VERENIGINGSNIEUWS De heer A. Brandsma na 22 jaar weg uit de keuken van de gemeente Heiloo SPORTENSPEL %èm\ L m S: T - mÊÈt tal lijnen 13 12 12 13 11 2-0 0-2 1-1 1-1 2-0 18 17 17 17 15 KATHOLIEKE BOND VAN OUDEREN BILJARTCLUB 0.K.K, Wint f' D.V.W. D.V.W.-Zeehengelen ■Kl éMlSNilL* POST PAPIER #£JLQÖ KLEUR€I\IPRACHT Vergaderschema voor het jaar 1983 K00KKURSUS„ANDERS ETEN" IN EGMOND AAN ZEE WIJKVERENIGING „PLAN OOST" werkgroep volwassenen klaverjassen Sterrenkijken uri KIJKI'OS I 5 JANUARI 1983 Met ingang van 1 januari a.s. heeft de dienst Openbare Werken van de ge meente Heiloo een nieuwe direkteur. Na ruim 22 jaar heeft de „oude" direkteur, A. Brandsma, eervol ontslag gekregen. De heer Brandsma heeft in de periode 1960-1982 zeer veel invloed gehad op de uitbreiding van de ge meente Heiloo. Reden genoeg om toch nog eens met de heer Brandsma te gaan praten, al was het alleen maar om Heiloo nog beter te leren kennen. De heer Brandsma is van huis uit een Fries. Zo kwam hij terecht op de HTS in' Fries land, waar hij tijdens de oorlog afstu deerde op het gebied van weg- en wa terbouw. Tijdens het stagejaar van de HTS werkte hij bij Rijkswaterstaat in Overijssel (1940-41). Direkt na de oor log kwam er uit Overijssel een nood kreet naar de heer Brandsma: ..Pak je koffer en kom!" Immers, de oorlog had zoveel vernield, dat een weg- en water bouwkundige hard nodig was. In Overijssel (maar ook elders, red.) was improviseren het belangrijkste. Veel was vernield en het wegennet moest weer snel in orde gemaakt wor den. Door deze haast kw am ]c de meest vreemde situaties tegen. Wat je in die tijd al niet voor 2 flessen Bols kon rege len dat houd je nu niet voor moge lijk." Aalten Na Rijkswaterstaat in Overijssel be landde de heer Brandsma bij een inge nieursbureau in Nijmegen. Dit bureau maakte bestemmingsplannen voor ge meenten. Tijdens deze periode behaal de de heer Brandsma ook zijn diploma als bouwkundige, waardoor hij steeds meer terecht kwam op het terrein van stedebouw: een kombinatie van weg en waterbouw en bouwkunde (archi- tektuur). In dienst van het ingenieursbureau had de heer Brandsma geen vaste werk - stek. Dan weer een half jaar in Zee land, dan weer een aantal maanden in Gelderland, steeds zolang het duurde een projekt te voltooien. Dit „zwerven" door Nederland beviel niet en dus werd er gezocht naar een vaste verblijf plaats, inkl. werkterrein. Dat werd de gemeente Aalten. waar de heer Brandsma belast werd met het maken van uitbreidingsplannen voor de ge meente. Voor het eerst kwam in Aal ten de politiek om de hoek kijken en niet altijd werden de plannen zonder meer door de raad van Aalten over genomen. De vrijheid, die de heer Brandsma bijv. had bij Rijkswater staat, werd behoorlijk ingeperkt. Delden Maar Aalten was geen eindpunt voor de heer Brandsma. Hij bleef uitkijken al wat gedaan op het gebied van riool- aanleg, dus heb ik het hele plan van het bureau omgewerkt en aangepast aan de al aanwezige buizen. Mijn plan is toen uitgevoerd, al vond de gemeente (het bestuur) het weieen vreemde zaak." Na het riool-stelsel richtte de heer Brandsma zich op uitbreidingsplannen voor Delden en moest deze verdedi gen in de gemeenteraad. „De eerste keer dat ik een plan moest verdedigen, was toen er een nieuw gemeentehuis moest komen. De gemeente kocht hier voor een oud Herenhuis. Voortbouwen op al bestaande dingen - net als bij de riolering - heb ik altijd voorgestaan." Tijdens de ruim 11 jaar dat de heer lucht in. De heer Brandsma had al snel in de gaten, dat dat niet in Heiloo zou pas sen. De plannen werden omgewerkt en er ontstond een woonwijk, zoals wij die nu kennen. Alleen De Loet werd uit eindelijk hoogbouw, maar dat kon niet anders. Opvallend was toen al de voor keur van de heer Brandsma voor schui ne daken en niet voor. platte daken. „Schuine daken zijn makkelijker te isoleren dan platte en tevens krijgt een huis door een schuin dak veel meer bergruimte. Daarnaast is het zo, dat huizen met schuine daken veel beter passen in het dorpsbeeld van Heiloo. Dat dat niet altijd opgaat wordt bewe- - 2 Brandsma in Delden werkzaam was, heeft hij zich vooral ingezet voor de sanering van het oude stadsgedeelte. Daarnaast werd er ook veel gedaan aan het behoud van de natuur rond de stad. Een voorvechter hierbij was de baron van het landgoed Twickel, één van de vg(e.liede.i\ uit de adelstand, die - tot het ontstaan van de milieu- en aktie- De heer Brancjsma in zijn woning aan de Molenweg. zen door het gebouw van de AMRO-- bank op de hoek Kennemerstraatweg/ Dokterslaan. Velen willen een zelfde fische aspekten van bouwen. Tijdens en na deze kursus kwam hij nog meer tot het besef, dat het bouwen zoveel mo gelijk moest aansluiten bij historische aspekten van een gemeente, dus ook in Heiloo. Dit hield in dat kleinere een heden, verspreid gebouwd beter zou den aansluiten dan één groot centrum. In diezelfde periode veranderde ook het koopgedrag van de bevolking. Was het voorheen gewoon om de weekinko- pen op vrijdag en zaterdag te doen, nu kwam er veel meer spreiding over alle dagen van de week. Deze verandering hield in, dat een kleiner winkelcentrum en minder parkeerruimte ook zou kun nen voldoen in plaats van de gigan tische eerste opzet. Beïnvloed door de kursus in Leusden en het veranderde koopgedrag werd een nieuwe opzet gemaakt voor 't Loo, waarbij werd uit gegaan van een oppervlak van 6500 vierkante meter. Uiteindelijk werd dit 5500 vierkante nieter. Een nieuw ge meentehuis, opgenomen in de eerste plannen kwam te vervallen, als ook het opnemen van een theater in het cen trum zelf. Groene gordel Ook 16 jaar is de heer Brandsma bezig geweest met de realisatie van een groe ne gordel om Heiloo. Dit plan bestond uit 8 fases, de eersten toegespitst op de sportaccommodaties van Foresters en HSV en van daaruit verder richting Vennewatcr, Dit plan is nu zo goed als af. Intussen ging de „gewone" uitbreiding van Heiloo „gewoon" door. Plan Oost werd gebouwd, daarna 't Baafje. On dertussen werd de bouw in het zuidelijk deel van onze gemeente (tussen de Kennemerstraatweg, Stationsweg en spoorlijn) afgemaakt. Zuid-west kreeg een apart uiterlijk door het bouwen in woonerven en zal in 1983 met Boswijk voltooid zijn. Nieuwe plannen zijn on dertussen al ontwikkeld voor het zuid oostelijk deel van Heiloo. In de ruim 20 jaar dat de heer Brands ma in Heiloo werkzaam is geweest, heeft hij de gemeente zien verdubbelen in inwonertal. Door de enorme groei werd het hem onmogelijk met iedereen, die bouwplannen had, direkte kontak ten te onderhouden. Taken moesten gedelegeerd worden en alleen wanneer er probleemgevallen waren inzake ver bouwingen en dergelijke kwam de zaak bij hem terecht. Toekomstplannen Heiloo is een stukje van mezelf gewor den. Ik heb me met hart en ziel ge geven voor de ontwikkeling van de gemeente. Maar boven alles was het werk bij Openbare Werken teamwork, niet de prestatie van een enkel indivi du." Dat zegt de heer Brandsma, nu hij - zoals de Alkmaarse Courant stelde - fit de ViUT ingaat. Deze fitheid zal zich uiten- op allerlei terreinen. een betere positie. Dat werd een groepen van vandaag de dag - zich funktie bij de gemeente Delden. waar' hij kon kiezen: of direkteur worden van de dienst Openbare Werken, óf in dienst treden als gemeen,te-architekt. „Had ik gekozen voor de direkteurs- funktie, dan was dat een vertekend beeld geweest: ik was de enige ambte naar geweest. Daarom koos ik maar voor gemeente-architekt." Delden was/is een oud-Twents stadje, maar in de tijd dat de heer Brandsma er werd bènoemd nog geen riolering was. Vlak voor de oorlog waren wel al plannen gemaakt en waren zelfs de materialen al aangekocht, maar de uit voering moest worden uitgesteld. Na de oorlog was er door een ingenieurs bureau een nieuw ontwerp gemaakt, waarbij nieuwe materialen gebruikt moesten worden. „In die tijd moest je zuinig zijn met bouwmaterialen en ik vond het zonde, dan de rond 1940 al aangekochte riool buizen niet gebruikt zouden worden. In mijn tijd bij Rijkswaterstaat had ik nog- s'terk maakten voor het natuurbehoud. Heiloo In 1956 ging dé familie Brandsma op vakantie naar Egmond. Een autp was niet voorhanden, dus werd er veel in de omgeving rondgefietst. Ook Heiloo werd bezocht en het plaatsje beviel het gezin zodanig, dat de heer Brandsma zei: „Als in Heiloo nog eens een vaka- ture zou ontstaan voor direkteur Open bare Werken, dan zal ik er zeker naar solliciteren". Een voorspellende uit spraak. want in het voorjaar van 1960 was de vakature er en in het Najaar werd de heer Brandsma benoemd als direkteur van de dienst Openbare Werken van de gemeente Heiloo. Niet alleen het uiterlijk van Heiloo trok de heer Brandsma aan, maar ook de te verrichten werkzaamheden. Zo moest de waterzuivering verbeterd worden en stonden er tal. van uitbreidingen voor de deur. Eén van de eerste klus sen was Plan Oost. Een architekten- bureau had nieuwbouw ontworpen, waarbij gebouwd zou worden naar stedebouwkundige maatstaven: de dak als de omliggende gebouwen Z,o wil de héér Brandsma meer dan (gemeentehuis,'bibliotheek','Oude Pas- - torij), maar dat was volgens mij niet goed." 't Loo Eén van de grootste projekten in de 22 jaar dat de heer Brandsma bij de gemeente in dienst was, is de realisa tie van 't Loo geweest. Zestien jaar is er gewerkt aan ontwerp en bouw. „Het eerste strijdpunt was de plek waar het gebouwd zbu moeten worden, 't Loo moest het hart van Heiloo worden, maar lag het hart rondom het Witte Kerkje of in de buurt van het station? Uiteindelijk werd gekozen voor de hui dige plek bij het Witte Kerkje, hoewel er zelfs nog even gedacht is aan het gemeentetjosje als bouwterrein." Hierna gingen de plannen, waar in een oppervlakte werd voorzien van 14.000 vierkante meter, naar de Raad van Staten en was het afwachten hoe de provincie zou oordelen. Dit afwach ten duurde 4 jaar en in die periode nam de heer Brandsma een week deel aan een kursus in Leusden over filoso- voorheen zich inzetten voor sociaal maatschappelijke aktiviteiten. Bij de Raad van Kerken had hij reeds een be- stuursfunktie, evenals bij het IKV. Daarnaast heeft hij zitting in de wel standscommissie van de gemeente Sint Pancras. Privé wil hij zich gaan verdie pen in de Spaanse taal, meer tijd be steden aan fotografie en aan handvaar digheden als schilderen en werken met hout en ijzer. Geen man die zich snel zal vervelen dunkt mij. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFDELING HEILOO Aan het begin van dit nieuwe jaar wenst-het bestuur u een heel gelukkig 1983- töe, met een goede gezondheid voor u en de uwen en veel plezier in de natuur. En tot die natuur behoren ook de vleer muizen. Onder het motto "onbekend maakt onbemind" zijn vleermuizen eeuwenlang in een slecht daglicht geplaatst. Door onderzoek - veelal van zeer recente datum - is veel van die geheimzinnigheid verdwenen. In plaats hiervan is bij velen verbazing en bewondering ontstaan. Aan de hand van een algemene in leiding en een vervolgens op ons land en onze provincie gerichte causerie zal de heer J. M. van den Hoorn uit Purmerend ons meenemen naar het aanvankelijk duistere vleermuizen- rijk. waarin hij sinds 1967 pleegt rond te dolen. Hij hoopt uw mogelijke onbekendheid met deze dieren om te laten slaan in bewondering. Voor deze heel speciale lezing met dia's nodigen wij u graag uit op: dinsdag 11 ja nuari 1983 in de grote zaal van de Ge- rcf. Kerk aan de Noordergeeststraat 9 te Heiloo, onderwerp: VLEER MUIZEN, aanvang 20.00 uur. Vooraf houdt de heer C'. Kamer zijn praatje over de natuur rondom ons. KASJESBEZITTERS OPGELET: Op maandag 17 januari a.s. om 20 uur in de Geref. Kerk te Heiloo organise ren wij een speciale avond voor leden én niet-leden die een kasje bezitten, om onderling kennis uit te wisselen. De specialist bij de Landbouwvoor- lichtingsdienst, de heer Ing. H. Glas uit Castricum zal uw vragen over al uw kasjes-problemen, b.v. insecten- bestrijding etc. deskundig beant woorden. Elke kasbezitter én be langstellende is van harte welkom! Algemene cursus BLOEMSCHIKKEN voor beginners en gevofderdém Vanwege het enorme succes starten we weer 2 cursussen met hetzelfde programma. Kies uit: - cursus A op woensdagavond 26 jan.; 9 febr.; 23 febr. en 9 maart, cursus B op woensdagavond 2 febr.; 16 febr.; 2 maart en 16 maart. Plaats: Kennedy MAVO aan de Laan van Muys 3 te Heiloo, aanvang 20 uur. Cursus wordt geleid door mevr. He- leen Groot-Gerritsen, met assistentie van Magda Bakker en Gerard Wage naar. Cursusgeld: voor leden 47,50; niet- leden betalen 60,-. Zelf meenemen: schaar, draadtang en/of snoeischaar en voor de le avond een bakje waarin een rondje oasis past, en een recht vaasje voor het 2e stukje. Overigens zijn bakjes en schaaltjes eet. bij ons tegen ver- enigingsprijs verkrijgbaar. Neemt u een doos mee om de werkstukken in te vervoeren. Handig! Wilt u het cursusgeld op de le' avond - graag gepast - voldoen AANMELDEN: leden hebben VOOR RANG Zij>'kunnen bellen: op maan dagmorgen 17 jan. vanaf 9 uur, let op dus vanaf 9 uur! Niet-leden kunnen diezelfde maandag morgen bellen vanaf half tien, voor zover er nog plaats beschikbaar zijn, bij: de heer C. Kamer, tel. 072- 333523; of mw. Heieen Groot tel. 072-333530. BUK BUK A RITS OF POTENTIAL HITS Dat is de titel waaronder de eerste BUK LP begin januari, als warme broodjes, over de toonbank van de diverse platenzaken zal vliegen. De LP is momenteel nog niet ver krijgbaar maar wel live te beluisteren en wel op zaterdag 8 en zondag 9 janu ari. Dan zullen bij Buk - Buk alle zes bands hun zegje doen over de LP, op zaterdag vanaf 21.30 uur spelen achtereenvol- De heer Brandsma, een man die gedu rende 22 jaar mee bouwde aan de toe komst van Heiloo. Een man die na avonturen in het oosten van het land, terecht kwam in Heiloo. Een man, die niet bang was op eigen wijze mee te werken aan de uitbreiding van Heiloo en hierdoor niet licht vergeten zal wor den door vele inwoners, die ooit met hem in de clinch lagen over de verbou wing van hun huis. Maar bovenal een openhartig man, die zich voor minstens 100 procent heeft ingezet voor Heiloo. JAAP-WIM VAN DER HORST ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Ondanks de griep en kerstvakantie had de schaakclub Oppositie toch een goede opkomst op deze laatste dinsdag van het jaar 1982. Voor de 2e ronde van de beker werden 3 partijen gespeeld met het volgende resultaat: Reyersen van Buren-Ens 1-0 Niehaus-V. Reus 0-1 Bos-Alleman Vj'Vi Door onvoorzichtig manoevreren leed Niehaus schipbreuk tegen V. Reus, ter wijl Bos na het nemen van strafschop pen overgaat naar de 3e ronde. Voor de 15e ronde van de interne kom petitie stonden 16 partijen op de rol. Door zijn overwinning op Werksman steeg Limmen naar de 7e plaats. Slob, tot nu toe ongeslagen, verstevigde zijn leiderspositie door Zeeman aan zijn zegekar te binden. Creutzberg beet in het zand tegen de jeugdige Ebbinkhui- zen en van Hoek deed Manni de das om. Dit waren de uitslagen in detail: Zeeman-Slob 0-1 Avis-Maas V2-V2 Limmen-Werksman 1-0 Ebbinkhuizen-Creutzberg 1-0 Moeyes-Roele 1-0 De Graaf I-Henkelman V2-V2 Ligthart-Heeringa V2-V2 Dekker-Ruiter 0-1 Wagenaar-Manni 1-0 Hafkamp-van Hoek 0-1 De Jager-Landzaat afg. Burgman-T. Onderwater 1-0 Wasscher-Spanjer 0-1 Obdam-Jongkind 0-1 De Jong-v.d. Werff 0-1 P. Onderwater-Huizer afg. Twee afgebroken partijen uit eerdere ronden werden tevens tot een beslis sing gebracht: Heeringa-Zeeman 1-0 De Jong-Dekker V2-V2 DAMCLUB HEILOO Uitslagen onderlinge kompetitie: A. Voogf-A. v.d^ Werf R. Koch-.l. Groenenboom A. Kroon-F. Schouten R. de Boer-L. Koersen C. Bijwaard-C. v. Lieshout Uitslagen van dinsdag 28 december 1982: NZ, I. mevr. Hoff-hr. Tamminga 67,50 2. heren Belleman-Souverein 55,60 OW, 1. dames Klerk-Stark 62,00 2. heren Gorse-Mak 49,00 Eucharistieviering Op donderdag 13 januari wordt er wederom een Eucharistieviering in het Brunogebouw gehouden voor de leden van onze afdeling. De viering vangt aan om half tien. Voorganger in deze dienst is Pater Groothuizen. Moge alle leden aan wezig zijn dat is de wens van uw be stuur. Klaverjasdrive 's Middags op 13 januari, om 2 uur zal er een Klaverjasdrive gehouden wor den, voor onze leden. Er zullen mooie prijzen gewonnen kunnen worden. Het bestuur twijfelt er niet aan. dat deze drive door een groot aantal leden be zocht zal worden. Tot 13 januari dan 's middags 0111 twee uur in het Bruno gebouw, entree 1,50 koffie of thee inbegrepen. NIEUWJAARSRECEPTIE TENNISVERENIGING HEILOO De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van Tennisvereniging „Heiloo", tevens de bijeenkomst waar nieuwe leden van de vereniging kennis kunnen maken met het verenigingsgebeuren, zal worden gehouden op zondag, 9 januari, 1983 vanaf 15.00 uur in Clubgebouw „De Hoes", De Dors 1Heiloo-W. Uitslagen van 28 december: R. v.d.Gulk - G. Snel 0-2 G'. Snel - G. J. Beentjes 0-2 D. Nanne - W. Hink 0-2 N.Bijvoet - M. v.Zaal 0-2 C. Melker - J. Baltus 0-2 G. J. Beentjes - J. Johker 0-2 C. v.Dooren - W. Groot 0-2 J. Komen - Th. Molenaar 0-2 R. Haazelager - Th. Baltus 0-2 N. v.d.Kamer - J. Klaasse 0-2 Th. Molenaar - P. Leering 2-0 R. Haazelager - P. Bolten 2-0 N. v.d.Kamer - P. Leering 2-0 Th. d.Waard - A. Hoogeland 0-2 Sthnd in poule A: 1. N. Bijvoet 18-28, 2. L. v.Schooten 16-24, 3. G. Snel 19-20, 4. A. Hooge land 20-20, 5. M. v.Zaal 18-19, Stand in poule B: 1. Th. Baltus 18-34, 2. P. Bolten 18-23, 3. D. Pepping 18-21, 4: W. Groot 19-22, 5. R. Haazelager 18-21. Tussenstand kopgroep: J. Groenenboom R.de Boer L. Koersen C. v. Lieshout C. Bijwaard N Hengelspottvereniging De Vroegte Langs deze weg wenst het bestuur van hengelsportvereniging „De Vroegte Wint", al haar leden een voorspoedig, gezond en sportief 1983. de Op zaterdag 8 januari wordt Zeehengel-competitie voortgezet. Verzamelen en vertrek vanaf 't Loo om 8 uur. Opgeven vóór donderdag 18.00 uur, dit in verband met het bestellen van het zeeaas. HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen van dinsdag 21 december 1982: A-lijn, NZ 1mevr. Hoff-hr. Taminga 59.00 2. Dames v.d. Velden-Stark 51,50 OW. 1. heren Kuiper-Smit 55,50 2. Hr. Löhr-mevr. de Wit 54,50 B-lijn, NZ 1heren v. Gcnabcek-Noom 1.50 2. heren Duineveld-Pin 48,50 OW, 1heren Gorse-Mak 61.50 2. dames Zwart-Neyens 51,00 TRIAS AKTIEF IN BAKKUM EN SOEST Rond de jaarwisseling zijn TRIAS leden aan de start verschenen in Bak kum en Soest. Bij een bosloop in Bak kum mocht Jolanda Kragten als snelste dame een fraaie fruitmand in ontvangst nemen. Soest was het strijdtoneel van een na tionale cross over 8400 meter waarin nagenoeg de gehele Nederlandse top aan de start kwam. Verrassend was de uitslag, Stijn Jaspers pn Hans Koele- man zagen nl. kans om precies gelijk over de streep te gaan, zodat beiden tot winnaar verklaard moesten worden! Van de TRIAS-deelnemers finishte Pe ter Appelman als nr. 20, Peter Does werd 60e, Hein Hurkmans 61e en Huib' van Velthoven kwam als nr. 81 over de eindstreep. KLAVERJASCLUB E.H.K. Maandag 10 januari a.s. houden wij onze eerste open drive in 1983. Wij (het bestuur) wensen U allen, leden van E.H.K. en liefhebbers van olnze maan delijkse open drive's, een voorspoedig en gezond 1983. De kaartliefhebbers. die geregeld op onze drive's komen, weten reeds hoe gezellig het bij ons kaarten is. Voor de nieuwkomers wil ik nog even vertel len hoe het bij ons toe gaat. Wij begin nen precies om 8 uur te spelen, niet met het mes op tafel, en hebben mooie prijzen, ook bij de verloting. U kunt zich opgeven in de foyer van het Open Huis om half acht of telefonisch bij de volgende bestuursleden: mevr. v. Dui- venboden. tel. 335065; de heer Knegt, tel. 334056; de heer Leurink, tel. 334366. gend Ta'e Music, MaddMill en the Likeminders. Zondagmiddag vanaf 15.30 uur presen teren the Willibrortz, No Wave en Double - Use hun songs die te horen zijn op het album A rits of potential hits. Het geheel speelt zich af in de grote zaal en de entree gaat geheel met gesloten beurs. Zodra de LP ver kocht gaat worden laten we dit via deze krant uitvoerig berichten. Grote kollektie krommenie castricum heemskerk heiloo heiloo heerenweg 140 tel. 3349 55 Dinsdag 11 januari houdt vogelvereni ging Kleurenpracht haar jaarvergade ring in het gebouwtje van de duivenclub naast sporthal 't Vennewater. In de pauze is er een verloting. Het derby nummer.voor het jaar 1983 is nummer 5. Maandag 7 febr.: Kanaries lezing door de heer Oey; Dinsdag 15 maart: Lezing onkruiden door de heer Höppener; Maandag 18 april: Lezing Tropen; Dinsdag 31 mei: Lezing Grote parkie ten; Maandag 5 september: Tafelkeuring. Dinsdag 4 oktober, november T.T. 17 dec.: Feestavond. HERVORMDE VROUWEN VERENIGING De eerste bijeenkomst in 1983 is: dinsdag 11 januari om half drie. Me vrouw Schoorl zal ons voorlezen uit: "Omdat niemand van ze houdt". 25 Januari: onze jaarvergadering. Na het zakelijke deel van deze middag bekijken we o.a. de dia's van ons Jubileum. Wij wensen u veel goeds voor het nieuwe jaar. T.C HOGEDIJK Het bestuur van de T.C. Hogedijk nodigt alle leden uit voor de nieuw jaarsreceptie op zondag 9 januari 1983 om 16.00 uur in de Schulp te Egmond-Binnen. Op donderdagmorgen 3 februari 1983, van 9 - 11.30 uur start er weer een serie van 6 kooklessen waarin U zonder vlees te gebruiken goede en smakelijke maaltijden leert klaarmaken. De lessen worden gegeven door een leerkracht van de Huishoudelijke Voor lichting in het parochiehuis, Wilhelmi- nastraat 14, Egmond aan Zee. Kursuskosten 41,- voor 6 lessen. Werkboek met alle recepten 6,-. Ingrediënten 1,-a/ 1,50 per keer. Informatie en opgave tel. 02206-1513 of 02206-1309. HEILOO Met de laatste oliebol nog achter de kiezen halen we de kaarten weer te voorschijn: ook in het nieuwe jaar hopen we op veel enthousiaste klaver jassers op onze maandelijkse vrijdag avond. We beginnen op vrijdag 7 januari om 20.00 uur in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Kosten: 2,- (leden); 3,- (niet-leden). Zowel beginners als gevorderden kun nen deelnemen; per tafel is er een prijsje. Op woensdagavond 12 januari komt de heer Paul Bousema, student astronomie en verbonden aan de sterrenwacht in Heerhugowaard, ons aan de hand van dia's iets vertellen over de altijd boeiende sterrenhemel. Alle belangstellenden zijn van harte welkom! Plaats: 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Aanvang 20.00 uur. Toegangs prijs: 1,50 (leden); 2,50 (niet-leden) Kopje koffie inbegrepen. En natuurlijk wensen de leden van de Werkgroep u allen een gezond en voorspoedig 1983 en zij hopen u in groten getale in 't Oosthonk te mogen begroeten! NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFD. HEILOO Woensdag 12 januari aanvang 9.45 uur is .er een Nieuwjaars ontvangst in de Gereformeerde Kerk. Onze consumentenpijler mevrouw v.d. Meer-Wetterauw zal deze ochtend een spelquiz met ons doen. De entree is ƒ1,— incl. comsumptie. Hierbij wil ik van dè gelegenheid ge bruik maken alle leden namens bestuur en redactie een gezond en gelukkig 1983 toe te wensen. KURSUSSÈN NEDERLANDSE VERENIGING V. HUISVROUWEN In samenwerking met de huishoude lijke en consumenten voorlichting H.V.P. worden de komende maanden de volgende cursussen georganiseerd. De Biologische Moestuin, lerares mevr. A. Kemperman-Zuidberg. Is het mogelijk groente te kweken zonder kunstmest en chemische bestrij dingsmiddelen? Het antwoord is na-7 tuurlijk ja; maar de vraag is: hoe doe je dat? Wat kun je er van verwachten en wat moet je doen om een aanvaard bare oogst te krijgen! Onderwerpen die aan de orde komen zijn: - waaróm biologisch kweken - grondregels voor biologisch kweken - verzorging van de grond - het hoe en waarom van bemesten - maken van compost - vóórkomen en voorkómen van ziekten en plagen - indeling van de moestuin - specifieke eisen van de diverse ge- gewassen - werkzaamheden als zaaien, oogsten en bewaren. De onderwerpen worden zoveel moge lijk benaderd vanuit de praktijk; er varingen en vragen van deelnemers zijn daarbij van belang. De cursus is vooral bedoeld voor mensen, die voor eigen gebruik willen (gaan) kwe ken. De cursus omvat 6 lessen van 2'/2 uur, le les maandag 21 februari van 13.30 tot 16.00 uur. Om zoveel mogelijk op de praktijk te kunnen aansluiten wordt de cursus indien mogelijk in huiskamerverband gegeven. Kosten 32.50. Broodwetenswaardigheden. Lerares Mevr. H. Specht-Keyser. Broodbakken is in. Ook de belangstelling voor goed en gezond brood neemt toe. Op deze cursus praten we over samenstelling van lekkere, gezonde broodmaal tijden, maar ook over de verwerking van oud brood. En heeft U moeite eens wat afwisseling te brengen in de mee- neemlunches voor school of werk? Of zou U wel eens een ideetje willen hebben om eens wat ander broodbeleg klaar te maken? Of U wilt tussen doortjes met brood? Dan zijn dit de onderwerpen, die aan de orde komen en op de les wordt het één en ander klaargemaakt. Verder gaan we brood bakken en leren we de techniek van het kneden met daarnaast de nodige infor matie over meelsoorten, gist en zuur desembrood. Om een eigengebakken Paasbrood op tafel te kunnen brengen, wordt de cur sus gegeven in de weken voor Pasen en wel op woensdag 9, 16, 23 en 30 maart van 09.00 tot 11.30 uur in de keuken van de voorm. huishoudschool aan de Pastoor van Muyenweg 16. Kos ten 36,50. Zelf opknappen en bekleden van stoe len. Lerares mevr. I.E. Chrjstiaanse. Deze cursus biedt de volgende moge lijkheden: - het leren vlechten van gaatjesmatten met vlechtband en pitband. - het leren vlechten van dichte matten met zg. elha-koord. - het opnieuw bekleden van uw stoel, zonodig vanaf het spannen van singels tot en met het .afwerken met agrumentband. De cursus omvat 5 lessen van 2¥i uur, le les maandag 25 febr. Het is de be doeling dat U zelf een stoel meebrengt. Kosten 34,-, excl. materiaal. Alle bovenvermelde kosten zijn voor leden. Niet-leden kunnen aan deze cursussen wel deelnemen, maar de kosten liggen dan iets hoger. Voor meer informatie en opgave (liefst zo spoedig mogelijk) kunt U kontakt opnemen met: A. Bikker-Zwijnenberg, tel. 330867, J. Bikker-Breugem, tel. 331273.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 4