Extra editie Uitkijkpost Grosmarkt 5 in Heiloo Bloembollen planten? Doe het nu! f 30.- pullover voordeel joseph van schagen Bouwen van model-speedboten een obsessie voor Jack Zeeman De Uitkijkpost viert feest. Volgende week maandag, 22 oktober 1984, bestaat de drukkerij vijftig jaar. Een halve eeuw vakmanschap, waar van u een overzicht vindt op de pa gina's twee en drie van deze speciale extra editie van de Uitkijkpost. Een jubileum-krant derhalve, die niet het lot verdient zomaar op de wekelijkse stapel oud papier te belanden. Al 27 jaar ontvangen de inwoners van Heiloo wekelijks de Uitkijkpost. Te genwoordig op woensdag - in de ja ren '50 op donderdag - glijdt het weekblad door duizenden brieven bussen. De directie van drukkerij Uitkijkpost BV wil haar jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom gaat het deze week anders dan normaal. Zowel vandaag als mor gen verschijnt er een Uitkijkpost. Vandaag treft u een aantal ruime artikelen in de Uitkijkpost, waar onder het eerder genoemde over zicht van "Vijftig jaar Uitkijkpost", dat rijkelijk verluchtigd is met foto's. Daarnaast in deze extra editie van het best gelezen blad in Heiloo de mededelingen van een aantal ad verteerders, die van de unieke gelegenheid gebruik maken om hun aanbiedingen al op dinsdag bekend te maken. Een slimme zet, immers, het duurt nog 25 jaar alvorens er weer een jubileum-krant verschijnt bij drukkerij Uitkijkpost BV. angolaine coll-pullover in 10 modekleuren maten S-M-L-XL nu geen 129.75 maar - HEILOO - winkelhof 't Loo 20-22 UITKIJKPOST 16 OKTOBER 1984 EXTRA EDITIE f 5 0 VAKANTIE IN FRIESLAND 's Zomers op het water - nu ook 's winters op het ys! Voor het eerst in Nederland een ge organiseerde wintersportvakantie met aantrekkelijke attrakties. Van af 13 oktober is het mogelijk een voortreffelijke wintersportvakantie te reserveren in ons eigen land. Geen lange reis over besneeuwde wegen, besparing op reis- en dure verblijfkosten en een optimale beste ding van de beschikbare vrije tijd. Voor in totaal 170,-- bieden het Thialf-IJsstation en het Postiljon Motel te Heerenveen een geheel verzorgd long-weekend, waarin naar hartelust geschaatst en naar top- schaatsen en ijshockey gekeken kan worden. In het arrangement is een keer bowlen op de bowlingbaan naast het ijsstadion gratis opgenomen, terwijl eveneens gratis éen bezoek aan het Friese cultuur- en histo riemuseum "Willem van Haren" kan worden gebracht. Boeken voor deze nieuwe winter sportvakantie kan bij VVV Leeuwar den, tel. 0 58 - 13 22 24 en Postil jon Motel te Heerenveen, tel. 0 5130- 240 41. Aan de Westerweg, waar tot voor kort de Fodi-markt was gevestigd, zal morgen woensdag 17 oktober, de Grosmarkt zijn deuren openen. Dit zal dan de vijfde Grosmarkt vestiging worden en tevens is hier mee de heer Groot (eigenaar Gros- markten) weer terug in de plaats waar hij eens een start maakte als zelfstandig kruidenier. De Grosmarkt Heiloo krijgt hetzelfde "gezicht" als alle andere Grosmarkten en vpert de kleuren rood en wit, de zaak is 400 m2 groot. Men herkent de Grosmarkt altijd aan zijn hoge kwaliteit, lage prijzen en verzorgde winkels. Tot 1 janu ari zal Jos Huibers de scepter in Grosmarkt 5 zwaaien, daarna wordt het overgenomen door de heer Pe ter Spits. In de Grosmarkt treft u, buiten de gebruikelijke artikelen, een echte ambachtelijke slager aan die garant staat voor kwaliteit van de eerste orde, tevens is er een prima groen teboer, die dagelijks voor verse aan voer zorgt. Buiten de levensmiddelen zal de Grosmarkt een klein gedeelte ^non food" gaan verkopen. Dirk Groot Het is 24 jaar geleden dat de heer Dirk Groot het kruidenierswinkeltje van Piet Wagenaar overnam en hier door eigen baas" werd. ,,Het vak heb ik geleerd van Jan Veenis" zegt de heer Groot, ,,daar kwam ik op mijn 17e jaar te werken, maar ik wilde graag voor mezelf begin nen. Toen ik 22 jaar was nam ik het winkeltje aan de Stationsweg 2 over". Heiloo telde in die tijd 11.000 inwoners en de concurentie was groot. De heer Groot vertelde ddt hij als hij thuis zat altijd naar buiten keek, zag hij dan een ver huiswagen langs komen, dan er achter aan en proberen de klandi zie te krijgen. Maar wie klant was bij Dirk Groot had het goed, want hij ging wel eens met-zijn klanten uit. Er werden dan een paar bussen gehuurd en tegen een geringe vergoeding werd er een excursie gemaakt naar de Amstel- brouwerij. 's Avonds ging het ge zelschap naar een voorstelling van Snip en Snap in Carré. Met de bus weer terug, maar niet direkt naar huis, want er werd nog even een af zakkertje gehaald bij Café Admiraal in Limmen. Eenmaal weer terug in Heiloo, kre gen de vrouwen nog een tas met le vensmiddelen mee naar huis. Dat waren de goede dingen van de ou de tijd. Op 30 september 1970 opende de kleine kruidenier een grote super markt. ,,Ik heb er wel slapeloze nachten van gehad, maar samen met mijn compagnon, de heer B. Bark, hebben we ons door de eerste tijd heen geslagen. Het was een Heiloos bedrijf, maar dat duurde niet lang, want op 1 oktober 1972 werd dat gebied geannexeerd en werd het een Alkmaars bedrijf. Maar nu, na 14 jaar komt de heer Groot dan toch wéér terug in Heiloo met een Grosmarkt aan de Wester weg 314. Jack Zeeman op de oever van één van de Heilooër vijvers. In het water de 6,5 cc modelspeedboot, waarmee de Heilooënaar deelnam aan de in de zomer in Hongarije gehouden wereldkampioenschappen. Hobbies. Er zijn er duizenden. Ieder een heeft wel een bezigheid in zijn vrijetijd, waar vele uren en guldens aan worden gespendeerd. Neem nu eens de hobby van Jack Zeeman. Vanaf zijn 16e jaar houdt hij zich be zig met het bouwen van modelboten. Als timmerman van beroep was het voor hem een kleine stap naar de modelbouwerij. ,,Ik vind het leuk om met hout te bouwen". In zijn woning in Boswijk wordt deze uit spraak bewezen. Nagebouwde mari neschepen en een zeiljacht zijn enke le schitterende voorbeelden van zijn vaardigheid. Niet alleen de bouw van een schip op schaal, maar dit tevens laten varen is onderdeel van Jack's hobby. Dus al snel werd de nodige electro- nica aangeschaft om de boten via een afstandbediening te laten varen. Een zendmachtiging en het lidmaat schap van Modelbootclub De Bran ding in Alkmaar zijn dan vereist: zo maar met. zendapparatuur aan de gang gaan is verboden, terwijl het varen met modelboten niet op alle wateren is toegestaan. De Branding mag enkele dagen per week ge bruik maken van De Zandput nabij de Alkmaarse vuilverbranding. Maar het rustige varen met zeiljachten begon Jack Zeeman al snel te ver velen. Natuurlijk kan hij er zich in vinden dat een behoorlijk deel van de modelbouwers daarin juist genoegen schept. Het zo secuur mogelijk na bouwen van een schip en vervolgens aantonen dat het 'zeewaardig' is, is een flinke tak van de modelboot- hobby. Jack koos voor een andere tak: modelspeedboten. Echte race monstertjes, die met grote snelheid hun rondjes over het water draaien. Er zijn drie categorieën: 3,5, 6,5 en 15 cc. Zeeman startte in de laagste groep en kreeg bijzonder vlot de smaak te pakken. Hét werd zelfs een obsessie, die uitmondde in deel name aan wedstrijden. Daaronder ook de vier voor het Nederlands kam pioenschap meetellende races. Een klassering bij de besten kan dan resulteren in deelname aan inter nationale kampioenschappen. Eén REKRE ATIE-B ADMINTON - TOERNOOI Op 28 oktober 1984 wordt door de vereniging "Sportief" Beverwijk van de Nederlandse Culturele Sportbond, in samenwerking met de Afdeling Badminton en het Gewest Noord-Holland, een open rekreatie- badmintontoernooi georganiseerd. Dit toernooi, waaraan zowel door le den als niet-leden van de NCS deel genomen kan worden, zal gehouden worden in Sporthal Beverwijk, Van Loenenlaan 1 te Beverwijk. Het toer nooi is in principe bedoeld voor re- kreatiespelers en spelers uit de lage re wedstrijdklassen. Het evenement zal duren van 10.00 - 17.00 uur. Er wordt gespeeld in de catego rieën dames dubbel, heren dubbel en gemengd dubbel. Ook wanneer een speler/speelster zelf geen part ner heeft, kan men inschrijven, de organisatie zorgt dan verder voor de indeling. De deelnemersprijs bedraagt 7,50 per persoon voor de hele dag. Voor rackets en shuttles wordt gezorgd. Iedere deelnemer zal een her innering ontvangen. Belangstel lenden kunnen zich opgeven en/of meer informatie krijgen bij de heer W. Smit Bleriotlaan 40, 1945 RG Beverwijk en de heer W. de Gelder, Deken Waarestraat 12, 1943 JW Beverwijk, tel. 0 2510 - 28 830. Verder kunt u tijdens het toernooi kennis maken met de overige ak- tiviteiten van zowel de N.C.S. als de organiserende vereniging "Spor tief" Beverwijk. wedstrijd bestaat uit twee heats van ieder een half uur. Daarnaast is er een aparte klasse voor het lange- afstandsvaren, waarbij de races twee uren duren. In de laatste groep vond Jack Zee man de meeste voldoening. In 1983 werd hij net geen eerste bij de 6,5 cc. Toch belandde hij door zijn tweede plaats eerder dit jaar bij de strijd om de wereldtitel, welke zich af wikkelde in Hongarije. Op eigen kos ten ging hij naar het midden-Euro- pese land. Door de vele apparatuur en materialen een niet gemakkelijke opgave: aan de Hongaarse grens was er veel oponthoud. Maar hij kwam ter plekke en heeft ruim een week lang kunnen genieten van zijn sport en hobby op wereld-niveau. In de prij zen viel hij niet. Al tijdens een trai ning werd zijn speedboot geramd door die van een Chinese deelnemer. De schade kon enigszins worden her steld, maar na drie kwartier van de wedstrijd moest hij zijn boot uit het strijdgewoel nemen vanwege kop pelingsproblemen. Natuurlijk vindt Jack Zeeman het spijtig dat hij geen beter resultaat kon boeken in Hongarije. Maar aan de andere kant was het sowieso een grootse belevenis. Het nieuwste van het nieuwste kon hij op het ge bied van modelspeedboten bekijken, waarbij met name de Italiaanse deel nemers afstaken bij de andere lan den. Ook de Chinese vloot maakte veel indruk op de Heilooënaar. Het modelboot-seizoen zit er in middels alweer op. De Branding, één van de dertig actieve clubs in Nederland, gaat zich voorbereiden op het seizoen 1985. Jack Zeeman is dan weer van de partij. Of hij dan ook de in de nok van zijn knutsel-zolder hangende 15 cc-boot afgebouwd zal hebben is nog onzeker. Hoewel de motoren maar klein zijn, kosten ze toch een klein kapitaal; zelfs nog als ze tweedehands worden gekocht. Daarnaast zuipt een 15cc-speedboot brandstof: een speciaal mengsel dat snel vijfentwintig gulden per liter kost. Hoewel de zomer nog maar net voorbij is moeten we toch alweer aan het voorjaar gaan denken, willen we dan tenminste wat fleur en kleur in de tuin en de kamer hebben. Het is nu de tijd om bollen te planten, belangrijk is dat u bollen van goede kwaliteit koopt, want het is jammer, als na de vele tijd en moeite die u zich gegeven hebt het resultaat uit blijft. De keus is groot, sneeuw klokjes, anemomen, crocussen, narcissen en tulpen (in vele soorten), hyacinthen, irissen, keizerskroon, sierui noem maar op. Prettig is dat er veel lage tulpen soorten zijn, die vooral hier aan de kust zeer goed gedijen omdat de wind geen vat op ze heeft. Er zijn soorten die al heel vroeg bloeien en die tot laat in het voorjaar bloeien. Planten Het planten dient zo zorgvuldig mo gelijk te gebeuren, er zijn twee ma nieren van planten, elke bol in éen apart plantgat of het maken van een plantbed. Plant de bollen twee maal zo diep als de hoogte van de bol. De ondergrond dient goed los te zijn, vervolgens wordt de grond los gemaakt, de bollen op de juiste afstand planten (grote bollen 12 cm kleine bollen 10 cm uit elkaar). Dek de bollen met de uitgegraven grond af en geeft direct water, zo dat de groei kan beginnen. Bij stren ge vorst is een laagje turfmolm of bladeren aan te bevelen. Bollen in huis Wie het voorjaar in huis wil halen, kan ook aan het werk gaan. De paperwhites zijn er weer en kunnen al geplant worden, ze mogen direkt in het licht en men kan de groei op de voet volgen. Anders is dat met de hyacinthen, tulpen en crocussen. Deze moeten eerst een tijdje op een koele don kere plaats staan, zö nu en dan con- troleren of ze. niet te droog zijn. Voelt of ziet u dat de knop goed uit de bol is, dan mogen ze in het licht komen. Met crocussen moet u een beetje voorzichtig zijn en ze niet me teen in de warme, kamer betten, maar eerst op een beetje koele plaats, dit voorkomt dat de knopjes uit drogen. Bollenglazen ziet men weer overal, in zaken voor huishoudelijke artik- kelen en bij de tuincentra. Neem voor glas grote bollen, dit zijn oudere bollen en u krijgt daardoor meer na- gels aan de hyacinth. Wie rond de Kerst de bijna uit dagende Amaryllis in bloei wil hebben moet ze nu planten, ook hier weer het devies koop goede kwa liteit. Aardig is het om meerdere bollen in een bak bij een te zetten en u krijgt een schitterend boeket bloemen, die lange tijd veel plezier geeft. Maar ook een en hele bol geeft soms wel vier tot zes bloemen. Wie dus straks een vensterbank of tuin vol kleur wil hebben, zal nu aan het werk moeten. KUNSTRIJDEN OP DE ALKMAARSCHE KUNSTIJSBAAN "DE MEENT" Afgelopen seizoen, 1 jaar voor het 100-jarig bestaan, wat wij in januari a.s. hopen te vieren, is vanuit de Alkmaarsche IJsclub een nieuwe aktiviteit tot ontplooing gekomen en wel de afdeling kunstrijden, ontstaan uit het jeugdschaatsen waar reeds een achttal jaar kunstrijlessen ge geven werden voor kinderen tot 12 jaar. Al spoedig diende zich toen- dertijd twee problemen aan: 1 Er was geen vervolg op deze lessen 2 Volwassenen konden helemaal geen lessen volgen. De Alkmaarsche IJsclub heeft toen het initiatief genomen, als experi ment gestart en naar een groot suc ces gegroeid, de afdeling kunst- rijden op te richten. Een afdeling welke onder deskundige leiding van trainsters lessen c.q. trainingen kunstrijden geeft. Wel hebben wij ons een limiet ge steld, daar Alkmaar niet over een ijsvloer van 60 x 40 m. beschikt, t. Wij geven daarom ook advies aan degene die verder willen gaan in wedstrijden, om b.v. naar Amster dam te gaan. De basis waarop wij de trainingen kunnen verzorgen is het leren van de grondregels en het vrij- rijden zover de breedte van de baan het mogelijk maakt. Wilt u nadere informatie of zich op geven als lid dan kunt u zich wen den tot H. v.d. Meulen, 2e Tuin dwarsstraat 27, Alkmaar of tele fonisch 072-117613, gaarne na 18.00; uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1