UIT HEILOO'S RAAD SPORT EN SPEL OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO BIJZONDERE AKTIES AGENDA EGM0NDEN DITO Ingezonden Rolstoelrijder Klaas Dekker gaat om het IJsselmeer VERENIGINGS NIEUWS Fa. M. STEENH0EK EN ZONEN SCOUTINGGROEP DE GEUZEN 50 JAAR 29 AUGUSTUS 1984 Donderdag 30 augustus. De Ark, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. 't Kieftennest, Slimpad 16. Tussen 8.00 en 16.30 uur. Vrijdag 31 augustus. St. Adelbertusschool, Bergeonstraat 22. Tussen 8.45 en 15.45 uur. Zaterdag 1 september. St. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Ook Lompen. Handbalvereniging Foresters, parkeerterrein Laan vanMuijs, Egelshoek. Tussen 8.00 en 17.00 uur. Scoutinggroep Victorie, hoek Westerweg/Kerkelaan. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Maandag 3 september. Rehobothschool, Holleweg 98 van 11.00 uur tot de volgende dag 7.30 uur. Maandag t§m vrydag. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. Muziekver. Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen. Cl. Willibrordschool, Westerweg naast Fodi-markt. Alle uren. Rommelmarkt Kabo en Anbo Spullen voor de rommelmarkt van de Kabo en de Anbo, die in september gehouden wordt, kunnen worden ingeleverd bij mevrouw Hoogeboom, Ze ven huizerlaan 108, (tel. 33 05 78) of bij mevrouw Lammers, Ewisweg 3 (tel 33 32 96). KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijs- camplaan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Lezing tentoonstelling slotkapel. Vrijdag 31 augustus: herhaling van de lezing door de amateur-historicus Jan Lute, aanvang 20.00 uur. De tentoonstelling blijft open tot en met 9 september. Openingstijden: alle dagen (behalve zondagmorgen) van 10-12, 14-17 en 19.30-21.30 uur. Inlicht.: Sticht. Restauratie Slotkapel, seer. W.A.J. Wijn-Brandsma, tel. 02206-1005. De redactie van de Uitkijkpost J draagt geen verantwoordelijk- J heid voor de inhoud van ingezon- J den brieven. Deze worden slechts J geplaatst wanneer de ruimte dit J toelaat, én wanneer de schrijver J of schrijfster zijn/haar naam J vermeld. J De redactie EEN DOOLHOF Winkelen in de binnenstad van Alk maar is voor velen een irritante bezig heid geworden. De veelal smalle win kelstraten zijn door de winkeliers volgestopt met kruiwagens, droogmo lens, kledingrekken, schoenrekken en grote reclameborden, zodat bood schappen doen in de stad meestal ontaardt in een kruip-door-sluip-door- tocht, waarbij het een hele opgave is om onbeschadigd de thuishaven te bereiken. Geen wonder, dat "het Loo" direct na de opening al voor veel Alkmaarders een grote aantrekkingskracht had. De kwaliteit van het winkelgebeuren staat op een hoog peil en het was een waar genoegen om door de brede middenpa den te wandelen. Helaas behoort dit genoegen ook al weer enigszins tot het verleden. Het wandelpad is aanmerke lijk versmald door de reclameborden van de winkeliers en tot overmaat van ramp heeft de snoepwinkel kennelijk toestemming gekregen om midden in het pad een stellage te bouwen voor de verkoop van zoetwaren. Dit zal onge twijfeld bedoeld zijn om de omzet te vergroten. Ik signaleer het echter als een buitengewoon klant-onvriendelijke ontwikkeling en de winkeliersvereni ging zou zich eens ernstig moeten beraden, of de belangen van "'t Loo" wel gediend wijn met deze stellage- bouw op het wandelpad. J.K. Naam van de inzender bij de redactie bekend. TC HOGEDIJK Onder ideale weersomstandigheden werden in de laatste week van de zomervakantie de clubkampioen schappen voor de TCH-jeugd gehou den. Ongeveer 110 meisjes en jongens speelden ruim 400 partijen. Niet alleen in sportief opzicht waren de kampioen schappen een succes; de gezellige sfeer - kenmerkend voor de TCH - bereikte z'n hoogtepunt op de grandioze feesta vond met barbecue en disco op vrij dagavond. De leden van de jeugdcommissie, de mensen, die voor het kantinegebeuren verantwoordelijk waren en al die ande ren, die op welke manier dan ook aan het welslagen van de jeugdclubkampi- öenschappen hun steentje bijdroegen, hebben de TCH-jeugd een fantastiche week bezorgd, misschien wel de mooist ste week van de zomervakantie Na afloop van de op zaterdag gespeel de 29 finalewedstrijden had de prijsuit reiking plaats. Alvorens de prijswin naars bloemen en trofeeën in ont vangst mochten nemen, bedankten verenigingsvoorzitter Leo van Els en voorzitster van de jeugdcommissie An neke Koningsveld de leden van de jeugdcommissie en de overige mede werkers voor de vlekkeloze organisatie van deze zeer geslaagde week. De prijswinnaars: leeftijd 6-8 jaar. jong ens enkel Jorn v.d. Linde meisjes enkel Irma Hopman. Jongens dubbel Jorn v.d. Linde/Erik v.d. Poel. Meisjes dubbel: Inez Heeremans/Jasmijn A- peldoorn. Mix: Jorn v.d. Linde/Jas mijn Apeldoorn. Leeftijd 9 t/m 11 jaar. jongens enkel Remon Glas. Meis jes enkel José Beentjes. Jongens dubbel Remon Glas, Martiin Cornelissen. Meisjes dubbel: Angela Waakhuysen/ José Beentjes. Mix: José Beentjes/Ca- miel v. Druten. Leeftijd t/m 14 jaar. jongens enkel: Arjan Lont. Meisjes enkel Jeanette v.d. Ploeg Jongens dubbel Stef Rens/Arjan Lont Meisjes dubbel: Saskia van Zoonen/Miriam v. Duyn. Mix Merieke van Zoonen/Re- mon Glas. Leeftijd boven 14 jaar. Jongens enkel Mark Zwart. Meisjes enkel Judith Heddes! Jongens dubbel: Erik Jan Kingma/Mark Zwart. Meis jes dubbel: Judith Heddes/Angelique Apeldoorn. Mix Judith Heddes/Jacco Hopman. Leeftijd t/m 18 jaar. jongens enkel Richard Spit. DRUMBONE IN J.O.E.B. Na een twee maanden durende zomer stop opent het JOEB-gebouw op vrij dagavond 31 aug. a.s. weer haar deuren. Tijdens deze zomerstop heeft het JOEB-bestuur het gebouw opge knapt en is alles gedaan om geluidso verlast in de toekomst tot een mini mum te beperken. Of dit is gelukt kunnen jullie vrijdag a.s. horen bij een optreden van de Schoorldamse forma tie Drumbone. Dit orkest heeft bij vorige optredens in Joeb reeds bewezen dat het met hun "wasborden sound" en humoristische teksten de opening van het JOEB-seizoen tot een swingend feest kan maken. Het begint vrijdaga vond allemaal om een uur of negen, en de entree is vrij. Zaterdagavond is er disco voor de jeugd tot 16 jaar, aanvang: 20.00 uur, en zondagmiddag zijn we vanaf 15.00 uur voor iedereen open Het gebouw staat aan de Herenweg 69 in Egmond-Binnen. HONDEPOEP Heeft u last van hondepoep Gooi dat uit woede niet steeds op mijn stoep. Kijk vooral goed uit uw doppen, wie of z'n hond voor "zoiets" bij u laat stoppen. U zou ook aan kunnen bellen, om zo uw grieven te vertellen. Van zoiets wat u doet ben ik niet gediend en heb dat ook helemaal niet verdiend. Zelf heb ik geconstateerd, dat ik de enige ben, die een schepje flaneert, om de poep mee weg te werken, in goot of onder gemeenteperken. Doe niet stiekum, kom uit uw hol. Wees flink en volwassen, bel aan voor die drol. Dan kunt u zelf constateren, dat 2 poedels zo'n hoop niet kunnen produceren. Mevr. de Boer, Sch. Hondsbosschei2 BESTE FLANKERENDE BRAM In je artikel in de "Uitkijkpost" van 1 aug. j.l. getiteld "flankerend beleid of flankerende misleiding leg je trefze ker de vinger op de zere plek van het door minister Brinkman gepubliceerde WVC-beleidsplan ten aanzien van de ouderen. Maar ga je nu niet te ver met te veronderstellen dat de minister alleen maar de ouderen financieel aan wil pakken om het financieringstekort te dekken Je zou de minister toch minstens het voordeel van de twijfel kunnen geven dat de bedoeling van zijn "flankerend plan" is het (langer en meer) zelfstandig laten functione ren van ouderen in de samenleving. Misschien is de minister gewoon verge ten te vermelden dat de vele miljoenen, die de ouderen uitsparen door hun ge-intensiveerde en door de minister gepropageerde zelfstandigheid, aan de ouderen zelf ten goede komen, bijvoor beeld door vrijkomende verzorgers en verplegers (m/v) van tehuizen niet te ontslaan, maar in te zetten als wijkver- zorgers/verplegers (m/v), en door vrij komende onderhouds- en afschrij vingskosten van verkleinde of gesloten tehuizen en van verminderde bedden aantallen te benutten voor ouderen- busdiensten, rolstoelbussen, aanpas singen in huizen van minder valide ouderen, die geflankeerd, d.w.z. van terzijde ondersteund, aldus met hun eigen uitgespaarde centjes langer zelf standig blijven. De minister is, neem ik aan, in de eerste plaats mens en pas daarna een -onder druk van het roeren in een economische pap met weinig krenten- bezuinigingsrobot. Bram, jij gaat uit van misleiding en een rookgordijn; ik veronderstel dat minister Brinkman domweg vergeten heeft een hoofdstuk ter geruststelling van ons, ouderen, in zijn beleidsplan te schrijven. En verder denk ik dat de ouderenbonden, van plaatselijke afdelingen tot en met landelijke hoofdbesturen, ongeacht hun politieke of religieuze kleur, de minister op zijn vergeetachtigheid zul len attenderen. Maar gelijk heb je natuurlijk als je er op wijst dat zonder de bovenbedoelde aanvulling in het flankerende beleidsplan de ministerië le vlag niet de lading dekt. Ik wil zelfs verder gaan en beweren -zonder je overigens te vleien- dat de ouderen van Heiloo blij mogen zijn iemand in de gemeente te hebben, die complexe stukken als beleidsplannen weet te analyseren, en de hierin voorkomende feiten aan de kaak weet te stellen. Dat het produkt naar mijn mening meer op een zwart-wit foto lijkt dan op een zachte pasteltekening hoeft, nader beschouwd, de waarde er van niet aan te tasten. Bram de Haan, ondanks de enigszins kritische kanttekeningen krijg je mijn volle waardering. In de "Uitkijkpost" van 8 aug. j.l. lees ik dat de ANBO naarstig naar een nieuwe voorzitter zoekt. Meld je ogeblikkelijk, want ouderen in den lande, en die in Heiloo in het bijzonder, hebben mensen zoals jij nodig om flankaanvallen af te slaan en frontale ondersteuning te verkrijgen c.q. te behouden. Ik denk dat de ANBO-oproep van 8/8 j.l. speciaal voor jou is geschreven, en dat jouw belangstelling ~po die er is- om zo'n vacature waar te nemen voor de leden van de bond een aanleiding zal zijn om je bij de komende verkiezingen op het ereplatform te kiezen. Met een tien-en- een-griffel voor je flankerende moed. G. Brugman. Voor het VERNIEUWEN van uw C.V.-ketel. Holleweg 71 - Heiloo Tel.331855 b.g.g.334972 Landelijk erkend PRIDINI start woensdag 51 september. Komt u dan' ook volksdansen? autoschadebedryf Holleweg 80, Heiloo Tel. 072-330935 INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E TOT UITERLIJK 18.00 UUR Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo BIJ VRIJE TIJD HOORT DE FIETS Fietstochten maken staat in Neder land bijzonder hoog genoteerd bij de aktieve vrijetijdsbesteding. Dat is begrijpelijk. Niet alleen biedt Neder land aan de fietser ongekend veel mogelijkheden om te gaan vrij wielen, maar fietsen is ook gezond en ont spannend. Je bent sportief bezig en dat spreekt velen aan. Fietsen is ge woon leuk, je kunt gaan waar je wilt, je kunt zelf je tempo bepalen en je kunt volop genieten van de natuur en de stilte. Ook leg je als fietser ge makkelijk kontakt met anderen en dat is voor veel mensen heel wat waard. De meeste fietsers beginnen als zij een tochtje maken bij de eigen deur. Maar je wilt ook wel eens er gens anders gaan fietsen, ook al ben je nog niet direkt op de eigen om geving uitgekeken. Ver van huis fietsen is een aparte belevenis. Dat is goed mogelijk, want letterlijk overal zijn fietsen te huur. Er zijn in Neder land ruim duizend plaatsen waar je een fiets kunt huren, bij fietsenma kers, bij speciale fietsverhuurin- richtingen en bij de spoorwegsta tions. Vooral in toeristisch aantrek kelijke gebieden is het aanbod heel groot. Er zijn verhuurders, die 600 tot 1000 fietsen klaar hebben staan en de kwaliteit van deze fietsen is door gaans heel goed omdat de serieuze verhuurders hun park ieder jaar ver nieuwen. Wie in de vakantie een fiets wil huren, doet er goed aan vooraf telefonisch te reserveren, dan ben je zeker dat een fiets beschikbaar is. De meeste verhuurders bieden ook tandems aan en ze hebben meestal ook kinderzitjes en fietstassen te huur. Ook aanhangwagentjes voor de fiets kunnen op steeds meer plaatsen worden gehuurd, maar dat is vooral iets als je er een aantal dagen op uit trekt en flink wat bagage wilt meenemen. Flets laten vervoeren Een fiets ergens huren is natuurlijk gemakkelijk, maar veel mensen ge ven de voorkeur aan de eigen fiets. Als je een fiets met zorg hebt uitge kozen, als de fiets precies past en als je er aan gewend bent, valt iedere andere fiets een beetje tegen en dat kan het fietsplezier vergallen. Je eigen fiets overal bij de hand hebben is goed mogelijk, want er zijn ver schillende manieren om een fiets te laten vervoeren. Dat wordt bijvoor beeld gedaan door de Nederlandse Spoorwegen, die in het zomerseizoen zelfs speciale fietsentreinen laat rijden. De fiets kan ook met de ge wone reizigerstrein worden meege nomen, als zo'n trein tenminste een bagagewagen heeft en als je zelf voor het inladen, uitladen en eventueel overladen zorgt. Vouwfietsen kun nen, in opgevouwen toestand, ge woon in de trein als bagage worden meegenomen. Hoe het met het fiets- vervoer per trein precies zit, kunt U nalezen in de brochure Fiets en spoor", die bij de spoorwegstations gratis verkrijgbaar is. Een fiets kan ook met een bodedienst worden verzonden en dat is vooral handig voor het vervoer naar een be paalde vakantiebestemming en als het om plaatsen gaat die wat verder van een spoorwegstation liggen. Het verdient dan wel aanbeveling om de fiets tegen beschadiging te bescher men. Met wat ribkarton is dat goed mogelijk. Ook met veerdiensten kunnen fietsen worden meegenomen, zowel in Nederland (bijv. voor ver voer naar de Waddeneilanden) als daarbuiten. En als uw vakantiebe stemming buiten Nederland ligt, ook in vliegtuigen kunnen fietsen als ba gage worden meegenomen. Soms worden daarvoor speciale dozen ter beschikking gesteld. Er rijden ook fietsbussen, die van de reizigers fietsen mèenemen. Deze bussen rij den dit jaar naar Frankrijk en de Scandinavische landen. Zelf de fiets meenemen Je hoeft niet van de diensten van derden gebruik te maken om je fiets te laten vervoeren. Je kunt ook zelf je fiets met de eigen auto meenemen. Er bestaan daarvoor verschillende hulpmiddelen. Fietsen kunnen op een imperiaal boven op de auto worden meegenomen, maar dan moeten wel speciale voorzieningen worden getroffen om de fietsen ste vig vast te zetten. Daarvoor zijn spe ciale klemmen in de handel. Er zijn ook fietsendakrekken, speciaal ge maakt voor fietsvervoer. Die rekken bestaan er in verschillende uitvoe ringen en ook de fietsen kunnen er op verschillende manieren op worden geplaatst, rustend op de banden of steunend op zadel en stuur. Ook zijn er konstrukties voor fietsen met uitvalnaven, waaruit een wiel dus gemakkelijk kan worden verwijderd. Een variant op het dakrek is een rek dat uit twee goten aan weerszijden van het dak bestaat en waarin de fietsen licht schuin worden geplaatst. In dat geval kunnen twee fietsen wor den meegenomen. Bij de gewone dakrekken kunnen gemakkelijk drie fietsen worden vervoerd. Wie het bezwaarlijk vindt om een fiets voor het vervoer op het dak te tillen, kan gebruik maken van een rek dat op de achterbak wordt bevestigd en waaraan de fietsen worden ge hangen. Hierbij wel oppassen dat de remlichten en nummerplaten goed zichtbaar blijven, anders ben je in overtreding. Met wat oefenen wordt al gauw de juiste plaatsing gevon den. Er zijn dus vele manieren om het mogelijk te maken dat je je fiets altijd en overal bij de hand hebt en van deze mogelijkheden wordt dan ook steeds meer .gebruik gemaakt. Wie over dat alles het naadje van de kous wil weten, kan uitvoerige in formatie hierover vinden in het in de serie ,,Fietsotheek" verschenen boekje ,,Neem de fiets mee", dat door overmaking van 8,90 op post girorekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij stichting: fiets! in Amsterdam. Slecht weer-sportfoto's U ziet ze wel eens op de televisie: sporters die in barre weersomstan digheden hun sport (moeten) bedrij ven. Daar zitten ook voor fotogra feren mooie opnamekansen is, maar dan moet U er wel voor zorgen dat U zelf en vooral uw camera droog blijft. Dat is mogelijk met de zeer voorde lig geprijsde regenhoes, een soort regenjas voor uw camera waar de lens via een ruitje naar buiten kijkt. Voor een bescheiden bedrag extra zijn er ook regenhoezen waaronder zowel de camera als de fotograal droog kunnen blijven. Sportzoeker is nuttig Een probleem bij het maken van sportfoto's is soms dat U, kijkend naar de zoeker, niet kunt zien wan neer uw onderwerp in beeld komt. Voor deze handicap is er de sportzoe ker die kan worden bevestigd op het flitsschoentje van de spiegelreflex camera. Door een kaderlijn voor de verschillende lenzen (standaard en tele tot 200 mm) kunt U zien wat er in beeld komt en tegelijk waar uw on derwerp zich bevindt. Superscherpe sportfoto's Sportfoto's moeten scherp zijn en daar helpt ook een statief aan mee. Wie nog meer voorzorgen wil nemen gebruikt een statief in kombinatie met een draadontspanner. In dat ge val stelt U de camera in op uw on derwerp en drukt U niet de ontspan knop af van de camera maar de knop van een verlengkabel. Zo'n draad ontspanner zorgt ervoor dat trilling van het toestel - als gevolg van het met de vinger indrukken van de ont spanknop - wordt vermeden. Ideale camera voor de sport Wie sportfoto's maakt kent het pro- bleerq: soms wil je 9.3 detail van iets wat op een afstand gebeurt graag beeldvullend op de foto zetten, een andere keer is een overzicht van het speelveld van belang. De spiegelre flexcamera is daarom een ideale sportcamera, want lenzen van deze camera kunnen verwisseld worden. Hierdoor is het mogelijk de verte dichterbij te halen met een tele lens. En wie bijvoorbeeld vanaf een verhoogd standpunt een spelsituatie in beeld wil brengen, kan dat doen met een groothoeklens die een groot beeldvlak bestrijkt. Ga er maar aan staan: 320 kilometer rijden in een rolstoel in vier dagen. Dat is Klaas Dekker uit Bakkum van plan tussen 4 en 7 september. Hij doet dat niet alleen vanwege de sportieve prestatie, maar vooral ook om het mogelijk te maken dat rolstoelbasket- balvereniging ,,De IJmondrollers" uit IJmuiden binnen afzienbare tijd kan starten met een jeugdafdeling. Samen met een aantal ploeggenoten maakt Dekker de tocht. Iedere deelnemer is de boer op gegaan om sponsors te vin den, die bijvoorbeeld een bepaald be drag per kilometer beschikbaar stellen. Klaas Dekker, zeker geen onbekende in Heiloo, ging in onze gemeente op zoek naar mensen, die zijn prestatie mogelijk wilden maken. Hij vond Jaap Houtenbos en deze man zette op een enorme manier z'n schouders er onder. Hij ging een avondje uit bij ca fé ,,De Viersprong" en zamelde daar onder de klanten een bedrag van ruim 2000 gulden in. Een optimaal voor beeld van hulpverlening. Maar daar bleef het niet bij. Ook café La Strada werd bezocht. Omdat Klaas Dekker in vroeger jaren vaste klant was bij Ares de Wit, kenden de klan ten van het café aan de Kenne- merstraatweg hem niet zo goed. Maar kroegbaas Dirk Nanne liet zich niet kennen en stelde spontaan een gulden per kilometer beschikbaar. Als blijk van dank zal de eerste stop tijdens de marathon van de rolstoelrijders in Heiloo zijn. Zij vertrekken volgende week om ne gen uur 's morgens vanaf het Markt plein in IJmuiden. Om ongeveer elf uur zal bij La Strada aan de Kenne- merstraatweg halt gehouden worden voor een kop koffie. Daarna gaan zij snel verder, op weg naar Den Oever, het einddoel van de eerste dag. Behalve steun uit Heiloo krijgt Klaas Dekker ook ondersteuning uit andere gemeenten. Zo bleek de firma Van Za- nen uit Zaandam bereid om speciale handschoenen en reservebanden be schikbaar te stellen. Daarnaast maakt Dekker gebruik van een speciale rolstoel voor lange afstanden van de firma Veldink Techniek uit Stadskanaal. De rolstoelbasketballers rijden de tocht met zeven man. Zij worden door twee auto's begeleid op hun ruim 300 kilometer lange etappe-tocht. De ge handicapte jeugd zal de kans krijgen om aan sport te doen, is het streven van de Noordhollanders. Als alles v* gunstig uitpakt, dan blijft er dankzij de tocht bijna 10.000 gulden over voor de oprichting van een jeugdafdeling bij de IJmondrollers. Dat is nog lang niet genoeg. Een sportrolstoel alleen al kost namelijk 2.500 gulden, om van de hoge vervoerskosten nog niet eens te spreken. Wilt U Klaas Dekker ook steunen, maak dan een bedragje over op gironummer 547044. Nadere in lichtingen zijn verkrijgbaar bij Klaas Dekker, Prof. Van de Scheerlaan 1 in Bakkum (tel. 02518-56674). AGENDA OPEN HUIS 'T LOO 19 TEL. 333368 Donderdag 30 aug. H.O.V. operette H.B.C. bridge in 2 zalen Zwem Poloclub verg. Vrydag 31 aug. Stng. Dienstverl. Volksdansen Pl.La.Vr. volksdansen Beg.Orkest v. NH Maandag 3 sept. N.v.v.H. zang Pl.La.Vr. zang- Yoga Sans Atout bridge verg. Computercursus Falkland toneel E.H.K. klaverjassen Soc.Alleenst. soos Yoga Dinsdag 4 sept. DOVES gym Nieuw leven zang H.B.C. bridge Volkshuisvesting 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 11.00-12.00 13.30-15.30 20.00-22.00 13.30- 13.30- 13.30- 20.00 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 19.30- 15.30 15.30 15.30 23.00 22.00 23.00 22.00 22.00 21.30 09.00-12.00 20.00-22.00 20.00-23.00 19.30-22.30 DUIVENHOK Zes vierkante meter voor een duiven hok is niet veel. Dat vinden zowel de heer J. Kuiper als de gemeenteraadsle den in Heiloo. Echter het verzoek van Kuiper voor een bouwvergunning voor een hok van 26 vierkante meter werd al eerder afgewezen. Volgens de bouw verordeningen is dat niet mogelijk. Wethouder Borsjes (PvdA) zegde de raad toe in een volgende'vergadering van de commissie Ruimtelijke Orde ning een mogelijke vergroting van het oppervlak voor "hobby-ruimte" be spreekbaar te maken. PAPIER-WINKEL De heer Pieters (CDA) merkte ten aanzien van de aanwijzing van een parkeerplaats voor invaliden op, dat het naar zijn iedee overdreven was hoeveel organisaties hierin gekend moeten worden. Een opmerking, die loco-burgemeester Dekker (VVD) kon waarderen. In overleg met gemeentese cretaris De Boer zal getracht worden een dergelijke' papierwinkel op nette wijze te omzeilen. COMPUTER De raad stemde verheugd in met het krediet voor de aanschaf van een computer voor De Zeskant. De appa ratuur zal mogelijk rouleren onder de basisscholen in Heiloo. Ook de Mavo's zijn bezig met de aanschaf van een computer. Voor ,,De Geuzen" zit nu ook de 2e aktiviteit in het kader van het 50-jarig bestaan van deze Scoutinggroep er op. Namelijk het zomerkamp van de verkenners en rowans in Engeland. Het is een fantastisch kamp geweest, waarin de jongens ook veel hebben gezien en geleerd over het land, de bevolking en de gewoontes. Binnenkort start de groep haar ak- tiviteiten opnieuw. Vanaf vrijdag 31 augustus worden er weer bijeen komsten gehouden: voor de rowans (jongens 1417 jr.) op vrijdagavond, voor de welpen (711 jr.) op zater dagochtend en voor de verkenners (1114 jr.) op zaterdagmiddag/ avond. Deze bijeenkomsten hebben plaats in het troephuis ,,De Geuzen- korf" aan de Honkpad (eind v.d. Veldelaan, tegenover Bram Daalder Mavo, Alkmaar). Voor nieuwe leden, en juist ook leiding, is er nog plaats. Dus schroom niet om een keertje te komen kijken en de sfeer te proe ven van deze jubilerende Scouting- vereniging Voor informatie kunt u terecht bij Hopman Boekelaar (tel.072 113806) of Chef van den Berge (tel. 072-331721). ARRIBA ARRIBA Ethnische en folkloristische dansen uit Zuid-Amerika In september start er in Heiloo op nieuw een cursus folkloristische en ethnische dansen uit Zuid-Amerika. Een folklore die de laatste tijd meer en meer in de bekendheid komt, dankzij vele groepen en ensembles die ons land bezoeken en via de televisie de dans en muziek uit hun land aan ons presente ren. In Nederland bestaat er al twintig jaar een dansgroep met Zuid-Ameri kaanse folklore, die door de vele optredens, ook op televisie, enige bekendheid heeft gekregen. De dans groep draagt de naam Arriba - Arriba, de aanmoedigingskreet in de Spaans talige landen van Zuid-Amerika, te vergelijken met het spaanse olé Naast deze semie-professionele groep be staan er ook amateurgroepen en cur sussen waar deze dansen gepraktiseerd en beoefend worden. Twee jaar gele den startte Roos Margiono, solo-dan seres in de groep Arriba-Arriba in Heiloo een cursus Zuid-Amerikaanse folkloristische dansen. De opkomst was enorm en het enthousiasme na enige aarzeling haast nog groter. Op vrolijke muziek begint een les met een warming-up, het warm en soepel ma ken van de spieren, onder grote hilariteit werden de "nuchtere Neder landers" geconfronteerd met li- TENNISVER. HEILOO In de afgelopen week werden onder bijna tropische temperaturen de jeugd clubkampioenschappen van tennisver. Heiloo gehouden. Marije Hoeksema en Jan Zuurbier werden ook in 1984 winnaar in de leeftijdscategorie t/m 17 jaar. Door 111 kinderen werd met grote inzet en enorme sportiviteit aan deze clubkampioenschappen deelge nomen. De voorzitter Mevr. den Bandt bedankte o.a. alle deelnemers aan dit toernooi en de jeugdcommissie, die gedurende 9 dagen alles in het werk had gesteld om dit toernooi goed te laten verlopen. Alvorens over te gaan chaamsdelen waar ze wel het bestaan van wisten, maar niet de dansmoge- lijkheden. En dat op meeslepende muziek uit het Caraibisch gebied, zoals merenques, salsa's, en mambo's. Na deze warming-up is er een korte pauze, om uit te rusten, om kennis met elkaar te maken en om het een en ander uit te leggen. Na de korte pauze, beginnen we met het aanleren van de dansen, en dat is een heel repertoire. In het afgelopen seizoen hebben we de vrolijke merenques uit het Caraibisch gebied geleerd, de uitbundige samba's van Brazilië, maar ook de ingetogen indianen-dansen uit het Andesgeberg- te kregen veel aandacht. Uit Argenti nië, het enige land in Zuid-Amerika waar een zeer strenge, op schrift gestelde danscultuur bestaat, hebben we ook veel dansen geleerd Deze dansen hebben zeer veel koloniale invloeden gekend, en zijn een prachti ge mengeling van indiaanse tradities en spaanse hofdansen. Uit de leerling en van de afgelopen seizoenen heeft zich inmiddels een vaste demonstratie- groep ontwikkeld, die al enkele voor stellingen verzorgd heeft. O.a. in de Willibrördusstichting een avondvul lend programma, en op het plein voor boekhandel Deutekom in verband met een Zuid-Amerikaanse literatuurweek, een keur van dansen uit het Andesge- bergte, beiden in Heiloo. Er starten nu in het nieuwe seizoen weer lessen voor beginners, en iedereen is welkom eens te komen kijken hoe zo'n les er uit ziet. Op maandagavond 3 sept. a.s. is er een open avond in de gymzaal van de Maria-Lidwinaschool, pastoor van Muyenweg te Heiloo. Om 20.00 uur wordt er een demonstratie gegeven van de dansen en de training die daaraan vooraf gaat, na afloop zullen er dan ook nog dia's vertoond worden van de voorstellingen van het afgelopen sei zoen. Wie interesse heeft en inlichting en wenst, belt Roos Musch-Margiono, tel. 072-337462. Bij voldoende belang stelling kan er ook een tienergroep starten. tot de prijsuitreiking bedankte de heer Pieter Stroomer namens de jeugdcom missie o.a. de heer en mevr. I. Oudeboon, de belangstellende ouders en de feestcommissie, die zorgde voor een gezellig slot van dit geslaagde toernooi. Alle deelnemers ontvingen een herinneringsvaantje. De uitslagen van de hoofdronde luidden als volgt: MEISJES ENKEL: t/m 17 jaar 1. Marije Hoeksema t/m 14 jaar 1. Martine Bolweg t/m 12 jaar 1. Laura Tiel t/m 10 jaar 1. Floortje Algera. JONGENS ENKEL t/m 17 jaar 1. Jan Zuurbier t/m 14 jaar 1. Aijen Maas kant t/m 12 jaar 1. Jeroen Koot t/m 10 jaar 1. Kasper Vos t/m 8 jaar 1. Erik Knoop. MEISJESDUBBEL t/m 17 jaar 1. Renee Settels/May Stuker t/m 14 jaar 1. Maijolein Groot/Martine Bolweg t/m 12 jaar 1. Laura Tiel/Ester Koot t/m 10 jaar 1. Regje Vos/Petra Roe lof s. JONGENS DUBBEL t/m 17 jaar 1. Paul Stroomer/Jan Zuurbier t/m 14 jaar 1. Ivo Oud/An ton Flameling t/m 12 jaar 1. Hessel Schneider/Marc v. Twuyver t/m 10 jaar 1. Niels Poland/Guido Nap. GEMENGD DUBBEL t/m 17 jaar 1. May Stuker/Jan Zuurbier t/m 14 jaar 1. Nathalie v. Duuren/Ivo Oud t/m 12 jaar 1. Laura Tiel/Hessel Schneider t/m 10 jaar 1. Mascha en Kasper Vos. W.A.O.- A.A.W. BELANGENVER. HEILOO Aanstaande maandagmorgen 3 sept. te 09.00 uur vangen wij na de zomer- onderbreking weer aan met onze weke lijkse contactmorgen. Belangstellen den en misschien toekomstige leden die in de WAO-AAW zitten, eventueel mensen met WW-uitkering enz. en degenen in de VUT zijn van harte welkom, om te kaarten, biljarten, schaken/dammen of onder een kop koffie wat met elkaar te praten. Verder houdt onze vereniging viswedstrijden, bingo-ochtenden, klaverjas drives, film-dia voorstellingen, fietstochten enz. al datgene wat door de leden naar voren wordt gebracht, het is niet alleen een praatclub, we houden het gezellig. Verder is er elke maandagmorgen spreekuur, om degenen die met moei lijkheden zitten behulpzaam te zijn. Dit alles in het "Trefpunt" Westerweg 294. De contributie is f. 1,-- per maand, prijs van een kop koffie en gebruik van de biljarts f..0,75 dus dat valt wel mee. Er zijn in Heiloo en omgeving veel mensen ongeacht de leeftijd die door een of andere oorzaak niet actief aan het arbeidsproces deelnemen, men behoeft zich hiervoor niet te schamen en neem actief deel aan ons vereni gingsleven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4