2.50 6.00 8.95 9.95 115.95 Bij Sinnige voor groente en fruit, bent u beter en goedkoper uit!!! SINNIGE'S AAD DUYS i J. J. JANSEN f135,- f160,- f 175,- f200,- f 250,- SPORT EN SPEL AGENDA VERENIGINGSAGENDA ^CaalmAos éaemensAojz Loodgieters installatiebedrijf Worden aanstaande echtparen wel goed voorgelicht? 6 pond Cox Orange2.50 7 pond Roodstovers2.50 6 pond mooie rode Handgoudreinetten.. 3.50 6 pond mooie Jonagold5.00 6 pond lekkere Handperen3.50 1 kg goudgele Andijvie...:1.75 20 kg puikbeste Aardappelen3.75 1 mooie Bloemkool2.50 Heilooër titelstrijd badminton Deze week super mooie CACTUSSEN per stuk wm 3 stuks Groente-, Fruit- en Rauwkostspecialist AAD DUYS neem daarom geen risico Westfriese Voordeelslagerij WAARDEBONNENAKTIE I WAAIDEBOFf 11 WAARDEBON 1WAARDEBON i Schouder 5 Rundertar-iBotermalse I karbonade 11 taartjes en 5 11 Paardebief-1 11 Hamburgers 11 stuk DIERENBESCHERMING WIE O WIE?! Uitkijkpost AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT Nationale IgrondtestdagJ Inlichtingen en stalen: MOTEL AKERSLOOT HEERENWEG 246 - HEILOO in de winkel van HOUTENBOS aan de Heerenweg 246 te Heiloo "Wat een kwaliteit en een geweldig assortiment aan Rauwkost en panklare produkten"! Dit zijn de reacties na de opening van kwaliteits-groenteman Deze Week: Chili Con Came, (even opwarmen), 500 gramf 2.95 Heilooër Salade, 250 gramf 1.95 Waldorf Salade, 250 gramf 1.95 rëüT I J onbetwist uw Rauwkostspecialist! Heerenweg 246, Heiloo Telefoon 072-337635 de beste - de goedkoopste donderdag 14 maart, vrijdag 15 maart en zaterdag 16 maart Tegen inlevering van deze waardebonnen ontvangt u mmmtrnKtwrwm-iimË mm: mim I HAAI kilo 1 S Snmen i Héél kilo mam I Iedere woensdag GEHAKT HALF OM HALF kilo5.95 Iedere donderdag BOTERMALSE PAARDEBIEFSTUK 250 gram 4.48 BOTERMALSE RUNDERBIEFSTUK 250 gram 5.48 Heiloo - Tulpencroftlaan 2, tel. 331755 Alkmaar - Houttil 54, tel. 111181 Alkm. winkelcentrum Don Bosco, tel. 401040 Kennemerstraatweg 95 - Heiloo Telefoon 332367 afd. Heiloo - Castricum - Limmen zoekt DRINGEND dierenvrienden, die tij delijk en tegen vergoeding een gevonden HOND of KAT in hun huis willen opnemen. InlHonden - 333714. Katten - 331407. Na een telefoontje de monsterboeken bij u thuis: tel. 072-330175. DRUKKERIJ Rechte Hondsbossche- laan 22, Heiloo. Deze aanbiedingen gelden van donderdag t/m woensdag. Donderdag: Vrijdag en zaterdag: Kennemerstraatweg 301, hk. Zevenhuizerlaan. Telefoon 330366 De winnaars van de prijzen bij de open Heilooër badminton kampioenschappen Lano, zwaar bouclé berber tapijt ook in beige op zware dubbele rug, 400 cm. br.f van f98,- I Smash, eigen import, enkalon bouclé tapijt op zware legklare rug in 5 tinten, f getaslaniseerd, van f 139- I Magdaleine, het overbekende zware soft velourstapijt, huiskamergeschikt in 7 tinten, «f van f 149- I Intertest, zuiver scheerwollentapijt voor intensief gebruik, 400 cm. br.van f 219,- Desso, zwaar bouclé berber tapijt in 4 tinten op dubb. jute rug, 7 jaar garantie, 400cm.br. Sahara, zuiver scheerwollen bouclé tapijt op dubb. jute rug, in camel, berber linde en hazel, van f289,— Cotton Look, overbekend 2001 katoentapijt, jute rug, 7 tinten, van f279,- Richelieu, friséé tapijt op dubb. rug, in 6 tinten: berber, camel, bl. grijs, grijs en linde, van f369,- Intertest, zuiver scheerwollentapijt op dubb. jute rug met een wel 2 cm. hoge pool, van f439- Intertest, super zware nopperal kwaliteit, 5 schapen per m2, dubb. jute rug, van f489,-, inkoopprijs Zat. 16 maart, van 11.00 tot 15.00 uur Geesterweg 1A - Akersloot sportpark UITKIJKPOST 13 MAART 1985 A Daar valt tegenwoordig - dachten vyij - niet over te klagen. Alleen als het aankomt op het kiezen Van verlovings- en huwelijkskaarten ontbreekt er soms nogal eens wat aan de voorlichting! Weest daarom verstandig: rieem vóór de 'feestelijkheden' even de kleine moeite om bij ons binnen te lopen en doe uw keuze uit die prachtige stijlvolle Kennemer Kaarten Kollektie. Dikke boeken vol ideeën en tekstsuggesties liggen voor u klaar' ZATERDAG 16 MAART „NATIONALE GRONDTESTDAG" Zaterdag 16 maart a.s. biedt Intratuin Wielinga in Heiloo aan alle bezitters van een tuin de moge lijkheid voor een gratis onderzoek van de grond. Een onderzoek dat de zuurgraad en vruchtbaarheid moet vaststellen. Een nuttig onderzoek voor iedereen die nu eindelijk eens wil weten op welke manier het ga zon dit jaar echt groen is te krijgen, de border uitbundig zal kunnen bloei en en op welke manier de moestuin een forse oogst kan opleveren zon der met royale hand te mesten. Dit gratis onderzoek gebeurt in het kader van de derde „Nationale Grondtestda£' Een schep aarde maakt al aardig duidelijk wat de mogelijkheden van de tuin zijn. Veel zand, dat wijst op een niet al te - vruchtbare, snel droge tuin. Veel humus, dat bete kent dat het bodemleven waarschijn lijk aktief zal zijn en dat eventuele voedingstoffen lange tijd vastge houden kunnen worden. Vette klei, dat betekent zwaar werk tijdens het spitten. Een schep aarde zegt iets over de grond, maar niets over de vruchtbaarheid. Het vertelt niets over de voorraad voedingssstoffen. Welke bemesting ook uitgevoerd wordt, het is altijd een slag in de lucht. Zelden komt het juiste portie voedsel in de grond. Geef je te wei nig dan is het resultaat teleurstel lend, geef je teveel dan spoelt voed sel naar de ondergrond (verspil ling), het gewas krijgt ziektever schijnselen en gezond voor de tuin- bezitter is het ook niet. Onderzoek van de vruchtbaarheid kan vele pro blemen wegnemen. En een inves tering in meststoffen wordt dubbel en dwars terugverdiend. Intratuin Wielinga biedt zaterdag 16 maart de gelegenheid voor een gratis onderzoek van tuingrond op zuurgraad en voedingstoestand. Dat gebeurt door middel van het door Sudbury ontwikkelde, eenvoudige testsysteem. Het is voldoende als een grondmonster van een halve kilo wordt meegenomen. Om een be trouwbaar beeld van de tuin te krij gen is het nodig enige dagen te voren op verschillende plaatsen in de tuin een beetje grond te verza melen, steeds van de bovenste 6 tot 10 centimeter. Wortels, steentjes en grasresten verwijderen en het verzamelde grondmonster in de kamer laten drogen (niet boven de verwarming). De grond niet met de hand aanra ken, aangezien dat bepaling van een verkeerde zuurgraad tot gevolg heeft. Intratuin Wielinga kan van de bovengenoemde wijze verzamelde grond een bemestingsadvies ge ven. Het afgelopen weekeinde zijn voor de tweede maal de Heilooër Kampioen schappen Badminton gehouden. De beslissing om ditmaal ook deelnemers van buiten Heiloo toe te laten is terecht geweest, gezien het hoge spelpeil dit weekeinde. De leden van 't Vennewa- ter Badminton zorgden voor een be langrijke inbreng, maar ook van vele andere verenigingen was grote belang stelling. In de A-groep bleven de titels alle bij inwoners van Heiloo: algemeen Hei looër Kampioen bij de heren werd Patrick Oudijk, speler bij H.H.W. en jeugdtrainer van 't Vennewater. Ray mond Berger behaalde met sterk spel een eervolle tweede plaats. De kampi oen van vorig jaar, Willem Hackenitz, moest in de halve finale wegens een blessure opgeven. Bij de dames prolongeerde Simone Hackenitz haar titel. In de finale versloeg zij Maureen Admiraal. De mooiste partij in dit weekeind was de finale herendubbel A, waarin Willem Hackenitz en Bas Keyser de gebroe ders Oudijk versloegen in een fantasti sche wedstrijd. Bij de damesdubbel bevestigden Maureen Admiraal en Simone Hackenitz hun suprematie door onbedreigd te winnen. Tweede werdén Marian Breijer en Judith de Lijster. De doorbraak van de jeugd werd zichtbaar bij het gemengd dubbel. Judith de Lijster en Mark Luursema, pas een seizoen bij de senioren van 't Vennewater, behaalden een knappe tweede plaats achter Maureen Admi raal en Willem Hackenitz. De jeugdgroep werd beheerst door René en Ingrid Kaandorp. Zij werden de Heilooër jeugdkampioenen. René versloeg bij de heren zijn eeuwige concurrent Thom Delleman, terwijl Ingrid in een spannende wedstrijd Anita v.d. Velde van Flash de baas bleef. Ook bij de dubbels kwam de naam Kaandorp weer voor: de herendubbel werd door René Kaandorp en Thom Delleman gewonnen van Mark Leu- sink en Frank v.d. Graaf. Ingrid Kaandorp won met Nelleke Corbett de damesdubbel in een mooie finalepartij van Lidy de Waard en Anita v.d. Velde. Bij het gemengd dubbel won René Kaandorp met Brigitte Sauer van Bram Genet en Ingrid Kaandorp. Bij de B-poule waren er veel inschrij vingen voor alle categorieën, zowel van binnen als buiten Heiloo. In deze groep slaagden ook enkele niet-Hei- looërs om een titel te behalen. De uitslagen waren: Heren enkel: 1 Harry Lumi 2. Ronald Koorn. Dames enkel: 1. Ellen de Wildt 2. Antoinette Bakker. Heren dubbel: 1. M* v. Raatshoven/R. Straatsma 2. M. van Gelder/M. v.d. Pas. Dames dubbel: 1. Marianne Bakker/Ellen de Wildt 2. Tanja de Wijs/Ellen Admiraal. Gemengd dub bel: i. Marianna Bakker/Ben Keyser 2. Lidewij Engel/Maarten Koenders. Heiloo kan terugzien op een spannend en sportief geslaagd weekeind dankzij de deelnemers, de organisatie en zeker niet in de laatste plaats dankzij de inzet van Loek Schoorl, Rabobank Heiloo, Kawasaki, Dommelschbier en Shell. „NIET ZEUREN! PIJN LIJDEN HEEFT OOK ROMANTISCHE KANT" Waar ik in mijn fantasiën wel eens van gedroomd heb om een elfsteden tocht te winnen, moest ik mezelf op de dag dat de tocht werd ver reden bekennen dat dat te hoog ge grepen was. Een elfstedentocht rijden leek mij een gebeuren dat je eens in je sport leven mee moet maken. Na weken van wel es nietes werd op donder dag 21 februari de 13de elfsteden- tocht verreden, waarin ik als toer rijder in de eerste groep om vijf over half zes de Frieslandhal verliet om te beginnen aan wat later voor mij een zeer geslaagd en hartverwar mend gebeuren was. Door een haag van mensen begaf ik me samen met nog 999 andere schaatsers(sters) naar het ijs om mijn scnaatsen onder te binden en mij in het stikdonker te begeven naar Sneek. Zo heerlijk en makkelijk had ik nog maar zelden gereden. Het ijs was spiegelglad en de scheuren die er toch wel in zaten, kon je ondanks de duisternis makkelijk over zien. Wat had ik mij onnodig druk ge maakt! Ik hield er rekening mee dat ik wel eens van het ijs zou ge haald kunnen worden vanwege de aanhoudende dooi en dat maakte mij zenuwachtig. Je concentrerend en toch proberend zo ontspannen mogelijk te rijden, kwam ik met een groepje van zo'n man of tien door dorpjes met ontstuimige en luid joe lende mensen massa's. Vooral als je je hand triomfantelijk mee liet zwaaien op de muziek van de plaat selijk blaaskapel waren deze voor ons "stugge,, Friezen niet te beroerd om een stem nog wat extra te ver heffen. In Sneek aangekomen wer den we voor het eerst geconfron teerd met wat de Friezen klunen noemen. Met haastige dribbel pasjes spoedde ik mij over diverse soorten tapijt. Voorzichtig begaf ik mij weer op het ijs om de eerste stempel te halen. Het werd langzaam lichter en in sloten lag het duistere stuk achter ons. Nu ging de tocht over de Friese meren richting Staveren. Met uitzondering van de route door het Gaasterland waren het uitgestrekte ijsvlaktes, waar ik mij een klein manneke voelde. Nog steeds ging de tocht voorspoe dig. Mijn rug begon nog wel eens te protesteren, dan zei ik zachtjes te gen mijzelf: ,,niet zeuren, pijn lij den heeft ook weer zijn roman tische kanten". Op kop van onze groep reed een zekere Kees. Ik vraag aan Kees of ik even kop over moet nemen. ,,Nee", antwoordde hij" dat is niet nodig, want we gaan door Balk. Dat is het dorp waar ik woon". In Balk is Kees een held en iedereen herkent hem. De eerste 75 km. had ik, en velen met mij, nog niets ge dronken. Terwijl de keel al aardig droog begon te worden en het lich aam maar vocht produceerde zag ik tot mijn grote vreugde een paar toeschouwers die afgeladen waren met thermosflessen, koffie manda rijnen, en warm water. Hoewel het helemaal niet voor ons bestemd was gaven ze mij en m'n opdat moment meerijdend schaatsmaatje volop van deze kostelijkheden. Door de vele pitoreske plaatsjes en de oogstrelende stadjes met hun uitzinnige bevolking kende ik nog geen vermoeidheid. Alle rijders waarmee ik op dat moment samen schaatste, genoten met volle teugen van de gekregen aanmoedigingen. Zo langzamerhand kregen we grip op wat achtergebleven wedstrijd rijders. Het zelfvertrouwen groeide als kool en met een stem vol „me delijden" zeiden we „haak aan, want dat rijdt lichter". Meestal hoorden je een zucht en je zag ze nooit meer terug. In Harlingen aan gekomen begon het klunen pas goed. Tientallen meters hebben we zo afgelegd door de Harlingse straten. Op eens voel ik bij mezelf wat meer pijn. Vooral onder in de rug word de pijn al heviger. Je gaat dan ook hier en daar inlichtingen inwinnen bij de mensen die aan de kant staan, hoeveel kilometers het nog is. Je krijgt een onzettende hoeveelheid antwoorden maar geen een is het zelfde. We kwamen met een man of vier in Franeker aan. We werden bij het klunen ingehaald door een ±12 man tellende groep, waarbij een drie tal Noord-Hollanders, die ik goed ken. We praatten veel met elkaar en dat bezorgde mij de nodige af leiding. Het ijs werd zwaarder en de gezichten van diverse rijders be gonnen vermoeidheidsverschijnse len te krijgen. Het praten wordt onduidelijker en het tempo raakte er uit. Vlak voor Bathlehiem pro beerde ik nog wat te eten. Met m'n wanten tussen mijn rechter oksels klemmend probeerde ik met mijn linkerhand wat voedsel uit mijn achterzak te halen. Het lukte niet mijn wanten vallen en ik moet lossen uit de groepen. Alleen ploeter ik ver der tot aan Dokkum. De schreeuwen de menigte hield mij op de been. Daar was hij dan ,,de inzinking". Het moest er toch een keer van ko men. je voelt je armoedig en op sommige momenten wordt het ver velend. Je dacht niet aan stoppen, o nee, geen spraken van! Ik stempel in Dokkum en troostte mij met de gedachten dat ik nog „maar" 23 km. moest rijden. Op een bepaald moment raakte ik het armoedige gevoel kwijt. Iemand haalde mij in en ik herkende hem. Het is een Egmonder. Een prima atleet die als een tank door jakkert. Ik pik bij hem aan en samen rijden we naar de Finish. Mijn lichaam was stijf en doet pijn. Maar wat was ik blij dat ik om half 3 onder het Finish doek doorreed en bij de stempelpost mijn laatste stempel haalde. Arie Zoon. ZONDAG 17 MAART BEATNIKS EN SPEN Dat Groningen momenteel de kweek school van nieuw talent genoemd wordt, is niet onterecht. Er is in die stad duidelijk een nieuwe aanpak onder de popmusici te signaleren. Eind 70er en begin 80er jaren zijn zowat alle mogelijke experimenten met pop muziek uitgevoerd. Er zijn nu een aantal mensen wijzer geworden en deze hebben de bands Beatniks en' Spen geformeerd. Hun muziek is het best als volgt te omschrijven: "Muziek zonder kapsones". Gewoon verfrissen de popmuziek met mooie melodieuze lijnen. Spen is net zo'n band, alleen iets later ontstaan. Spen heeft echter iets voor op de Beatniks en wel een mooie zangeres met idem stem. Spen heeft een ideale bezetting om het tot een grote band te brengenenfin er zijn nu genoeg ophemelende woorden gebruikt. Zondag is het publiek aan de beurt te oordelen. Aanvang 15.00 uur. Entree f. 7,/f. 5,-. Met nu 3 dames/meisjes voetbal elftallen heeft HSV besloten voor het. komende seizoen een officiële da mesvoetbaltrainer aan te stellen." Zij heeft hiervoor met de heer Van den Busken een kontrakt afgesloten. Het beoogde doel voor deze aan-" stelling is, dat het HSV-damesvoet? bal een aansluiting zal gaan krij* gen met het gemiddelde Nederland^ se spelniveau. Naast technische trai- nerskapaciteiten is ook gelet op al gemene begeleidings ervaringen., I.v.m. het bovenstaande stelt HSV een ieder die interesse heeft in deze ontwikkeling en hieraan ook aktief wil deelnemen, in de gelegen-; heid eens te komen ptaten. Bel dan even Harry Broers (tel. 330008); voor nadere inlichtingen. Monster uitslag De 5-2 overwinning in de uitwed strijd van het eerste tegen KGB; maakt het verloop van de kompe-" titie steeds interessanter, temeer daar Volendam een steek liet vallen. Met nog 3 thuis- en 4 uitwedstrijden^ waaronder de inhaalwedstrijd van komende zondag tegen Zouaven^ kan d e HSV-aanhang de komende^ weken met spanning tegemoet zient In dat programma zit o.a. de uit; wedstrijd tegen Limmen en thuis tegen Volendam, resp. de nummers 1 en 2 van de huidige ranglijst. i Kji Junioren kon tra vaders Een uitdaging van HSV junioren 14 t/m 18 jaar aan hun vaders heeft geresulteerd in een zaalvoetbal^ wedstrijd. Wilt u dat zien, lee&; dan de sportagenda. Flashing heiloo. Zaterdag 16 maart: thuiswedstrijden in sporthal het Vennewater tussen' 17.00-21.00 uur. Zondag 17 maart: groot Flashing-basketbaltoernooi in sporthal Het Vennewater* tussen 10.00-19.00 uur. HSV voetbal Programma zondag 17 maart: 10.00 uur KFC 2 - HSV 2, 14.30 uur Zouaven l-~ HSV 1, 19.00 uur (in de sporthal Het Vennewater) Junioren - Vaders. HSV tennis. Zaterdag 16 maart: afhalen spelerskaarten t.v. HSV, alsmede KNLTB-spelers- pasjes en -toernooipasjes tussen 15.00-17.00 uur in de kantine aan de Bayershoffweg. S.v.p. twee pasfoto's meenemen. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 18 maart: dia-avond o.l.v. Siem Jordens met dia's van de Sinterklaas avond en de avond van het maken van kerststukjes. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis, entree ƒ2,50. Inlichtingen: 332136 of 331097. Activiteiten beiden bonden voor ouderen Woensdag 20 maart: sjoelen. Woensdag 27 maart dansen. Woensdag 3 april: Paasdrive Woensdag 10 april: dansen. Donderdag 18 april: sjoelen: woensdag 24 april: dansen. Nederlandse Christen Vrouwenbond Dinsdag 19 maart: excursie naar de P.E.N. in Alkmaar, van 9.30 - 11.30 uur. Vertrek 8.45 uur vanaf de Geref. Kerk. Inl. mw. T. Langeveld, 330243. ANIB: bond van gehandicapten en arbeidsongeschikten Maandagen 18 maart en 1 april: soos in 't Trefpunt, Westerweg 294. Aanvang 13.30 uur. Inl.: fam. Bellekom, Kennemerstr.weg 324, tel. 333797. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo. Donderdag 14 maart, ochtendbijeenkomst in het Open Huis, aanvang 10.00 uur. Iemand van de Alkmaarse Rijkspolitie komt praten over hulpverlening aan slachtoffers van misdrijven. Nivon: een andere kijk op de Sovjet Unie Zaterdag 16 maart: de bekende journalist Marius Hofhuis met films en Joop Sterk met dia's vertellen over Rusland. Voor leden en niet-leden. Plaats: opeö Huis, aanvang 20.00 uur. Inl.: Het Veld 12, tel. 333127. Ruilbeurs voor postzegelsverzamelaars Maandag 8 april: afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Postzegelverzamelaars houdt haar internationale ruilbeurs in scholengemeenschap Noord-Kennemer- land, Robonsbosweg te Alkmaar. Geopend van 10 uur - 17 uur. Entree l,tj kinderen 0,50. WUkvereniging Plan Oost Vrijdag 15 maart bridge-avond in 't Oosthonk, aanvang 20 uur. Entree: leden 2,-, niet-leden 3,-. Opgeven donderdagavond tussen 19.00-21.00 uur: fam. Van Gans, tel. 332119. Zondag 17 maart: superman/supervrouw: een wedstrijd m gymnastiekspet- letje tussen kinderen van de 3e/4e klas en die van de 5e/6e klas. Opgeven p.p. of in een groepje van vijf. Kosten: 1,-- p.p. Plaats: gymnastiekzaal aan de Burenweg. Aanvang 13.00 uur. Zondag 24 maart: volleybaltoernooi in de gymnastiekzaal aan de Burenweg, aanvang 12.00 uur. Men kan zich per team of individueel opgeven via tel: 337947i. Kosten I,-- p.p. Opgeven kan t/m 21 maart. Federatieve Vrouwenraad Heiloo Woensdag 20 maart: avond over drugs en verslaving in de zaal van de Geref; Kerk, aan de Noordergeeststraat. Leden van alle aangesloten verenigingen zijn welkom. Spreker is de heer Boogert, docent aan de politie-academie in Amsterdam. Toegang gratis. Katholiek Vrouwengilde Sint Monica Woensdag 13 maart voordracht/uitvoering door de heer Bommer over/met zelfgemaakte muziekinstrumenten in 't Trefpunt aan de Westerweg. Aanvang 20 uur. Vogel- en rommelmarkt Zaterdag 16 maart: kanarievereniging Alkmaar houdt een grote vogel- en rom melmarkt van 10-15 uur, Bleekerslaan 18, Alkmaar. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Maandag 18 maart dia-voorstelling over Israel, aanvang 10 uur in 't Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 8