de laatste restanten met korting a o 'Öe winterschilder george tervoort LU KOOPJES IN DE OPRUIMING UITVERKOOP wil zeggen bij ons UITVERKOOP! Op al de niet afgeprijsde artikelen 10% korting. VERENIGINGSNIEUWS AKERSLOOT DE GROENTEHAL N. DE GROOT KWALITEIT IS ONZE REKLAME gaat naar binnen en geeft u f50,— premie per dag. schildersbedrijf warmoezierslaan 12, heiloo tel. 072-335707 voor: Slechts 3 dagen Winkelhof 't Loo 23-24 HEILOO .van 22 nov. tot 11 mrt. KNIPTIP 1 pers. SYNTHETISCHE DEKBEDDEN m. katoenen tijk f 79.— 1 pers. HALFDONS DEKBEDf 125.— EFFEN SCHEERWOLLEN DEKENS 1 persoons93.— 2persoonsf120.— Litsjumeaux140.— DRALON DEKENS 1 persoons75.— 2 persoons95.— KEUKENDOEKEN in effen en dessinsf 6.50 THEEDOEKEN, geruit2 95 DEKBEDOVERTREKKEN 1 persoon v.af 37.50 HOESLAKENS in diverse maten en kleuren v.af 22.50 KINDERSLAAPKAMERKLEEDJES, div. dessinsf 15.— BADDOEKEN per stuk v.aS-50 H0LLEWEG 44 - HEILOO - TELEFOON 330656 KNIPTIP Buiten flitsen kan erg nuttig zijn bij voorbeeld bij tegenlicht- opnamen. KNIPTIP KNIPTIP Er komt een nieuwe Teleac-cursus 'Fotogra feren en filmen' op de beeldbuis. Die cursus start op 6 februari 1983. KOSTUUMS K0LBERTS PANTALON COATS JACKS OVERHEMDEN B0NNETERIE JEANS ONDERGOED neuw Cursus Broodwetenswaardigheden Lezing over diefstal FAVOUR HEIL00ËR AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. VERENIGING OUD-AKERSLOOT fcia het financiële nieuws passeerden diverse aktiviteiten van vorig jaar de revue. Zo werd nog even de aandacht gevestigd op de excursie naar de abdij van Egmond, waaraan ongeveer 25 personen deelnamen. Uiteraard werd ook de toer-in genoemd, dit was een tentoonstelling die in de hervormde kerk plaats vond en ruim 800 bezoekers trok. R.O.H. NU DEFINITIEF TERUG „B.Z.N." IN AKERSLOOT UITKIJKPOST 26 JANUARI 1983 moderne wandafwerking ruimtewerkende spiegels meer kleuraiwerking 24 uurs glas-service. Reklame geldig 27-28-29 januari Doyenne du Cornice Super HANDPEER 3 pond Chiquita Bananen kilo Grote Maroc. Super HANDSINAAS- oc APPELS, 10 voor. O.fcö PREI 3 pond Heerlijke Lombart Carville HAND Kasmijn heerlijke HANDAPPELS 3 pond APPEL, 3 pond Heerenweg 138B (Stationscentrum) Heerenweg 250 (onder Houtenbos) Zelf een steuntje bouwen om haarscherpe foto's te maken... niet doen! Een statief is veel handiger Het heeft gesneeuwd... hoe vlugger u er bij bent hoe mooier uw foto's worden. Vele enkele stuks tegen verrassend lage prijzen in topkwaliteiten Sportkolbert van Zuiver Scheerwol in een beige visgraat tweed. van 275,nu 198, DICK HOLTHUIS staat voor mode en kwaliteit, nu bijvoorbeeld een kerry BLAZERvan 275,nu 198, Verder vele enkele stuks sterk in prijs verlaagd. Wollen flannel pantalons in 3 modekleuren, met of zonder band- plooivan 115,nu 85, Melka Corduroy stretch pantalonsvan 152,50 nu 110, Het nieuwe gezicht van deze winter: Noppen tweed met bandplooivan 142.50 nu 98, Gewatteerde Regencoats in staalblauwvan 178,nu 135,— Alcantara regencoat met wollen uitritsbare voering, in grijs en marine, van Werthervan 1390,nu 1100,- Tevens in Alcantara de Kolbertsvan 689,-nu 549, Gewatteerde Blousonjack van Blue Seven in marine met rode dwarsstreepvan 145,nu 115, Melka jacks met uitritsbare mouwen in bordeaux of wolwitvan 229,— nu 179, Busch jacks in blauw-grijs met dons gewatteerdvan 198,nu 150, Wollen jacks in diverse modellen en kleurenvan 225,nu 100, Tevens enkele stuks tegen zeer aantrekkelijke prijzen van Busch, Melka en John Slim. King^shirts, perfectie in stof en model in diverse series nu 46,50 Melka in katoenen flanel in schitterende dessins nu 46,50 Ons Huismerk effen poplins v.a. maat 40nu 29,50 Struktuurstoffennu 32, Lois overhemden maat E.S. 176 nu voor de kraakprijs van slechts9,95 Zuiver wollen pullovers in patentsteek, ronde hals in effen en gestreeptvan 75,—nu 54,50 Shetland pullovers met V-hals in ruitdessins in 5 modekleurennu 19,50 Tevens vele enkele stuks van Sir Edwin, Monte Carlo, EHR en Breidhof tientallen guldens voordeel om warm de winter door te komen. van Lois Levis Strauss in rib, spijker en canvasbroeken in maat 26 of 164nu 25, Ribbroeken van Lois in maat 27 t/m 30nu 39, maat31t/m36nu 49, Al de Jeansbroeken in alle stofsoorten nu van 85,voor 67,50 van 89,95 voor 72,50 van Schiesser en Sir Edwin nu alien. 10% korting. Heiloo, Stationsweg 61. Tel. (072) 330068 Woensdag 19 januari 1983 hield het Katholiek Vrouwengilde een bijeen komst in het Brunogebouw, waarbij enige nieuwe leden aanwezig waren. Na de opening en enkele mededelingen door de voorzitster en het rondgaan van het mandje voor ons adoptie kind (waarvoor we al 388,75 hebben gespaard), werd er een nieuwe kascon- troleuze gevraagd. Mevr. de Winter meldde zich spontaan. Daarna was het woord aan Greet Sprenkeling van de Huishoudelijke voorlichting, die enkele cursussen aan beval. Ze gaf ons ook enige richtlijnen, hoe we het beste om kunnen gaan met ons huishoudgeld. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen en dat daar dankbaar gebruik van werd gemaakt, was te verwachten. Mevr. Sprenkeling raadde o.a. het kopen op afbetaling ten zeerste af, want dat scheelt wel 20 tot 30% in de kosten van aanschaf. Na deze belangrijke mededeling werd deze leerzame avond besloten. Op deze cursus praten we over de samenstelling, van lekkere, gezonde broodmaaltijden, maar ook over ver werking van oud brood. Heeft u moeite eens wat afwisseling te brengen in de meeneemlunches voor school of werk? Of zou u wel eens een ideetje willen hebben om wat ander broodbeleg klaar te maken. Of wilt u tussendoortjes met brood? Dan zijn dit de onderwerpen die aan de orde komen en op de les wordt het één en ander klaargemaakt. Verder gaan we brood bakken en leren we de techniek van het kneden met daarnaast de nodige informatie over meelsoorten, gist en zuurdesembrood. De cursus wordt gegeven in de keuken van de school aan de Pastoor van Muijenweg 16 van 9.00 - 11.30 uur op de woensdagen 9, 16, 23 en 30 maart. De lerares is mw. H. Specht-Keyser van het H.V.P.. Kosten excl. ingrediënten, die per les worden berekend, 36,50 voor leden van de Ned. ver. v. Huisvrouwen en 47,- voor niet-leden. Voor meer informatie en opgave kunt u contact opnemen met mw. A. Bikker- Zwijnenburg, tel. 330867 of met mw. J. Bikker-Breugem, tel. 331273. Dat de gelegenheid vaak de dief maakt, liet de heer J. H. Foppes van de Rijkspolitie te Alkmaar duidelijk zien op een donderdag 20 jan. j.l. gehouden lezing, die georganiseerd werd door de Ned. Ver v.Huisvrouwen. Na een welkomstwoord van de presi dente mw. H. Gronert-Wentzel hield de heer Foppes een beschouwing over criminaliteit en vandalisme. De aspecten van criminaliteit die op deze avond de meeste aandacht kregen waren inbraak en diefstal. De heer Foppes wees met veel nadruk op de preventie van inbraak. Een woning overal goed afsluiten, zorgvuldigheid met huissleutels, geen duidelijk bewijs van afwezigheid van de bewoners, bij vacantie politie en buren waarschuwen; dit zijn allemaal zaken die er toe bijdragen een eventuele inbraak te voorkomen. Ook wees de heer Foppes op het belang van het vragen naar een legitimatiebe wijs van onbekenden die aan de deur komen. Registratie van waardevolle voorwerpen is belangrijk en de politie verschaft hiervoor gratis de benodigde registratie- kaarten. Ook is er een speciale graveer pen in de handel, die het merken van eigendommen vergemakkelijkt. Het toenemend vandalisme, waar velen van ons mee geconfronteerd worden, werd eveneens te berde gebracht. De toenemende werkeloosheid en de vaak verwaarloosde opvoeding zijn hier volgens de heer Foppes mede debet aan. Na het interessante betoog werd nog een Engelse film vertoond, die duidelijk liet zien hoe een inbreker te werk gaat. Dat een gewaarschuwd vrouw (of man) voor twee geldt, is een zegswijze die zeker na deze avond niet valt te ontkennen. Na afloop bedankte mw. Gronert de heer Foppes hartelijk en overhandigde hem een attentie. AKTIVITEITEN VOOR BEIDE BONDEN VOOR OUDEREN Voor donderdag 17 februari a.s. is er weer een bustocht georganiseerd. De prijs hiervan is 21,-, inbegrepen kof fie met eake, een mooie rit door Gel derland, erwtensoep uit grootmoeders tijd en nog gezellig Bingo spelen toe. Hoe kan het allemaal voor die prijs? Kaarten voor deze tocht kunt U halen op donderdag 27 januari en dinsdag 1 februari in de Bruno van 2 tot 4 uur (alleen voor Kabo leden). En op vrij dag 28 januari en woensdag 2 februari in het Trefpunt van 2 tot 4 uur (alleen voor Anbo-leden). Dit om misverstanden, als in het ver leden, te voorkomen. Op dinsdag 1 februari in het Open Huis van 2 jot 3 uur voor leden van beide bonden, die niet naar bovengenoem de plaatsen kunnen komen. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw me dewerking. de commissie Deze eigenzinnige bluesformatie uit Apeldoorn heeft wat je kunt noemen een roerige voorgeschiedenis achter de rug. In 1977 werden de eerste stappen ondernomen om binnen het in muzikaal opzicht enge wereldje van de blues, een eigen plaats te veroveren. Na wat wisselingen, met name de drumkruk was niet erg standvastig, kwam men tot een vaste basis. Een basis die vooral werd opgebouwd rond Jan-Willem Berkhout, de jonge en talentvolle lead-gitarist en voormalig zanger van de band. Basgitarist George Peil, die ondanks zijn amerikaans geluid gelukkig ook normaal nederlands spreekt, vormt met drummer Otto van Riggelen de ritme-spil. De samenwer king die ontstond werd steeds hechter en resulteerde in een erg mooie vloeien de blues-tint, met als duidelijk traceer bare component de zwarte gitaarblues uit de jaren '50 en '60. In 1978 trad de groep al regelmatig op en was aanwezig op de regionale pop-festivals: dit steeds vaker als leading-act. Het daarop volgende jaar werd ook de rest van Nederland aangedaan, en zeker in de studentenclubs in alle universiteits-ste- den was de respons groot. In 1980 verschijnen de eerste, dan nog prille tekenen van studiowerk; in samenwer king met de plaatselijke stichting Pop- belangen wordt een L.P. opgenomen in de studio's van Ivory Towers. Bezetting Favour: Hans Driesten; gi taar, piano, zang, mondharmonica en saxofoon. Jan Willem Berkhout; lead-gitaar. George Poll; bas-gitaar. Otto v.Riggelen; drums. Zaterdag 29 januari zal Favour op de Buk-Buk zolder laten zien wat ze live waard zijn. De aanvang is 22.00 uur. Op onze clubavond van dinsdag 18 jan. in het Open Huis te Heiloo werden een 40-tal door de leden meegebrachte dia's geprojecteerd, besproken en beoor deeld. Het was een nogal bonte collectie. Van alles wat. Vele facetten van de kleuren fotografie werden getoond en het bleek weer eens hoe goed en hoe nuttig het is zijn dia's aan anderen te laten zien, zeker wanneer deze ook bezig zijn de fotografie als creatieve hobby te be oefenen, zoals uiteraard bij de H.A.F. het geval is. Verschillende dia's zouden al direkt stukken beter geweest zijn, wanneer men b.v. een te heldere en dus storend aandacht vragende lucht had weggela ten of wel oninteressante niet ter zake doende details zou hebben afgeplakt. Dit afplakken en weglaten gebeurde uiteraard niet ter plaatse, maar door wat met de projektor te manoeuvreren kon e.e.a. duidelijk worden aangetoond en de inzenders waren het er over het algemeen ook wel mee eens. In wezen fotografeert men toch om zijn produkten aan anderen te laten zien. Wie zijn foto's of dia's opbergt zonder ze aan anderen te tonen, kan er misschien maar beter mee stoppen. Incasseer de kritiek erop en doe er je voordeel mee. Intussen zijn we ongeveer midden in het clubseizoen aangeland. We gaan nog tot in mei door en belangstellenden blijven van harte welkom. De contributie wordt aangepast aan het aantal nog resterende maanden. Onze eerstvolgende avond is op dins dagavond 1 februari in het Open Huis met als onderwerp: zwart-wit verplicht een samenhangende serie over een zelf te kiezen onderwerp van minimaal 10 stuks. Een hele opgave en wij zijn benieuwd naar de resultaten. Onze expositie in de Foyer van het Open Huis is intussen afgelopen. Wij hopen t.z.t. weer in de gelegenheid te zijn u hier weer eens wat anders te tonen. Donderdag 20 januari j.l. hield de vereniging Oud-Akersloot haar algeme ne ledenvergadering. Het openingswoord was aan de heer Krom, die de voorzittersfunctie be kleedt. Hij toonde zich verheugd over het feit dat het ledental nog steeds groeiende is. De vereniging telt op het ogenblik reeds 254 leden. Voorts liet de heer Krom weten dat onze nieuwe burgervader de heer Schoof lid van de vereniging was geworden. Er waren echter niet alleen positieve geluiden te horen, zo achtte men de tijd rijp om de leden tot meer aktiviteit aan te sporen. Hierbij doelde hij vooral op de werkgroep archeologie. De penningmeester had weinig bijzon derheden te melden. De vereniging sloot het vorig jaar af met een batig saldo van, 1497,-. Voor het komend jaar is een puzzel- tocht per fiets gepland die medio mei zal plaats vinden. Tijdens deze tocht moe ten de deelnemers diverse vragen aangaande de geschiedenis van het dorp beantwoorden. Ook ligt het in de bedoeling om een boekje uit te geven, mogelijk in samenwerking met de stichting Uitgeester- en Akersloter mo lens. Na dit alles was het de beurt aan de diverse werkgroepen. Namens de werk groep archeologie sprak J. de Goede. Hij vertelde dat de werkgroep startte met ca. 25 personen die allen zeer enthousiast waren. De groep stond onder leiding van de heer Zonneveld die zeer deskundig is op het gebied van de archeologie. Men had zich ten doel gesteld om het gebied rond de „Oude Knegt" bloot te leggen en in kaart te brengen. Het werk is niet tevergeefs geweest. Rond de molen werden onder andere munten, scherven en fundamenten aan getroffen. Maar het animo was tanende en nu na ca. anderhalf jaar bestaat de werkgroep archeologie nog uit slechts 5 aktieve leden. De werkgroep archief verricht nog steeds prinma werk. Kort geleden heeft men van het kerkbestuur te horen gekregen dat men inzage krijgt in het archiefmateriaal van Pastoor v.d.Berg. Dit archiefmateriaal bevat gegevens over 30 jaar uit de Akersloter historie. De werkgroep die belast is met het redactionele gedeelte doet nog steeds haar uiterste best, getuige de laatste edities van de „Groene Valck". Na de pauze werd mevr. Duijvestein in de bloemetjes gezet daar zij bij aanmel ding het 250ste lid bleek te zijn. De heer Kerssens trad af als bestuurslid, hij is mede-oprichter van de vereniging. Vergezeld van een dankbetuiging werd hem een cadeau overhandigd. Voorzitter Krom werd herkozen. Tenslotte mocht de heer Zweeris het woord voeren. De heer Zweeris hield ditmaal een lezing over de riddertijd. Dit was de tijd dat graaf Floris van Holland tezamen met zijn bondgenoten waaronder Hugo van Akersloot ten strijde trok tegen de West-Friezen. De tijd van de vrije mannen en hun lijfeigenen. MEERVOGELS, HANDBAL H.Sen.l-De Blinkert-Meerv., 16-14 Meervogels heeft op een onbegrijpe lijke wijze in de laatste minuten de winst uit handen gegeven. Door dit resultaat zit Meervogels nog dieper in de degradatiezorgen. Blinkert nam di rekt het heft in handen en wist door enkele goed opgezette aanvallen de score te openen. Maar Meervogels wist door mooie akties aan de rand van de cirkel steeds weer langszij te komen. Het werd een uiterst aantrekkelijk en sportief duel. Ruststand 8-6. Direkt na de hervatting trok Meervo gels de stand gelijk, 8-8. Opnieuw pro beerde Meervogels alles, maar te veel persoonlijke fouten en slordigheden waren de oorzaak dat Meervogels niet kon uitlopen. Met nog 6 minuten te spelen bij een 13-14 stand in het voor deel van Meervogels viel de genade klap. De Blinkert kwam sterk terug, wist op gelijk niveau te komen en gelijk door te drukken vooral via de geweldi ge afstandsschoten van uitblinker Mar cel Burghout. Overige uitslagen: H. Jun. 1 Risdam/z-Meerv„ 12-10; J. Adsp. 1 - AOC-Meerv„ 3-6; J. Pup 1 Meerv. - KR/Tornado, 5-4; M. Pup. 1 Meerv.Kolping, 5-6; M. Welp 1 Meerv.-CSV, 4-2. Dames Jun. 1- Con Zelo-Meervogels, 10-12 Iedere tegenstander krijgt nu in de gaten, wil men tegen Meervogels re sultaat boeken, het noodzakelijk is Wendy Kerssens persoonlijke dekking te geven. Met het gevolg dat de ande ren van het Meervogelsteam overscha kelen op een grotere inzet. In de ver dediging werd hard gewerkt met als uitblinker Maudy Kerssens, ondanks haar blessure. Het was door harde schoten uit de 2e lijn dat Meervogels 4 maal wist te scoren. Ruststand 6-4. Na rust zakte de konditie van Con Zelo weg. Wendy Karssens wist zich aan de persoonlijke dekking te onttrekken en scoorde. De rust keerde terug in het Meerv. team, en een 9-7 achterstand werd in een 11-0 voorsprong omgezet via Marielle Beentjes en Annemiek Overpelt. Het mooiste en 12e doelpunt werd in de laatste minuut gemaakt. Beide cirkelspeelsters trokken de ver dediging uit het midden en met een geweldige sprong zweefde Annemiek Overpelt boven het doelgebied, de keepster had toen alle moed opge geven. 12-10 voor de Meervogels. Meervogels voetbal Zondag 1-West Frisia. 2-0 De le helft vertoonde een vrij gezapige partij voetbal. Er ontstonden weinig spektakulaire momenten. Na rust nam Meervogels de leiding op een goede voorzet van John van der Brink kon Ronald van der Eng gemakkelijk intik ken. Via een penalty van Rob Kooyman stelde Meervogels de zege veilig. Overige uitslagen Zaterdag 2-Purmersteijn 3 4-1 SC Castricum 4-Zaterdag 3 1-2 Alkm. Boys Al-Jun. Al 1-1 Jun. BI-Geel Zwart BI 8-0 Jun. Cl-De Rijp Cl 2-0 Westzaan dames-Meerv. dames 1 2-2 ZVV 1-Zaterdag 1 1-1 Alkm. Boys 3-Zondag 2 0-4 Meerv. 3-Alkm. Boys 4 0-0 Programma voor zaterdag 29 januari: Zaterdag 1-Vrone 1 14.30 u SC Castricum 2-Zaterdag 2 12.45 u Zaterdag 3-ZOB 5 14.30 u USVU Cl-Jun. Cl 13.15 u Programma voor zondag 30 januari: Foresters 1-Meervogels 1 14.00 u Meerv. 2-St. Adelbert 2 12.00 u Meerv. 3-VlOS W3 12.00 u Jun Al-Limmen Al 12.00 u Jun. Bl-FlevoBl 14.30 u USVU dames 2-Meerv. Dames 114.00 u Zoals bekend is de Radio Omroep Heiloo sinds afgelopen zaterdag weer terug in de ether. U kunt het komende jaar dan ook weer de gehele zaterdag uw radio afstemmen op 100.5 FM, alwaar Mare de Groot, Jan de Boer, Piet van Veen en Rob Draaisma u veel luistergenot zullen bezorgen. Naast het vernieuwde team zijn de programma's veranderd. Om 11 uur presenteert Jan de Boer een geheel nieuw programma en zal Mare de Groot een show presenteren waarmee vele prijzen te winnen zijn. U zult nog heel even het verzoekplaten- programma moeten missen, maar dit is een kwestie van korte tijd. Als gevolg hiervan zal de vernieuwde, actuele hitparade 2 uur duren, al zal dat vanzelfsprekend slechts 2 of 3 keer het geval zijn. Rob Draaisma is er ook weer met de Powershow, waarin veel goud van oud gedraaid zal worden. Tenslotte kunt u in het programma „Hallo Heiloo" veel locale informatie verwachten. Voor alle duidelijkheid geven wij u de voorlopige programme ring: 8.00-10.00 Non stop muziek, 10.00-11.00 Piet van Veen. 11.00-12.00 de Boer wat zeg je van m'n platen, met Jan de Boer. 12.00-13.00 Powershow, met Rob Draaisma. 13.00-14.00 Piet van Veen. 14.00-16.00 R.O.H. top 30 16.00-18.00 Hallo Heiloo, met Rob Draaisma en Mare de Groot. Zaterdag 29 januari zal deze populaire Volendamse formatie voor de allerlaat ste keer optreden in De Vriendschap, zij zullen in het vervolg alleen nog maar optreden in zalen met een capaciteit van tweeduizend en meer en on,danks de zaaluitbreiding die bij De Vriendschap op het programma staat wordt ook deze zaal te klein om een groep als B.Z.N. te huisvesten. Daarnaast wordt de gage door het steeds voortgaande succes van de groep zo hoog, dat dit voor een zaaleigenaar niet meer op te brengen is. Maar terug naar B.Z.N., een groep die geweldig populair is in heel Nederland en Belgie. Die populariteit danken zij vooral door hun live optredens, want B.Z.N. is een groep die het nog steeds presteert om de gehele avond op te treden en niet zoals veel groepen doen maar een of twee sets en dan gauw de koffer weer pakken. Ook kan de groep steunen op een gigantische schare fans die de groep door dik en dun steunen en die er als eerste bij zijn als er in de buurt een optreden van de groep is. Ook zijn zij de eersten die steeds maar weer de succesvolle hits van de groep aanschaf fen, hits als: „Mon 'Amour", „Lady McCorey", „Pearly dumm", en van recentelijker datum de hits: „Chanson d'amour", en de superhit „Twilight". Zoals men kan zien enorme hits voor deze Volendamse formatie, die het helemaal gemaakt heeft en om die te bewonderen dan moet u zaterdag 29 januari naar De Vriendschap te Aker sloot. Kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Disco Z in Alkmaar, Radio de Graaf in Castricum, platen zaak Aad Molenaar in Uitgeest en Beverwijk en bij De Vriendschap, terwijl op de avond zelf ook nog kaartjes verkrijgbaar zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 5