■B» EVENEMENTEN-AGENDA IM Dames Kapsalon Winkelhof 't Loo 24 OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO OVERIGE AKTIES The Young Ones in een nieuw jasje EILOO e.o 5HOI-5 Kapsalon "Betty" verhuist van Kandelaar naar 't Loo Schoonheidssalon voor Anneke Blom BI0NDINI schitterende paardrij- en cowboy laarzen v.a. 259,- de nieuwe collecties van IN WEAR en MATINIQUE hangen bij ons in de winkel. Zie folder! NIEUWSBL Wassen en watergolven, inclusief verst. lak f 25,85 Knippen, wassen föhnen inclusief verst. lak f 44,95 Knippen, wassen, watergolvenf 44,95 Deelpermanent, inclusief crème-verst. lak54,95 Permanent, inclusief crème-verst. lak79,50 (meerprijs langhaar f 10,00) Knippenf 18,75 Open Huis op woensdag 12 september van 17.00 - 19.00 uur. FORD. MEER WAARD OP DE WEG. BowLinn ^jéeiloo I2CUTIGUI DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. IH dinsdag-donderdag 9.00-18.00 uur maandagmiddag 13.00-18.00 uur vrijdag 9.00-21.00 uur zaterdag 9.00-17.00 uur Volgens afspraak: tel. 072-332779 RAADHUISWEG12 - HEIL00_ Westfriese A Voordeelslagerij RAADHUISWEG 13-HEILOO BRUILOFT of PARTY? 49e JAARGANG No. 37 12 SEPTEMBER 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 0 2-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. De familie v.d. Wint, heeft haar zaak aan de Kennemerstraatweg 386 aan een flinke opknapbeurt onder worpen. Om dit een beetje feeste lijk in te luiden zal er zaterdag 15 september om 14.00 uur een wervelende kindermodeshow wor den gehouden in de zaak. The Young Ones, is een oud ver trouwd adres voor kinderkleding (van maat 86 t/m 176) al 10 jaar doet de familie v.d. Wint haar uiterste best het jonge volkje goed in de kleren te steken. Voor de familie v.d. Wint had de fam. Hoogland op dit zelfde adres ook al 10 jaar een zaak in kinderkleding. Na de opknapbeurt heeft de zaak een lichter aanzien gekregen waardoor het allemaal veel groter lijkt. De fleurige kindermode zorgt zelf voor de aankleding. The Young Ones ver tegenwoordigt in Heiloo vele gere- nomeerde merken zoals: Petit Dia- ble, mooie klassieke kleding, flanel len blousjes van geruite stof met een koket wit kraagje, tevens zijn daar jurkjes van. Van Absorba jacks, broeken en trui en K'Neeltje heeft jurkjes en jas sen. Oilily, is het wat duurdere merk met de aparte modellen, schitterende jacks met schoentjes in de kleur en mutsjes, shalws en ceintuurs. Voor de jongens is er het stoere merk Mc Gregor. Maar The Young Ones heeft ook minder dure kinderkleding die er toch heel leuk uitziet. Vraagt u maar eens naar de merken Pointer voor de jongens en BF voor de meis jes. Kórtom voor elke beurs is er bij The Young Ones iets leuk te vinden, gaat u zaterdag zelf maar kijken. Foto onderschrift: mevrouw v.d. Wint trekt haar dochtertje, vrouwkje, een van de nieuwste jasjes aan. BALLETSCHOOL ELS BIJLSMA FLINK UITGEBREID De school van Els Bijlsma aan de Westerweg heeft er een flink stuk bij- gekregen. Twee spiegels met bar kwamen er bij. De ruimte kwam vrij doordat een muur verwijderd werd en er van de twee toiletten één gesloopt werd. De leerlingen kunnen zich nu naar hartelust uitdansen. Doordat er. nu meer ruimte is ge komen, kan Els Bijlsma nog enkele leerlingen extra plaatsen. Heilooer Balletschool, tel. 333825. STICHTING VOLKSUNIVERSITEIT ALKMAAR EN OMSTREKEN De Volksuniversiteit Alkmaar en omstreken had op haar open dag van 1 september in De Vest niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Velen besloten die dag en in de week erna aan een van de voor dit na jaar aangekondigde cursussen deel te nemen. Tot dusver zijn 835 aan meldingen ontvangen, waardoor verzekerd is, dat een aanzienlijk deel van het cursuspakket zal kunnen doorgaan. Nieuwe aanmeldingen kunnen nog steeds worden ingezon den, maar gezien de start in de laatste week van september is spoed wel geboden. De programmaboekjes 1984/'85 zijn o.a. gratis af te halen in de openbare bibliotheken. Daarin is ook het aanmeldingsformulier op genomen. Men kan uiteraard ook terecht op het kantoor van de Volksuniversiteit, Emmastraat 45, Akmaar, tel. 072 - 15 20 69. Voor enkele cursussen was het aantal aanmeldingen zo groot, dat nu ge zocht wordt naar ruimte voor paral lelcursussen. Maar er zijn ook een aantal cursussen, die alleen kunnen doorgaan, als er nog wat aanmeldin gen bijkomen. Zo de cursussen Bio logie op maandagavond in Alkmaar (Oudegracht 249). Tot Kerstmis is er een inleiding gericht op het her kennen en bestuderen van planten en dieren in onze omgeving, na Kerst mis gaat het meer om het milieu, de planten en dieren in hun omge ving. Beide cursussen worden onder steund door excursies op zaterdag morgens. Een gestencild overzicht is verkrijgbaar. Ook de cursussen Filosofie op dinsdagavond in Alk maar hebben nog wat deelnemers (-neemsters) nodig. Er is een meer systematische cursus en een wat "speelser" opgezette cursus aan de hand van een roman, waarin filo sofische vragen aan de orde komen. Een mooie gelegenheid om zich met anderen in een aantal achtergrond vragen te verdiepen! Dit geldt ook voor de dinsdagavonden in Heiloo (De Biender 2) te geven cursus Moderne geschiedenis (periode na 1917). De cursussen Algemene Psychologie (tot Kerstmis op dins dagavonden in Heiloo), Kunstge schiedenis (in Alkmaar op dinsdag en donderdagavonden) en Alterna tieve geneeskunde (in Heiloo op maandagavond) kunnen nog wat inschrijvingen gebruiken. Ten slotte wordt nog gewezen op de Bridge-cursus (tot Kerstmis, in Alk maar op maandagavond) en de cur sus Theatergeschiedenis (in De Vest, op 6 dinsdagavonden). De voorts nog aangekondigde ex cursies met voorbereidingsavonden in Alkmaar hebben ook vrij veel aanmeldingen gekregen, maar de eerste, naar de historische binnen stad van Haarlem, op 6 oktober, met lezingen op 27 september en 4 okto ber, heeft nog wat deelnemers no dig. Het bestuur van de Volksuniversi teit verstrekt graag aanvullende inlichtingen. Bijbelavond Vrijdag 21 september: bijbel-avond over het Johannes-evangelie in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo, aanvang 20.00 uur. De Steenhuis geeft een lezing over het thema: "De Opstanding van Jezus Christus een feit? Wat betekent dit?". Open avond voor alleenstaande ouders Woensdag 12 september: open avond van het Fiom-bureau voor (aanstaande) alleenstaande ouders. Het thema is 'Luisteren naar kinderen'. Aanvang 20.00 uur op het adres Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inlichtingen: 072 - 11 88 12. Esperanto-tentoonsteüing T/m zaterdag 15 september is in De Vest in Alkmaar de jaarlijkse esperanto- tentoonstelling te zien. De openingstijden zijn dagelijks van 13.00 - 21.00 uur. U kunt zich ter plekke opgeven voor een cursus in deze internationale taal. wereldwinkel in 't Loo Zaterdag 15 september: wereldwinkelgroep Heiloo staat met haar uitgebrei de stand in 't Loo van 9.30 - 15.30 uur. O.a. kunstnijverheidsprodukten, ge bruiksartikelen en levensmiddelen uit de Derde Wereld. Rondleiding Heilooër Bos Zondag 16 september: maandelykse natuurwandeling van het IVN door het Heilooër Bos. Start: 11.00 uur vanaf de Kattenberg aan de Kennemerstraat weg. Inlichtingen verkrygbaar via 072 - 613015. Vanmiddag, 12 september, om 17.00 uur, zal de oma van Betty v.d. Laar schot, mevr. Pekelharing (94) de nieuwe kapsalon in de Winkelhof 't Loo openen. Oma vindt het een hele eer dat zij de zaak van haar kleindochter officieel in gebruik mag stellen. Kapsalon Betty" bevindt zich naast Joseph van Schagen en achter J.R. Mode en is alleen van buiten af te bereiken. De ingang is naast de Hema. Het is een mooie lichte moderne zaak geworden die ingericht is door In- dola. Er zijn drie wasplaatsen en 10. kapplaatsen met komfortabele stoe len en vier man personeel. Betty v.d. Laarschot zit al 27 jaar in het vak. Zij begon op haar veertiende en werkte vervolgens bij kapsalon Kroon en Angèle. Maar op haar twin tigste wilde ze graag haar eigen baas zijn. Met toestemming van de rech- Goed tehuis gezocht voor 3 Katertjes 4 mnd., rood en rood/wit. Schildpadpoes 4 mnd. 'Porky'. Half -siamees grijs katertje 'Sam', 7 maanden. Half-siamees lapjespoes 'Fatje', IV2 jaar gesteril. Zwarte poes met wit Betsy'3 jr. gesteril., een oog bijna blind. Slanke zwarte kater 'Moortje', 4 jr. gecastr. Mooie schildpadpoes 5 jr. gesteril. Rustige poes 'Keetje' 6 jr. gesteril., wit met rode en zwarte vlekken. Zwart/wit konijn. 4 Dwergkonijntjes, zwart, zwart/wit en bruin. Cavia. 2 Bokjes V2 jaar. Wie mist Oranjebruin dwergkonijn. Zwart/wit dwergkonijn. Grijs dwergkonijn. Vermist Seal point Siamese poes 10 mnd. Bosrank. Zilvertabby Pers 10 jr. Termijen. Zwart/witte poes, Termijen. Poes donkercypers met wit en iets lichtbruin, Kennemerstraatweg t/o de Stichting. Kater 'Flippie' klein postuur don kergrijs van boven, wit van onder, gecastr., vermist Bosvaren. Inlichtingen: Katten - 331407 mevr. v. Weelden, b.g.g. 332879 of 334810. Knaagdieren - 336786 fam. Zoon. Goed tehuis gezocht voor 2 Zwarte katertjes, zwart/witte ka ter, 3 jr. gecastr. Inlichtingen: Katten - 02205 - 2890, fam. Pepping; Knaagdieren - 02205 - 2266. De dierenbescherming afd. Heiloo e.o. heeft DRINGEND behoefte aan personen, die tijdelijk een KAT tegen vergoeding in hun huis willen opnemen. Tel. 072 - 331407. FEDERATIEVE VROUWENRAAD Volgende week donderdag, 20 sep tember, gaat de eerste najaarskursus van de Federatieve Vrouwenraad van start onder de titel „Vrouw en Me dia". Daarin zal informatie over en misschien een kritischer opstelling t.a.v. de taak van de media aan de Aan de Ewisweg 42 heeft Anneke Bom een prachtige schoonheidssalon laten bouwen. Helemaal los van het huis maar wel in dezelfde stijl heeft Henk Mühren een ontwerp gemaakt. 'Het ziet er dan ook allemaal erg ge zellig uit. Anneke is in mei afgestu deerd en begint nu haar eigen salon. Zij gaat werken met het merk Lady Esther en nog een paar andere pro- dukten. Buiten schoonheidsartikelen heeft Anneke ook oorbellen, ket tingen, armbandjes die zijn afge stemd op de modekleuren en daarbij heeft zij weer passende shawls. Zoals het een goede schoonheids specialiste betaamt is zij aangesloten bij de ANBOS. De eerste 4 weken is er voor iedere klant een aardige at tentie en wie een nieuwe klant aan brengt krijgt op z'n eigen eerst volgende behandeling 10% korting. „Het is jammer dat er altijd nog da mes zijn die drempelvrees hebben," zegt Anneke. „Het moet net zo ge woon worden als naar de kapper gaan." Wij wensen Anneke Bom veel suc ces toe. orde komen. De kursusochtenden vallen op 20 en 27 september; 4, 11 en 18 oktober a.s. en hebben plaats in hot Open Huis van 9.15 tot 11.15 uur. Opgave voor deelname bij de dames Beke (tel. 330954), Lucassen (tel. 336728) of Hammer (tel. 336871). PLAN OOST Wijkvereniging Plan Oost organi seert een bridgeavond, iedere der de vrijdag van de maand. De eerste keer zal zijn op 21 september in 't Oosthonk. Beginnende bridgers zijn ook van harte welkom, want we beogen vooral gezellige bridgeavonden. Dus schroom niet en biedt mee. U kunt zich opgeven bij de fam. Van Gans, Swanendael 11, tel. 332119 op don- ter (omdat ze nog niet meerder jarig was), begon ze haar eigen zaak in Egmond. In een omgebouwde garage waar vijf plaatsen waren, werkte ze met 1 (vrouw) personeel. Nu zit ze al weer 5 jaar aan de Kan delaar, waar ze de zaak alleen drijft. „Ik was absoluut niet van plan van de Kandelaar weg te gaan. Het ging ei genlijk allemaal van zelf. Ik ging kij ken naar iets in de uitverkoop en kwam met een kapsalon thuis," zegt Betty v.d. Laarschot lachend. Maar ze heeft er zin in met 4 vol leerde kapsters, die door Marja Geels leuk in het pak gestoken zijn, gaat de zaak morgen van start. Vanmiddag is er van 17.00 tot 19.00 uur open huis en kan iedereen even een kijkje gaan nemen. Kapsalon Betty" is ook op maan dagmiddag en vrijdagavond ge opend. Iedere woensdag Gehaktdag: GEHAKT h.o.h. j- qf heel kg- RUNDERGEHAKT 7 QC heel kg Iedere donderdag Biefstukdag: Botermalse PAARDEBIEFSTUK a qq 250 gram0.5J0 Botermalse RUNDERBIEFSTUK - QQ 250 gram4-^0 Tulpencroftlaan 2, Heiloo ^^usser^Heerenwe^nKe^ derdagavond tussen 19.00 - 21.00 uur. N.b.: de mah-jongavond is ver schoven naar zaterdag 13 oktober. BEDEVAART NAAR HANDEL Vanuit Heiloo wordt op zaterdag 20 oktober een bedevaarttocht naar het Noordbrabantse plaatsje Handel, ook bekend van het NCRV-programma „Kerkepad" gehouden. Handel staat bekend als één van Nederlands oudste Maria-heiligdommen. De tocht wordt met de bus gemaakt. Belangstellenden dienen zich vóór 3 oktober aan te melden bij het tele foonnummer 072-400685 ('s avonds) of 072-331162 (overdag). De kosten van de tocht bedragen 25,—. De bedevaart wordt gehou den ter intentie van de vervolgde kerk. Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Lid Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 OMR Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV, Dorpsstraat 7,1901 EH Castricum Telefoon 02518-50650/50651 natuurlijk in die sfeervolle NIJENBURG-ZAAL van Kom eens langs of bel op; de prijs zal u meevallen. Kennemerstraatweg 341 Tel. 072-331992 Donderdag 13 september Vondelschool, Breedelaan 6, tussen 8.00 -16.00 uur. De Duif, Mariënstein 180, tijdens schooluren. Vrydag 14 september De Basseroet en St. Maarten, Trompenburg 49, tussen 8.30 - 16.00 uur. Ook lompen. Zaterdag 15 september Radboudschool, Slimpad 18,tussen 9.00 -11.00 uur. Halen op verzoek: 333603. Bas- en Softballclub Heiloo, Parkeerterrein bij sporthal 'Het Vennewater', gehele dag, ook zondag!Halen op verzoek: 129258. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, p/a Ewisweg 38, hoek Kerkelaan/Westerweg. Tussen 9.30 -12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Maandag t/m vrydag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. Alle dagen Cl. Willibrorduschool, Westerweg naast Fodi-Markt, alle uren. Prinses Beatrix Fonds Het Prinses Beatrix Fonds zet zich sinds 1956 in voor medemensen, die lijden aan invaliderende ziekten die het zenuwstelsel aantasten zoals multiple scle rose, spierziekten, spasticiteit, spina bifida (open rug), kinderverlamming, de ziekte van Parkinson en de ziekte van Huntington. Voor alle patiënten die lij den aan deze ziekten laat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer schijnen, dankzij de gelden die tijdens de jaarlijkse collectewek - dit jaar van 17 t/m 23 september - door het Nederlandse publiek worden geschonken. In Heiloo is door het college van Burgemeester en Wethouders toestemming verleend voor de inzameling van gelden door middel van zakjes. Nederlands Nierstichting Van 24 t/m 29 september is de jaarlijkse Nierstichting-collecte. In Nederland is het nog steeds noodzakelijk dat de bevolking een vrijwillige bijdrage wordt gevraagd. Jaarlijks worden zo talloze chronische nier-patiënten geholpen, me de door uw bijdrage. Voor het doen slagen van de collecte in Heiloo zijn nog collectanten nodig. Zij kunnen zich melden bij de fam. Affourtit, Torenlaan 37, te Heiloo, (tel.: 332815). Kaartverkoop Unicef Zoals vorige week reeds in de Uitkijkpost werd vermeld is vandaag de kaart - vekoop ten bate van Unices van start gegaan. In de aankondiging vorige week stond echter een foutje. De kaarten, van zeer uiteenlopend ontwerp, maar al les van zeer goede kwaliteit, kosten geen 1,70, maar 1,40. Voor inlichtin gen kunt u zich wenden tot J. Moerbeek, Tulpencroftlaan 40 te Heiloo (tel. 330596). binnen, heeft lange tijd bij de IJmui- dense Courant gewerkt voordat hij in 1978 bij Het Financieele Dagblad in dienst trad. Deze krant schrijft over onderwerpen die op enigerlei wijze betrekking hebben op het bedrijfsle ven: overheidsbeslissingen, arbeidsver houdingen, bedrijfsresultaten, geld- en kapitaalmarkt en effectenbeurs. Het werkterrein van Maarsen omvat "ver keer en vervoer". In dat kader deed hij voor de krant verslag van de verhoren van de parlementaire enquêtecommis sie inzake de ondergang van het RSV-concern. Hij was met deze com missie in de Verenigde Staten toen bekend werd dat hem de Rotterdamse Internationae Persprijs was toegekend. Hij toonde zich blij verrast toen hij bij terugkeer te horen kreeg "in de prijzen" te zijn gevallen. JOURNALIST HANS MAARSEN WINT INTERNATIONALE PERSPRIJS De journalist Hans Maarsen, wonend aan de Driestal in Heiloo, heeft de Rotterdamse Internationale Persprijs over 1983 gewonnen. Deze prijs is hem toegewezen op grond van een aantal verhalen over de concurrentiepositie van de Rotterdamse haven, die in oktober vorig jaar werden gepubli ceerd in Het Financiële Dagblad uit Amsterdam, waar de heer Maarsen werkt. Deze persprijs wordt toegekend door een aantal Rotterdamse instellingen, waaronder de Kamer van Koophandel, de gemeente en de Stichting Havenbe- langen. De prijs, die bestaat uit een oorkonde en f. 2.500,-- is in 1979 ingesteld om de aandacht voor Rotter dam en het Rijnmondgebied in de nationale en internationale pers te vergroten. Tegelijkertijd met de Hei- looënaar krijgt de Brit B. Lovell van The Journal of Commerce de prijs het beste buitenlandse artikel. Hans Maarsen, geboren in Egmond- FILMLIGA Vorige week publiceerden wij het schrijven dat de leden van de Film liga hebben ontvangen met een op gave van de films. Het is echter niet de bedoeling dat niet-leden geld overmaken. Zij kunnen het beste kon- takt opnemen met de heer S. Buiten kant, tel. 331027. PAARDERENNEN; NIEUW BIJ JAN BRAAM Vanaf vandaag kunt u bij de Knip- en Barbershop Jan-Tine Braam in de Winkelhof 't Loo, voor "de Paarde- rennen" terecht, een nieuw spel, dat in de plaats komt voor het super trio. Braam vertegenwoordigt dit voor Akersloot, de Egmonden, Lim men en Heiloo. Ook is er nog het W5-kansspel, lotto en toto.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1