VERENIGINGSNIEUWS SPORT EN SPEL t, REKLAME: 1.80 EVENEMENTEN-AGENDA VERENIGINGSAGENDA SPORT EN SPEL AGENDA VAN HIER EN 't HOEKSTUK 1.25 5.25 5.75 HNBGHan 'I Harde Broodjes Boerebruin Vernieuwd! Roomboter Boerencake Appeltaartjes li Door gebrek een ruimte is het voor de Uitkijkpost de ze week niet is geplsetst. In dien de ruimte het toeleet, zi dien wij de tekst zoveel mogi gende week opnemen. dijk vol- sportpark bo/kelboll vereniging No/hing heiloo ■'1 in de broodrun lil 'V*1 ^jsachteli/te^U winkelpentrum Heiloo tel. 336609 Openingstijden 't Hoekstuk Ma. 10.30-12.30 13.30-17.30 Di.-Vrij8.30-12.30 13.30-17.30 Za. 8.00-16.00 Openingstijden 't Winkeltje Stationsweg 103 Ma.-vrij. 8.30-12.30 13.30-17.30 Za. 8.00-16.00' 5 halen - 4 betalen voor o.a. Sesam- Maanzaadpistolets van 1.55 voor. van 5.95. van 100% roomboter en goudreinetten van 6.50 voor UITKIJKPOST 6 MAART 1985 HEILOO - 2000 Hadden wij het de laatste keer over onze opstelling en handelwijze bui ten en binnen de gemeenteraad, nu willen wij iets vertellen over wie en wat we eigenlijk zijn. Natuurlijk heb ben wij als belangengroepering ook een maatschappijvisie. Wij kunnen ons haast niet voorstellen dat iemand die niet zou hebben en dat heeft beslist niets te maken met het feit of u zich wel of niet aan een po litieke partij gebonden voelt. Onze visie is dan in de eerste plaats gericht op het plaatselijk gebeuren, want daar zetten wij ons immers voor in, hetgeen het grondprincipe is voor ons bestaan. Het beleven van het maatschappelijk gebeuren speelt hierbij zeker een rol. Wij zullen de lokale problemen vanuit deze hou ding trachten op te lossen. De plaat selijke problematiek weegt voor Heiloo-2000 net zo zwaar als de regionale of nationale, maar gaat ons wel meer aan het hart, omdat we er direkt bij betrokken zijn. De vraagstukken die voor Heiloo gelden hebben in eerste instantie te maken met het beleid dat de ge meente voert. Wat nationaal geldt, geldt ook voor Heiloo: zoals: leefbaarheid, milieu, woningbouw, bejaardenzorg en andere sociaal maatschappelijke en culturele as- pekten. U ziet, het zijn er nogal wat. We denken dan nog niet eens aan een Nog een herinnering aan de vol gende week beginnende kursus van de Fed. Vrouwen Raad Heiloo, don derdagochtend 14 maart in het Open Huis. Het betreft hier een kursus in het kader van het instituut Lande lijke Politieke Scholingscursus van 9 samenwerkende vrouwenvereni gingen, waarin over de politieke inhoud en waarde van de begrippen Inspraak, Medezeggenschap en Me debestuur gesproken zal worden. Een overzicht van de staatkundige ordening en het bestuur van ons land, te geven door mw. A. Zijp, en mw. Ch. Tromp, zal vooraf gaan aan de daadwerkelijke behande ling van het thema. Op de tweede ochtend bespreekt mw. Ria Jaarsma, lid van de Prov. Staten van Noord- Holland, met ons de meer formele kant. Mw. A. A. M. Willemse-van der Ploeg, Wethouder te Heiloo zal ons op de laatste kursusochtend ver tellen, wat er in de praktijk in onze eigen regio van terecht komt. Stelt u zich voor meer informatie en aanmelding in verbinding met de dames Beke, tel. 330954, Lucassen, tel. 336728 of Hammer, tel. 336871 ALGEMENE JAARVERGADERING FEDERATIEVE VROUWENRAAD Dinsdagmiddag 26 febr. j.l. had in de Gereformeerde Kerk de algemene jaarvergadering van de Federa tieve Vrouwenraad Heiloo plaats onder voorzitterschap van mw. B. E. Ouwendijk-van Erven, die dit keer voor het laatst de voorzitters hamer hanteerde. De belangstel ling voor deze vergadering was groot. Bestuursleden van alle aan gesloten organisaties waren met een JUBILEUMCONCERT Op zaterdag 16 maart zal het Heiloo- er Harmonie-orkest Caecilia een Ju bileumconcert geven in theater de Beun. De naam van het concert is aangepast aan de viering van het 60- jarig bestaan van de vereniging. Voorheen heette het jaarlijks optre den Donateursconcert. Evenals an dere jaren zal Caecilia deze avond weer geheel verzorgen met haar mu ziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia is in de loop der jaren een grote vereniging geworden en heeft nu zo'n 90 leden, waarbij inbegrepen haar leerlingen op de Volksmuziek school. De vereniging bestaat uit drie onder delen, t.w. het A-orkest, het B-or kest en de Big Band Caecilia. Zo wel het A- als het B-orkest staan on der leiding van onze dirigent Henk van Veldhuizen en de Big Band Cae cilia heeft als leider en dirigent Rob Nieuwboer. Om 20.15 u zal het B-orkest de avond openen. Dit orkest bestaat uit leden die al enkele jaren les hebben op de Volksmuziekschool en het Muziek- diploma A hebben behaald. Zij hebben vanaf september 1984 op de dinsdagavond hun gezamenlijke re petitie. Dit orkest wordt door enkele leden van het A-orkest ondersteund omdat niet alle instrumenten in het orkest vertegenwoordigd zijn. Na hun optreden zal de Big Band Caecilia hun beste beentje voorzet ten met hun prettig in het gehoor lig gende swingende muziek. Dit on derdeel van de vereniging bestaat uit zo'n 20 leden, die naast de normale repetitie van het A-orkest, ook elke donderdag hun muziek instuderen. Het A-orkest, bestaande uit 65 le den, zal het grootste deel van de avond verzorgen met een gevarieerd programma. U mag deze avond be slist niet missen. Toegangskaarten a 5,- zijn verkrijgbaar op de volgen de adressen: Disco Heiloo in Winkelhof 't Loo, Boekhandel het Hoekstuk in Winkel centrum het Hoekstuk en bij de Vivo- winkel van J. Admiraal, Stations weg 96. goed planmatig onderwijsbeleid. Verder noteren wij, dat in een goed funktionerend gemeentebeleid har monisatie nodig is, harmonisatie in het licht van het op elkaar af stellen van prioriteiten. Zo'n beleid mag volgens ons nimmer afbreuk doen aan een gezonde leefbaarheid in onze gemeente. Er zijn in een gemeente wel belang rijker zaken dan b.v. het eindeloos gedebateer over het wel of niet verstrekken van een vergunning tot het plaatsen van een schuurtje, schutting, of kippenhok. Deze zaken worden vaak breed uitgemeten en men probeert er dan aan het slot nog een politiek tintje aan te geven. Wij van Heiloo-2000 vinden zaken als een goede en blijvende groen voorziening met een daarbij pas send onderhoud toch wel belang rijker. Nog enkele: de verkeersveiligheid voor ieder, met het accent op over zichtelijkheid. Verder nog rekrea- tie, soepele regelingen voor pacht en accommodaties t.b.v. sportver enigingen. Het privatiseren (een be grip uit Den Haag afkomstig) klinkt wel aardig, maar de benodigde financiële regelingen kan men niet aan de burgerij overlaten. Het ini tiatief tot het treffen van maatre gelen voor allerlei belangrijke zaken, zal wat betreft een redelijke finan ciering, toch van de plaatselijke over heid moeten komen. Het gaat immers om leefbaarheid, liefst op lange ter mijn. afvaardiging aanwezig, terwijl ook de leidsters van de werkgroepen acte de présence gaven. In haar openingswoord zei de voor zitster dat zij in de jaren dat zij deel mocht nemen aan de Federatieve Vrouwenraad, de emancipatoire kant steeds had zien groeien, zowel door het cursuswerk, alsook in de programma's van de diverse ver enigingen bereikt. Het jaarverslag gaf een duidelijk beeld van de vele activiteiten. Naast de vaste activiteiten zoals Reuma- en Sakorcollectes, zomerpostzegels, kledingbeurzen, hulp bij baarmoe- derhalskankeronderzoek, oppas dienst en rijdende winkeltjes in de bejaardentehuizen, werd er dit jaar voor het eerst, in samenwerking met de Stichting Vrouwencafé, een Internationale Vrouwendag georganiseerd. Ook nam de Fede ratieve Vrouwenraad Heiloo het initiatief tot een regionale ont moetingsdag met buitenlandse vrou wen. Diverse themabijeenkomsten werden het afgelopen jaar gehouden en cursussen georganiseerd. Voor mw. E. Lucassen-Janmaat die afscheid nam als lid van de werk groep E. P. was er een attentie. Eveneens voor mw. L. Beke-Bruins- ma als lid van de werkgroep E.P. maar tevens als vertegenwoor digster in de vrouwenraad namens het Katholiek Vrouwengilde. Zij wordt opgevolgd door mw. H. E. van Broeckhuysen van de Brande. Voor de Ned. Ver. v. Huisvrouwen nam mw. K. Spits-Klein Obbink de plaats in van mw. M. M. Steke- tee-Bennis. Hierna werd afscheid genomen van mw. Ouwendijk. Zij heeft 22 jaar zitting gehad in de vrouwenraad, waarvan de laatste 10 jaar in het dagelijks bestuur, respectievelijk 5 jaar als penningmeesteresse en 5 jaar als voorzitster. Haar opvolg ster mw. A. I. van den Dool-van de Graaff liet een bijzonder woord van dank vergezeld gaan van een boeket bloemen en een cadeaubon. Donateurs kunnen voor dit concert toegangskaarten verkrijgen op ver toon van hun Donatiekaart tot en met 15 maart a.s. bij de Vivo. Na deze datum zijn de kaarten nog uit sluitend te koop aan de kassa in de Beun. De zaal is open om 19.30 uur. NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN AFD. HEILOO Op dinsdag 26 februari hielden wij onze jaarvergadering. Mevrouw Wol- se verwelkomde de leden en in het bijzonder de heer Jansen, bedrijfs- voorlichter in de potplantenteelt, die ons het één en ander over ka merplanten zou vertellen. Verder feliciteerde ze mevrouw Van der Dool met haar benoeming tot voor zitster van de Federatieve Vrouwen raad en wenste haar prettige be stuursjaren toe. Na het lied van Noord-Holland te hebben gezongen, nam de voorzit ster de punten van het jaarverslag door. We hadden weer vele acti viteiten. De kaskommissie bracht verslag uit en had de boeken in or de bevonden. Daarna volgde de be stuursverkiezing. Mevrouw van Heusden werd herkozen en Mevrouw Schokker nam als bestuurs lid afscheid. Mevrouw Wolse prees de grote inzet en haar accurate be leid en bood namens de vereniging een beschilderd tegeltje, een ca deau en een bloemstukje aan. Als opvolgster van Mevrouw Schokker werd Mevrouw Van der Ploeg ge kozen. Mevrouw Driehuis trad uit de reiscommissie en voor haar vele werk kreeg ze een cadeau-bon en een bloemetje. Mevrouw Elzenga is be reid gevonden haar plaats in te ne men. Mevrouw Van Leeuwen, die verschillende jaren als vertegenwoor digster in het Stichtingsbestuur van het Open Huis, zitting heeft gehad, kreeg eveneens een bloemetje mee naar huis. Mevrouw Ouweltjes neemt nu zitting in dat bestuur. Na de pauze kreeg de heer Jansen het woord, die met de door hem mee gebracht kamerplanten ons op enthousiaste wijze vertelde hoe we ze op de goede manier kunnen ver zorgen. Er werden vele vragen door de spreker op duidelijke wijze be antwoord en aan het einde van de avond gingen velen van ons met een mooie plant huiswaarts. d'66 NODIGT UIT TOT HET METEN VAN ZURE REGEN Onder de titel „Meet het zelf" is D'66 een landelijke actie gestart die ten doel heeft inzicht te ver krijgen in de mate waarin zure re gen ons milieu op dit moment be dreigt. De resultaten worden ge bundeld in een "Zure regenkaart" van Nederland. De actie wordt ge houden in 350 Nederlandse gemeen ten en gecoördineerd door de Land bouw Hogeschool te Wageningen. Wie aan de actie wil deelnemen en zelf een meting wil verrichten kan bij de afdeling Heiloo-Limmen (tel. 072-330118), een testset aanvragen kosten 1,-. Voor het verrichten van de metingen zijn speciale Ph- strookjes gemaakt. Een verandering van kleur op dit strookje geeft aan hoe hoog het zuurgehalte van de stof waarmee het in contact is ge bracht. - ifi casu regenwater - is. De test bestaat uit twee van derge lijke strookjes. Het eerste dient bij het begin van een regenbui gehan teerd te worden, het tweede nadat de regenbui reeds, gedurende een half uur aanhoudt. Bij de test is een kaartje gesloten waarop de re sultaten vermeld kunnen worden en dat moet worden opgestuurd naar de Landbouw Hogeschool te Wage ningen. Uiteraard zijn naar de effecten van zure regen eerder onderzoekingen verricht, maar de kracht van deze actie zit juist in de grote spreiding van het aantal meet punten over Nederland zodat een goed inzicht in de lokale effecten van dit levensbedeigende probleem verkregen kan worden. NIJENBURG WEER COMPLEET Afgelopen zaterdag was het een historische dag voor tamboer- en majorettenkorps Nijenburg. Bege leid door het tamboerkorps trad er weer een majorettengroep op. Met veel enthousiasme presenteer de deze letterlijk jongste aanwinst zich voor ouders en donateurs tij dens de jaarlijkse bingo-avond in de sporthal. Er waren veel redenen om er een feestelijke avond van te maken. Op de eerste plaats wel de voldoening dat de gemeenteraad eindelijk van zijn erkenning blijk had gegeven. Vervolgens was het fees telijke eerste optreden van de mini- rettegroep ook een bewijs, dat de ergste moeilijkheden achter de rug waren. Immers nog maar een paar jaar geleden moest het majo rettenkorps door de zorgelijke om standigheden worden opgeheven. Dan bewezen de nieuwe blauwe pantalons, die het uniform compleet maakten, ook al wat er met hard werken bereikt was. Voorzitter C. de Groot noemde hierbij met nadruk ook de inzet van mevr. A. Nieuwenhuis. In zijn openingswoord wees hij er op, dat het ook in andere opzicht een historische dag was. Begin maart 1975 begon ergens op de Kerkelaan een groepje meisjes te oefenen: de Minirettes Heiloo. Uiteindelijk is hieruit Tamboer en Majorettenkorps Nijnenburg ontstasan. De instruktrice van dat eerste uur, Anja Mulder, geeft nu onder de naam mevr. Nagelhout vaardige leiding aan de drumand. Vandaar, dat Anja eens in de schijn werpers mocht staan. Maar speci aal ook haar man Ed, kreeg de dank van alles. Hij maakt het met zijn zorg achter de schermen mogelijk, dat Anja zoveel tijd aan de vereni ging kan besteden. Genoemd moet nog worden, dat veel goede gevers voor prachtige prijzen hadden gezorgd en dat het mede door de goede dans muziek een buitengewoon gezellige avond werd. En tenslotte: Nijenburg groeit nog steeds en heeft veel plannen. Er kunnen dus nog nieuwe leden bij: woensdagavond in het Brunoge- bouw. HEILOO NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO Op 26 febr. waren de heer Rob Hurts, binnenhuisarchitect te Alk maar, en zijn assistent de heer Van Beusekom onze gasten. Beide heren werden welkom geheten door onze nieuwe presidente mw. D. Zuijd- geest-Winkler. Op duidelijke wijze vertelde de heer Hurts wat de voor naamste punten zijn waarop men moet letten bij het inrichten van een woning. Vlakverdeling en het naar het juiste "gewicht" indelen van de ze vlakken zijn het belangrijkste om rust in het interieur te verkrijgen Na de pauze werden de aanwezi gen in groepjes aan het werk gezet om op papier een ruimte in te rich ten. Dat hier de juiste kennis en i# zicht voor nodig is bleek duidelijk uit de nabespreking. Eén avond was zeker te kort om alle facetten te be lichten. Het is de bedoeling van de heer Hurts om bij voldoende be langstelling een cursus te organise ren. Na afloop bedankte mw. Zuijd- geest beide heren met een bloemetje en een attentie. Mw. K. Spits-Ob- bink attendeerde tot slot op de Rheuma- en SAKOR-collecte, waar voor nog collectanten worden ge vraagd. FNV Voor de leden van de aangesloten vakbonden bij het FNV is er nog een maal de gelegenheid om zich tele fonisch op te geven voor het invul len van uw belastingbiljet. U kunt bellen met P. Molenaar, tel. 336645 op donderdag 7 maart tussen 18.30- en 21.00 uur. „EEN ANDERE KIJK OP DE SOVJETUNIE" Onder het motto: ,,Een andere kijk op de Sovjetunie" houdt het Nivon een bijeenkomst in het Open Huis, op zaterdag 16 maart, om 20.00 uur. De bekende journalist Ma- rius Hofhuis uit Bergen zal spreken over zijn reizen naar Rusland. Hij geeft een toeristische blik op Lening- grad en Moskou door twee films te vertonen. Hij vertelt ook dat hij vele van zijn vooroordelen, betref fende Rusland, moest prijsgeven. Op verzoek van Hofhuis zal zijn plaatsgenoot Jaap Sterk aan dit programma meewerken via een dia lezing. Voor Nivon leden is de toe gang gratis, niet-leden betalen twee gulden en scholieren één gulden. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Expositie Oud Heiloo Om klokslag twee uur stonden 28 dames te wachten wat er te zien zou zijn bij de tentoonstelling in de Oude Pastorij. Mevrouw Isings vertelde over het werk van haar schoon vader en het tegelijkertijd voor studie's zien. Later konden wij de heer Isings zelf horen en zien via de video. Hij vertelde van en over zijn werk. Het was de moeite waard. Al met al een geslaagde middag, waar tot slot mevrouw Isings bloe men kreeg aangeboden. Ook danken wij de Vereniging ,,Oud Heiloo" voor de medewerking. «uMMtfi/lr «Ira4 iiiuyciijn uai myumwm uu nuyy DE HOBBYFARM IS VERHUISD Na een verblijf van ruim 20 jaar in het Knechtshuis aan de Kistemaker is de Hobbyfarm verhuisd naar de voormalige Agnes Huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg. De Hobbyfarm heeft plaats gemaakt voor de Scouting, die een ander onderkomen moest hebben in ver band met de realisering van de bouwplannen aan de Kloosterhof. In de Agnes Huishoudschool zijn nu twee lokalen ingericht voor de jeugd, waar weer volop kan worden getim merd, gekleid, geverf en met nog tal van andere mogelijkheden om creatief bezig te zijn. Vrijdagavond 15 maart om half 9 is de officiële opening van ons nieuwe onderkomen en zondag 17 maart is er van 11.00 - 17.00 uur open huis voor alle oud-medewerkers, leden, oud-leden en voor iedereen die belangstelling heeft voor het Hobby farm-gebeuren. U bent van harte welkom. ZWEMNIEUWS DE SPETTERS De laatste weken zijn er weer veel clubrecordtijden verbeterd. Dui delijk zit er nog veel verbetering in de ploeg. De laatste weken zijp di verse leden naar limietwedstrij den geweest o.a. in Wormerveer en Den Helder. Enkele leden naderen de limiettij den die gelden om te mogen starten op de Nederlandse Kampioenschap pen welke van de zomer in Amers foort worden gehouden. De verschillende recordverbeterin gen zijn behaald door: Kirsten de Hoop op de 50 m vrijeslag dames (0.29.2); Edwin Kuhlman op de 100 m vlinderslag jongens 16 jaar (1.11.5); Marcel Noordman op de 200 m vrije slag heren (2.04.9); Francis Wilgenhof op de 200 m rug slag dames (2.41.0); Patrick Kingma op de 200 m rugslag jongens 14 jaar (2.39.7); Joanne de Hoop op de 200 m wisselslag meisjes 13 jaar (2.50.6); Joanne de Hoop op de 100 m vrijeslag meisjes 13 jaar (1.09.1); Francis Wilgenhof op de 100 m rug slag dames (1.13.1); Marianne Bark op de 100 m schoolslag meisjes 16 jaar (1.19.4.); Marianne Kwakkel op de 100 m schoolslag meisjes 13 jaar (1.28.7.); Marlies de Graaf op de 200 m vlinderslag meisjes 15 jaar (3.00.0); Edwin Kuhlman op de 200 m vlinderslag jongens 16 jaar (2.38.3) Marinanne Bark op de 200 m school slag meisjes 16 jaar (2.51.8); Er- win Kijzers op de 200 m schoolslag jongens 14 jaar (3.04.7); Joanne de Hoop op.de 200 m vrije slag meisjes 13 jaar (2.24.6); Joanne de Hoop op de 50 m vlinderslag meisjes 13 jaar (0.35.9); Marlies v.d. Graaf op 50 m vlinderslag meisjes 15 jaar (0.35.3); Marinanne Bark op de 50 m vlinderslag meisjes 16 jaar (0.34.5) Erwin Kijzers op de 50 m vlinderslag jongens 14 jaar £0.34.9): Deze re cordproductie van de afgelopen we ken geeft hoop voor 17 maart a.s. Dan wordt de laatste D-competitie wedstrijd gezwommen. De ploeg bezet in de landelijke competitie thans de 10e plaats. Deze geeft als laatste plaats nog recht op promotie naar de C-afdeling. Het zou fantastisch zijn indien na slechts 1 jaar in de D-afdeling ge zeten te hebben de ploeg zou kunnen promoveren. KOPGROEP 3A VRIJWEL ONGEWIJZIGD HSV heeft de kans om dichter bij koploper Limmen te komen laten liggen. Beide clubs speelden gelijk en alleen Volendam nam zijn kans waar. Zondag zal HSV op haar tel len moeten passen, want KGB zal haar verlies tegen Grasshoppers ze ker willen goed maken. Ook het 2e elftal liet door het gelijke spel de situatie in hun afdeling on gewijzigd en gaat eveneens in de komende uitwedstrijd trachten de volle winst naar Heiloo mee terug te nemen. Naast het voetbal gaan we u de komende weken ook in de stemming brengen van het jaarlijks terugke rende fancy-fair feest, dat dit jaar zorgt voor een jubileum-uitgave. 30 Jaar lang zo'n echt dorpsgebeuren organiseren, is niet niks en het slagen hiervan is zeker in grote maten te danken aan het publiek uit onze regio. Hoe aantrekkelijk deze 30-ste fancy-fair gaat worden, leest u de komende weken. Hou in ieder geval 23 en 24 maart vrij, en koop nu reeds de loten die aan de deur worden aangeboden. DAMESBILJARTCLUB HFS Uitslagen 25 februari: A. Houtsma - M. Kwant 0 - 2; E. Schouten - H. Mokry 0-2; M. Pa ter - N. v.d. Heide 3 - 0; M. Pa ter - H. Mokry 0 - 2; E. Schouten - A. Houtsma 2 - 0; N. v.d. Heide - V. Becker 0 - 3; N. v.d. Heide - R. v. Opzeeland 2 - 0; B. Meems - B. Nanne 3-1. Afval competitie libre: M. Hink - J. Bussing 2 - 0. Oproep aan kinderen van 8 -14 jaar "Flashing heeft de jeugd" is een vaak gehoorde leuze binnen onze basketbalvereniging. Inderdaad hebben we nu ook aardig wat jeugd- teams onder onze gelederen. Helaas zullen enkele afdelingen door ver schuivingen van onze jongste spe lers echter volgend jaar gedeel telijk leegstromen. Dit geldt met na me voor de mini's en de adsprian- ten meisjes. Het mini-basketbal is geheel aange past aan de leeftijd van de spelers (8 - 12 jr.). Niet alleen de basket hangt lager, de bal is ook kleiner en de regels zijn soepeler. Daar naast spelen de mini's öf in jongens-, öf in meisjes-, óf in mixed-teams. Flashing beschikt op dit moment over een jongens- en een mixed-team. Met name de jongens van deze teams zullen doorschuiven naar een hogere afdeling, waardoor we dringend nieuwe spelers nodig hebben! Maar ook meisjes zijn van harte welkom. Wij willen daarom iedereen in de leeftijd van 8 - 12 jaar eens uitnodigen om de training op don derdag van 18.30 - 19.30 uur in de Kerkakkers te bezoeken. Voor de adspiranten meisjes geldt een bijzonder verhaal. Een ieder, die onze resultaten heeft bijgehou den, weet dat hier de beste resul taten geboekt werden. Het adsp. meisjes A team moet dit jaar zelfs nog strijden om het Nederlands kampioenschap. Maar helaas geldt ook hier dat een groot deel van de meisjes volgend jaar naar een ho gere afdeling moet en dus zoeken wij versterking voor de achter- blijfsters. Daarom vragen we alle meisjes in de leeftijd van 12 - 14 jaar, die interesse hebben in het basketbal, eens een training bij te wonen. De betreffende training is op donderdag van 19.00-20.00 uur in De Dors. Wij willen er nog eens op wijzen dat het voor kinderen, die interesse hebben en volgend jaar het basketbal willen gaan beoeferen, heel goed zou zijn om deze laatste maanden .nog aanwezig te zijn bij de trainingen. De kosten hiervoor zijn zeer laag. Voor inlichtingen: L. Hollander, tel. 336173. Bijbelavond in Heiloo Vrijdag 8 maart: onder dc titel '/uilen de doden opslaan?' geeft dhr. Fijn- vandraat uit Sneek een inleiding in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noorder- geeststraat, aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom, de toegang is gratis. Inl.M. Oppenhuizen (02518 - 54596) of H. Smit (072 - 337151). Expositie Frits Boogaardt In de maanden maart en april exposeert Frits Boogaardt olieverfschilderijen in De Blinkerd te Schoorl tijdens de openingsuren. Open avond alleenstaande ouders Woensdag 13 maart: een open avond voor alleenstaande ouders door het Fiorn- buro met als thema: 'Hoe combineer ik alleenstaand ouderschap met huis houding, werk en studie?' Vanaf 20.00 uur is men welkom in de Van der Mei straat 6 te Alkmaar. Inl.: 072 - 118812. Vereniging Handreiking; werkgroep voor weduwen en weduwnaars Zondag 10 maart: naar aanleiding van de eerste bijeenkomst (opkomst 50 per sonen) een duinwandeling, start om 12.00 uur bij het klimduin in Schoórl. Woensdag 13 maart: open avond met een enquête vanaf 20.00 uur in de Brain: box, Kanaalkade 26 in Alkmaar. Men kan lid worden van de Vereniging Handreiking voor 25,-- per jaar. Inl.: 072 - 114428, tussen 17.30 - 19.00 uur. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo Donderdag 14 maart: ochtendbijeenkomst in het Open Huis. Een lid van het Korps Rijkspolitie uit Alkmaar spreekt over hulpverlening aan slachtoffers van misdrijven, aanvang 10.00 uur. Wykvereniging Plan Oost Zondag 17 maart: superman en supervrouw wedstrijden voor de jeugd. Me£:# gymnastiekspelletjes. Twee groepen: 3e/4e klas en 5e/6e klas lagere scho Opgeven p.p. of per groepje van vijf. Kosten 1,-. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Dinsdag 12 maart: 'Op de koffie' bij Marie Cecil Moerdijk te Leende en excifi sie naar textielfabriek te Goirle. Vertrek 8 uur vanaf de bekende opstapplaat^ sen. yg1 ANIB, bond van gehandicapten en arbeidsongeschikten Maandagen 18 maart en 1 april: soos in 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo,^ aanvang 13.30 uur. Inl.: fam. Bellekom, tel. 333797. Iedere zaterdag van 16 -17 uur zwemmen in het zwembad te Egmond aan Zeg.** Ook zwemlessen voor gehandicapten. Inl.: mw. Wijker, tel. 02206-1722. VefJS dere informatie: 02208-97307. Nederlandse Christen Vrouwenbond Vj| Dinsdag 19 maart: excursie naar PEN in Alkmaar, van 9.30 - 11.30 uur. Vef-^ trek: 9.45 uur bij de Geref. Kerk. Inl.: mw. T. Langeveld, tel. 330243. Kon. Maatschappy Tuinbouw en Plantkunde, afd. Heiloo Dinsdag 12 maart: dia-causerie met als titel 'Waterland, het wijde weideland'* door Ben van Bohemen, aanvang 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk. j 1 Zaterdag 16 maart: tentoonstelling hyacinthen, die zijn opgekweekt door alje J vierdeklassers van de lagere scholen in het Open Huis tussen 10.30 - 12.00 uur** Prijsuitreiking om 11.30 uur. j Zaterdag 23 maart: excursie naar de tentoonstelling Westland 19-nu. Vertrejc| vanaf 8 uur, terug om 16.00 uur. Kosten: leden 25,--, niet-leden 30 Aanmelden op maandag 11 maart, vanaf 9 uur, bij C. Kamer, Heerenweg te Heiloo (tel. 072 - 333523). Programma Beide Bonden voor Ouderen Woensdag 13 maart: dansen. Donderdag 14 maart: informatieve bijeenkomst^ over opname in een bejaardentehuis. Woensdag 20 maart: sjoelen. Woensdagr.jj 27 maart: dansen. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 18 maart: dia-avond o.l.v. Siem Jordens met dia's van de laatste^ decemberactiviteiten bij de sociëteit. Aanvang 20 uur, kosten 2,50, plaafej^ Open Huis. Inl.: 332136 of 331097. Flashing Heiloo ,r 5 Zaterdag 9 maart: thuiswedstrijden van basketbalvereniging Flashing Heilqpp tussen 17.00 - 21.00 uur in sporthal 't Vennewater. HSV-voetbal Zondag 10 maart: KGB - HSV 1 (14.30 uur). Zouaven 2 - HSV 2 (12.00 uur). ,f J, Klaveqasclub EHK Maandag 11 maart: open drive in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. InschriJ-J, ven kan vanaf 19.30 uur in de foyer of telefonisch bij dhr. Van de VlekketfJ (332159) of dhr. Leurink (334366). DISCIPEL-CONCERT IN DE RANK Continental Sound, de stichting voor muziekevangelisatie, is erom be kend allerlei verantwoorde projek- ten op poten te kunnen zetten. Al vele jaren houden Continental Sin gers, Wings of Light, Internationals en anderen gospelconcerten dank zij deze organisatie. Al bereiken deze bekende buitenlandse groepen veel, in de praktijk bleek, dat er een groot terrein braak lag, namelijk nederlandstalige muziek! Dat was voor Continental Sound aanleiding om audities te gaan hou den teneinde een nieuwe groep te kunnen formeren, die met een mo dern nederlandstalig programma zou gaan rondreizen. Dit projekt werd Discipel genoemd, De leden zijn afkomstig uit vele plaatsen en verschillende kerkge nootschappen. Bij de selektie werd gelet op geestelijk en muzikaal niveau. Dat niveau stond er borg voor dat in de paar jaar dat Disci pel nu draait, de groep tot de bekend ste gospelgroepen van ons land is gaan behoren. Ieder weekend zijn de dertig leden met een touringcar op pad. Soms voor kleine plaatselijke akties en soms voor grote nationale gebeurtenissen. Het programma van Discipel is een interessante kombinatie van moderne zang, muziek en gesproken tek&f, Iedere bezoeker krijgt gratis eewÜ programmaboekje. Discipel is te horen n.l. op 9 maart 1985 in Cen trum 'De Rank', Kennemerstraat- weg 83, te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Voor informatie kunt u bellen: 02206-3047. SPEELWERKTUIGEN IN BOSWIJK Binnenkort zullen in Boswijk een aantal speelwerktuigen worden ge plaatst. Als eerste zal net buiten de wijk nabij de brug naar de Zuiderneg een uit kabeltouw opgebouwd klim- werktuig, een zogenaamd ruimtenet worden opgesteld. Verder zullen op het verharde deel in de zuid-oost hoek van Boswijk een paalhuisje en een veerwip worden geplaatst, een en ander omgeven door een lage palissade Op het grasveldje achter de woningen Bosanemoom 2 t/m 38. komen een paalhuisje, een klim/glijbaan, een evenwichtsbalk en een stukje palissade Voor geïnteresseerden bestaat de mo gelijkheid om het plan te komen inzien bij de afdeling beplantingen in het gebouw van Openbare Werken. e

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4