middelbeek I AKERSLOOT AKERSLOOT AKERSLOOT DE VRIENDSCHAP' FORD AMERIKANEN OPEL DIVERSE MERKEN Salade met kaas in 100 recepten Akersloot trots op nieuwe bibliotheek Ta'e Music zaterdagavond in de Storey Club RUILO FT-diner/ receptie DUUR??? Jazeker! Jaapje Kousemaker, Drukkery Uitkijkpost b.v. „BOOGIE WOOGIE PIANIST" JAAP DEKKER IN AKERSLOOT!!!! TONEELVERENIGING „R0SSENBACKER" brengt „ANTJE MIKMAK" INTOCHT SINT NIC0LAAS MEERV0GELS VOETBAL VERGADERING C.O.A. AKERSLOOT EN ZUID-SCHERMER MEERVOGELS HANDBAL voor uw reservering telefoon 02513-10949 maandags gesloten in Akersloot Equipe Coiffures GEEF EEN KAPPERSBON VOOR ST. NIC0LAAS KAD0! nul jaar oud, wil inspraak en per sé een geboorte kaartje uit de Kennemer Kaarten Kollektie. Een echte Kousemaker, aldus zijn moeder. t}l KtkWtfTW kotot&O kóüfkiu ICUM,t U -ijOdHlU LViltdkbr) 4*1 Sterk in elk merk ANWB-gekeurd MIDDELBEEK LIMMEN B.V W>J 24 NOVEMBER 1981 UITKIJK Wethouder Veldt opent de nieuwe bibliotheek, hij wordt lid en leent zijn eerste boek. boek. Afgelopen vrijdag was het feest in Akersloot. Toen namelijk werd door wethouder Veldt het nieuwe onderdak voor de Openbare Bibliotheek officieel geopend en ter beschikking gesteld aan de Provinciale bibliotheek Centrale, Noord-EIolland. In zijn redevoering ging wethouder Veldt in op de historie van het Openbare bibliotheekwerk in Akersloot. Dat werk begon allemaal al voor de oorlog, toen zondag na de mis boeken konden worden geleend in de Sint Jacobusschool. Na de oorlog verhuisde men naar de voormalige kaasfabriek waar men over nog geen 100 banden kon beschikken. De uitlening van boeken vond toen alleen plaats in de winter. Tot het midden van de iaren vijftig draaide de bibliotheek nog zonder financiële steun van de gemeen te. Katholieke Openbare bibliotheek, in 1965 in Openbare Bibliotheek. Kort na de tweede naamswijziging kreeg men een nieuw gebouw, dat aan alle eisen en normen voldeed. Tot 1976 was de bibliotheek van Akersloot een geliefde excursie voor mensen uit de bibliotheek wereld: Akersloot was het voorbeeld van een goed funktionerende biblio theek in een kleine gemeente. Maar in 1976 was het mis. De bibliotheek (het gebouw) voldeed niet langer aan de landelijke normen en men stond in Akersloot voor een moeilijke keuze: uitbreiding van het oude gebouw of nieuwbouw, al dan niet gekombi- neerd met een multi-funktioneel ge bouw in de gemeente. Uiteindelijk werd gekozen voor de bouw van een nieuwe, zelfstandige Openbare bibliotheek. De eerste paal werd 29 april 1982 geslagen en onder leiding van de architekt, de heer Swinkels, werd het gehele karwei geklaard in 4'A maand. De totale kosten bedragen 720.000 gulden, welk bedrag de gemeente Akersloot uit eigen reserves betaald. Na zijn redevoering opende wethouder Veldt de bibliotheek door lid te worden van de bibliotheek, wat hij - tot zijn eigen schande!- nog niet was. Deze handeling liet de wethouder vergezeld gaan van een schenking van 12.500 gulden aan de bibliotheek te besteden voor het uitbreiden van de kollektie. Hierna voerden nog het woord de heer Swinkels en de heer Mozes, welke laatste direkteur van de Provinciale Bibliotheek Centrale. De heer Mozes sprak zijn bezorgdheid uit over het te verwachten overheidsbeleid inzake het bibliotheekwerk. Voor al het werk, ook buiten de diensturen, van het personeel overhandigde de heer Mozes het personeel een bloemetje. De medewerkers van de bibliotheek zijn de-heer Kaandorp en de dames Stam, Snijder, De Boer, Buur, Visser, Holle- berg en Zaal. $edert maart 1982 timmert Ta'e Music de naam staat voor Thin Air Experi ments, hard aan de muzikale weg. Na diverse studioprojecten en anders zins zoals T.V.-sessies, is zojuist een jingle opgenomen die begin volgend jaar uitgebracht gaat worden. Door de drukte die hiermee samengaat, ziet de bassist, Jan Schmidt, zich helaas genoodzaakt om zijn bas aan de wilgen te hangen. ^Aanstaande zaterdag zal zijn laatste optreden met Ta'e Music in deze jjregionen betekenen; jtóm het Akersloter publiek te bedanken Svoor hun enthousiaste reacties en de bassist voor zijn niet geringe verdien sten, wordt bij de Storey-club gebruik gemaakt van een compleet P.A.-sys teem en uitgebreide lichtshow, zodat het eigen werk volledig tot zijn recht zal komen. Ta'e Music speelt zaterdag in de volgende bezetting: Nico Brandsen Keyboards en leadzang Marika Lansen zang en percussie Cees Swart gitaar en zang Jan Schmidt. bas en dans Jeroen v.d.Veer drums. Dit alles is reden genoeg om zaterdag de rit naar de Storeyclub te maken. Aanvang 10 uur. bondag 28 november zal deze bekende boogie pianist naar De Vriendschap in Akersloot komen om aldaar te laten zien wat hij zoal op een piano kann presteren, en dat is niet gering. Wie herinnert zich niet de grandioze vertol king van het oer Nederlandse nummer „In een groen groen knollenland" en ook andere nummers werden door hem op de plaat gezet. Zo is en blijft Jaap Dekker een van de aller beste Jazz - boogie en bluepianisten die er in ons land rond lopen, en het zal zondag dan ook wel een gezellige avond worden in de bar van de Vriendschap. Het optreden van Jaap Dekker begint al om acht uur en natuurlijk komt hij niet alleen, maar wordt hij deze avond bijgestaan door Appie Dekker op de drums en ook nog door een basgitarist. De mensen die graag mee willen spelen, die zijn van harte welkom en vooral de saxofonisten zijn welkom. Verder kun nen wij nog meedelen dat de entree geheel gratis is. maar kom wel op tijd want vol is vol. De zeer aktieve toneelvereniging „Ros- senbacker" brengt vrijdag 26 novem ber het blijspel „Antje Mikmak" ten tonele. Dit blijspel dat zeker de moeite waard zal zijn telt drie bedrijven en Afgelopen zondag verblijdde Sint Nico- laas Akersloot met een bezoek. De Bisschop van Myra bezorgde menig kind een heerlijke middag. Na aankomst in de haven van de A.R.Z.V. begaf de Sint zich met zijn gevolg richting Katholieke kerk alwaar hij de kinderen toesprak. De kinderen brachten op hun beurt een aantal bekende Sinterklaas liederen ten geho re, wat de goed heiligman zeer waar deerde. Na dit alles maakte De Sint die vergezeld werd door een tientel pieter bazen en de plaatselijke drumband een ronde door het dorp. Het gehele gebeuren werd georganiseerd door de Akersloter middenstand. Zondag 1 verloor door een frommelgoal die net na rust tot stand kwam. Meervogels startte zeer voortvarend en was in de persoon van John van der Brink zeer gevaarlijk. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg G.V.O. steeds meer grip op de wedstrijd en greep uiteindelijk de verdiende overwinning. Het programma voor komend weekend ziet er als volgt uit: Zaterdag: Zaterdag 1-S.C. Castricum 1 14.30 Blauw Wit 3 - Zaterdag 2 14.30 Zaterdag 3 - Blauw Wit 5 14.30 Jun. Cl - Reiger Boys Cl 13.00 Zondag: Meervogels 1 - Berdos 1 14.00 H.S.V. 3 - Meerv. 2 11.00 Meerv. 3-S.V.W.'27 5 12.00 St. Adelbert Al - Jun. Al 10.00 Waard'75 BI-Jun. B. 1 10.00 Meerv. dames 1 - H.S.V. dames 1 12.00 J Geachte C.D.A.-leden en aanhangers. Het plaatselijk C.D.A. bestuur roept u bij deze op om een C.D.A. vergadering te bezoeken. Binnen het bestuur en de fraktie van uw plaatselijk C.D.A. leeft namelijk de sterke behoefte om de binding met en tussen de leden te verstevigen. Het doet ons genoegen u met dit schrijven uit te nodigen voor een (hernieuwde) kennismaking met alle C.D.A.-leden binnen onze gemeente. Wij hebben op maandag 29 november gastvrijheid gevonden bij Café Bar 't Achterom aan de Kerklaan. Onder het genot van een kopje koffie willen wij daarom ca. 20.00 uur beginnen met een (statutair voorge schreven) vergadering, waarin wij ruim schoots ruimte willen geven aan aller hande zaken die betrekking hebben op de plaatselijke politiek, die voor u van belang zijn. Wij hebben de bijeenkomst als volgt gedacht: 1. Woord van welkom door Bert de Jong. 2. Werkverslag van de laatste twee jaar door Theo Wullings. 3. Financiële stand van zaken. 4. Uitbreiding van het bestuur en verkiezing van de nieuwe voorzitter. Door het bestuur wordt Han van Andel kandidaat gesteld. 5. Blik op de begroting van 1983 van onze gemeente. Enige in het oog lopende punten zullen worden toege licht door Jan Terluin, Gerrit Groot en Kick Ruyter. 6. Pauze, waarin volop gelegenheid om vragen te stellen, die direkt ria de pauze besproken zullen worden. 7. Behandeling van de gemaakte op merkingen en gestelde vragen. 8. Huidige stand van zaken met betrek king tot de herindeling en de gedachte van uw C.D.A.-fraktie hierover. 9. Rondvraag en sluiting. Ogenschijnlijk een dorre en formele agenda. Wij hopen echter dat u zich niet laat weerhouden om deze avond te bezoeken. V- ij rekenen in ieder geval op uw komst, nieuwe leden en belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Uitbreiding (en verjonging) van onze gelederen is namelijk dringend gewenst. Tot maandag 29 november 20.00 uur Tijs Groot (tel. 239), Bert de Jong (tel. 11331), Theo Wullings (tel. (13768). H: Sen 1 Meerv. 1 - Zandvoortmeeuwen 1 13-14. Opnieuw heeft onervarenheid en nervo siteit Meervogels de das omgedaan. Zandvoortmeeuwen kon de gehle twee de helft een voorsprong van tenminste 2 punten behouden. Zandvoortmeeuwen wist onder andere door goede individuele acties de rust in te gaan met een 3-5 voorsprong. Na de hervatting had een iets sterker Zandvoortmeeuwen een 7-11 voor sprong genomen. Maar Meervogels weigerde om zich bij voorbaat bij een nederlaag neer te leggen. Verbeten vocht men terug en vooral via snelle break-outs kwam men bijna langszij. Maar op het cruciale moment werd keeper A. Krom voor 2 minuten uit het veld gestuurd wegens commentaar op de leiding. Dit buitenkansje werd door Zandvoortmeeuwen goed uitgebuit. Nog gaf Meervogels zich niet gewon nen, deze eindsprint resulteerde in een 13-14 stand. In deze laatste seconden had Meervogels middels een goed uitgevoerde break-out het verdiende punt kunnen pakken, maar de uitste kende keeper van Zandvoortmeeuwen redde op schitterende wijze. Na twee nederlagen en een gelijkspel dan nu eindelijk een eerste weliswaar zwaarbevochten maar goede overwin ning. Kr./Tornado opende de score met een lage schuiver door het centrum waarna Meervogels driemaal op rij scoorde vanuit de hoek van de cirkel en door middel van een strafworp. Weder om lukte het Meervogels niet deze voorsprong te behouden. Een strafworp en een break-out bracht tornado naast de Akerslootse dames. werd geschreven door R. Feenstra. De molenaar van het dorp is ongeveer een jaar geleden vermoord en deze moord is nog steeds niet opgehelderd. In de molen is inmiddels een vreemde ling-komen wonen, een kunstschilder Slim Jannie komt terug uit de gevange nis, waar hij heeft gezeten wegéns messetrekkerij, en ogenblikkelijk pro beren vier vrouwen beslag op hem te leggen. De douariére (adellijke weduwe) zit stevig in de schuld, maar bezit wel een mooi kasteeltje. Al deze zaken komen uitgebreid aan de orde in het café van antje^ikmak, die zelf vrij onverwacht uitgroeit tot de hoofdpersoon van het verhaal. Hoewel vlak ook Truus niet uit. In feite weet u nu nog niets, maar de oplossingen van alle problemen liggen 1 voor u klaar op het toneel van bar-dancing „De Vriendschap" waar de voorstelling plaats vindt. Aanvang is 20.30 uur, zorg dat u op tijd aanwezig bent. De entreeprijs bedraagt 5,-. Na afloop is er zoals gebruikelijk de mogelijkheid tot het maken van een dansje. Dit keer is de formatie Quash' aangetrokken, een groep die garant staat voor een goed stukje muziek. De rollen worden gespeeld door: Vera d'Haens, Joke de Koning, Lida Copini, Jopie Koning, Gerda Velzeboer, Loek van Wees, Theo Baar, Leo Herkes, Kees Kuyper. Regie: Wim Kraayeveld, Grime: Wim Kraayeveld, Souffleuse: Will Hartendorp, Licht: Hans Velzeboer, Decor: Jan Heyenga en Kees van Marle. Tot ziens en veel genoegen. Chinees Specialiteiten Restaurant DE CRIMPEN 2 - AKERSLOOT Het enige exclusieve Chinese Restaurant in de omgeving. H, rr I" Ga daarom eens informeren bij: Daar heeft u al voor 30,p.p. een geheel verzorgde avondbruiloft incl. koffie en gebak. Belt u ons eens geheel vrijblijvend of komt u eens langs. Ons telefoonnummer is: 02513-12866 w Rijksweg 77 1906 BE Limmen tel. 02205 - 2953 R. Hondsbosschelaan 22, Heiloo Telefoon 072-330175 TT Boven 5.000.- met volledige garantie! Technorapport aanwezig, vraag inzage. Geadviseerde reparaties worden vóór aflevering uitgevoerd. Coupon voor ANWB-controle bijgevoegd. Granada 2.3 L LPG Transit personenbus Ford Fiësta 1.1 L Bravo Taunus 1.6 L Combi LPG Taunus 1.6 L4-drs. Royal Taunus 1.6 L LPG Taunus 2.0 GL LPG, aut. 1977 1978 1981 1979 1979 1978 1976 4.950,- 8.500,- 11.900,- 11.950,- 9.500,- 5.950,- 4.950,- LTD Landau V8 aut. 1980 43.000 km airconditioning17.950,- Thunderbird LPG V8 1980 zeer speciale uitvoering, 36.000 km inkl. alle opties21.500,- 200 D o.m.1976 7 950 200 D Nieuw model 1980 29.500'- Opel Kadett1982 14.950 - Ascona 2.0 N LPG1979 10.500.- Rekord 2.0 4-drs. LPG 1981 16.450,- Opei 2.3 D Caravan197g 10.950- Ascona 1.9 4-drs1979 9.500 - Ascona 1.9 aut. LPG1950 11.950!- Renault 14 Lz.g.a.n1979 9.500 - Renault 14 TS met LPG1981 13.900 - Renault 18 TS1980 lO.SOoi- Renault 18 TL Combi1980 9 750 - Mitsubishi Galant 2300 Turbo diesel1981 17.500,- Volvo 343 DL aut. LPG1978 7 250 - Peugeot 305 SR Grand Comfortig7g 10.500 - Peugeot 504 SR Diesel1980 14.500,'- Peugeot 304 diesel Bestel.1977 3.000 - Honda Prelude LPG1979 10.950,- Honda Accord 5-speed1978 5.95o!- Ford kampeerauto1978 17.900,'- Citroën Reflex break wit 1980 15.500,'- Rijksweg 51-53 - 1906 BD Limmen Telefoon 02205-1445 In de tweede helft opende Meervogels de score. Tot 5-5 ging het gelijk op. Nu nam Meervogels wederom een voor sprong, maar deze werd weer teniet gedaan door Kr/Tornado. Een minuut voor tijd wist Meervogels de bevrijden de winnende treffer te scoren en was de eerste overwinning een feit. Al met al een veelbelovende wedstrijd met het oog op de toekomst. Afgelopen weekend een zwaar pro gramma voor de damesjunioren. Zij moesten namelijk aantreden tegen de twee koplopers uit de jeugddivisie. Vrijdagavond de uitwedstrijd tegen A.M.C./Niloc, een team dat men brutaal en agressief moet bestrijden. Meervogels was echter te lief voor ze en leed veel balverlies. Niloc daarentegen wierp zich vooral met fysieke kracht in de cirkel wat 5 strafworpen opleverde, waarvan er twee door Annemiek Buur werden gestopt. In de tweede helft wist Meervogles nog tot 8-6 terug te komen, maar daarna maakte Niloc het karwei af en won met 11-6. Zondag de thuiswedstrijd tegen Attila. In de eerste helft was doelvrouwe Annemiek Buur een duidelijke uitblin ker, zij stopte wederom twee strafwor pen. ruststand 5-2. Na rust een sterk aanvallend Attila dat vooral in de persoon van Jong Oranje speelster Marga Hendriks zeer gevaarlijk was. Zo wist Attila zelfs een voorsprong te nemen. Bibi Stolk stelde in de laatste minuut de zege veilig. Eindstand 9-8. Een prima resultaat. PAT EN PUNK IN ISRAËL [Monique Mast en Nellie Bijvoet Hallo Heiloo I Een vorige keer hebben wij beloofd een indruk te geven van ons eten. Wij hebben dat eens een paar dagen bij gehouden toen wij in de dishes werk ten en geven daarbij gelijk onze on gezouten mening. Woensdag 1 september: Ontbijt: 2 bakjes yogurt IV2 be ker melk 1 bak thee. Keuze uit 2 soorten yogurt, hard of zachte gekookte eieren. Sardientjes ("niet te vreten" volgens Punk), olijven, tomaten, paprika's, komkom mers, stukjes ui en citroen en een soort sla, verpakte kaas (bah), brood en dro ge crackers (erg droog). Op tafel staat altijd (behalve vrijdag- middag- en avond) zout, peper, olijf olie, suiker, marmelade (geen jam). Vrijdagmiddag avond geen marme lade, suiker en olijfolie. Tussen ontbijt en middageten hebben we nog een tweede bak koffie ge nomen en wat grapefruits, omdat we in de dishes werken op dit moment én omdat de mensen ons wel mogen had den wij gister de gelegenheid om 4 grapefruits en 9 zakken chips te pik ken, normaal is dat niét mogelijk. Middageten: 2 gevulde paprika's handje patat (was eigenlijk niet voor .ons bestemd), keuze uit kip gekookt, kip gebraden (stukjes overblijfselen van gister) gevulde fenkel (raar spul), vieze aardappelen, rare dikke aange brande rijst, soep (7 servetjes nodig om het vet eraf te halen), allerlei aangebrande soepgroenten (kun je zelf je soep mee vullen), augurken (zoet zuur), gesneden paprika's, gele, rose, bruine vla (een soort moes). Al het gekookte, gebraden, of liever gezegd al het warme spul is overgoten met veel olijfolie. En dit probeer je naar binnen te krijgen met soda- of gewoon water. Avondeten: keuze uit: puntjes (al leen op woensdagavond) en gewoon brood met stukjes kaas, 2 soorten yogurt, en verder olijven, tomaten, sla, komkommers, vieze vis, vieze saus-smurrie salade van overge bleven paprika's van de middag, je kan er koffie of turkisch koffie, thee, melk (heet of koud) bij drinken. Donderdag 2 september: Ontbijt: zelfde als gisteren, i.p.v. sar dientjes salade (volgens de kleur zalm) en overgebleven saus-smurrie van de vorige avond. Middageten: (voor ons pannekoek, gepikt in de keuken). Keuze: gebakken aubergines ge bruikelijke soepen ingooitroep, vieze gehaktballen, gevulde papri ka's (van gister) natuurlijk kip, vieze aardappelen, spaghetti, rose vla. perensap (veel te zoet), en rare groene dingen, naam ons nog niet bekend. Avondeten: pannekoeken, gevuld met een of andere zoete smurrie en marmelade, zou best lekker kunnen zijn als ze warm waren, maar ze wa ren koud, dus aten we maar weer yogurt. Verder keuze uit 2 soorten yogurt, 2 soorten - voor ons - erg rare kaas en dan de gebruikelijke tomaten, enz. die salade. Vrjjdag 3 september: Ontbijt: keuze uit 2 soorten yogurt, overgebleven pannekoeken en vieze salade, de welbekende eieren, toma ten. enz., geen paprika's. In de loop van de ochtend arriveerde het sabbathbrood, heerlijk, hebben wij af en toe iets van gegeten. Middageten:L keuze uit gehaktballen van gister, worstjes (volgens ons plant aardig, bla, bla), gebakken bloem kool, de soepen, aardappelen, (schaal met) gesneden komkommers en pap rika's, watermeloen. Voor ons, keuken werksters. 3 boterhammen met jam (echte) en 2 stukjes gebakken bloemkool. Gepikt uit de ijskast 2 perziken (Jteer- lijk). Avondeten: heerlijke rijst met gevulde paprika's, doperwten met ketchup, 'augurken, gesneden paprika's, vieze soep en dito aardappen, soortement van chips (oppervlakte 3X3 mm, erg onhandig) perensap (weer veel te zoet) en gebakken lever. Zaterdag 4 september: 8 Weken van huis, een feestdag voor ons, omdat we uitgenodigd waren voor een barbeque van varkensvlees. Twee jongens, soldaten, hebben na melijk vrijdagmiddag een wild zwijn geschoten. Ons ontbijt vanmorgen hebben we ge mist. Die twee jongens waren gis teravond bij ons op de koffie en gingen pas om 3 uur weg, zodat wij eerst om 11.00 uur ons bed uitrolden. Eén van de twee stond om half twaalf al wëer op de stoep met 2 army-shirts, sjiek mensen, die groene overhemden. Om twaalf uur zijn we gaan eten. Er was kippeschnitzel de gebruikelij ke troep, niet bijzonders. Maar om 15.00 uur begon de barbeque. Het was verrukkelijk, delicious. Dit was dan ons eetverhaal. Jullie hebt er nu een idee van gekregen wat wij dagelijks kunnen verorberen. Mis schien zitten er nog tips in om in Hei loo voor wat afwisseling te zorgen. Eén ding echter, als wij terug zijn, nodig ons dan a.u.b. niet voor een der gelijke maaltijd uit. Lekker Hollands eten, dat zouden wij best weer eens willen. Shalom. Pat en Punk. De salade, ofwel het slaatje, heeft in de laatste twintig jaar Nederland ver overd. Acht op de tien consumenten eet wel eens, twee op de tien zelfs regelmatig een slaatje. Inhakend op die trend bedacht Het Nederlands Zuivelbureau de salade met kaas. Dat gerecht werd in 1981 op grote schaal geïntroduceerd. Het aantal mensen dat wel eens een blokje Goudse, Edammer, Leidse of Friese nagelkaas in de salade verwerkt, is sindsdien verdubbeld. EEN STUKJE HISTORIE De geschiedenis van de salade begint bij de Romeinen. Zij aten groene sla rauw met olie en azijn of gepekeld samen met bonen, dille, venkel en puree. Dit gerecht werd insalata ge noemd, een naam die in Italië nog wordt gebruikt voor groene kropsla. In de achttiende eeuw was de salade een verfijnd gerecht aan het Franse hof. Er werden bijzondere creaties van gemaakt. Later gingen de grote Franse keukenmeesters onderscheid aanbrengen tussen enkelvoudige, ge mengde en samengestelde salades. De enkelvoudige salade bestaat uit één groentesoort, bijv. kropsla, kom kommer of bieten, aangemaakt met een slasaus of dressing (dat laatste woord komt uit het Engels en be tekent de saus waarmee de salade wordt aangekleed). Een gemengde salade bestaat uit meerdere groenten, zoals sla, geraspte wortelen, knolselderij en tomaten. In de Verenigde Staten wordt zo'n gfemengde salade meestal aan het begin van de maaltijd gegeven. In veel restaurants is er een salad-bar, waar de gasten zichzelf bedienen. SLAATJE Als we "slaatje" zeggen bedoelen we meestal wat in culinaire termen de "samengestelde salade" heet. Voor zo'n salade kan een grote va riatie aan ingrediënten worden ge bruikt: zoals vlees, vis, groenten of vruchten, aardappelen of rijst. Kaas in allerlei soorten kan aan deze salades vrijwel altijd worden toege voegd. Daarvoor kunnen de oude vertrouwde kaassoorten als Goudse en Edammer worden gebruikt, maar ook de pittige Leidse en Friese nagel kaas. Het Nederlands Zuivelbureau heeft recepten ontwikkeld waarin deze nieuwere kaassoorten als Maas dam, Kernhem en Subenhara zijn verwerkt. Het bindende element bij samengestelde salades kan mayonaise zijn maar minder calorierijke mogelijk heden, zoals yoghurt of Bulgaarse yoghurt, sour cream of kwark Worden steeds populairder. Honderd recepten van dressing en sa lades met kaas, staan in een boekje dat Het Nederlands Zuivelbureau heeft uitgegeven. Het wordt te koop aan geboden in veel kaaswinkels en kaas afdelingen van supermarkten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 20