NAMffcA Heiloo exposeert op 10, 11 en 12 mei Oud papier acties in Heiioe Serviezen van AtotZ Zondag a.s. Moederdag! simon peek juuuelier Geen Uitkijkpost ontvangen? %)it Porteletjn Jhtujö Gedrieën op de Modehuis Unique showt in Schagen Italiaanse toer Albert Heijn: super moderne supermarkt Origami-demonstratie bij Boekhandel Deutekom STAP DINSDAG BINNEN IN ONS POLITIEK CAFE! KABELTELEVISIE IN HEIL00 u BENT WELKOM! De Aalsmeerse Bloemenhal Dinsdag 14 mei - 20.00 uur. "d'Oud Inn" - Heerenweg 142. Inleidingen en discussie over: Spr.: Ing. H. D. Jacobs, Dir. Kabel-tv Amsterdam. Wat is en doet de JOVD en haar relatie tot de VVD Spr.: Michiel Wigman, Vice-voorzitter JOVD. 50e JAARGANG NO. 18 - 8 MEI 1985 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Arzberg en Zwiesel... elegante combinaties van porselein- en glasserviezen. Het afgebeelde servies White Sky en Prestige is een van de vele combinatie mogelijkheden. Laat u vakkundig adviseren bij: Heiloo 072-335730 stationsweg 85a Bel 's donderdags: 072-330175 Afgelopen zaterdag werd het zwem- seizoen '85 in 't Baafje geopend. Dit jaar zijn er allerlei verfraaiingen en verbeteringen aangebracht om het bezoek aan het openlucht zwem bad nog aangenamer te maken. Het grotedrijvende speeltuig op de fo to is er een voorbeeld van. De jeug dige bezoekersdie zaterdag het nog altijd te koude weer voor de tijd van het jaar trotseerdenmaakten er di rect gebruik van. De grootste vaste lezerskring Moederdag-aanbieding Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Heerenweg 211 hoek Stationsplein. ZATERDAG 11 MEI SUPERUITVERKOOP Drie ondernemers aan de Westerweg Bambi kleuterspeciaalzaak, rijwielhan del Bosman en aannemingsbedrijf Klaas se houden op zaterdag 11 mei een superuitverkoop. Het bijzondere van deze uitverkoop is dat de aktie precies één dag duurt.Op marktkramen zult u een bonte verzame ling artikelen vinden, welke alléén op deze dag voor weggeefprijzen worden aangeboden. De bedoeling van de ondernemers is wat ruimte te maken in hun magazijnen. Ruimte welke nu ingenomen wordt door winkeldochters" en blijvertjes". Com plete keukens, keukenonderdelen, ge bruikte fietsen, fietsaccesoires, kinder en kleuterkleding, babyartikelen, wan delwagentjes, te veel om op te noemen, zullen op deze dag voor ,,te gekke prijzen" zeker een koper vinden. De advertentie in dit blad laat er geen twijfel over bestaan: weg is weg, op is op en wie het eerst komt, het eerst maalt. Er wordt niets voor u gereserveerd en 's avonds om 5 uur gaan de prijzen weer omhoog naar hun werkelijke waarde. Kortom: een unieke aktie welke uw aandacht ten volle waard is. U Mams, hoe zou ik jou ooit kunnen vergeten, hoeft dus niet. Daar hebben ze bij de AALSMEERSE BLOEMENHAL al rekening mee gehouden!! Een grandioos assortiment BLOEIENDE PLANTEN, GROENE PLANTEN, PLANTENBAKJES, dit alles 1ste keus voor een betaalbare prijs. Uw adres: halverwege de Zevenhuizerlaan,no. 54, Heiloo. P.S. Vrijdag koopavond. ACTIE RADIOSCHOOL GROOT SUCCES Maandagavond hqeft Modehuis Unique die ook een zaak in Schagen hebben, een modeshow gehouden die gepre senteerd werd door Jack van Gelder. Opvallend mooi was de linnen serie van Falke pullovers met wijde vleer muismouwen in twee beige tinten, ge breid in fantasiesteek hierbij in de zelfde kleur een pantalon of rok. De linnen pakjes met royale blazers, zo wel een open als een hooggesloten model waren schitterend. Falke valt altijd weer op door zijn stijlvolle chi- que-sportieve mode. Totaal anders maar niet minder mooi waren de zij den jumpsuits van de Italiaanse ontwerper Lorenzo, die kleuren van zijde zijn altijd prachtig en Modehuis Unique heeft er veel keus in. Het pret tige van de presentatie van Jack van Gelder is dat hij met veel kennis van zaken over mode kan spreken. Hoewel de meeste mensen hem kennen van ,,de voetbal" is de mode toch zijn eigenlijke vak en dat is te merken. Bij de herenmode vielen de leren jacks op, heel soepel en prettig in het dra gen. Modehuis Unique heeft speciaal voor de heren, helemaal een mooie leer collectie. Nieuw is de tenniskleding van Pierre Cardin het kan niet missen, dat deze franse ontwerper ook hier iets heel moois van heeft gemaakt t/m de sokjes aan toe. De avond werd besloten met een serie uitgaanskleding, voor de heren zelfs een zijden colbers. Het spreekt vanzelf dat Modehuis Unique op de Heeren weg in Heiloo dit ook allemaal heeft. Delicatessenhandel ,,De Deel" Kwa liteitsslager Kees Burger, beiden uit De Winkelhof, en Restaurant Loren zo gaan met elkaar op de Italiaanse toer. De Deel heeft een ruim assor timent Italiaanse wijnen. Uit dit met zon overgoten land komen vele hoog waardige kwaliteits wijnen. In alle opzichten de moeite van het proberen waard. Wilt u bet echt op z'n Itali aans doen, doe de wijn dan in zo'n leu ke keramiek wijnkaraf De Deel heeft ze. Maar er zijn ook Italiaanse gerechten o.a. Pasta's, Spaghetti, Bucatini (holle spaghetti), Macaroni in de meest uit een lopende vormen, Lasagna, Ravioli en nog vele andere soorten. En dan natuurlijk de Pizza!!! U treft in de Uitkijkpost een blaadje aan, waar al deze wijnen, pasta's en sauzen in staan, wie zo'n blaadje niet ont vangen heeft kan er altijd een bij De Deel ophalen. Italië is natuurlijk ook bekend om zijn worst en vleessoorten en dat is de af deling van Kwaliteitsslager Kees Burger. Hij heeft verschillende soor ten salami's, verfijne rauwe ham en varkensvlees. Vraagt u er in de win kel maar eens naar. Maar heeft u nu helemaal geen zin om dit zelf klaar te maken dan gaat u gezellig naar Ristorante Lorenzo, op de hoek van de Kennemerstraatweg die maakt het allemaal op echte Italiaanse ma nier klaar en u kunt het in een Itali aanse omgeving op eten. BUON APPETITO. Zilveren oorknoppen met Namida parelf 12.50 t/m a.s. zaterdag KWALITEITSSLAGER KEES BURGER GAAT VERBOUWEN Op 13/14 en 15 mei gaat Slager Kees Burger in de Winkelhof 't loo ver bouwen. De verkoop gaat gewoon door, maar het werk kan enige overlast tot gevolg hebben. Kees Burger hoopt dat u daarvoor begrip wil hebben. Na 8 weke'n van keihard werken is Albert Heijn in de Winkelhof 't Loo een schitterende moderne supermarkt ge worden met liefst 200m2 meer winkel ruimte. Was het tot nu toe al prettig winkelen bij AH vanaf nu is het nog comfortabeler geworden. Bredere gan gen tussen de stellingen en ook een middenpad zodat wie ,,even vlug,, een boodschap moet doen, niet de hele winkel door hoeft te gaan. Voor deze klanten is er tevens een snel kassa gekomen, wie minder dan acht bood schappen heeft kan daar terecht. Verschillende artikelen zijn van plaats veranderd, maar er werden briefjes rond gedeeld waarop te zien was hoe alles nu ingericht is. Mocht u het gewenste nog niet kunnen vinden dan is het personeel nooit een moeite te veel te vertellen waar het te vinden is of het desnoods voor u te halen, want service staat bij Albert Heijn hoog in het vaandel. Nieuw is de notenbar met 50 soorten noten. Een hele verbetering is ook, dat, als men via de hoofdingang binnenkomt De toegang tot Albert Heijn nieu we stijl' in winkelcentrum 't Loo. al meteen in de zaak kan kijken, dat is een uitnodigend gezicht. Ter gelegenheid van de opening was er koffie met gebak en voor de kinderen een ballon en tal vafi leuke aanbiedingen Albert Heijn is een zaak waar bijna iedereen een beetje trots op is en niet in de laatste plaats de heer Prins en zijn staf. Zaterdag 11 mei, 's middags van 13.00- 16.00 uur is er een Origamidemonstratie bij Boekhandel Deutekom. Om u alvast iets van het Origami, ofwel kunst van het vouwen, te laten zien is er een etalage mee ingericht. Hierin zijn enkele zeer ingewikkelde werkstukken tentoongesteld, maar ook figuren die iedereen, na een beetje oefenen, kan maken. De demonstratie wordt verzorgd door mevrouw Everdien Tiggelaar. Mevrouw Tiggelaar houdt zich al lange tijd bezig met Origami. Zij geeft les en verzorgt demonstraties. Zij is aktief in de vereni ging BNOS-Nederland. Dit is een vere niging, die zich bezig houdt met het bekend maken en verspreiden van Ori gami. Ook heeft zij verschillende boeken geschreven over Origami. Haar nieuwste boek is: "Origami de kunst van het vouwen". In dit boek, dat is uitgegeven door uitgeverij Cantecleer, vindt u een complete handleiding. Origami is al heel oud. Een Chinese boer ontdekte bij toeval, dat er van restanten van de zijdevervaardiging een materiaal ge maakt kon worden dat stevig en goed bruikbaar was. Dit materiaal, dat we voor het gemak alvast papier zullen noemen, namen de Japanse priesters mee naar Japan. Daar werd het gebruikt om offers voor de goden in te wikkelen. Dit papier liet zich zo goed vouwen dat er een ware cultus ontstond Kom ook naar de grootste (amateur) kunst-activiteiten tentoonstelling ooit in Heiloo gehouden. In alle zalen van het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) is een enorme expositie te verwach ten van inzendingen van bekende en (nog) onbekende Heilooër creatieve hob byisten tussen 6 en 84 jaar Ruim, overzichtelijk, herkenbaar en gevarieerd zijn sterke pluspunten om deze show bij voorbaat reeds te doen slagen. Overzichtelijk doordat u d.m.v. show borden een uitstekend beeld krijgt van de resultaten van de deelnemers, meest al zelf ook aanwezig om u bij eventuele vragen van dienst te zijn. Herkenbaar doordat een aantal inzenders u spontaan "in de keuken" laat kijken van hun hobby, dus hoe iets tot stand komt. Gevarieerdheid geeft aan dat de acitivi- teitencommissie bij de indeling heeft zorggedragen voor de "broodnodige va riatie", want wat staat u te wachten; uiteraard schilderen, tekenen, etsen maar ook weven, spinnen, kantklossen, vervaardigen van bouwplaten, boetseren meubelontwerpen, emailleren, visuele poëzie, fotografie, poppen maken, wandkleden, houtbewerking, costuums maken, strowerk, aquarelleren, mozaik, handwerken, keramiek, geperste bloe men, macramé, mineraal bewerking enz. Negen scholen willen u als groep of individueel laten zien wat de jeugd zoal kan presteren en dat is niet niks Vrijdagavond 10 mei om 19.30 uur zal mevr. Willemse-van der Ploeg, onze wethouder o.a. van culturele zaken, de officiële opening verrichten en meteen daarna heeft u al tot 23.00 uur de tijd in alle zalen rond te wandelen en u te verbazen over het tentoongestelde. On dertussen speelt in de foyer het combo van Frans Schulze en zal een demonstra tie worden gegeven door een square dansgroep in de grote zaal (plm. 20.30 uur) Eén en ander wordt altijd van te voren aangekondigd. Zaterdag 11 mei starten we om 10.00 uur en mag u weten dat Pridini, de bekende Volksdansgroep, een optreden geeft om 11.00 uur in de grote zaal. Net als vorig jaar houdt de Alkmaarse Big Band een z.g.n. open repetitie om 15.30 uur, eveneens in de grote zaal. De deur gaat zaterdag om 17.00 uur dicht, In februari besloten de parochies van Akersloot, Heiloo en Limmen gezamen lijk een vastenactieproject voor hun rekeningte nemen steun aan een radio- school in Chili. Het streefbedrag was 30.000. Dit is royaal overtroffen. Alle tellingen zijn nog niet binnen, maar 40.000 wordt zeker gehaald! De gesponsorde wandeltocht bracht 5110,ii op een prachtig resultaat Er waren bijna 170 deelnemers. De loper met de meeste sponsors zorgde voor 350.-. De radioschool geeft aan de Mapuche-indianen cursussen in lezen en schrijven, landbouw- en huishoude lijke voorlichting. Ook verleent ze juri dische bijstand aan werklozen en familie van vermisten en politieke gevangenen. in het ontwerpen van allerlei soorten van deze wikkels (noshi's). In het begin hielden vooral priesters en monniken in Japan zich met de vouwkunst bezig. Later, toen het papier goedkoper werd, ontdekten steeds meer mensen hoe van een eenvoudig stukje papier op een eenvoudige manier de meest verrassende figuren gemaakt kunnen worden. Tot slot: als u het zelf eens wilt proberen, kunt u bij boekhandel Deute kom informatie krijgen over het te gebruiken papier en over de verschillen de Origamiboeken. Probeert u het eens, u zult versteld staan, want Origami is toveren met papier. 16.00 uur. Ook Donderdag 9 mei De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 10 mei De Basseroet en Sint Maarten, Trompenburg 49. Tussen 8.30 lompen. Zaterdag 11 mei Atletiekvereniging Trias, kantine bij de sintelbaan aan Het Maalwater 1. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, hoek Kerkelaan/Westerweg. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. JP: Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 10.00 - 12.00 uur. Maria-Lidwina- en Sint Franciscusschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30 - 11.30 uur. Halen op verzoek: 334669. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Westerweg, Het Zevenhuizen, en Ewisweg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Vrqdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Elke zaterdag en zondag van 11.00- 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00- 22.00 uur. Maandag tot en met vrijdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Cl. Willibrordschoolcontainer naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Alle uren. Drie dagen exposeert Heiloo in het Open Huis. maarzondag 12 mei bent u weer van harte welkom v.a. 11.00 uur en natuur lijk bent u aanwezig bij het koffieconcert dat het Heilooër Salon Orkest aanbiedt om 11.30 uur. Ter afsluiting van de expositie (v orig jaar 2500 bezoekers speelt de Cathill-Jazzband van 15.00 uur tot 16.00 uur eenm swingend sherry-con cert in de foyer. Het mag bekend zijn dat parkeergelegenheid ruim aanwezig is, dat rolstoelers van harte welkom zijn (we hebben een lift) en dat de entree gratis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1