'Heiloo exposeert': drie dagen amateur-kunst in Open Huis 1/ VIGSCOT1 Eenden trotseren winter OUD-PAPIER AKTIES BIJZONDERE AKTIES EVENEMENTEN-AGENDA NIEUWSB EILOO e.o. A LI Stationsweg 85 Heiloo Dubbeldekstrein met locomotief 'Alkmaar' hele zaterdag te kijk Uitverkoop bij TALLY-H0 korting 30°/o tot halve prijzen SMCI=S N. Molenaar 50 jaar bij FNV >04 offen, zijn. ïwen 3n ook jam INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E. TOT UITERLIJK 18.00 UUR ovit Dlex, ms- bjj :ook I3CUTIQUI RAADHUISWEG 13 - HEILOO RAADHUISWEG 12 - HEILOO Westfriese Voordeelslagerij 4.25 5.25 50e JAARGANG No. 2 16 JANUARI 1985 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 371, 1852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. ln het tweede weekend van mei, op vrydag 10, zaterdag 11 en zondag 12 mei, ivordt in het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, voor het eerst de mani festatie 'Heiloo exposeert' gehouden. Tydens deze super-tentoonstelling, waarvoor alle zalen van het Open Huis beschikbaar zyn, krygen inwoners van Heiloo de gelegenheid om te exposeren met 'kunstwerkjes uit huiselyke kring'. Maar let wel: het is niet zozeer de bedoeling dat het gaat om Kunst met een hoofdletter K. Iedereen, die in zyn of haar vrye tijd dingen maakt, kan er terecht. Op welke terreinen? Men kan het zo gek niet bedenken: bor duurwerk, tekeningen, schilderden, poppen, foto's, smalfilms, modelbouw werken, bloemsierkunst en ga zo maar door. Het is in feite een Open Bak voor de beeldende kunsten. hebt Organisator van 'Heiloo exposeert' is de activiteitencommissie van de Stichting Open Huis. Woordvoer der Van Os over de achtergronden: „In het verleden hadden we de Cul turele Markt in het Open Huis. Die was vooral gericht op de gebrui kers en de bezoekers van De Beun. We willen nu ook de gebruikers en bezoekers van het Open Huis berei ken". Het is natuurlijk niet voor het eerst, dat er allerhande kunststukjes te zien zijn in het Open Huis. In het Gemeentehuis waren heel wat schil derijen opgeslagen ten gevolge van de regeling voor beeldende kun stenaars (BKR). Daarvan is nu een deel opgehangen in de verschil lende zalen van het Open Huis. ook is er permanent een tentoonstel ling in de foyer van de 'dorpsruimte'. Het betreft hier wisselende expo sities, nu eens van een groep of yereniging dan weer van één per soon. Heiloo exposeert' is een mogelijk heid voor individuen om creatieve uitingen tentoon te stellen. Jong en oud mag laten zien, wat thuis wordt gemaakt. Het gaat daarbij om din gen, die je kunt vasthouden en dus niet om muziek of toneel. Jantje, die op school een poes heeft gemaakt van klei, Ome Piet, die van lucifers kastelen bouwt, of wie dan ook, kun nen op 10, 11 en 12 mei in het Open Huis terecht. De tentoonstelling is voor de acti viteitencommissie een volledig nieu we aangelegenheid. Daarom wil zij graag, dat belangstellenden zich van te voren opgeven. Men kan dan kijken, welk aanbod van objecten er is, men kan expositie-materialen huren of aanschaffen en men kan op basis van de verschillende tech nieken een voorlopige zaalindeling maken. Deelname staat open voor iedere Heilooënaar en is gratis. De deelnemers exposeren echter wel op eigen risico. Aanmelden voor deelname aan 'Heiloo exposeert' kan tot en met dinsdag 22 januari by Klaas Koo- men, Kennemerstraatweg 321, 1851 NC, Heiloo [tel.: 072-333358]. h; al' ve prij; an V e Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo londerdag 17 januari Hicolaas Beetsschool, Rechte Hondsbosschelaan 24 a. Tussen 8.00 - 16.00. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 18 januari Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis-actie f)lan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 17.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Zaterdag 19 januari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tus sen 9.00 - 11.00 uur. Communicatievereniging Heiloo, parkeerterrein winkelcentrum Het Hoekstuk. Tussen 9.30 -15.00 uur. Halen op verzoek: 334516. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar - Heiloo, hoek Kerkelaan/Wester- \yeg. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Gymnastiekvereniging Klimop, Pastoor van Muijenweg 12, achter Bruno- gebouw. Tussen 10.00 - 12.00 uur. St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Halen op verzoek: bellen tot vrijdag 19.00 uur: tel. 333603. Maandag tot en met vrydag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewis- aan, alle uren. leeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er )lij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde rereld. lies wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijs- camplaan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Wereldwinkel Saterdag 19 jan.: de wereldwinkel staat met haar stand in het winkelcentrum [tLoo. Üxpositie Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen lot eind jan. zijn in de foyer van het Open Huis, tijdens de openingstijden, iquarellen te zien, gemaakt door leden van de Nederlandse Bond van Platte- ïndsvrouwen, die de cursus aquarelleren o.l.v. de heer Van Ooyen hebben ïvolgd. mdleiding door winterse Heilooër Bos >ndag 20 jan.: de IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie) houdt lar maandelijkse rondleiding door het nu wel zeer winters aangeklede Hei- >ër Bos. Vertrek om 11.00 uur vanaf de Kattenberg. Inlichtingen: TEL: 12 - 613015 De inschrijvers mogen geen profes sionele kunstenaars zijn. De tentoon stelling in het Open Huis is er voor amateurs. Het is daarom ook abso luut verboden tijdens de mani festatie werken te verkopen. ,,Het moet een gezellige, sfeervolle ten toonstelling worden", aldus commis sie-lid Van Os. Daarom is het ook mogelijk voor mensen om tijdens 'Heiloo exposeert' te laten zien hoe zij hun kunststukjes maken, bijv. schilderen en klompen of pop pen maken". Voor dat laatste moet men zich ook van te voren melden op het eerder genoemde adres. Alle mensen, die zich melden voor deelname, krijgen te zijner tijd een oproep voor een informatie-avond. Scholen 'Heiloo exposeert' is een indivi duele tentoonstelling. Men kan zich niet als groep inschrijven. De enige uitzondering wordt gemaakt voor scholen. Als er scholen of klassen van scholen van het kleuter- en ba sisonderwijs zijn, die gezamenlijk een werkstuk willen maken, dan is dat mogelijk. Ook zij moeten zich in dat geval melden bij Klaas Koomen. Het enige wedstrijd-element van 'Heiloo exposeert', waar verder geen jury zal rondlopen, die het werk van Heilooënaars beoordeeld, zit in het maken van een ontwerp van een af fiche voor de expositie. Aan de affiche-wedstrijd kunnen alleen leerlingen van het kleuter- en basis onderwijs deelnemen. Het formaat van het affiche is A3 (globaal 30 x 40 cm). Uit alle inzendingen zal het fraaiste ontwerp gekozen worden voor het definitieve affiche, dat over al in Heiloo wordt opgehangen. De enige tekst, die op de tekening of het schilderwerkje (of iets anders natuurlijk) moet staan, luidt: Heiloo exposeert in het Open Huis op 10, 11 en 12 mei. Over het inzenden van de ontwerpen krijgen de scholen nog bericht. Men kan in ieder geval aan de slag. Op de tentoonstelling 'Heiloo exposeert' in mei in alle zalen van het Open Huis is plek voor elke creatieve uiting: sieraden, houtsnijwerk, tekeningen, bloem sierkunst en foto's om maar een paar voorbeelden te noemen. Hier ziet u een foto van de heer Huyzer, lid van de HAF uit Heiloo. SNERT TRIMLOOP ZONDAG 20 JANUARI Naast de aktiviteiten, die in deze extra lange winterstop reeds zijn georganiseerd door HSV (zoals de vele toernooien in de zaal en zelfs een langlauftocht voor de selektie dankzij de medewerking van sport- huis Helling), p heeft een aantal trainers en leiders gemeend nu ook iets te moeten organiseren voor le den en niet-leden. Iedereen die in deze wintermaanden iets aan de kon- ditie wil doen, kan zondag 20 januari bij HSV terecht. Er zijn voor 3 catagoriën routes uitgezet in het recreatiegebied, 3, 6 en 9 km. De 9 km liefhebbers- sters starten om 11.00 uur. Met korte tussen pauzes volgen dan de mensen voor de 6 en 3 km. Iedereen, die zich hiervoor meldt, komt in het bezit van een bon waar op na afloop een kom snert of in dien gewenst een andere consumptie verkrijgbaar is. Aangzien het zui ver een sportieve conditieloop betreft, zullen geen prijzen beschik baar worden gesteld. Wel kunnen alle deelneemsters/mers zich in de vele kleedlokalen verkleden en na afloop douchen. Leden van HSV betalen geen startgeld, niet-leden betalen 2,50 p.persoon. Aan melden vanaf 10.30 uur in de kantine op het sportpark van HSV, Bayers- hoffweg, Heiloo. BUSREIS DOOR NOORWEGEN Voor het negende jaar organiseert het echtpaar Brouwer een busreis door Noorwegen. Een 18-daagse reis van 10 tot en met 17 juni 1985. Het wordt een soort trektocht door Zuidelijk Noorwegen met de bedoe ling de deelnemers een totale in druk te geven van het landschap, de bevolking en haar cultuur. Er wordt gelogeerd in hotels maar ook in goed verzorgde berghutten. Men moet zich tijdig opgeven, het liefst vóór 15 maart. Voor in lichtingen: echtpaar Brouwer, Sluis- waard 38, 1824 TK, Alkmaar, tel. 610295. ROGGEWEEK BIJ BAKKER HEMMER Tot volgende week woensdag staat bij bakker Hemmer alles in het te ken van rogge, een eerlijke voed zame graankorrel waar bakker Hem mer weer allemaal heerlijkheden van gebakken heeft. Zoals: een rogge- knarre met allemaal lekkere zuid vruchten en ontbijtkoek in verschil lende smaken en het tarwe-rogge- brood. En wat zou u denken van een ouderwets roggebrood want dat smaakt even lekker. Heeft u dat wel eens bij de erwtensoep gegeten met gerookt spek en een likje mosterd er op, probeer het maar eens (njam njam). Het leuke is dat bakker Hem mer in deze roggeweek ook allemaal aardige aanbiedingen heeft, kijkt u maar in de advertentie! Zaterdag 26 januari houden de Ne derlandse Spoorwegen en de NZH open dag. Redenen te over: de lo comotief Alkmaar wordt officieel gedoopt, de dubbeldekstrein die in maart in Noord-Holland gaat rij den wordt gepresenteerd, Alkmaar heeft eindelijk een écht stationsplein en er ligt een heus nieuw bussta tion. Van 's morgens 11 tot 's mid dags 4 is iedereen van harte welkom op het Alkmaarse station. Naamgeving van locomotieven is gebruikelijk in de anderhalve eeuw dat er in Nederland treinen rond rijden. Een willekeurige greep: Snelheid, Hoop, Arend, Leeuw, Amstel, Hector, Urania, Etna, Jan Pieterszoon Coen, De Ruyter, Leeghwater, Rembrandt, provincies en dan nu steden. De Alkmaar is er één uit een nieuwe serie, de 1600. Het is een potige jongen: hij trekt in z'n eentje zware goederentreinen, waarvoor drie tot vier diesellocomotieven no dig zijn. Reizigerstreinen geeft hij zonder moeite een vaartje van 140 kilometer per uur. De 86 ton zware kolos draagt een gestyleerd wapen van de stad Alkmaar. Het is ont worpen door de Alkmaarse Frans van Kan. Burgemeester C. M. L. Rooze- mond zal even buiten het Alkmaarse station de doopplechtigheid ver richten. Daarna mag hij de locomo tief met daaraan gekoppeld de trots van NS, de dubbeldekstrein, het station binnen rijden. De dubbeldekstrein zal van maart af een vaste verschijning vormen op de drukke lijnen in Noord-Hol land. Een paar jaar geleden heeft zo'n trein al proef gereden in deze regio. Dat Franse treinstel werd door de reizigers echter te krap gevon den. Vandaar nu een eigen Neder lands ontwerp. Meer beenruimte daarin dan in de Franse dubbel dekker, op elk dek een stahoogte van even meer dan twee meter. Per treinstel van 7 rijtuigen kunnen 1074 passagiers een zitplaats vin den. Het traplopen beperkt zich tot zeven treden naar boven en vier naar beneden. In het trappehuis van het stuurrijtuig is plaats voor een rei ziger met rolstoel en voor een fiets. Noord-Holland kan dus op zaterdag 26 januari van 's morgens 11 tot 's middags 4 uur kennismaken met de dubbeldekstrein. Met de Alkmaar locomotief staat hij die dag te kijk op spoor 1 van het Alkmaarse sta tion. Wie een bouwplaat of een pos ter van de trein wil hebben, kan daar voor terecht in de NS-informatie- auto op het Stationsplein. Dat plein is trouwens ingrijpend vernieuwd. Tussen maart vorig jaar en Kerst is er hard aan gewerkt. Dankzij de inspanningen van de gemeente, de NS en de NZH heeft Alkmaar 'n echt stationsplein gekregen, 't Heeft aan overzichtelijkheid gewon nen en de loopafstanden tussen trein en bus zijn verkort. Omdat trein en bus in Alkmaar zo nadrukkelijk bij elkaar horen (in de nieuwe opstelling zelfs meer dan ooit) zet ook de NZH zijn materieel te kijk: naast de bekende lijnbussen zijn ook de mini-, de midi-, de gele de en de toerbussen te zien. In het nieuwe districtskantoor presen teert de busonderneming zich voorts met een diaprogramma. Daar ook allle informatie over voordelige vormen van reizen per openbaar vervoer. Zo zullen NS en NZH ge zamenlijk de stad-streekkaart in de schijnwerpers plaatsen. WETEN WAT U EET IS MEER DAN EEN DIEET Merkt u dat u te zwaar wordt en wilt u dat extra gewicht kwijt, dan is het goed om er nu iets aan te gaan doen. Dat kan door "gewoon min der te eten" of het een en andere "afslankproduct" te gebruiken. Maar wat is het resultaat? U raakt een paar pondjes kwijt in die (hoog uit 2) sobere weken. En daarna? Wij geven nog steeds 20% KORTING op alle behandelingen in de maand januari Permanent van 79,50, nu64,- Wassen-knippen-föhnen van 45,00, nu36,- Wij werken uitsluitend met produkten van Wella en L'oreal Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 mmrnm Zaterdagmiddag werd de heer Mo lenaar in zijn huis te Mariënstein gehuldigd omdat hij op 1 januari precies 50 jaar lid was van de indus- striebond F.N.V. Begonnen als lid van de toenmahge vakbond St. Dens Dedit, voor landarbeiders, ging de heer Molenaar over naar de F.N.V. omdat zijn werk terrein zich had verlegd van de land en tuinbouw naar de industrie. De laatste 32 jaar is de heer Molenaar werkzaam geweest bij de Forbo te Krommenie. De jubilaris en zijn echt genote hebben zich gedurende een reeks van jaren met hart en ziel ingezet voor het werk van „Her wonnen Levenskracht" een ver eniging die uit de vakbeweging is voortgekomen om de tuberculose - later ook andere volksziekten - te bestrijden. Voor dit vakbondslidmaatschap en zeker ook de financiële offers die het lidmaatschap vraagt, werd de heer Molenaar gehuldigd. Hij ont ving een gouden speld met robijn, alsmede een portefeuille met inhoud. Voor mevrouw Molenaar was er een fraai bloemstuk. Iedere woensdag Gehaktdag: GEHAKT h.o.h. Q£- heel kg3.%/ 3 RUNDERGEHAKT -T OC heel kgf.y3 Iedere donderdag Biefstukdag: Botermalse PAARDEBIEFSTUK 250 gram Botermalse RUNDERBIEFSTUK 250 gram Tulpencroftlaan 2, Heiloo I ^Tussen Heerenweg en Kenn.str.w^ GESLAAGD Op de laatst gehouden examens, afgenomen door de Associatie SMK te Alkmaar resp. Amsterdam, slaag den voor het praktijkdiploma ma- chineschrijven de dames C. de Boer (Heiloo), J. Botman (Alkmaar), A. Dekker (Heiloo), I. Dissen-Verdoes (Alkmaar), P. Dukker, M. Goovaerts- Baudoin (Heiloo), N. Kooiman, I. Lakeman-de Jong, C. Meelissen, N. Nieland-Weits, M. Schilder (Alkmaar), A. Smit, A. Winnips (Heiloo), P. Wijn, A. Zwaay (Eg- mond) en de heren J. Bijlsma, R. Elsinga (Egmond aan Zee), R. van Hofslot (Schermerhorn), A. van Hogerwou (Bergen), D. Wortel (Schoorl) en P. Zoon (Heiloo). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. valt terug op uw oude eetgewoon ten en wat u zo moeizaam bereikt heeft, is zeer snel weer teniet ge daan. In de cursus over de zelfcontrole methode leert u uw eetgewoonten te veranderen. Eerst wordt nage gaan welke factoren het eetgedrag beïnvloeden en dan wordt hierin stap voor stap verandering ge bracht. Dus niet d.m.v. een dieet, maar u moet er zelf aktief aan wer ken. Met deze methode zult u lang zaam vermageren, maar het resul taat zal op langere termijn zicht baar zijn. De cursus bestaat uit 10 wekelijkse bijeenkomsten die worden gegeven op donderdagmiddag van kwart voor 2 tot kwart over 3, door Simone Ouwendijk, gediplomeerd diëtiste. De cursus is bedoeld voor mannen en vrouwen, die zich zorgen maken» over hun gewicht of hun eetgedrag. De kosten van de cursus bedragen 60,-. Op donderdagmiddag 24 januari wordt een informatiemiddag gehouden van 2 tot 3 uur, aan de Past. van Muijenweg 16 (in het lo kaal van de Stichting Werklozen Belangen, in de voormalige Maria- school). Meer informatie kunt u krijgen bij Simone Ouwendijk, tel. 330719.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1