De Sint Adelbertparochie 200 jaar jong e,,V^ GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO BIJZONDERE AKTIES VERENIGINGSAGENDA SPORT EN SPEL AGENDA AGENDA LIMNIEN AGENDA EGM0NDEN e'6f. Uitkijk^ 20 JUNI 1984 VEERTIGJARIG DIENSTJUBI- LEUM EN TEVENS AFSCHEID VAN DE HEER K.KINDT Vrijdag 15 juni 1984 werd op grootse wijze het 40-jarig dienstjubileum van het Hoofd personeelszaken, de heer K.Kindt, gevierd. Aangezien hij tot aan zijn feitelijke pensionering op 1 febr. 1985 gebruik wenste te maken van de in de Metaalindustrie geldende SUM-regeling voor vervroegd uittre den, werd er tevens afscheid van hem genomen. De heer G. v. Rooy, opvolger van de heer Kindt, trad als ceremoniemeester op. Als eerste in de rij van sprekers kwam burgemeester Hubers aan het woord die voor deze gelegenheid zijn collega uit Heiloo verving. Hij bena drukte dat hem uit ingewonnen infor matie was gebleken dat de heer Kindt de verpersoonlijking van het bedrijf Sihi-Maters is. De heer Hubers ver volgde zijn toespraak met: "Wie is hij Hij is geboren in 1920 te Assendelft, ziet er jonger uit dan je zou verwachten is een opgewekt persoon. Hij is hoofd van de afdeling personeelszaken en sociale zaken, is procuratiehouder en adviseur van de directie. Hij is op 24-jarige leeftijd bij de toenmalige machinefabriek C. Maters begonnen als boekhouder en het bedrijf telde toen slechts 18 personeelsleden. In 1974 was dit aantal tot 160 uitgegroeid en was het nodig de afdeling, waaron der naast boekhouding ook personeels zaken en sociale zaken ressorteerden, te splitsen in twee afdelingen. Het was voor de heer Kindt toen geen moeilijke keus om te kiezen voor de functie van hoofd personeelszaken en sociale za ken. - U heeft een gedegen kennis van zaken, bent een gevoelig mens, schept vertrouwen en toont een loyale hou ding in 2 richtingen, n.l. in die van het bedrijf en in die van de werknemers. - U bekleedde o.a. de functies van penningmeester van het C.Maters fonds en MCM-ondersteuningsfonds, was jaren secretaris van de personeels vereniging en werd daarvoor als waardering tot Erelid van de P.V. benoemd. Bovendien werd uw naam gegeven aan het internationale Sihi- voetbaltournooi, waaraan de elftallen van Sihi-België, Sihi-Frankrijk en Sihi -Nederland jaarlijks deelnemen. U was echter niet alleen aan Sihi-Maters dienstbaar, doch ook aan vele anderen Zo was u penningmeester van "het Witte Kruis", penningmeester van het "Nutsdepartement van Beverwijk, penningmeester van de afdeling Bever wijk van de Nederlandse Reisvereni- ging, alsmede scriba van de Neder lands Hervormde Kerk. Het is mij daarom een groot voorrecht u te kunnen mededelen, dat u bij Konin klijk Besluit van 7 juni 1984 de eremedaille in goud behorende bij de Orde van Oranje Nassau is toege kend". Daarna kwam directeur G.H., Kreunen aan het woord, die het een groot voorrecht vond één van de eersten te mogen zijn die de jubilaris mocht feliciteren met zijn Koninklijke onderscheiding. "Het verheugt mij zeer, dat deze onderscheiding aan jou is verleend, want jij hebt hem ten volle verdiend. Van harte gefeliciteerd. Hierna kreeg de heer Kindt ook nog de gouden SMB-speld met briljant opge speld en volgden er nog een lange rij van sprekers die de scheidende heer Kindt alle lof toe zwaaiden. Mevr. Kindt kreeg een grote pul met bloemen aangeboden. Tot slot bedankte de heer Kindt in een gloedvolle toespraak alle aanwezigen, waarbij hij niemand vergat en begon de geanimeerde receptie. 10e JAAR ZWEMVIERDAAGSE ZWEMBAD HET BAAFJE Eind juni zal voor de tiendekeer de zwemvierdaagse in het Baafje plaatsvinden. Een vierdaagse waar aan iedereen*jong of oud mee kan doen. Vorig jaar waren er 678 deel nemers. De zwemvierdaagse zal dit jaar gehouden worden van zondag 24 juni t/m donderdag 28 juni Schillen, groente- en fruitrestanten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593). Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. (ontwikkelaar en fixeer gescheiden inleveren!) Overgebleven medicijnen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbatterijen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Schadelijke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaalweg 9a. Het gaat hierbij om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tri, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur. Bazar Huize Overkerck Dinsdag 26 juni: bazar in Huize Overkerck, Hoog en Laag 25. Aanvang 14.00 uur. Opbrengst Rode Kruis-coUecte De opbrengst van de Rode Kruis-collecte 1984 bedraagt 10.735,50. Namens het bestuur dank aan alle collectanten. Geef's voor diabetes De Nationale Diabetesweek is van 25 t/m 30 juni. De opbrengst is bestemd voor het wetenschappelijk onderzoek op het gebied van diabetes mellitus (suiker ziekte). Wie de actie wil steunen, kan een bijdrage storten op postgiro: 5766 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland, te Utrecht. Inlichtingen in Heiloo: Clemen- tien Sengers, Westerweg 231, tel. 337578. D'66 Dinsdag 26 juni: openbare Fractievergadering in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur. De agenda van de gemeenteraadsvergadering op 28 juni wordt besproken. COC-IGA-Disco Zaterdag 23 juni: jaarlijkse Iga-Illis disco, georganiseerd door het COC. De Iga/Illis is de internationale organisatie, die de rechten van buitenlandse homosexuele mannen en vrouwen beschermd. De avond wordt gehouden in het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar. Aanvang 21.00 uur. Entree: 3,50. Modelbootclub De Branding Zondag 24 juni: 3e wedstrijd, meetellend voor het clubkampioenschap in de klassen F 2a en F 2b. De wedstrijden hebben plaats in de Driehoekvijver te Heiloo, aanvang 14.00 uur. De Vroegte Wint Woensdag 20 juni: dameswedstrijd. Verzamelen 19.15 uur bij parkeerterrein De Loet, Plan Oost. Donderdag 21 juni: tweede selectiewedstrijd Witvis, aanvang 19.15 uur. Inlichtingen: Vrieswijk 61 te Heiloo (331672). Wedstrijdcommissie DVW: N. Mooij (332451), G. A. M. Mooij (331686) en J. Ursem (335539). TV Het Vennewater Zaterdag 23 en zondag 24 juni: open toernooi voor E-spelers en veteranen. Tennispark Het Vennewater. BSC Heiloo Zaterdag 23 juni: Heiloo - Storks (dames softbal, 16.00 uur, dubbel). Zondag 24 juni: Bloemendaal - Heiloo (honkbal, 14.30 uur). Toerclub Le Champion Dinsdag 26 juni: rit langs en door het Duinreservaat (30 km). 's Middags 13.30 uur route afhalen op Ewisweg 72, ('s avonds bij Cafetaria Blackborn, Raadhuisweg (18.30 uur). Inlichtingen: tel. 333129. Foresters Vrijdag 22 juni: Foresters - R W. Lions (herensoftbal, 19.30 uur). Zaterdag 23 juni: Foresters - Thamen (honkbal, 15.00 uur); Alcmaria - Fores ters (damessoftbal, 19.00 uur). Dinsdag 26 juni: Foresters - Herons IJ (honkbal, 19.00 uur). Woensdag 27 juni: Pino's - Foresters (damessoftbal, 19.30 uur). TV Heiloo Zaterdag 23 en zondag 24 juni: jaarlijkse 40+ toernooi. Opbrengst Rode Kruis-collecte De opbrengst van de Rode Kruis-collecte 1984 te Limmen bedroeg ruim 3500 gulden. De afdeling Limmen van het Rode Kruis dankt alle gevers èn alle col lectanten voor hun daadwerkelijke steun. TV-Wimmenum T/m zondag 24 juni: C-D-E-tennistoernooi om de "Tennis Trophy of the Du- nes". Zaterdag 23 juni: demonstratiewedstrijd tussen de B-spelers Leen Erik Andrea en Frank Jansen (20.00 uur). Daarna feestavond. TC Egmond aan Zee/TC Hogedyk Zaterdag 23 en zondag 24 juni: uitwisselingstoernooi. Programma vrijdagavond bekend in de Duinpan of bij Hogedijk. (en dus niet zoals het voorheen was n.l. maandag t/m vrijdag). Deze verandering is op verzoek van de winkeliers en het winkelperso neel gekomen, daar deze nooit bij de feestelijke afsluitingsavond aan wezig konden zijn. Het lijkt een beet je vreemd, een vierdaagse over vijf- dagen uitgesmeerd, maar er is re kening gehouden met die mensen die op één dag niet kunnen zwem men. De laatste avond zal besloten worden met enkele evenementen zoals een demonstratie kunstzwem- men (op veler verzoek), muziek door een plaatselijke Vereniging enz. enz. Aan de deelnemers t/m 12 jaar wil de ik het volgende vragen: maak een tekening met het onderwerp: Hoe zou je zwembad het Baafje gezel liger en aantrekkelijker maken. Aan deze tekenwedstrijd zijn wat prijs jes verbonden., Vergeet niet je naam, adres en je leeftijd te ver melden en inleveren voor 24 juni De afstanden tijdens de zwemvier- De afstanden tijden de zwemvier daagse bedragen voor kinderen t/m 10 jaar 250 meter (5 banen) per keer, personen boven de 10 jaar moeten per keer 500 meter (10 banen) afleggen. De kosten bedra gen 5,-- waarvoor men bij het be halen van de afstanden een me daille en een sticker krijgt. De tij den van het zwemmen is als volgt: Zondag 24 juni: voor jong en oud van 14.30 - 16.30 uur. Maandag 25 juni: voor jong en oud van 16.30 - 19.30 uur. Dinsdag 26 juni: voor jong en oud van 16.30 - 19.30 uur. Woensdag 27 juni: voor jong en oud van 16.30 - 19.30 uur. Donderdagavond 28 juni: om 19.00 uur: massale start kinderen t/m 10 jaar. Van 19.30 uur - 19.50 demon stratie kunstzwemmen. Om 19.50 uur massale start van af 11 jaar en ouder. De ouderen dames en heren (vanaf 40 jaar) kunnen ook vanaf maandag 25 juni t/m donderdag 's morgens van 8.30 - 9.30 uur hun 10 baantjes per dag zwemmen. TRIAS-JEUGD IN OPMARS In de 2e wedstrijd voor de kompetitie van de A/B-jeugd in Amsterdam, hebben zowel de jongens als de meis jes van Trias hun puntentotaal van de eerste wedstrijd ruimschoots overtroffen. De meisjes werden slechts geklopt door Sagitta met mi niem verschil, resp. 12752 en 12780 punten. De jongens legden beslag op een derde plaats na AAC en Hol- landia en stijgen een flink aantal plaatsen in de totaalstand van de kompetitie. Bij de meisjes werd een uitstekend clubrecord gevestigd op de 4x100 meter met 50.2 door Mascha Vriend, Carine Molenaar, Olga Overmeer en Selma Voerman. Dat het estafette lopen van de meisjes bij Trias op hoog peil staat, werd bewezen door de reserveploeg, die met Jacque line Houtkoper, Ineke van Krielen- burg, Elles Pronk en Linda van Dijk tot 52.2 sec. kwam! Paula Vonk en Carolien Ackerman sprongen beiden 1.55 m hoog, Mascha Vriend en Olga Overmeer resp. 5.39 en 5.16 ver. Freya Muller deed het goed op de werpnummers met 10.77 kogel, en 32.26 discus. Op dat laatste nummer kwam Ingrid Dijkshoorn tot 26.52 meter; met de speer werd het voor Ingrid van de Lecq nu 34.76 meter. Steven Wijker verbeterde met 8.53.0 op de 3000 meter het clubrecord voor B-jongens. Ook op de 800 meter vie len er snelle tijden te noteren. Met 1.59.3 voor Wouter Zuurbier en 2.02.4 voor Jos Kaptein. Mare Kok evenaarde met 4.40 opnieuw zijn clubrecord polshoog, zonder stok sprong Rob Heyink 1.80 hoog. Mark- Jan Mul liet bij het vèrspringen 5.77 opmeten en Karei Zonneveld en Arthur Vermey waren met de speer goed voor resp. 38.08 en 34.34 meter. Wanneer Pastoor Lesscher in 1784 had kunnen voorzien, dat zijn parochie in twee eeuwen zoveel aanwas zou krijgen, had hij het niet kunnen geloven. Het eenvoudige Rinnegom- merkerkje dat hij met een aantal goedwillende Egmonders bouwde, moest na driekwart eeuw reeds worden vervangen door een grotere kerk. Zelfs dit bleek niet voldoende en zo rond 1900 werd de parochie gesplitst in drie zelfstandige pa rochies. Het zijn voor Rinnegom en Egmond-Binnen de pa rochie van de H. Adelbert; voor Egmond aan Zee de paro chie van Maria Onbevlekte Ontvangenis; voor Egmond aan den Hoef de parochie van Margaretha Maria Alaqoque. Naar het voorbeeld van de H. Adelbert zijn tientallen zonen en dochters uit de parochie voortgesproten die elk op hun manier een stukje Evangelie gingen verkondigen. Velen gin gen naar de missie, anderen vonden hun bestemming in een klooster en konden steevast op hun achterban rekenen. In ieder geval, als we terugblikken, is er reden genoeg deze twee eeuwen parochiegebeuren luisterrijk te vieren. Eén van de festiviteiten in het jubileumjaar is de hernieuwde translatie (overbrenging) van de relikwieën van St. Adelbert van de Adelbertusakker naar de Abdij van Egmond. Dit zal gebeuren op 24 juni na een plechtige eucharistieviering om 10.00 uur op de akker. Om hiervan enige uitleg te geven, gaan we even terug in het grijze verleden van de Egmonden. Adalbertus Adelbert (Adalbert, Adalbertus) was volgens zijn biograaf aan het einde van de 7e en begin 8e eeuw als missionaris en metgezel van Willibrord in Kennemerland werkzaam. Adel bert is in Egmond gestorven en daar ook begaven. Het jaar is 740. Tijdens het bewind van Graaf Dirk I van Holland, wordt zijn lichaam uit het graf gehaald en in een door Dirk I gebouwd houten kloosterkerkje in het hoofdaltaar bijgezet. Dir gebeuren was in de middeleeuwen een vorm van Heilig verklaren en de Graaf met zijn gemalin Geva zullen hieraan zeker de nodige zorg hebben besteed. Hoe dit precies is ge beurd weten we van de levensbeschrijver Ruopert, die door een kleinzoon van Graaf Dirk "Egbert" naar Egmond werd gestuurd om deze bijzonderheden op te schrijven. Nu doet zich dit jaar een unieke gelegenheid voor, daar de relikwieën van St. Adelbert door het Anatomisch Embryo logisch Laboratorium in Leiden zijn onderzocht en voor zo ver mogelijk gerestaureerd. Deze relikwieën nu worden weer op hun oorspronkelijke plaats in de confessio, dat is in het hoofdaltaar, van de St. Adelbertusabdij bijgezet. Om aan het twee eeuwen paro chiegebeuren een extra dimensie te geven, meent het ge vormde organisatiecomité deze translatie weer vanaf de St. Adelbertusakker te laten voltrekken. In overleg met de monniken van de Abdij zal deze overbrenging in processie gebeuren, waaraan natuurlijk de nodige opluistering niet zal ontbreken. Klein Rinnegom Vervolgens zal op zondag 9 september op de plaats waar de Rinnegommerkerk heeft gestaan, op het terrein van Jeugd herberg "Klein Rinnegom", feestelijk Eucharistie worden gevierd ter herdenking van het 200-jarig bestaan van de pa rochie. De hulpbisschop van Haarlem, monseigneur Les- crauwaet, zal hierbij aanwezig zijn. Verwacht worden alle parochianen en oud-parochianen, zo mogelijk oud-priesters van de parochie en zeker ook de in de Egmonden geboren geestelijkheid. Daarna zal in de jeugdherberg een ten toonstelling worden gehouden over het wel en wee van twee eeuwen parochie. Zaterdagavond 8 december zal in de parochiekerk een eucharistieviering worden gehouden die in het teken van de jongeren zal staan. Tijdens deze viering zullen jongelui rond de 15/16 jaar het sacrament van het vormsel kunnen ontvangen. Zondag 16 december tenslotte, om 10.30 uur, zal de afslui ting van het jubileumjaar plaatsvinden in de parochiekerk, die dan tevens 20 jaar bestaat. Deze en alle andere festivitei ten in dit jaar zullen zeker bijdragen tot een hernieuwde de-' votie aan St. Adelbert en een inzicht geven van hetgeen onze voorouders heeft bewogen om trouw te blijven aan datgene dat hen was doorgegeven. Ter bestrijding van de kosten is een rekening geopend bij Rabobank "De Egmonden" onder nummer 3157.06.457. Tevens zal een jubileumloterij worden gehouden ten bate van de restauratie van het kerkorgel in de huidige parochie kerk, waarvan onderdelen uit de oude Rinnegommerkerk stammen. Aan het lot is een foto van de oude Rinnegom merkerk verbonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 10