ZATERDAG 12 MEI: MOLENDAG/FIETSDAG Q Grijp uw kans! MANNES schoenhandel ADVERTEERT IN DIT BLAD m MM* con l/EEL KUK- EN FIÈl VERGEET UN8ROOOJE3 NIET! OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO FEESTPRIJS Flankerend bejaardenbeleid GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO BIJZONDERE AKTIES Kom daarom even langs bij Uw Echte Bakker! Want zijn Molenspecialiteiten hebben deze week een 2- 2- 2, 2, 3,50 Nu op al onze KINDERSANDALEN: Renata, Jimmy Joy en Elefante 20% KORTING Kurz tuinmeubelen voor buiten...de beste in de "Candelaer" -theek Bibli- Zaterdag a.s. vieren we het bezit van de ons nog resterende wind- en watermo lens in dit land. Door de komst van de grote meelfabrieken zijn er de afgelopen jaren veel molens verdwenen of buiten gebruik gesteld. Maar samen met z'n vrienden uit het Echte Bakkersgilde heeft uw Echte Bak ker 12 molens 'geadopteerd', die weer volop kunnen draaien. Voor veel van zijn broden gebruikt een Echte Bakker Rogge- en Tarwemeel. Voor 't 'Van de Molen'brood maalt een ambachtelijke korenmolenaar het meel. Een puur-natuurlijk brood, rijk aan bouwstoffen, vetarm en zeer smakelijk. Bovendien is het als Volkorenbrood een slankheidsbrood bij uitstek! Met de zo mer voor de deur de moeite meer dan waard. En wat is er (h) eerlijker dan brood van zo'n molen? Eigengebakken Roggebroodnu 1,25 Muesli bollennu 2,95 Roggeknarrenu 2,95 Bruin v.d. Molen.. nu Gelders Tarwe nu Viergranen nu Wit v.d. Molen nu Bruin v.d. Molen met Rozijnen nu Tot ziens bij Bruin v.d. Molen koeken per pakje., nu 2,40 Ontbijtkoek eigengebakken (ze zijn er in 5 soorten) nu 0,50 voordeliger Onze kassabonnen kunnen deze week waarde hebben LET OP!!! In onze winkels op de Heerenweg en Kenne- merstraatweg hangen diverse nummers, als deze nummers overeenkomen met uw kassabonnummer dan heeft u prijs PRIJS Daarmee wint u dan de bekende Linnen Echte Bak kers Tas vol met heerlijke verse Molen Produkten. De bakker die zelf nog zijn roggebrood, beschuit en ontbijtkoek bakt. Heerenweg 162 Heiloo Kennerstraatweg 402 Zie ook advertentie elders in dit blad UW SCHOENADVISEUR EN 1e KLAS REP.INRICHTING Westerweg 312 - Heiloo - Telefoon 333901 Lady stoel 73001 149,(+6 retourtjes) Lady relase 78001 175,— 7 retourtjes) Lady stoel speciaal 79351 225,— 9 retourtjes) Ligbed 3 poot 79431 135,(+5 retourtjes) 75,3 retourtjes) Tabouret 15100 Heerenweg hoek Stationsplein Heiloo - Telefoon 331166 DE ECHTE BAKKER Jongeman zoekt WOON RUIMTE liefst m. vr. opgang en kookgel. in Heiloo e.o. Tel. 072- 333384. Te koop: wit Sony Audio RACK met rookgl.deur h.60 x br.86,d.38 pr. 130,--.Tel. 072-330268. Te koop: blauw duo BLOCK met S uitlaat dubb.wastafel blauw met kranen. Tel. 072- 332801. Te koop: witte TROUW JURK, mt. 36/38, met hoedje 250,--. De Kiste- maker 9, Heiloo, tel. 072- 336542. Te koop: KINDERFIETS JES, 1 v. 3 jr. 25,-; 1 v. 4 jr. - 6 jr. 40,-; en 1. v. 6-8jr. 30,--; Luxaflex 2.60 en 2.64 br. 60,- p.st. te bevr.: tel. 336775. Te koop: schitterende witte BRUIDSJAPON mt. 38 pr. 150,-. Tel. 330014. Te koop: BALKHOUT, Rabathout, vloerhout, schrootjes, kraalschroot- jes, aftimmerhout, gr.* partij rode stenen, 5000 verbeterde Hollandse dakpannen. Fa. Metze- laar en Zn., Bogerdlaan 23, Limmen, tel. 02205- 1379. HOOIKOORTS/VER KOUDEN Voor velen is 't voorjaar een regel rechte ramp!! RHINOTHERM is een apparaat dat op natuur lijke wijze zonder ge bruik van medicamenten het menselijk afweer systeem tegen aller gische hooikoorts en ge wone verkoudheid ak- tiveert. In gebruik bij 20 medici u zag het op de TV We tenschappelijk ver antwoord getest door het Weizmann- en Pasteur- inst. met 75% pos. re sultaten. Behandel tijd 1 a 2 x 30 min. Bestemd voor iedereen die niet verkouden mag worden: Examenkandi daten, wedstrijdsporters, vakantiegangers, ri sicogroepen zoals ouden van dagen en hooikoorts slachtoffers. Inl. inst. Het Nollenbos, Burg. Peecklaan 34, Schoorl, tel. 02209-2213, s.v.p. bellen buiten werktijd. Gevr. HULP in de huis houding 4 ocht.p.w. boven 21 jr. M. Wilms, Zevenhuizerl. 87, tel. 333957. t ïdjv*"* IYENGAR YOGA IN HEILOO In september gaat er in Heiloo een cursus Iyengar-Yoga van start. Deze wordt gegeven door Drs. Eva van den Bergen-Makala. Om U echter te laten zien en proberen, waar U straks aan begint, zullen er op 7, 14, 21 en 28 juni introduktielessen worden ge geven in het Open Huis. In Heiloo werd tot nu toe nog geen yoga-les gegeven volgens het sys teem van B.K.S. Iyengar. De school van B.K.S. Iyengar wordt wel de hoge school van de yoga genoemd. Deze Indiase leraar (65) heeft zijn hele leven aan een herinterpretatie van de eeuwenoude yogapraktijk ge wijd. Inmiddels zijn er in Nederland een 30-tal leraren/leraressen, die volgens Iyengars systeem werken. De hou dingen worden zeer nauwkeurig voorbereid en intensief uitgevoerd. De nadruk ligt op spierstrekking en articulatie van gewrichten. Na het korrekte en intensieve uitvoeren van een oefening kunnen de spieren op natuurlijke wijze ontspannen. Er wordt veel aandacht geschonken aan oefeningen ter korrektie van de lichaamshouding. De verschillende strekoefeningen doen de verkorte spieren hun elasticiteit hervinden. Het is devbedoeling dat zowel stijf heid als slapte van het lichaam ver dwijnen. Het lichaam wordt wakker, soepel en lenig. Door op deze manier met het lichaam bezig te zijn, krijgt het de kans om zijn evenwicht terug te vinden na b.v. sporten, dansen, zittend werk enz. In een gezond en ontspannen lichaam kan de geest ontspannen funktioneren. Wie meer informatie wil, kan bellen met Eva v.d. Bergen (tel. 072-331861). MEISJES DOVES VIERDEN FINALE H.N.K. Zaterdag 5 mei vond, in Anna Paulowna, de finale Jeugdcompe- titie, meisjes A van de Turnkring Hollands Noorderkwartier (H.N.K. plaats. De ploeg van Doves werd een goede vierde met 118.40 punten. Persoon lijk behaalden de meisjes de volgen de resultaten: 1. Tamara Zonneveld 26.55 pt.; 2 Majolein Groot 25.40 pt*; 3 Saskia Rutjes 24.45 pt.; 4 Marlies Zijl 21.20 pt. en Esther Ger- rits 20.80 pt. De ploeg van de Gymvereniging D.O.S. (Den Oever) werd 1ste met 133.50 pt. IN MEMORIAM MEVR. E.V.D.NOORDAA-HOEKMEDER Iemand die niet beter weet, en dat zijn héél wat mensen in en om Heiloo, zullen denken dat mevr. v.d. Noordaa indertijd al haar Rode Kruiswerk om gezondheidsredenen heeft neergelegd. Niets is minder waar. Het was haar leeftijd en vooral het werk dat veel omvattender werd. Zij had weliswaar haar helpsters en helpers zoals o.a. wijlen de heer P.v. Domburg, die zich ook volledig inzette. Mevr. E. de Jong-Lingeman, thans verblijvend in de Loet en vele vele anderenMaar het organiserende colonne, de mensen die in aanmerking kwamen voor het Hospitaal Kerkschip ,,de Hoop" later de Henri Dunant", Welfare werk, bloedtransfusiedienst, E.H.B.O. cur sussen, St. Nicolaas èn Kerstacties, de lidmaatschappen, (Heiloo was een zeer snel groeiende gemeente) enz. enz. werd té veel voor een mens alleen. De jongeren moesten het nu maar eens overnemenHelaas kwam zij, door dat er niemand was, die de zorg nu eens voor haar, die zo onnoemelijk veel voor haar medemens gedaan heeft, op zich wilde nemen, in de „Lauwershof" terecht, waar zij zich dag in dag uit inzette voor de mensen om haar heen. Zéér veel werk heeft ze ook daar verricht. Vooral ook als voorzitster van de bewonersraad. Op 21 maart zat ze nog een vergadering voor.Ondanks de dubbele longontsteking en de sterke achteruitgang van het gezichtsvermo gen, ging ze gewoon door met haar werk. Ze hield een geweldige speech tijdens het 10 jarig bestaan van „Lauwershof". De verzorging reus achtig, het personeel; het zijn schatten maar soms is alles óók om op te schieten", zo sprak zij de zevende februari op haar 85ste veijaardag, die hierdoor twee dagen eerder temidden van haar familie, meisjes" en kennis sen werd gevierd. Zaterdagmiddag 14 april raakte ze plotseling in coma. De schrijfmachine stond op tafel, haar administratie-attributen, haar hand werk (vele sterrenbeelden wilde ze nog borduren voor verjaardagen), zelfs stapels mappen op de grondEr was geen plaats meer om een kopje neer te zetten. Ze zat nog vol op in het werk en ze moest nog zo veel doen's Nachts om half twee is ze overleden, zonder nog bij kennis te zijn geweest. Ze is in het harnas gestorven. Tekenend is het, dat ,,HAAR Rode Kruis, het in al die jaren èn op haar laatste gang, het af heeft laten weten Jammer dat de familie (om de kosten te drukken géén overlij densadvertentie in de krant heeft geplaatst. C.M.N.K.-H WAT IS EEN BIBLIOTHEEK NOG MEER DAN ALLEEN MAAR BOEKEN Natuurlijk is een bibliotheek al leen maar boeken, tijdschriften en dokumentatie, dat dachten tenminste degenen die, groepsgewijs - school klassen, huisvrouwenorganisaties, de volwasseneneducatie - de bibliotheek bezochten voor een instructiemiddag. Na zo'n middag, welke regelmatig voor groepen wordt gehouden, ble ken ze verrast door de ongeweten hoeveelheid kennis die in de bi bliotheek ligt opgeslagen op gebied van recreatie, informatie en educa tie. Ze kwamen erachter dat je met zo'n bibliotheek veel en veel meer kanten uit kunt dan alleen maar het 'bekende leesboek'. En al gauw kwam de opmerking: 'Wat jammer, dat dit niet voor de individuele lezer gedaan wordt'. En eigenlijk hebben ze gelijk! Daar om op maandag 14 en 21 mei a.s. een reeks van 2 avonden voor ie dere belangstellende. De materie is zo uitgebreid dat deze beslist niet met één avond afgedaan kan worden. Er wordt een dia-serie over de bi bliotheek Heiloo vertoond, met een toelichting van mevrouw A. Timmer, hoofd van de bibliotheek. Daarna volgt een uitgebreide rondleiding, waarbij ieder onderdeel uitvoerig wordt toegelicht en uitgelegd op in houd en mogelijkheden, zodat de lezer aan de weet komt hoe de bi bliotheek optimaal gebruikt kan wor den. Een bibliotheek is meer dan een doorgeefluik voor leesboeken. Het is de meest uitgebreide informatie bron in ons dorp, die voor iedere bewoner openstaat. Maar ja, dan moet je natuurlijk wel op de hoogte zijn met de totale inhoud met z'n mogelijkheden. Uitnodiging voor iedere belangstel lende voor de eerste reeks van 2 instructieavonden op maandag 14 en 21 mei a.s., aanvang 19.30 uur in de Openbare Bibliotheek, Het Malevoort 13 te Heiloo. Kosten bedragen 2,-- per persoon (incl. koffie). Graag aanmelden vóór 11 mei 1984. Carla van de bibliotheek. UITSLAGEN MODELBOOTCLUB „DE BRANDING" Klasse F, 2a, Jun.: 1. J.P. Bakker; 2. B. Westrup. Klasse F, 2a, Sen.: 1. R. Wolfs; 2. M. Zandbergen. Klasse F, 2b, Jun.: 1. R. Geervliet; 2. J.C. v.d. Werve. Klasse F, 2b, Sen.: 1. T.v.d. Aakster; 2. R. de Leeuw. Op initiatief en uitnodiging van de Heilooer Stichting voor Bejaardenzorg werd met afgevaardigden van instan ties die op de een of andere wijze betrokken zijn met de zorg voor ouderen, op woensdagavond 2 mei in Huize de Loet een vergadering belegd. Onderwerp van het gesprek was Flankerend beleid, hoe gaan we het doen. In haar openingswoord zei mevr. A. Meertens-Wiltins „,er wordt de laatste tijd veel geschreven over Flan kerend bejaardenbeleid, maar verder gebeurt er niets". Zij liet echter duidelijk naar voren komen, dat het geenszins de bedoeling is, dat de Heilooer Stichting voor Bejaardenzorg een eventuele strakke organisatie gaat coördineren, doch dit gaarne overlaat aan de Stichting Dienstverlening Heiloo. Vervolgens sprak de heer Schuur, direkteur van de Loet: Bij het doornemen van de vele rapporten, betrekking hebbende op bejaardenwerk in enigerlei vorm, kwamen twee dingen duidelijk naar voren. Ie. Het aantal bejaarden neemt steeds toe; dus waarschijnlijk ook de vraag naar meer zorg. 2e. Terwijl de geldmiddelen die daarvoor noodza kelijk zijn niet door het Rijk beschik baar worden gesteld. Om te voorkomen dat ouderen een vergeten groep zullen worden, ligt er bij de Ouderen Bonden een taak om aan deze belangrijke zaak ruime aan dacht te schenken. Na zijn inleiding geeft de heer Schuur verder de leiding van deze avond over aan de heer G. Zeeman, projectleider van de Stichting Dienstverlening, afde ling Heiloo. De heer Zeeman: eerste punt van bespreking: warme maatlijd voorzie ning. Voor ouderen kan het om gezondheids- of andere redenen moei lijk worden de eigen maaltijd te verzorgen. Ook het "alleen moeten eten" is vaak ongezellig en niet bevor derlijk voor,de eetlust. Om gezond te blijven is regelmatige voeding een noodzaak. Welke mogelijkheden be staan er reeds Mevrouw Faber, van de U.V.V. geeft een uiteenzetting van de werkwijze van "tafeltje dekje". De heer Runeman van de Stichting Noord -Kennemerland krijgt het woord en zegt: "Als aanvulling op de voorzie ningen van "tafeltje dekje" wordt bekeken welke hulp of oplossing er vanuit onze organisatie kan worden geboden. Diverse suggesties worden aangedragen, b.v. maaltijdbereiding bij de mensen thuis, gezamenlijk eten in b.v. het "Trefpunt" of de verzorging van diepvries maaltijden. De heer Walda van de commissie ouderenwerk benadrukt met klem dat bejaarden meestal niet zelfstandig naar een cen traal punt kunnen gaan om te eten. Vervoer is dan noodzakelijk en hoe moet dat gefinancierd worden. De heer Kok van de bewonerscommis sie huize "De Loet" vraagt of er tegenwoordig nog burenhulp oestaat. Enkele aanwezigen geven daar goede voorbeelden van. De heer de Haan van de ANBO geeft ook goede voorbeelden van vrijwilligershulp op velerlei gebied. Vervolgens kwam het onderwerp: Tij delijke opvang bij ziekte ter sprake. Voor ouderen betekent ziek zijn vaak de hele dag alleen liggen. Of aangewe zen zijn op hulp die niet de hele dag aanwezig kan zijn.Het komt voor dat ouderen in een bejaardentehuis opge nomen willen worden uit bezorgdheid niet voldoende hulp en aandacht te krijgen tijdens ziekte in de eigen leefomgeving. Daarom de vraag:"Zijn wij in staat om -buiten het verzorgingstehuis- zodani ge voorzieningen te scheppen, dat opnamen om deze redenen minder zullen worden". De vraag aan dokter Kempers, of er veel vraag naar is, wordt ontkennend beantwoord. Hij denkt dat het mogelijk moet zijn om 's nachts hulp te kunnen bieden. Volgens de heer Runeman gebeurt dat reeds op beperkte schaal. Op elk moment kan contact worden opgenomen met zijn instelling, dus 24'uur. Er wordt geld gereserveerd om te experimenteren voor hulpverlening op maat. Tijdelijke opname in "De Loet", in de ziekenboeg of eventuele andere ruimte is mogelijk. Echter als er op dat moment ruimte is. E.e.a. moet echter wel betaald worden. Volgens de heer Haanstra, chef sociale zaken van de gemeente Heiloo, is bijstandverlening voor deze vorm van hulpverlening, in zeer beperkte mate aanwezig. Gevraagd wordt of er hier een taak ligt voor de wijkverpleging Volgens de wijkverpleegkundige is tijdelijke hulpverlening geen pro bleem. Samengevat luidt de conclusie: "De Loet" is in principe in staat en bereid- weliswaar op indicatie van een arts of de indicatiecommissie- tijdelij ke opvang bij ziekte te bieden. Ten slotte het punt: Alarmering. De angst van bejaarden is, dat als hen iets overkomt, zij niet in staat zullen zijn iemand te waarschuwen. Zijn wij in staat om, buiten het verzorgingstehuis, zodanige alarmeringsvoorzieningen te creëren dat mensen langer zelfstandig kunnen blijven wonen Bij de Stich ting Noord-Kennemerland bestaat de 24 uur bereikbaarheid. Ook komt het voor dat buren op elkaar letten door bepaalde signaleringen. Er wordt ook veel gedaan op dit gebied door de telefooncrikel, echter alleen 's och tends. De heer Runeman is bereid om te helpen, hij ziet wel mogelijkheden. Wellicht kan mantelzorg een oplossing bieden. Ook het verzorgingstehuis en de politie zouden als doorgeefluik kunnen fungeren. Bij "Overkerck" kan dat op beperkte schaal. Het is wel duidelijk dat gebruik van technische hulpmiddelen onontbeerlijk is. Aan het einde van deze avond concludeert de heer Zeeman dat er toch een aantal zinnige dingen aan de orde zijn ge weest, die de aanzet zijn om verder uit te werken. Donderdag 10 mei Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 8.00 - 16.00 uur. De Ark, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 11 mei De Basseroet en St. Maarten, Trompenburg 49. Tussen 8.30 - 16.00 uur. Ha len op verzoek: 333479. Ook lompen. Zaterdag 12 mei Scoutinggroep Victorie, hoek Westerweg/Kerkelaan. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 333760. LS Maria-Lidwinaschool en Ks. St. Franciscus, parkeerplaats Het Wiele- makersland, tussen 9.30 - 11.30 uur. Halen op verzoek: 334615. Maandag t/m v rijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. Alle dagen Clemens Willibrordschool, Westerweg naast Fodimarkt, alle uren. Schillen, groente- en frui trestan ten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593L Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. (ontwikkelaar en fixeer gescheiden inleveren!) Overgebleven medicynen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbatteryen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Schadelyke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaalweg 9a. Het gaat hierby om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tri, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 -15.00 uur. Autowasactie 1984 Zaterdag 26 mei: laatste autowasactie van de Scoutingsgroep De Kanine- faten op het terrein achter de Willibrorduskerk' (Westerweg) tussen 9.00 - 17.00 uur. Prijzen wassen: 4,75, zuigen: 2,75, in de was zetten: 9,75 en gecombineerd: 15,--. Reserveren kan bij Eric Schneider (maar hoeft niet): 333103. Nationale Collecte Alcohol- en Drugsvoorllchting Maandag 14 t/m 19 mei: Nationale collecte door de Nationale Commissie te gen het Alcoholisme en andere verslavingen. Gironummer: 7575. Bankgiro nummer: 70.70.70.775. NCA, W. Barentszstraat 39 te Utrecht (030 - 711200). Amnesty International Zaterdag 12 mei: verkoop van artikelen t.b.v. Amnesty International vanuit stand in 't Loo tussen 11.00 - 15.00 uur. Rommelmarkt KBO en AMBO Vrijdag 21 en zaterdag 22 september: Rommelmarkt van de beide ouderen bonden in 't Loo. Spullen (meubels, boeken, speelgoed, kleingoed, schone en nette kleding) kunt u beschikbaar stellen via tel. 333296 (fam. Lammers). Kook Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijs- camplaan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Collecte Nederlands Astma Fonds In de periode tussen 7 en 13 mei wordt een inzameling gehouden ten bate van het Nederlands Astma Fonds.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 10