Ildmbi \0 sctva □aihatsu Grote show op 25 en 26 maart in Winkel hof 't Loo. f.2ir Libris van RozencJaal mode in /chocnen Het groene speciale aanbieding leven WINKELHOF DEZE WEEK: Meisjes-ondergoed kaas 10 scharreleieren Roomkaas bieslook Rauwkostsalade Autobedrijf Aad Baltus Autobedrijf "De Zeemeeuw" X, De NIEUWE herenmodelijn bij barbershop Jan-Tine Braam! DEUTEKOM boeken tijdschriften Modern.overdekt winkelen met veel gratis parkeerruimte. Zaterdags geopend tot 5 uur. Vrijdag koopavond. INLIJSTEN HANDWERKEN :te r BOEKENWEEK H ET n kukposi Het beste hoeft met altijd het duurste te zijn t/m 164 "Schiesser" - "Petit Bateau" - "Absorba" bij aankoop van setje ondergoed Vlotte nachthemdjes i mooie Kwaliteit tricot .-'Ui w*» kort 05.- een slipje extra kado! Winkelhof 't Loo 34, Heiloo Tel. 336948 (maten t/m 128) Westerweg 291, Heiloo Telefoon 330910 (maten t/m 164) KOOMEN Wij doen mee aan de Paasaktie Winkelhof 't Loo 38,1851 HT Heiloo. Tel. 072-335483 gratis Lorentzstraat 5 1821 BR Alkmaar 072-127355 Egmond aan Zee Deelnemer Paasaktie. >301 iWinkelhof 't Loo 43 - Heiloo - Tel. 072-330943 Knippen op afspraak! Winkelhof't Loo nr18 1851 HT Heiloo LTelefoon 072-331004, van voor BOEKHANDELS FREINETSCH00L HEEFT GOEDE KANS VAN SLAGEN IN HEILOO Heiloo L983 23 MAART 1983 nd! KLEINVAK - TEXTIEL - WOL - HANDWERKEN WINKELHOF 't. LOO 47 - HEILOO Alle kleuren D M.C. wol en splijtzljde kralen en v/eefartikelen. I Te koop: LUXAFLEX 220X 190 cm. 35,--; idem 80x 190 cm. 10,—; bovenraam hardhout 34x70/5,--; zijraam idem 150x70 10,-; 2 bedden j compl. m.matr. 80x190 p.st. 25,-; boekenrek 4 planken) 102 cm.br. 10,-; breimachine "Speed" van Bijenkorf 1/ 100,-. Na 18.00 uur, Geestakker 6, tel. 337640. Heiloo: Winkelhof 't Loo 13 tel. 330345 -i Neem niet voetstoots aait Stap vrijuit binnen mevrouw, zet uw kind op onze groeivormmeter jen u ziet zelf of lengte, 'breedte èn inhoud van die schoenen nog ver antwoord zijn. Zoja, dan tot ziens bij de volgende meting. Zoniet, dan hebben wij gelukkig die bovenstebeste Bunnies ;in huis. Volledig verant woorde en evengoed vrolijke kinderschoenen. Maten 19 t/m 42 in 5 wijdtes Het aangepaste voetbed volgt tic itatuui lijkt- vorm van tie voetbodem en geeft een juiste hielkom, mede ter voorkoming van het kantelen van het hielbeen. De ingebouwde stalen veer ainbreur) voorkomt het doorzakken Van de sc hoen De smalle achterpartij, met spec iiial lang contreiori, houdt de hiel pevig op zijn plaats Kortom, die bovenstebeste Bunnies geven voldoende steun en 'tegelijk genoeg ruimte om dc gezond te laten groeien in uw kind ongeremd, dus ie groot Onmisbare groen-gids Vijftig jaar kennis van en liefde voor bloemen en planten zijn samengebracht in dit standaard werk van bijna 300 pagina's van de bekende 'groene' schrijfster A.C. Muller-ldzerda. Het boek is rijk geïllustreerd met 400 kleurenfoto's en 200tekeningen, de meeste in kleur. vu r Libris buitenkans! BOEKENWEEK GESCHENK Met haar grote deskundigheid op haar vakgebied vertelt Mevrouw A.C. Muller-ldzerdainduidelijke taal, hoe u planten, bloemen, struiken en heesters kweekt of verzorgt. De moestuin, de rots- tuin, de tuin op het balkon - alles passeert de revue. Ook bijzon dere liefhebberijen opdit gebied, zoals de Japanse bloemensier- kunst Ikebana en het samenstel len van droogbloemboeketten worden op instructieve wijze behandeld. Dit boek wordt u door Libris aan geboden met een voordeel van tientallen guldens voor de prijs "Winkelhof 't Loo" - Heerenweg 67-69 1851 KL Heiloo-Tel. 072-331483 In 1982 richtte een aantal ouders uit Heiloo een werkgroep op om te onderzoeken of het in Heiloo mogelijk zou zijn een ander soort lager onderwijs van de grond te krijgen dan het traditionele openbaar en bijzonder on derwijs. Allen hadden zij goede erva ringen met het zogenaamde Freineton- derwijs en het was hun bedoeling ook in Heiloo een Freinetschool te realiseren. De plannen zijn nu zover, dat er een stichting gestart kan worden met een kleutergroep en in augustus 1984 met kinderen, die de lagere school leeftijd hebben. Freinetonderwijs is afkomstig uit Frankrijk. Een onderwijzer in een klein dorpje in de Franse Alpen, Célestin Freinet, kwam tot de ontdekking dat de kinderen op zijn school slecht met het traditionele onderwijs uit de voeten konden. Dat traditionele onderwijs wilde zeggen: alleen leren lezen, leren schrijven en leren rekenen, andere dingen waren minder belangrijk. Frei net wilde de kinderen motiveren om bepaalde dingen te leren uit hun eigen ervaringswereld en ging daarom met hen naar buiten: dingen bekijken, erover praten, erover vragen en dingen opzoeken. Een uitgangspunt van het Freinetonder wijs is dat de kinderen het gevoel krijgen dat leren fijn is. Centraal daarbij is de wereld van het kind zelf. In die wereld van het kind heeft het gebeuren thuis een belangrijke plaats en daarom wil het Freinetonderwijs dat het gebeuren op school zo veel mogelijk bij de thuiswereld aansluit. Hierdoor kan de individuele ontwikkeling van een kind optimaal tot z'n recht komen. Praktijk Eén van de belangrijkste kenmerken in een Freinetschool is de drukpers. Wan neer een kind een eigen belevenis (ervaring) hééft opgeschreven en deze door de leerkracht op taalfouten en dergelijke is gecorrigeerd, wordt deze tekst door de leerling zelf gezet en afgedrukt. Op deze manier wordt een individuele ervaring gebruikt voor het taalonderwijs en dient het ook de communicatie tussen de leerlingen on derling. Daarnaast heeft ook de klassevergade ring een belangrijke rol binnen het FreinetonderwijsKlassevergaderingen zijn kringgesprekken onder leiding van een leerling en met begeleiding van een leerkracht. In zo'n vergadering worden allerlei beslissingen door de leerlingen genomen. Zo kan het voorkomen dat een klasge noot ziek is en dat de groep besluit iets te sturen. Maar ook kan in de klassevergadering gesproken worden over een bepaald project dat men wil gaan uitvoeren. Afspraken uit de klassevergadering bepalen voor het overgrote deel wat er gaat gebeuren. De betrokkenheid van de leerlingen bij de organisatie wordt vergroot. De docent is -met name bij de oudere kinderen- veel meer begeleider dan leraar. De kans dat een dergelijke Freinet school -een bijzondere school op neu trale grondslag -in Heiloo van de grond zal komen is vrij groot. Via een tweetal informatie-avonden in het Open Huis werd duidelijk dat veel ouders geïnteres seerd waren. Het individuele onderwijs zorgt er voor dat de kinderen zelfstan dig leren werken en daarnaast wordt door bijvoorbeeld project-onderwijs het samenwerken met anderen gestimu leerd. Voor veel ouders uit Heiloo waren de genoemde kenmerken van het Freinetonderwijs al reden hun kinderen buiten Heiloo op school te doen, waar al wel een Freinetschool is gerealiseerd. Nu de werkgroep een Stichting is geworden kan men officieel starten met het inschrijven van kinderen. Wil men kunnen starten, dan zijn er 90 handte keningen nodig van ouders van toekom stige leerlingen. Deze norm stelt de overheid voor het verlenen van subsidie. De eerste contacten met het college van B en W van Heiloo zijn inmiddels al gelegd. Freinetonderwijs is een type onderwijs, waarbij de eigen belevingswereld van het kind een uitgangspunt is. De kinderen leren zelfstandig werken en hebben wanneer ze naar voortgezet onderwijs moeten na de lagere school, zeker geen achterstand op kinderen die een meer traditionele vorm van lager onderwijs hebben gehad. Heeft u nog vragen over het Freineton derwijs of wilt u uw kind inschrijven, dan kunt u donderdag 14 april terecht in het Open Huis, waar de Stichting Freinetschool Heiloo een informatie avond organiseert. Voor die tijd kunt u terecht per telefoon bij: 072-334694/ 334002/333061. OPBRENGST KOLLEKTE RHEUMAFONDS De landelijke aktie voor het Nationaal Rheumafonds in de week van 7 t/m 13 maart j.l., heeft in Heiloo een be drag opgebracht van 7.705,27 (vo rig jaar 7.964,43). De Federatieve Vrouwenraad bedankt alle kollektan- ten die bijgedragen hebben tot het wel slagen van deze kollekte. Weer extra dank aan een rheumapatiente die bijna 3 wijken gelopen heeft en aan een dame die 3 bussen gehaald heeft. Mocht U door omstandigheden de kol- lektant gemist hebben, dan kunt U alsnog uw bijdrage storten op giro 324* t.n.v. het Nationaal Rheumafonds te Den Haag. Nogmaals iedereen hartelijk bedankt en graag tot volgend jaar. Namens de Fed. Vrouwenr. Heiloo M.C. Pladet SCHOONHEIDSSALON MARIJKE Aan de Oud Burgerlaan 16 heeft MEVROUW Franse een schoonheids salon geopend die zij de naam Marijke gaf. Nadat zij veertien jaar in de -ver pleging had gezeten zag zij de op leiding voor schoonheidsspecialiste als een goede aansluiting. Zij heeft zich bovendien altijd zeer tot dit beroep aangetrokken gevoeld. Mevrouw Fran se volgde haar opleiding bij Gerda Siemer in Amsterdam, waar zij in 1982 haar diploma behaalde. Intussen heeft zij verschillende aanvullende cur sussen gevolgd manicuren, kuur- behandeling en zij is in opleiding voor pedicure. Er wordt uitsluitend met na tuurlijke produkten gewerkt. De salon is bijzonder smaakvol ingericht, an tiek en modern zijn fraai gecombineerd en bieden zo een rustige omgeving om de clientèle volledig te laten ontspan nen. Wie een .schoonheidsbehandeling wenst kan bellen met tel.nr. 336015.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 11