VERENIGINGSNIEUWS U daar, met die caravan! .50 .75 OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO OVERIGE AKTIES EVENEMENTEN-AGENDA SPORT EN SPEL AGENDA VERENIGINGSAGENDA AGENDA LIMMEN AGENDA EGMONDEN DE FRUITHOEK ^(awlenAas tae4nensAcxj21 NU OPEN HAARDHOUT Q per zak O. YUCA op stam 3-4 toeven 5. WEEKENDREKLAME HEERENWEG 246-HEILOO t P" g% L VOOR AARDAPPELEN, GROENTE EN FRUIT in de winkel van H0UTENB0S aan deHeerenweg 246 te Heiloo donderdag 8 maart, vrijdag 9 maart, zat. 10 maart 2 kroppen Sla komkommer2.45 Jaffa Sinaasappelen, 20 voor4.50 Lombart's, 1 Vi kilo2.75 Eigenheimers, 5 kilo5.95 Bakschotel, 500 gram1.25 Rauwkost, 250 gram1.25 Ma.: Gare Bietjes, 500 gram0.49 Di.: Gesn. Koolraap, 500 gram0.49 Wo.: Hutspot, 500 gram0.49 Stoofschotel, 500 gram1.25 Tot ziens bij Aad Jolanda Wij zijn geopend van maandag t/m zaterdag. 7 MAART 1984 Zaterdag 10 maart. Communicatie vereniging Heiloo, parkeerterrein Het Hoekstuk. Tussen 10.00- 12.00 uur. Halen op verzoek: 334516. Scoutinggroep Victorie, hoek Kerkelaan/ Westerweg. Tussen 9.30-12.00 uur. Halen op verzoek: 333760. Maandag 12 maart. Rehobothschool, Holleweg 98. Van 11.00 tot volgende dag 7.30 uur. Maandag t/m woensdag: De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. Maandag t/m vrydag: Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, Westerweg, naast Fodimarkt, alle uren. Schillen, groente- en fruitrestanten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593). Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. (ontwikkelaar en fixeer gescheiden inleveren!) Overgebleven medicijnen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbatterijen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Schadelijke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaalweg 9a. Het gaat hierbij om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tri, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde We reld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamp- laan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Op reuma kun je niet bezuinigen Het Nationaal Reumafonds kon tot nu toe aan haar verplichtingen t.o.v. de reumapatiënten voldoen. Dat kon, dank zij de publieksbijdragen, want sub sidie van het Rijk is er niet bij. Die verplichtingen blijven echter in de toekomst - ook al in 1984 - bestaan. Daarom wordt er een beroep gedaan op de Neder landse bevolking, niet te bezuinigen op de collecte voor het Nationaal Reuma fonds. Reumapatiënten kunnen ook niet bezuinigen op hun ziekte en pijn. Bedenk dat, wanneer er tijdens de landelijke inzamelingsactie in de week van 12-18 maart een collectant bij u langs komt. Informatie: Nationaal Reumafonds, le Sweelinckstraat 62, 2517 GG Den Haag, telefoon 070-469696, postgironummer is 324 en het bankgironummer 70.70.70.848. Zoals ieder jaar wordt deze collecte in Heiloo georganiseerd door de Federa tieve Vrouwenraad. Het aantal collectanten loopt helaas terug. Daarom vra gen wij scholieren, schoolverlaters, werklozen en ieder ander die zich een uurtje vrij kan maken (dat is toch niet lang?) om een wijk 70 huizen) te lo pen. U kunt zich opgeven bij mevrouw Pladet, tel. 332410, het liefst aan het eind van de middag. We hebben nog± 40 collectanten nodig. Geeft u zich op! Hartelijk dank. Stille Omgang in Amsterdam. In de nacht van 17 op 18 maart: Stille Omgang te Amsterdam. Algemene intentie: "Dat de wereld gespaard moge blijven van onheil en haar heil wil verwachten van Jezus Christus, onze Heer". Vervoér per bus/ opstapplaats Willibrorduskerk (23.30 uur). Opgeven: 335936 (J. Zoon) 334556 (M. Koele- meijer), 02513-13855 (Boersen) of 02205-2928 (De Goede). Open avond alleenstaande ouders. Woensdag 14 maart: open avond voor alleenstaande ouders, georganiseerd door het Fiom-buro. Thema: Woogdij en omgangsregeling'. Aanvang. 20.00 uur op Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inl.: 072-118812. HOBBY CLUB PLAN OOST Wijkvereniging plan Oost gaat, na dat veel voorbereidend werk is ver richt, op 14 maart a.s. van start met de hobbyclub. Er zijn 35 aan meldingen varieërend van 6 t/m 12 jaar. We gaan in twee groepen werken. Een groep vanaf 6 t/m 9 jaar. (van half twee tot half vier) en een groep vanaf 9 t/m 12 jaar (van half 4 t/m half zes). Wat gaan we doen met de kinderen Figuur zagen, gipsgieten, schilderen, brooddeeg, boetseren, naaien, borduren, 'tekenen en figuursolde- ren. Iedereen is welkom Tevens kunnen we nog hulp gebruiken, vooral bij breien, naaien en bordu ren. De kosten zijn laag: f. 0,50 voor leden en f. 1,00 voor niet-leden. Ook kunnen we nog allerlei materiaal gebruiken zoals wol, garen, hout, verf, en gereedschap, zoals tangetjes figuurzaag, beugels en soldeerbout- jes. Ook om het brooddeeg te kunnen bakken zoeken wij een bakoventje b.v. Moulinex bakoven grill en een naaimachine. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Theo Beekhuysen, Kleine Olven 16, Heiloo, 072-333670. Tevens danken wij iedereen die ons bij de opzet van de hobbyclub al heeft geholpen met materiaal. STICHTING VAKANTIEREIZEN DOOR EN VOOR OUDEREN De Stichting verzorgt vakantierei zen voor ouderen vanaf 50 uit Heiloo, Alkmaar, Limmen, Akersloot en de Egmonden. De reizen naar Twente en Odenwald zijn volgeboekt, u kan wel op de reservelijst, voor de reis naar Zuid-Limburg, standplaats: Valken burg, Hotel Schaepkens van St.Fyt, vertrek zaterdagmiddag 25 aug. 1984, terug zaterdag 1 september 1984, zijn nog enkele plaatsen vrij. Over ons Hotel in Valkenburg behoeft weinig meer gezegd te worden: goede wijn behoeft geen krans. Er wordt door de hotelhouder, de heer Jaspers, iedere avond iets georganiseerd, vijf avon den dansen met orkest, een avond bingo en een prachtige show-avond. Deze keer staan er vier halve dagtoch ten op het programma. We denken hierbij aan èen bezoek aan het witte stadje Thorn, aan Eupen en Malmedy in België, aan de grotten van Remou- champs (België) en de Ruhr Stausee in de Eifèl (W.Dld.). U kunt gezellig koffie drinken in Valkenburg of Maas tricht. Het hotel Schaepkens van St. Fyt is een drie sterren hotel. Alle Bent u uw vakantie al aan het voorbe reiden? Waar naar toe, langs welke route? Wie gaan er allemaal mee dit jaar? Nog een vraag: wie rijdt er dit jaar? Is pa (weer) alleen de klos of mogen de anderen ook achter het stuur? Want u weet, dat iedereen, die ooit zijn rijbewijs B heeft gehaald, zonder meer de bevoegdheid heeft gekregen, daar een aanhanger achter te vervoeren, in uw geval dus: een caravan. We zijn nog niet uitgevraagd: is veilig thuiskomen een kwestie van goed caravannen of van puur geluk? Mens en materiaal heel houden, een paar duizend kilometer lang, mag volgens de ANWB geen zaak van toeval zijn. De ANWB wil u graag met een gerust hart op vakantie laten gaan en daarom geeft de sectie Rijvaardigheid al jaren lang trainingen voor het rijden met caravancombinaties. Koppelen, ma noeuvreren, rijden op de grote weg, alles waarmee u bij het omgaan met de caravan te maken krijgt, passeert de revue. De instructeurs zijn routiniers, die in de zomer voor de ANWB-Alarm- centrale op pad gaan om de gestrande combinaties uit het buitenland te halen. Elk jaar trekken deze instrukties veel deelnemers, en niet alleen beginners. Ook geroutineerde caravanners blijken telkens weer nieuwe foefjes op te kunnen doen, getuige de reacties. Geen gehannes meer op de bergpas, die net iets moeilijker was dan u dacht. Geen kromme tenen op dat nauwe straatje in dat prachtige Franse dorpje, dat u niet wou missen. Geen klamme handen wanneer u eens een stukje achteruit moet rijden op een verdraaid mooi, maar bochtig berg- weggetje in Noorwegen. Gerwoon, lek ker rijden met de caravan, én veilig thuiskomen. Cursus manoeuvreren ijdens een drie uur durende training kunt u alle kneepjes leren van het vooruit- en achteruit parkeren, langs de stoeprand of een camping. Een rondje vooruit rijden zal u waarschijn lijk geen zorgen baren, maar datzelfde rondje achteruit, hoe kijkt u daar nu tegen aan? U leert het op de training, niet omdat u het tijdens uw vakantie elke dag zult moeten doen, maar om in geval van nood uit de voeten te kunnen. Deze cursus wordt gegeven op afge sloten terreinen. De kosten bedragen 130,— voor een ochtend of een middag. Bij aanmelding van drie personen tegelijk gaat daar 10,— p.p van af. Cursus caravanryden Een caravan rijdt bij de gratie van uw auto, en niet omgekeerd. U maakt de dienst uit en niet de aanhanger. Zeker weten! Toch slingert de caravan wel eens meer dan u lief is, door de zijwind, door een passerende vracht auto, doet er niet toe. En wat moet u dan doen? Remmen, gasgeven, mee sturen, tegensturen? Dat antwoord moet u onderweg wel snél kunnen geven, want voordat u uitgepiekerd bent - of uitgediscussieerd met uw reisgenoten - bent u met have en goed aangeland op een plek die u niet had uitgekozen. De route waar de instructierit plaats heeft, bevat uiteenïoplende verkeers situaties. Er zijn zelfs twee routes bij, waar zware hellingen zijn opgenomen: een goede voorbereiding op het buiten land. Tijdens de rit neemt de instruc teur drie deelnemers mee, die beurte lings met elkaar meerijden. De prijs van de cursus caravanrijden bedraagt f 165,— voor een ochtend of een middag. Bij aanmelding van drie personen tegelijk gaat daar 10,— p.p van af. Caravan huren Wanneer u nog geen caravan heeft aan geschaft, bijvoorbeeld omdat u er niet zeker van bent of u met zo'n ding kunt omgaan, kunt u er voor een gering bedrag een huren. Uw auto moet dan wel van een trekhaak zijn voorzien. Bezit u al een caravan, komt u dan bij voorkeur met uw eigen combinatie, want daarmee bent u het meest ver trouwd. De huurmogelijkheid bestaat overigens voor beide cursussen. Denk bij de cursus caravanrijden aan het meenemen van een extra kenteken plaat. Aanmelding Het snelst kunt u een afspraak maken per telefoon: 070-264426 toestel 2468. U kunt keuze maken uit ongeveer 10 startplaatsen, verspreid door het hele land. Tot ziens op de training en goede reis deze zomer! Klaveijasclub EHK Maandag 12 maart: open drive, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Aan melden: 19.30 uur bij foyer. Inlichtingen en opgeven: mevrouw van Duiven- boden (335065), de heer Knegt (334056) of de heer Leurink (334366). Flashing Heiloo. Zaterdag 10 maart: programma in sport 't Vennewater: 17.00 uur: mini-mix A tegen Hillegom; Kadetten meisjes A - L. C. Players; Junioren meisjes A - Hoofddorp. 18.15 uur: Junioren jongens A - Hoofddorp; junioren jongens B - S.D.O.; Asp. jongens A - Rac. Beverwijk. 19.30 uur: Heren 1 - H.O.C.; dames 1 - Sea - Devils; Heren 3 - L.C. Players. t Vennewater Badminton Zaterdag 10 en zondag 11 maart: badmintonkampioenschappen van Heiloo. Schaatsen voor een piek. Zondag 11 maart: afsluiting schaatsseizoen De Meent met schaatsen voor 1,- tot 13.45 uur. Vanaf 14.00 uur: Nederlandse kampioenschappen prik sleeën D'66 Heiloo - Limmen Woensdag 14 maart: openbare afdelingsvergadering. Voor de pauze: het reilen en zeilen van de afdeling. Na de pauze: inleiding B. Swart over de rol van de overheid bij het sturen van de economie. Aanvang: 20.00 uur in het Open Huis te Heiloo. Vogelvereniging Kleurenpracht. Maandag 12 maart: contactavond met lezing door de heer Oey. Aanvang: 20.00 uur in zaal van de duivenvereniging achter sporthal 't Vennewater. Inl.: J. Baars (336227). Algemene Nederlandse Bond van Ouderen. Woensdag 14 maart: bingo-midag in 't Trefpunt, ingang Hoog en Laag 7a. Entree: 2,50. KKO- en AMBO-leden en zij die lid willen worden zijn welkom. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Woensdag 28 maart: populair-wetenschappelijke lezing door mevrouw R. Ous- soren over grafologie in de Geref. Kerk, aanvang: 20.00 uur. Toegang: leden 2,50, niet-leden 3,50. Wykvereniging Termyen Zaterdag 10 maart: tekenfilmiddag in de Hofdijkschool voor alle kinderen uit Heiloo. Toegang: 1,50 (leden) en ƒ2,- (niet-leden). Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 8 maart: schaak-dam-simultaan voor de jeugd. Aanvang. 13.30 uur in 't Oosthonk. Toegang: 0,50 (leden) 1,- (niet-leden). EHBO Donderdag 8 maart: oefenavond EHBO gaat niet door. HAF Dinsdag 13 maart: avond met gastspreker Nico Schieveen. Leden en andere belangstellenden zijn welkom. Aanvang: 20.00 uur in het Open Huis. Dinsdag 27 maart: avond met beste foto's en beste dia's van in totaal 6 leden. Aanvang: 20.00 uur in het Open huis. Kon. Maatschappy Tuinbouw en Plantkunde. Dinsdag 13 maart: dia-lezing door Ko de Korte over: "Zeevogelonderzoek in de Molukken". Aanvang: 20.00 uur: in zaal van Geref. Kerk, Noordergeest straat te Heiloo. Party van de Arbeid. Maandag 12 maart thema-avond van de federatie Noord-Kennemerland over "de verkondiging politiek en politie in Het Gulden VLies, Koorstraat 20 te Alkmaar. Forum-leden: P. Janssen (burgemeester, Hoorn). T. Waardenburg (commissaris van politie, Alkmaar) en W. Thomassen (ex-burgemeester, Rotterdam). Voorzitter: J. van Dijk, (kantonrechter, Hoorn). Aanvang: 20.30 uur: toegang: gratis. waarmogelijkheden van verschillen de bekende en minder bekende produkten. In de pauze kon men ge nieten van een lekker tomatenhapje terwijl ook de mogelijkheid werd geboden in het bezit te komen van enkele rëceptenboekjes. Verder werd een aantal fruitbakjes en bakjes met gedroogde zuidvruchten verloot. Na de pauze werden nog enkele films gedraaid en bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. De presi dente dankte de aanwezigen voor hun komst en de beide demonstratri- ces voor de gezellige avond, waar voor ze een bloemetje in ontvangst mochten nemen. kamers zijn voorzien van douche/ toilet. Er zijn twee liften. Kostprijs, compleet verzorgd, inclusief verzeke ring en excursies per persoon f. 560,- Er zijn nog alleen twee persoonska mers. Heeft u interesse neem con tact op met Hr. IJ. van der Blom, Vredenoord 79, Heiloo tel. 072- 336455 Mevr. H. Dekker-Idema, Kennemerstraatweg 177 Heiloo tel. 072-332528. Hr. W. Otte, Middel hof 31 Heiloo tel. 072-334213. Hr. J. A. Struif, Graaf Jankade 4 Alkmaar, telf. 072-111361. Mevr. J. Glorie- Sneekes, Hogeweg 197 Limmen. tel. 02205-2261, CURSUSSEN GEORGANISEERD DOOR DE NED. VER. V. HUIS VROUWEN BLOEMSCHIKKEN In het Open Huis wordt op de don derdagen 29 maart, 5 en 12 april door mevrouw H. Groot een cursus bloem schikken verzorgd. De aanvangs tijd is 10.00 uur. De kosten incl. bloemen zijn voor leden 50,-- en voor niet-leden 55,--. KUNSTGESCHIEDENIS Op dinsdag 20 maart wordt gestart met een uit 8 lessen bestaande cursus Kunstgeschiedemis o.l.v. me vrouw B. H. Tjemkes. De lessen wor den gegeven aan de hand van dia's en eventueel stencils. De opzet is chronologisch waarbij verschillende tijdperken en kunststromingen aan bod komen. De cursus wordt gegeven in het Open Huis. De kosten zijn 70,- voor le den en 80,-- voor niet-leden. Inlichtingen bij mevrouw A. Bikker- Zwijnenburg, tel. 330867 en bij me vrouw J. Bikker-Breugem, tel. 331273 NED. CHRISTENVROUWENBOND Dinsdag 28 febr. hield de NCVB haar maandelijkse bijeenkomst. Daar de leden in verband met de voor deze avond geplande "Groenten- en Fruit Show" een gast mochten uitnodigen, kon de presidente, mevr. Blijleven, ruim 85 aanwezigen welkom heten. Na opening met een gezang en ge bed gevolgd door een korte medi tatie over het scheppingsverhaal en diverse mededelingen, werd het woord gegeven aan de dames van de Stichting Propaganda Groenten en Fruit. Na de kennismaking met diverse exotische groente- en fruitsoorten, werd een serie dia's vertoond over de teelt en gebruiks- en be- NEEL De Amsterdamse popgroep staat na het winnen van de grote prijs van Nederland danig in de publieke be langstelling. Sinds die gedenkwaar dige hemelvaartsdag, waarop de finale van deze door Muziekkrant Oor, Vara, en Lochempopfestival georganiseerde, nationale talenten jacht voor popgroepen plaatsvond, kan Neel eindelijk doen, wat de groep zo graag wil: optreden. De be langrijkste factor in het geluid van de groep is de opvallende stem van de zangeres. Neel zegt: "Ik ben in de loop van de tijd vergeleken met Mar griet Eshuys, Siouxsie, Wanda Jack son, Lene Lovich, Martha van de Muffins, weetikveelallemaalwie. Ik word er doodziek van. Ik probeer een eigen stemgeluid te creëren. Mijn kracht is juist dat ik een oncon ventionele manier van zingen heb. Mijn logopediste werd gek toen ze me hoorde". De muziek wordt door Neel zelf "sensuele muziek" genoemd. De teksten gaan over prikkelende dingen en veel over gevoelens. Zaterdag 10 maart, aanvang 22.00 uur. Toegang: f. 5,00 (leden) en f. 7,50 (niet-leden). NIVON GAAT BEHOEFTE PEILEN Het Nivon gaat de behoefte aan krea- tieve kursussen peilen via een en quête onder haar leden. Men was niet tevreden over het resultaat in het sei zoen 19821983. Waar ligt de be langstelling, wil men weten. Ans Hermans deed deze mededeling na mens de werkgroep kreativiteit, op de jaarvergadering van het Nivon. Reina Mulder zei dat er plannen zijn voor een lang weekend over Neder land, in een natuurvriendenhuis en een avond over Denemarken met dia's, film en vertelling van sprook jes. Joop Weerheijm vertelde dat het de bedoeling is avonden te houden over het leven van de Indianen en het druggebruik. Verder bezoeken aan Haarlem met bezoek aan hofjes en het Frans Hals Museum en Enkhui zen om o.a. het buitenmuseum te gaan bekijken Evert v.d. Woude vertelde over het Nivon werkplat 19841986, dat bin nenkort gaat starten en dat van de deelnemers veel tijd zal gaan vra gen. De besprekingen vinden plaats in gewestelijk verband. Gestart gaat worden met een nieuwe kursus Ouderwijs onderwijs". Iedere tijd is leeftijd" wordt voort gezet in samenwerking met de Stich ting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo. Fred Mulder, penningmeester, die ook nu weer als voorzitter fungeerde, deed financiëel verslag. Naar voren kwam dat te veel beslag wordt gelegd op een te klein aantal medewerkers(sters). In dit verband trad Henny Hoving tot de werkgroep evenementen/natuurgroep toe. De groep geologie draait uitstekend en bruist van aktiviteit. De heer J.. Visser was hun woordvoerder. Hij heeft vele plannen. Eén der aanwezi gen bleek niet tevreden over het be leid t.a.v, het landelijk orgaan Toorts", wat blijkbaar door aan wezigen gedeeld werd. Het ledental steeg in 1983 tot 252. NIEUWS VAN DE P.V.D.A. AFD. HEILOO Eveline Herfkens in Heiloo De afd. Heiloo van de Partij van de Arbeid is er in geslaagd een voor aanstaand Tweede Kamerlid van de PvdA voor een spreekbeurt naar Heiloo te halen. Op maandag 12 maart a.s. zal Eveline Herfkens namelijk in de "Oud Inn" spreken over de gevolgen van de economi sche crisis in de geïndustrialiseerde wereld voor de Derde Wereld lan den. De aanvang is 20.00 uur. De afgelopen maanden heeft de PvdA in Heiloo een enquête onder haar leden gehouden. De respons is zeer hoog: meer dan 90%. Toch streven we naar 100% reakties. Willen daarom die leden, die de en quêtecommissie niet heeft kunnen bereiken, kontakt opnemen met Cora van Dantzig, tel. 335137. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. Op 28 febr. werd het programma verzorgd door de voorzitter, de heer IJpelaan, die een aantal van zijn klankdiaseries vertoonde. Het werd een bijzonder geslaagde avond met een opkomst van bijna alle leden. De Hr. IJpelaan is in deze materie al vergevorderd. Mooie dia's, in de juiste volgorde met de juiste timing gebracht en begeleid door goed ge kozen muzikale klanken. Vooral het laatste is bij klankdia's belangrijk en helemaal niet makkelijk. Al met al een perfecte avond. Wij noemen o.a. "Bergtocht door een bepaald gebied van Zwitserland", "Alpen flora", "Spiegelingen", "Daken" en "Zand en Zee". FLANKEREND BEJAARDENBELEID IN DISKUSSIE De inspekteur bejaardenoorden van de provincie Utrecht, de heer C.K. Nab, sprak op 24 februari en 2 maart over een aantal belangrijke zaken het ouderenbeleid betreffende. Dit als onderdeel van kaderscholing van de Alg. Ned. Bond voor Ouderen (A.N.B.O.), regio Alkmaar. In het algemeen sprak de heer Nab over de verzorgingstehuizen en pro blemen welke zijn ontstaan door de opgelegde bezuinigingen, door de regering, en die nogal drastisch zijn. In dit verband betrok de heer Nab ook het opnamebeleid in ziekenhuizen en verpleegtehuizen. Ten aanzien van bewonerscommis sies van verzorgingstehuizen, meen de spreker dat de bonden een onder steunende taak hebben, evenals de mogelijke vertegenwoordiging in besturen van stichtingen. Het was een onderdeel van het betoog Voetbalvereniging Limmen Zondag 11 maart: Limmen 1 - ADO'20 (oefenwedstrijd, 12.00 uur) en SVW'27 2 - Limmen 2 (11.00 uur). Vierde Noordermolenloop. Zondag 11 maart: polderloop over 5, of 12 km. of halve marathon georgani seerd door de Limmer IJsclub. Start en finish: sporthal d'Enterij. Inschrij ving: vanaf 9.30 uur. Start: 10.30 uur en 10.45 uur (halve marathon). Kosten: geen herinnering 1,50 (5 en 12 km.) en 3,50 met herinnering: 2,50 (jeugd), 3,50 (5 en 12 km.en ƒ5,- (halve marathon). Kinderfilm in Sint Maarten. Zondag 12 maart: "Dik Trom in het circus", een Nederlands gesproken jeugd film (6-12 jaar) in Parochiehuis Sint Maarten. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: ƒ1.-. John Lux Linden in 't Haasje Zaterdag 10 maart: optreden van John Lux Linden, bestaande uit John Schuur man, Kaz Lux en Pierre van der Linden, in café 't Haasje te Egmond-Binnen. Voor 22.00 uur vrij entree. van de heer Nab over demokratise- ring. Belangrijk was wat spreker ver telde over het flankerend bejaarden beleid, wat de regering propageert en daarover informatie heeft gegeven via een uitvoerige, maar ook een uit treksel van, een uitgave van het Mi nisterie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. Het is gratis te krij gen bij W.V.C., afd. voorlichting, postbus 5406, 2280 HK te Rijswijk (Z.H.), tel. 070—949233. N.M. THE PIN-BASKETS IN JOEB The Pin-Baskets komen uit Leeu warden en hebben een moeilijk te omschrijven repertoire door de ver schillende soorten muziek waar de groepsleden hun voorkeur aangeven. Hierdoor ontstaan sterk gevarieerde nummers met invloeden van o.a. The Clash, Paul Weller en Bad Man ners. Er is inmiddels ook een single uit van deze groep. Inzet, oprecht heid, kwaliteit en humor zijn de 4 deugden die The Pin-Baskets elk optreden weer tentoon spreiden en zo ook a.s. zondag 11 maart in jon gerencentrum Joeb in Egmond- Binnen. Het spektakel begint om 4 uur. De entree is zoals altijd 5,-. H.S.V. De stand in de competitie heeft zich, ondanks het niet spelen van H.S.V. gunstig ontwikkeld. Een medekop loper kreeg klop van een potentiële rode lantaarndrager. Nog recentelijker en daarom heet van de naald is het pannekoeken- tournooi met de sporthal als prachti ge ambiance en allerlei H.S.V.- jeugd wat met hun aanwezigheid en enthousiasme het geheel tot een feestelijk gebeuren maakt is dit weer als een zeer geslaagd gebeuren te beschouwen. Bij de F.jeugd was het Feyenoord dat de bovenste plaats voor zich opeiste. Voor de E-pupillen kwam Benfica en Bayern Muchen in de finale. Met fraai voetbal, vele kansen en een luidruchtig publiek was het Koen de Wit die zijn Benfica naar het kampioenschap bracht. Na afloop verwoorde de secretaris van H.S.V. het gehele gebeuren in een gezellige speech en reikte aan alle deelnemers een vaantje uit. Op regelmatige tijden worden nu door onze vereniging obligaties be taalbaar gesteld. Momenteel kunnen de waarde papieren welke nummers eindigen op een ZES of een NEGEN, na afspraak met de penningmeester tel. 332086, hun penningen komen afhalen. -A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4