SPORTENSPEL t •i Geen Uitkijkpost ontvangen? SPORT EN SPEL AGENDA Neem een seizoenkaart voor Ijsbaan Heiloo Wie is wie? Ingezonden Bomvolle kerk voor jarig Mogojoko ÏÏDÏÏIÏÏ O bo/kelboll vereni9iA9 flo/hifig hoiloo Sportpark Bel 's donderdags: 072-330175 giliii UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 1984 DAMCLUB HEILOO Uitslagen van de gehouden onder linge competitie: A. v. Zijp - N. Ursem 2 - 0; C. v. Lieshout - P. Zwart 1 - 1; A. Kroon - J. Klumper 0 - 2; A. v.d. Werf - F. Schouten 1 - 1; R. Buwalda - C. Bijwaard 0 - 2; R. de Boer - R. Koch BRIDGECLUB KONT[R]AKT Volgende week is het 5 december en spelen we niet. De uitslagen van de op 21 novem ber gehouden wedstrijden zijn als volgt: Blauw NZ 1. dames de Boer - v. Zutphen, 55.95%; 2 .dames ^Schoen - Spaan, 48.81%; OW. 1. Jieren Uyl - v.d. Zijden, 54.76%;2. heren Huting - Plas, 51.19%: Groen: NZ: fam. Baas, 52,38%. 2. fam. v. Kouwen, 50.00%: OW. 1. hr. Dui- neveld - mw. v.d. Hulst, 59.52%; 2. dames Plas - v.d. Zijden, 57.14%. Minibasketbal is voor kinderen van 8 'jaar tot 12 jaar. Alleen bij deze leeftijd komen naast de jongens- en meisjes teams ook mix-teams voor. Het spel wordt zo aangepast dat ook deze jonge 'kinderen van basketbal kunnen genie ten. De aanpassingen bestaan uit: een mini-bal, verlaagde baskets en soepe lere spelregels. De teams bestaan uit minimaal 8 spelers en de wedstrijden duren 4 x 10 minuten, i.p.v. 2 x 20 minuten. De mini's spelen geen com petitie maar de opzet van de wedstrij den is dat de spelers van beide teams 'de kans krijgen hun basketbal-talent •te ontplooien, zodoende zijn grote nederlagen uit den boze. Vorig jaar had Flashing 1 mini-mix team, *dat bestond uit kinderen van 8 tot 10 jaar. De uitslagen van ons eerste mini-mix team waren matig, maar de prestaties werden steeds beter, zodat .de laatste wedstrijd van het seizoen '83 winnend afgesloten kon worden. Door tiet enthousiasme van deze mini's .werden vele andere kinderen aange spoord ook met basketbal te beginnen. ^Zodoende heeft Flashing dit jaar 2 Imini-teams, één mini-mix team en één -mini-jongens team. Het hedendaagse mini-mix team bestaat uit 7 jongens en 2 meisjes, die deskundig geleid worden door Gerard Bakker. De mini-mix heeft dit jaar al twee wedstrijden winnend afgesloten. Ook de mini- jongens hebben al enige winstpunten binnen. Dit team bestaat uit 7 hard trainende knaapies, getraind en ge- coached door Huib van Boven. Degene, die geinteresseerd zijn in het mini-basketbal, kunnen de trainingen bezoeken. Mini-mix - Donderdagavond van 18.30 -19.30 op de Kerkakkers. Mini- jongens - Maandagavond van 18.00- 19.00 op de Kerkakkers. Voor inlich tingen: L. Hollander tel. 336173. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Het derde achttal van schaakclub Oppositie ontving dinsdagavond het eerste team van S.V. Bakkum en leek recht af te gaan op een overwinning. Rond half elf stonden we met 3,5 tegen 1,5 voor. Uit de resterende vier partij en moest dus nog minstens een half punt gehaald worden om een of meer matchpunten thuis te houden. De stand op de borden leek dat zeer waarschijnlijk te maken, maar Sauer had een stuk meer en was bezig te gaan winnen, zijn tegenspeler gaf nog even schaak. Toen zagen beide spelers dat het toevallig mat was. De laatste drie partijen staan allen slecht voor de Heilooers, maar misschien komt die halve punt toch nog. In de interne competitie handhaafde Avis zijn ongeslagen record en de koppositie. Hij speelde remise tegen Van Hoek. Heeringa kwam dichterbij door winst tegen Limmen. Stand aan de kop is nu: 1. P. Avis, 2. G. Heeringa, 3. L. van Hoek, 4. J. Wagenaar en 5. H. Limmen. Uitslagen: P. Avis-L. van Hoek rem. J. Wagenaar-G. Hafkamp 0-1, H. Limmen-G. Heeringa 0-1, G. Heerin- ga-H. Maas 1-0,L. Landzaat-H.Maas 1-0, H. Niehaus-W. Ligthart rem. J. Alleman-C. Brink 1-0,H. Reyersen v. Buuren-W. Bos rem. J. Moeyes-P. Mannie rem. P. Ooyevaar-B.Volman 0-1, O. Koenders-J. Bosman 0-1 L. Obdam-J. Werksman0-1, R. Kra nenburg-C. v.d. Kaay 1-0, F. Beyers- T. de Ridder 1-0 A. Alofs-J. de Jong 0-1. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 29 november Handbal, div. clubs 18.00-23.00 uur Vrydag 30 november Zaalvoetbal, div. clubs 16.45-23.00 uur. Zaterdag 1 december Minivolleybal, Nevobo 9.00-14.00 uur Zaalvoetbal, div. clubs 14.00-17.00 uur. Zaalhockey, De Terriërs 17.00 - 22.45 uur. Zondag 2 december Zaalhandbal, div. clubs 10.00-18.00 uur Maandag 3 december Volleybal, Effect 17.30-23.00 uur Woensdag 5 december Zaalhockey, De Terriërs 15.30-18.30 uur. Zaalvoetbal, KNVB 18.30-23.00 uur. HEILOO 'T VENNEWATER BADMINTON 't VB1 liet noodgedwongen één punt liggen in Den Helder tegen zee macht 2. De goede start van de heren met 2 - 0 voorsprong, Raymond B. in 3 games, was hooggevend voor het door 't VB 1 gevreesde team van Zee macht 2. Door een zweepslag moest Simone H. haar enkel verliezen en kon ze haar overige G. D. en D.D. niet spelen. Ook de 2e D.E. ging ver loren. Met dit uitgedunde team wist 't VB 1 er toch 4 - 4 uit te slepen, wat nog niet zorgwekkend is voor de koppositie van 't VB 1. Belangrijk is wanneer Simone 1 van haar bles sure is hersteld. Extra spannend dus de volgende wedstrijd thuis op 9 december tegen Flash 2 uit Alk maar. Tot vorige week leverde 't VB 3 sobere resultaten, waardoor het team in de degradatiezone verzeilt was geraakt. Echter dit weekend kwam de ommekeer. Castricum 2 werd met 8 - 0 verlies naar huis gestuurd. Nu de teamleden beter zijn inge speeld ziet de toekomst er hoopvol uit. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen woensdag 21 november: A: 1. Roozen - Schaffer 59V2; 2. Jans- sen-De Wit 53; 1 de Waal - Bakker 62; 2. Rootjes - Agsterribbe SOVi B. 1. Goldsteen - Frugte (55) 671/2; 2. Cornelisse - de Wild 54; 3. Hom mes - Werdmuller 54; 1Fijma - Wei- senborn 59; 2. Middelbeek - Dau- dey 56 Vi. C. 1. van Balen - Zevenbergen 56; 2. van der Goot - van Vegten 521/2 1. Slob - Brokx 65; 2. Rozing - Kau- feld 51I/2 D. 1. Ruigewaard - Hulst 60; 2. v. Buitenen - Schimmel 51: 1. van Aken - Zuidema 54; 2. Roos - Huibers 54. Wagemakers - van der Wiele 54. SPORTVERENIGING „06 FORESTERS" voetbalnieuws Een algehele afgelasting voor het zaterdagvoetbal afgelopen weekend, terwijl het zondag weer heerlijk voet- balweer was. Het eerste ging naar USVU dat verloor met 2-1. Rob Troust maakte 'de fraaie tegentref fer, maar verder kwam het niet tot doelpuntrijke akties. Komend weekend een thuiswedstrijd van Foresters 1 tegen Meervogels 1 om 14.00 uur speculaasaktie Zaterdag komen de D en E junioren van Foresters bij u langs om u speculaaspoppen a f. 2,50 te verkopen We hopen, dat u deze aktie onder steunt ten bate van de jeugdafdeling van Foresters. dameshandbal Na een zeer spannende wedstrijd heeft Meervogels de winst naar zich toege trokken. In het begin leek het erop dat Foresters weggespeeld werd maar dat pakte anders uit. Een ruststand van 9-3 voor Meervogels. De 2e helft werd Foresters sterker. Door goed en geconcentreerd te blijven handballen werd de uiteindelijke stand 12-10 voor Meervogels. Een compli ment voor Foresters dat zich beslist niet weg liet spelen. De doelpunten werden gemaakt door Petra v. Duin, Anke Steenaard, Lia Apeldoorn, Petra Reijnhots en Joke Metzelaar. WEER WINST VOOR HSV De snelle openingstreffer van Gras shoppers liet HSV direkt beseffen dat deze thuiswedstrijd niet zómaar ge wonnen kon worden. Het "schepje erop" maakte echter dat HSV vrijwel de rest van de wedstrijd ging domine ren. Via de 1-1 vóór de rust tekende HSV een 3-1 overwinning aan. Voor de komende zondag wordt het een uitwedstrijd tegen de altijd onbere kenbare tegenstander LSVV, aanvang 14.30 uur. Abonnee-lotto Tijdens het afgelopen weekend is er een Abonnee-lottoformulier bij u bezorgd. Eind deze week wordt het formulier weer opgehaald. Mocht u onverhoopt geen formulier ont vangen hebben, of wordt het formu lier niet opgehaald, omdat men u bijv. niet thuis trof, belt u dan nr. 332086 of 335686 en een en ander wordt alsnog geregeld. BC- LA STRADA Uitslagen 22 november: P. Pilkes - J. Bijvoet 2 - 0; A. v.d. Velden - T. Boerhof 3 - 1; J. Koe dijk - K. Berger 0 - 3; P. Bijvoet - L. Hoetjes 3 - 0; N. Kabel - P. Pronk 0 - 3; René Nanne - P. Bijvoet 3 - 0; A. Bakker - J. Kuiper 3 - 0; P. Pil kes - K. Berger 0 - 2; A. Bakker - P. Kaandorp 3 - 0. SV GROEFSEMA Een eerste plaats behaalde zaterdag j.l. het team van SV Groefsema bij het Hikari toernooi voor jeugdteams. Mooie en spannende wedstrijden lieten deze judoka's zien door achtereenvol gens te winnen van: Ons-Huis (2-14), Hikari (16-0), Okano 4-12) en Lands meer (12-4). Groefsema werd hierdoor eerste in de poule. Bij de tweede poule wist Hajime uit Alkmaar zich als eerste te plaatsen, waarna dus de finale Groefsema-Hajime. Een zeer spannen de finale waarbij Groefsema 3 partijen verloor maar 5 partijen won met vol punt: een eerste plaats. Het team bestond uit: Jeroen Zoon-Kim Koster- Kevin Koster Andre van Roon -Jeroen van Schaik- -Matthijs Koomen- Mau rice Philipoom en Bob van Halderen. Diezelfde middag gingen ook de judo ka's die meedoen aan de regio-team- wedstrijden op pad en wel naar sport school Jan Lodder in Alkmaar. Femke Klous, Lara v.d. Vossen, Simone Philipoom, Marjon van Schaik, Ed van Roon, Erik de Witte en Annema- rie Groot waren de judoka's die de strijd moesten aanbinden. Na de eerste twee partijen verloren te hebben van Hensbroek en Yama Gu- chi leek dit team toch op dreef te komen en wist tegen Jita Kyoei uit Heerhugowaard gelijk te eindigen wat betreft de matchpunten, maar dan gaan de judopunten tellen en daar kwam Groefsema helaas dan te kort en verloor de wedstrijd. De laatste 2 partijen werden goed gedraaid en er werd gewonnen van de Doorbraak en Hajime. GYMNASTIEKVER. D.O.V.E.S. HEILOO De vorige week hebben de jaarlijkse onderlinge wedstrijden plaats gehad. In een sportieve strijd probeerde ieder in z'n groep de zo begeerde medaille te behalen. In ontspannen sfeer toonden de kinderen hun vaardigheid en en thousiasme aan jury en belangstellen den. Hier volgen de prijswinnaars: Bij de jongens werden eerste prijzen gewonnen door: Jeroen van Arkel, Rob Kaandorp en Anton de Boer. Tweede prijzen: Martijn Bakker, Sander Vis ser, Ronald Ooms en Arne v.d. Noort. Bij de meisjes aan de Burenweg wonnen Willemijn Vermeer, Judith de Koekoek, Charlotte Baart en Yvette Barewijk de medaille en was er een tweede prijs voor Sabine Wesseling, Tamara de Ruiter en Marleen Mol. Op dinsdagmiddag aan de Kerkakkers waren er eerste prijzen voor Lisette Ryersen v. Buren, Sandra Pater, Bar bara de Wildt, Linda Kaandorp, Yvonne Kool, Esther Brandenburg, Barbara Spits, Mariëlle Spaans, Mo- rena Kraakman, Miranda Pater. Tweede prijzen waren op deze dag voor Hilde Zoeter, Annemiek Duinmeyer, Eefje Pietersen, Paulien Bakker, Mei- keianssen, Mirjam Wesselius, Sandra v.d. Hout. Marja Swart, Jeanette de Grand en Yvonne Limmen. Don derdag, in de gymzaal aan de Schuine Hondsbosschelaan hadden een eerste prijs: Pauline Roelofs, Sandy v.d. Veen, Liesbeth Vleugel, Debbie Bel leman en Monique Frese. De tweede prijzen waren voor Sharon v. Veen, Jiske Tuinhof, Brigitte Ursem Martine v.d. Sluys en Linda Brouwer. Op zaterdagmorgen was er een ge slaagde openbare les van de kleuters aan de Kerkakkers, die graag hun geleerde "kunsten" wilden tonen DE BOSCROSSERS Afgelopen zondag werden in manége "Levenslust" te Waarland de afdelings -kampioenen 1984 gehuldigd. Daaron der bevonden zich de volgende "Bos- crossers": Powder Puffs 7 jaar en jonger: Linda van Westerop 1. Junio ren 15 jaar: Joeri Beukeveld 2. Experts 8 jaar: Bas van der Zee 3. Experts 10 jaar: Dennis Natzijl 3. Experts 14 jaar: Edwin Lamers 1. Experts 17 jaar en ouder: Peter de Jeu 3. Verder eindigden in de competitie: junioren 10 jaar: Mischa Zwaan 5 Junioren 13 jaar: Peter Kerkhoff 6. Experts 14 jaar: Erik Olij 7 Experts 16 jaar en ouder: Erik van de Bogaard 4. Powder Puffs 10/11 jaar: Bianca Ran- zijn 8. Het resultaat van de huldigings wedstrijd was als volgt: Linda van Westerop 1 P.P. 7 jr. en j. Peter Kerkhoff 3 junioren 13 jaar. Edwin Lamers 1 Experts 14 jr. en 1 in de O.K. EAST UNITED IN SLOTFASE BIJ INTERPOLIS LANGSZIJ Interpolis werd voor achtste keer in de gelegenheid gesteld om East United voor de eerste maal een loer te draaien. We lieten het Inter polis-team tot 7 minuten voor tijd tot een 9 - 5 voorsprong uitrazen, om ze even aan de winst te laten rui ken. Dit snuifje was van korte duur, aangezien zij de voorsprong door snelle countres als sneeuw voor de hoogtezon zagen verdwijnen. Bij een 8-9 stand, een veldspeler te kort en nog 45 seconden te spelen, werd de spectaculairste attack, sinds de oprichting van East United, opgezet. Koos wierp de bal naar Erik, die speelde, Werner Beemster, zoals de hele wedstrijd, door de benen en plaatste naar Simon. Die op zijn beurt tikte langs Paul van Ravens- zwaaij, en bereikte Bert, die Wico Lamain op naïeve wijze passeer de. Inmiddels was het vijandelijke doel in zicht, zodat Bert met een droge schuiver de reeds voor de fotografen poserende Erik van 't Boveneind en de Interpolis-illussies aan diggelen schoot. HiltOOEH BRIDGECLUB Dinsdag 20 nov. 1. Mevr. Admiraal- Hr. Vendel 57.50 2. Heren Belleman- Souverein 55.85 2. Mevr. Visser-Hr. Evers 55.85. 1. Mevr. Hoff-Hr. Tam- minga 69.15 2. Fam. van Loon 58.75. B. 1. dames v.d. Gaag-Lemstra 61.50 2. Dames Belleman-Souverein 52.50 2. Dames Haafkes-Wijnbeek 52.50 1. Fam. Hart 60.50 2. Dames Leegwater- Uiterlinden 50.00. Donderdag 22 nov. 1. Mevr. Löhr-Hr. v.d. Poel 61.65 2. Heren Kuiper-Smit 53.75 1. Heren Bader-Koster 55.00 2. Heren Huiberts -Roelofs 51.65 B. 1. Heren Löhr-Mak 57.90 2. Mevr. Imeson-Hr. Tiel 52.50 1. Heren Kat-de Wit 61.65 2. Fam. Haan 57.50. C. 1. Dames Kuiper-Roos 60.00 2. Fam. Schoonhoven 55.00 1. Dames Hart-Vreeswijk 62.10 2. Mevr. Huiberts-Hr. Leek. AFZEGGEN: Dinsdag Mevr. Admi raal tel. 335718. Donderdag Hr. Bader tel. 332630 BC-O.K.K. Uitslagen van dinsdag 20 november: L. v. Schooten - Th. Molenaar 0 - 2; M. v. Zaal - J. Klaasse 0 - 2; A. Hoogland - Th. de Waard 0 - 2; J. Seignette - D. Nanne 0 - 2; J. Seig- nette - D. Nanne 0 - 2; P. Haanraads - H. Seignette 0 - 2; P. Leering - W. Hink 0 - 2; D. Pepping - C. v. Doo- ren 2 - 0; N. Bijvoet - N. v.d. Kamer 2 - 0; R. Haazelager - W. Groot 2 - 0; T. Oosterwijk - P. Bolten 2 - 0; M. v. Zaal - J. Komen 2 - 0; R. v. Gu- lik-G. Snel 2-0. Uitslagen van de open kam pioenschappen van Heiloo. Geor ganiseerd door BC - OKK bij Cafe La Strada fjoule 1: no. 1. E. v.d. Plaat Bc de Viersprong; 2. R. Vroomen Bc de Railway; 3. L. v. Schooten Bc OKK: Poule 2: no. 1. Jh. Koedijk Bc La- Strada; no. 2. P. Stad BC HCG; no. 3. J. M. Dekker Bc de Pomme- rans: Poule 3 no. 1. J. v. Willigen Bc 't Akertje; no. 2. T. de Nijs Bc HCG; no. 3. D. Stam BC HCG Poule 4: no. 1. A. v. Haastricht BC HCG; no. 2. H. Boerhof BC HFS; no. 3. J. Sombroek BC La Strada. EFFECT DAMES SUPERIEUR Het was afgelopen dinsdag in de sporthal in Bergen weer een succes volle avond voor enkele Effect-teams. Om 8 uur speelde Effect dames 5 tegen R.A.P. De wedstrijd liet een sterk staaltje zien van samenspel en werklust. Lange rally's zorgden voor een aantrekkelijke wedstrijd die met 3 - 0 verdiend werd gewonnen. De nog ongeslagen dames gooien hoge ogen naar het kampioenschap in hun klasse. Ook het goed op dreef zijnde dames 2 speelde in Bergen tegen Time-out. Dat de dames dui delijk moeite met hun tegenstander hadden bleek uit een wat rommelig verloop van alle drie sets, die met een gering verschil werden gewon nen. Al met al is Effect een vereniging die volop tn beweging is en die de moeite waard is om lid van te zijn. Mocht u interesse hebben kom dan langs op maandagavond in de sport hal of bel naar Els Rijks, tel. 072- 334767. Zwemnieuws Zondag j.l. werd de 2e wedstrijd van een vijfkamp gezwommen in het Overdekte te Alkmaar. Organise rende vereniging DAW/Vliegende Vissen. Eerste plaatsen werden be haald door: Mick Hennema op de 50 m. vrije slag j.o. 12 jaar, tijd 42.1 Ivo Krop op de 50 m. schoolslag j.o. 14 jaar, tijd 44.2; Dave Henne- man op de 50 m. vrije slag j.o. 14 jaar, tijd 32.3; Jan Willem Alte laar op de 25 m. vrije slag j.o. 10 jaar tijd 17.2. Verder werden nog 4 tweede plaat sen en 4 derde plaatsen bereikt. HSV zaalvoetbal Vrijdag 30 november: HSV 1 - Derp United, in sporthal 't Vennewater, aanvang 21.05 uur. Zaalhandbal Foresters Zondag 2 december Foresters heren 1 - Accom KSV 1, in sporthal 't Venne water, aanvang 15.15 uur. SV Groefsema Zondag 2 dec. toernooi voor jeugdteam in de doio van Groefsema a/h Slimpad. Aanvang 10 uur. Deelnemende teams: Dun Hong (Den Helder), de Lange (Beverwijk), Jita Kyoei (Heerhugowaard), Van der Werff (Hoorn), Kodokan (Purmerend); Pauel (Haarlem) en Groefsema (Heiloo). 't Vennewater Badminton Zaterdag 1 en zondag 2 december competitie-vrij weekend met extra vrij spe len op de competitie-uren. De trouwe seizoenkaarthouders van de Ijsbaan Heiloo hebben een dezer dagen weer onze bekende incasseerder de hr.De Beurs aan hun deur gespro ken, waarbij hij de seizoenkaart 1984- 1985 aanbood tegen de prijs van f. 7,50. Hopelijk mogen de schaatslief hebbers dit seizoen eens rekenen op ijssport op de ijsbaan, iets waarmede zij de laatste jaren niet zijn verwend. Een aanzienlijk aantal gegadigden voor een seizoenkaart meent n.l. te moeten wachten met het kopen daar van tot op het tijdstip dat men zeker is van berijdbaar ijs, dus tot de openstel ling van de baan. Hierbij onderkent men klaarblijkelijk niet dat ook gedurende ijsloze winters de kosten van exploitatie het gehele jaar doorgaan: onderhoud van de opstallen, afrastering, verzekering, kosten gasaansluiting, noem maar op. Als gevolg van de ijsloze winters zullen vele schaatsliefhebbers de geheel ver beterde ijstent aan de binnenzijde nog niet hebben kunnen aanschouwen. Deze verbetering heeft vele tienduizen den guldens gevergd, die nog vele jaren op onze exploitatie zullen drukken. Nu is het bestuur voornemens in het voorjaar van 1985 een deel van het ijsbaanterrein te egaliseren, hetgeen een snellere berijdbaarheid van de baan ten goede zal komen. Verder heeft het bestuur tot nu toe nog steeds moeten afzien van het aanschaffen van materieel dat dient te worden ingezet a bij grote sneeuwval. U zult begrijpen dat ook hier het niet beschikbaar zijn van het benodigde geld de blokkerende factor is. Dan de vraag, die zo vaak aan het bestuur wordt gesteld: waarom worden er geen dagkaarten uitgegeven Het bestuur is van mening dat de reden om dit niet te doen voor de hand ligt. Wanneer n.l. dagkaarten zouden wor den uitgegeven dan zullen steeds meer kopers van een seizoenkaart verstek laten gaan met de wetenschap dat bij het opengaan van de ijsbaan dagkaar ten worden verkocht. Met als gevolg dat in ijsloze winters in het geheel geen inkomsten meer in de kas van de Ijsbaan Heiloo zullen vloeien. Het bestuur doet daarom een dringend beroep op de vele schaatsliefhebbers om in het lezen van dit bulletin aanleiding te vinden over te gaan tot de aankoop van een seizoenkaart. U stelt het bestuur daarmede in staat nog vele noodzakelijk aan te brengen verbete ringen te realiseren, ook in de toe komst. Om verder misverstanden te voorkomen wijst het bestuur er op dat na het tijdstip van opening van de baan een seizoenkaart f. 12,50 gaat kosten. Mocht de heer De Beurs u niet thuis hebben getroffen en u wilt toch een seizoenkaart kopen, zijn adres is Hol- leweg 157, tel. 330373. Deze foto van de Nicolaas Beets- school stamt uit 1947 of 1948. Het zal waarschijnlijk klas 3 of 4 zijn. Het zou leuk zijn elkaar na zoveel jaren weer eens te spreken. Mede in verband met het opheffen van de] Nicolaas Beetsschool is het toch een unieke foto van vlak na de oorlog;.' Vindt u het leuk om elkaar weer te spreken? Neem dan kontakt op met de heer K. Koenders, Heerenweg 54, tel. 072 - 336039 of S. Koomen, Smidstraat 2, Egmond, tel. 02206- 1068. HEILOO INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E.D. TOT UITERLIJK 18.00 UUR WIJKVERENIGING PLAN OOST Afgelopen zondag organiseerde de wijkvereniging Plan Oost een volley baltoernooi in de gymzaal aan de Burenweg. Er deden zeven teams mee, wat een record is. Er werd gestreden om de wisselbeker. Voorgaande keren werd deze beker steeds gewonnen door het team Middelhof. Deze middag bracht daar verandering in. De eind stand na 21 wedstrijden is als volgt: 1: team van der Horst, met 9 punten. 2: teams Middelhof, De Dors, en Gekke Gerrit, allen met 8V2 punt. 3. 't Tafeltennisteam met 4 punten. 4. Team Een pot nat, met 2V2 punt. 5; 't Streekteam met slechts 1 punt. Al met al was het een zeer geslaagde middag. Dit kwam mede tot stand door de sportieve wijze waarop gespeeld werd en door de uitstekende leiding van de scheidsrechters. Iedereen bedankt en tot de volgende keer in maart '85. Zaterdagmiddag was 't Oosthonk prop vol kinderen en ouders om het Sinter klaasfeest mee te maken. Zoals ieder jaar was het weer een hele happening De heer Theo Beekhuysen werd bij Sinterklaas geroepen, om hem te benoemen in de orde van Sint Nicolaas in de vorm van een medaille. Het was Sinterklaas via de Uitkijkpost opgeval len dat Beekhuysen erg veel werk voor 't Oosthonk verzette en voor de jeugd uit Plan Oost. Vandaar deze onder scheiding die nog niet eerder aan iemand was uitgereikt. Sint Nicolaas en Pieten, hartelijk dank voor uw komst naar het Oosthonk De redactie van de Uitkijkpost draagt geen vérant woordelij k- heid voor de inhoud van ingezon- den brieven. Deze worden slechts geplaatst wanneer de ruimte dit toelaat, én wanneer de schrijver of schrijfster zijn/haar naam vermeld. De redactie INGEZONDEN POLITIE EN FIETS IN HEILOO Na 33 jaar in Amsterdam met veel plezier gewoond te hebben zijn we 6 jaar geleden naar Heiloo ver huisd. We hebben er geen ogenblik spijt van gehad. Dit mooi aangelegde dorp, de gevariëerde omgeving -bos, duin en de mooie stad Alkmaar- we genieten er dagelijks van, meestal per fiets want we hadden en hebben geen auto. Alleen valt het ons te gen dat het bezit van een fiets hier maar heel betrekkelijk blijkt te zijn. Al die jaren in Amsterdam is er nooit een fiets van ons gestolen - dat is natuurlijk een uitzondering - maar hier al drie keer. De eerste keer de fiets van mijn man. Die is nooit teruggevonden. En nu al tweemaal in één jaar mijn fiets, die beide ke ren door de politie is gevonden. Hul de voor de zorg en waakzaamheid van de politie in Heiloo. K. G. van Kamp-Tulp. "AL 20 JAAR HEEL WAT NOTEN OP HUN ZANG" Toen mevr. Nel de Vries-Ero jaren geleden meehielp bij het oprichten van een zangkoor van de Nederlandse Ver. van Huisvrouwen, had zij nooit kun nen denken dat zij datzelfde koor nog eens zou begeleiden bijeen rock 'n roll-nummer. Toch gebeurde dat donderdagavond 22 november j.l., ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van "haar" koor, waarvoor mevr. Bertie Valk-Kamphuis een muzikale revue had geschreven. Vijftien koorleden zorgden voor een onvergetelijke avond, bijgestaan aan de piano door Nel de Vries, die voor deze avond hulp had van een gitarist, dhr. R. Hoffmanns. Het begon alle maal in de wieg van het koor, die in mammoet-uitvoering op het toneel stond. Daarna bracht het genoemde roek-nummer de stemming er al me teen in en er werd heel wat afgelachen om de geestige teksten die door de koorleden werden gezongen en gespro ken. Een pluim op de hoed van de dirigente, Joke Cortie want de woorden waren goed te verstaan bij het zingen. Na een cowboy-lied kwam er een stukje geschiedenis van het koor. Na de pauze werd bezongen, dat het dragen van een uniform ook niet alles is en in het nummertje buurtroddels kon iedereen wel iets herkennen. Het Loo, de tweede ontmoetingsplaats van de huisvrouwen mocht in deze revue natuurlijk ook niet ontbreken. Het slotlied, een canon waaraan ook de zaal meedeed, was tevens het introduc tielied voor Sint en zijn Piet, die ongezien hadden meegeluisterd en gekeken en heel veel waardering had den voor iedereen die aan de revue had meegewerkt. Mevrouw N. de Graaf was naast Mevr. de Vries het enige lid dat de oprichting had meegemaakt en tevens oudste koorlid. Zij was jammer genoeg ziek maar het pakje van Sint zal haar inmiddels wel bereikt hebben. Ook voor mevr. Nel de Vries had Sint een pakje en mevr. Bertie Valk mocht even op zijn knie zitten, want zij bleek hem al te kennen vanaf de tijd dat hij nog een koorknaapje was. De oude bisschop was zeer onder de indruk van de prestaties van het koor en hij legde er de nadruk op dat de term "ik ben maar gewoon huisvrouw" beslist niet op zijn plaats is. Na het zingen van "Dag Sinterklaasje" konden Piet en zijn baas weer het dak op en was het de beurt van mevr. H. Gronert-Wentzel om namens het bestuur iedereen te bedanken, die zich voor deze revue had ingezet en hen allemaal een plantje te overhandigen. Zaterdag 24 november j.l. was het dan zover voor Mogojoko. Een mis met leden en oudleden en een overvolle kerk, een mooier kado kon den we niet krijgen Op het altaar zo'n 120 jongens en meisjes die vol enthou siasme stonden te zingen. Grote afwe zigen waren Nico Bakker (ziekenhuis) en Pastoor Schmidt, die op doktersad vies thuis moest blijven. Ondanks dit gemis verliep alles uitstekend Aan het eind van de mis zongen de parochianen ,,lang zullen ze leven" en dat deed bij veel koorleden de wangen blozen. Tevens kunnen we terugkijken op een goed geslaagde feestavond voor de leden en oudleden met aanhang in de sporthal 't Vennewater.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 12