Jeroen Mooij enige Heilooënaar Ondanks griep en studie heeft Jeroen Mooij ''lent'' in wielrennerij m Bukpop-korting: laatste kans I -- NSS Kunst-tweedaagse in Heiloo Tien jaar Moeder Gods Jongerenkoor «11 VERLOTING Aan de bewoners van Plan Zuid en andere Heilooënaars WW 20 JUNI 1984 Over een week krtfgt het Heilooër Wielercomité een herkansing. Im mers, vorig jaar na een periode mooi weer in juni en een nog veel mooiere maand juli barstte uitgere kend op de dag van de Heilooër Wielerronde een noodweer los bo ven Heiloo. Gevolgen: valpartijen, een gering aantal bezoekers en veel afstappers onder de amateur-wiel renners. Woensdag 27 juni a.s. kan het byna niet slechter gaan. Aan de organisatoren zal het zeker niet lig gen. Met de hulp van vele Heilooër Middenstanders, waarvan elders een volledige opsomming wordt gegeven, is men er voor de derde maal in successie in geslaagd de nodige financiële middelen te ver garen voor het houden van de Hei looër Wielerronde. Om kwart over zeven die avond gaan de amateurs van start, het spektakelstuk van de ronde. Onder de deelnemers slechts één Heilooënaar: de 21-jarige Je roen Mooij. Zyn oudere broer Kees is wegens een vervelend virus niet van de partij. Jeroen reed vorig jaar in de ploeg Roks. „Het was een mislukt jaar. Ik ben veel ziek geweest en ik moest examen voor de MTS doen. Ik heb alleen een paar klassiekers gere den", aldus de inmiddels Hts- scholier. De ploeg Roks is na het vo rige seizoen ter ziele gegaan. Na veel geharrewar bleef toch een van de sponsors doorgaan en is de ploeg nu bekend als de NHD-ploeg. Een contract bij die ploeg zat er voor Je roen niet in: men wilde het contract niet verlengen. „Ik rijd nu alleen voor de club, Alcmaria Victrix. In de winter heb ik hard getaind voor het rijden van de klassiekers. Bijv. door wedstrijden veldrijden mee te doen. Echter in de eerste klassieker, de Ronde van Bovenkarspel, moest ik afstappen met griep. Ik heb twee weken in mijn bed gelegen. Uiteindelijk heb ik alleen de Westfriese Dorpen omloop nog gereden. Ik reed daarin al na een uur lek en moest toen lang wachten op een reparatiewagen. Toen ik een nieuwe band had, was SPONSORS WIELERRONDE HEILOO De sponsors van de Heilooër Wieler ronde 1984 zijn: Loek Schoorl, Neder landse Middenstandsbank, Haarmode Theo Robert, Motel Heiloo, Reisburo Holland International, Sporthuis Jo- han Jansen, Herenmode Alleman, Groente en fruithandel van der Steen, Tom Beentjes de Knipkapper, Banket bakkerij van Velzen, Loodgietersbe- drijf J.J. Jansen, Bakker Hemmer, Aalsmeerse Bloemenhandel, Cafetaria Ed Dekker, Café d'Oud Inn, garage van der Steen en Kleverlaan, G.P. Groot aannemersbedrijf, kapsalon Wim de Boer, kapsalon Kroon, drogis terij Jef Letschert, tuincentrum Heiloo Dierenspeciaalzaak Jan Ranzijn, zui velfabriek De Vereeniging, juwelier Simon Peek, radio Bakker, croissante- rie lie de France, Isotherm BV, autobedrijf Bleeker BV, Doe het zelf- centrum Wiefix, Modehuis Maija Geels, Café Ares de Wit, bowling Heiloo, wijnhandel en slijterij Male- voort, rabobank Heiloo, fotoservice George van Veen, groente en fruithan del Peter Stavenuiter, electrotechniek Co Hartog, Schoen Motors, Auto Martin Raik BV., Slagerij Kees Burger, Autobedrijf Hans Zoon, foto Kino Heiloo, Naaldsierkunst Marianne, Keurslagerij J. van de Peet, slagerij A.J. Kramer, service station S. Morsch en zn., bouwbedrijf IJs Kops, boekhandel Het Hoekstuk, rijwielhandel Kroone-Liefting, bakke rij Piet Borst, cafetaria Blackborn, centrale Verwarming Zoon, garage Zander, vishandel Tijmes, groente en fruithandel Sinnige, bakkerij Kaan dorp, slager Brink, De Konkelboet, loodgietersbedrijf Gerard Baltus, Otto van Os modezaak, Tromp supermarkt IFA supermarkt, Albert Heijn, van Rozendaal schoenenmode, bouwbe drijf W.J. Leek en zn., Tuincentrum Wielinga. De sponsor van de dikkebandenrace is slagerij A.J. Kramer. De sponsor van de race voor recrean ten/niet-licentiehouders is drukkerij Uitkijkpost BV. De hoofdsponsors van de wielerronde van Heiloo 1984 zijn de rijwielzaken van Van Raalte, Boersen, Bosman en Hoebe, allen uit Heiloo. De Uitkijkpost Wisselbokaal: de inzet voor de recreanten tijdens de Wieler ronde van Heiloo. Swing'in Heiloo Voor insiders .behoeft de naam "Dutch Swing College Band" geen nadere toelichting. Ook de naam "Deep River Quartet" is inmiddels via radio en televisie roemrucht geworden. Alles wijst erop dat deze avond sfeer vol swingend zal worden. De tent waarin dit Swing'in-gebeuren gaat plaatsvinden zal geheel in stijl worden aangekleed. Toegang f. 17,50, tegen inlevering van dit artikel f. 15,-- Vrijdag 22 juni, aanvang 20.30 uur. Bukpop '84 Voor de zesde maal het Bukpop-festi- val. Niet zoals in voorgaande jaren een gigantisch festival maar een festival op kleinere schaal. Dit jaar was het niet mogelijk om buitenlandse bands te boeken op het niveau zoals gebruike lijk. Daarom voor een lage toegangs prijs f. 12,50, met dit artikel in de hand slechts 10,- Zaterdag 23 juni. De spits wordt om 19.30 uur afgebeten door de Heiloose formatie "Balance". Om 20.45 uur zal de ex-saxofonist van Herman Brood, Bertus Borgers, z'n opwachting maken op het Bukpop-to- neel. Tegen 22.30 uur zullen de "Time Bandits" ten tonele verschijnen. Truck Country Festival De "Dutch Mack Fanclub" heeft al enige jaren met succes dagen voor vrachtwagenliefhebbers georgani seerd. Nu dan in Heiloo, een festival met een dertigtal trucks omlijst door bijpassende country-muziek op zondag 24 juni (aanvang 12.00 uur). Er zullen trucks aanwezig zijn die nog nimmer eerder in Nederland te zien waren. Buiten de opgestelde trucks zijn er diverse country-bands op het toneel te beluisteren. "Robin and the Red necks" uit Alkmaar, "Newdeep" uit Den Helder zijn geen onbekende in deze omgeving. "Wil Carter Davis" en 'Marine Koster' zijn voor de country- liefhebber een "must". De country en Truckermarkt zorgt ervoor dat een ieder die spulletjes kan aanschaffen die hij of zij altijd al had willen hebben. Ook voor deze dag geldt dat u tegen inlevering van dit artikel een korting van f. 2,50 krijgt op de toegangsprijs. De ongekorte toegang is f. 10,-- voor volwassenen en f. 5,— voor kinderen tot 12 jaar. het peloton een eind weg. Ik ben toen achter een brommer gaan rijden en haalde de groep in. Maar op 100 meter van het peloton kwam er een juryman op een motor naast me rij den en zei dat ik niet achter een brommer mocht rijden. Daar ben ik toen mee gestopt, maar redde het toen niet meer om bij de groep te komen. Ik ben even later afgestapt". HTS Na het behalen vorig jaar van zijn diploma heeft Jeroen Mooij de Mts verlaten en is hij begonnen met een studie weg- en waterbouw aan de Hts te Alkmaar. Dat is aanmerke lijk tijdrovender dan zijn studie het vorige jaar, want voor wielrennen is nu veel minder tijd beschikbaar. Bijv. doet Jeroen op dit moment ten tamens. Dat loopt door t/m volgen de week dinsdag, een dag voor de Heilooër Wielerronde. Het is om die reden dat hij vanavond niet in Lim- men aan de start verschijnt voor de wielerronde aldaar. Maar in Heiloo rijdt hij wel. Vorig jaar werd hij dertiende, zijn broer Kees vijftiende. Voor Kees Mooij was het toen de laatste wedstrijd. Jeroen Mooij start eigenlijk volgende week pas goed. Hij heeft vanaf die dag vakantie en kan de trainings achterstand dan volop gaan inhalen. ,,Ik heb deze week maar twee keer kunnen trainen. Dat is wel jammer met een thuiswedstrijd voor de boeg. Ik ga in Heiloo voor een klein prijsje rijden. Ik hoop te eindigen tussen de tiende en twintigste plaats". Een bescheiden uitgangspunt van de Hts-student, die de steun van sup porters uit Heiloo wel kan gebrui ken. Ter informatie: Jeroen rijdt met rugnummer 66. Alcmaria Victrix Zoals al gezegd is, Jeroen Mooij rijdt voor zijn club, Alcmaria Victrix. ,,Het is een leuke en gezellige club", aldus de Heilooënaar. Zijn vereni ging staat drie dagen na de ronde van Heiloo een grootse happening te wachten. Op zaterdag 30 juni namelijk wordt de vernieuwde wie lerbaan, voorzien van een overkap ping, geopend. Ter gelegenheid m vX-\ U heeft waarschijnlijk vernomen, dat woensdag 27 juni een wielerronde bij u in de straat of nabije omgeving zal worden verreden. Het HWC heeft haar uiterste best gedaan om dit sportevenement te doen slagen. We hebben voor dit wielerevenement een geweldige medewerking gekregen van B. en W., Politie, EHBO, Openbare Werken en de middenstand, die deze wedstrijd heeft gesponsord. Wanneer wij van u ook nog een beetje medewerking krijgen, dan zit het voor woensdag 27 juni gebeiteld. De wielerronde wordt gehoude/i in de Heerenweg, Haesackerlaan, Zeven- huizerlaan, Werkendelslaan, Keldercroftlaan, Breedelaan en Butterlaan. Misschien mogen wij even uw aandacht vragen voor de volgende punten: 1Willen de bewoners aan het parcours hun auto op een andere parkeer plaats zetten. 2. Mocht u nog plannen hebben om met de auto weg te gaan, wilt u dan uw auto vóór 17.30 uur buiten het parcours zetten (uiteraard geldt dit ook voor de bewoners binnen het parcours). 3. Heeft u kleine kinderen, houdt dan een extra oogje in het zeil. 4. Wilt u uw huisdieren binnen of aan de lijn houden. 5. We zouden het zeer op prijs stellen, als de bewoners aan het parcours de vlag uitsteken. Het is bij grote rondes gebruikelijk en het verhoogt de sfeer. 6. Mocht u visite verwachten, dan kunt u ze eventueel nog inlichten. Om 18.00 uur wordt het parcours afgesloten. 7. Het is in de wielersport gebruikelijk, dat coureurs bij mensen aanbel len om zich te verkleden en te wassen. Misschien wilt u ze niet in hun 'hemd' laten staan. 8. Het parcours wordt afgesloten om 18.00 uur en is weer toegankelijk om 21.30 uur. Wij hopen dat de weergoden meewerken en dat u een gezellige avond heeft. Ook willen wij u bij voorbaat danken voor uw medewerking. Heilooër Wieier Comité secr.: Oosterzijweg 11, 1851 PA Heiloo. Tel. 072-334832 Jeroen Mooij moet deze week nog al zijn tijd schenken aan zijn studie. De fiets voorlopig aan de kant: studie is belangrijker dan sport. van de opening zijn er enkele wed strijden voor profs op de baan en worden enkele nationale kampioen schappen verreden. Jeroen Mooij betreurt het dat er niet een baan- wedstrijd voor regionale renners in het openingsprogramma is opgeno men. ,,Ik heb me daarom maar in geschreven voor het criterium in Waarland die avond", aldus Jeroen. Zelf is Jeroen Mooij niet vies van baanwedstrijden. Sommigen wiel-, renners durven niet op de baan. Het is te stijl, de fietsen zijn door trappers en hebben geen remmen". Hij rijdt al een aantal jaren wed strijden al dan niet in clubverband op de baan. Veel respect heeft hij voor de eveneens uit Heiloo af komstige Levien Mechielsen ("Kuif je" voor insiders), die zeven derny- motoren bijeen heeft gekregen, speciaal voor Alcmaria. Jeroen Mooij, de enige Heilooënaar volgende week tijdens de race voor amaterus bij de Wielerronde van Heiloo. Hij zou wel willen dat er in Nederland meer meerdaagse koer sen voor amateurs waren of dat er anders (lees:professioneler) gekoerst werd, bijv. zoals in België het ge val is. Dat is voorlopig in Neder land nog niet zo en zeker niet vol gende week in Heiloo. Echter, het rondje om de kerk of het cir cuit in een dorp (in het geval van Heiloo blijft interes sant genoeg om te gaan kijken. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 juni zal in winkelhof 't Loo voor de 4e keer de jaarlijkse Kunsttweedaagse wor den gehouden. Dit jaar werk van kunstenaars uit de regio maar ook werk van beroemde 19e eeuwse meesters als Isaac Israels en Alfred Stevens. Organisator is portretschil der Jean Thomassen. In de afgelopen jaren was er werk te zien van beroem de schilders als Johfra en Appel. Dit jaar wilde Thomassen grafisch werk van Karei Willink tentoonstel len, maar een advokaat gooide roet in het eten, en we zullen het dit jaar zonder Willink moeten doen. Isaac Israels (18651934) is één der beroemdste 19e eeuwse Holland se Impressionisten. Zijn schilderijen zijn inmiddels bijna onbetaalbaar ge worden, dat geldt nog niet voor zijn tekeningen. Op de programma's heeft het comité een nummer laten aanbrengen. De programma's a 1,- zijn verkrijgbaar op het parcours. In de loop van de amateur ronde wordt bij de premiesprint een nummer getrokken. De prijzen zijn MV H-waardebonnen die ook door deze vereniging ter beschikking zijn gesteld. Helaas, in 1971 werd IPAK, na 4 jaar te hebben gezongen, 't eerst in de Willibrorduskerk, daarna in de Moe der Gods Kerk, opgeheven. Heiloo zat zonder koor. Er werden diverse pogingen ondernomen om een koor op te richten, maar zonder resultaat. Tot in de nazomer van 1974 een groepje enthousiaste jongeren een oproep deden om jonge mensen op te trommelen om zodoende een koor te vormen. Dat waren er ongeveer 30, een goed begin! De eerste weken werd het koor ge dirigeerd door Marcel Mast, één van de oprichters. Na enige weken kwam er een dirigent, de heer Kerver, die de boel wat professioneler aan wilde pakken. Dit bleek echter niet succes vol en er werd daarom naar iemand anders uitgekeken. We hoeften niet ver te zoeken want we hadden een heel ritmische organist, die het diri geren c.q. orgelspelen wel aandurf de. We repeteerden één keer per week. Pasen 1975 was het voor het eerst dat wij de viering verzorgden, o.l.v. Pieter de Jong. Het was een groot succes! Toch bleek de kombinatie organist dirigent niet optimaal te werken. Na een half jaar werd o.a. om deze re den uitgekeken naar een nieuwe or ganist: Tom Wester. Tijdens een repetitie, toen de dirigent er op een gegeven moment de brui aangaf, stonden we zonder dirigent te zingen. ,,Dit kan zo niet langer", zei Willem Heijne, legde zijn klarinet neer en ging voor het koor staan met de woor den: „We moeten verder, ik wil het wel proberen!" En dat ging goed. We hebben in 1975 voor het eerst buiten onze eigen kerk gezongen. Dat was in Akersloot. Hierna volgden regelmatig optredens buiten onze ei gen kerk. Telkens werden de thema's uitgewerkt met teksten en liederen, gemaakt door o.a. eigen koorleden. In 1976 bereikte dit buitenkerkelijke gebeuren zijn eerste hoogtepunt. Met een groep van 48 jongeren ver trokken we per bus naar West-Duits- land. Op uitnodiging van Pastoor Buskermolen verzorgden wij in zijn vorige parochie de mis. Voetbal In 1977 werden we op uitnodiging van „Die 'Schaeckel Singhers" ge vraagd een voetbalwedstrijd te spe len, met een team bestaande uit 5 meisjes en 6 jongens, een leuk idee. Dit gebeuren hield 3 jaar stand, waarna MOGOJOKO het organiseren van de voetbalwedstriiden voortzet te. Dit om de onderlinge band te versterken. In 1978 kwam deze band tussen de koren ook muzikaal tot stand. Er werd een koor-in-festival georgani seerd door Paul van Roessel en Wim Veldt. Dit werd zo'n groot succes, dat dit een jaarlijks terugkerend eve nement is geworden. Elk jaar meldt zich wel een koor aan, dat het festival wil organiseren. In het kader van het 10-jarig bestaan van MOGOJOKO, hebben wij dit jaar de taak van het organiseren op ons genomen. In oktober 1979 kwam er een eind aan de periode van Wim Heijne als diri gent. Werk, studie en het dirigeren van een jongerenkoor viel niet langer te kombineren. Er werd naarstig gezocht naar een vervanger. Via via kwamen we aan onze huidige diri gent, Nico Bakker, die toezegde wel te willen dirigeren na het beëindigen van zijn studie. Nico moest vervol gens in militaire dienst, waardoor hij alleen in de weekenden beschikbaar was, dus werd de repetitie-avond ver schoven naar de vrijdagavond. Dit had tot gevolg dat een groot aantal koorleden het koor gedwongen moest verlaten daar zij op de koopavond in Alkmaar moesten werken. Het koor bereikte een ledenbestand van maar 29 koorleden. Dit was echter maar van korte duur. Kerstsamenzang In 1980 werd o.l.v. Maggie Zijlmans de Kerstsamenzang op poten gezet. In 1980 en 1981 eerst alleen met ons eigen koor. In 1982 met medewerking van het combo van St. Cecilia (har monie Heiloo) en in 1983 met het jeugdkoor Abel. Tot heden trekken we elke zaterdag, voor de 3e zondag van de maand, een tjokvolle kerk met als uitschieter toch wel de kerst- en paasvieringen. Met de mis van Kerst 1982 trokken we een record aantal be zoekers, nl. 1800. 1983 verliep zon der zorgen met aan het einde van dat jaar een ledental van 75. En nu is het dan alweer 1984, het jaar waarin we 10 jaar bestaan. Deze ja ren zijn voor Kees van Velzen, die als enige al 10 jaar lang trouw meezingt, omgevlogen. Hij heeft ontzettend goede en leuke herinneringen aan het koor. Hij raakt er niet over uitver teld. Ja, 10 jaar MOGOJOKO. Dit alles wordt „gevierd" met o.a. een fancy- fair op zondag 24 juni op het kerk plein van de Moeder Gods Kerk. Dit begint om 12.00 uur en is om 15.00 uur afgelopen. Dan op zondag 1 juli a.s. een koren festival het zgn. Koor-in" met me dewerking van Pius X Alkmaar, Bergen, Limmen, Zuid-Schermer, Egmond aan de Hoef, Huiswaard, Oudorp/St. Pancras, en natuurlijk MoGoJoKo. En dan straks op 24 november orga niseert ons koor een reünie vooraf gaande een viering met leden en oud leden. NEE TEGEN DE 3% KORTING Onder het motto „Alkmaar zegt nee tegen de 3% korting plus verdere aantastingen op het sociaal verzeke ringsstelsel" trekt vrijdag 22 juni de karavaan Rond je zekerheid door Alk maar. Met deze karavaan wil het Lan delijk beraad (beraad uitkeringsge rechtigde) het verzet bundelen tegen maatregelen zoals het 1 juli-pakket. Het Landelijk beraad uitkeringsge rechtigden wil niet alleen proteste ren, maar geeft ook duidelijk alterna tieven aan hoe het anders kan. Naast de karavaan wordt er door het platform mensen zonder (betaald) werk een grote manifestatie georga niseerd (Alkmaar zegt Nee) in de Alkmaarse Hout bij de muziekkapel (aanvang 12.00 uur). Naast de infor matiemarkt, waar vele organisaties aan meewerken, is er veel pop en the ater. Om 13.00 uur speelt Lub Co. Om 15.00 uur speelt de popgroep Charms of Change. Deze band komt uit de kop van Noord-Holland. Naast het moderne popgebeuren valt er ook nog te genieten van een doorlopende dia-, foto- en video-tentoonstelling. En als klap op de vuurpijl een al bij voorbaat grandioos optreden van de Malcomms. Voor degenen, die de Malcomms niet kennen, het is een professionele groep, die b.v. in voor programma's heeft gespeeld van U2 en Dexi's Midnight Runners. In de pauze van de Malcomms zal er een optreden zijn van de Turkse dans groep uit Alkmaar. Dit alles en nog veel meer zal te zien zijn in de Alkmaarse Hout. De kara vaan van het LBU is vrijdag om 10.30 uur in Alkmaar Noord (Gros 3). Van daar sluit hij zich aan bij de ma nifestatie in de Alkmaarse Hout. In Heiloo is een belangrijke tekening te zien van een danseres met op de achterkant een schets voor een be kend schilderij. Een ander klein aquarelletje toont twee kinderen op een schommel. Verder is er een schetsblad van Anton Mauve met een stukje van het Haagse Bos. Een fraaie ets van N. van der Waay, de schilder die de voorstellingen op de gouden koets ontwierp, en een ets van een schilderij van John Everett Millais (1829—1896), de vader der „Pre-raphaellieten", een beroemde stroming in Engeland, die een ant woord was op de moderne „klod deraars" van toen. Bijzonder is een portret van Alfred Stevens (18231906), de kunstenaar waarvan wordt gezegd, dat hij de voorloper van die klodderaars (of impressionisten) was. Zo ver ons be kend, bezit alleen het Rijksmuseum in Amsterdam werk van hem. Het spreekt vanzelf dat bij de belang rijkste stukken veilingpapieren ho ren. Want al déze werken zijn meer dere malen op veilingen terecht gekomen. Een schril kontast met het voorgaan de is wellicht het werk van de Zoe- termeerse kunstenaar Karei Leng- keek, die naast abstrakte tekeningen tegenwoordig ook abstract sculp turen maakt. Nieuw zijn de surrealis tische schilderijen van Elmar Huis man uit Lelystad en de beelden en frommelaquarellen van Herman van Loon. Verder kan het publiek werk verwachten van Margriet Schreurs uit Heemstede en keramiek van Louky ter Voort en Rosemary van de Pieterman.Jean Thomassen is de laatste tijd druk aan het werk en hoopt een groot doek af te hebben dat hij voor het eerst tentoon zal stel len. Van hem zal ook wat nieuw kleiner werk te zien zijn. Op 29 en 30 juni zullen ook Ine Veen en IJf Blokker aanwezig zijn met hun werk. Actrice Ine Véen schildert in haar vrije tijd terwijl IJf Blokker, de sympathieke TV-presentator, strips fplrpnt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4