I /<outino EGMOND SPORT EN SPEL VERENIGINGSAGENDA AKERSLOOT AKERSLOOT AUTO WAS-ACTIE DOOR ROWANS FEESTEN IN HET JOODSE LEVEN Bij besteding van elke 10 gulden ontvangt U een M.V.H.-paaslot W.A.0.-A.A.W. BELANGENVERENIGING HEILOO ltolslht®llii©lk w@yw<i aktieduur van 28/3 tot 3/4 MEERV0GELS HANDBAL AKERSLOOT Meervogels dames junioren 1 Meervogels-Z.A.P. 6-3. Meerv.1-C.S.V. 111-6 Meerv. 1 - Bato 19-3 Overige uitslagen MEERVOGELS VOETBAL A A AND THE DOCTORS IN DE STOREY CLUB PAASCONCERT IN DE SLOTKAPEL T.V.'t VENNEWATER FORESTERS NACHTLOOP 1983 BILJARTCLUB LA STRADA DAMESBILJARCLUB H.F.S. UITSLAGEN BRIDGECLUB SANSAT0UT d.d. 28-3-1983 Ui l KIJKPOST 30 MAART 1983 HAF Dinsdag 12 april dia-avond met vrij onderwerp. Houtbond FNV Vrijdag 8 april: feestelijke jaarvergadering in sporthal 't Vennewater. Aanvang: 20.00 uur. Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen Vrijdag 22 april: bespreking van de opera 'Die Tauberflöte" van W. A. Mozart in De Vest te Alkmaar. Aanvang: 20.00 uur. Entrée: 10,-. Opgeven voor 1 april bij: mevrouw Zeiss, uit Winkel (tel. 02244-1434). NIVON Zaterdag 9 april, excursie naar sluizencomplex IJmuiden, per fiets, trein of auto. Informatie: fam. Weerheijm, Kruysakker3, Heiloo, (tel. 330224). Postzegels Maandag 4 april. Ruilbeurs van Ned. Ver. van Postzegelsverzamelaars, afd. Alk maar. Plaats: Aula Rijksscholengemeenschap, Robonsbosweg 11, Alkmaar. Open van 10.00-17.00 uur. Informatie: F. C. Erkamps, tel. 072-128320. Federatieve Vrouwenraad Donderdag 7 april informatiemiddag cursus 'Vrouw en Millieu' in het Open Huis. Aanvang: 13.30 uur. Oecumenische Werkgroep Woensdag 13 april: lezing over "Feesten in het Joodse leven" door Rabbijn Van Voolen. Aanvang 20.00 uur in Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat, Heiloo. Entree/5,-- p.p. Wogdik Vrijdag 1 april: klaverjasdrive en loterij in La Strada. Aanvang 20.00 uur. Buk Buk Vrijdag 1 a pril: "Last remark of Beau geste", speelfilm. Aanvang 21.00 uur. leden 2,-- en niet-leden ƒ3,-. Zondag 3 april: muziektheater De Nieuwe Snaar. Aanvang 21.30 uur. Leden 3,-- en niet-leden/5,--. UITSTEKEND SPEL VAN FALKLAND IN „EEN DOOS VOL KRUIMELS" Falkland had dit keer niet bepaald een vrolijk stuk op haar repertoire ge nomen. Eny, een gewezen nachtclub zangeres, komt terug van een ontwen ningskuur in een kliniek voor alcohol verslaafden. Ze wordt opgevangen door Jimmy, een derderangs akteur die nog steeds van grote rollen droomt en door Toby, een vrouw die denkt dat alles in het leven alleen maar om „mooi zijn" draait. Drie mensen op de rand van een emotioneel bankroet. De dochter van Eny, Polly, is de enige met een nuchte re kijk op het leven. Marian Scholte speelde de rol van Eny, een zware opgave, maar zij wist de vele emoties op uitstekende wijze over het voetlicht te brengen. Ze had in Frans v.d. Graaf (Jimmy) een prima tegenspeler, evenals aan Nellie de Boer, die de rol van Toby speelde. Bepaald ontroerend was de rol van Katja Bais, warm en vol overtuiging zette zij een jonge vrouw met een nuchtere kijk op het leven, neer. Lou Tanner, Bob Steenstra, bleef een beetje vaag en kwam niet helemaal uit de verf. Bert Klunder wist, als Manuel, van de ze kleine rol iets aardigs te maken. Jammer was dat met „open doek" gespeeld werd. Het publiek wist soms niet waar het aan toe was en zo bleef b.v. het applaus voor de pauze uit. In de overgang van het 2e naar het 3e bedrijf, werd de zaal een beetje on rustig, omdat het niet wist of het stuk uit was of niet. Dit alles neemt niet weg, dat Falk land zich met „Een doos vol kruimels" weer van zijn beste zijde heeft laten zien. H E I L O O Hoewel met het aanbreken van de lente alles er weer wat frisser uit komt te zien zullen de sporen van de winter nog lange tijd aan uw auto blijven zitten. Om hier wat aan te doen heeft de Rowan-afdeling van de scoutinggroep „Kaninefaten" te Heiloo een grote autowas-actie georganiseerd op zater dag 2 en zaterdag 9 april. Op die data kunt u uw auto op het terrein bij de Willibrorduskerk aan de Westerweg vakkundig laten wassen voor slechts 4,50, en het is bovendien voor een goed doel. Om het aanbod een beetje te spreiden en zo te voorkomen dat u moet wachten verzoeken wij u van te voren een afspraak te maken. Als u op 2 april een afspraak wilt maken kunt u bellen naar: Charles Corbett, tel.: 334227, voor 9 april kunt u trecht bij: Marco de Vries, tel.: 331120. Zonder afspraak bent u natuurlijk ook welkom! Terwijl Uw auto gewassen wordt kunt u een dia-serie over de Kaninefaten bekijken in de grote legertent, waar u voor twee kwartjes ook een kop koffie kunt nuttigen. Hopelijk tot ziens op 2 of 9 april. ^/LO° Op uitnodiging van de Oecumenische Werkgroep komt Rabbijn Edward van Voolen naar Heiloo. Wij zijn blij hem te mogen ontvangen op woensdag 13 april. Rabbijn Van Voolen leidt de Liberaal Joodse Gemeenschap in Arnhem en is tevens werkzaam binnen het Joods Historisch Museum te Amsterdam. Op ons verzoek zal hij een inleiding houden over „Feesten in het Joodse leven". Hoe worden feesten als Poerimfeest (gedachtenisfeest aan geredde Perzische Joden), Jom Kipoer (Grote Verzoen dag), Pesach (Pasen) en Soekot (Loof huttenfeest), gevierd in gezin/familie en Synagoge? Zéker zullen deze dagen ons meer gaan aanspreken en wellicht herkennen we gebruiken en handelingen in onze rituelen. Uiteraard zal er gelegenheid zijn uw eigen vragen te stellen. Deze avond staat open voor iedereen die belangstelling heeft voor het Joodse leven én de Joden om ons heen of ver weg. Welkom op 13 april, kerkgebouw Noordergeeststraat te Heiloo. De zaal is open vanaf 19.30 uur en we willen beginnen om 20.00 uur, precies. Kosten 5,- p.p. DRUK PAAS PROGRAMMA BUK BUK Rond de Paasdagen is er veel vertier in Buk Buk. Het begint vrijdagavond met de film "Last remark of Beau Geste", een komische speelfilm on der regie van Marty Feldman, die zelf tevens een van de hoofdrollen speelt. Aanvang 21.00 uur; entree leden ƒ2,-; niet-leden ƒ3,-. Zaterdag 3 april speelt de Schager formatie Cartouche op de Buk-zolder. Hun muziek valt het best te omschrij- vefi als Latin rock. Aanvang 22.00 uur; entree leden 2,-, niet-leden 3,--. Op eerste Paasdag kunnen jong en oud genieten van muziektheater De Nieuwe Snaar. Het muzikale program ma wordt gedragen door humor en theatralen vondsten. Aanvang 21.30 uur; entree leden 3, niet-leden ƒ5,». Tenslotte op maandag 4 april de in Heiloo bekende en geliefde formatie Double Use. De vrolijke popmuziek van deze groep is te beluisteren van af 15.00 uur. Entree leden 3,-; niet-leden 5,-. JUBILEUMAVOND FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO Op dinsdag 22 maart vierde de Fed. Vrouwenraad Heiloo haar 20-jarig jubi leum met een optreden van Dorien Mijksenaar in Theater de Beun. Mevr. B.E. Ouwendijk-v.Erven opende de avond met een woord van welkom aan alle aanwezigen en genodigden, waarna mevr. B.G.M. Zemel-Lucassen de 4 voorzitsters van de afgelopen jaren, de dames J.H. Pesman-v.d. Tak, A.M.E. v.d.Zee-Mandersloot, H. Hoekstra-de Bruyne en B.E. Ou- wendijk-v.Erven een mooie corsage opspelde. Daarna was het woord aan Dorien Mijksenaar, die met de heer Jo Spiers aan de piano ons de hele avond uiter mate geboeid heeft met haar program ma „Veertig en Vrouw". Dit program ma, dat was opgebouwd rondom haar eigen leven maar ook rondom vrouwen in het algemeen, gaf met conferences en liedjes momenten, situaties en ge voelens weer, die we allen uit eigen er varing kennen. Moeiteloos wisselde zij van onderwerp en van stemming, en de volle zaal was muisstil, of het nu een liedje over haar schooljeugd, over een meisje aan de lopende band in een wapenfabriek, een vermoeide huis vrouw of iets anders ging. Na de pauze was het programma meer feministisch getint en ook dat was heel afwisselend: serieus, humoristisch, ironisch, vragfend (maar nooit kla gend), konstaterend of wat dan ook. Kortom, het was een grandioze avond, die met een daverend applaus beloond werd. Mevr. Ouwendijk sprak een kort dank woord en overhandigde Dorien Mijkse naar en Jo Spiers een boeket bloemen waarna mevr. A.J. Glijnis-Breeman al le afgevaardigden van de vrouwenver enigingen vroeg naar voren te komen en haar warme waardering uitsprak voor de vele initiatieven, die zij ge zamenlijk ondernemen. Ieder kreeg daarna een prachtige roos overhan digd. FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO Kursus vrouw en milieu In samenwerking met de Provinciale Vrouwenraad Noord-Holland, wil de Federatieve Vrouwenraad Heiloo in het voorjaar met de kursus Vrouw en Mi lieu beginnen. Deze kursus zal gehou den worden op dinsdagmiddag,19 april, 26 april, 3 mei en 10 mei van 13.30- 15.30 uur in het Open Huis te Heiloo. De kosten van de kursus bedragen 20,- voor de gehele kursus. De kur sus Vrouw en Milieu wil vrouwen mi lieu-bewust leren handelen. Vrouwen kunnen een grote invloed hebben op het milieu door: - een bewust inkoopbeleid - een zuinig watergebruik - de keuze van wasmiddelen - energiebesparing - een verantwoorde aanschaf van apparaten - het scheiden van huisvuil - een verantwoorde voedingsgewoonte - invloed uit te oefenen op de be leidsmakers Over deze dingen willen wij met el kaar praten. Het programma wordt in overleg met de deelneemsters sa mengesteld. Voorafgaande aan de kursus zal een informatiemiddag gehouden worden op donderdagmiddag 7 april om 13.30 uur in het Open Huis, waarvoor van harte uitnodigen. Toegang is gratis. Voor nadere inlichtingen en/of opgave voor de kursus kunt u zich wenden tot mevr. L. Schols, tel. 333718; mevr. W. Vogel, tel. 331220. Tijdens een bespreking januari j.l. van het samenwerkingsverband W.A.O. Alkmaar - G.M.D. zijn een aantal afspraken gemaakt t.b.v. alle A.A.W. en W.A.O.-verzekerden in Noord-Hol land. Het betreft hier veelal afspraken omtrent overleg- en onderzoeks proce dures tussen W.A.O.-er/A.A.W.- er en arbeidsdeskundigen, verzekeringsge neeskundigen, wettechnische beoorde laars, huisarts, arbeidsburo of G.M.D.- funktionarissen. Voor meer informatie 072-331840. Verder de mededeling dat ons bestuurs lid Wil. Braids Heiloo vertegenwoor digd in het samenwerkingsverband Alk maar, elke laatste maandagmorgen (te 09.00 uur) van de maand, is er spreekuur in het Trefpunt', Westerweg 294, inlichtingen tel. 072-331840. Het Bestuur. VLTJf V/ AVXS KATHOLIEK VROUWENGILDE Werkgroep gemeentelijke herindeling voorraad Stmdl HEILOO Woensdag 23 maart 1983 hield het katholiek Vrouwengilde haar jaarlijkse koffieochtend in de koffiekamer van de Moeder Gods parochie. Op deze och tend werd er begonnen met 'n ge zamenlijke Eucharistie-viering voorge gaan door Pastor Harte met voorbe reiding van eigen leden. De collecte op deze ochtend gehouden, was voor 't projekt van de vastenaktie "Zambia" Daarna werd er bij de koffie 'n dia serie van Oud-Heiloo getoond door de heer v.d. Kommer. Het was een zeer interssante ochtend, daar er in Hei loo zeer veel verandert is de laatste jaren. Degene die er deze ochtend niet waren hebben echt heel wat gemist! De stichting Oud-Heiloo vraagt nog meer leden, om deze belangrijke vereniging te steunen. De bus voor het jaarlijkse uitgaansdagje is reeds vol geboekt. KIEZEN, WAT DOE JE MET JE LEVEN Op de woensdagochtenden van 9 en 23 maart j.l. was er gelegenheid deel te nemen aan de diskussie over het lan delijk gespreksonderwerp „Kiezen, wat doe je met je leven?", een onder werp, waarbij we allen betrokken zijn en waarbij we best eens stil mogen staan. Bijna ieder moment van ons leven staan we, vaak onbewust, voor een keuze. Soms keuzes, die vrij on belangrijk zijn, zoals de samenstelling van ons dagelijks menu, de volgorde van onze werkzaamheden, enz. maar ook vaak keuzes, die dieper in ons leven ingrijpen, als beroep, woonplaats, trouwen of samenwonen, wel of geen kinderen. Aan de hand van een aantal door de ge spreksleidster, mevr. F. de Vries- Visscher, opgestelde vragen leerden we beter aanvoelen en inzien hoeveel faktoren er bij het maken van een „keuze" meespelen en hoe klein je eigen inbreng daarbij veelal is. Maar juist dit kleine deeltje „eigen inbreng" en eigen „verantwoordelijkheid" daarbij maakt dat we ons in het leven niet geheel laten leiden, doch toch tel kens weer, hoe miniem ook, onze eigen weg bepalen. Het waren twee fijne ochtenden, waar in een goede sfeer van gedachten gewisseld werd. De inbreng van onze vertrouwde gespreksleidster was als altijd weer zeer veelzijdig en positief en de keuze voor onze voorzitster, mevr. H. Gronert-Wentzel, was, wat de dankwoorden betreft, dan ook niet moeilijk. Zij kon alleen maar lovend zijn! Exkursie rond het IJsselmeer Nee, de goedkeuring van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hebben de weer goden, niet gekregen op donderdag 17 maart. Op onze exkursledag viel een fijne motregen. We reden via Hoorn naar Enkhuizen en toen over de dijk naar Lelystad. Al spoedig stopten we in Urk voor een kof fiepauze en konden daarna het oude vissersplaatsje en de haven verkennen. Daarna door Gaasterland naar de Ga- kamadammen, waar we een bijzonder uitgebreide lunch gebruikten in een sfeervol restaurant. Het uitzicht was uniek: over twee meren, t.w. de Fluessen en de Morra. Verder naar Hindelopen. Wat was daar veel te zien in het Hidde Nijland mu seum! Volkskunst, allerlei antieke ge bruiksvoorwerpen zoals een mangel- plank, een wiegetouw, een prikslee en de prachtige klederdracht van Hin delopen. De laatste pleisterplaats was Makkum. Velen van ons bezochten Tichelaars Aardewerk- en Tegelfabriek, waar we genoten van het kunstzinnige Makkum- mer aardewerk. Anderen bekeken het plaatsje, want het was inmiddels droog geworden. Het werd tijd om de terug tocht te aanvaarden. We reden lang; de IJsselmeerdijk en hadden een moo uitzicht op het Friese land met de ge huchten Piaam en Kornwerd. Op de afsluitdijk zagen we het beeld van de dijkwerker, dat vorig jaar is onthuld. Een mooie rit door de Wieringer- meer volgde en nog voor zes uur kwa men we weer in Heiloo aan. Het was een fijne, interessante dag gewest. Daar deze exkursie de laatste van dit seizoen was, werden de exkursieleid- sters, de dames A. ter Haar (die jam mer genoeg wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn) en I. Rus door mevr. Gronert heel hartelijk bedankt-voor de voortreffelijke wijze, waarop zij de exkursies hadden geleid. NOGMAALS BEROEP OP VRIJWILLIGERS Het NIVON zit weer vol met plannen voor het winterseizoen 1983/1984. Maar of ze allemaal verwezenlijkt kun nen worden ligt aan de grootte van de groep vrijwillige medewerkers(sters). Op woensdag 9 februari hield het Nivon een buitengewone ledenvergadering waar over dit probleem, het tekort aan medewerking, al gesproken werd. Woensdag 23 maart, op de jaarverga dering, kwamen deze problemen weer uitvoerig aan de orde. De kleine groep van Nivon-leden die bijzonder aktief is (ongeveer een 30-tal), moest tot voor kort het veelomvattende winterpro- gramma etc. uit helpen voeren, waar van andere leden, maar vooral 80% niet-leden profiteren. Dat betreft voor de kursussen Kreativiteit. In dit verband werd dan ook de suggestie ge daan minder kursussen te houden. Daarover zal de bestuurswerkgroep zich nog beraden. De evenementen- groep kwam met een aantal aantrekke lijke aktiviteiten. We willen daarvan noemen een weekend op een natuur vriendenhuis, gewijd aan Turkije. De geologiegroep doet het goed, het ligt in de bedoeling met een derde kursus te komen. „Ouderwijs-onderwijs" en „Iedere tijd is leeftijd" worden voortgezet in het volgend wintersei zoen, evenals het kinderwerk, met Pappod. De jaarverslagen, over 1982, werden goedgekeurd. Wel werd er enige tijd gediskussieerd over de financiële situ atie, ook t.a.v. samenwerkende organi saties. Evert v.d. Woude stelde zich beschik baar voor een plaats in de bestuurs werkgroep. Door de uitvoerige diskussies, moesten de dia's van Roel Bennen, over Zwit serland, vervallen. Tijdens de Raadsvergadering van 23 februari 1983 is uitvoerig gediscussieerd omtrent de instelling van een commissie of comité tot behoud van de gemeente lijke zelfstandigheid. Het college van B. en W. is na rijp beraad tot de slotsom gekomen dat het formeren van een werkgroep de voor keur verdient. Deze werkgroep dient volgens het college te bestaan uit de leden van het college, alsmede 4 door de gemeenteraad aan te wijzen raadsleden. Men heeft voor deze vorm gekozen, omdat alle leden van het college zich in bijzondere mate bij de gemeentelijke herindeling betrokken voelen. Op deze wijze kan men als college mede-verant woording dragen voor het wel en wee binnen het gemeentelijk gebeuren rond deze herindeling. Voorts dient de mogelijkheid te worden opengelaten om de werkgroep uit te breiden met een viertal burgers (niet- raadsleden). Van deze bevoegdheid zou de werkgroep naar eigen inzicht gebruik mogen maken. De werkgroep zal als enige doelstelling voor ogen moeten hebben: de bewerk stelliging van het behoud van de FREINETSCHOOL HEILOO Voor degenen die op de informatie avond van 10 november j.l. niet aanwe zig konden zijn, wordt 14 april a.s. om 20.00 uur in het Open Huis opnieuw een avond georganiseerd. Op deze avond zal informatie gegeven worden over het Freinetonderwijs in het alge meen en de konkrete plannen van de Freinetschool Heiloo in het bijzonder. Enkele leerkrachten uit het Freinet onderwijs zullen op deze avond aanwe zig zijn om te vertellen wat dit type on derwijs inhoudt. Eén en ander zal via demonstratiemateriaal uit de praktijk aanschouwelijk gemaakt worden. Ouders, die in deze vorm van onderwijs geïnteresseerd zijn, kunnen tevens op deze avond hun kinderen aanmelden voor de Freinetschool Heiloo. Ook kinderen die buiten Heiloo woonach- tiog zijn kunnen voor de school aange meld worden, die in principe a.s. januari 1984 zal beginnen voor 4- tot 6-jarigen en in augustus 1984 zal be ginnen voor 6- tot 12-jarigen. Wilt U eventueel verdere informatie, belt U dan één van de volgende tele foonnummers: 072-334694, 333061, 334002. De eerste wedstrijd van de tweede helft veldcompetitie, werd door Meervogels afgesloten met een overwinning. De .weergoden werkten niet mee en ook de dames van Meervogels brachten er het eerste kwartier niet veel van terecht, schoten van Wendy Kerssens en Mariel Beentjes troffen geen doel. De geblesseerde Annemiek en Corine Overpelt moesten vanuit de dug-out toekijken. Pas in de vijftiende minuut opende Wendy Kerssens de score, in de twintigste minuut was het 3-0, door een strafworp, en Maudy Kerssens die vanaf de cirkel scoorde, ruststand 3-1. Marie Jose Hollenberg die ook in de verdediging uitblonk scoorde uit een zgn. „aggie" 4-1De bal ging nu sneller rond alleen wachtte Meervogels niet op goede scoringskansen. Na een prima benutte strafworp van bibi Stolk en een afstandschot vermeld de het nu korrekt werkende scorebord een 6-3 overwinning. De regen maakte het veld moeilijk bespeelbaar. Meervogels kon deze keer beter uit de voeten. Door enkele goede akties en het missen van twee strafworpen door C.S.V"! ging de rust in met een 8-4 voorsprong. Na rust wist Meervogels de voorsprong vast .te .houden en zelfs, .uit tebreiden. De eindstand werd 11-6. De eerste helft was geheel voor Meervo gels. Bato kwam aanvallend er niet aan te pas door de goed sluitende Akersloot- se verdediging. De Meervogels aanval bewaarde de gehele periode de juiste rust en benutte de geboden kansen naar behoren. Bij 6-0 voor Meervogels kon Bato haar eerste doelpunt scoren d.m.v. een afstandsschot. In de 2e helft sloeg de kou toe. De nauwkeurigheid werd minder bij beide ploegen. Beide ploegen scoorden in de 2e helft nog 2 maal. Eindstand 9-3 voor Meervogels. Gezien het beeld van de wedstrijd een terechte overwinning. D. jun. 1 Meerv. - Z.A.P 6-3 H.jun. 1 Meerv. - B.K.C. 17-7 M. adsp. 1 Meerv. - Huiswaard 7-6 J. pup. 1 S.R.C. - Meerv. 7-7 M. pup. 1 Meerv. - Berdos 7-4 M. Welp 1 S.S.V.-Meerv. 5-1 In een aantrekkelijk duel moest zondag 1 zijn meerdere erkennen in K.V.V. uit Krommenie, dat met 0-3 wist te winnen. Deze uitslag is enigszins geflatteerd te noemen aangezien Meervogels echt niet zoveel minder was. Men liet echter vele opgelegde kansen liggen en daarmede is de einduitslag verklaard. Volgende week moet Meervogels tegen Egmondia aantreden. Overige uitslagen: U.S.V.U. 3 - zondag 2 1-0 Jun. BI - Flevo BI 3-1 gemeentelijke zelfstandigheid. Teneinde deze doelstelling te bereiken kan de werkgroep een aantal taken worden opgedragen, te weten: a. een taak in het kader van de formele gemeente wettelijke procedure; b. een taak in het kader van de politieke lobby; c. een taak in het kader van zogenaam de ludieke akties. Als toelichting op deze taakstelling kan het volgende nog worden opgemerkt: Ad.a. De taak op dit gebied zal bestaan uit het op de voet volgen van de wettelijke procedure en akties onderne men, waar dit mogelijk is. Ad. b. Op dit terrein zal de werkgroep voorstellen doen aan de frakties in de gemeenteraad; Ad. c. In dit kader liggen het stimule ren en eventueel organiseren van acties onder de bevolking. De vergaderingen dienen een openbaar karakter te hebben, zodat de burgers inzicht krijgen in het doen en laten" van de werkgroep. In de Raadsvergadering van woensdag 30 maart zal blijken of de gemeenteraad zich met het voorstel van het college kan Verenigen. Op le paasdag speelt in de Storey Club te Akersloot de bekende formatie „AA and the Doctors". Deze formatie bestaat uit Gerrit Veen (bassist), gespeeld hebbende in diverse Wild Romance formaties o.a. Vitesse en the Meteors, Rudolf Lentze (gitarist), Appie Alberst (zanger en saxofonist) en het middelpunt waar alles om draait en Hannes Langkamp (drummer). Aanvang van deze avond 9 uur. En op 2e paasdag houdt de Storey een play back wedstrijd. De prijzen voor deze play backwedstrijd zijn 50.25 en 15 gulden en als extra prijs voor de gene of groep met de beste creatie een meter bier of frisdrank. En elke deelnemer krijgt een gratis toegangsbewijs voor het storey popfestival op 30 april. Aanvang van deze middag is om 4 uur. Op 31 maart a.s. vindt weer het jaar lijkse Paasconcert plaats in de slot kapel van Egmond a.d.Hoef. Ongetwij feld heeft „Culturele belangen Eg- mont" een prima keus gedaan met de uitnodiging van „Musike Merlant". Dit ensemble, enkele jaren terug al ..eens-io-Egmond met een kerstconcert, bestaat voor deze uitvoering uit 3 le den, nl. Maria Rondèl, Ton Fjuysman en Han Tol. Ze brengen een program ma, getiteld „Van Passie tot Pasen", authentieke Paasmuziek en wat vro lijkheid, want Pasen is ook een beetje Lente! Alle leden van het gezelschap zingen en bespelen verschillende muziekin strumenten zoals: clavecimbel, blok fluiten, harp, luit, doedelzak, hakke bord, kromhoorn, enz. Een véélbelovende avond en een mooie gelegenheid voor een nieuwe kennis making van dichtbij en „live" van prachtige oude muziek in de sfeervol le entourage van de Egmondse slot kapel. Kaarten verkrijgbaar bij mevr. v. Beek, Julianaweg 61, tel. 02206-2271; en bij DHZ-zaak J. Groot, Slotweg 4. DOUBLE USE IN JOEB Het is alweer een tijd geleden dat de groep Double Use in Egmond-Binnen te zien was. Zondagmiddag 3 april a.s. zal de band dan weer het Joeb- gebouw aandoen. Ditmaal met nieuwe toetsenist. Rob van der Klooster, die sinds afgelopen herfst de band is ko men versterken. Double Use was in het verleden te gast bij VARA's popkrant, NCRV's Los- Vast en is te beluisteren op een twee tal kollektieve elpee's, nl. IJmond- pop en „A rits of hits". In mei zal de groep haar le single uitbrengen. De muziek van de band is strak, dansbaar en aanstekelijk. Naast nieuwkomer Rob op polyfone synthesizer, orgel en zang bestaat Double Use uit Paul Freid op gitaar en zang, Ruud van der Klooster op drums en zang en Wout Folmer op bas. Aanvang 15.30 uur. Zaterdag 26 maart werd het nieuwe seizoen geopend door het houden van enkele toespraken. Allereerst nam onze voorzitter T. de Visser het woord, die onze nieuwe leden uitlegde wat de verschillende functies van de commis sies zijn en Triij gaf informatie over de competitieteams. Trots vertelde hij over het ledenbestand dat was uitgegroeid tot 1100 leden, waardoor wij nu tot de 21 grootste clubs van Nederland behoren. B. Mak van de technische commissie gaf uitleg over het baanregelement en de baanindeling, hij benadrukte het lezen van de Tie-Break. De jeugdcommissie in de vorm van C. Holst voogd stelde zijn commissieleden voor en deed een oproep aan alle moeders om te helpen bij het verzorgen van het woensdagmiddagtennissen van de adspiranten. De volgende dag werd het openingstoernooi gehouden. Er stond vrij veel wind en de hemel was bedekt met donkere wolken zodat het ieder ogenblik kon gaan regenen. Gelukkig bleef het een hele tijd droog zodat er getennist kon worden. Om kwart voor drie waren de banen nat geworden en de wedstrijdleiding besloot om het toernooi te stoppen, desalniette min waren er mensen die zich door de gladheid niet van de wijs lieten brengen en dus rustig door speelden. Disconnec tion werd gevraagd om wat vroeger te komen vanwege de regen, weldra stoad de feestcommissie o.l.v. H. Renee te swingen dat het een lieve lust was. Er werd nagepraat over het toernooi en men betreurde het weer, wat vorig jaar zo had meegewerkt (zon en 20 graden). Al met al was het toch een mooi begin van het tennisseizoen. SPORTVERENIGING „OE FORESTERS" Hoe bet ook zij, de hossende menigte zet zien dan in beweging. De start is op het Foresterscomplex, waarvandaan het traject al is uitgestip peld. Aan U is het om het geheel tot een groot succes te maken. Kom zelf lopen maar neem zoveel mogelijk vrienden, familie en kennissen mee. U kunt lopen over 3, 6 of 9 km. Wij vertrouwen erop dat het weer ons gunstig gezind zal zijn, waardoor er geen enkele belemmering is om u op te geven. Dat kan op de avond zelf, maar wellicht is het verstandig om dat nu reeds te doen bij één van de volgende adressen: Boekhandel Piet Avis, Kees Bleeker, Stationsweg 46, tel. 331133, Henk v.Gurp, Vrieswijk 84, Willem Over- duijn, Honthorstlaan 32 Alkmaar, tel. 117496. Vrijdagnacht 15 april 24.00 uur is het zover. Dan zal het startschot klinken van de Foresters Nachtloop 1983. Over 3 afstanden zullen de eervollen elkaar betwisten om de le plaats, terwijl anderen zich tot doel stellen het traject te volbrengen. gaan halen, zodat de eindstand op 4-4 werd bepaald. Voor de derde ronde van de beker kompetitie werden nog gespeeld: Heeringa-Reyersen v. Buren, 1-0; Bos-V. Reus, 1-0. zodat de 8 finalisten voor de kwartfi nale, die op 29 maart gespeeld zal wor den nu bekend zijn. Voor de interne kompetitie werd de 27e ronde gespeeld met de volgende uit slagen: Creutzberg-Roele, 0-1; Wasscher- Werksman, Vi-V-x', Dekker-de Jong, V2-V2; Spanjer-Burgman, V1-V2; Avis- Kemper, 1-0; Alleman-Zeeman, 0-1; de Jager-Kloos, 1-0; Kracht-P. Onder water, V2-V2; Moeyes-Beyers, 1-0; De Graaf I-de Graaf II, 1-0; Koenders- Henkelman, 1-0; Slob-Wagenaar, V2-V2) Limmen-Ens, 1-0; Van Hoek- H. Reus, 0-1; de Krey-Landzaat, 0-1. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Op dinsdagavond 22 maart was het „open huis" in Heiloo, het strijdperk waar 50 schakers hun eerbetoon aan Caissa, de godin van het edele schaak spel brachten. Allereerst ontving het derde 8-tal van Oppositie het tweede 8-tal van de schaakvereniging Bergen en dat was zoals gebruikelijk weer een spannende aangelegenheid. Na het verstrijken van de officiële speeltijd had Bergen een voorlopige voorsprong van twee tegen één, doch verdere analyse bracht aan het licht, dat Oppositie uit de resteren de 5 partijen, toch wel drie punten zou J. Koedijk - P. Kaandorp 0-2, C. Nanne - B. Bakker 0-2, N. Timmer - P. Vos 1-3, P. Bijvoet - K. Berger 1-3,, A. Klaasse - R. Bruin 2-2, D, Nanne - A. Bakker 0-3, Leo Hoetjes - Rene Nanne 3-0, P. Bijvoet - C. Nanne 2-0, P. Pilkes - J. Hoetjes 1-3, P. Kaandorp - A. v.d.Velden 3-1, S. Houtzager - P. Pilkes 3-0, G. J. Beentjes - J. Bijvoet 3-0, Ron Nanne - J. Hoetjes 0-3. Er werden donderdag dertien partijen verspeeld waar wel weer het een en ander over te melden valt. Co Nanne is dit seizoen niet erg op dreef, ook donderdag verloor hij twee partijen en als dat zo door gaat eindigt Co met meer dan één keer zoveel bonuspunten dan dat hij wedstrijdpunten heeft. Bovenin wordt het dringen, wie zal dit seizoen kampioen worden? Nico, Adriaan of Kees? Of misschien dringt er nog een door naar de bovenste regionen. In ieder geval zal het er om spannen want er is nog niets zeker. Wat wel zeker is, is dat we a.s. donderdag tegen O.K.K. moeten spelen. En dat er voor iedereen een wedstrijd te spelen zal zijn. Allemaal komen dus. Dan nog even de vermelding dat Heer Vos een serie van 33 caramboles heeft gemaakt wat hem een moyenne van 7.16 oplever de. PONYCLUB HEILOO Verslag onderlinge wedstrijden 20 maart 1983. Om 10.00 uur werd begonnen met de dressuurproeven. Het parcours, dat door Ted werd neergezet, werd door de meeste deelnemers uitgereden. De dressuurproeven werden over 't alge meen heel aardig gereden. De grootste pechvogel van deze dag was Roland Thier. Hij kwam op weg naar de manege te vallen (niet van zijn pony, maar van zijn fiets) en brak zijn pink. Zo kon hij zijn titel van vorig jaar niet verdedigen. De uitslagen: Groep 1: 1. Camilla Stenvers, 116 ptn.; 2. Lisette Wijker, 113 ptn.; 3. Esther Jansen, 111 ptn. Groep 2: Sandra Scharlewie, 111 ptn.; 2. Danielle v. Voort, 110 ptn.; 3. Mila de Vré, 109 ptn. Springen: 1. Marion Schmersal, 77 ptn.; 2. Hennie Groot, 76/2 ptn.; 3. Esther Jansen, 76 ptn. Marjan v.d.Werf - Hanny de Jong 0-2, Marian de Wit - Harriet Eikenaar 0-2, Harriet Eikenaar - Hanka Boerhof 0-2, Ria v.Opzeeland - Marga de Vries 0-2, Veronica Becker - Gerry Nanne 2-0, Wil Vader - Gerry Nanne 2-0, Truus Buys - Marriët Kwant 2-0, Ella Schouten - Marjan v.d.Werf 0-2, Bep Nanne - Hanka Boerhof 0-2, Veronica Becker - Wil Vader 2-0, Truus Buys - Gerry Nanne 2-0, Ria Berger - Marian de Wit 2-0, Harriet Eikenaar - Ella Schouten 0-2, Marriët Kwant - Marga de Vries 2-0, Hannie de Jong - Wil Vader 2-0, Ria v.Opzeeland - Bep Nanne 2-0. We schieten inmiddels erg hard door onze competitie heen, en houden waar schijnlijk dit jaar niet eens veel maanda gen over. 18 april a.s. spelen we „thuis" tegen Waarland. 25 april willen we een „afvalrace" organiseren en 9 mei onze feestavond. De overige maandagen in mei kunnen we dan wat „vrij" spelen. A. lijn: N.Z: FAM: Mak 56/2 2. fam. Bakker 56 0.W. 1. Rootjes - Schouten 55 2. fam. Kramer 53/2 B. lijn: N.Z. 1. fam. Kaashoek-67 2. fam. Dolmans 51Vi 0.W. 1. Post-Tensen 61 2. mw. de Vries - Haafkens 52 C. lijn: N.Z. 1. ds. Fller-Stolk 56!h 2. fam. Slob 5U/2 0.W. 1ds. Meyering - Werdmuller 55 2. fam. Boersen 50IA D. lijn: N.Z. 1ds. Fijma - Goldsteen (55) 62 2. fam. Vreeswijk 50/2 0.W. 1. mw. Gallee-Bader 57 2. ds. Cornelissen - de Wild 54 E. lijn: N.Z. 1. ds. de Vries - de Geus 61 2. ds. v.d.Goot-Lohr 56 0.W. 1. fam. Moscou 62/2 2. Elders-de Geus 48/2 F. lijn: N.Z. 1. ds. Oosterling-Slemmer 54/2 2. Dijkstra-Jansen 51/2 0.W. 1Krieger -Overtoom 57 2. fam. v.Gans 54/2

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 14