. Nu moet u niet gaan denken dat het 'n talenten-jacht wordt, integendeel wij denken aan gezelligheid. Zoals u in de aanvang kon lezen met elkaar zingen geeft gezelligheid en dat hoopt het koor op 26 november ook te bereiken als u er bij bent. Voor de toegangsprijs behoeft u het niet te laten! "Orpheus" hoopt met de hernieuwde kennismaking 'n jaarlijks terug keren te bereiken zodat het koor in de regio weer behoorlijk z'n stem kan laten horen. Niet alleen op deze avond bent u van harte welkom, maar mocht u interesse hebben om eens op 'n repetitie-avond kennis te komen maken met ons koor dan bent u van harte welkom op maandagavond in de Alkmaarse Volks muziekschool Nassauplein II. AGENDA OPEN HUIS TEL: 072 - 333368 MAANDAG 22 NOVEMBER N.v.v.H., gym 10.30-11.30 N.v.v.H., zang 13.45-15.30 St. Dienstverl., handw. 13.30-15.30 PI. lands vr., zang 13.30-15.30 PI.landsvr., tekenen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout 20.00-23.00 Nivon 20.00-22.00 Boerhave Engels 19.30-21.30 EHK 20.00-22.00 V.V.V., verg. 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 P.v.d.A. 20.00-22.00 DINSDAG 23 NOVEMBER Doves, gym 9.00-12.0® Nivon 9.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H., bloemschikken 13.30-16.00 PI.landsvr., brooddeeg 13.30-15.30 U.V.V. 14.30-16.30 Nieuw Leven 20.00-22.00 Dierenbescherming 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 Heilooër br.cl. 20.00-23.00 HAF 20.00-22.00 D'66 20.00-22.00 WOENSDAG 24 NOVEMBER Doves, gym 10.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 SansAtoutds.br. 13.30-16.30 Prov. Kruisver. 13.30-16.00 Ned. bridge bond 19.30-23.0(1; Ned. bridge bond 20.00-23.00 N.v.v.H., reanimatie 20.00-22.00; Falkland 20.00-23.00 Rotary 19.3O-21.30j v. Hemert Yoga 20.00-22 DONDERDAG 25 NOVEMBER St. Dienstverl., gespreksgr. 9.30-11.30. N.v.v.H., br.cursus St. Dienstverl., gym Yoga HOV Sjoelclub Heilooër br.cl. 3 zalen 9.30-11.30; 13.30-16.30 I 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00' j 20.00-23.00. VRIJDAG 26 NOVEMBER St. Dienstverl., volksd. 11.00-12.00; N.v.v.H., ds.br. 9.30-11.30.: PI.landsvr., volksd. 13.30-15.3® j Tennisles 14.00-17.00 Begeleidings orkest 20.00-23.00 j Nivon 20.00-22.00 Heilooër br.cl. 20.00-23.00 Nivon Geologie 19.30-22.00 j ZATERDAG 27 NOVEMBER S| Ranzijn dansschool 18.00-23.00 3 ZONDAG 28 NOVEMBER Ranzijn dansschool 18.00-23.00 I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2