Onderweg in Zuid-Amerika, India en Nepal, en op't Wad": meer dan een reisverslag m r~_ Westfriese N kid 4 i Glastronome NOVEMBER AANBIEDINGEN SMGIES OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO BIJZONDERE AKTIES 160 VOORDEEL I L Hanraads staat sterk in z'n schoenen Restaurant De Glastronoom laat u kennis maken met rendiervlees IEUWSBLAD VOOR HEILOO e.o. zie pag. 5 monsieur Tijdelijk f 50,- korting op 2 modellen laarzen. Korte laars van 169,- nu f 119,- Lange rijlaars van 199,- nu f 149,- Alle rokken Alle blazers Diverse jacks f 79,- f 129,-1 f 169,-" I2CUTIQUI ff* I i't 0. RAADHUISWEG 12 - HEILOO Voordeelslagerij RAADHUISWEG 13 - HEILOO 3.98 f FORD. MEER WAARD OP DE WEG. KERSTMIS 1 BONTHUIS Gebr. van der STELT EXCELLENTE MANNENMOPj 49e JAARGANG No. 46 14 NOVEMBER 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen: Baafjeslaan 11852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Soms bekruipt mij wel eens het gevoel van 'koffers pakken en wegwezen'. Weg uit Heiloo, weg uit Nederland. Maar dan denk je er rustig over na, kijkt eens in je agenda voor de komende weken en besluit om het plan te laten varen. Voor een reis moet je de tijd nemen. Voor lange reizen komt helemaal meer kijken dan een vlieg ticket kopen en een hotel boeken. Twee mensen, die daar alles vanaf weten, zijn Theo Bakker uit Heiloo en Piet Veel uit Haarlem. Deze week verschijnt van hun hand het boek 'Onderweg in Zuid-Amerika, India en Nepal en op 't Wad: een bundeling van dagboek-notities en foto's. Het boek doet verslag van een aantal reizen, die Bakker en Veel voor een deel samen en voor een deel gescheiden van elkaar maakten. Zo bezocht Piet Veel, de maker van de bijna 60 foto's die in het boek zijn opgenomen, in 1979 en 1980 Zuid-Amerika en Azië tijdens een wereldreis van twee jaar. Theo Bakker zag pas in 1981 de twee in de titel vermelde Aziatische landen. Toch sluiten de foto's aan bij de tekst en geeft diezelfde tekst in een aantal gevallen goede uitleg bij de foto's. De wisselwerking tussen auteur en foto graaf komt in het gehele boek duide lijk en zeker niet storend naar voren. Theo Bakker en Piet Veel hebben tijdens hun studietijd het reizen tot een passie gemaakt. Reizen wordt een stijl van leven", meent Veel, die aan het eind van de jaren '60 af en toe een deel van zijn colleges miste wegens 'verblijf in het buitenland'. ,,Het is niet alleen ontspanning, maar ook ontwikkeling". Ook Bakker hecht meer waarde aan reizen dan alleen het idee te hebben weg te zijn uit Neder land. ,,Ik wordt gefascineerd door het gevoel van vrijheid. In Nederland leef je in een strak kader van wonen, werken en dergelijke. Tijdens reizen kan je voortdurend beslissen wat je wel en niet wilt. Die vrijheid trekt me aan". Zuid-Amerika Het eerste deel van het boek 'Onder weg' gaat over het trekken door het Zuidamerikaanse continent. Bakker en Veel bezochten daar een aantal landen wel tezamen. Telkens spraken zij af op welke plaats zij elkaar weer zouden ontmoeten om een deel van het door het Amazone-gebied overvleugel de werelddeel te bezoeken. De Ama zone-jungle is ook het onderwerp van het eerste hoofdstukje van het boek. Er volgen er daarna nog vele, alle geken merkt door de persoonlijke ervaringen, die Bakker aan het papier toever trouwde. 'Onderweg in Zuid-Amerika, India en Nepal en op 't Wad' is een boek dat zich gemakkelijk laat lezen. Het is geen handleiding voor toeristen in de genoemde gebieden. Eerder nog kun nen aanstaande reizigers er hoop uit putten. Maar Veel en Bakker be schouwen hun boek in de eerste plaats als een monument voor zichzelf. Het boek telt 120 pagina's en is voor 26 gulden te koop bij boekhandel Deute- kom in Heiloo, waarschijnlijk vanaf a.s. vrijdag. Inlichtingen over andere verkooppunten van het schitterend uitgevoerde boek kan men krijgen bij Piet Veel, tel. 023-317818. Donderdag 15 november Nicolaas Beetsschool, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Tussen 8.00 - 16.00 uur. De Duif Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 16 november Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg. Voor 17.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Zaterdag 17 november Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Halen op verzoek: bellen tot vrijdagavond 19.00 uur, tel. 333603. Gymnastiekvereniging Klimop, Pastoor van Muijenweg 12, achter Bruno- gebouw. Tussen 10.00 - 12.00 uur. Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, Hoek Kerkelaan/Wester weg. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 33 40 88. Vrydagm, zaterdag en maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne- water, elke zaterdag van 11.00 - 17.00 uur en vrijdag en maandag van 20.00- 22.00 uur. Maandag t/m vrijdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen! Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Cl. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewis- laan, alle uren. Kinderpostzegels: tweede ronde Vanaf, 14 november, kunt u kinderen aan de deur verwachten om de kinder postzegels en mapjes kaarten af te leveren, die u bij ze besteld heeft. Betaal bij voorkeur per cheque of betaalkaart. Tot het einde van het jaar kunt u voor kinderpostzegels en wenskaarten nog terecht op het postkantoor. Opbrengst Unicef scholenverkoop De in september gehouden huis-aan-huis verkoop ten bate van Unicet in Hei loo en Alkmaar heeft ƒ22.541,60 opgebracht. Hartelijk dank aan alle leerlingen en leraren die hiertoe hun steentje hebben bijgedragen. Op de volgende adressen kunt u terecht voor Unicef-artikelen: In Heiloo: mw. Moerbeek, Tulpencroftlaan 40, tel. 330596; mw. Van de Stok, Het Zevenhuizen 1; Firma Beemster, hoek Zevenhuizen/Westerweg; Amrobank; Het Hoekstuk 1, Male- voort; Cornelis Drebbel-college, De Biender, bij de heer Jacobs; mw. Slaven burg, Van Merlelaan 6; mw. Naessens, De Vang 2; mw. Van Diggelen, Goo- deslaan 13. In Limmen: mw. V.d. Dussen, 't Kieftenland 34. In Egmond aan den Hoef: mw. Weeda, Pr. Beatrixlaan 37. Voor andere verkoop-adressen kunt u zich wenden tot mevr. Moerbeek. Bij haar kan men zich ook melden om ééns een dag in de stand te staan. Op 23 november staat de Unicef-stand de gehele dag, tot 's avonds 21.00 uur, in Winkelcentrum 't Loo. Giften kan men storten op giro 7515 t.n.v. Stichting Nederlands Unicef Comité, Den Haag. Actie 'Zon in de Schoorsteen' Al vele jaren wordt de Sint-Nicolaasactie 'Zon in de Schoorsteen, door de Natio nale Ver. De Zonnebloem georganiseerd, gesteund door de KRO. Vorig jaar maakten 75.000 mensen een pakje voor een zieke, gehandicapte of hulp behoevende. Het gaat zeker niet om dure pakketjes. Wilt u hieraan ook mede werken, bel dan met mw. A. van velzen, Westerweg 135, 1852 AC Heiloo, tel. 072 - 335618. U ontvangt dan over een week de naam en het adres van een zieke of gehandicapte plus enkele gegevens over deze man of vrouw. Doen! Wereldwinkel in 't Loo Zaterdag 17 november: Wereldwinkelgroep Heiloo staat met haar uitgebrei de stand in 't Loo van 9.30-15.30 uur. Kunstnijverheidsprodukten, gebruiks artikelen en levensmiddelen uit de Derde Wereld. Dierenbescherming, afd. Castricum, Heiloo en omstreken. Vrijdag 16 en zaterdag 17 november: de stand van de Dierenbescherming staat in 't Loo. Ook dit jaar zijn er weer leuke Sinterklaas-kadootjes, o.a. de Dieren beschermingskalender. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres vom* Heiloo: W. Leer, Cruijs- camplaan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. 1 wm WA - 'l l 1,1 I I Im|I nlHP lil II 1 V* I llll 'n Iedere woensdag Gehaktdag: GEHAKT h.o.h. c qf heel kg RUNDERGEHAKT 7 qf heel kg Iedere donderdag Biefstukdag: Botermaise PAARDEBIEFSTUK 250 gram Botermaise RUNDERBIEFSTUK QQ 250 gram Tulpencroftlaan 2, Heiloo k[ussen Heerenweg en Kenn.str.w^ Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum ""Telefoon 02518-50650/50651* DE SINT OP 24 NOVEMBER NAAR HEILOO De postzegelverzamelaar van druk kerij Uitkijkpost werd vorige week blij verrast met een gloednieuwe zegel uit Spanje. De redaktie was verheugd over het briefje dat in de Spaanse enveloppe zat. Daarin stond dat Sint Nicolaas op zaterdag 24 november zijn intocht in Heiloo houdt. In de Uitkijkpost van volgende week meer informatie over de tijd en de route. HISTOR LEVEND WIT BIJ DECOHOME BOLTEN Wit is mooi, wit maakt sfeer. Maar... wit is wel erg wit. Daarom maakte Histor Levend Wit: witte verf met een tikkeltje kleur erin. Net als het wit in de natuur. Histor Levend Wit is er als muurverf met grote dek kracht en prima wasbaarheid. Ook als Hoogglans is Levend Wit ver krijgbaar: geschikt voor alle hout werk en metaal in huis en in com binatie met de muurverf een gerust stelling voor een prima resultaat. Tenslotte is er ook de zijdemat- variant, die evenals de normale zijdemat verf van Histor overal in het interieur gebruikt kan worden. Het Levend Wit, dat verkrijgbaar is bij de Bolten Decohome-zaken aan de Westerweg en in 't Loo, is er in zes tinten: appelwit, flamingowit, leliewit, amandelwit, winterwit en nevelwit. INFORMATIEAVONDEN VOOR VERENIGINGEN Bij alle verenigingen wordt er veel tijd besteed aan de boekhouding en de ledenadministratie. Vooral het incas seren van regelmatige bedragen zoals contributie en donatiegelden kan iede re keer weer een hele belasting beteke nen, met name voor de penningmees ter. Daar veel leden per bank betalen, bereikt ons herhaaldelijk de vraag of de bank oplossingen kan aanreiken voor een doelmatiger systeem. Omdal bij veel verenigingen dezelfde vrager leven, organiseren wij twee bijeen komsten voor de penningmeesters ei eventuele overige bestuursleden vai verenigingen. Op deze te beleggei avonden zal de heer M.H. Besters adviseur bedrijven van Rabobank Ne derland, een uiteenzetting geven ove de mogelijkheden van het hedendaags betalingsverkeer zoals de nieuw 1 introduceren acceptgirokaarten, d mogelijkheden van de moderne incass -systemen en de geautomatiseerde vei enigingsadministratie. Deze bijeenkomsten worden gehoudei op: Donderdagavond 22 november ten kantore van Rabobank "Heiloo", Westerweg 244. Woensdagavond 28 november ten kan tore van Rabobank "Limmen", Kerk- weg 2. Mocht u nog belangstelling hebben voor één van deze avonden, dan gelieve u kontakt met één van de banken op te nemen. 17 en 18 november Tentoonstelling van PLUIMVEE Veilinghal Alkmaar EXTRA op zondag: RASKATTEN-SHOW. in Restaurant J Rijksweg 100, Limmen I (25 en 26 dec. a.s.) Vanaf 20.00 uur in het restau- I I rant Kerstmenu f 85,- p.p. j In de oud-hollandse kamer een j kerstbuffet f 49,50 p.p. j vanaf 16.00 uur. j Voor kinderen speciale prijzen, j Tel. 02205-1296 - 2397 I Wij hebben al menu's vanaf 1 37,50 p.p. J Voor partijen vanaf 1 25,00 j - ./■- De familie Glas met het personeel De afgelopen tijd zijn er nogal wat modeshows geweest waaraan de firma Hanraads' van de. Stationsweg zijn medewerking heeft verleend. Maar'bij deze shows gaat het in de eerste plaats om de kleding en kun nen de schoenen, hoewel die toch een essentieël onderdeel vormen, er wat behaaid af. Voor ons een re den eens een kijkje bij de firma Han raads te gaan nemen. Om bij de dames te beginnen, veel goede elegante damesschqptoen van hoge kwaliteit. Pasvorm en kwaliteit zijn ook een eerstè ver eiste voor ons", zegt mevrouw Han raads. Zo verkopen ze ook Sioux- schoenen, geschikt voor brede en smalle voeten, tot nu toe wel een degelijk maar ietwat stijf aandoen de schoen. Daar is nu verandering ingekomen ze zijn met de z.g. college schoenen in twee kleuren op de markt 'gekomen en veel jonge meisjes vallen" nü op deze mo dellen. K en S heeft ook mooie schoe nen om over de laarzen maar te zwijgen. Zowel hoge als lage laars jes ziet men bij H-anraads in een grote sortering^ Laarzen worden i.v.m. de langere rokken weer veel gedra gen, hoewel de schoen met de platte hak deze winter "in" is.. Voor heren heeft Hanraads natuur lijk v. Bommels en omdat men te genwoordig ook graag pronkt met het rqork dat men koopt zijn er ook ori ginele Amerikaanse moccasins van het.merk Timberland. Kindervóeten zijn het beste af met Piedro of Renate schoentjes. Han raads maakt er veel werk van. .Zo' krijgt u tot 6 weken na de aan koop begeleiding d.m.v. nacontrole, voor moeilijke gevallen is onbeperkt. Zo heeft elke leverancier zijn eigen leest. Hoewel' ér veel Italiaanse schoenen op de markt zijn, heeft Hanraads zich meer op de Duitse merken georiënteerd daar deze leest beter bij de Hollandse voet past, want, wie de schoen past trekke hem aan, en daar gaat het om. Lid Stichting Bontwaarborg Uw bontmantel veranderen en/of repareren? verzorgt alles zeer vakkundig op ei gen atelier. Tevens hebben wij de enige echte garantielabel vah de stichting Bontwaarborg. Dit vignet is uw zekerheid voor vakmanschap en kwaliteit. De nieuwe wintercol lectie '84-'85 hangt gereed. Ook hebben wij bodywarmers, hoeden en vosboa's. Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 Tijdens een proeverij bij Restau rant Glastronome aan de Rijksweg 100 te Limmen mochten wij kennis maken met rendiervlees. Het klinkt misschien wat vreemd in de oren maar het is een vleessoort die in de Scandinavische landen heel gewoon is, maar voor Holland iets zeer bijzonder is. De Glastronome zou de Glastro nome niet zijn, om van dit ren diervlees iets heel moois te maken. Met pruimen en een lichte kaneel saus werd ons een ware delicatesse, voorgeschoteld. De Glastronome houdt dit menu, met daarom heen nog meer heerlijkheden tot eind december op het menu. Rendiervlees Het is een herkauwende hertesoort, de huisdier status kan vergeleken worden met het rund bij ons. Het rendier voedt zich hoofdzakelijk met verschillende soorten mossen, boom schors, kruidachtige planten en pad destoelen en leeft liefst in goede kud des bijeen. Wyn Wij werden voor de moeilijke keus gesteld uit drie wijnsoorten te kie zen welke het beste met het rendier vlees samen gaat t.w. een Arbois de la Republique, een Jura wijn uit 1978, een Rioja Faustino I, Gran de réserva uit 1976, en een Rully Rouge een wat minder bekende bourgogne uit 1982. Hoewel alle drie de wijnen uitste kend smaakten ging mijn voorkeur uit naar de jura wijn, maar dat is natuurlijk heel persoonlijk. Glastronome De regelmatige bezoeker van dit restaurant weet dat de heer Glas begin van dit jaar getroffen werd door een ziekte die hem gedeelte lijk invalide maakte. Maar samen met zijn dochter Yvonne en zijn vrouw wordt de zaak op de oude voet voort gezet. Yvonne Glas heeft altijd al belangstelling voor het restaurant van haar vader gehad en was ook bezig haar opleiding hier voor t£ voltooien. Deze moest echter vroeg tijdig worden opgegeven om nu haar schouder onder het restaurant Glastronome te zetten. Zij toont zich een echt kind van haar vader en kwijt zich uitstekend van haar taak bijgestaan door haar ou ders. Het idee dat men in de Glastronome alleen maar heel duur kan eten is verouderd er zijn al menu's vanaf 37,50. En wie een receptie, bruiloft jubileum, diner enz. graag in een wat persoonlijke sfeer wil vieren moet eens gaan kijken naar de gezellige oud Hollandse kamer waar een knap pend haardvuur en de kaarsen heel intiem aandoen, waar u zich thuis en toch uit voelt. Heerenweg 174- Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1