Algemene beschouwingen van de Gemeente Heiloo Heiloo helpt Polen! U SPORTENSPEL Vandalisme baart alle party en in raad zorgen Weinig bezwaren tegen bezuinigingen Honden- en toeristenbelasting op lange baan geschoven Verwarring alom by indienen van motie Tsjechische volleyballers te gast bü Effect CHIR0P0DIE VOETVERZORGINGSPRAKTIJK INGEZONDEN STICHTING ENERGIE INFORMATIE EN DEB.M.D. P. Vos SCHOOLSCHAAKTOERNOOI OPENBARE SCHOLEN TERRIERS BULLETIN GYMNASTIEKVERENIGING DOVES AKTIE STICHTING HELPT DE POLEN SLAAT AAN! UITKIJKPOST 1 DECEMBER 1981 Vorige week hield de raad van Heiloo haar jaarlijkse algemene beschouwin gen. In totaal werd er acht uur gepraat over de begroting en het door het colle ge voorgestelde beleid. Uit alle rede voeringen en interrupties hebben wij een beperkte keuze gemaakt om u toch van het één en ander op de hoogte te stellen. Over het geheel genomen was de raad in haar algemene beschouwingen niet ontevreden over de door het college voorgestelde bezuinigingen. V.V.D.- woordvoerder J. Roelofs en de P.v.d.A.-er Tjeerd Adema wezen ech ter op het éénmalige karakter van de bezuinigingen, waardoor andere om buigingen in de toekomst noodzakelijk zullen zijn. Ook Ali Schuurman (D'66) vindt een heroverweging van inkomsten en uit gaven noodzakelijk: "Nieuwe akti- viteiten zullen moeten worden af gewogen tegen bestaande Gemeente lijke voorzieningen moeten aangepast worden aan de werkelijke behoefte in plaats van dat ze in stand gehouden worden, omdat ze er nu éénmaal zijn". De grootste moeite met de voorstellen had Ger Helder (Links Heiloo). "Waar ik geen vrede mee heb, is de voor genomen vermindering van de subsi dies aan verenigingen en stichtingen. Steeds meer mensen krijgen - vaak ongewild - meer vrije tijd. Werktijd verkorting staat voor de deur. Daardoor zal de behoefte aan verenigingsleven eerder groeien dan dalen. Door ver mindering van koopkracht zal het steeds moeilijker worden de kosten van dat verenigingsleven op te brengen. Vooral de kinderen zullen hiervan de dupe worden". Bezorgdheid over het verenigings leven toonden ook de woordvoer ders van C.D.A. (de heer J. Pieters) en van P.v.d.A. (Tjeerd Adema). Als collegepartijen gingen zij echter ak koord met de voorstellen, mede gezien de verwachtingen in de toekomst. Ton ten Hoope sprak zijn waardering uit voor het werk van de ambtelijke commissie ombuigingen en de uit hun werk voorgevloeide voorstellen. On danks de kritiek van Heiloo 2000 op andere punten van het beleid van het college, gaf Ten Hoope inzake de be zuinigingen de volledige steun van zijn partij aan het College: "Wij geloven, dat het een goede zaak zal zijn deze werkwijze (van de commissie om buigingen, red.) te continueren". "Het toenemende vandalisme ver vult ook ons met zorg". Met deze woor den vatte de laatste spreker tijdens de beschouwingen (Ger Helder, Links Hei loo) min of meer samen wat zijn voor gangers reeds hadden gezegd. Alle partijen zijn blij met de aandacht, die het college middels de Werkgroep Vandalisme - door Tjeerd Adema Werkgroep "bestrijding" vandalisme genoemd - aan dit steeds vaker optre dende verschijnsel besteedt. Ton ten Hoope (Heiloo 2000) pleit» te voor een wijkagent, die dichter bij de (wijk)bevolking staat en daardoor preventief (het voorkomen van van dalisme) kan werken. Ger Helder wil niet alleen de symptonen (de ver nielingen zelf) maar ook de oorzaken aanpakken. 'Tn dit verband wil ik gaarne pleiten voor voldoende ont moetingsruimte voor de zogenaamde ongeorganiseerde jeugd" De V.V.D. merkte op dat "het helaas nodig is geworden een werkgroep tegen vandalisme in het leven te roe pen. De aangerichte schade bedraagt in 1982 reeds 66.000 gulden. "Dit schadebedrag (toegebracht aan open bare gebouwen) eist al 5 procent van de voorgestelde verhoging van de on roerend goedbelasting op. Ook Ali Schuurman (D'66) liet niet na haar verontrusting inzake het van dalisme te memoreren. "Het is toch te gek dat zo'n groot bedrag aan scha de is toegebracht. Dat er iets moet ge beuren staat vast". Zonder exact aan te geven langs welke wegen pleitte ook de heer Pieters van het C.D.A. voor een meer preventieve aanpak van het vandalisme. nadrukkelijk aan zijn woorden toe niet voor de invoering te zijn. De V.V.D. verklaarde een honden belasting onaanvaardbaar te vinden "uit een oogpunt van toekomstig dierenleed". De invoering van toeris tenbelasting zou van jaar tot jaar bezien moeten worden. Een gelijk soortig reactie had Links Heiloo bij monde van Ger Helder. Deze vond de hondenbelasting onaanvaardbaar, aangezien deze met name de sociaal en financieel zwakkeren zou treffen. De toeristenbelasting vond Ger Helder nog niet zo'n gek idee. "De algemene voorzieningen in Heiloo zijn er mede ten behoeve van de toeristen". In antwoord op de vragen en opmerkin gen van de verschillende partijen zei burgemeester Glijnis, "dat het college de eventuele invoering ervan jaarlijks wil bezien en afhankelijk zou willen stellen van de afweging welke op dat moment moet worden gemaakt tussen de verschillende financiële mogelijk heden en wensen" Tijdens de zittingen van de gemeente raad op donderdag en maandag j.l. deed er zich een vreemd incident voor. Naar aanleiding van het voorstel van het college om de subsidies voor ver enigingen en instellingen met 5 pro cent te verlagen diende Ger Helder een motie in om deze korting onge daan te maken. Nu is het zo, dat voor het indienen van een motie de ondersteuning nodig is van twee raadsleden. Tijdens een schorsingspauze donderdagavond had Ger Heiyer aan Tjeerd Adema (P.v.d.A.) gevraagd het indienen van de motie te ondersteunen. Uitgaande van het demokratisch recht dat elk raadslid een motie mag indienen, had Adema hierin toegestemd. Bij de in diening echter gaf Adema aan de in houd van de motie van Helder niet te steunen. :r;- Over de eventuele invoering van hon den- en toeristenbelasting werd ver schillende gedacht C.D.A.-er Pieters vroeg om "een onderzoek naar de mo gelijkheden om in de komende jaren tot invoering te komen van de belas tingen". Dit onderzoek zou moeten plaatsvinden bij andere gemeentes. In tweede termijn voegde de heer Pieters De verwarring greep om zich heen en het indienen van de motie werd ge schort naar de zitting op maandag. Na veel vijven en zessen, waarbij de interpretatie van het woord onder steuning (van het indienen van de mo tie of van de inhoud van de motie) door burgemeester Glijnis, ondersteunde Adema de motie. Hij deed dit om het mogelijk te maken - te stemmen over de motie. Burgemeester Glijnis had hiermee duidelijk onvrede, daar het tegen-stem- men van Adema voor hem een teken was, dat de motie niet door twee raadsleden werd ondersteund. De bur gemeester was namelijk van mening dat ondersteuning van een motie de inhoud en niet het indienen betreft. BOUWPLANNEN IN ZUID-OOST Tijdens de beschouwingen hebben alle partijen zich over de plannen ten aan zien van de verdere bebouwing van Heiloo Zuid-Oost uitgesproken. Heiloo 2000 drong er bij het college op aan meer spoed achter het geheel te zet ten, met het in bezit krijgen van de bouwgronden. "Anders", aldus Ton ten Hoope", dreigt het bestem mingsplan Zuid-Oost een gebed zonder einde te worden". Tjeerd Adema (P.v.d.A.) "acht het van het grootste belang voor de wo ningbouw dat er een snelle ontwik keling van het plan Zuid-Oost zal ko men". Dit belang werd door alle an dere partijen onderschreven, zij het met van V.V.D.-zijde de te voeging dat "fase-gewijze ontwikkeling de eenzijdigheid in de woningbouw kan voorkomen". Ook heeft de V.V.D. bij monde van de heer Roelofs problemen met de dichte bebouwingsgraad welke door de provinciale overheid wordt voorgeschreven: "Het is niet denkbeeldig dat op deze wijze het ka rakter en het woonnivo van de afzon derlijke wijze in onze gemeente veel te sterk uiteen gaan lopen". Wethouder Borsjes zette uiteen, dat de norm momenteel zo is dat 50 procent sociale woningen (woningwet) wordt gebouwd, 20 procent premie koopwoningen, 20 procent premie huurwoningen en 10 procent vrije sek- tor. Verandert deze norm onder invloed van de woonbehoeften, dan zullen ook de plannen voor Zuid-Oost worden aangepast. Zowel P.v.d.A., als D'66 als Links Hei loo verklaarden direkt na de stemming (1 voor, 18 tegen) dat zij uit zullen zoe ken hoe het woord ondersteuning dient te worden geïnterpreteerd. Heeft burgmeester Glijnis gelijk, dan zullen 1-mansfrakties theoretisch nooit moties kunnen indienen. Heeft Adema gelijk, dan zal er wel vaker gesteund (kunnen) worden en zullen de menin gen van de raadsleden in cijfers zicht baar worden. Sinds enkele weken is mw. M. Blijleven- Wolzak gestart met haar chiropodie/ voetverzorgingspraktijk. Mw. Blijleven volgde aan de Noordhol landse Academie voor Praktijkoplei ding in Alkmaar een cursus van 2 jaar, waar naast de normale pedicurebehan deling van het verwijderen van lik doorns, voetwratten (absoluut pijnloos) en ingegroeide nagels, uitgebreid aan dacht wordt geschonken aan het voet- onderzoek. Indien de cliënt dit wenst krijgt hij of zij als extra service een voetonderzoek. Hierbij wordt nagegaan of de steunpunten van de voet op de juiste wijze worden belast. Verschillen de klachten, o.a. vermoeide en brande rige voeten, rugpijn, enz. kunnen worden veroorzaakt door een onjuiste belasting. Deze klachten kunnen wor den ondervangen door het corrigeren van de druk met behulp van eenvoudige technieken. Voor advies en/of behandeling kunt u bellen naar nummer 334893. Ook behandeling bij u aan huis is mogelijk. Mw. Blijleven is lid van de Algemene Nederlandse Organisatie voor Voetver zorging (ANOV), die koninklijk is goedgekeurd. KEURSLAGER J. VAN DE PEET BEHAALDE GOUDKEUR- CERTIFIKAAT VOOR ROOKWORST De Keurslager Centrale B.V., met cir ca 800 aangesloten vooraanstaande slagersbedrijven in Nederland zowel als in België, neemt het predikaat KLEURSLAGER ernstig op. Het woord KEUR houdt o.a. in dat naast de nor male keuringen, waaraan iedere sla ger is onderworpen, er vanwege de Keurslager Centrale zelf nog EXTRA keuringen plaatsvinden. Regelmatig worden alle Keurslagers gekeurd op KWALITEIT, PRESENTATIE, ASSOR TIMENT en BEDIENING. Daarnaast houdt de Keurslager Cen trale B.V. periodieke produkt- keuringen. De ter keuring aangeboden artikelen moeten voldoen aan zeer strenge eisen inzake samenstelling, uiterlijk en smaak. Bij de in november j.l. gehouden ROOKWORSTKEURING van de Keur slager Centrale B.V. was ook de heer Van de Peet één van de gelukkigen die met de inzending van zijn produkt ROOKWORST het GOUDKEUR behaalde. In de Uitkijkpost van 24 november j.l. was een artikel opgenomen over de Stichting Energie Informatie (SEI), waarin onder andere werd geschreven dat deze stichting zich ten doel stelt objektieve voorlichting te verstrekken over energie-bronnen waaruit ons land straks zal moeten kiezen. Met die zinsnede geeft de SEI wel een heel vertekend beeld van haar werkelijke doelstelling. Daarom deze reaktie van de Basisgroep tegen Kernenergie - Heiloo. Alle informatie, en zeker op het gebied van de energievoorziening, is gekleurd, uit welke hoek die ook afkomstig is. Dat zeker de SEI niet objektief is mag blijken uit het volgende: vooraanstaan de leden van de SEI zijn werkzaam of werkzaam geweest bij bedrijven en instellingen uit de (kern-) energiewereld, zoals de KEMA, en het ECN. De informatielijn van de SEI laat daarover geen onduidelijkheid bestaan: kernener gie is noodzakelijk in onze samenleving. Over de daaraan verbonden nadelen en gevaren geen woord. Hoewel de SEI nog maar net bestaat en beschikt over slechts 2 medewerkers op het projektburo en (eveneens) slechts 30 mensen in de achterban, toch heeft deze stichting een enorme subsidie gekregen in het kader van de Maatschappelijke Diskussie Energiebeleid, ofwel de BMD. Dit laatste is geen kritiek op de SEI als zodanig, maar op het funktoneren van de Brede Maatschappelijke Diskussie over het energiebeleid. De anti-kernenergiebeweging in Neder-1 land laakt dan ook het objektieve karakter van de BMD. De maatschap- pelijke diskussie is al lang gevoerd (een meerderheid van het volk wil geen kernenergie) en de BMD dient om o.m. kernenergie te promoten. Daarbij wordt dankbaar gebruik gemaakt van de i aktiviteiten van de Stichting Energie j Informatie. Hoeveel BMD's en SEI's er ook zullen komen en hoeveel geld er ook aan propaganda wordt uitgetrokken: het is| boter aan de galg gesmeerd, want de weerstand tegen met name kernenergie 1 neemt nog steeds toe in ons land en j daarbuiten. Niet zomaar tegen', maar: gemotiveerd tegen en met duidelijke j alternatieven. Werd daar maar zoveel geld in gestoken! Basisgroep tegen Kernenergie-Heiloo. V u B.C. LA STRADA De strijd gaat voort bij B.C. „La Strada". De uitslagen luiden als volgt: P. Pilkes-Co Nanne 3-1 N. Timmer-G. Koopen 3-1 R. Bruin-J. Kuiper 2-0 J. Hoetjes-J. Bijvoet 3-1 G. Houtzager-Th. Hoogeland 1-3 Ron Nanne-L. Hoetjes 2-0 G.J. Beentjes-Rene Nanne 0-3 J. Koedijk-A. Bakker 0-3 P. Bijvoet-J. Koedijk 2-0 P. Vos-P. Bijvoet 3-0 D. Nanne-A. v.d. Velden 0-3 H. Berger-A. Klaasse 3-0 J. Sombroek-A. Klaasse 0-3 Maar weer eens een wedstrijdverslagje van de Vos. Hoewel er 1 figuur is die onverdroten doorgaat met op 1 na alle wedstrijden te winnen, en daarbij de nodige bonuspunten in de wacht sleept, doet de rest ook zeker zijn best om er bij te komen. Ook enkele heren die tot voor een paar weken nog niet zo best speelden, trekken nu de stoute schoe nen aan en komen lekker bij. Eén van deze heren is Theo Hooge land, die zich in 5 weken van een 15e naar een 6e plaats wist op te werken. Ook deze week haalde Theo weer be hoorlijk uit tegen Sjaak Houtzager en won de partij in maar liefst 13 beurten met een moyenne van 2.38. Ook René en Dick Nanne beginnen na een niet te beste start langzaam warm te draai en en klimmen ook op, op de ranglijst. Volgende week een verslag van de dinsdag gespeelde wedstrijd tegen de Poedel bij Aris en Ans de Wit. Tot de volgende week maar weer dus. Woensdagmiddag j.l. werden de par tijen gespeeld uit de eerste ronde. Vijf deelnemers(sters) van iedere school kwamen bijeen in de aula van de "Hofdijkschool". Het werd weer een bijzonder sportief schaakgebeuren. De uitslag was: Hofdijkschool - Hasebroek 5-5 Vondel - Zeskant 6-4 Nic. Beets - Nieuwe Hoeve 0-10 De volgende ronde zal plaats vinden op 8 december a.s, in de aula van de Hasebroekschool DAMCLUB HÈILOO Uitslagen onderlinge kompetitie: A. Voogt-J. Groenenboom 2-0 J. Spijkers-C. v. Lieshout 0-2 J. Klumper-R. Koch afgebr. R. Buwalda-L. Koersen 0-2 R. de Boer-N. Ursem 0-2 Tussenstand kopgroep: C. v. Lieshout 9 14 L. Koersen 8 12 J. Groenenboom 9 11 R. de Boer 8 10 Dit weekeinde werden op de hockeyvel den de laatste wedstrijden voor de winterstop gespeeld. Jongens Al speelden zaterdag thuis tegen de koploper van de competitie Strawberries, dat terecht de koppositie inneemt blijkens de eindstand: met maar liefst 4-0 werden de Terriërs verslagen. Dames I streed in Alkmaar tegen aartsrivaal A.M.H.C. In een redelijk gelijk opgaande wedstrijd was het uiteindelijk A.M.H.C. dat, door tweemaal te scoren, de buit binnen haalde. Bij de topper Heren II-Hermes leek het er tot vlak voor tijd op, dat beide teams met een puntendeling genoegen zouden nemen. Helaas, in de voorlaatste mi nuut gooide Hermes roet in het eten door de winnende goal te scoren. Hierdoor zijn de kansen van Heren II op het kampioenschap verijwel verke ken. Heren I trad thuis aan tegen degradatie kandidaat Uitgeest. Een matig veld en het gebrek aan een portie geluk droegen er aan bij dat het bij de rust „slechts" 1-0 stond. Na de rust verhardde de strijd. Er viel o.a. een Rode kaart voor één van de Uitgeestenaren. Door doel punten van Thijs Pesman en Paul Bonnierwerd de overwinning echter veilig gesteld. Tevreden met de 3-0 overwinning zoeken zij nu samen met de overige teams de zaal weer eens op. UITSLAGEN DAMESBILJARTCLUB H.F.S. M. v.d. Werf-H. Eikenaar 0-2 M. Kwant-J. Bussing 0-2 H. de Jong-M. Hink 2-0 H. Boerhof-T. Buys 0-2 M. v.d. Werf-M. de Wit 0-2 R. v. Opzeeland-W. Vader 0-2 B. Nanne-J. Bussing 2-0 R. Berger-G. Nanne 0-2 R. v. Opzeeland-G. Nanne 2-0 M. de Vries-H. Boerhof 0-2 M. de Wit-V. Becker 2-0 H. Eikenaar-T. Buys 0-2 W. Vader-M. Hink 0-2 R. Berger-E. Schouten 2-0 V. Becker-H. Eikenaar 2-0 M. de Vries-B. Nanne 0-2 Ondanks de verkleedpartij werd er deze avond weer stevig gebiljart voor de kompetitie. Zoals het er nu uitziet kunnen we inderdaad de boel afronden en het nieuwe jaar starten met een „verse" kompetitie en, niet te verge ten, „verse" moyennes. Tot 7 december a.s., tegen de heren van O.K.K. TRIAS-LEDEN ACTIEF OP STRAND Een aantal Trias-leden was in het af gelopen weekend actief tijdens een strandloop over acht kilometer met start en finisch in Bergen aan Zee. Bij de dames legde Ineke Admiraal beslag op de derde plaats, één plaats beter dan haar man Herman bij de heren. De junioren Huib van Velt- hoven en Hein Hurkmans konden bij de heren goed: meekomen getuige hun 10e en 18e plaats. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Op dinsdagavond 23 november werd allereerst door de jeugdafdeling een massakamp gespeeld tegen de jeugd van 0-0-0 uit Alkmaar; de jeugd van de Lange Rochade bleek, in dit stadium van het seizoen over wat meer kennis te beschikken, zodat zij met een ruime 10,5-4,5 zege naar Alkmaar konden te rugkeren. Daarna schaakten de senioren er weer lustig op los; in 19 partijen werd de overwinning weer zwaar betwist, zo danig zelfs, dat op het einde van de avond, tot ongenoegen van de wed strijdleider, die nu eenmaal niet van nog uit te spelen partijen houdt, een drietal partijen moesten worden afgebroken. Vier partijen eindigden in soms zwaar bevochten remises, terwijl in de overi ge partijen het zoet der overwinning kon worden gesmaakt en dus ook de smart der nederlaag moest worden ge dragen, waarbij, zoals in de partij Creutzberg-de Jager de verwachte glo rie wreed werd gevolgd door diepe ont goocheling! Maar ook dat is schaken! Na dit alles en de nederlagen van Bos en Bergman blijft Slob de leiding be houden hoewel hij tegen Reyersen van Buren enige moeilijkheden moest over winnen, maar dat dan ook behoedzaam deed. In de strijd tussen de oud-voor- zitters de Graaf en Niehaus was ditmaal Niehaus de gelukkigste. Dit waren de uitslagen: Slob-Reyersen v.B. 1-0 Zeeman-Alleman afg. Kemper-Heeringa Vi-Vi Landzaat-Limmen 0-1 Obdam-v.Bentum 1-0 DeJong-Sauer afg. T. Onderwater-Henkelman 0-1 Creutzberg-de Jager 0-1 Dekker-Burgman 1-0 Ruiter-Koenders afg. Bergman-Avis 0-1 Wagenaar-Bos 1-0 Werksman-Hafkamp Vi-Vi Ens-H.Reus 1-0 V.Hoek-v.d.Werff 1-0 P.Onderwater-Roele Vi-Vi Spanjer-Beyers 1-0 Moeyes-Brink Vt-Vi De Graaf-Niehaus 0-1 Dinsdagavond, 30 november, is er Sinterklaas-schaak, waarbij voor een keer in het seizoen de ernst moet wij ken voor wat frivoliteit! Daarna op 7 december echter de grote strijd in de 2e klasse B van de bondskompetitie tussen de eerste 8-tallen van Oppositie en Vredenburg! Zo, de onderlinge wedstrijden zijn weer achter de rug, we hebben vele prettige uurtjes met elkaar doorgebracht! Hier zijn de uitslagen: Meisjes van de les op maandag aan de Burenweg: Eerste prijzen in hun groep behaalden: Esther Gerritse en Maaike Grooten. Meisjes van de lessen op dinsdag aan de Kerkakkers: eerste prijs: Joan Ditte Steffers, Kim Schols, Yvon ne Kool, Sandra de Moor, Barbara Spits, Suzan Roos, Stefanie van Laere, Sandra v.d.Hout, Renate Sprenkeling, Maureen Weel, Suzanne Giesberts en Sabine Walda. Meisjes van de lessen op donderdag aan de Schuine Hondsbosschelaan: eerste prijzen in hun groep voor: Sandy en Sharon van Veen, Anouk Vennik, Martine Helms, Esther Cnossen, Daph ne Jongeneel, Marjolein Brink en Sandra Koopman. Meisjes van de keurploeg: Eerste prijs: Judith de Wit, Marjolein Groot en Marlous Zijl. De jongens van de maandaglessen aan de Schuine Hondsbosschelaan: eerste prijs voor: Friso Assema, Anton de Boer, Tom de Jong, Matthijs Koomen en Frank Kooy. De meisjes van 14 jaar en ouder op dinsdag aan de Schuine Hondsbossche laan: eerste prijs: Monique Prinsze. ZWEMMEN VOOR OUDEREN Elke donderdagochtend Twee geslaagden uit Heiloo (25 nov.): mevr. Scheeres B, mevr. Zuiderduin B. Inlichtingen dienstencentrum (072- 124344). KLAVERJASSEN IN THE RAILWAY Donderdagavond 2 december kan er vanaf 20.30 uur weer geklaverjast worden in bar-café The Railway. De opbrengst van de drive komt ten goede aan Zaalvoetbalvereniging The Railway. Wel tijdig komen, want an ders zijn alle tafels al bezet! TOYOTA DEELT UIT Mevrouw Offereins-Wïlschut was af gelopen donderdag de gelukkige toen zij uit handen van de bedrijfsleider van Automobielbedrijf De Bruijn- Blokker, de heer Moons, een disk kamera ontving. Voor deze prijs had de winnares samen met haar zoon Hans een aantal vragen over Toyota's op gelost en een rijmpje over dit auto merk gemaakt. Vooral het rijmpje was reden voor de landelijke jury t mevrouw Offereins-Wilschut tot win nares uit te roepen. Het rijmpje was als volgt: Toyota, dat is goed gezien, dat is de auto met een tien: een vlot model en prima techniek, de kosten laag en' rijstijl uniek! Alle winnaars van deze prijsvraag, waarbij per dealer een prijs werd uit- j gedeeld, dingen mee naar de hoofd- prijs: een wintersportvakantie t.w.vH ƒ2500.-. Maandagavond vond het treffen plaats tussen Effect en Beroun uit Tsjechoslo- wakije. Om 7 uur begon de wedstrijd tussen de tweede teams. De vele toeschouwers zagen in de eerste set een zeer geconcen treerd spelend Effect 2. Beroun spartel de nog wel wat tegen, maar van echte tegenstand was door het goede spel van Effect geen sprake. Ook de tweede set werd gewonnen. Door wat verslapping van concentratie ging de derde set naar de Tsjechische gasten. In de vierde set werden de zaken weer recht getrokken en werd uiteinde lijk met 3-1 gewonnen. Om 9 uur startte het met veel spanning toegeziene duel tussen de eerste teams van Effect en Beroun. Al na enkele minuten bleek dat de vele toeschouwers niet voor niets waren gekomen, want aan beide kanten kon men van goed volleybal genieten. Helaas voor Effect bleken de Tsjechen net iets beter te zijn dan Effect, zodat de eerste set bij hen terecht kwam.Ook de tweede en derde set gingen door beter spel naar de Tsjechen. In de extra vierde set probeer de Effect zich te revancheren voor de overigens zeer eervolle 0-3 nederlaag. Door zeer goed geconcentreerd te spelen wist Effect een voorsprong te verkrij gen. Tot 12-9 bleef deze voorsprong gehandhaafd en leek Effect uitzicht te hebben op de overwinning. Maar zoals wel meer met volleybal gebeurt knakte er iets in de ploeg en kon Beroun het initiatief overnemen. Via gevarieerde aanvallen door het midden en over de flanken wist Beroun de achterstand om te buigen in een 12-14 voorsprong. De service werd door Effect nog teruggehaald maar echt gevaarlijk werd het niet meer. Via een schitterend uitgevoerde staffel door de speler/trai ner van Beroun werd ook de laatste1 set door Beroun gewonnen. De Tsjechen hebben deze wedstfijd verdiend gewonnen en Effect kan tpch wel terugzien op een wedstrijd waarin goed gevolleybald werd, maar waar de tegenstander net iets beter bleek te zijn. Vanavond, woensdag 1 december heeft Effect de mogelijkheid in Warmenhui- zen te bewijzen dat ze terecht aan de'top van de eerste klas staan, want dan zal aangetreden worden tegen Rood Wit 1 in Warmenhuizen. Als Effect zo speelt als jongstleden maandag, zal deze wedstrijd ongetwijfeld gewonnen wor den. EAST-UNITED STUNT!!! De succesvolle East-United formatie speelde afgelopen zaterdag tegen het hoogaangeslagen Radio Focus. Nadat Sinterklaas de aftrap had verricht kwam de East United binnen een mi nuut op een 1-0 voorsprong door een subtiel genomen vrije trap van Bert Daudeij. Helaas moest de East United daarna het initiatief overlaten aan Focus wat resulteerde in een 2-1 rust stand. Onder de indruk van de aanwe zigheid van Sinterklaas en het massaal opgekomen publiek 80 man!) kwam de East United op een 5-2 achter stand, toen begon de East-United aan een sterk slotoffensief en nadat de stof wolken waren opgetrokken stond er 6-6 op het scorebord. Doelpunten makers in de 2e helft waren Rob Wuys- ter (2 x Ronald Koorn (2x) en Bert Daudeij (1 x Van uw verslaggever ter plaatse: K. Neusje De vorige week ingezette akties van de stichting „Helpt de Polen" in Limmen en Heiloo heeft een enorme stroom van positieve reacties opgeleverd. Reeds duizenden kilo's kleding zijn ingeleverd. Ook voor de kerstdozenaktie wordt veel belangstelling getoond. U weet het ongetwijfeld nog van de vorige week: Voor 5,00 kunt u bij een van onderstaande adressen een kerst doos kopen, die u naar eigen inzicht kunt vullen. De door u betaalde 5,- gebruiken wij als een tegemoetkoming in de transportkosten. Wij zijn er in geslaagd beslag te leggen op een vrachtwagencombinatie met een laadvermogen van 15 ton, die wij op 17 december dankzij uw hulp naar War schau laten rijden. In deze vrachtwagen is nu nog ruimte, maar wij zijn ervan overtuigd dat als deze stroom kleding en kerstpakketten nog enige tijd voort duurt, wij spoedig over een tweede transport kunnen gaan nadenken. Daarom hierbij nogmaals de adressen waar u kerstdozen kunt kopen; op de met een gemerkte adressen kunt u ook kleding inleveren: Heiloo: B&W-supermarkten, N.B.M., Kortimarkt, Groot Hoogeweg 72, Kroon, Butterlaan 54, Mosch Bayershoffweg 19. Limmen: Rabo, Vivo Rijksstraatweg, Drogisterij de Molen, De Waard Brugstraat 18, Groot Molenweg 31. Mocht u niet zelf in staat zijn kleding te brengen of een doos te halen, dan kunt u tussen 19.00 uur en 20.00 uur bellen met dhr. van Houten, 02518-56264. Voor giften hebben wij rekeningen geopend bij de RABO-Castricum, nr. 31.19.84.444 en de NMB-Castricum nr. 65.16.60.726.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 4