Salon Kroon brengt nieuwe uaarverzorgingsprodukten "Ik wil nu eens op m'n gemak kennis maken met alle nieuwe Opel-modellen, inclusief de 'Auto van het Jaar'. Kan dat bij u?" 1>. KAMPIOEN Verenigingsnteuws KM I ■L» £venementenagenda Vereniging* agenda m t Wat gebeurde er eigenlijk in Heiloo tussen 1940-1945? -theek Bibli- Bij HAB-opel staan ze altijd voor u klaar. WÊÊËÊbt UITKIJKPOST 1 MEI 1985 Na de bevrijding op 5 mei 1945, merk te men al gauw wat men o.a. ook ge mist had:'De heldere bron van onaf hankelijke informatie. In de oorlog werd de>door de bezetters afgekne pen en ge maliseerd in een modderige stroom van leugens en bedrog. Na 1945 kwamen de verhalen los. En hiermee kregen we de werkelijke in formatie over hoe, waar en wanneer alles precies plaats had gevonden, en dikwijls ook, hoe men dit alles per soonlijk had beleefd. Nu, 40 jaar la ter, is men er nog steeds niet over uitgeschreven. Een groot gedeelte van deze informa tie over oorlog en bevrijding, vindt men in een voor zichzelf sprekende goed gedokumenteerde materialen-, boeken-, grammofoonplaten- enz.- presentatie en platententoonstelling in de bibliotheek. Verhalen over allerlei steden, dorpen, landen, ja zelfs werelddelen. Maar hoe verliep de oorlog eigenlijk hier, in ons eigen dorp Heiloo? Daar hoorde of las je niets over. We zijn op onderzoek uitgegaan en dit is een ver haal, ongetwijfeld één van de velen, welke ook over oorlogsgebeurtenissen in Heiloo geschreven hadden kunnen worden: Nooit heeft hij, Gerrit, erover ge praat. Och waarom zou hij? Bepaald gezocht had hij het ook niet. Er zijn, zeker in een oorlog, dingen die ge woon op je weg komen, nou die doe je dan. Hij had een drukkerij, hier in Heiloo. Drukte al het voorkomende druk werk, ook voor de gemeente. Het was in de zomer van 1940, toen ds. Bloemhoff zijn drukkerij bin nenstapte, een bundel papieren uit zijn zak haalde, en vroeg of hij hier van 500 uitgaven kon drukken. Het moest een klein boekje worden. "Ik heb Engeland gezien": de terugtrek king van de Engelsen uit Duinkerken en de reactie daarop in Engeland. Het bundeltje papieren doorbladerend, begreep Gerrit onmiddellijk dat dit illegaal drukwerk werd. Hij zei gelijk ja. "Waarom weet ik eigenlijk niet. Ik voelde me bepaald geen geroepene, maar deed gewoon m'n werk. Ik maakte drukwerk, gaf wekelijks een advertentieblad met dorpsberichten uit, waarbij ik altijd probeerde ieder een z'n woordje te laten doen, zonder m'n eigen standpunt daarover. Had ik wel, maar dat deed er niet toe. Want begrijp me goed, ik ben drukker van m'n vak. En van politiek hield ik al helemaal niet, die hield ik uit de krant, die zocht ik niet op. Met een oorlog is het wat anders. Zo'n oorlog zoekt jou op. En kijk, als je dan drukker bent en ze komen je wat vragen, dan kun je daar niet meer omheen." Dus zocht Gerrit op z'n zolder de ou de letterbak, met de niet meer in ge- bruikzijnde broodletters, op en maak te de 500 kleine boekjes. Deze werden door hem op de fiets naar Bergen ver voerd en op het opgegeven adres afge leverd. Als drukker kende Gerrit van zelfsprekend de kracht en de zwakte van een lettertype. Hij begreep dat bij ?en eventuele huiszoeking de voor het boekje gebruikte broodletters hem zou kunnen verraden. Vandaar dat de letterbak met de letters in een kist wer den opgeborgen en begraven in de tuin. Achterin, ver voorbij de funda menten van buurman's aangrenzend schuurtje. De vele volgende keren, dat de letters gebruikt zouden gaan worden, werden ze weer opgegraven en na gebruik weer veilig weggegraven. Een paar maanden bleef het rustig. Toen kwam Martin Zonderhuis vra gen of hij maandelijks een illegaal blad, ten behoeve van onderduikers, "De Onderduiker" geheten, wilde drukken. Dat was eind 1940. Gerrit kende Zonderhuis oppervlakkig, maar wist dat deze voor niets en niemand bang was en toen hij later hoorde, dat Zonderhuis één van. de voormannen van het eerste uur uit het verzet in Hei loo was, verwonderde dit hem totaal niet. Vanaf die tijd drukte Gerrit maandelijks "De Onderduiker". Ondertussen was de toen zittende bur gemeester Bos door de bezetters ver vangen voor een beter in het gareel lo pende: N.S.B.-burgemeester Swaalf. Toen de strop om ons land door de be zetters vaster werd aangehaald, moesten voor het gemeentehuis veror deningen gedrukt worden. Natuurlijk deed Gerrit dat, hij had zich geen be tere vlag voor zijn illegale lading kun nen bedenken. Ook heeft Gerrit nog eens 5000 exem plaren voor het landelijke onder grondse blad Trouw gedrukt. In Haarlem was de zaak verraden en moesten ze plotseling een ander heen komen zoeken. Via een zekere familie Homburg, die hier in 't dorp woonde, kwamen ze bij Gerrit terecht zoals hij zelf vertelde: Drie keurig geklede he ren: "Of hij wel eens wat illegaal drukte". Gerrit hield zich met Noord hollandse koppigheid van de domme, totdat de mannen ten einde raad maar vroegen: "Of hij de fam. Homburg, hier in Heiloo, kende." Met z'n drieën gingen ze erheen. Mevrouw Homburg deed open, zag het drietal op haar stoep staan, reageerde prompt met: "Gerrit het is in orde". Die nacht werd Trouw in Heiloo ge drukt en de volgende ochtend door Gerrit eigenhandig afgeleverd in 't Heilooër bos aan weer twee andere, even net en zorgvuldig geklede, heren onder het wachtwoord: "Wat is de weg naar het station?" In oktober '44 viel de elektriciteit weg. Voor diegenen, die tot dusverre clan destien naar de radio hadden ge luisterd, viel dus ook deze bron van informatie af. Vanaf die tijd zorgde Gerrit voor een dagelijks bulletin. Ie dere dag reed Gerrit vroeg in de och tend naar Egmond-Binnen. Eerst haalde hij de kopij op bij politieman De Boer, evenals 2 flessen melk. Later ging hij zelf naar het kleine zo merhuisje, vlak bij de boerderij waar in nu "De Boerenwagen" gevestigd is. Daarin huisde in die barre winter van '44-'45 Gerrit Blokker, een onderdui ker uit Heiloo. Blokker had via de ille galiteit een ontvangst-apparaat. Hij verzorgde voor de regio al het nieuws en ving ook berichten op voor de ille galiteit, welke verpakt werden in klei ne verhaaltjes, 's Morgens tussen 8 en 9 uur haalde Gerrit toen de kopij bij Blokker op, die ook weer zorgde voor de twee Hessen melk. Een mens moet toch zeker een excuus hebben om iede re dag, sneeuw, gladheid en anti-plof fietsbanden ten spijt, op zo'n afgele gen plek gezien te worden. Om 12 uur was het nieuwsbulletin, waarin eveneens het maandblaadje "De Onderduiker" was opgenomen, klaar om te verschijnen onder de naam "Nieuwsbode". Soms werden zijn drie medewerkers, de heren van Bercum, Stuifbergen en Bosma, zoals alle mannen in die winter van '44-'45, door de bezetters van de straat opge pakt om in Duitsland te werk gesteld te worden. Gerrit ging dan naar 't Ge meentehuis om burgemeester Swaalf te vertellen, dat hij helaas niet meer voor de gemeente kon drukken. Z'n zetters moesten naar Duitsland. "Ja wel burgemeester, op straat aange houden". De andere keer waren ze "uit huis gehaald". Burgemeester bel de even met z'n vrienden in Alkmaar en het illegale werk kon weer worden voortgezet. Het nieuwsbulletin werd door koe riersters om 12 uur opgehaald, en op de fiets gebracht naar adressen in de Egmonden, Bergen, Sjchoorl, War- menhuizen, Langedijk en Heerhugo- waard. En dan ging het ter plaatse van hand tot hand, of gingen de berichten van mond tot mond. Alle betrokkenen hebben het er levend afgebracht. Ge lukkig. Alleen helaas. Martin Zon derhuis niet. Martin Zonderhuis, de onverschrokkene, werd in de nacht van 1 op 2 september in 1944 in zijn ei gen huis in bijzijn van z'n vrouw door 2 n.s.b.-ers en drie duitsers doodge schoten. Dit alles en nog veel meer, speelde zich veertig jaar geleden af in ons dorp en onze regio. De bibliotheek heeft als doelstelling zorg te dragen voor genuanceerde en steeds weer actuele informatie. Die in formatie wordt haar kant en klaar van alle kanten toegezonden. De ge woonste en meest onschuldige zaak van de wereld. Niemand die daarbij aan een pistool denkt. Dit zijn danook de verworvenheden van een vrij en de mocratisch land. We meenden daarom dat, na 40 jaar, dit verhaal van Gerrit Keppel, drukker van beroep en uitgever van de Uitkijk post, wel eens boven tafel mocht komen. Mensen die in dergelijke bange en bo ze tijden toch voor actuele onafhanke lijke informatie blijven zorgen -met het risico wel het pistool op de borst gezet te krijgen - verdienen met recht ons ere-saluut. De oude letterbak met de broodletters plus uitgaven van de illegale Nieuws bode zijn te zien op de tentoonstelling in de bibliotheek. CARLA VAN DE BIBLIOTHEEK Bij een groot aantal vrouwen is er sprake van een zich wijzigend levens patroon. Zij zijn in vele opzichten aktiever dan vroeger. Aktief, omdat zij een baan hebben, aan sport doen. Het zijn ook de vrouwen die zeer bewust aandacht aan hun uiter lijk geven. Als het daarbij om huidver zorging gaat, is een uitgebreid scala aan middelen voorhanden. Voor het haar is er sinds kort ook duidelijk sprake van ontwikkelingen die op deze trend ingaan. De neven verschijnselen van het veranderde patroon hebben namelijk ook hun in vloed op de conditie van het haar, omdat uw haar zoals uw huid voeding nodig heeft. Droog, gevoelig en beschadigd haar Het verschijnsel van droog, gevoelig en beschadigd haar, waar vele vrou wen mee te maken hebben, wordt o.a. veroorzaakt door: - Toegenomen wasfrekwentie. - Vaker borstelen en föhnen. - Permanent en keurbehandelingen. - Invloeden van buitenaf, lucht vervuiling, airconditioning, etc. Droog haar is moelijk in model te brengen. Het kapsel blijft niet zit ten en het haar is vaak beschadigd en poreus. De conditie van het haar is goed ver gelijkbaar met die van de huid en behoeft daarom eveneens een aan gepaste behandeling en verzorging. Wetenschap en schoonheid Voor de Parijs laboratoria 'van L'Oréal is de schoonheid van de vrouw een bron van inspiratie. De voortdurende inspanningen op we tenschappelijk gebied hebben ge leid tot een serie produkten: Kerastase Nutritive: Omdat uw haar zoals uw huid' voeding nodig heeft. De produkten: Shampoos, verzor gers en schuimverstevigers. Afhankelijk van de individuele "droog" haar diagnose heeft de Kerastase kapper een pasklare oplossing voor iedereen die daarmee te kampen heeft. Vraag hem om een juiste diagnose te stellen, waardoor aan het haar de nodige voeding en verzorging gegeven wordt. Kerasta se produkten worden door de kapper in de salon toegepast, maar even eens verkocht om de behandeling thuis voort te zetten. Enkele produkten zijn: Bain Satin voor droog en bescha digd haar. Bain Vitalisant voor zeer droog, sterk beschadigd haar en droge hoofdhuid. Lait Vital Protéiné voor regelmatige verzorging van droog en gevoelig haar. MasQue Capillaire, intensieve ver zorging van uitgedroogd en bescha digd haar. Crème Spéciale Pointes Seches, speciaal voor het behandelen van droge en beschadigde haarpunten. Onder de genoemde èn nog andere produkten van het Kerastase Nutri- tive-assortiment kunt u zich laten informeren bij Salon Kroon aan de Stationsweg. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO Voor een klein, maar zeer geïnteres seerd gezelschap hield mevrouw M. G. C. Zaal-Haeck, voormalig landelijk presidente, op 24 april j.l. in het Open Huis een lezing over the Associated Country Women of the World and Homemakers. Deze or ganisatie, kortweg AC WW ge noemd, heeft 8 millioen leden, verspreid over 304 aangesloten ver enigingen in 74 landen en heeft als doel het welzijn en het onderling begrip te bevorderen van vrouwen over de gehele wereld en een spreek buis te zijn op internationaal gebied. De leden van aangesloten verenigin gen betalen per jaar (vrijwillig) het z.g. vriendschapskwartje. Dit geld wordt gebruikt om het ACWW werk te kunnen uitbreiden, om ver bindingen te leggen tussen verschil lende landen en vertegenwoor digers te kunnen zenden naar ver gaderingen van de Verenigde Na ties, waar de ACWW in verschil lende commissies een adviserende stem heeft. Mevrouw Zaal heeft drie maal een wereldconferentie mogen bijwonen en wist boeiend te vertel len over de ontvangst in de diverse landen van zo'n 1200 afgevaardig den en de voorstellen en de proble men daar omheen die in de verga dering aan de orde komen. De projekten waarmee men zich be zighoudt zijn o.a. het verstrekken en leren bedienen van naaimachines bomen voor morgen en het water- putten-projekt. Wat dit laatste pro4 jekt betreft kon de presidente, mevr. D. Zuijdgeest-Winkler, inhaken met de mededeling dat er in het komende seizoen een hele maand is gepland om te wijden aan "water om te le ven". Zij bedankte mevrouw Zaal voor de informatie die de aanwezi gen hadden gekregen en wees er nog eens op hoe belangrijk het is dat vrouwen internationaal gehoord worden. DRAGONDERS IN HUIZE "DE LOET" Woensdagavond, 24 april, hebben de bewoners van huize De Loet en omlig gende huisjes kunnen genieten van fragmenten van de operette "Les Dra gons de Villars". De Heilooër Operette Vereniging heeft hiermede de ouderen in het verzorgingshuis 'n onvergete lijke avond bezorgd. De eetzaal was tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstellenden. Ondanks de handicap, dat huize De Loet niet over een toneel beschikt en men moest improviseren met enige decors en een piano, werd er met zo'n enthousiasme en grote inzet gespeeld, dat dit aan het geheel geen afbreuk deed. Integendeel, door de prachtige costuums, de mooi geschoolde stem men van de solisten en het koor, kwam de opvoering zo sprankelend over, dat men vergat, dat men maar in de eetzaal zat. Regisseuse Greet van Halm komt een extra woord van lof toe, voor de algehele organisatie. Maar laten wij ook Gerard Houtkoper niet vergeten. Daar stond een martiale sergeant en wat een geluid. Ook Anne Wirix als geitenhoedster, Els v.d. Heuvel als vrouw van de pachter Thibaut vertolkt door Frits Hogerheide en Roel Woud stra als knecht Tijl verdienen alle eer. Eén van de indrukwekkendste hoogte punten was wel de scene met de vluchtelingen in hun gebed. Namens de aanwezigen vertolkte me vrouw W.J.H. van Weelden, als voor zitter van de bewonerscommissie, de gevoelens en dankbaarheid van de bewoners. "Zo hoog als vanavond, zijn de bomen in de Loet nog nooit gegroeid. En dan doel ik niet alleen op uw decors, maar ook op uw prestaties. Wij ouderen," aldus mevrouw Van Weelden,"komen er niet zo makkelijk meer aan toe om 's avonds naar een schouwburg te gaan. Wat een briljant idee, om dan maar met uw gezelschap naar de ouderen toe te gaan. Wij hebben echt genoten HAB.-Opel, Pastoor van Muyenweg 9, Heiloo. Telefoon: 072-3332 21. Tegenover N S. station Keihard trainen en vechten voor iedere overwinning: dat is het recept waarmee het meisjes BI team van volleybalvereniging Effect het kampi oenschap binnen haalde. Op de foto staand v.l.n.r. trainster Jouke Boerhave, Alideke NijdamYvonne MulderEllen Luikinga en Irene Hoetjes. Gehurkt v.l.n.r. Brigitte Apeldoorn, Inge van Soest en Mar jon Schaap. DE VRIJWILLIGE WELFARE VAN HET NED. RODE KRUIS H$t welfare werk houdt zich bezig met bejaarden in tehuizen, zelf standige bejaarden, zieken en gehan dicapten, kortom die mensen die behoeften hebben aan contact. De welfare-vrijwilligster houdt zich met deze "deelneemsters en een enkele deelnemer" bezig in de vorm van hulp bij handwerken, knutselen of schilde ren. Dit alles in zoverre de mensen het zelf kunnen en willen. In huize De Loet, huize Overkerck, het Trefpunt en het Rode Kïuisgebouw aan de Kënnemerstraatweg 384 komen de vrijwilligsters wekelijks samen met onze deelneemsters. Ook worden er enkele dames en heren thuis bezocht. In totaal zijn er 90 deelneemsters/deel nemers. Met Kerstmis en Pasen proberen wij er een extra gezellige middag van te maken. In Heiloo zijn 21 vrijwilligsters het woord zegt het al, die dit werk vrijwillig en onbetaald verrichten, na dat zij een cursus hebben gevolgd. Behalve het werken met de deelneem sters/deelnemers houden zij zich ook bezig met de verkoop van de artikelen die gemaakt zijn. Deze verkoop is twee keer per jaar in één van de tehuizen en ook wel in winkelcentrum 't Loo. Van de opbrengst kunnen wij weer nieuw materiaal aanschaffen. In aansluiting hierop willen wij u graag wijzen, dat wij iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur aan de Kennemer- straatweg 384 onze handwerken ver kopen, waar u dan met eigen ogen kunt zien wat er bij de welfare gepresteerd wordt. HET NIVON EN HET WERK VOOR/ MET KINDEREN Sinds jaren organiseerd het Ni- von werken met kinderen. Men wil in september weer starten met kinderen in de leeftijdsgroep van 7 tot en met 12 jaar. Heeft men kin deren in deze leeftijd en willen zij kreatief bezig zijn onder deskundige leiding, dan kunnen zij zich nu reeds opgeven bij Annemarie Edam, tel. 332504 of Riet Buis, tel. 330913. De kinderen komen bijeen op woens dag-middagen van 2 tot 4 uur. De kosten zijn 2,- per kind, inclusief materiaal. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Op uitnodiging van de heer Si- bilo bezochten 2 groepjes van 7 dames op twee verschillende avon den zijn apotheek. Twee assis tenten demonstreerden de gang van zaken vanaf het in ontvangst nemen van het recpet tot het afgeven van het medicijn. Ieder recept wordt in het geheel door 4 personen gecon troleerd, zodat fouten vrijwel uit gesloten zijn. De medewerksters lieten ons zien hoe tubes met zalf worden gevuld en hoe het vullen bij capsules gaat. Allemaal even hygië nisch en eenvoudig. Ook mochten wij een kijkje nemen in het kamertje waar een steriele ruimte kan worden gecreëerd. Hier maakt men genees middelen klaar, die steriel dienen te blijven, zoals oogdruppels. Er werd een pauze ingelast, waarin ons een kopje koffie werd aangebo den. Meteen brandden de vragen los. De heer Sibilo werd niet moe de ze te beantwoorden. NEDERLANDSE CHRISTEN VROUWENBOND Dinsdag 23 april hield de NCVB haar maandelijkse bijeenkomst. Na opening en meditatie door de presidente mw. Blijleven, had de ze nog diverse mededelingen, o.a. dat de in mei te houden jaarverga dering niet op de 28 maar op donderdag 30 mei gehouden zal wor den. Voor de excursie naar een cac- tuskas en weefatelier in Schoorl- dam op 21 mei kunnen leden zich- nog opgeven bij mevr. Brandsma, tel. 330129. In de pauze werden lucifersdoosjes met het NCVB-embleem verkocht, t.b.v. het projekt "NCVB voor vrou wen in Haïti". Dit bracht 43,- op. De spreker voor deze avond was Ds. Th. A. Fafié uit Haarlem met als onderwerp "De godsdienstleraar en zijn werk". Ds. Fafie is als schoolpastor en godsdienstleraar verbonden aan een Prot. Chr. Middelbare school in Haarlem. Spreker tracht zijn leerlingen bij te brengen dat de godsdienst heeft te maken met de wereld waarin ze le ven, de normen en de ethiek, en ze te laten voelen: "er is meer dan jij" en "elke dag is een wonder". Hij pleitte voor meer full-time banen in het godsdienstonderwijs zodat de betrokkenheid met de leerlingen, door het meedoen aan allerlei din gen, groter kan worden. Na de pauze werd met de aanwe zige dames een godsdienstles ge houden over "Wie is Jezus". KATHOLIEK VROUWENGILDE Op de laatste avond van dit seizoen kwam bij het Katholiek Vrouwengil de de tingieter met zijn vrouw op bezoek. De heer Roessingh vertelde over het winnen van tin en waar het vandaan komt. Hij liet ons allerlei van tin gemaakte voorwerpen zien van vroeger en vertelde de geschie denis daarvan op zijn eigen humo ristische wijze. Na de pauze liet rhevrouw Roessingh zien hoe hij, met zijn familie de voorwerpen van tin maakt. Het is een familiebedrijf je, waarvan er nog maar vijf in Ne derland zijn en die voor het nage slacht behouden moeten blijven, vindt de heer Roessingh. REGIONAAL OVERLEGORGAAN ZWAKZINNIGENZORG NOORD-KENNEMERLAND Het Regionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg Noord-Kennemerland is een overlegorgaan van alle voor zieningen en instanties in de regio Alkmaar, die zich met de zorg voor geestelijk gehandicapten bezig hou den. Door onderling overleg en het signaleren en oplossen van proble men in de zorg probeert het R.O.Z. de zwakzinnigenzorg in de regio te optimaliseren. Het R.O.Z. Noord-Kennemerland zoekt een enthousiaste vrijwillig(st)er die voor 8 uur in de week het se- kretariaat wil gaan voeren. De sekre- taris van het R.O.Z. nodigt alle leden voor de vergaderingen uit en maakt hiervan de notulen. Voorts voert de sekretaris de schriftelijke korres- pondentie en denkt ook beleidsmatig mee met betrekking tot de zwakzinni genzorg. Reis- en telefoonkosten worden vergoed. Diegenen die geïn teresseerd en gemotiveerd zijn, kun nen kontakt opnemen voor meer in formatie bij de voorzitter van het ROZ de heer H. Hardeman, tel. 072-330102 of bij de huidige sekreta ris, mevr. E. van Dijck, tel. 072- 15643.4. Zonder ook maar één wedstrijd te verliezen, zowel op het veld als in de zaal, werd het welpen A handbalteam van Foresters kampioen. Op de foto achterste rij v.l.n.r. Merel, Annechiene, Maaike, leidster mevrouw De Vries, Petra en Edwin. Voorste rij v.l.n.r. Judith, Edith, Loes, Hamish, Jiske, Elisa en Munira. iili .Bi Voor het eerst in zestien jaar was er een kampioensteam bij zaalvoetbal vereniging DOK. Op de foto staand v.l.n.r. coach Jan Oosterling, Erwin Laan, Ron Agasi, Guus op de Weegh, Frank Bruin en lijnrechter Dick Oosterling. Gehurkt v.l.n.r. Dick Norder, Ron Nanne, Hans v.d. Weerd en Mark van Amstel. Op de foto ontbreken Dick de Moor en Jan Pas ma. Caravannen zonder zorgen Op de zaterdagen 4, 11 en 18 mei houdt Veilig Verkeer Nederland in Alkmaar een caravancontrole. Men moet tel. een afspraak maken: 072-113898. Poppentheater Diabolo. Voorstellingen op de woensdagen 15 en 29 mei en 12 en 26 juni, aanvang 15.00 uur, in de Zevensprong. Kaarten bespreken: tel. 072-330555 of 02260-5073, (na 17.00 uur). Entree 2,50. Open avond alleenstaande ouders. Woensdag 8 mei: open avond voor alleenstaande ouders bij het Fiom-bureau, Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Thema: 'Stiefouderadoptie, naamsverande ring, etc.' Voor inlichtingen: 072-118812. aanvang 20.00 uur. Entree voor Wijkvereniging Plan Oost. Vrijdag 3 mei: klaverjassen in 't Oosthonk. leden 2.00 en voor niet-leden 3.00. COG disco/soos. AA Vrijdag 3 mei: maandelijkse disco/soos van het COG/NVIH, aanvang 21.00 uur in het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwsloot te Alkmaar. Toegang leden gratis, niet leden betalen 3.50. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo. Dinsdag 7 mei: slotbijeenkomst in de Geref. kerk aan de Noordergeeststraat met een show van Westfriese klederdrachten door medewerkers van het museum Grietje Tump. Aanvag 20.00 uur. Introducé's betalen 2.50 entree. Dinsdag 14 mei: voorjaarsreisje: huifkartocht in Kootwijk, bezoek aan azijn en mosterdfabriek in Doesburg en diner in Renswoude. Vertrek 8.00 uur vanaf de brandweerkazerne. Opgeven: 332411, 331821 of 335642. Kleurenpracht. Dinsdag 7 mei: kontaktbijeenkomst in de zaal van de duivenvereniging, achter sporthal Het Vennewater, aanvang 20.00 uur. De heer Van Dam vertoond een film over het dieren- wel en wee in de polder. Flora en fauna in de Zaanstreek. Woensdag 8 mei: Renée Heijnis van de stichting Vogelonderzoek Zaanstreek spreekt voor het Nivon in het Open Huis over de flora en fauna in de Zaanstreek. Aanvang 20.00 uur. Entree leden en kinderen 1.00, met- leden 2.00. In aansluiting op deze avond is er op zondag 9 juni een excursie naar de Twiskerpolder. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo. Maandag 6 mei: lezing door drs. Hornstra over 'Dromen en slapen in het Upen Huis, aanvang 20.00 uur, entree 2.50. Maandag 20 mei: puzzeltocht of sjoelen. Bij goed weer puzzeltocht in de omge ving van 't Loo, bij slecht weer sjoelen. Aanvang 20.00 uur: in het Open Huis, kosten voor deelname 2.50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4