1 r ADVERTEERT IN DIT BLAD! Wij wensen u L. u) i i Geen Uitkijkpost ontvangen? BIJZONDERE AKTIES EVENEMENTEN-AGENDA r VERENIGINGSAGENDA Feestelijke december-collectie Tally-Ho Kerstconcert Noordhollands Kamerkoor Kerken Psychosociale hulpverlening voor ouders en kinderen gevestigd GROEPSPRAKTIJK KINDERPSYCHOLOGIE PSYCHOTHERAPIE Prettige Kerstdagen Voorspoedig Nieuwjaar v/ J$)b* Zalig Kerstfeest g ^P^Gezegend Nieuwjaar w Feestelijke dagen Gelukkig Nieuwjaar Bel 's donderdags: 072-330175 Psychologisch onderzoek, kindertherapie en ouderadvisering Drs. E. H. Pluut Drs. Ch. Kolft Voor inlichtingen en afspraken: 02518-58555 (ma-di-woe tussen 10.00 en 15.00 uur) 02518-57938 (do-vrijdag tussen 13.00 en 15.00 uur) i yy en een micsmmmzm II f 20,— (2x zo groot f 40, mmmï, :mmr> ra KERST/NIEUWJAARSWENS Vul uw kerst- en nieuwjaarswens in in het kader van uw keuze. Indienen kan tot zaterdag 15 dec 18.00 uur bij drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo Bellen mag ook: 072-330175 na 18.00 uur en op zaterdag tel. 072-334531 Uw wens wordt dan geplaatst in de Uitkijkpost van 19 december a.s. i mtmtm UITKIJKPOST 12 DECEMBER 1984 "VOKKEYSPER 50 JAAR LID VAN MANNENKOOR "ORPHEUS" Zingende mensen zyn gelukkige mensen Op vrijdag 14 december wordt in het Gulden Vlies in Alkmaar het „Vok- keysper concert" gegeven. Dit, omdat onze plaatsgenoot 50 jaar lid is van de zangvereniging Orpheus. ,,Mijn vader was al lid van Orpheus en die zei toen tegen mij „jongen je moet er ook bij komen het is er reuze gezellig" „jongetjes deden toen nog wat hun vader zei en het is mijn grootste hobby geworden" zegt de heer Keysper. Zo'n 50 jaar geleden telde het koor zo'n 80 leden er werd toen meer massaal romantisch gezongen, de z.g. liedertafelmuziek. Na de oorlog kreeg het mannenkoor opeens een reuze toeloop, men had behoefte om te zingen. Er kwam toen wat program mavernieuwing. Negro spirituals, frans en italiaans repertoire met een welluidende stem zingt de heer Keys per een paar regels voor. Ook het grotere werk werd aangepakt, zo heeft de heer Keysper maar liefst 7 maal de altrapsodi van Brahms gezongen o.a. met Aafje Heijnis als soliste. In totaal trad hij 130 maal met Orpheus op Maar na enkele jaren waren de man nen niet meer zo zanglustig en het koor bestaat thans nog uit zo'n 30 leden maar zingt beslist niet met minder animo. De heer Keysper zingt niet alleen bij Orpheus maar ook bij het kerkkoor van de Laurentius en is daar al tientallen jaren zeer aktief zanger. Maar niet alleen met zingen ook met het gesproken woord stond hij zijn mannetje. Zijn er problemen dan is het altijd de heer Keysper die op een rustige ver standige manier de zaken klaart. De slogan van Orpheus is „zingende mensen zijn gelukkige mensen" de heer Keysper is daar een uitstekend voorbeeld van. Ter ere van zijn jubileum biedt Or pheus hem een concert aan dat naar hem vernoemd is, hieraan werken mee Gerda van Zelm, alt Marianne Habets piano en het geheel staat o.l.v. Ton Klos. Na afloop is er bal na. Wie na het beluisteren van dit concert zin krijgt om ook lid te worden kan op elke maandagavond van 19.30-21.30 uur terecht op de Alkmaarse Volksmuziek school, Nassauplein II. Op zondag 16 december 's middags om 15.30 uur wordt een kerstconcert gegeven in het Witte Kerkje te Hei- loo, dat uitgevoerd zal worden door het Noordhollands Kamerkoor, o.l.v. Klaas Venneker. Het koor is opgericht in 1970 en be- l staat uit een gemengd ensemble van 36 stemmen. Het koor verzorgt regel matig concerten in geheel Noord- Holland. Het repertoire omvat mu ziek van de renaissance tot en met de 20e eeuw, overwegend a capella komposities. De programma's, we reldlijk en geestelijk van aard, zijn in het algemeen klassiek, met nu en dan een accent op wat lichtere mu ziek. De dirigent is Klaas Venneker, die zijn diploma's piano en schoolmuziek aan het Amsterdams Conservatorium behaalde. Hij was gedurende 10 ja ren hoofdleraar aan het Utrechts Conservatorium. Het kerstprogramma bestaat uit 19 werken van diverse komponisten, zoals Sweelinck, Gabrieli, Bach, Rachmaninoff. Alles a capella, soms tweekorig of door kleinkoor te zingen. Ook een aantal carols, in bewerking van David Willcocks, zullen klinken. De toegangsbewijzen bedragen 6,en 4,voor CJP-houders, 65-plussers en kinderen. De kerk gaat open om 14.45 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk op tel. nr. 331721. MASSAGE CURSUS In de eerste week van januari begin nen Niek en Maria Kuijs een Bio- release massage cursus in Heiloo. In deze cursus leer je een aantal technieken uit de Bio-release. Je oefent je o.a. in een eenvoudige hoofd-, nek-, schouder, rug-, buik massage, in een rustgevende en een vitaliserende massage. Deze kan je gemakkelijk geven aan mensen in je omgeving. Naast het aanleren van deze massage is een belangrijk doel van de cursus het ontwikkelen van een grotere ge voeligheid voor je eigen lichaam. De oefeningen en de massages die we tijdens de cursus doen, brengen je op een nieuwe manier in kontakt met je eigen lichaam. Zo vergroot je het bewustzijn van jezelf. Je ontdekt hoe je zelf je energie blokkeert, maar ook hoe je deze weer kunt laten stromen. Bij het meer bewust worden van je lichaam en het loslaten van spanning, herwin je vaak een groot stuk vitali teit. De Bio-release massage gaat uit van eenheid tussen je lichaam en geest. Op een zachte en vriendelijke manier krijg je in de cursus de kans deze relatie voor jezelf weer te ont dekken. We starten met 2 cursussen, één op dinsdagavond 8 januari en één op woensdag 2 januari (of een week la ter). We komen negen avonden en een zaterdag bij elkaar van resp. 19.30 tot 22.30 uur en van 10.00 tot 17.00 uur. De cursus wordt gegeven op de Hol- leweg 163 te Heiloo. Voor meer infor matie en eventuele aanmelding kan je met ons kontakt opnemen. Tel. '072-336226. DERDE TREKKING VAN DE SINT NICOLAAS-LOTERIJ Afgelopen maandag werd alweer de derde en tevens laatste trekking ver richt van de grote Sint Nicolaas- loterij, welke door de Heilooër Middenstand mogelijk is gemaakt. Veertig bonnen van elk 50 gulden zijn gewonnen door: Bergen, A. v. Solmstraat 102, Alk maar, Pepping, Heerenweg 198, Heiloo, H. Luursema, Goodeslaan 51 Heiloo, A. van Sluis, Patrijs akkers 17, Heiloo, M. Prein, Het Hoekstuk 56, Heiloo, A. J. Smit, Oudburgerlaan 35, Heiloo, mevr. Klamer v. Merlenlaan 11, Heiloo, H. A. Liefting, Oudburgerlaan 45, Heiloo, Sjaak Boode, Heemraad straat 13, Alkmaar, mevr. Gaas, v. Doornstraat 16, Heiloo, Blekken- horst, Potgieterweg 41, Heiloo, G. Moeyes, Westerweg 39, Heiloo, Ila Beentjes, Kerkplein 1, Egmond- Binnen, L. Snike, Boekenstein 62, Heiloo, A. v. Sikkelerus, Mendes- sonplein 10, Akersloot, I. Fris, Land van Maat 28, Heiloo, H. Stam, Wilheiminastraat 82, Egmond aan Zee, J. Weijers, Vennewatersweg 21, Egmond-Binnen, G. de Jager,' Hofdijkweg 14, Heiloo, Sandra van Boekei, Graafstraat 110, Alkmaar, G. R. Verwer, P.r. Wilhelmina- singel 1, Beemster, J. H. d.e Haas, Groenenlaan 19, Heiloo, A. G. Schouten, Baakmeerdijk 2, Ber gen, H. v. Aalst, Mariënstein 18, Heiloo, T. Genet, Zandweg 64, Egmond, Herberghe de Boerewa- gen, Oude Schulpweg 18, Egmond- Binnen, v.d. Werf, op de Wieken 13, Heiloo, G. Kaay, Hoog en Laag 5, Heiloo, Levering, Hogeweg 120, OLimmen, mevr. J. M. Buring, de Ronge 58, Heiloo, R. C. Jak, Zee- kamplaan 27, Heiloo, Broeders van O.L. Vrouw, de Hoghe Weijdt ;63, Heiloo, mevr. J. M. Buring, De Ronge 58, Heiloo, T. Redeker, Vrieswijk 99, Heiloo, N. Groene- .veld, Groot Barlaken 7, Heiloo, •J. B. A. Bronner, Margrietlaan [24, Egmond, Bons, Amsterdam, Jac. Bommer, Doelen 2, Egmond- Binnen, Eric v. Dorsten, Heersmeeth |8, Heiloo, J. Glorie, Kerkplein 11, .Egmond. Iets gelukkiger waren de volgende 15 personen, die door het toeval in bezit komen van waardebonnen ter waarde van 100 gulden: W. Th. Barendse, Zevenhuizerlaan 60, Heiloo, Lamar, Raadhuisweg 7, Heiloo, mevr. H. de Jager, Huis- weid 18, Egmond-Binnen, Ferry Karssen, Nieuwpoortslaan 5, Alk maar, A. Smit, Westerweg 60, Heiloo, A. Barnhoorn, Audalusie- straat 9, Alkmaar, Dorrestein, Graal- jstraat 14, Alkmaar, M. de Vries, Fnidsen 25, Alkmaar, A. Kist, Straat weg 391, Heiloo, mevr. van Hool- werff, Kennemerstraatweg 159, Heiloo, L. A. Eeken, Kalmanstraat 6, Alkmaar, A. de Jong, Butterlaan 79, Heiloo, Gravemaker, Wilheimi nastraat 86, Egmond aan Zee, mevr. v.d. Poorte, Chopinstraat 13, Akersloot, J. A. Beukers, Post bus 8, Akersloot. We naderen de hogere regionen: Prijzen van 200 gulden liggen klaar voor: H. Burgmeijer, Oosterzijweg 21a, Heiloo, H. J. Piso, v. Vladeracken- laan la, Heiloo, Schots, Kerkak- kers 69, Heiloo, Kops, Straatweg 301 Heiloo. De twee volgende personen mogen niet mopperen. Weliswaar hebben zij niet de hoofdprijs, maar present je van de Sint van 500 gulden zo vlak voor Kerst, is minstens mooi meegenomen: J. C. de Waal, Zeekamplaan 11, Heiloo, A. Kraakman, Honthorst- laan 142, Alkmaar. En tot slot de geluksvogel van de week: mevrouw Th. Vos, Wester straat 40 in Oudorp ontvangt van de gezamenlijke Heilooër-Middenstand waardebonnen met een totaal waarde van 1000 gulden. Mevrouw Vos, Proficiat! De overige prijswinnaars kunnen hun prijs ophalen bij het kantoor van de Nederlandse Middenstandsbank, aan de Heerenweg te Heiloo (tegen over winkelcentrum 't Loo). Men wordt vriendelijk verzocht een leg itimatiebewijs mee te brengen om te voorkomen dat verkeerde lieden met een prijs aan de haal gaan. /'Ay// Voor de liefhebbers van de noncha lante kleedstijl is er iets nieuws: Inwear en Matrinique uit Denemar ken, gespecialiseeerd in sportief en trendy goed, brengen dit jaar voor het eerst een feestelijke december- kollektie. Inwear voor „dames", zoals dat in de confektiewereld nog altijd heet, wordt bedacht door een team onder leiding van Kirsten Teisner. Zij ging 15 jaar geleden in een keldertje in Kopenhagen van start met het ma ken van mode voor jonge mensen die de behoefte voelden zich anders te kleden dan de keurige, klassieke stijl van de gevestigde mode-orde. Haar stijl werd los en nonchalant. De stoffen, vooral gebreide of geweven natuurlijke materialen, zoals katoen, linnen en wol in effen, ingehouden tinten. De matinique-kollektie voor "heren" wordt ontworpen door Pre- ben Toft. Nu wordt hun mode ver kocht in de V.S., Scandinavië, Duits land,. België en Nederland. De nieu we feestelijke decemberlijn Tuxedo Express" onderscheidt zich van de „gewone" door een feestelijker stoffenbeeld, veelal met satijnachtige glans en accessoires als kanten hand schoentjes en sokjes „voor haar" én vlinderdasjes, mouwophouders en cummerbands (satijnen brede cein tuurs) voor „hem" én „voor haar". Het geheel staat in de prachtige fol der. Zowel de gratis folder als de Unicef in de bibliotheek In de maand december heeft Unicef een stand in de openbare bibliotheek- aan het Malevoort. Deze is geopend op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmid-' dag en-avond en op zaterdagochtend. Nationale jeugdcollecte was een succes De onlangs gehouden collecte van het Nationaal Jeugd Fonds - het fonds van Jantje Beton - heeft in Heiloo het totaal-bedrag van 2882,40. Van dit bedrag, zal ongeveer de helft gaan naar de Scoutinggroep Victorie, o.a. ter financier' ring van het nieuwe clubgebouw. Het resterend deel wordt door het Nationaal- Jeugd Fonds gebruikt voor de financiering van een deel van de tientallen pro jecten voor jeugdwerk in het hele land. Het plaatselijk actieteam dankt ieder-] een voor zijn bijdrage. Collecte SOS-Kinderdorpen De in Heiloo gehouden collecte ter ondersteuning van de SOS-Kinderdorpen] is een succes geworden. De opbrengst was 3439,45, 436,-- meer dan in 1983. Het Heilooër comité dankt alle medewerkenden. Zon in de schoorsteen Bij het bestuur van De Zonnebloem zijn vele goede reacties van de ontvangers van een pakketje binnengekomen. Door middel van deze publikatie willen wij] alle dank overbrengen aan de gevers, die 80 mensen blij hebben gemaakt met* hun attentie. De Zonnebloem, afdeling Heiloo. kollekties van Inwear en Matinique zijn te verkrijgen bij Tally-Ho, Raadhuisweg 13, Heiloo. 'Vervelen? Nooit!' Onder deze titel exposeert Alice Visser tot het eind van de maand december* in de foyer van het Open Huis. Men kan haar werken bekijken tijdens de ope-s ningsuren van het Open Huis (zie daarvoor elders in deze Uitkijkpost). Expositie Joke Cops Tot het begin van 1985 zijn aquarellen en olieverfschilderijen van Joke Cops te zien in het Elisabeth Ziekenhuis. In de maand februari verhuist deze expo-] sitie naar het Centraal Ziekenhuis. Rondleiding Heilooër Bos Zondag 16 december: maandelijkse rondleiding door het Heilooër Bos door het* IVN. De wandeling start om 11.00 uur bij de Katteberg. Inl.: 072-613015. The Prodigal Vrijdag 14 december: vertoning van de in Amerika succesvolle film 'The Pro-i digal' in zaal De Bons, Oostzijde 33 te Zaandam, aanvapg 20.00 uur. Prijs:] ƒ6,--, tel. reserveren en inlichtingen: dagelijks tussen 19.00 - 22.00 uur: 075 -j '35 08 41. Aan de Stationsweg 5 in Castricum is sinds kort een groepspraktijk kinder- psychologie-psychotherapie geves tigd van Drs. C.H. Kolff-Boeve en Drs. E.H. Pluut-van Dingstee, met name gericht op kinderen in de leef tijd van 4 tot en met ongeveer 14 jaar. Charlotte Kolff (30) en de uit Castri cum afkomstige Lizzy Pluut (32) zijn beiden èrkend kinder- en jeugd- psychotherapeuten. Hiertoe hebben zij na hun universitaire studie een specialistische en landelijk erkende opleiding in speltherapie gevolgd. Daarnaast hebben zij ieder ruim 7 jaar praktijkervaring. Beide therapeutes beschouwen hun praktijk als een aanvulling op reeds bestaande hulpverlening. Drempelvrees hoeft er volgens Charlotte en Lizzy niet te zijn, „want naast de verwijzers als bv. artsen, onderwijsbegeleidingsdienst, etc. kunnen ouders die (urgente) problemen hebben met hun kind zich ook rechtstreeks bij ons melden. In het algemeen kunnen ouders en kinderen bij de nieuwe groepsprak tijk terecht wanneer er sprake is van vragen en problemen bij de opvoe ding en wanneer een kind in zijn/ haar ontwikkeling vast dreigt te lo pen tengevolge van emotionele pro blemen. Voor Charlotte en Lizzy staat het ge zin, waarvan ouder en kind onder deel zijn, centraal: „Als er moeilijk heden zijn dan zal er naar oplos singen gezocht moeten worden. Na alles wat ze zelf al geprobeerd heb ben, komen ouders er niet meer uit en krijgen dikwijls het gevoel dat ze gefaald hebben in de opvoeding." AFSLUITING FEESTJAAR ADELBERT-PAROCHIE In het weekend van 15 en 16 de cember heeft de afsluiting plaats van het jubileumjaar van de Adelber- tusparochie te Egmond-Binnen. Daartoe zal zaterdagavond 15 de cember om 20.15 uur in zaal Swart, Herenweg 59, een avond worden gehouden voor groepen en personen van binnen en buiten de parochie, die dit jaar tot zo'n sukses hebben gemaakt. Ook andere be langstellenden zijn van harte wel kom. Er zullen film- en videobeelden vertoond worden van het Adel- bertusfeest op 24 juni, met de over brenging van de relieken van St. Adelbert van de Adelbertusakker naar de Abdij van Egmond. Ook zal een gedeelte van de tentoon stelling over 200 jaar parochie, die op 9 september in jeugdherberg 'Klein Rinnegom' te zien was, te bezichtigen zijn. Verder zullen de vele foto's die dit jaar gemaakt zijn, tentoongesteld worden met de mogelijkheid tot bijbestellen. Zondagochtend 16 december om 10.30 uur zal een feestelijke eucharistieviering gevierd worden in de parochiekerk, die dan 20 jaar op de huidige plek staat. Muzikaal wordt de viering verzorgd door het koor 'Crescendo' en de fanfare 'Eensgezindheid'. Die avond, om 20.30 uur in zaal Swart heeft ook nog de trekking van de jubileumloterij t.b.v. de restauratie van het kerk orgel plaats. Ruim 80 prijzen zijn te winnen, met als hoofdprijs een da mes- of herenfiets. Er zijn nog loten waaraan een foto van de oude Rin- negommer kerk verbonden is ver krijgbaar, prijs 10,- vóór zaterdag te bestellen op de telefoonnummers (02206-3925, 1324, of 3715). De lo ten worden dan thuis bezorgd. De loten zijn ook verkrijgbaar bij Ca fé Swart, W. J. Apeldoorn en kapper Zentveld in Egmond-Binnen. Beide therapeutes erkennen dat er niet altijd een kant en klare oplossing is, maar een aantal gesprekken met ouders kan soms al voldoende zijn om kind en ouders weer op weg te helpen. „Wij hebben kinderen met allerlei soorten emotionele en gedragspro blemen. In dergelijke gevallen kan een individuele behandeling nodig zijn. Dit doen wij na overleg met de ouders, met wie wij door middel van begeleidende gesprekken nauw kon takt onderhouden Behandeltarief De kosten van kinderpsycho (spel therapie worden slechts door enkele (partikuliere) verzekeringen vergoed. In gevallen waarin de verzekering of ziekenfonds geen vergoeding ver strekt, kan in overleg met de cliënt een behandeltarief naar draagkracht worden vastgesteld. Beide therapeutes hopen ouders en kinderen die met vragen rondom de opvoeding of met problemen en span ningen zitten, van dienst te zijn door samen met hen te trachten hierin ver andering te brengen. Voor inlich tingen en afspraken kan men tussen 10.00 en 15.00 uur bellen. Op maan dag, dinsdag en woensdag, tel. 02518-58555; op donderdag en vrij dag tel. 02518-57938 (tussen 13.00 en 15.00 uur). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 17 dec.: kerststukjes maken o.l.v. mw. Schavemaker. Twee bakjes met lange kaarsen, een scherp mesje en een tangetje meenemen. Kosten ƒ5,--, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Vrijdag 21 dec.: bowling-avond bij bowling centrum Heiloo, aanvang 20.30 uur. Kosten voor bowlers 5,-. Zij die niet willen bowlen, maar wel willen kó men, betalen 2,50. Opgeven (ook voor inlichtingen over de Sociëteit Alleen staanden Heiloo) via tel.: 33 21 36 of 33 10 97. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 19 dec.: kerstavond met een toneelstukje door de eigen toneel club. Kosten: 10,--. Aanvang 20.00 uur. Party van de Arbeid Maandag 17 dec.: naar aanleiding van de eerder dit jaar gehouden enquête wordt een bijeekomst overdag gehouden en wel van 10.30 - 12.30 uur in het Open Huis. Gastspreker is het Tweedekamerlid Stan Poppe. Hij zal sprekefl over de situatie van de ouderen in de hedendaagse maat- De bijeen komst is toegankelijk voor leden en iedere andere geïnteresseerde. Voor le den die moeilijk zelf naar de vergadering kunnen komen, is vervoer beschik baar (s.v.p. bellen: 33 13 06). Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo Donderdag 20 dec.: kerstviering in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noor- dergeeststr. Alleen voor leden. Kosten: 10,--. Aanvang 18.30 uur. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Woensdag 12 dec.: Kerstmis in de wereld. Geref. Kerk, aanvang 20.00 uur. Toegang 5,--, incl. twee consumpties. Woensdag 9 jan.: nieuwjaars-instuif, Geref. Kerk, aanvang 9.45 uur. Wykvereniging Plan Oost Vrijdag 14 dec.: bridgen. Toegang voor leden 2,—, niet-leden 3,—. Opgeven op donderdag 13 dec. tussen 19.00 - 21.00 uur bij de fam. Van Gans, tel. 332119 Donderdag 20 dec.: kerststukjes maken. Materiaal aanwezig. Toegangsprijs 2,--, incl. koffie. Tijd: 10.00 - 12.00 uur. Vrijdag 21 dec.: open klaverjasdrive, aanvang 20.00 uur. Gezellige sfeer en leuke prijsjes. Toegang leden: 3,--, niet-leden betalen 4,--. Alle activi teiten hebben plaats in 't Ootsthonk, Laan van Zeeman, 14 a te Heiloo. NIEUWS VOOR OUDEREN Woensdag 19 dec. Kerstbal in het Trefpunt, Westerweg 294 of Hoog en Laag 7a, aanvang 14.00 uur. Het geheel staat onder regie van G. Burgman. Alle danslustigen, ouder dan 50 jaar, zijn welkom. Toegang 2,-. Kerstmiddag: donderdag 20 dec. organiseren de beide bonden voo ouderen gezamenlijk de jaarlijkse kerstviering voor hun leden. Aanvang 14.00 uur. Toe gang 2,50. Plaats: 't Trefpunt. Activiteit van de beide bonden voor ouderen in januari 1985: 2 jan.: Nieuwjaarsbal, 10 jan.: klaverjassen; 16 jan.: dansen: 23 jan.: sjoelen: 24 jan.: film Heiloo en 30 jan.: dansen. Wij wensen u en een I f 25,— (2x zo groot f 50,—) /Z Wij wensen u ZZ Wij wensen alle mensen en een in alle opzichten Mogelijkheden van grootte, tekst en lettertype N aam/winkel/vereniging: III f 30,— (2x zo groot f 60,—) Adres: Postcode: Plaats:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 6