m 9p 625.000 EGMOND V akan tie-variaties 8 Vakantie in Nederland hoeft niet duur te zijn Kwaliteit en zekerheid bij RECRON-bedrijven AVO-DOET recron lid Uitki&ees- «sSi p Resultaat Sou Tsian Thee IBP ONGEWONE ATLAS BRENGT NEDERLANDERS EN NEDERLAND IN KAART CARAVAN VRAAGT OM ANDERE SCHOKDEMPERS wat écht nodig is Antwoordnr. 201, 3800 VB Amersfoort. Tel. 033-63 5214. In 1983 is met veel enthousiasme een primeur aan de vele vormen van verblijfsrekreatie toe gevoegd. Op zo'n 30 campings verspreid over het hele land werd een honderdtal trekkers- hutten geplaatst. Opzet was het aanbieden van een goede, zij het eenvoudige overnachtingsplaats voor maximaal vier personen tegen een gunstige lo giesprijs. In de praktijk bleek dit de ideale manier voor mensen die eens aktief op pad willen gaan, voor kampeerders die anders voor een trektocht de grens passeren en va kantiegangers die vroeger altijd kampeerden, maar nadien hun tent hebben verkocht. Of zoals iemand dit idee omschreef: ,,de vakantieganger gaat lichtgewicht op pad met een lichtgewicht portemonnee op zak". Dat wordt voor steeds meer mensen aantrekkelijk. In Overijssel was de afspraak dat men hoogstens drie nachten in dezelfde hut kon verblijven. Het trekkershutten-project sloeg zo goed aan bij de re- kreant, dat de rekreatie-ondernemers in andere provincies in samenwerking met de VW's het idee overnamen. Voor de komende zomer heeft de binnenlandse toerist dan ook ruime keus uit trekkershutten in divérse streken van Nederland. Eenvoudige accommodatie: Streken met trekkershutlogies Onderzoek van ANWB en Consumentenbond toont aan: 23 MEI 1984 Uiterlijkheden spelen een grote rol in een mensenleven. Jong en slank is de hui dige trend. We doen alles om aan dit schoonheids-ideaal te voldoen. Voor foto modellen, artiesten en andere mensen met een representatieve functie is het een must om er goed uit te zien. Juist deze groep volgt de ontwikkelingen in schoon heids- en vooral afslankmiddelen op de voet. Water en brood, zweten aan fitness-apparatuur en chemische middeltjes geven vaak geen bevredigend resul taat. Samen met wat mensen uit de representatieve hoek gingen we op zoek naar een afslankmiddel zonder bijverschijnselen en met het voordeel dat je wel alles mag eten. De afslankthee Sou Tsian Thee, een natuurlijk produkt, kreeg de meest bijval. We nemen het produkt eens onder de loep. Thee is de nationale drank van China. Haar oorsprong gaat terug tot de eerste geschreven geschiedenis van China. Er wordt gezegd, dat gedurende zijn onder zoek en het testen van medicinale kruiden; Mr. Shen Nung thee ontdekte, die als ge neesmiddel kon dienen. Sou Tsian Thee is een produkt, dat uitslui tend door Shye Shing Tea Co. wordt ge teeld in de hoge bergen van noord- Taiwan, waar het altijd bewolkt en mistig is. Het is zodanig bewerkt volgens traditi onele methodes, dat het produkt gekarak teriseerd wordt door haar gezonde drank- extrakt. Het'vermindert de opeenhoping van vet in het menselijk lichaam, waardoor de ge bruiker een goed figuur houdt. Binnen een maand, na continu Sou Tsian Thee ge dronken te hebben, kan een dik iemand 3-5 kg in gewicht afnemen. Terwijl men sen met een normaal figuur kunnen voor komen, dat hun lichaam te zwaar wordt, aldus de gezondheid handhaven onder be trouwbare voorwaarden. Het effekt van deze thee is overtuigend, zonder bijver schijnselen te veroorzaken, zoals maagstoringen en afnemen van de eetlust. Het ruikt geurig en bevat geen chemische toevoegingen. De Nederlandse mode-ontwerpster So phie van Kleef, getrouwd met de twintig jaar jongere Peter Schorr, maakte ons op de thee attent en vertelt over haar ervarin gen met de Sou Tsian Thee. Ze zegt ons in haar sfeervolle grachtenhuis: ,,Met deze thee heb ik goede ervaringen. Je kan de dieettoestanden aan de kant zetten. Dank zij de thee kan ik alle zakelijke etentjes en party's zonder problemen bezoeken. Je kan namelijk alles blijven eten. Bovendien ben ik een liefhebber van thee". Over het innemen van de thee zegt ze: ,,Tien minuten na iedere maaltijd neem je een kopje thee zonder suiker. Als je dat een tijdje doet, blijven de resultaten niet uit. De bereidingswijze van de thee is heel eenvoudig. Je neemt een kopje of schaal tje met deksel en dat spoel je even om met kokend water. Leg een of twee theezakjes in het kopje en giet er vervolgens kokend water op. Plaats de deksel erop en laat de thee vijf minuten trekken. Eenvoudig, lekker en doeltreffend". Behalve Sophie van Kleef, hebben ook an dere mensen uit de showbizz de thee ont dekt. Zo is de televisiepresentatrice Tine ke Vos enthousiast met Sou Tsian Thee begonnen en ook zangeres Conny Vink houdt haar figuur in vorm met deze Chi nese thee. De thee is nog niet zo lang op de Neder landse markt verkrijgbaar. In Amerika is hij al een paar jaar een groot succes. We blijven U op de hoogte houden van nieu we ontwikkelingen op het gebied van slankheidsmiddelen en andere methoden die uw uiterlijk positief beïnvloeden. Inlichtingen over de thee zijn verkrijgbaar bij Sou Tsian Thee Nederland BV, Ant woordnummer 13001, 5060 VE Haaren. Tel.: 04242-84976. Sophie van Kleef: ,,Tien minuten na iedere maaltijd neem ik een kopje Sou Tsian Thee". Ruim duizend kaarten en andere illustratie zijn nodig om te laten zien hoe wij Nederlanders in Nederland leven. Al deze kaarten vormen bij elkaar de nieuwe Atlas van Neder land. De eerste delen van deze Atlas zijn onlangs verschenen. Deze delen gaan over 'Bevolking' en 'Wonen'. De mens staat centraal Bij het inkijken valt direct op dat deze Atlas heel anders is dan andere atlassen. Een gewone atlas laat voor al zien waar dorpen en steden lig gen, hoe wegen en rivieren lopen, geeft grenzen aan en hoogteverschil len. De Atlas van Nederland doet meer. De mens staat centraal. De Atlas brengt in beeld hoe Nederlan ders in Nederland werken en wonen, recreëren en communiceren. De At las geeft antwoord op vragen als: hoe gaan wij om met landschap en milieu, bodem en water. Wat maken we van onze steden en dorpen Hoe staat het met landbouw en in dustrie. Daarbij is niet alleen weergegeven hoe de situatie nu is, maar ook hoe het vroeger was. Zo zijn op heldere wijze belangrijke ontwikkelingen overzichtelijk vastgelegd. Twintig delen De volledige Atlas van Nederland zal bestaan uit twintig delen: 1 Be volking 2 Bewoningsgeschiedenis 3 Steden 4 Dorpen 5 Wonen 6 Voor zieningen 7 Recreatie 8 Werken 9 Bedrijven 10 Landbouw 11 Poort van Europa 12 Infrastructuur 13 Geologie 14 Bodem 15 Water 16 Landschap 17 Milieu 18 Ruimtelijke Ordening 19 Stadsinrichting 20 Landinrichting. Elk jaar verschijnen vier of zes de len, zodat de Atlas in 1987 of 1988 compleet zal zijn. De volledige At las zal 480 pagina's tellen. Het for maat is royaal: 30 x 30,6 cm. Nationaal belang Het vastleggen van gegevens over reilen en zeilen van ons land en volk is een zaak van nationaal belang. Vandaar dat de Minister van On derwijs en Wetenschappen finan ciële steun verleent aan de Stichting Wetenschappelijke Atlas van Ne derland. Deze Stichting is verant woordelijk voor de inhoud van de Atlas. De Staatsuitgeverij zorgt er voor dat u de Atlas in de boekhandel kunt inkijken en kopen. Voor iedereen die meer wil weten over eigen land en samenleving is de Atlas van Nederland zondermeer de moeite waard. Wie iets met zijn auto wil trekken, laat een zogeheten trekhaak mon teren. Dat is een niet alledaagse karwei, maar er zijn bedrijven die zich in het monteren van trekhaken hebben gespecialiseerd. Zodoende is de consument bij die gespeciali seerde bedrijven over het algemeen ook wat goedkoper uit. En als de trekhaak is gemonteerd wil men er ook iets mee trekken. Het meest eenvoudige aanhang- wagentje, de boottrailer, de travel- sleeper, de caravan en ga zo maar door. Allemaal zaken welke voor re kening komen van de paardekrach- ten in onze personenauto. En het zijn er weer honderdduizenden die de komende weken en maanden over onze wegen trekken. Wat vele automobilisten zich daar bij niet of nauwelijks realiseren is dat een aanhangwagen de auto verandert. En die verandering kan voor de verkeersveiligheid ernstige gevolgen met zich brengen, Dit gevaar kan worden weggenomen door het laten monteren van aan gepaste schokdempers. En ook dit is een specialistisch werk. Het zijn de gespecialiseerde ban denbedrijven die op dit vakgebied over de noodzakelijke kennis en er varing beschikken. Zij adviseren de autoconsument en zorgen voor des kundige montage. Bovendien kun nen de bandenspecialisten aan het slijtagebeeld van de banden zien wanneer schokdempers aan ver vanging toe zijn. Met een aanhanger achter uw auto kunt u veilig rijden maar aandacht voor de schokdempers is en blijft daartoe een eerste ver eiste. WIMMENUMI DIJKZICHT 2 Na het 6-0 verlies in de uit-wedstrijd moest Wimmenum thuis laten zien wat ze waard is. Het leek ér even op dat het weer roet in het eten zou gooien, maar om elf uur werd toch besloten de baan op te gaan. I.v.m. gladheid werden eerst de dubbels gespeeld. Het leek er op dat Wimme num de punten zou pakken maar na tie-breaks werd de stand 0-2. Even de kleren gedroogd en dan de en kels. En toen begon de zon te schij nen voor Wimmenum. Als eerste haalde Henk v.d. Ham de punten binnen. Met 6-0, 6-0 liet hij er geen twijfel over bestaan wie de sterkstp was. Ook onze eerste man Humphrey Vogel kon via fraai tennis de buit binnenhalen. De stand was 2-2 ge worden en nog 2 partijen te gaan. Ook deze keer haalde Kees Mooijer de winst voor Dijkzicht binnen, 2-3. De laatste partij werd gespeeld tus sen Ton Sal en Siem Tol. De linkshandige Volendammer pro beerde van alles, maar hij kon Ton niet achterin houden. Met z'n ge weldige konditie wist hij telkens snel genoeg bij het net te komen om de zaak af te maken. Het eindre sultaat 3-3 was derhalve voor bei de partijen aanvaardbaar. T.C. HOGEDUK Met het welslagen van het uitwisse- lingstournooi van vorig jaar in gedach ten, hebben de T.C. Egmond aan Zee en T.C. Hogedijk besloten dit te herhalen. De data zijn inmiddels vastgelegd en wel zaterdag 23 en zondag 24 juni a.s. Gespeeld zal worden op de parken van beide vereni gingen. Het ligt in de bedoeling teams van 8 personen te formeren (mixture van derpers en hoevers), die in poule- verband om de prijzen gaan strijden. Aangezien deze teams qua sterkte op elkaar zullen worden afgestemd, is deelname voor zowel beginners als routiniers aantrekkelijk. Iedereen -ook bij verlies- speelt op beide dagen. In verband met de banencapaciteit kun nen 96 koppels (48 van iedere vereni ging) worden ingeschreven. Men dient zich met een zelf gekozen partner (gemengd dubbel) aan te melden. Aan dit tournooi kunnen alle senioren deelnemen. Vanaf zondag 27 mei hangen de intekenlijsten in beide akkommodaties. Wees er snel bij, vol is vol. Uitslagen van de op zaterdag 19 mei gespeelde wedstrijden. Egmond aan Zee 3-heren I 5-1; Gemengd I-Castricum I 0-5; Veteranen I-Lange- dijk I 3-1; Jeugd 10/12 j. I-De Gouw I 1-5; Jeugd 12/14 j. I-Uitgeest I 3-3; Zeemacht I-Jeugd 16/18 j. I 5-1; Elckerlyc I-Jongens 12/15 j. I 6-0. Het programma van zondag 20 mei is wegens de regen verschoven naar Hemelvaartsdag. t (VVV tel.: 05490-18765), een meer daags rondje Texel (VVV tel.: 01220- 4741), een fiets- of wandeltrip door de mooiste streken van Gelderland (VVV tel.085-452921) of een kris-kras tocht door het veelzijdige gebied van Noord- en Midden-Limburg (VVV tel.: 077-43800). De VVV Hart van Brabant (tel.: 013-351135) heeft geheel verzorgde ar rangementen rond haar trekkersblok hutten samengesteld, terwijl de EurO- ase Rekreatiegroep, samen met Re- Zo ziet de STEK trekkershut eruit. Voor avontuurlijke ingestelde rekreanten is het een prima overnachtingsplaats. Sjouwen met en het opzetten van een tent blijft ach terwege. Trekkershutten: in zeer korte tijd uitge groeid tot een niet meer weg te denken fe nomeen, populair bij jong en oud. Zie hier het type zwerfhut. kreatiecentra Nederland enkele routes met zwerfhutten hebben uitgezet (tel.: 033-620124 of 03438-13547). Tenslotte verkeert ook Zeeland (VVV tel.: 01180-33051) inmiddels in de trekkershuttenroes. Of men daar nog deze zomer met een keten van start gaat is niet zeker. De hutten die nu al aan de Zeeuwse wateren staan, zijn vooral geschikt voor surfers en dui kers die zonder kampeermiddel naar deze Zuid-West-hoek van Nederland trekken. 'Vakantie in eigen land' mag zich nog steeds in een groeiende populari teit verheugen. Gelukkig biedt Nederland een vrijwel onbeperkt scala aan rekreatieve voorzieningen. Aan ideetjes voor een korte of lange va kantie in eigen land bestaat dan ook geen gebrek. Graag doen we u een aantal overwegingen aan de hand om uw vakantie in Nederland 'ns op een andere manier door te brengen dan u tot nu toe gewend was. Want laten we eerlijk zijn veel vakanties verlopen van jaar tot jaar vaak via een vast patroon. Terwijl het doorbreken van een vertrouwde vakantie traditie juist voor veel nieuwe ervaringen kan zorgen. Simpele ideeën zijn vaak de beste. Dat geldt ook voor het opzetten van een keten van trekkershutten, dat vorig jaar in Overijssel buitengewoon veel weerklank vond. Te verwachten valt, dat heel Nederland binnen een jaar een rijk routenet heeft met goedkoop en eenvoudig onderdak op stopplaatsen. Hopelijk is er dan inmiddels een lan delijk orgaan beschikbaar om zowel het opzetten van trekkershutten-rou tes als het regelen van uniformiteit in accommodatie, verblijfsvoorwaar- den, inrichting van de hut en tarieven te coördineren. Als eerste aanzet daar toe werd reeds in 1983 de speciale Stichting Eenvoudige Kampeeraccom- modatie (STEK) opgericht, waarmee RECRON beoogt dit project verder te ontwikkelen. Kenmerk van de trekkershi^tten is hun eenvoud met daarnaast een veelzijdige bruikbaarheid, dankzij de uitgekiende indeling. De sobere inrichting van soli de, robuuste bouw van natuurlijke materialen geven de trekkershut het karakter van 'houten tent', ideaal voor wandel-, fiets- en andere trek- Sta-caravans zijn er niet alleen voor rekreanten die een vaste kampeerplaats willen om er èn de weekenden èn hun vakantie in door te brengen. Steeds meer sta-caravans worden voor verhuur aangeboden. U heeft dan een vakantie-onderkomen met alle voorzieningen aan boord", voor een schappelijke prijs. RECRON-ondernemers en VW's kunnen u in formeren over de mogelijkheden op hun terrein of in hun streek. kers. Sportieve vakantiegangers vin den hier een geschikte overnach tingsmogelijkheid tegen een prijs van circa 40 gulden per nacht per hut. De trekkershutten bieden vier (soms vijf) slaapplaatsen, zijn wind- en water dicht, zijn meestal ook toegankelijk en bruikbaar voor minder-validen en zijn onderhoudsarm. Ze zijn bedoeld om er één of hooguit enkele nachten ach ter elkaar in te overnachten. Sommige VW's hebben arrangementen samen gesteld, waarbij men langere tijd in een trekkershut kan verblijven. De inventaris bestaat uit vier a vijf bedden met matrassen, tafel plus zit gelegenheid voor alle personen, gas- comfort, elektrisch lichtpunt, gordij nen en schoonmaakmateriaal. De kampeerder zelf moet dus zorgen voor slaapzak, potten en pannen. Hij/zij heeft geen tent nodig, geen matrassen, geen kooktoestel. Water en sanitair zijn niet aanwezig in de trekkershut. Daarvoor moet men gebruik maken van dé voorzieningen op het rekreatie- bedrijf waar de hutten staan. Bijna al tijd is dit een bij RECRON aangeslo ten camping. In totaal zijn er in Nederland op dit moment al ruim 120 trekkershutten geplaatst. Voor informatie over waar de trekkershutten staan en logiesreser- veringen dient men de VVV te bellen. Voor een tocht in een rustig, natuur lijk vakantiegebied als Overijssel In de zomer van 1983 hielden circa 3.000 leden van Consumentenbond en ANWB tijdens hun vakantie een 4 prijzen boekje' bij. Hierin noteer den ze de kosten van onderdak, maaltijden, een hapje en drankje en te vens de prijzen van een vooraf opgestelde lijst met dagelijkse bood schappen. Aan het eind van het zomerseizoen hadden de organisatoren van 15 landen voldoende prijswaarnemingen om betrouwbare uitspra ken te kunnen doen. Nederland komt uit dit consumentenonderzoek naar voren als een land, waar, vergeleken met andere onderzochte va kantielanden, relatief gunstige prijzen gelden voor kamperen, kleine consumpties, koffie, bier en levensmiddelen evenals voor minigolf en zwembad. De organisatoren concluderen dan ook dat Nederland, uit gezonderd de hotelprijzen, zeker niet tot de duurste vakantielanden be hoort. Met name geld dit voor de dagelijkse boodschappen". Bedenk vooraf duidelijk wat u eigen lijk wilt in uw vakantie; Ga er daarbij mede vanuit dat u het dit jaar 'ns heel anders wilt doen; Kies bijvoorbeeld voor een andere pe riode van het jaar; Kies een andere streek; Kies een andere accommodatievorm; Kies voor een actieve vakantie; Kies voor twee kortere vakanties in plaats van één lange; Probeer 'ns een andere vakantievorm uit door er bijvoorbeeld in voor- of najaar een lang weekend aan te beste den. Door op dezè manier te experimente ren ontdekt u dat u tijdens uw vakan tie veel meer kunt doen en op veel an dere manieren plezier kunt beleven dan u ooit had durven dromen. Binnen RECRON bieden de aangeslo ten bedrijven een welhaast onuitputte lijke aanbod aan rekreatieve mogelijk heden. Uiteraard met aandacht voor kamperen, waterrekreatie, fietsvakan ties, vissen, natuurreducatie, het ma ken van trektochten langs trekkers hutten, diverse vormen van sportbeoe fening en noem maar op. Terwijl men zich ook uitgebreid in de watten kan laten leggen in de wat luxe- re accommodaties, waar - om maar 'ns wat te noemen - videovoorzieningen of voetmassage heel gewoon zijn. RECRON-bedrijven horen tot de betere, vakkundige geleide rekreatie- centra van Nederland. Karakterschets: ruime verblijfplaatsen, goede sanitaire voorzieningen, gezellig ingerichte terreinen met ruimte voor spel en sport, uitgebreide informatie over de rekreatiemogelijkheden op de bedrijven en in de om geving, heldere tariefstelling èn een rekreatieverblijf waar het gastheer schap voorop staat! RECRON-bedrijven werken met door ANWB en Consumentenbond goedge keurde verblijfsvoorwaarden, zodat de rekreant van te vbren weet waaraan hij of zij toe is. Bovendien kunnen de gasten op RE CRON-bedrijven, in geval van een eventuele klacht, deze voorleggen aan de Geschillencommissie Recreatie in Den Haag. In deze commissie hebben zitting de ANWB, Consumentenbond en RECRON. De uitspraken van de commissie zijn bindend voor het RE- CRON-bedrijf. Recreatiebedrijven, die lid zijn van RECRON, de vereniging van rekrea tie-ondernemers in Nederland, voeren als teken van hun lidmaatschap een gestyleerde vogel. Dankzij dit RE- CRON-embleem weet de consument dat hij met een bonafide rekreatiebe- a«g«<Mt!a vot iwMt»on<temMTw* drijf te maken heeft. Die vo gel met breed wiekende vleu gels is naast herkennings teken tevens een waarborg voor kwaliteit en zekerheid. Op de rekreatiecentra die bij deze ver eniging zijn aangesloten wappert de RECRON-vlag en is het RECRON- schild bij poort of receptie duidelijk zichtbaar aangebracht. In de ANWB-kampeerplaatsengids zijn RECRON-bedrijven met een aangegeven, terwijl de Holland Cam ping gids en de Internationale Cam ping Wijzer bij RECRON-vestigingen het vogeltje vermelden. Ook in de VVV-gidsen worden RECRON-be drijven vaak extra aangeduid. REA

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 10