il If 0 0 PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Fa. J. de Graaff Geen Uitkijkpost ontvangen? ERKENDE IIHZERS Openbare lagere school 1922 POLITIEBERICHTEN BOMMELFILM AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" Over de inhoud JAMSESSION NAAR BENEDENZAAL BUK BUK THEATER-AGENDA agenda open huis 'T L00 TEL: 333368 Maandag 31 januari Dinsdag 1 februari Woensdag 2 februari Bel 's donderdags: 072-330175 L LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE PERIODE VAN 17 januari 1983 tot 24 januari 1983 Afhalen op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14.00-16.00 TRIAS ATLEET PAUL MUL NEDERLANDS KAMPIOEN C.D.A.-AFDELING HEILOO Donderdag 3 februari Vrijdag 4 februari Zaterdag 5 februari Zondag 6 februari UITKIJKPOST 26 JANUARI 1983 UITK {W ifj 1 Leuke reacties hebben we ontvangen op de geplaatste foto van de klas varv Meester Vrijer van 1923. We hebben nog meer foto's van scholen ontvangen en zullen deze te beginnen met dit nummer in deze rubriek afdrukken. Zoveel mogelijk hebben we de namen achterhaald, doch van enkele konden we de namen niet achterhalen. Bijgaande foto is geen klassefoto, doch een schoolfoto. D.w.z. hierop staan verschillende kinderen op uit één gezin. Pietje zat b.v. in de vierde klas en Nellie in de vijfde. Dit was natuurlijk voorde liger. Deze foto is uit 1922 en is van de Openbare lagere school. Het artikel over Zuster Rozing in de Uitkijkpost van vorige week heeft vele pennen in beroering gebracht. Meer dan 200 kaarten en felicitaties heeft ze op haar verjaardag mogen ontvangen. Bovendien is haar huis in een bloemen winkel herschapen. Ze kreeg n.l. buiten andere kado's nog een 30 bloemstuk ken. Zuster Rozing wil langs deze weg allen die haar op welke manier dan ook hebben benaderd met haar verjaardag heel hartelijk danken. Haar eigen woorden waren "het was een geweldige dag". Eerste rij vanaf boven van links naar rechts: Jan Bakker, Niek Bakker, Jo Bakker, Tinus Nijman, Theo Liefting, Arie Visser, Jan Koning, Rikus Bakker. Tweede rij: Jan Nagelhout, Wim Haanraads, Jan Kops, onbekend, Jan Nieuwenhuis, Maarten Otter, Jan IJpelaan, Tinus de Wit, Cor Rus. Derde rij: Kees Koomen, Sjaan Rovers, Gre Kruiten, Trijn Bruin, Alie Toepoel, Jan Bakker, Geert Zentveld, Klaas Peet oom, Cor Muijs, Trien Muijs, lm Muijs. Vierde rij: Niek Otter, B. Bruin, Dieuw Rus, Coba Rus, Jo Buchter, Marie Harreveld, Henk Eeltink, Pepping, Jan Pepping, Koppes, Han Rovers, Annie Koomen, Bets Koomen. Vijfde rij: Toon Bruin, Feit Rus, Hanna Heijt, Jans Heijt, Guurtje Bakker, Bets Schouten, Riek Barmentlo, Annie de Groot, Trien de Groot, Trien de Groot, Lies Pollé, Gon IJpelaan, IJpelaan. Vrijdag 28 januari, overmorgen dus, bent u welkom in de muziekschool. Om half acht begint een gevarieerd muziekprogramma, waarin optreden leerlingen van: Peter Duinmeijer - docent gitaar, Bert van Laer - docent piano/electro- nisch orgel; Fred Lodder - docent piano /electro- nisch orgel; Dick Sij - docent accordeon. Bovendien kunt u luisteren naar twee ensembles, een gitaar ensemble o.l.v. Peter Duinmeijer en een blazers-ensem ble o.l.v. Peter Onnes. Het komt niet zo vaak voor, dat accordeonisten in onze school optreden op een speelavond. Daarom maak ik gebruik van de mogelijkheid iets over dit instrument te vertellen. Op dit moment heeft de school slechts een klein aantal accordeon leerlingen. Waarschijnlijk wordt dit instrument niet meer gekozen omdat in Heiloo geen (grote/aktieve) accordeonvereniging fungeert. In de omtrek (Alkmaar, Den Helder) is dat anders. De scholen daar hebben dan ook een flink aantal leerlingen voor het accor deon. Mogelijk dat in Heiloo dit ook nog komt Het accordeon is (na de lepels waarmee de verschillende tongen tot spreken werden gebracht) een knoppen-instru ment: zowel links als rechts. Omstreeks de dertiger jaren kwam het pianoklavier in zwang. Veel pianisten gingen, het accordeon bespelend langs de tafeltjes in de etablissementen. Velen onder hen hadden moeite met de knoppen en daardoor is men instrumen ten gaan bouwen met een (stukje) pianoklavier. Heel belangrijk bij dit toetenseninstru- ment is de „balgvoering". Dit is de manier waarop men de (blaas)-balg behandelt. Een verkeerde of ruwe manier heeft een lelijk speelre- sultaat Eigenlijk heeft de balgvoering bij het accordeon dezelfde funktie als de stokvoering bij de viool. Ons land kent een aantal zeer goede accordeonisten, die een verschillend genre beoefenen1. Wie kent niet de namen Johnnie Meijer, Johnny Holshuysen (Woodhouse), Henny Langeveld en Harry Mooten? Zij treden natuurlijk niet op, maar wél Paula Eberson en Miriam Oud en zij zijn ook niet voor een kleintje vervaard! Graag tot ziens op vrijdagavond a.s. om half acht in de concertzaal van de muziekschool. Inbraken Natuurlijk moeten we weer melden dat er mensen zijn die andermans spullen niet kunnen laten staan. Zo werd er diverse keren ingebroken in, Limmen, waarbij een kleurentelevisie, sieraden, een jas en geld verdween. In Heiloo verdwenen alweer boodschap pen, een stereocassetterecorder, geld en werd door een brommenist al rij dend een tasje uit een fietsmand ge trokken. Alcohol De politie heeft afgelopen week scherp gekontroleerd op het rijden onder in vloed. Men was onaangenaam verrast dat er nog zoveel mensen zijn die na een avondje doorzakken toch in de auto achter het stuur gaan zitten. Een flink aantal bloedproeven moesten worden afgenomen (vijf). De politie heeft zich voorgenomen vaker te zullen kontro- leren op alcohol-gebruik. U bent dus gewaarschuwd! Ongevallen Bij een botsing tussen een 11-jarige fietser en een auto kwam de fietser, nadat deze plotseling was overgesto ken, ten val en brak daarbij haar scheenbeen. Tweemaal was er een bot sing tussen een auto en een brommer. Gelukkig hier alleen materiële schade. Schapen Momenteel brengen de boeren hun schapen weer van de stal naar het wei land. Vaak zijn deze schapen drachtig en het is daarom te gek, dat ze zo af en toe door loslopende honden worden opgejaagd. Dus, hondeneigenaars, houdt ze aan lijn! Het is trouwens momenteel verboden uw hond los te laten lopen in de volgen de gebieden: - het Heilooër Bos - het Overbos - Nijenburg - het Gemeentebosje - de recreatieparken aan de westelijke zijde van Heiloo, inklusief Het Maal water (weggetje). Bovendien mag de politie honden, die achter schapen aanjagen, afschieten via de Wet op de Dierenbescherming. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk lOuurds. Kruit. H. Avondmaal. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. 19 uur ds. Kruit. Be diening H. Avondmaal. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. W. Molenaar, Breukelen. 17 uur: idem. Parochie-zondagsdienst Moeder Godsparochie, Holleweg 111, Heiloo, tel. 072-331453. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur de heer J. Koch. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm. a/d Hoef, ds. C. Lebbing. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10 uur Do-Re-Lu-dienst, ds. C. Groot. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Zie Luth. Gemeente. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar Zie Luth. Gemeente. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Donderdagmorgen 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond i8.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel PsvchCentrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. Th. E. Kempers, De Achtkant 19, Heiloo, tel. 072-330077. Weekenddienst Apotheek Apotheek De Bever, Emmastraat 36, Alkmaar, tel. 072-112956. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. P. Brighting, tel. 02205-2630. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4. Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. S. C. van Eek, Jasmijnlaan 22, Alk maar, tel. 072-125453. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ N abevallingsgy mnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-33107T De strip, die als „Tom Poes" in 1939 uit de schrijf en tekenpen van Marten Toonden vloeide is nu als „Heer Bommel en Tom Poes" bij miljoenen krantenlezers in heel Europa een niet meer weg te denken onderdeel van hun dagelijkse lectuur. Maar ook buiten de dagbladen hebben Heer Bommel en Tom Poes triomfen geoogst. In het weekblad Donald Duck ver- schijnt de kleurenstrip en de pockets van de Bezige Bij, die elk jaar de krantestrip in gebundelde vorm doen voortleven, vinden telkens weer hon- derdduizende trouwe lezers. Al kort na de Tweede Wereldoorlog is Ollie B. Bommel met zijn Jonge Vriend Tom Poes in tekenfilms verschenen, maar dat waren korte produkties, meestal in het vlak van de publiciteit. Ondanks verschillende serieuze pogin gen is het echter nooit gelukt een avondvullende tekenfilm met Heer Bommel en Tom Poes van de grond te krijgen. Producent Rob Houwer, een fervent liefhebber en kenner van het werk van Marten Toonder besloot na zijn onon derbroken reeks Nederlandse speelfilm- successen (waaronder „Turks Fruit" en „Soldaat van Oranje") hierin definitief verandering te brengen. Na lang overleg tussen hem en Marten Toonder over vorm en inhoud van zo'n gigantisch project - waarbij beide Heren elkaar leerden kennen en waarderen - produ ceerde en presenteert Rob Houwer nu de ruim tachtig minuten durende teken film „ALS JE BEGRIJPT WAT IK BEDOEL", die de afgelopen drie jaar bij Toonder Studio's in Nederhorst den Berg werd gerealiseerd. „Als je begrijpt wat ik bedoel" is de allereerste avondvullende tekenfilm en daarmee het grootste animatie-avon tuur ooit in ons land uitgevoerd. De kleurenfilm die voor volwassenen en jeugdig publiek is bestemd zal op 3 februari a.s. in 75 bioscopen tegelijk (een absoluut record) in Nederland in première gaan en vervolgens in verschil lende taalversies over de gehele wereld worden uitgebracht. Ruim tachtig minuten tekenfilm bete kent het, met de hand, invullen van 120.000 (in woorden: Honderdentwin tigduizend) aparte beeldjes. Geen won der dat daar zelfs met de geroutineerde en grote tekenfilmstaf van Toonder Studio's zo'n drie jaar onder de artistieke supervisie van Marten Toon der Rob Houwer aan moest worden gewerkt! Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd- PIANO VERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 GEZINSVIERING ST. WILLIBRORDUSKERK Zondag 30 januari is er om 11.00 uur in de St. Willibrorduskerk een gezins viering met als thema: Recht en On recht. Op deze zondag vraagt in de kerk „Amnesty International" aandacht voor de schrijnende nood van mensen, die opkomend voor rechtvaardigheid, gevangen gehouden worden. Wij wil len ons in deze viering daarbij aanslui ten en bidden voor hen en hun familie leden. de gezinsvieringgroep Theater "De Beun" I Wiilibrordusweg 2 - Heiloo ,'ajJ Telefoon 072-333156 „Ik heb gehoord, dat Bommel een EI heeft uitgebroed. Wat kwam er uit?", 't Is de kwieke journalist Argus van de Rommeldamse Courant, die met deze scherpe vraag Heer Bommels trouwe bediende Joost in grote verlegenheid brengt. En daarbij is het feest op Slot Bommelstein nog maar juist begonnen. Gastleer Olivier B. Bommel, een „Heer van Stand", trakteert op festiviteiten, „waarbij Geld géén rol speelt'Zijn kasteel is sprookjesachtig geïllumi neerd, de notabelen van het eerzaam stadje Rommeldam dragen hun fraaiste kledij en als finale van de avond wacht een "eenvoudige, doch voedzame maal tijd", die over de rand van een onafzienbare tafel puilt. Dat het allemaal héél anders zal lopen, dan de kasteelheer en zijn gasten kunnen vermoeden, daarvoor heeft de trouwe Joost steeds gewaarschuwd. Hij heeft het in het Grote Boek gelezen: de Zwel zit in het weer en daar komt Zwadder van, nietwaar? Maar noch Joost noch Heer Bommels Jonge Vriend Tom Poes kunnen Heer Ollie ervan weerhouden, Zijn Eigen Weg te gaan. Er zullen badkamers gekraakt, feestdissen verstoord en meer vréseliike dingen moeten gebeuren, voordat Heer Olivier langzaam begint te begrijpen, dat de opvoeding van een raadselachtige vondeling geen eenvou dige zaak is. Vooral omdat diens afmetingen menigmaal buiten proportie en corftröle raken. Onder het vertwijfeld vastberaden mot to: „Een Heer moet alles alleen doen" raakt Heer Bommel verzeild in een vervaarlijk avontuur, dat ook Tom Poes niet kan verhinderen. Tot groot genoegen van de bioscoopbezoeker evenwel. Die in Nederlands eérste avondvullende tekenfilm de Heer van Stand en vele andere hoofdpersonen uit Marten Toonders beroemde strip- oeuvre, na 40 jaar aan krant en boek gekluisterd te zijn, nü bewegend en sprekend en in de fraaiste kleuren op het Witte Doek zal kunnen aanschou- wen. Niets vermoedend, bij tijd en wijle zingend leert Heer Olivier van Bommel stein in „ALS JE BEGRIJPT WAT IK BEDOEL" het ware leven kennen. En pas na een brutale bankroof, een eenzaam verblijf in de geheimzinnige Zwarte Bergen, een kille gevangeniscel en de oogverdovende climax in het merkwaardig circus van Bul Super Hiep Hieper komt het Eind Goed Al Goed in 't zicht. Totaal verblijft als Redder van Rom meldam geprezen, kan Heer Bommel zich met zijn vrienden weer aan de feestmaaltijd scharen en een opgeluchte Joost de nobele wijn op gepaste wijze ontkurken. Zo gaat dat, met Een Heer van Stand ...ALS JE BEGRIJPT WAT IK BE DOEL! OPROEP: WIE HELPT GEHANDICAPTEN BIJ VERVOER? Voor het plan van aangepast vervoer voor gehandicapten in Heiloo hebben wij in de toekomst de hulp nodig van dames en heren die als vrijwilliger de bus willen gaan besturen en indien mo gelijk np al vast mee willen werken on ze plannen zo spoedig mogelijk tot uit voering te brengen. Vele handen en ideeën maken licht werk. Hoe eerder wij van start kunnen gaan hoe beter. Er moet nog heel wat werk worden ver zet. Aangepast vervoer dat houdt in ge- kombineerd rolstoel/zitplaatsen ver voer per bus. Het is bestemd voor personen die door een of andere handi cap niet van openbaar vervoer gebruik kunnen maken, b.v. door slechte been- funktie - ademnood - zeer slecht ziend - rolstoelers enz. Nu zijn velen noodge dwongen aan huis gebonden. Zij wil len evenals andere mensen zelfstandig of met begeleiders naar familie of ken nissen, kapper, winkelen in Heiloo of Alkmaar, naar een fijne avond in de Beun, noem maar op. Probeert U zich eens in te denken wat het betekent in iemands leven: afhankelijk zijn. Daarom de bus moet er komen, dan komt er in veler leven weer een zonne straal. Helpt U mee ons doel te bereiken Kunt U chaufferen en bent U in het bezit van een geldig rijbewijs? Bent U EHBOer, wilt U dan bijrijder zijn? Belt U dan mevr. Hart, tel. 335149. Denkt U in aanmerking te ko men voor het gebruik maken van deze bus, dan kunt U ook hierboven ge noemd nummer bellen. De jamsessionklub Heiloo heeft zo te zeggen een explosieve ontwikkeling doorgemaakt. Ooit opgezet om jonge musici op een ludieke manier met elkaar in kontakt te brengen en het verborgen talent in groepsverband aan publiek te presenteren. Het idee is inmiddels uitgegroeid tot een enthou siaste groep van zo'n 50 jonge muzikan ten, die de maandelijkse jamsession met regelmaat bezoeken. Hier blijft het niet bij; we zien steeds nieuwe gezichten en niet alleen uit Heiloo. „De klub heeft een regionale funktie" konkludeert Buk Buk met trots. Met trots zijn we dan ook op de zolder uit ons jasje gegroeid. Voortaan wordt er in de benedenzaal gejamd. Zonder de grote belangstelling van publiek was het natuurlijk nooit zover gekomen. Menig Heilooënaar staat de „stones-jamsession" nog hel der voor de geest. Een hoogtepunt was „de Theeband" met q.a. Guus La Porte. Om de gezelligheid van boven enigszins naar de Bruno" te halen wordt de zaal aangepast en wel met een zitbar en speciaal podium achterin. Aanstaande zonde is het zover, om één uur staat de apparatuur gereed. Tussen de jamsessions zullen vijf plaatselijke jonge bands een setje eigen werk spelen. Dit zijn: Berlitz, een driemansformatie uit Heiloo, binnenkort te zien in „de Lantaarn" te Schagen. Kremlin, een Heilooër viermansforma tie met „Albanese volksmuziek". Neighbours Pride, een zespersoons- band met „funk blues" op hun repertoire en binnenkort te zien in Paradiso te Amsterdam, (zie foto) Alweer uit Heiloo zal de formatie „Pap Met Klonten" met zijn twaalfkoppige bezetting voor de nodige hilariteit zorgen. Als afsluiter tegen 9 uur 's avonds een optreden van Egmondse band ..The Ritzz". Eerlijkheid en spontanieit zijn de peilers van de door hun geschreven muziek. Zoals gezegd staat tussen de bands de apparatuur ter beschikking voor ieder die bast, blaast, fluit, zingt of geeft niet wat doet. Familie, vrienden en kennis sen zijn van harte welkom. Het entree js gratis omdat alle betrokkenen spontaan en belangeloos meedoen aan deze maandelijkse happening. Aanvang één uur 's middags, in de pauze rond half zeven zal de bekende bluesknakker Ruud „Nomoss" Nanne de draaitafel voor zijn rekening nemen. We stoppen om klokslag tien uur. Tot ziens Sjaak/Henk-Jan. 27-28-29-31 Januari en 1 en 2 febr. Filmliga aanvang 20.15 uur. 30 Januari: Onder het Motto; Midwin ter in de Middeleeuwen presenteren wij U een koffie-concert door het „Ghesel- scap Goet ende Fijn". Een programma van Nederlandse en Franse liederen, dansen, volksgebruiken en muzikale gedichten. Er wordt gespeeld op oude muziekinstrumenten^,,»,,. - De entree is 6,50,(inkl. een heerlijk kopje koffie-én-een uitgebreide iftfor-"- matie). Kinderen rót' 13 jaar 3? Aanvang 11.30 uur. Kaarten via Reis- buro Holland International en aan de kassa van het theater. ATTENTIE: Wij meldden u reeds het niet doorgaan van het programma van Frans Halsema op 16 febr. Wij kunnen u nu meedelen dat wij er in geslaagd zijn op dezelfde datum een geweldige thea terattractie te kunnen engageren en wel de muzikale cabaret-groep PURPER, welke reeds een aantal malen voor de T.V. is verschenen. Gaarne geven wij u volgende week een meer uitgebreide informatie maar nu reeds willen wij u zeggen; hou de 16e februari alvast vrij N.v.v.H. Gym N.v.v.H. zang Stng. Dienstverl. Handw. Plattel.vr. zang Plattel .vr. Schilderen Yoga Yoga Sans Atout Nivon Falkland E.H.K. 10.30-11.30 13.45-14.30 13.30-16.30 13.30-15.30 13.30-14.30 13.30-15.30 19.30-21.30 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-22.00 Doves gym Nivon Tennisles Nieuw Leven Nivon Oppositie Oppositie H.B.C. H.A.F. Links heiloo 9.00- 9.30- 9.00- 20.00- 20.00- 20.00 18.45 20.00 20.15 20.00 12.00 11.30 12.00 ■22.00 ■22.00 ■23.30 -23.30 -23.00 -22.15 -22.00 1 Rode handschoen, 1 bankbiljet, 2 sleutels aan tasje, 1 suede-handschoen, 1 fietssleutel, 1 hond-bouvier, 1 huis sleutel, 1 sporttas met inhoud, 2 sleutels. Paul Mul heeft het afgelopen weekeinde in de IJsselhal in Zwolle beslag gelegd op het Nederlands kampioenschap meerkamp voor A-junioren! De Triasatleet verzamelde op de indoor- meerkamp, die bestond uit zeven num mers verdeeld over twee dagen, een record-totaal van 4844 punten. Daarnaast waren ook drie van de zeven individuele prestaties een nieuw clubre cord n.l. het verspringen met 6.46 meter, 12.04 m. met de kogel en met de polsstok 4.20 m. hoog. Koen Zuurbier miste net het erepodium maar zijn vierde plaats mocht ook erg goed genoemd worden. Mare Kok leverde ook een aantal goede prestaties (o.a. 8,5 sec. op de 60 m. horden). Maar hij verspeelde de kans op een topklasse- ring bij het polsstokhoogspringen. Bij de B-junioren kon Wouter Zuurbier terugzien op een goede wedstrijd met o.a. een clubrecord op de 1000 meter met 2.44.0. Marco Beukenkamp debu teerde bij de senioren met drie clubre cords n.l. 7.1 sec. op de 60 meter, 8.6 sec. op de 60 m. horden en het puntentotaal van 4778 punten. Als omlijsting van de meerkampen waren er een aantal individuele num mers om het (open) oostelijk kampioen schap waarbij drie Trias-leden voor een nieuw record zorgden en wel Christina Weenïnk met 8.08 sec. op de 60 meter, Eric Hopman met een 1500 meter in 4.13.0 en Peter Appelman met zijn 1.57.2 op de 800 meter. ZUIVEL BELANGRIJK VOOR VEGETARIËRS Mensen die vegetarisch eten (dat wil zeggen geen vlees, wel zuivelproduk- ten) zijn meestal even gezond als men sen die geen speciaal dieet volgen. Veganisten. die geen vlees én geen zui- velprodukten gebruiken, lopen daaren tegen gevaar, dat ze een tekort krijgen aan bepaalde vitamines en andere be langrijke voedingsstoffen. Dit is het belangrijkste resultaat van een onderzoek dat Dr.Ir. J. Brussaard, medewerkster van de Gezondheids raad, heeft uitgevoerd in opdracht van het Nederlands Zuivelbureau. Ze schrijft dit in de brochure „Alternatie ve Voedingssystemen", die in de serie „Melk in relatie tot de gezondheid" is gepubliceerd (9e jaargang, nr. 3). Weinig informatie Er is maar weinig informatie over alter natieve voedingswijzen zoals vegeta risme en macrobiotiek. De belangstel ling voor dit onderwerp is daaren tegen groot. Naast de al langer be staande reformhuizen kent ons land ruim 140 biologische winkels. Om die reden heeft het Nederlands Zuivelbureau opdracht gegeven de feiten eens op een rijtje te zetten. Mevrouw Brussaard heeft dus geen eigen onderzoek gedaan, maar gege vens uit de wetenschappelijke litera tuur verzameld. Eiwitten Uit wetenschappelijke publikaties (o.a. uit het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde) blijkt bijv. dat men sen die geen vlees én geen zuivel- produkten gebruiken de kans lopen te weinig eiwitten binnen te krijgen. De Nederlandse Voedingsraad adviseert voor volwassen mannen een dagelijkse hoeveelheid van 65 gram. De onderzochte veganisten kregen ge middeld maar 49 gram eiwit. Zevende Dags Adventisten (die geen vlees, maar wel zuivelprodukten gebruiken), aten dagelijks gemiddeld 72 gram eiwit en dat is dus meer dan voldoende. Mensen die geen vlees én geen zuivel produkten gebruiken, lopen bovendien het risiko dat ze een tekort krijgen aan vitamine B12 en nog enkele andere be langrijke voedingsstoffen, zoals kalk. M.n. kleine kinderen lopen gevaar voor hun gezondheid wanneer de veganis- tische voeding niet erg nauwkeurig wordt samengesteld. In wetenschappe lijke publikaties wordt op diverse plaatsen melding gemaakt van onder voeding in gezinnen waar geen vlees én geen zuivelprodukten worden ge geten. Een groot voordeel van alternatieve voedingsmethoden is, dat mensen, die op deze wijze leven, meestal veel be wuster bezig zijn met voeding en ge zondheid dan anderen. Aan de leden, Op maandag 31 januari a.s. zal staats-secretaris L. de Graaf gastspre ker zijn op de ledenvergadering van het C.D.A.-Alkmaar 's avonds te 20.00 uur in het gebouw „de Vest". Het C.D.A.-bestuur is van mening, dat een gesprek met de bewindsman van groot belang is, gezien de grote zorg omtrent de sociale uitkeringen, andere sociale voorzieningen en de wijze waarop de verschillende bevolkings-en loongroepen in de komende jaren hiervoor zullen worden aangesproken en belast. Wij achten het bijzonder zinvol u op deze bijeenkomst te attenderen en u op te wekken, gezien de grote verantwoor delijkheid van het C.D.A. in deze naar „de Vest" te komen, om te horen en te discussieren over deze voor iedereen zo belangrijke zaak. Het C.D.A.-bestuur. Doves Gym Tennisles Sans Atout dames bridge Falkland N.B.B. Rotary Autorijscholen B.G.S. 10.30-11.30 9.00-12.00 13.30-16.30 20.00-22.00 20.00-22.00 18.30-20.30 19.30-21.30 Stng. Dienstverl. Gespreksgr.9. N.v.v.H. bridgecursus Yoga Yoga Fed.Vrouw.rd VHOM (3) H.O.V Nivon Sjoelclub „de Strebers" H.B.C. 3 zalen bridge 9. 9. 13 13. 20 20. 20 20. 30-11.30 30-11.30 30-11.30 30-15.30 .30-15.30 .00-22.00 ,00-22.00 .00-22.00 00-23.00 Stng. dienstverl. volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H. dames bridge 9.30-11.30 CommKinderpostzegels 9.30-11.30 Plattel.vr. Volksd. 13.30-15.30 Tennisles 14.00-17.00 Begeleidingsork. vanN.H. 20.00-22.00 H.B.C. 20.00-23.00 Comm. Ver. Heiloo 20.00-22.00 Nivon Alg. „Sterrenkunde"20.00-22.00 Oppositie Big Band Dansschool Ranzijn 10.00-17.00 15.30-17.30 18.00-23.00 Dansschool Ranzijn 18.00-23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 2