v c 8 2 8. ve: w v4 i PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Ana fcJ"" «itstefcend Fa. J. de Graaff De "Uitkijkpost" stelt aan U voor in vooï teas. beide zijde»' ko*de*. 1 persoons voor het komptete woongebeuren Ywa De heer A. C. de Visser, raadslid voor de V.V.D. POLITIEBERICHTEN POLITIEBERICHTEN Botsingen Kontroles Diefstallen Hf* Tasjesrover „Zwart" Regen van inbraken GEVONDEN VOORWERPEN LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE PERIODE VAN 29 november tot 13 december 1982 AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" SNEL woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00-16.00 uur. AFWEZIG 16 en 17 DECEMBER Dr. DEN ENGELSEN Dr. KOELMAN Dr. WILLEB00RDSE Waarneming: Dr. GRANSBERGEN en Dr. KEMPERS is on (met nen. prac Dus keuz K K P K K e Y F U k Tot UITKIJKPOST 15 DECEMBER 1982 TKIJKPC van be straks Met d kering De m; Met g leef tij* leef tij' leeftij leeftij leeftij leeftij leeftij Bij o\ Natui En ve Ook Dit n Bel e Havi 1851 Tele UW OUD HEILOO In 1923 is een einde gekomen aan de stoomtramverbinding tussen Alkmaar en Haarlem. In dat zelfde jaar begon C. de B. (wat staat voor Cor de Bruyn) een autobusdienst tussen Alkmaar en Limmen. Enige tijd hebben de tram en de bussen in 1923 nog beiden ge reden. De tram ging zoals bekend door naar Haarlem en de bus ging niet ver der dan Limmen. Cor de Bruyn was sen zeer bemin nelijk man. Iedereen die hij op busrei zen tegen kwam groette hij met een saluut aan z'n pet. Hij woonde aan de u Scheteldoekshaven te Alkmaar en trouwde met Grietje Blokker een boe rendeerne uit Heiloo. Het wagenpark bestond in de loop der tijden uit de volgende merken auto's: Reo-Mercedes-G.M.C.-Ford en een DAAG. De laatste was de grootste en kon ruim 30 personen vervoeren. Op de foto ziet men een gezelschap van de Nederlandse Reisvereniging voor de DAAG. Deze bus was gebouwd bij carosseriebouwer Thyme Wortel te Alkmaar. Tussen Alkmaar en Ber gen reden exact dezelfde DAAG-bus- sen van de firma Min en Schalkwijk. Zo'n DAAG-bus kostte in die tjjd 8.000,-. Op de tweede foto ziet men de Mercedesbus op de Kennemer- straatweg. De gaslevering van Alkmaar was een feit geworden. De hoofdgaslei ding werd in het midden van de Straat weg gelegd met het gevolg dat er maar een smalweggetje overbleef voor het verkeer. Bus en luxe wagen liepen ook vast. Let eens op het bordje bovenaan de bus met opschrift C de B. Dit was als herkenning bedoeld omdat inmiddels een concurrent op de weg was versche nen, nl. de Gebr. Beentjes. Deze imi teerden echter het bordje en zetten daarop Gebr. B wat van veraf niet veel anders leek als het bordje C de B. De concurrentie was toen al groot. In 1934 kwam echter een fusie tot stand tussen beide concurrenten en werd het fa. Beentjes en De Bruyn. De dienst was toen Alkmaar-Beverwijk. Weer later kwamen daar nog concurrenten bij, nl. de fa. van Geelen en V.d. Berkhof, welke een dienst onderhielden tussen Alkmaar en Haarlem. Later runde zij ook nog de stadsbussen in Alkmaar. Na het uitbreken van de oorlog hebben de bussen van Beentjes en De Bruyn nog gereden tot juni 1940. Cor de Bruyn overleed in de oorlog. Zijn vrouw woont nog in Heiloo, nl. naast de gara ge van De Bruyn en Blokker. Van haar mochten we ook diverse gegevens ont vangen. Voor een 10-rittenboekje moest men in de begintijd van de bus 90 centen neertellen. Een dame die toen aan de chauffeur een gulden gaf, moest echter later het dubbeltje terug hebben toen zij bemerkte dat het de baas zelf was en die geeft men toch geen fooi. De chauffeur op de foto naast de veld wachter is de baas Cor de Bruyn. Er is nog een chauffeur van C. de B woon achtig in Heiloo, nl. Arie Schoof, welke woont in de Rechte Honds- bosschelaan. Dit was de story van C de B. 65 JAAR In 1917 werd de Begrafenisvereni- ging ,,De laatste eer" opgericht door hoofdzakelijk kleine middenstanders. Hoofdzakelijk middenstanders, wantje moest tijd vrij kunnen maken en het vergde nogal wat tijd, want alles werd lopend gedaan toen, onder leiding van o.a. de heren Borjeson, Modder en Klaasse. Er werd toen in 3 klassen begraven (le, 2e en 3e klasse). Dat werd in 1962 door de huidige voorzitter, de heer Boersma, afgeschaft. In 1964 werd er een voorstel gedaan om leden te werven, bij nader inzien werd hier niet toe overgegaan omdat het be stuur dacht dat de kosten voor reklame en administratie, een begrafenis of crematie veel duurder zouden maken. In 1978 werd een nieuw orgel aange schaft, dat mede met de verbouwing van de aula aan de Holleweg, een keu rig geheel vormt. 1 persoons 80 x 190 cm.) 198,- NU 155,- 1 persoons 90 x 200 cm.) 295,- NU 238,- 2 persoons (140 x 200 cm.) 455,- NU 368,- 155.- Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo, Tel. 072-331738 Nadat een bestuurder zijn voet naast het rempedaal was gegleden, ontstond bij de stoplichten op de Kennemerstraat- weg/Kerkelaan een botsing tussen een drietal wagens. Bij de kruising Zevenhuizerlaan - Spanjaardslaan raakten een personen auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak. Bij het passeren van een aanhangwagen werd een fietser op de Heerenweg van achteren door een auto aangereden. De schade en verwondingen bleven be perkt. Bij het achteruit parkeren botste een auto tegen een andere auto op. Dit gebeurde bij 't Loo. Ook bij 't Loo werd na een botsing tweemaal doorgere den. Ditzelfde gebeurde op de Buren- weg en de Westerweg. Maandagmorgen ook nog een botsing op de Kanaal weg. Een geparkeerde landbouwmachine voerde geen verlich ting, waardoor een passerende auto er -langs schampte. Tenslotte nog een aanrijding bij de stoplichten in Limmen. Door het achteruit rijden van één der wachtenden ontstond een kleine omgekeerde ket tingbotsing. Op 7 december was er een verkeerskon- trole op de Kennemerstraatweg. Tien maal moest procesverbaal opgemaakt worden. Op 9 december moest een automobilist van de weg gehaald worden. Zijn opvallend rijgedrag bleek veroorzaakt te worden door een te hoog alcoholper centage. Bij 't Loo werden de boodschappen uit de fietstassen van een winkelaar ge haald. Uit een auto bij Motel Heiloo werd een achtergelaten koffer weggeno men. Een zelfgebouwde aanhangwagen, staande voor een garage, werd meege nomen. Schade 1000 gulden. Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANOVERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. C. Lebbing. Crèche in de ach terzaal. Zondagsschool in de Rehoboth- school. 16.30 uur Kerstfeest zondags school. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer (Avond maal). 17 uur idem. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 uur Bijbelstudie. Westerw. 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. J. Kila, van Alkmaar. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egmond-Binnen, ds. Huisman. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 iiur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: saterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand .19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. H. H. den Engelsen, Wielemakers- land 9, Heiloo, tel. 072-333080. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. E. Jonker, tel. 072-330577. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. E. J. G. Roskott, J. v. Effenstraat 2, Alkmaar, tel. 072-112593. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe We'ijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandagen donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. In het gemeentebosje tussen Heerenweg en Kennemerstraatweg werd een tasjes rover duo gesignaleerd. Twee jonge mannen probeerden op de brommer een dame te bestelen. Een getuige, die dit alles zag, lichtte de oolitie in. De diefstal mislukte. Toch zou de politie graag willen dat de dame zich bij de politie meldt. Er is een schoorsteenveger operationeel in Heiloo, die met een gewone stofzui ger meent in drie minuten uw schoor steen te kunnen reinigen, tegen het luttele bedrag van 35 gulden. Pas op, want dit is natuurlijk een vorm van oplichting. Tijdens stormachtig weer hebben een aantal personen gemeend andermans huizen binnen te moeten gaan. Van donderdag 9 op vrijdag 10 december werden 4 woningen in Plan Oost, 3 op de Pastoor van Muijenweg en 1 op de Zeeweg „bezocht". Behalve het ont staan van troep verdween er voorname lijk geld. In één geval ging het alarm af, maar verzuimden de gewekte bewoners de politie te waarschuwen. Vergeet niet, dat de politie er is voor U en blij is met elk telefoontje! In de hieropvolgende nacht werd inge broken in 2 woningen aan de Westerweg en 1 maal in Plan Oost. Deze lieden gingen ruwer te werk en namen niét direkt geld mee, maar wel enkele andere artikelen. Tenslotte nog 2 inbraken op zondag morgen. Hier verdwenen sieraden, post zegels en een elektrische schrijfmachi- TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 100% gezicl Ink: i Een linker handschoen, een tafelaanste ker, een paar ski-handschoenen, mini mastermind, een kinder want, een wol len vingerhandschoen, een etui met lips- sleutel, een wollen handschoen, een paar nylon wantjes, een sierduif, 4 autosleutels, een auto wieldop, een rij-zweep, een blad van circelzaag, een sleutel aan ijzeren houder, een valmes, een want, twee sleutels (auto- en huissleutel) een plate, een shawl, een huissleutel, een lederen handschoen, een Wit bruine duif, een Honda auto sleutel, een-zwarte shawl, een kunstle deren handschoen, bankpasje, giropas. BURGERLIJKE STAND HEILOO ELDERS GEBOREN: Chantal, d.v. André D. Kabel en Myrna Suk. ONDERTROUWD: Jacobus J. H. Hoo- geboom en Maria C. Mors. GETROUWD: Simon Leussink en Catharina Kaandorp; Cornelis J. Pie- ters en Petronella M. Venneker; Pe trus A. M. Kleef; en Wilhelmina C. M. Stet. OVERLEDEN: Geertruida Kieftenburg e.v. J. C. Tambach; Johanna Balk, w.v. A. Besse. ELDERS OVERLEDEN: Jan Koster, e.v. E. Wiebenga; Celina P. Borm e.v. IJ.de Winter, Elisabeth A. M. Rands- huizen, w.v. P. van Putten. VROLIJKE BRANDWEERMANNEN g IN DE BEUN" Speciaal voor kinderen (6-12 jaar) wordt op 28 december a.s., aanvang 14.00 uur, een splinternieuw kinderprogram ma gebracht over de buitengewone be levenissen van twee bijzondere brand weermannen. Het stuk heet Baas boven Baas en is in de eerste plaats bedoeld als een vrolijk programma waarin veel te lachen valt. Het is geschreven door Piet Geelhoed, die voor de TV ook heeft geproduceerd. De regie is in handen van René Stokvis, één van de ster-regisseurs van de TROS. Ger Atsma en Leo Renders zijn de ar tiesten die de kinderen ruimschoots laten lachen. Oh ja, de muziek is ge componeerd door Tonny Eyk. Deze produktie ijs tot stand gekomen in samenwerking met het Nationaal Brandpreventie Instituut NB PI, en René Stokvis' Entertainment Produk- ties. De kaartverkoop is op dinsdag 21 de cember, tussen 16.00 en 17.30 uur aan de kassa van het theater „De Beun Woensdagavond 15 december (van avond dus!) hebben we twee uitvoe ringen van „Muziek in de Kersttijd' Het eerste programma begint om 18.30 uur en het tweede om 20.00 uur. Om halfzeven treden vooral de jongere leerlingen, o.a. van de A.M.V.-klassen, op en de ouderen komen om acht uur aan bod. Zoals U hieruit kunt begrijpen zijn de programma's van de beide uitvoe ringen niet geheel gelijk. Verder blijkt uit de titel, dat we niet uitsluitend Kerstmuziek ten gehore brengen. U kunt luisteren naar individuele leer lingen en ensembles. Kortom, U krijgt een zeer gevarieerd programma voor geschoteld, Omdat we gebonden zpn aan een maxi mum aantal bezoekers hebb6tt. we.kaarr..:)>!: ten gedrukt, die overigens gratis ver krijgbaar zijn. Indien U één of beide voorstelling(en) wilt meemaken, is het verstandig even de school te bellen of nog kaarten voorradig zijn. Deze speelavond is tevens de laatste openbare aktiviteit van de muziek school in dit jaar. Rest mij U en de uwen goede en gezellige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar toe te wensen. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloc Telefoon 072-333156 Voordat de heer De Visser met zijn gezin, in 1977 in Heiloo kwamen wonen woonde hij een aantal jaren in Lands meer! Nog verder terug woonde hij in de 'grote buurman" van Heiloo, Alk maar. In die plaats genoot hij onder wijs, onder andere aan het Murmellius Gymnasium. De herinnering aan het gymnasium heeft geen onbelangrijke rol gespeeld bij het zoeken van een woning in onze gemeente. Ruimer gesteld, het onderwijs in de regio Alkmaar staat op een goed nivo en er zijn zeer veel mogelijkheden. "Daarnaast woon je in Heiloo buiten, maar toch is de gemeente zeer goed bereikbaar" zo vindt de heer De Vis ser. In vergelijking met Landsmeer dus een hele vooruitgang: "Heiloo is een hardstikke mooi dorp Van zeer groot belang voor het gezin De Visser is een vijfjarig verblijf in de Verenigde Staten. Na het vol tooien van zijn studie en zijn promotie aan de Technische Hogeschool Twente, werkte de heer De Visser in de in dustrie aldaar. Universiteit De heer De Visser is een wetenschap per. Hij werkt aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam. Van huis uit is hij polymeerchemicus, dat wil zeggen iemand, die zich bezig houdt met het maken van en het bestuderen van de eigenschappen en toepassingen van plastics. Het onderzoek dat de heer De Visser verricht vindt plaats ten behoeve van de medische wetenschap pen, bijv. onderzoek naar de juiste matrialen, welke gebruikt kunnen wor den bij het noodzakelijk vervangen van bot (botvervangende materialen). Politiek In vergelijking met andere raadsleden in de Heilooër raad kan de heer De Visser (nog) niet bogen op een zeer ruime ervaring. Pas bij de vestiging in onze gemeente besioot hij lid te worden van de V.VD. Maar toen dat éénmaal een feit was geworden, ging het snel naar "de top" van de plaat selijke politiek. In 1978 was er namelijk een secretaris nodig voor de afdeling Heiloo van de V.V.D. en via deze be stuursfunctie drong de heer De Visser door tot de lijst van verkies bare V.V.D.-ers voor de raad in 1982. "Het raadswerk leek me wel leuk. Op mijn werk ben ik voornamelijk bezig met abstracte zaken. Via het raadswerk heb ik de kans om ook weer wat meer met en voor andere mensen bezig te zijn. Op de universtiteit gebeurt dat ook en zijn er ook wel be sprekingen met invloed van de poli tiek, maar nu kan ik ook ervaring op doen ten aanzien van de gemeente lijke politiek". Tennis Al in Alkmaar is de heer De Visser be gonnen met tennis. In Heiloo pakte hij de draad weer op en meldde zich als lid voor Tennisvereniging 't Ven- newater, wiens banen op nog geen 200 meter van het huis van de familie De Visser (Vredenoord 21) verwijderd zijn. Na een aantal jaren is de heer De Visser voorzitter van de ver eniging geworden en speelt daar naast nog steeds z'n partijtje mee in de kompetitie. Open Huis Bij de verdeling van taken binnen de V-V.D.-fractie kreeg de heer De Visser een bestuursfunctie bij het Open Huis toebedeeld. Daar het gebruikelijk is, dat één van de twee raadsleden, die in het bestuur zitting hebben, in het dagelijks bestuur zit, en het te vens zo is, dat de sfecretaris en de voor zitter min of meer "vast" staan, werd de heer De Visser penningmeester van het Stichtingsbestuur, deze taak kost veel tijd. De belangrijkheid van de funktie (in de positieve zin!maakt het vervullen van deze taak echter gemak kelijker. Door het feit dat de V.V.D. zeven raadsleden heeft, waarvan de heer Dekker als wethouders, moest bij één van de vijf raadscommissies een dubbele bezetting zijn. Dit is gewor den de commissie van financiën, waar de heer De Visser samen met fractie leider J. Roelofs zitting heeft. "De heer Roelofs loop al veel langer mee dan ik. In feite zou je het een soort van stage kunnen noemen: ik leer veel over de financiën van de gemeen te. Op de universitiet praten we na tuurlijk ook over financiële aspecten van onderzoek en onderwijs, maar dat is weer heel anders dan de finan ciën van Heiloo". KERSTSAMENZANG „Wie zingt er met ons mee op deze woensdagavond? Deze vraag stellen wij aan grote en kleine mensen, die graag Kerstliederen zingen. Voor de derde keer hebben wij een programma samengesteld met hoofdzakelijk bekende melodieën. De allerkleinsten krijgen een eigen kans: liedjes, die jullie kennen van school. Dit muzikale festijn vindt plaats in de Moeder-Godskerk, aan de Holleweg (in Heiloo) en begint om 19.30 uur. De leidinggevende motor van deze samenzang is MoGoJoKo (Moeder- Gods-Jongeren-Koor), o.l.v. Nico Bak ker. Zéér verheugd zijn wij met de me dewerking van een Ensemble, bestaan de uit leden van het Harmonie-orkest Caecilia, eveneens o.l.v. Nico Bakker. Deze koper- en houtblazers nemen een gedeelte van de begeleiding voor hun rekening en zullen enkele intermezzo's ten gehore brengen. Bij binnenkomst ontvangt iedereen een boekje met alle teksten van deze sa menzang, zodat U van begin tot eind fijn mee kunt doen, een uur lang. Een extra oproep aan mensen, die 1 of 2 plaatsjes vrij hebben in de auto: kijk eens om U heen! Kunt U iemand, die wat slecht ter been is, óf in het donker niet op straat wil, een plezier doen? Weet U niemand en wilt U tóch een lift bieden óf gebruik maken van zo'n „taxi", belt U dan even: M. Zijlmans- v. Schaik, tel. 334798, óf J. Craamer, tel. 332347. Zegt het voort: 22 december, 19.30 uur, Holleweg, Heiloo. Abusievelijk plaatsten wij boven dit artikel vorige week „Kerstinzame ling". Het moest zijn „Kerstsamen- zang". Hiervoor onze exkuses. De toe gang tot dit concert is gratis en ieder een is van harte welkom. TELEFOONCIRKELS IN HEILOO Wist U dat de telefooncirkels van het Rode Kruis in Heiloo nog steeds hun goede diensten bewijzen aan vele alleenwonenden, of kontaktarme men sen?? Dagelijks bellen de aangeslotenen met elkaar, helpen elkander soms uit de put en weten dat ze niet meer echt al leen staan. Mocht er bij een der deelnemers niet worden opgenomen dan staat de lei ding van de cirkels als het ware al in de startblokken om uit te rukken en hulp te bieden. Mocht er dus iets met iemand zijn dan is het een veilig gevoel te weten dat er een wakend oog en oor is. Inlichtingen bij mevr. Hart, tel. 335149. MODERN SPROOKJE MET EEN TINTJE In een ver land, gingen geruchten over een monster dat ver in de bergen in een diep hol zou wonen. Expedities die de bergen in waren getrokken, moesten terugkeren omdat het mon ster zulke geweldige hete stoom uit haar neusgaten blies, dat er gewoon weg niet dichtbij te komen was. Een slimme boer echter wist het beest in een stalen net te vangen en wilde er mee de kermissen op. Maar dat mocht van de regering niet. Een nog slimmere fabrieksdirecteur kocht het. Hij liet een grote koepel bouwen waar het monster in ging. Met de stoom draaiden in zijn fabrieken grote turbines. Hij kon nu al zijn con- curenten de baas en werd steeds rijker. Met monster hoefde nooit gevoerd het was al duizende jaren geleden vol komen verzadigd. De mest echter was een groot pro bleem, daar kregen de mensen allerlei kwaadaardige, ongeneeslijke ziektes van. De eigenaar noemde zijn monster Draak Ernie. De anderen padden het over Dra. Kernie en maakten zich grote zorgen. Maar de eigenaar lag daar niet van wakker hij woonde ver van zijn fabrie ken. Het beste ermee, maar als Dra. Kernie zelf ontsnapt dan ben je nog niet jarig! Een Heiloos Schrijver. Naam en adres schrijver bij de Redaktie bekend. AANGEPAST VERVOER VOOR GEHANDICAPTEN IN HEILOO In Heiloo is in samenwerking met de Stichting Dienstverlening Alkmaar/ Heiloo een initiatiefgroepje druk bezig te trachten aangepast vervoer tot stand te brengen voor mensen die niet van openbaar vervoer gebruik kunnen maken. Veel mensen zijn daartoe niet in staat daar zij een slechte beenfunktie hebben, slecht ziend, rolstoelrijders zijn enz. Zij willen evenals alle andere burgers op bezoek gaan bij familie of kennissen, naar de kapper of inkopen doen in Hei loo of Alkmaar. Nu zijn zij aangewezen op de welwillendheid van familie of kennissen en er is niets ergers dan af hankelijk te zijn. Wanneer er een aangepaste bus rijdt, zal dat hun leven in gunstige zin ver anderen, zij worden zelfstandiger en komen uit hun isolement en dat be tekent een stuk blijheid in hun leven. Wist U dat er in Heiloo mensen zijn die wel in een jaar nergens heen zijn ge weest??? Inmiddels hebben zich reeds verschil lende gegadigden gemeld en zij zien met verlangen uit naar de verwezen lijking van dit plan. Ongetwijfeld komen er nog veel men sen in aanmerking voor dit vervoer, vandaar deze hernieuwde oproep voor aanmelding. Hoe meer deelnemers des te meer kans het plan uit te voe ren. Opgave en inlichtingen bij mevrouw Hart, tel. 335149. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Maandag 20 december a.s. gaan we kerststukjes maken o.l.v. mevrouw Schavemaker uit Limmen. Voor deze avond moet u meenemen 2 a 3 bakjes met lange kaarsen een schep mesje en een tangetje. De kosten van deze vond zijn 5,-, koffie of thee inbe grepen. De avond begint om 8 uur in zaal 5 van het Open Huis. Degene, die zich hebben opgegeven voor de bowlingavond worden tussen 20.00 20.30 uur in het Bowlingcentrum ver wacht. Tot ziens. tel. 332136, 333995, 331097. De Werkgroep. 16-17-18-20-21-22 DECEMBER De Filmliga met "The French Lieute nants Woman". Aanvang 20.15 uur. 21 DECEMBER Voor-verkoop voor de kindervoorstel lingen van 28 december. Uitsluitend via de kassa van het theater, aanvang verkoop om 16.00 uur tot 17.30 uur. 28 DECEMBER Kindervoorstelling "Baas boven Baas". Aanvang 14.00 uur. Voor kaartverkoop zie hierboven. AGENDA OPEN HUIS 'T LOO 19, TEL. 333368. maandag 20 DECEMBER St. Dienstverl., handw. 13.30-15.30 Yoga 13.30-15,30 Yoga 19.30-21.30 Sans Atout 20.00-23.00 Falkland 20.00-23.00 Boerhave Engelse les 19.30-21.30 E.H.K. 20.00-23.00 Soc.alleenstaanden 20.00-22.00 DINSDAG 21 DECEMBER Nieuw Leven, zang 20.00-22.00 P.v.d.A. 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 Heilooër br. club 20.00-23.00 HAF 20.00-22.00 D'66 20.00-22.00 WOENSDAG 22 DECEMBER Sans Atout ds.br. 13.30-16.30 Falkland 20.00-23.00 Rotary 18.30-20.30 DONDERDAG 23 DECEMBER St. Dienstverl., gespr.gr. 9.30-11.30 St. Dienstverl., gym 13.30-16.30 HOV 20.00-22.00 EHK 20.00-23.00 Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër br.cl., 3 zalen 20.00-23.00 VRIJDAG 24 DECEMBER Geen clubs ZATERDAG 25 DECEMBER Gesloten ZONDAG 26 DECEMBER Gesloten I 1 8

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2