SPORT EN SPEL XT Wij wensen al onze relatie's «se? OP SLOT j EVENEMENTEN-AGENDA SPORT EN SPEL AGENDA AGENDA EGM0NDEN h Drukkerij Uitkijkpost b.v. 'y*T tru Z.V.V. HANDSOME EIGHT sportpark EFFECT HEREN 4 TRIOMFEERDE WEER bo/ketboll vereniging (lo/hing heiloo Sociëteit Alleenstaanden Heiloo UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 1984 BC LA STRADA Uitslagen 8 november N. Kabel - J. Kuiper 1 - 1; T. Boerhof - J. Hoetjes 0 - 3; S. Houtzager - D. Nanne 3 - 0; K. Berger - P. Pronk 0-3; B. Bakker - N. Kabel 1 - 3; A. v.d. Velden - Th. Hoogeland 1 - 3; P. Kaandorp - T. Boerhof 3 - 0; René Nanne - B. Bakker 0 - 3; J. Bijvoet - J. Hoetjes 0 - 3; L. Hoetjes - N. Kabel 1-3. Knap herstel Handsome Eight, dat zich knap her stelt van een bitterslecht begin, moest na twee achtereenvolgende overwinningen, ditmaal met een gelijkspel genoegen nemen. Het werd 3 - 3 tegen Hink Tegel, dat momenteel tweede is op de rang lijst van de hoofdklasse zaalvoet bal. Gezien de spelverhouding in de eerste helft had er voör de tech nisch betere zebra's meer ingezeten, maar na de wisseling zat men toch wel degelijk even in het nauw. De Blauwwitten, bij wie Henk Deen ontbrak, stonden al heel snel achter, maar kwamen door Gordon Shee- han op gelijke hoogte. Een kogel van Peter Strabbing, die via een medespeler doeltrof, bezorgde de Handsome een voorsprong (2 - 1). Hink Tegel voor de knappe acht altijd \yeer een lastige tegenstan der - wist echter de rollen om te draaien en leidde twee minuten voor tijd nog met 3 - 2. Toen zorgde de steeds meer ingespeeld rakende Frank Brouwer met een haarzuiver schot voor de halve buit (3-3). De oude supporter van Handsome Eight: Vijf uit drie: we zijn weer op de Koggenroute, als u begrijpt wat ik bedoel - SV GROEFSEMA VOtÖPÏN Ï)E PRIJZEN Bij de door judovereniging Ippon uit Heemskerk georganiseerde judowedstrijden zijn 4 judoka's van SV Groefsema met een prijs naar huis gegaan. In de cat tot 36 kg. stonden twee judoka's van Groef sema in de kruisfinale te weten Pe ter Kaandorp en Jeroen van Schaik. Jeroen won van Peter met een arm- klem waardoor Peter voor de derde of vierde plaats moest judoën en uit eindelijk 4ë"~werd. Jeroen die. door deze overwinning in de finale kwam, wist deze overtuigend te winnen waardoor hij een schitterende eerste plaats behaalde. Zeer goed judo was er ook van Mark Zwaan en Niels Bakker, die met zeer veel inzet en goede judotechnieken alle partijen naar hun hand wisten te zetten, wat resulteerde in een eerste plaats voor Mark Zwaan in de cat. tot 55 kg. en een eerste plaats voor Niels Bakker tot 65 kg. Een goe de tweede plaats wist Erik Opdam te behalen in de cat. tot 50 kg. Erik die één partij op scheidsrechters- beslissing verloor wist alle daarna komende partijen te winnen om zo een 2e plaats te behalen. DAMESBRIDGECLUB "Sans Atout" HEILOO Uitslag woensdag 7 november. A. 1. Grootes-Dekker 55Vt 2. Roozen- Schaffer 55 1. de Waal-Bakker 58Vi 55. 2. Rootjes-Agesteribbe 52 V2. B 1. Goldsteen-Frugte SIV2 2. Grütters- Lambalk 53. 1. Toby-Toby 61V2 2. Fijma-Weisenborn 54. C. 1. Hommes- Werdmuller 64 2. de Geus-Steenkist 6OV2 1. Eberson-Vijn 56 Va 2. Fagel- Neijens 54V2. D. 1. van Balen-Zeven bergen 67 2. Broksma-Blikslager 55 1. Rüigewaard-Hulst 64V2 2. van Vliet- Sandkuyl 55. DAMCLUB HEILOO Uitslagen van de gehouden onderlinge competitie J. Klumper - R. de Boer 0 - 2; C. Bijwaard - A. v. Zijp 2 - 0; Co Lies hout - R. Koch 2 - 0; L. Koersen - J. Klumpen 0 - 2; R. Sacrgo - F. Sqhouten 2 - 0; N. Ursem - R. Bu- walda 2 - 0; R. de Boer - P. Zwart uitgesteld; A. Kroon vrij. Stand groep 2: F. Schouten 7 - 6; P. Zwart 5 - 5; N. Ursem 5 - 5; A. v.d. Werf 6 - 5; A. Kroon 6 - 5; A. v. Zijp 6 - 3; R. Koch 7 - 3; A. Buwalda 7 - 1 Zondag 7 oktober was de eerste wedstrijd in de D-competitie. We behaalden toen een 11e plaats, d.w.z. een goede uitgangspositie om dit jaar weer te promoveren. Vorig jaar bereik te de zwemploeg dezelfde positie op de ranglijst. De eerste 10 ploegen promo veren naar de C-competitie. Uitslag van de wedstrijd, gezwommen j.l. zondag: Nereus 3204.6 punten, H.A.C. 3239.1 en H.A.M. 3241.4 pun ten. De onderlinge verschillen van de deelnemende verenigingen was gering. Twee clubrecordtijden werden verbe terd: Wilco Stam (14 jr.) zwom op de 100 m schoolslag 1.25.8 en Edwin Kuhlman (15 jr.) zwom op de 100 m vlinderslag 1.12.2. Eerste plaatsen waren er voor: Joanne de Hoop op de 100 m vrije slag m. '72-tijd 1.09.8; Marianne Bark op de 200 m schoolslag dames -tijd 2.59.1; Fiona Morrison op de 100 m vrije slag m.o. 12 jr. -tijd 1.28.1; Erik van Hiele op de 100m vrije slag j.o. 12 jr.-tijd I.15.0. De 4 x 100 m vrije slag estafette-ploeg j. '68 e.L, bestaande uit Edwin Kuhlman, Patrick de Glas, Marcel van Amstel en Freek Dilweg behaalde de eerste plaats in een tijd van 4.17.9 Kunstzwemmen Zondag 18 november 16.00 uur houdt de Kring NH in samenwerking met de Spetters een kunstzwem wedstrijd in het zwembad Egmond aan Zee. Zwemverenigingen uit de kop van Noord-Holland, die over een kunstzwemafdeling beschikken, zul len met een groep meisjes naar Egmond komen. De wedstrijd bestaat uit een tech nisch gedeelte en een aantal groeps nummers. Iedere deelneemster moet een aantal technische figuren zwem men die elk afzonderlijk worden be oordeeld. Tenslotte wordt per ver eniging één vrij groepsnummer ge zwommen off rHuziek door tenminste 4 en ten hoogste 8 meisjes, fïöeveel op deze wedstrijd nog zeker niet die vaardigheid te zien zal zijn die u op uw TV zag bij het Olympische kunst- zwemmen, is het voor belangstel lenden een mooie gelegenheid om eens van nabij kennis te maken met deze tak van de zwemsnort. De toegang voor het publiek bedraagt 2,50. Publiek mag niet met schoe nen aan in de zwemhal. Neem daarom uw badsiippers of gympjes mee!! EAST UNITED KWAM, ZAG EN OVERWON Sporthal 't Vennewater was afge lopen zaterdagavond het decor van tactisch goed georganiseerd "one touch" voetbal van de zijde van East United en armoedig inlever- voetbal van R.O.H. Nadat Jan Braam sr. op zijn eigen komische wijze voor de aftrap en voor 1 - 0 had ge zorgd helaas werd door arbi ter H. Wiedemeijer de treffer af gekeurd vanwege het voetballen on der invloed) ging het in Nederland snel slinkende legertje voetbal kenners er eens lekker voor zitten. Het East Uinited-offensief door de gehele eerste helft en verschafte ons een riante 4 - 0 voorsprong bij rust. Na het verwisselen van speelhelft gaf R.O.H. iets beter par tij en na 50 minuten zaalvoetbal stond er een 5 - 2 stand op het bord. Doelpunt-fabrikanten van East United. Simon Kuijs, Ronald Koorn Eric de Ruiter allen een simpeltric en Bert Daudeij een stereotric. Opvallend bij deze wedstrijd was het nieuwe oranje-tenu van R.O.H. De ze shirtjes konden goedkoop worden geleverd daar bij deze tricotjes ook ex-bondscoach Rijvers moest worden aangeschaft, die gezien het verloop van de wedstrijd z'n 2e gou den handdruk binnen een week te gemoet kan zien. De 5 - 2 triomf op R.O.H. had tot gevolg dat de notering van de East United-aandelen op Wall Street verdubbelden. De R.O.H. echter zag haar koers duikelen en geraakte onmiddellijk in grote financiële problemen, zodat de spelersbus zal worden omgetoverd in een col lectebus die ook bij u langs de deur zal komen voor 2e hands zaalvoet balattributen en 2e hands spelers. Voor de voetballers was er na de winst weer een traditionele feest avond in het naar ons vernoemde - Z.V.V. East United club '82-huis in Egmond. FAM. DE WAAL BRIDGE- KAMPIOEN HEILOO 1984 Voor de tweedemaal organiseerde 't duo Han Sondaar en Jaap Kuijt op zondag 11 november 1984 in de zalen van het Open Huis de strijd om het bridgekampioenschap van Heiloo. Dat dit idee bij de bridge- liefhebbers goed is aangeslagen moge blijken uit de grote stijging van het aantal deelnemers: 1983 - 54 koppels; 1984 - 84 koppels. Na het openingswoord van de heer Kuijt ontspon zich al ras felle strijd om de punten. De strijd was spor tief, zodat de wedstrijdleider de heer A. v.d. Klundert weinig arbitrage geschillen behoefde op te lossen. Er werd gestreden in drie afdelin gen, ingedeeld naar sterkte. De ware kampioen moest uit de A-afdeling komen. Kampioen werd het echtpaar De Waal, met een percentage van 54.8%, op de voet gevolgd door het koppel Van Zomeren - Van Diepen met 54.5%. Dit laatste koppel ver speelde het Kampioenschap in het laatste spel van de dag door een ge slaagd 7 ruiten contract van het echtpaar Schaffer. De beste koppels in de drie afdelingen waren: Afde ling A. 1. echtpaar De Waal 54.8% en algemeen kampioen, 2. van Zome ren - van Diepen 54.5%; 3. v.d. Berg - da Ascencao 52.4%. Afdeling B NZ. 1. dames Janssen - de Wit 56.2% kampioen B; 2. echt paar Schouten 52.6%; OW 1. dames Klaver - Glorie 56%; 2. dames Rui ter - ter Laare 55.5% Afdeling C: NZ. 1. mevr. Fijma - hr. Tamminga 60.7 kampioen C; 2. dames v.d. Berg - de Winter 56.2%; OW 1. dames Ritchie - Imeson 58%; 2. Emmelot - Koens 55.4%. Na snelle bekendmaking van de uit slag mochten kampioenen en vele anderen een keus maken uit de fraaie en rijke prijzentafel, beschikbaat gesteld door het echtpaar Sondaar. HSV VOETBAL ;f H.S.y.-West Frisia doelpuntloos 0 De uitwedstrijd tegen West Frisia zal zeker niet het predikaat schoonheid meekrijgen. Beide partijen waren on machtig om openingen te creëren en daardoor tot scoren te komen. Niette min mag worden gezegd beter een half ei dan een lege dop. Aangezien ook andere clubs steekjes lieten vallen schoof H.S.V. toch 'n plaatsje op en dat maakt dat de inhaalwedstrijd dan a.s. zondag uit tegen Zouaven heel belangrijk is om de aansluiting met de bovenste regionen tot stand te laten komen. Ook nu stelt H.S.V. U freer in de gelegenheid met de bus mee te gaan. Deze vertrekt om 12.30 uur van het H.S.V.-sportpark. railway sponsert H.S.V.-elftallen Zondag was er voor 2 elftallen (senio ren 3 en junioren C4) een kleine feestelijke gelegenheid om dat zij vanaf dat moment werd en gesponserd door Agda en Kees Mooy van café Railway HSV-voorzitter de heer Beke was in zijn speech blij dat er nog steeds bedrijven zijn die zich voor de ama teursport interesseren, en dankte de heer en mevr. Mooy hiervoor. Daarna overhandigde de heer Mooy aan de elftallen de nieuwe shirts met op schrift. HEILOO 'T VENNEWATER BADMINTON Het eerste team heeft in haar uit wedstrijd tegen Haarlem 4 het eerste verliespunt van deze competitie ge leden. In een wedstrijd die ont sierd werd door commentaar op de shuttles, en in een hal waar de ver lichting op een laag pitje stond, heb ben Simone Hackenitz, Karin Bu- zing, Bas Keijser en Raymond Ber ger ontdekt dat de weg naar pro motie, door tegenslag, niet altijd vlekkeloos verloopt. Na een spannen de strijd werd het 4-4. Bij de jeugd speelde Cl tegen Heerhugowaard C3. De jonge Ven- newater-badmintonnertjes hebben ontdekt, dat er in Heerhugowaard heel wat talent rond loopt, want ze konden het niet bolwerken. Jeroen v.d. Wal, Thom Klaasse, Edwin Weening, Marie-José de Leijster en Marion van Aanholt gingen met 5 - 3 ten onder. (Zie ook de Sportagenda). ZO SCHAAKTE OPPOSITIE In de tiende ronde van de winter competitie van de schaakclub Op positie waren enkele opmerkelijke uitslagen en partijen. Zo won lijst aanvoerder Avis na een blunder van de zeer sterk geachte Limmen. Wa genaar en Heeringa konden niet winnen van (je taaie Ligthart en Alleman. Van de Bogaerde hield plotseling zijn partij tegen Bosman remise door eeuwig schaak te geven in een voor de rest hopeloze stelling. Uitslagen: P. Avis - H. Limmen 1 - 0; W. Ligthart - J. Wagenaar rem.; K. Jongkind - L. van Hoek 0-1; G. Heeringa - J. Alleman rem.; G. Hafkamp - G. Zeeman 0 - 1; H. Maas - M. Kemper afg.; H. Nie- haus - D. de Jager rem.; M. van Ben- turn - C. Brink 0 - 1; L. Landzaat - W. Bos 0 - 1H. Reyersen v. Buuren P. v.d. Werff afg.; H. Kracht - W. van Bakel 1 - 0; E. Verstappen - J. Moeyes rem.; R. Sauer - M. Ebbink- huizen rem.; D. van Gorkum - B. Volman rem.; J. v.d. Bogaerde - J. Bosman rem.; T. Ruiter - P. Ooye- vaar 1 - 0; P. Manni - O. Koenders 1 - 0; J. Werksman - Y. van Buren rem.; A. Creutzberg R. Kranenburg 0 - 1; J. de Jong - T. de Ridder 1 - 0; J. de Vries - F. Beyers 1 - 0; C. v.d. Kaay - A. Alofs rem. Het was woensdagavond voor Ef fect heren 4 een zware avond. Ener zijds de ontmoeting tegen Katapult 5, anderzijds het incompleet zijn door blessures van de twee spel verdelers Klaver en IJlander. Met moeite kon een zevende oud-ge diende gevonden worden om het team enige steun te geven. Ondanks de tegenslag wist Effect zich prima te weren en werd de eerste set met een 15 - 9 winst afgesloten. In de zelfde succes-formule werd de tweede set gewonnen en ook hier bleek dat inzet, lange rally's en een harde aanval de juiste wapens wa- feh om deze set te winnen. Een wissel in de derde set bleek niet de juiste en er werd verloren met 15 - 7. Maar in de vierde set werd dit gran dioos hersteld en snelde Effect naar de overwinning met 15 - 11. Met een uitslag van 3 - 1 werden weer 2 punten bij het totaal opgeteld. Ook succesvol was dames 2, dat met 3- 1 van E.M.M. won. Basketbalnieuws Wie de resultaten van onze teams goed bijgehouden heeft, zal opge merkt hebben dat twee teams nog ongeslagen zijn: Heren I en Ad- spiranten Meisjes A. Het laatst genoemde team bestaat uit 7 meisjes van 13 tot 15 jaar. Deze meisjes speelden vorig jaar in het B-team: de start van hun basketbalcarriere bij Flashing Heiloo. Al gauw bleek dit nieuwe team qua prestaties snel vorderingen te maken en het eind resultaat was dan ook zeer goed: met 26 punten uit 20 wedstrijden ein digden zij op de tweede plaats. Het A-team van Flashing werd te gelijkertijd kampioen in de B-poule en zorgde dus voor promotie naar de A-poule. Aangezien zij echter de adspiranten-leeftijd voorbij gingen moest de promotie overgedragen worden aan het toenmalige B-team Zo stonden deze meisjes voor een zware taak: uitkomen in de hoogste poule van het district. Niemand verwachtte grootse resultaten, maar tot ieders verbazing kwamen die wel. Met gemak wint dit team z'n wed strijden in deze poule en als eerste meisjes-team wist het de 100 punten te behalen (101 - 8). De enige vrees die zij echter nog hadden was de sterke tegenstander Hoofddorp A. Voor afgelopen zaterdag stond de ze wedstrijd op het programma. De meisjes begonnen wat te lako- niek. Voor het eerst stonden ze dan ook achter met de rust, maar ze wisten alsnog, na een zware wed strijd, de winst te pakken (36 - 25). Na deze overwinning mogen we gerust vooruitkijken naar het moge lijke kampioenschap. Wordt dit bereikt, dan zal het team meespe len voor het kampioenschap van Nederland. Zo ver is het echter nog niet, eerst zullen ze dit kampioen schap nog moeten waarmaken. Voor inlichtingen: L. Hollander, tel. 33 61 73. DE BOSCROSSERS Afgelopen zondag waren er 12 Bos- crossers in de Manége Molendijk te Heerhugowaard. Acht jongens en 4 meisjes. Daarvan reden er zich 4 in de prijzen. Dit waren: Linda van vyqstscep, a „P.£. 7 jf; Mischa Zwaan 2btj'de;*Jffnioren van 10 jaar; Dennis Natzijl 1 bij de Ex perts van 10 jaar en Jöeri Êeuke- veld 3 bij de Junioren van 15 jaar. KLEUTERBREVET BIJ ZWEM BAD LOOS Vijftig meter gekleed zwemmen in het diepe! Een prestatie voor de ze kleintjes, die nu hebben bewe zen zichzelf te kunnen redden. De geslaagden zijn: Louis van Mel- sen, Alex Danklof, Florentine Nieuwmeijer, Renske van Ame- rongen, Sacha van der Zande, Yung Mi Hendriksen, Sander Schutten, Bas Houtenbos, Rogier Benjamins en Maurice Stoelman. Sandra Busch behaalde afgelopen zondag bij zwembad Loos haar le brevet (endeavour award). Dit was de eerste maal, dat dit diploma bij Loos werd uitgereikt. Alle onder delen werden met glans gezwom men. BRIDGECLUB BRIDGECLUB KONT[R]AKT De uitslagen van 7 november: Groen: NZ. 1. dames Plas -v.d. Zijden 57.50%; 2. fam. Couzijn, 53.33%; OW: 1. heren Kloots- Stuker 67.50%; 2. hr. Hakvoort - mw. Schoute 51.67%; Blauw: NZ: 1heren Evers sr. - Evers jr. 70.24% 2. hr. Duineveld - mw. Schoen, 41.67%; OW 1. heren Uyl- v.d. Zijden 59,23%; 2. fam. v. Houten 52.38%. Flashing Heiloo Zaterdag 17 november: thuiswedstrijden van basketbalvereniging Flashing Heiloo in sporthal Het Vennewater van 19.00 - 22.00 uur. De Vroegte Wint Zaterdag 24 nov.: zee-viswedstrijd langs de kust bij Den Oever. Verzamelen om 7.30 uur. Inlichtingen: N. Mooij, tel. 332451, G. Mooij, tel. 331686, of J. Ursem, tel. 335539. Foresters handbal Zondag 18 nov.: Foresters dames sen. 1 - Alcm.Vixtrix 1 (14.45 uur), Foresters jun. 1 - DTS'59 1 (16.45 uur) en Foresters adsp. 1 - Alcm. Victrix 1 (16.00 uur), in sporthal Het Vennewater. 't Vennewater Badminton Zaterdag 17 nov.: competitiewedstrijden jeugd, vanaf 12.00 uur. Zondag 18 nov.: competitiewedstrijden senioren, waaronder een thuiswed strijd van het le team, in de badmintonhal aan Het Zevenhuizen. De Boscrossers Zaterdag 17 nov.: indoor-wedstrijden in de manege aan de Koggeweg te Ven huizen. Inschrijven tussen 9.30 - 10.30 uur. Wacht niet met het bestellen van uw Kerst- en Nieuwjaarskaarten tot het laatste moment. Kom nu alvast kijken en maak een keus uit de zeer uitgebreide Kennemer Kerst- en Men wjaars koliek tie U heeft nu nog de eerste keus en wij kunnen alles tijdig en probleemloos voor u regelen. Rechte Hondsbosschelaan 22 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Expositie in het Open Huis Tot 8 december zijn er in de foyer aquarellen te bezichtigen, die gemaakt zijn door Nico van der Veer. Bezichtiging kan tijdens de openingsuren (zie elders in de Uitkijkpost). Rondleiding Heilooër Bos Zondag 18 november: maandelijkse natuurwandeling van het IVN in het Hei looër Bos. Staret om 11.00 uur vanaf de Kattenberg. Inlichtingen: via tel. 072-613015. Zaterdag 20 nov.: jaalrlijkse algemene ledenvergadering, aanvang 20.15 uur in het clubhuis. Van belang is met name de bespreking van het bestuursbeleid 1985 en de daarop volgende jaren. Op maandag 5 november was er weer een van de bekende 14-daagse bij eenkomsten in het Open Huis. Uit de opkomst bleek, dat deze avonden nog steeds in een behoefte voorzien. De avond had een educatief karak ter met als onderwerp "De Keu ringsdienst van Waren in Neder land". Als spreker was uitgenodigd Keurmeester K. Schoon van het rayon Alkmaar. Met deze uitnodi ging was het sociteitsbestuur inge sprongen op het recentelijk genomen initiatief van de Keuringsdienst van Waren om door middel van cau- Seriën aan haar ontstaan, doel en werkwijze bredere bekendheid te geven. Op een vlotte manier heeft de heer Schoon deze zaken de revue laten passeren, toegelicht met een aantal treffende praktijkvoorbeelden: voorbeelden, die stuk voor stuk aan tonen, dat het grote aantal keuringen en inspecties (1 miljoen per jaar door 16 rayons in Nederland), als mede de grondige aanpak daarvan, een bittere noodzaak vormen in het belang van de volksgezondheid en konkurrentievervalsing. De aan dachtige toehoord(st)ers werd het snel duidelijk, hoe ongelofelijk breed het werkterrein van de Keurings dienst van Waren is: t.w. vrijwel alle te koop aangeboden waren, zo wel wat betreft grondstoffen sa menstelling, als hygiënische om standigheden waaronder e.e.a. wordt behandeld in industrie, super markt, winkel en horecabedrijf. Een uitzondering daarop vormt vlees, dat tot januari 1985 onder toe zicht staat van de vleeskeurings dienst. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen. Hiervan werd ruimschoots gebruik gemaakt. De heer Schoon ging hierbij op enke le punten nog wat dieper in. Al met al was het een geanimeerde, leer zame avond. Daarna was er, zoals te doen gebruikelijk, nog gelegen- jy heid om individueel wat na te pra-^' ten. Vanaf deze plaats danken wij nogmaals de Keuringsdienst van Wa ren en de heer Schoon in het bij zonder voor hun medewerking aan deze avond. Zie ook verenigingsagenda. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFDELING HEILOO Huwelijk of samenleven Op woensdag 7 november was in het Open Huis mevrouw Mr. Rose- marijn Milo onze gaste met een lezing over "Huwelijk of Samen leven" en de eventuele gevolgen van een beëindiging van een dergelijke relatie. Mevrouw Milo begon met een uiteenzetting over de overeenkoms ten en de verschillen tussen het hu welijk en het samenleven. Het huwelijk als een overeenkomst tus sen twee mensen met een groot aan tal wettelijke regelingen voor zowel tijdens het huwelijk als bij beëindi ging daarvan. Men kopit dan als vrouw voor talrijke vraagstukken en p r ob 1 e me'tf v >te lst aa riys vito aks. fc etft boedelscheiding, alimentatie, huur- of woonrechten en indien er kinderen zijn, de zorg en de zeggenschap daar over. Het samenleven is een vrije vorm van samenleving waarvoor in beginsel geen wettelijke bepalin gen zijn vastgesteld. Dit wil nog niet zeggen dat een dergelijke relatie zonder regels zou moeten zijn. Part ners kunnen onderling afspraken ma ken en deze notarieël laten vast leggen. Omdat een "beschrijving" van het samenwonen de zwakste partner in de relatie, en dat is meestal de vrouw, een zekere mate van be scherming geeft, is een dergelijke handelswijze volgens mevrouw Milo aan te bevelen. Na de koffiepauze konden vragen worden gesteld, waarbij vooral de onderwerpen alimentatie en aan vullende uitkeringen in het brand punt van de belangstelling stonden. Onze presidente mevrouw H.^Gro- v> efttzéD b ëdankt "hl eAraHme - vrouw Milo met een cadeau en een bloemetje. SOS KINDERDORPEN Het doel van de SOS-kinderdorpen is kinderen te helpen, die geen ouders of door andere omstandigheden geen eigen thuis meer hebben. SOS-kinder dorpen verschaffen deze kinderen een nieuw thuis, de z.g. SOS-familie. Zo'n familie bestaat uit 6 tot 8 kinderen, jongens en meisjes van verschillende leeftijd. Ze groeien op als broers en zusters. Elke SOS-familie heeft een eigen huis. Aan het hoofd van de familie staat een SOS-moeder. Zij woont bij de kinderen, die aan haar zorgen zijn toevertrouwd en geeft hen liefde en een gevoel van geborgenheid, dat ieder kind nodig heeft voor zijn verdere ontwikkeling. Een SOS-Kin- derdorp bestaat uit 15 tot 20 van zulke huizen en staat onder toezicht van een dorpsleider. Hij adviseert de moeder en vertegenwoordigt met andere man nelijke medewerkers het vaderlijke element in de opvoeding van de kinderen. De kinderen groeien op onder omstandigheden, die zoveel mo gelijk lijken op die van een gewoon gezin. SOS-Kinderdorpen nemen kin deren op, ongeacht hun huidskleur, nationaliteit of godsdienst. Alleen de nood van het kind is bepalend. SOS-Kinderdorpen blijven belast met de zorg voor de kinderen tot deze in staat zijn zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Gedurende de tijd, dat zij een vak of beroep leren, kunnen ze in studentenhuizen wonen, of in interna ten, soms verbonden aan opleidings scholen. De tehuizen zijn meestal opgericht door SOS-Kinderdorpen en worden vaak opengesteld voor omwo nenden. Tenminste 20 jonge mannen en vrouwen, die in een SOS-kinder- dorp opgroeiden, werken nu in SOS- Kinderdorpen, in Europa of in een ontwikkelingsland. De SOS-Kinderdorpen worden opge richt in de landen zélf, waar de kinderen opgevangen moeten worden. De huismoeders en het andere perso neel zijn afkomstig uit hetzelfde land als de kinderen. Hierdoor is het mogelijk de kinderen op te voeden in hun eigen oorspronkelijke taal en geloof. Zoveel mogelijk bezoeken ze plaatselijke scholen buiten het SOS- Kinderdorp, waar zij in contact komen met kinderen uit gewone gezinnen. Contacten buiten het kinderdorp be vorderen later de integratie in de maatschappij. SOS-Kinderdorpen" is een partiku- liere, maatschappelijke organisatie, zonder politieke of religieuze binding. De SOS-Kinderdorpverenigingen of stichtingen in de verschillende landen zijn zelfstandig. Tezamen vormen zij de leden van SOS-Kinderdorf Interna tional, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd te Wenen, Oostenrijk. Hoe kunt u helpen 1. Door een jaarlijkse bijdrage te storten (minimum f. 25,-- per jaar). 2. Door een peetschap te aanvaarden voor een SOS-dorp (min. 40,- p.m.) of een kind (min. f. 60,-- p. maand). 3. Door giften, donaties, legaten. 4. Door het organiseren van feesten, acties enz. Inlichtingen: SOS-Kinderdorpen, Markvelt 14, 1391 CA Abcoude: of bij de heer D. Aaij, Westerweg 267, te Heiloo, tel. 330906. VOGELTENTOONSTELLING Vogelvereniging "Pracht en Praal" te Akersloot houdt haar grote ten toonstelling op vrijdag, zaterag en zondag (16 en t/m 18 november) in het gebouw Dorpshuis, Men- delssohnplein 16a,. Akersloot. Te vens is er een ekspositie van natuur en dierschilderijen. Er zijn dit jaar ook weer een groot aantal vogels ingezonden, o.a. kleurkanaries, kuifkanaries, exoten grasparkieten en grote parkieten. Voor de belang stellenden zijn er ook dit jaar weer mooie prijzen beschikbaar. Iedere jeugdige betalende bezoeker heeft recht op een prachtige goudvis. Deze goudvissen worden geschonken door Kees Veldt van het Dierenhuis, 't Loo 37, te Heiloo. Tevens krijgt elke honderste bezoeker een kooi gratis met vogel. De openingstij den zijn: vrijdag van 20.00 - 22.00 uur zaterdag van 10.00 - 22.00 uur en zondag van 10.00 - 17.30 uur. "RONDKOMEN MET INKOMEN" Een informatieavond van het alge meen maatschappelijkwerk op; woensdag 14 november (vanavond),'! aanvang 20.00 uur, Kennemer- straatweg 382 (boven de bibliotheek) te Heiloo (tel. 330984/110804). Veel huishoudens worden in deze tijd getroffen door inkomensver-; mindering. Verder signaleren wij; dat bestaande regelingen op het ge-, bied van sociale wetgeving/subsi-* dies/belasting etc. vaak nog onvol-^ doende bekend zijn. Op deze in formatieavond gaan wij u een aan-s tal handvaten aanreiken waar u mogelijk verder mee kunt. Er is ook gelegenheid om onderling kennis uit te wisselen. Iedereen, die hier?; voor belangstelling heeft is welkom: Er zijn aan deze avond geen kosten verbonden. Aanmelding vooraf is niet noodzakelijk. In goede samen werking met Heiloose huisartsen, wijkverpleging, gezinszorg e.a. maakt het algemeen maatschappelijk werk ook deel uit van de le-lijns- gezondheidszorg in deze gemeente. Inlichtingen of aanmeldingen kan direkt geschieden of via anderen. Spreekuren: maandag, woensdag en vrijdag van 9 - 10 uur, ook tele fonisch Voor adres zie boven

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4