SPORT en SPEL VERENIGINGSNIEUWS Heeft een aanstaande vader het moeilijk? V 259,- K0RSTANJE INTERIEURVERZORGING Kroepoek: een oosters hapje dat er by hoort DRUKKERIJ UITKIJKPOST Worden aanstaande echtparen wel s goed voorgelicht? Drukkery Uitkykpost b.v. selekt UITSLAGEN BRIDGECLUB SANSATOUT D.D. 29-11-1982 JUDOKA VAN S.V.GR0EFSEMA TWEEDE BIJ NOORD HOLLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN SPECIALE SOORTEN Kroepoek Oedang Kroepoek broden Kroepoek bakken NIV0N AFDELING HEILOO SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Allereerst de aandacht voor de Kerstaktie Heiloo WIJKVERENIGING TERMIJEN ONTVING SINT NIC0LAAS NED. VER. V. HUISVROUWEN AFDELING HEILOO Mevr. Platte Knip uit j voor uw reservering telefoon 02513-10909 maandags gesloten meubel Kennemerstraatweg 115-119,1851 BC Heiloo. Tel. 072-331067. UITKIJKPOST 1 DECEMBER 1982 N.Z.A. lijn: 1. Nap-v.Steeg 2. fam. Schaffer 3. fam. Dolmans 4. fam. Kramer 5. mw. Daudey-Schouten (45) 0.W. 1. fam. Mak 2. v.Leeuwen-Nieuwendijk 3. de Winter-v.Zomeren 4. fam. de Waal 5. Bol weg-v. Diepen B. lijn N.Z. 1Haafkens - Sandham 2. fam. Bakker 3. fam. Kaashoek 4. ds. Meyering - Werdmuller 5. mw. Dekker-Zwitselaar 0.W. 1. ds. Kuyt - Roozen 2. Koersen - v.Toornburg 3. Post-Tensen '4. fam. H. de Vries 5. ds. Feller-Stolk C.lijn N.Z. 1. fam. Grootes 2. ds. Glorie-Klaver 3. fam. Boersen 4. ds. v.Twuijver-Fijma 5. ds. Bol weg - v. Steeg 6. ds. Zonneveld-Potze 0.W. 1Lansdaal - Vendel 2. Gallee - Bader 3. fam. Groeneveld 4. Kuyt - Brandenburg 5. ds. Spruijt - Schuiling 6.' ds. Harreveld - Roest (50) D. lijn N.Z. 1ds. v.d.Goot - Löhr 2. Koster - Tamminga 3. mw. Krul - Rusch 4. ds. de Vries - de Geus 5. ds. Piersma - v.d.Pol O.W. fam. Slob ds. Hommes - Schouten fam. Schreiber hh. Visser ds. Cornelissen - de Wild E. lijn N.Z. 1ds. v.Duin - Frugte 2. ds. Coebergh - Hart ds. Blikslager - de Jager Krieger - Overtoom Elders - de Geus ds. Bakker - Roos 3. 4. 5. 6. 0.W. 1. fam. Moscou 2. Kemper - Verkley 3. ds. Broksma - Hulskamp 4. mw. Lansdaal - v.Linden 5. fam. Huiberts 6. Dijkstra - Jansen (50) F. lijn N.Z. 1. fam. Vreeswijk 2/3. fam. G. Toby 2/3 fam. v. Halem 4. fam. de Haan 4 5. ds. Slemmer - Oosterling 0.W. 1. mw. Kemper-N.N. (55) 2. fam. v.d.Wulp 3. ds. Post - Poley 4. fam. Schneider 5. mw. v.Buitenen - Heideman BILJARTCLUB O.K.K. 60 '/i 54 47 46 42 '/2 59'/2 551/2 50 44 41 59 58 48 44 41 601/2 52 51 44'/2 42 62 '/2 541/2 531/2 52 41 36 611/2 531/2 511/2 51 441/2 381/2 551/2 5 VA 49'/2 47 461/2 58 55'/2 53 43 401/2 621/2 511/2 501/2 50 49 361/2 63 611/2 51 50 '/2 371/2 37 61 551/2 551/2 1/2 37 Vi 63 54'/2 52 451/2 35 Uitslagen van dinsdag 23 november: Th. d. Waard - P. Leering 2-0 W. Groot - Th. Molenaar 2-0 D. Pepping - Th. Baltus 0-2 P. Bolten - C. v. Dooren 2-0 J. Klaasse - N. v.d. Kamer 0-2 W. Groot - Th. Baltus 0-2 J. Komen - C. v. Dooren 2-0 P. Haanraads - N. v.d. Kamer 0-2 N. Bijvoet - G. J. Beentjes 2-0 W. Hink - J. Jonker 2-0 G. Snel - J. Baltus 2-0 A. Hoogeland - L. v. Schooten 0-2 D. Nanne - J. Seignette 2-0 Dit keer voor N. v.d. Kamer de volle winst in twee partijen waarvan de eerste zelfs in 15 beurten. Voor J. Bal tus wil het de laatste weken nog al eens tegen zitten, speelt hij de eerste helft van zijn partij ver boven zijn mojenne in de tweede wil het niet lukken hoewel zijn totale moyenne er niet onder heeft te leiden. W. Hink is zijn inzinking te boven en dit keer was het J. Jonker die hij in 18 beurten wist te verslaan. De stand in poule A: 1.N. Bijvoet 14-24 2. L. v. Schooten 14-20 3. D. Nanne 14-16 4. C. Melker 15-16 5. A: Hoogeland 17-16 Poule B: 1. Th. Baltus 14-26 2. P. Bolten 15-23 3. C. v. Dooren 15-18 4. W. Groot 16-18 5. R. Haazelager 13-17 DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen d.d. 24 november 1982: A-lijn, NZ 1. Dekker-de Waal 58 2. Ruiter-Visscher 52 3. Rootjes-Agsteribbe 51 4. Hulskamp-Wehnes 49 5. Goldsteen-Toby 49 6. Grootes-Brugman 43 1. Dolmans-v.Twuyver 60 2. Feller-Geus 54 3. Leep-Nieuweboer 53 4. Roozen-Schaffer 50 5. Zomerdijk-Kuyt 44 6. Hommes-Gallee 41 B-lijn 1. nberson-Groeneveld 59 2. Löhr-Schoenmaker 57 3. Broksma-Stolk 52 4. Spruyt-Koens 50 5. Kuin-Jeekel 42 6. Rozing-Kaufeld 42 1de Nijs-Stam 64 23. Vecht-Heeze 60 3. Harreveld-Roest 49 4. Frugte-van Duin 48 5. Cornelisse de Wild 44 6. Visser-Nieuwenboer 39 C-lijn 1. Buitenen-Breebart 63 2. Fagel-Rus 56 3. Jager-de Wilde 51 4. Oosterhuis-v.Tiel 49 5. Halem-Gans 32 l.Smit-Fijma 57 2. Coebergh-Kemper 55 3. v. Goot-v.Vegten 53 4. Huibers-Blikslager 44 5. Neyens-Peereboom 43 NIEUWS VAN BILJARTCLUB TIKKIE-TERUG IN BILJARTSOCIËTEIT HEILOO Uitslagen van donderdag 25 november J. v.d. Molen-A. Vos 2-0 A. Karskens-J. Baltus 2-0 P. de Git-A. Karskens 0-2 J. Zomer-H. Roekens 0-2 H. Overpelt-A. v.d. Reep 2-0 P. Bruin-H. Overpelt 2-0 H. Overpelt-J. Dekker 0-2 H. Roekens-C. v.d. Molen 2-0 J. v. Riet-N. Molenaar 2-0 N. Kaandorp-W. Stuifbergen 0-2 J. v.d. Molen-J. Zomer 2-0 J. Dekker-A. Vos 2-0 A. Karskens-J. Belleman 2-0 P. Bruin-F. Keet 2-0 A. Vos-G. Mooy 0-2 C. v.d. Molen-K. Broek 0-2 G. Mooy-J. v. Riet 2-0 D. Nanne-P. de Git 2-0 H. de Boer-P. Modder 0-2 A. v.d. Reep-J. Baltus 2-0 P. Schoon-H. de Boer 2-0 P. Modder-W. Stuifbergen 2-0 C. Biersteker-K. Broek 2-0 n. Kaandorp-P. Schoon 2-0 N. Molenaar-F. Keet 0-2 J. Belleman-D. Nanne 0-2 Uitschieters deze week waren. J. v.d. Molen in 10 beurten uit, met een moyenne van 4. N. Molenaar van de 27 beurten had hij 21 Poedels. Wat ons wintertoernooi betreft, hebben we tegen Heemskerk gespeeld 20 partijen 12 gewonnen 7 verloren 1 rem. Proficiat Jan. 't VENNEWATER BADMINTON In 't VB 1 kon Bas Keyzer in een spek- takulaire driesetter z'n enkel winnen. Ook Simone Hackenitz had deze keer een zware kluif aan haar enkel, maar Simone won zoals doorgaans. Verder werd de mix gewonnen van Meine Ku- perus en Simone. Helaas bleef het bij deze drie punten. Zonder Raymond Berger, maar met een bijzonder goed spelende Carmen Keyzer, wist 't VB-2 geen winstpunten weg te slepen uit Alkmaar. Carmen won al haar partijen. In 't VB 6 zorgde Hyaanta de Vries voor een verrassing. Als invalster wist ze in een slopende driesetter een punt weg te slepen uit haar enkel. Verder won Piet Natzijl zijn enkel. Piet Natzijl en Anneke Schilder wonnen hun mix, evenals Trees en Sjaak Smit. In 't VB8 begint de ervaring van Mona Robert en Elly Tukker vruchten af te werpen. Zij wonnen ieder hun enkel en de damesdubbel. Uitslagen: 't VB 1-Zeemacht 2 Flash 3-'t VB 2 BBC 5-'t VB 3 't VB 6-EBC 5 't VB 7-Castricum 5 't VB 8-0.D.S. 8 De Shuttle Al-'t VB Al 't VB A3-Misser Al 3-5 5-3 2-6 4-4 1-7 3-5 5-3 2-6 Afgelopen zondag wist Jeroen van Schaik, judo-lid van S.V. Groefsema, een prima tweede plaats te behalen bij de Noord-hollandse kampioenschappen voor 10/11 jarigen te Zaandam. Jeroen, die uitkwam in de categorie tot 28 kg., wist in de voorrondes al zijn tegenstanders met vol punt te verslaan. Hierdoor kwam hij in de finale uit tegen Rudi Schmurse. Hierin moest hij echter zijn meerdere erkennen. Rudi won met een houdgreep. De eerste en tweede plaats geven recht op deelname aan de Nederlandse Kampioenschappen. Verder vond er afgelopen zaterdag avond in Heiloo, de tweede competitie avond van de West-Friese judo-compe titie plaats. Het team van s.v. Groefse ma kwam dit keer uit tegen judovereni ging Julianadorp en sportclub v.d.Werf uit Hoorn. Beide sterke tegenstanders. Wat ook wel bleek. De eerste wedstrijd, tegen Julianadorp, eindigde in een 10-10 gelijkstand. In de tweede club, v.d.Werf, moest het team van s.v. Groefsema zijn meerdere erkennen. Nadat de teamleden van s.v. Groefsema hadden laten zien dat ze niet bang waren voor de gerenommeerde judoka's van v.d.Werf, moesten ze zich toch gewonnen geven. Van de Werf won met 13-7. FORESTERNIEUW S Cees Vos redt Foresters! Ongelooflijk hoe de 38-jarige Cees Vos op gigantische wijze zijn doel wist schoon te houden in de derby tegen Egmondia. Aan hem was het ook wel te danken dat Foresters eigenlijk een onverdiende overwinning op de Egels- hoek behaalde. Foresters speelde zeer matig en het waren alleen Agasi en Koelman die een ruime voldoende haalden. Maar desalniet-te-min tel len nu eenmaal de punten. Meyer, die tien minuten voor tijd uit een fraaie voorzet al evenzo fraai koppend de winnende treffer kon aantekenen, stelde de zege veilig. Ook het tweede en jun. I hielden de punten weer thuis. Zondag a.s. gaat het eerste elftal zijn laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie spelen en wel tegen Vic toria uit Obdam. Ook nu weer een zwa re opgave. 4 december 1982 P. Steyn - Foresters A3 12.00 J. Holland Al - Foresters Al 12.45 5 December 1982: Victoria D (08) - Foresters (06) 14.30 L.S.V.V 8 - Foresters 5 12.45 P. Steyn BI - Foresters BI 10.00 P. Steyn B2 - Foresters B2 10.00 P. Steyn Cl - Foresters Cl 10.00 P. Steyn C2 - Foresters C2 10.00 FORESTERS LOTERIJ A.s. vrijdag, 3 december, vindt om 21.00 uur alweer de derde trekking plaats voor de grote Forestersloterij. Plaats van handeling is de kantine van Foresters. De prijzen van deze trekking zijn: le prijs: stereo-apparatuur 2e pr(js: stofzuiger 3e prijs: draagbare TV 4e prijs: boekenbonnen t.w.v. 200,-- e prijs: koffiezetapparaat 6e t/m 15e prijs: levensmiddelen pakketten. Een leuke kans om nog een extra Sint Nicolaas-kadootje in de wacht te slepen, dus lotenhouders, KOMT ALLEN. PAT EN PUNK IN ISRAEL Beste mensen. Terug op onze kamer na de heerlijke barbecue waar wij vorige keer over schreven, bleek onze kamer bewoond te zijn door een zwarte schorpioen. Niet ongevaarlijk en pijnlijk als hij jou weet te pakken, dus moet je hem voor zijn. Slaan hielp niet veel, taaie rakker. Heb ben we water gekookt, maar dat hete water scheen 'm niets te doen. Daarna flink gesmashd, na de 3e keer was-ie eindelijk dood. Ondertussen stonden wij wel te trillen van de zenuwen. Dat was dus operatie schorpioen (mooi beest trouwens). De 7e september begon al vroeg vreug devol. Een nieuw fototoestel was uit Holland gearriveerd. Edoch, wij kon den het alleen krijgen als we 4000 shekel (ca. 400,-) aan invoerrechten betaalden. Hemel en aarde hebben we bewogen om daar onderuit te komen, helaas vergeefs. Dus wij met onze cheques op weg naar de bank in Kar- miël. Zitten we daar heerlijk Hollands te kleppen, doet er ineens een heer mee, van oorsprong uit Den Haag. No digt ons uit voor de koffie en biedt ons zijn hulp in noodgevallen aan, al is het midden in de nacht, hardstikke leuk. Met onze shekels in de hand naar het postkantoor, waar wij even zo vrolijk nog een kwartier moesten zeuren voor wij de apparatuur hadden. Maar we waren er vreselijk blij mee, vooral ook, omdat we de volgende dag voor een dag of vijf naar Eilat zouden gaan. Onderweg naar Eilat, 9'A uur in de bus maakten wij kennis met een Ame rikaanse uit Los Angeles; zij nodigde ons uit voor de Olympische Zomer spelen van 1984, kunnen wij bij haar onder dak. Onwijs. Doen we misschien wel. In Eilat was het best gezellig, prachtige vakantieplaats. De bedden waren zeer goedkoop en uiterst komfortabel, nl. onze slaapzakken in een plantsoentje. Aanvankelijk dachten wij op het strand* te gaan slapen, maar dat leek ons wat te onveilig. Vreselijk veel mensen, vooral zwarte, „wat doe je hier", „waar kom je vandaan", enz. Het gras in ons plantsoentje was heerlijk zacht, beter dan het zand van het strand, en we hadden het dierbare gezelschap van ratten, maar alles went, en dat is nog waar ook. De eerste nacht hebben wij om de twee uur geslapen en ge waakt om onze eigendommen ook werkelijk eigendom te laten. De volgen de dag ontmoetten we Bert, een Uni- filsoldaat, die met enkele makkers een appartement had gehuurd. Daar brach ten wij 's avonds onze spullen heen, zo dat wij ongestoord in ons plantsoentje konden pitten. We zijn 5 dagen en 4 nachten niet uit de kleren geweest, we leken wel een stelletje zwervers; als onze ouders ons zo gezien hadden, zouden ze ons beslist direkt teruggehaald hebben. Maar, er stond steeds een stevige wind, dus on ze kleren werden gelucht. En we zijn er toch nog even uit geweest, aan het strand, hebben we ook nog drie uur in de Rode Zee gesnorkeld. Mensen, wat je dan ziet is onwijs mooi, koralen en vissen, die wij alleen maar van boekjes en het aquarium in Artis kennen. Overigens is het blootstellen aan de zon bij een temperatuur van 40° (niet erg, wel warm) een hele waag- partij. Maar we brachten het er goed vanaf, op onze ruggen na (gebraden), onze lippen (gebarsten), onze armen (verbrand) en ons verstand (verloren). De laatste nacht hebben wij om 24.30 uur de bus naar Tel Aviv met Bert uit gezwaaid en zijn op de grond gaan zit ten, lezen, brieven schrijven en zonne- pitten eten, tot onze bus kwam, die om 4.00 uur vertrok. Om 13.00 uur kwamen wij aan op de kibbutz, geradbraakt! Wij vielen meteen met onze neuzen in de boter. We mochten na 8 uur de deur niet meer uit. Niet omdat we „stout" geweest waren, nee, d'r waren hier legeroefeningen. „Invatie" noemen ze dat. Allemaal groenhemden, ge schiet, gegil, tjonge, tjonge, de oorlog in Libanon is nog niet helemaal afge lopen, of ze gaan oorlogje spelen. Best wel eng, je ziet het niet hè, je hoort alleen maar van alles, vreemd. Net oorlog, tenminste, wat wij denken dat oorlog is. Oh ja, wij hebben bezoek gehad van een enorm grote sprinkhaan, zoiets van 10 a 12 cm. Tjeempie wat een beest. OnvoorstelbaaiPietje hebben we hem genoemd. Hij zit nu buiten in het gangetje. Gisteren stond de cassette recorder buiten te loeien, toen is-ie vertrokken, maar vanmorgen zat hij er weer. Ook goedemorgen! Zaterdag en zondag hebben wij vrij, want vrijdagavond is het Rosh Hasnana, d.w.z. jaarwisseling volgens de Joodse jaartelling. Dan begint het jaar 5743. Dus: shana tova (gelukkig nieuwjaar). Iedereen krijgt daarna twee vrije dagen. Heerlijk, hebben wij wel nodig, al was het alleen maar om te posen onze kleren weer te reinigen van onze Eilat-trip. Deze editie besluiten wij met de H.S.V.-dames heel veel succes toe te wensen in de voetbalkompetitie. Zet 'm op! Allemaal de groetjes uit Israël van Pat en Punk Zorg, dat de rauwe' kroepoek goed droog is. Dit kunt u constateren door een plakje te breken. Knapt het als glas, dan kunt u de kroepoek direkt bakken. Is dit niet het geval, dan moet u de plakjes nog even drogen door ze in de zon te leggen of op de verwarming (radiator of (gas) kachel). De oven is minder geschikt, omdat deze gauw te warm is. Zijn de plakjes goed droog, vul dan de wadjan, braad- of frituurpan met een flinke laag sla-olie. Gebruik geen frituurvet, omdat dit op de kroepoek stolt en de lekkere smaak bederft. Kroepoek wordt immers koud gegeten. Verhit de olie tot ongeveer 170° C. (Dus niet te heet.) Controleer de temperatuur door eerst een klein stukje kroepoek te proberen. Bak dan de grote plakken één voor één. De kroepoek zal eerst naar de bodem zinken en dan weer boven komen, terwijl er iets heel bijzonders gebeurt: als door toverkracht zwelt de plak op tot zo'n 4 keer de oorspronke lijke grootte. Om het beste resultaat te verkrijgen drukt u met bijvoorbeeld een schuimspaan de kroepoek nog even onder de olie, waardoor hij optimaal uitbakt en een mooie rechte plak geeft. Daarna uit de pan nemen en in een vergiet of op papier van de keukenrol laten uitlekken, zodat de kroepoek mooi licht van kleur en bros en knapperig is. Gebakken kroepoek kan niet lang, maar in ieder geval wel enkele uren bewaard blijven zonder dat dit ten koste gaat van de brosheid. In Indonesië kent men wel 30 tot 40 verschillende soorten kroepoek. Afhan kelijk van wat de natuur biedt, wordt kroepoek gemaakt van vis of garnalen, van vruchten en wortelsoorten of zelfs van dunne schijfjes varkens- of kar bouwhuid. In ons land is het aanbod veel geringer. De reeds besproken kroepoek oedang is er behalve in grote plakken ook in kleine ronde schijfjes en daardoor vooral populair als hapje bij de borrel. Een kroepoek soort die snel de harten van steeds meer Nederlanders steelt is Emping Melindjo, Deze wordt gemaakt van een vrucht van de melindjo boom, die wordt ,platgeslagen'. Door het in olie te bakken zwelt het ook enigszins op en heeft dan een geheel eigen, kenmerkende smaak. Door toevoeging van een snufje zout wordt deze lekkere smaak nog eens extra geaccentueerd. In de supermarkt is het produkt onder de naam emping Melindjo' of ,krie- piek' kant-en-klaar verkrijgbaar. Steeds meer gezinnen in ons land gebruiken nu al twee of meermalen per maand een oosterse maaltijd. Dat betekent, dat steeds meer mensen kroepoek op tafel hebben staan, want kroepoek hoort er bij. Geen nasi goreng, geen babi pangang en zeker geen complete rijsttafel of die brosse knapperhap wordt er bij gegeten. Net zoals in de franse keuken stokbrood bij geen maaltijd ontbreekt. Kroepoek heeft in de oosterse keuken min of meer dezelfde funktie. Het geeft even een andere smaak in de mond, waardoor de specifieke smaken van de verschillende gerechten beter tot hun recht komen. Kroepoek heeft boven dien nog een hele nuttige nevenfunktie. Indonesische gerechten willen nog wel eens lekker pittig zijn. En een hapje kroepoek is een uitstekend middel om zo'n .binnenbrandje' snel te blussen. Kroepoek hoort per traditie tot de indonesische eetcultuur. Door de 'eeuwenlange ervaring zijn zij zeer bedreven in de bereiding er van. Bovendien zijn de natuurlijke omstan digheden bijzonder gunstig. Zo bevin den zich op Oost Java aan de kust bij de plaats Sidoardjo natuurlijke kweek vijvers, waarin de garnalen gekweekt worden die zo bepalend zijn voor de smaak en de kwaliteit van de kroepoek. Sidoardjo is daardoor zelfs een kwali teitsaanduiding geworden voor de kroepoek oedang (garnalen Kroepoek). Ook in ons land is deze soort de bekendste en vooral bij oosterse maal tijden meest gegeten kroepoek. De vele miljoenen garnalen, die dage lijks vers worden gevangen, worden gekookt en van hun schalen ontdaan en fijngestampt. Die garnalenpasta wordt, vermengd met tapiocameel waaraan wat kruiden en specerijen zijn toegevoegd, gekneed tót een taai deeg, waarvan broden' worden gevormd. Na gaar gestoomd, in de zon gedroogd en in dunne schijfjes gesneden te zijn, worden deze broden verkocht in kleine hoeveelheden via de talloze toko's (winkeltjes) en al of niet rijdende warungs (eethuisjes). Ook in Nederland zijn wij er inmiddels in geslaagd de kunst van het kroepoek maken onder de knie te krijgen. Hiervoor importeert Conimex in Baarn de authentieke basisingrediënten. De bereiding geschiedt met behulp van moderne apparatuur in de eigen fa briek, om vervolgens via de supermarkt zowel in gebakken als ongebakken vorm zijn weg naar de eettafels te vinden. U kunt kroepoek uiteraard ook zelf bakken. U heeft dan wel niet het gemak van het kant-en-klare produkt, maar wel het voordeel dat het elke keer weer kraakvers is. Bovendien is gebakken kroepoek in een .gesloten' verpakking maar beperkt 8 weken) houdbaar, terwijl ongebakken kroepoek meer dan een jaar bewaard kan worden. Voor het zelf bakken gaat u als volgt te werk. Het Nivon organiseert al jaar en dag cursussen op kreatief gebied. Binnen het Nivon berust de organisatie bij een werkgroepje. Door omstandigheden kunnen enkele werkgroepleden zich niet langer be schikbaar stellen, waardoor het voor de overigen te bezwaarlijk wordt om dit belangrijke werk naar behoren te verrichten. Nu komt de voorbereiding voor het volgende winterseizoen in de knel. Wij doen dan ook een beroep op de lezers om ons te helpen enthousiaste mensen te vinden, die bereid zijn een deel van de taak op zich te nemen. Kent u iemand die dat wil of op wie wij een beroep zouden kunnen doen, geef ons dan een tip. Als een aantal maar één jaartje wil meehelpen dan hebben wij wat meer tijd om voor versterking te zorgen. Inlichtingen bij Artje de Ruiter, Vries wijk 192, Heiloo, tel. 333127. Om in de maand december wat licht en gezelligheid te brengen hebben wij voor deze maand verschillende aktiviteiten georganiseerd, waarvoor wij u graag uitnodigen. Het kerstcomité Heiloo organiseert op le Kerstdag in de aula van het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord een kerstfeest voor alle mensen, die door het alleen zijn geen feest kunnen vieren. Ook de kinderen zijn van harte welkom, voor hen is een aangepast programma. Als u zelf niet voor vervoer kunt zorgen is er een mogelijkheid dat u gehaald en gebracht wordt. De feestelijke bijeen komst begint om 2 uur 's middags. Voor deze kerstmiddag kunt u zich opgeven bij: A. Morshuis, Kérkakkers 81, tel. 332136. Maandag 6 december a.s. bent u van harte welkom in zaal 5 van het Open Huis. Wij hebben dan een gezellige avond met spel (puzzel) opdracht. In het kader van Sinterklaas vragen wij, of iedereen een leuk ingepakt cadeautje meebrengt (met of zonder gedicht) ter waarde van 4,-. Als u creatief bent kunt u natuurlijk zelf iets gaan maken. U hoeft geen entree te betalen, voor koffie of thee wordt gezorgd. De avond begint om 8 uur. Maandag 20 december a.s. gaan we kerststukjes maken o.l.v. Mevr. Scha- vemaker uit Limmen. Voor deze avond moet u meenemen 2 a 3 bakjes met lange kaarsen een scherp mesje en een tangetje. De kosten van deze avond zijn 5,—, koffie of thee inbegrepen. De avond begint om 8 uur in zaal 5 van het Open Huis. Woensdag 29 december a.s. 20.30 uur hebben wij een gezellige avond in het Bowling Centrum Heiloo. Indien u niet van bowlen houdt, kunt u evengoed naar deze avond komen voor een gezellig praatje, een kopje koffie, een hapje en een drankje. Kinderen zijn voor deze avond ook van harte welkom. Omdat wij i.v.m. de organisatie graag willen weten, hoeveel personen er aan deze avond deelnemen, kunt u zich hiervoor opgeven voor 6 december bij een van de onderstaande telefoonnum mers. De kosten van deze avond zijn 5,-. Wij hopen en verwachten dat wij velen van u op deze aktiviteiten zullen ontmoeten. Komt u niet graag alleen, breng dan gerust een van uw vrienden of kennissen mee. Allen tot ziens, De Werkgroep. Welnee, als hij - liefst met zijn echtgenote - tijdig bij ons komt kijken naar de Kennemer Kaarten Kollektie, dan is het ideale, persoonlijke geboortekaartje snel. gevondep. Misschien kende u die prachtige stijlvolle kollektie al via uw verlovings. trouw- of dankbetuigingskaart. Kortom: maak het u j. gemakkelijk en kom snel kijken in die dikke boeken vol ideeën. Na een telefoontje de monsterboeken bij u thuis: Telefoon 072-330175 Rechte Hondsbosschelaan 22', Heiloo Ned. BOND V. PLATTELANDS VROUWEN, AFD. HEILOO Op de avond-bijeenkomst van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen van 24 november werd de nieuwe bondsfilm „Gezichten van een Platte landsvrouw", voor het eerst in deze af deling vertoond. De filmbegeleidster A. de Wolf-Goedhart uit Assendelft, vertelde enkele bijzonderheden over het ontstaan van de film. De film is gemaakt voor het 50-jarig bestaan van onze bond en is het kado van de leden (ieder lid 1,-) aan het hoofdbestuur. Ook het Prins Bernhard Fonds en C.R.M. gaven een bedrag. Wij als bond hebben de „kleuren" aangegeven, maar de cineaste Inger van Santen-Kolff mengde alles en maakte de portretten. Zij maakte een film over wat de bond bezig hield in 1980 en wat over haar geschiedenis." Na de vertoning van deze kijk- en luis terfilm. die zeer de moeite waard is geworden, werd er over de film gedis- kugsieerd. AKTIVITEITEN VOOR BEIDE BONDEN VAN OUDEREN Leden attentie a.u.b. Donderdagmiddag 2 december, dus morgen, houden wij onze Sint Nico- laasmiddag. Deze wordt gehouden in de Bruno en begint om 2 uur. De entree is 2,50, 3 bingokaarten en chocola demelk inbegrepen. Het belooft weer een gezellige middag te worden, en wij hopen op een flinke opkomst. Dus tot ziens in de Bruno. De commissie. Evenals in voorgaande jaren is Sint Nicolaas op feestelijke wijze verwel komd door de jeugd van Termijen. Toen de goedheiligman, vergezeld door 10 van zijn trouwe knechten, de feestelijk versierde aula v.d.Hofdijk- school betrad, zongen ruim 60 kinderen hem uit volle borst toe. Nadat de Sint had plaatsgenomen op de versierde troon sprak hij zijn waarde ring uit voor de enthousiaste ontvangst en wenste de wijk vereniging geluk met haar 5-jarig bestaan. De Sint sprak wel een vermanend woord tot de jeugd, omdat er in het afgelopen jaar zoveel was vernield in Heiloo. De kinderen beloofden beter op te passen. Nadat de Pieten aan alle kinderen een .kadootje hadden uitgedeeld en Sint Nicolaas afscheid had genomen was er nog limonade en een mandarijn. Hier mede kwam een einde aan een fijne middag! Wij als wijkvereniging „Termijen" willen vanaf deze plaats het organise rend comité van- de intocht van Sint Nicolaas in Heiloo hartelijk bedanken voor hun voortreffelijke werk. Ook dank aan de twee andere wijkver- enigingen voor hun medewerking, zodat alles vlot en op tijd kon verlopen. NIJENBURG TREEDT OP VOOR SINT NICOLAAS Vandaag, woensdag 1 december, zal "Nijenburg" weer welluidend van zich laten horen. Ditmaal in de Sint Willi- brordus-Stichting, waar zij Sint Ni colaas bij zijn bezoek mogen verge zellen. Sint en zijn Pieten zullen kun nen horen hoe er in de afgelopen weken weer stevig geoefend is. Met trommels, drums en lyra's zal "Nijenburg" het feest met veel plezier opluisteren. Eigenlijk heeft "Nijenburg" op het ogenblik één grote wens: Groter wor den, dus méér leden krijgen! St. Nicolaas' kan daarvoor helaas niet zorgen. Het is wel een uitnodiging voor al degenen die graag willen trom melen in een fijn korps. Jongens en meisjes vanaf ongeveer 12 jaar zijn welkom. Woensdagavond van 19. 00-20.30 uur is de oefenavond in het Brunogebouw. Misschien is het wat voor jou V HEILOO Dinsdag 23 november j.l. vond in de Geref. Kerk het St. Nicolaasfeest van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen plaats. Een geanimeerde avond, die geopend werd door de presidente van het ééndagsbe- stuur, mw. C. L. Poiesz-Tjallema en daarna klankrijk werd voortgezet door het zangkoor. Aan de in grote getale aanwezige leden werd vervolgens een fantasievolle opdracht gegeven: welk groepje dames kon de mooiste collage uit oude tijdschriften maken! Het onderwerp moest wel betrekking heb ben op een van de vele aktiviteiten van de Ned. Ver. v. Huisvr. Na veel gelach en geplak werd het mooiste werkstuk bekroond. Daarna volgde het uitpakken van alle cadeaux en surprises, velen toonden zich blij verrast. Na een heerlijk glas wijn toverde het ééndagsbestuur een muzikale quiz te voorschijn die de dames met veel animo wisten op te lossen. Lady-speaker was mw. G. W. Kuiper- Gombert en de muzikale omlijsting werd verzorgd door mw. E. Schuitema ker. Hierna werden de redactieleden in het zonnetje gezet en bedankt voor al het werk wat zij in het afgelopen jaar voor het „Maandbericht" gedaan heb ben. Allen die aan deze gezellige avond hadden meegewerkt kregen een harte lijk dankwoord en een presentje van de „echte" presidente mw. H. Gronert- Wentzel. Daar valt tegenwoordig dachten wij - niet over te klagen Alleen als het aankomt op het kiezen van verlovings en huwelijksköarten ontbreekt er soms nogal eens wat aan de I voorlichting' Weest daarom verstandig neem vóór de 'feestelijkheden even de kleine moeite om hij ons binnen te lopen en doe uw keuze uit die prachtige stijlvolle Kennemer Kaarten Kollektie. Dikke boeken vol ideeën en tekstsuggestie: liggen voor u klaar' R. Hondsbosschelaan 22, Heiloo Telefoon 072-330175 Lerares: Nederlands, Engels, Frans, Duits en Spaans. Spraaklessen Van 14-80 jaar - Goede begeleiding. Tel. afspraken: Heiloo 330800 Dit zit formidabel. Bankstel in massief eiken met voorgevormde kussens en mohair-look bekleding Chinees Specialiteiten Restaurant DE CRIMPEN 2 - AKERSLOOT Het enige exclusieve Chinese Restaurant in de omgeving. Het dressoir in ere hersteld. In eiken met 3 kasten, 3 laden en fraai opzetstuk Bijpassende salontafel plavuizen (130x66 cm)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 16