o naanleg -Tuinonderhoud 4 The friendly new soft drink with the funny name. SJOERDS SPORT echte ikaliaanse fieufien 1 wielinga Voor alles wat SPORTHAL 7VENNEWATER CAFÉ ANS ENARES DE WIT Voor bruiloften en partijen Voor een gezellige zit en een goed glas bier 1PR Heiloo (fes 73, 1850 AB Heiloo 17)2 PT Heiloo Opgericht 30 oktober 1975 Honkbal Softbal BSC Heiloo Waar moet ik zijn? EREERHUGOWAARD I T VERZINKEN - COATEN Badafmeting: 15.60 x 1.55 x 3.00 m. EDISONSTRAAT 2 Industrieterrein De Zandhorst Postbus 21 1700 AA HEERHUGOWAARD Tel. 02207 - 18010* Gespecialiseerd in buitenlandse bieren Ook voor uw vergaderingen en familiefeestjes Hans en Jopie Oudejans Tel. 072-337090 Voor al uw Base- en Softballartikelen/geschenken. Op aanvraag zenden wij u gaarne uitgebreide informatie Marktplein 9B 1721CK Broek op Langedijk. Tel.: 02260-65 22 v Dagelijks geopend van 12.00-15.00 en 17.00-23.00 uur. Alle gerechten kunnen worden afgehaald. Kennemerstraatweg 107 -1851 BC Heiloo - Telefoon 072-338080 Goede parkeergelegenheid. Heiloo Vennewatersweg 18 JANUARI 1984 i aneghem pe Clnb Heiloo van een twintigtal teams in verschil lende kategorieën. Italië Naast alle sportieve uitingen is er een intensief en bloeiend verenigingsleven bij BSC Heiloo. Daardoor was het dan ook mogelijk dat in 1983 een gro te groep honkballers (met aanhang) gezamenlijk een (vakantie-)reis onder nam naar de Italiaanse kustplaats Li- vorno. Bezoeken werden gebracht aan wedstrijden om het Europese kampi oenschap honkbal en natuurlijk wer den er zelf ook wedstrijden gespeeld, onder andere tegen gastheer Londi Livorno. Een centrale ontmoetingsplaats voor alle verenigingsaktiviteiten is de gezel lige kantine "De Vergulde Tok", gele gen op ons kompleks aan 't Venne- water. Eigen haard BSC Heiloo is de trotse gebruiker van een geheel eigen kompleks met zowel een modern "Amerikaans" honkbal- veld als een geheel eigen softbalveld. Als hulpmiddelen bij de training kan gebruik worden gemaakt van "werp- machines", die opgesteld worden in een aparte "slagtunnel". Met veel zelfwerkzaamheid is in de voorbije jaren door leden gewerkt aan de bouw van vele voorzieningen op het veld en de geheel eigen kantine met buitenterras. Tevens werden ruime en moderne kleedkamers geplaatst, kom pleet met warme douches. In 1983 werd toegevoegd een behandelkamer fysiotherapie, want ook aan dat on derdeel van sportbeoefening wordt bij BSC Heiloo onder leiding van deskun digen de nodige aandacht besteed. Trainingen BSC Heiloo kent het systeem dat elk team in principe zijn eigen specifieke training krijgt. Dat bègint al in de winter wanneer vele uren zaalakkom- modatie worden gehuurd om elk team een adekwate training te kunnen ge ven ter voorbereiding op het komende seizoen. Om een idee te geven welke akkommodaties en faciliteiten daarbij in het geding zijn: - wekelijkse trainingen in sporthal Het Vennewater voor selektieteams; - zaaltrainingen in een gymnastiek lokaal; - specifieke werperstrainingen in ver schillende zalen; en - specifieke slagtrainingen met behulp van de werpmachine in een industrie hal. En daarnaast kunt u regelmatig in de winterperiode meerdere BSC Heiloo- teams tegenkomen tijdens het trim men in park, duinen of Heilooër Bos. Legpuzzel Als eenmaal het seizoen daar is, wor den de trainingen verplaatst van de zaal naar het veld. Ook hier geldt weer: elk team zijn eigen trainer en zijn eigen trainingstijd. Selektie teams trainen zelfs tweemaal in de week. Elk jaar moet weer een enorme legpuzzel in elkaar gestoken worden om elk team te geven waar het naar onze opvattingen recht op heeft. Wie er voor voelt om (vrijblijvend!) eens een paar trainingen mee te ma ken, die leest elders in deze publikatie hoe te handelen. Meld je gerust aan de zaal op één van de opgegeven tijden. Elke vereniging heeft zijn parade paardje. BSC Heiloo heeft er zelfs meerdere en één daarvan is het eerste honkbalteam. Dit team speeltuin de landelijke tweede klasse van de KNBSB. Voor het seizoen 1984 is het team sterk van samenstelling veran derd en tevens in gemiddelde leeftijd verjongd. Ook is voor de technische begeleiding een nieuwe trainer-coach in de persoon van Rob Bus aan gesteld. Onder zijn leiding ziet de ver eniging het komend seizoen met ver trouwen tegemoet. BSC Heiloc besteedt veel aandacht aan de "aanstormende" jeugd. Het reserveteam honkbal bestaat uit jon gere spelers, waarvan de verwachting is dat er mogelijk in de nabije toe komst talentvolle spelers geschikt zijn voor het eerste team. In de competitie 1983 werden de verrichtingen van dit team bekroond met een kampioen schap. Voor de leiding van de vereni ging een aanmoediging door te gaan op de ingeslagen weg. Overige teams Vervolgens zijn er nog twee senioren teams honkbal, die de blauwe club kleuren hoog houden: senioren 3 en 4. Van deze teams zag senioren 3 even eens de inspanningen vorig jaar be loond met een kampioenschap, terwijl senoren 4 tweede werd in z'n klasse. Bij de jeugdteams tellen we dit jaar weer twee juniorenteams, een A- en een B-team, waarbij in het A-team de iets oudere jongens zijn verenigd, die al enige ervaring hebben in deze klas se. Tenslotte wordt de honkbalafde ling gekompleteerd door één aspiran tenteam (13-15 jaar) en twee pupillen- teams (9-13 jaar). Duidelijke trekker bij de afdeling soft bal is het eerste damesteam. Dit team speelt in de landelijke eerste klasse en is daarmee - samen met het Zaanse Odiz Frogs - het hoogst spelende soft- balteam van het rayon N.-Holland. Deze klasse werd bereikt via een fraai kampioenschap in 1982, maar de daarop volgende promotie was in 1983 geen beletsel om toch tot opmerkelijke prestaties te komen. Voor het seizoen 1984 zijn, enkele nieuwe namen aan het team verbonden, terwijl de techni sche leiding onveranderd in handen blijft van George Presburg. Naast dit team spelen de overige seni orenteams in het rayon N.-Holland. Op het moment van deze publikatie is nog niet geheel zeker of in 1984 even als vorig jaar in totaal 4 dan wel 3 teams hun opwachting zullen maken. Kennis en kunde Bij de jeugd beschikt BSC Heiloo in 1984 over één juniorenteam, één aspi rantenteam en één pupillenteam. In 1983 verkeerde de vereniging in de ge lukkige omstandigheid te kunnen pro fiteren van de kennis en de kunde van een Amerikaanse softbalspeelster, die enkele maanden bij de vereniging was. Speciaal de begeleiding in training en coaching van de jeugd hadden haar bijzondere belangstelling en de jeugd heeft er van genoten! In zulke gevallen blijken er in eens geen taalproblemen meer te bestaan. Momenteel worden serieuze pogingen ondernomen om ook in 1984 deze vorm van jeugdbegeleiding te kontinueren. Herensoftbal Eveneens softbal wordt gespeeld door twee herenteams. Het eerste team wist in 1983 kampioen van het rayon Noord-Holland te worden en daarmee was het negental gerechtigd deel te ne men aan de finalewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap. In Den Haag werd toen een vierde plaats be reikt. Op grond van die resultaten mag ook voor 1984 van de herensoft- ballers verwacht worden dat zij in de kompetitie weer hun visitekaartje zul len afgeven. Peanuts Tenslotte mogen in deze presentatie van de BSC Heiloo-teams de peanuts, de jongste jeugd tot ca. 9 jaar, niet vergeten worden. In teams, waar jon gens en meisjes samen optrekken, wordt een vereenvoudigd spel gespeeld. Kenmerkend is dat de bal niet wordt opgegooid of toegeworpen, doch' geslagen wordt vanaf een paaltje. Geïnteresseerden in de honk- of soft- balsport, die wel eens enkele trainin gen willen volgen bij één van de teams van BSC Heiloo, kunnen als volgt terecht: Softbal senioren dames: dinsdag vanaf 20.30 uur; Softbal junioren meisjes (15-18 jr): vrijdag vanaf 19.15 uur; Softbal aspiranten meisjes (13-15 jr): vrijdag vanaf 17.00 uur; - Softbal pupillen meisjes (9-13 jaar): vrijdag vanaf 18.15 uur; - Softbal heren senioren: vrijdag vanaf 20.30 uur; - Honkbal senioren heren: zondag vanaf 10.00 uur; - Honkbal junioren jongens (15-18 jr) zondag vanaf 13.00 uur; - Honkbal pupillen jongens (9-13 jr): zondag vanaf 11.30 uur; - Peanuts (tot 9 jaar): dinsdag vanaf 16.30 uur. Alle genoemde trainingen vinden plaats in het gymnastieklokaal aan de Burenweg te Heiloo, nabij het Witte Kerkje. De aspiranten honkbal jongens (13-15 jaar) trainen op zondag vanaf 19.00 uur in Sporthal Het Vennewater. Nadere informatie kan altijd ingewon nen worden bij: Jan Vermeer (honkbalzaken) 611103, Bert Kostense (softbalzaken) 330451, Ria Hogeslag (peanuts) 332199, of bij de bestuursleden: Otto Hoffmann (voorzitter) 330958 Paul van Langen (secretaris) 129258 Het secretariaat van de vereniging is gevestigd op Comanstraat 18, 1814 HS te Alkmaar. (Alle telefoonnummers kengetal 072) <s* löpengö Gedep. Merk groeit en bloeit...

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 9