nieuws van sinterklaas UIT HEILOO'S RAAD 15.000 gulden PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN 1 Jaar theater „De Beun" De "Uitkijkpost" stelt aan U voor Hoe kunt u deze verdienen? Door uw inkopen te doen in HEILOO!! Wat bieden de winkels in Heiloo? De koopavonden voor Heiloo zijn als volgt: Wilt deg INieu 15 s De heer J. Breuker, raadslid voor het Christen-Democratisch Appèl aan prijzen Grandioze Sinterklaasaktie in Heiloo met duizenden guldens aan prijzen, uitgekeerd in waardebonnen. GAS IN DE BOEKELERMEER DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. POLITIEBERICHTEN AUTO'S OPENBREKEN EEN RAGE? AFWEZIG 2 t/m 7 december: H. H. den Engelsen, huisarts valkering beveiliging Wethouder Open Huis Verwachtingen UITKIJKPOST 24 NOVEMBER 198 UTKIJKI RAADSVERGADERING IN SNELTREINVAART AFGEWERKT Ondanks de dertien agendapunten voor de raadsvergadering vorige week don derdagavond, was het toch een super snelle vergadering. Slechts twee inge zonden brieven gaven aanleiding tot diskussie. Ger Helder (Links Heiloo) kernbewapening Kernwapens Als eerste werd een brief van de ge meente Westerbork besproken. In deze brief vraagt de gemeente Wester bork aan de Heilooër ra'ad om kennis te nemen van een motie betreffende het plaatsen van kernwapens in de ge meente en het dumpen van radioaktief afval. Gezien eerdere brieven over het zelfde onderwerp van andere gemeen ten (Hellevoetsluis en Barendrecht) meent het college dat kennisname voldoende is. Deze mening werd niet gedeeld door de heer Adema (P.v.d.A.) en de heer Helder (Links Heiloo). De laatste richt te zich tot P.v.d.A.-wethouder Borsjes met de vraag hoe een P.v.d.A.-er zo'n neutraal standpunt in kan nemen, ter wijl de partij een uitgesproken mening heeft t.a.v. kernbewapening. De heer Borsjes antwoordde dat zijn standpunt in deze los gezien moet worden van zijn persoonlijke mening. Gezien de brief en eerdere gevallen kon wethouder Borsjes zich vinden in de wijze van af- handelijk, zoals de rest van het college voorstelde. Toewijzingsbeleid Ten tweede werd de „zaak Blom" be sproken. Het gaat hierbij om het toe wijzingsbeleid van het college voor kleuter- en lager (openbaar) onderwijs. Van verschillende partijen kwam het verzoek of het toewijzingsbeleid, bij het openbaar onderwijs, nog eens in de commissie onderwijs besproken zou kunnen worden. Want er bestaat nogal wat onduidelijkheid over de kriteria waarop het college besluit een verzoek om plaatsing op een andere school, dan zou moeten, baseert. De grootste on duidelijkheid is het woord „soepel" dat in het beleidsplan 1982-1986 bij de passage over het toewijzingsbeleid staat. Volledigheidshalve de volledige passage: „De gemeente moet zorgen voor een goed gespreid voldoende aantal scho len voor basis-onderwijs, waarbij een optimaal gebruik van de beschikbare ruimte gerealiseerd dient te worden. Hierbij dient het toewijzingsbeleid soe pel te worden toegepast. De motivering van de ouders dient bij de besluitvor ming over de plaatsing van hun kind mede betrokken te worden." De burgemeester heeft de raad toege zegd het toelatingsbeleid en dus boven staande passage uit het beleidsplan op de agenda van de commissie onder wijs te zetten, konform het verzoek van de volledige raad. ruime keuze uit artikelen in elke branche persoonlijke bediening en service veel parkeergelegenheid bij de winkels Aktie duurt van 8 november t/m 4 december 1982 Aktie goedgekeurd K.v.K. no. 37/82/159 - (22-10-'82) maandag 29 november tot 's avonds 9 uur dinsdag 30 november tot 's avonds 9 uur woensdag 1 december tot 's avonds 9 uur donderdag 2 december tot 's avonds 9 uur vrijdag 3 december tot's avonds 9 uur Zaterdag 27 november is het precies een jaar geleden dat ons theater de Beun in gebruik werd genomen en dat heel Heiloo in feeststemming was om dit heugelijke feit te vieren. Een jaar nadat de eerste paal was geslagen had Heiloo een eigen theater. Toen dit er stond kon de bevolking van Heiloo meedoen om een naam te bedenken. Er kwamen 117 inzendingen binnen en een jury zag zich voor de moeilijke taak gesteld hieruit de beste te kiezen. Na lang \yikken en wegen viel de keus op de naam „de Beun" die bedacht was door de heer J. Pannekeet, (Een Beun, is een plankier, een houten vlonder). Toen men wat zekerheid begon te krijgen dat het theater zo eind novem ber 1981 klaar zou zijn werd er een feestcommissie samengesteld door de heer Klaas Koomen. Deze werkte in opdracht van het Open Huis (voorzitter D. Meyer) waar de Beun onder ressor teert. Dat werd een periode van haxd.jwerken, want besloten werd orri alle verenigin gen, muziekcorpsen etc. mee te laten doen op de dag van de opening. De bewuste dag vertrokken er op vier plaatsen in Heiloo bonte optochten om uiteindelijk allemaal samen te komen bij „de Beun". Hier aangekomen ontstaken de wethou ders A. A. M. Willemse-v.d.Ploeg en J. J. Dekker een grote gas-vlam en was de opening een feit. Maar dat was nog lang niet alles, er volgde een week waarop er elke dag wat in de Beun te doen viel, iedereen die iets op het toneel kon doen kreeg de gelegenheid dit te tonen. De toegang was gratis, dus elke Hei- looenaar kon het nieuwe theater van binnen bekijken. Burgemeester G. J. Glijnis verrichtte de officiële opening en een week lang was de Beun het gesprek van de dag. Vorige week maakten wij in het interview met mevrouw Van Gelder (Heiloo 2000) bekend, dat na een handtekeningenaktie van de bewoners van de Boekelermeer, de woningen in de polder reeds aangesloten zijn op het gasnet. Achteraf is ons duidelijk ge maakt dat dit niet het geval is. Na gesprekken met de Gemeente Heiloo en het Gasbedrijf Alkmaar kunnen we U zeggen dat de gasaansluitingen naar alle waarschijnlijkheid in 1984 gereali seerd kunnen worden. Het gaat hierbij om 32 aansluitingen, hetgeen een investering vereist van ongeveer 300.000 gulden, uitgaande van een bedrag van 9 a 10 duizend gulden per aansluiting. Hoewel een nieuw theater een aanloop tijd nodig heeft om helemaal als theater te funktioneren kwamen de eerste voorstellingen van de eigen verenigin gen als eerste op de planken, de Filmliga, de Heilooër Operette vereni ging, Falkland enz. Op 3 januari van dit jaar kwam de eerste professionele voorstelling „Rita en de voetreis naar Rome" met Lex Goudsmit en Doris v. Caneghem. Ook een optreden van de Roemeense Volks dansgroep zal velen nog vers in het geheugen liggen. Na de zomervakantiewerden er contracten getekend met Jan Blaaser, Theater van de LACH; Frans Halsema, Ton v. Duinhoven, La Bergamasca, Gheselscap goet ende fyn, en het N.H. Jeugdorkest. En niet te vergeten Geboren in Blijdorp met Ellen Vogel en Marijke Merckens, dat nu op 13 december wordt gespeeld. ..Y.o.or. deze .voorstelling zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Men heeft plan nen voor het seizoen 1983/84 abonne mentsvoorstellingen te organiseren, hierover hoort u later meer. 3006 lAJUSlinuen bloemsierKuri"^ ^ra-3tweg^7o hei'ioo. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: - Cypers poesje, 7 maanden oud. Inlichtingen: mevrouw Bakkum, tel. 02205-1806. STEUN ONS WERK Koop nu leuke St. Nicolaas- en Kerst geschenken. O.a. de prachtige Dieren- kalender 1983. Alles verkrijgbaar bij: mevrouw v. Beek-Nicolaï, Slimpad 9, tel. 332759. MIDDENSTAND DE DUPE Een tweetal middenstanders uit Hei loo is vorige week de dupe ge,worden van grijpgrage, helaas onbekende vin gers. Bij Korstanje op de Kennemer- straatweg werden ongeveer 100 Perzische kleden weggehaald met een totaalwaarde van 30.000,--. De buit viel voor de dieven kennelijk groter uit dan verwacht, want om de kleden mee te nemen stalen ze ook nog de bedrijfswagen van de firma Korstanje. Aan de westelijke rand vah eiloo werd in gebroken bij de Ifa ('t Hoekstuk). De inbrekers forceerden een ingang via een raam en hebben een (nog) on bekende hoeveelheid goederen mee genomen. BOTSINGEN Op de kruising van de Westerweg- Laan van Muijs botsten een brommer en een auto tegen elkaar. De berijder van de brommer had de auto te laat gezien. Behoudens een zwaar bescha digde brommer kwam de firommer- rijder er met lichte verwondingen vanaf Een geparkeerde auto bij Bakker Hem- mer op de Butterlaan werd door een passerende auto aangereden. De be stuurder van laatstgenoemde auto reed echter door! De politie onderzoekt de zaak. Op de kruising Zeeweg-Ringweg gaf een brommer bij het afslaan naar links geen voorrang aan een auto. De schade bleef beperkt. Op nieuw een botsing waarbij één der betrokkenen gewoon is doorgereden. Ditmaal bij uit/inrit op de Westerweg. De ene auto wilde erin, de andere eruit. Een jongeman, samen met twee vrien den op weg naar een feestje met de auto van pa, gaf te veel gas op de Rookamer en verloor in de slip de macht over het stuur. De auto raakte een lichtmast, twee bomen en een be tonnen paaltje en hielp een voortuin in diggelen. De auto is zwaar bescha digd. Nog een kleine botsing op de Kenne- merstraatweg ter hoogte van de Kerke- laan. De drie betrokken wagens liepen allemaal schade op. maar liefst achtmaal werd er gerom meld aan geparkeerde auto's. Uit vijf auto's in plan Oost verdwenen 3 radio-cassetterecorders, een pols tasje met wat geld, een dicteerappa- raat, een koffertje en een kleine som geld. Uit een auto in de Groenelaan verdween een radio-cassetterecorder inclusief bandjes en een sporttas. Uit een auto in Termeijen werd 30 li ter benzine weggehaald. Op het parkeerterrein bij het Station werd door de politie na een melding een niet afgesloten Opel aangetroffen met de radio nog aan. De auto bleek enkele dagen eerder in Bergen als vermist te zijn opgegeven. In hun haast om weg te komen hadden de clan destiene bestuurders de auto tegen een hek tot stilstand gebracht. WIND Een mevrouw uit Heiloo werd onaange naam verrast door de harde wind eind vorige week. Toen zij namelijk haar hond uitliet woei de deur dicht en kon ze niet meer naar binnen. De politie verleende de mevrouw hulp en liet hierdoor zien dat de politie niet altijd gezien moet worden als boeman. Maar helaas zijn er nog veel gevallen waarin de politie wel bestraffend op moet treden! CONTROLES Want bij een viertal controles bleek, dat de weggebruikers niet altijd de regels op de juiste manier uitleggen. Zo moesten bij snelheidscontroles op de Zeeweg en de Kennemerstraat- weg in totaal 30 bonnen worden uit gedeeld. Op de Zeeweg was de "top per van de week"91 km/uur. Een rood-lichtcontröle bij de stop lichten op de kruising Zeeweg-Ring weg werden 10 bonnen uitgedeeld aan vooral scholieren. De politie was tot voor kort mild, maar gaat vanaf heden strakker optreden. U bent gewaarschuwd. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. C. Lebbing. Crèche in de ach terzaal. Zondagsschool in de Rehoboth- school. 19 uur ds. A. Bovenkamp uit Alkmaar. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer; 17 uur ds. J. Verschoof, Dirkshorn. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L. Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Evangeliecentrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 uur Bijbelstudie. Westerw. 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. J. v. d. Graaff, Heiloo, le advent. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur ds. Blokker, Egm. a/d Hoef. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10 uur Do-Re-Lu- adventsdienst, ds. A. G. Hoekema. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Zie Evang. Luth. Gemeente. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar Zie Evang. Luth. Gemeente. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag-en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag f6- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. Th. E. Kempers, De Achtkant 19, Heiloo, tel. 072-330077. Weekenddienst Apotheek Apotheek Wanna, J. Leysterstraat 22, Alkmaar, tel. 072-112082. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. P. Brighting, tel. 02205-2630. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. M. J. Balder, Font. Verschuirstraat 16, Alkmaar, tel. 072-125478. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Wejjdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A.'Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. BOTSING OP DE KANAAL WEG Op de Kanaalweg in Heiloo is maan dagavond rond zes uur een automo bilist frontaal op een loslopende koe gebotst. De koe, eigendom van de heer W. S. aan de Kanaalweg, liep los over de weg toen een automobilist vanuit de richting Akersloot op weg naar huis reed. Even vóór het viaduct over de A9 vond de botsing plaats. De auto raakte zodanig beschadigd dat hij total-loss zal worden verklaard. Ook met de koe" liep het slecht af. Deze werd n.l. dezelfde avond nog geslacht. De bestuurder van de aujo liep wonderwel géén verwondingen op. S Overige huisartsen nemen waar. b. Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44. 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 De heer Breuker is chef van de buitendienst van het GAK in Alkmaar en promotie naar deze funktie was in 1972 de oorzaak dat de familie Breuker Leiden liet voor wat het was en een nieuw onderdank vond in Heiloo. Dit onderdak was en is een woning in Termijen, U weet wel, één van die wijken waar het zo lastig is om een bepaald huis te vinden. „Die nummering was voor mij het enige probleem van Termijen. Aan éénslui- tende nummers betekent lang niet altijd, dat de huizen ook vlak bij elkaar staan. Bij de nieuwste wijk, Boswijk, heeft de gemeente hier gelukkig beter opgelet en is de nummering makkelij ker". Toen de heer Breuker pas in Heiloo woonde, kwam er uit Leiden bericht, dat hij in de toenmalige raad kon gaan zitten als vervanger. Want ook in Leiden was de heer Breuker al aktief in de politiek. In 1970 stond hij op de lijst van de christelijk-Historische Unie, maar werd vanwege voorkeurstemmen niet direkt in de raad gekozen. Na zorgvuldige overweging en overleg bin nen de familie besloot de heer Breuker niet terug te keren naar Leiden. De heer Breuker bleef echter wel aktief in de gemeentepolitiek, maar dan in zijn nieuwe woonplaats. Hij werd voorzitter van de C.H.U. en later, toen het Christen Democratisch Appèl een feit was, werd hij de eerste voorzitter van de afdeling Heiloo van het C.D.A. In 1978 kwam de heer Breuker op de lijst voor de gemeenteraad en tot de zeven gekozen C.D.A.-raadsleden be hoorde ook hij. Al na drie maanden van die raadsperiode (1978-1982) kwam er een vakature in het kollege van Burge meester en Wethouders, doordat burge meester Hoekstra onze gemeente ver liet. Het ging om de portefeuilles van Onderwijs en Financien en de keuze viel op het C.D.A. om een (tijdelijke) wethouder te leveren. Dit werd de heer Breuker. In het half jaar, dat de heer Breuker wethouder is geweest, heeft hij veel geleerd. Hij was per slot een nieuwko mer in de raad en er is geen betere manier óm de plaatselijke politiek te leren kennen dan in de funktie van wethouder. In mei 1979 werd de heer Glijnis als burgemeester van Heiloo geïnstalleerd en kwam er een einde aan het wethouderschap van de heer Breu ker. Sinds die tijd is de heer Breuker 'gewoon' raadslid en behartigt hij de C.D.A.-belangen in aanvankelijk de Kommissie Openbare Werken, een kommissie met een zakelijke en prak tische inslag naar de mening van de heer Breuker en door wijzigingen sedert september j.l. in de kommissie welzijn. Daarnaast zit de heer Breuker ook in het bestuur van Het Open Huis namens de raad. De heer Breuker heeft zitting in de zogeheten Evenementen Kommissie, een kommissie, die uitzoekt op welke wijze De Beun optimaal gebruikt kan worden. Dit betekent dat wordt bekeken welke voorstellingen door de Heilooër bevol king het meest worden gewaardeerd. Tenslotte is de heer Breuker ai negen jaar voorzitter van de Kerstaktie Hei loo, een jaarlijkse aktie, waardoor alleenstaanden op een prettige manier de Eerste Kerstdag door kunnen bren gen. De mensen, bij deze aktie betrok ken, werken voor een groot deel al jaren samen en je zou haast kunnen spreken van een geoliede machine. Tevens worden er zo'n 400 attenties, in de vorm van pakketten, fruitschalen en planten, in ons dorp bezorgd. Naast al de genoemde aktiviteiten gaat de heer Breuker elke winter langlaufen (het alpine-skieën laat hij aan zijn dochters over) en 's zomers is de heer Breuker te vinden op de tennisbaan. Zoals alle raadsleden verwacht ook de heer Breuker dat het de komende jaren niet meer zo makkelijk zal gaan als voorheen. Het belangrijkste vindt hij, dat het peil van de voorzieningen in Heiloo wordt gestabiliseerd. Moeten er keuzes gemaakt worden, dan moet altijd de keuze gunstig uitvallen voor zaken, waar werkgelegenheid mee is gemoeid. Op korte termijn moeten wel de voorzieningen voor jongeren en oude ren worden verbeterd. Wat betreft die jongeren kan het realiseren van eigen onderdak (sociëteit) een methode zijn om het vandalisme te beperken. Opnieuw nodigen we u hartelijk uit voor onze speelavond van vrijdag 26 november a.s. Zoals u inmiddels bekend zal zijn, hebben we wekelijks een klein "concertje" in ongedwongen sfeer van 30 - 45 minuten. Leerlingen en/of docenten treden hier op. Overmorgen kunt u luisteren naar leerlingen van: Wim Madderom (docent orgel, piano, elektronisch orgel), Riek van der Veen (docente fluit). Ik denk, dat de dwarsfluit in deze tijd nauwelijks bekendheid behoeft te wor den gegeven. Daar hebben fluitisten als James Galway, Chris Hinze en Thijs van Leer om er maar enkele te noemen wel voor gezorgd. Toch kun nen we op deze plaats nog wel een paar bijzonderheden kwijt. De dwarsfluit is gemaakt van een mes sing-legering en daarna verzilverd. Toch behoort de fluit tot de houten blaasinstrumenten. Van oorsprong is de fluit van hetzelfde materiaal gemaakt als de klarinet en de hobo. Omdat gebleken is dat metalen flui ten kwalitatief niet slechter zijn, doch wel veel minder kwetsbaar dan de houten instrumenten, is men lang zamerhand geheel overgestapt naar de verzilverde dwarsfluiten Evenals de klarinet, hobo, fagot en saxofoon heeft de fluit een uitge breid stelsel van kleppen, stangetjes etc. orri de toongaten te kunnen openen en sluiten. Dit uitgebreide mecha niek heet applicatuur. De piccolo is half zo groot als de fluit en heeft een zeer doordringende toon. Je hoort de piccolo heel gemak kelijk boven een voluit spelend sym- fonie-orkesf uit! En dat, terwijl de piccolo het enige instrument is, dat je in je binnenzak kunt meenemen.... De altfluit bestaat ook. De toon is erg week eri zwak en eigenlijk alleen met behulp van geluidsversterkings- apparatuur goed hoorbaar. De dwars fluit kan zowel een heel sterke, hel dere toon produceren (in het hog re gister) als een zachte en warme klank geven (in het lage register). Nog even iets over de komende weken: Volgende week vrijdag (3 december) is er geen speelavond! 's Middags vereert Sint Nicolaas ons met een bezoek en tijdens dat bezoek wordt al erg veel gespeeld. Dit feest is overigens alleen toegankelijk voor de leerlingen. Op 10 december hebben we nog een "gewone" speelavond. Als laatste organiseren we op woensdag 15 de cember een tweetal uitvoeringen van "Muziek rond Kerstmis". Deze beginnen om 18.30 uur en 20.00 uur. Kaarten kunt u, vanaf 6 december verkrijgen bij de administratie van de school. Graag tot ziens. AGENDA OPEN HUIS TEL. 072 - 333368 MAANDAG 29 NOVEMBER N.v.v.H., gym 10.30-11.30 N.v.v.H„zang 13.45-14.30 St. DienstverL.handw. 13.30-15.30 Pl.landsvr., zang 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Yoga 19.30-21.30 Sans Atout 20.00-23.00 Nivon 20.00-22.00 Boerhave, engels 19.30-21.30 EHK 20. 00-23.00 DINSDAG 30 NOVEMBER Doves, gym 9.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H., bloemschikken 13.30-16.00 Nieuw Leven, zang 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 Heilooër br.club 20.00-23.00 WOENSDAG 1 DECEMBER Doves, gym 10.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H., reanima'ie 20.00-22.00 Nivon Falkland v. Hemert Yoga Rotary Autorijscholen BGS 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-22.00 18.30-20.30 19.30-21.30 DONDERDAG 2 DECEMBER St. Dienstverl., gespr.gr. 9.30-11.30 N.v.v.H., br.cursus St.Dienstverl., gym Yoga HOV Sjoelclub Heilooër br.cl. 3 zalen 9.30-11.30 13.30-16.30 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 RIJ DAG 3 DECEMBER St. Dienstverl., volksd. N.v.v.H., ds. br. Pl.landsvr. volksd. Tennisles Begeleidings orkest Nivon Heilooër br.cl. 11.00-12.00 9.30-11.30 13.30-15.30 14.00-17.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 ZATERDAG 4 DECEMBER Bigband 15.30-17.30 ZONDAG 5 DECEMBER GESLOTEN THEATERKREDIET De provincie Noord-Holland wil let terlijk en figuurlijk bijdragen aan een betere spreiding van het theater gebeuren. Dat doet ze door een theaterkrediet beschikbaar te stellen voor iedereen die aktief meewerkt aan het brengen van een zo uiteen lopend mogelijk theateraanbod in de provincie. Het krediet wordt gegeven door proffesionele toneel-, mime- en poppenspelvoorstellingen die zich I juist daar afspelen waar tot nu ,tOe het' theateraanbod nogal te .wensen s over laat. De eersten die voor subsidie in aan- merking komen zijn bijv. vrouwen-, jongeren- of bejaardenorganisaties die een voorstelling willen organiseren voor publieksgroepen die niet of wei nig met theater in aanraking komen. Prioriteit in de subsidietoekenning wordt ook gegeven aan voorstellingen die naar het oordeel van de provincie waardevol of bijzonder zijn en juist daardoor niet zo makkelijk zonder fi nanciële steun gebracht kunnen wor den. Behalve publieksgroepen, zoals hier boven genoemd, kunnen ook produ centen (theatergezelschappen) en pre sentatoren (instellingen of akkommo- daties in kleinere gemeenten) een be roep doen op het theaterkrediet, verzoek moet voldoen en op welke manier de subsidie moet worden aan gevraagd staat in een folder die gratis verkrijgbaar is bij bureau Voorlich ting van de provincie, 2012 HR Haar- lem. MANNENKOOR ORPHEUS IN „DE BEUN" Mogen wij U er nog even aan herinne ren dat vrijdag 26 november a.s. het: Alkmaarse Mannenkoor Orpheus" een concert populair zal verzorgen ina Theater „De Beun". Op het programma staan luchtige en j vrolijke werkjes uit geheel Europa. 1 Kent U het koor niet, kent U de Beun niet? Dan is dit de kans om met beiden; kennis te komen maken. Entree 5,- p.p. Voorverkoop aan de^ bekende adressen. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 zo november Mannenkoor Orpheus", aanvang-; 20.00 uur. Kaarten via de bekende voorverkoop adressen en ook aan dejj zaal. 29 november Op maandag, vanaf precies 13.30 uur,! begint de kaart-voorverkoop voor de'; voorstelling „Een scheve schaats":; met o.a. John Lanting. Deze suksesJ 1 uitvoering is op zaterdag 11 december,,|l Entree 20,- (houders van CJP en*v§l 65+ kaarten betalen 15,-). Voorverkoopadressen Boekhandel Piet Avis; Reisburo Holland International; Rook- en Barbershop Jan Braam; Foyer van het „Open Huis". Attentie Reeds nu kunt U weer plaatskaartenj kopen voor de uitgestelde voorstel-" ling van het toneelstuk „Geboren in 3 Blijdorp" met o.a. Ellen Vogel, Marijke Merckens, e.a. De reeds gekochte'^ kaarten blijven geldig. De uitvoering- hiervan is op 13 december. Kaart verkoop a 20,- (ook hierbij uiter aard de korting voor CJP- en 65 - kaarthouders, dus prijs 15,-) is alleen bij Reisburo Holland Inter national.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2