Heiloo, een creatief dorp m mmmhum! Verenigingsagenda Spert en Spet Bijzondere net/es Agendo de ivenementenogendo Oud papier ecties in Heitoo m Sport en spet agenda ICTUS^C Eerste lustrum van festival historisch vervoer Oudkarspel knijnenkerg Nu nog meer badkamers te zien bij Tegeltiek Ton Scholten in Uitgeest mm m sportpark Veel scholieren deden mee - individueel of met de hele klas - aan Heiloo Exposeert. Hier de inzending van de Sint Benedictusschool. :xs n\veisinewater De kunstenaar aan het werk: een veelvuldig te aanschouwen onderdeel vorig weekend in het Open Huis. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Voor iedereen die bij wil blijven UITKIJKPOST 15 MEI 1985 Wie dit afgelopen weekeinde een be zoek aan het Open Huis heeft gebracht kan zich niet aan de indruk onttrekken dat Heiloo een creatief dorp is. Vrijdagavond heette de heer D. Meyer, voorzitter van het Open Huis, de aan wezigen welkom en daarna kreeg wet houder A.A.M. Willemse-v.d.Ploeg het woord: ,,Het lijkt zo eenvoudig, maar het kost een aktiviteitencommis- sie veel inzet, tijd en inspiratie om het werk van 45 deelnemers ten toon te stellen. Maar met een man als Klaas Koomen krijgt zo'n organisatie gestal te en komt alles in een stroomversnel- ling." Via een wedstrijd op de scholen werd een affiche ontworpen. Maar liefst 200 kinderen deden hieraan mee en Tine ke Meerman maakte het beste ontwerp. De expositie werd aangekleed met mu ziek en dans en het werd een levend ge beuren. De programma-commissie van theater De Beun gaf acte de présence op de manifestatie Heiloo Exposeert in het Open Huis. 00 Vpj o W/'/z Mevr. Willemse wees er nog op dat Heiloo niet alleen groene" gemeente is en besloot: ,,Het gaat om de vreugde van het maken, en als de bezoekers daardoor worden geïnspireerd, werpt het zijn vruchten af." Toen konden gemeentebestuur en be zoekers aan de rondgang door alle za len van het Open Huis beginnen. Vijfeenveertig partikulieren en 9 scholen lieten zien wat zij in hun vrije tijd doen en dat was heel wat. Model bouw, houtsnijwerk, emaillewerk, bor- Het Festival-Historisch-Vervoer houdt dit jaar voor de vijfde maal haar bijeenkomst. Getracht wordt zoveel mogelijk historische voer- en werk tuigen in het zicht van het publiek te brengen: authentieke auto's, brom- motor en gewone fietsen, stoom machines, landbouwwerktuigen, trucks, bussen etc. Het Festival-His torisch-Vervoer is meer dan een sta tische tentoonstelling van historisch materiaal, deze show van werkend materieel werd voor veel mensen de basis voor een nieuwe hobby. Het is alweer vijf jaar geleden dat de stichting Festival-Historisch-Vervoer in het leven werd geroepen door de Noord Hollandse Old Timer vereni gingen. Als doel het organiseren van een evenement, waar alle soor ten van historisch vervoer en aanver wante zaken tentoongesteld konden worden. Hoewel vaak bij media en publiek, onbekend ook onbemind maakt, kan men toch stellen dat de organisatie zeker gelukt is. Met ie der jaar zo'n 20.000 bezoekers en 700 deelnemers, waarvan een honderd tal uit het buitenland De grote verscheidenheid in soort merk en bouwjaar maakt dit evene ment uniek. Dit is ook de reden dat vele clubs uit het buitenland deelne men. Dit jaar o.m. komen er uit de E.E.G.-landen de Singer Owner Clubs naar Oudkarspel om daar het 10-jarig bestaan van de Nederlandse Singer Club te vieren. Singer (heeft niets te maken met het naaimachinemerk) De oudjes doen het nog best. In Oudkarspel kan men daar op 18 en 19 mei getuige van zijn. maar bouwde in Engeland o.a. sport wagens. Wat ieder jaar terugkeert zijn de de monstratierondes, parades en de fa natiek gehouden behendigheidswed strijden met auto's, tractoren en mo toren. Andere attracties zijn o.m. het oppikken vanaf het festivalterrein van luchtreclameslepen, rondvluchten met de "op jacht naar de schat" he licopter, stuntrijden op motoren een kinderkennis en de onderdelen en curiosamarkt maken dit evenement compleet. Apart vermeldenswaard is dat er met 2 dorskassen graan ge dorst wordt. Dit graan is uit de oogst van vorig jaar gereserveerd eny wordt door de leden van de Oude Trekker en Motoren Vereniging op ouderwetse wijze gedorst. Het festival is dit jaar belangrijk uit gebreid met een miniatuur- en model bouwshow. In een 1.000 m2 grote hal staan alle denkbare modellen van Din key Toy tot aan antieke vliegtuig, boot-, en treinmodellen tentoongesteld. Openingstijden: zaterdag 18 mei 11.00-17.00 uur zondag 19 mei 10.00- 17.00 uur. Het festival wordt gehouden op grasland (stevig schoeisel). U kunt gratis parkeren. HSV TENNIS Het voorlaatste weekeinde van de com petitie heeft voor het zondag gemengde team de nodige problemen opgeleverd. Bij gebrek aan dames van districtsteam I werden nu May de Lange en Ruda v. Haastvecht van team II "ingehuurd". De uitslag 4-4 tegen KZTV V hield de voorsprong op deze vereniging op 1 punt. Volgende week is een beker resultaat dan dat van KZTV dus vol doende om thuis tegen Westerhout 8 de kampioensvlag te hijsen. Zondag heren I (vers in de 5e klasse) kan het kampioenschap niet meer ontgaan. Na de 5-1 winst tegen Westzijdenveld in zelfs een 2-4 nederlaag voldoende om naar de 4e klasse door te stromen. De zaterdag herenteams I, II en III deden het prima. Het le team behoudt zijn plaats in de 5e klasse als het in het laatste weekeinde nog 2 punten weet te vergaren. Ondanks de keurige 3-3 van het tweede team is degradatie een feit. Het derde team leed een nederlaag met 2-4 tegen de Maaier. De dames districtteams 1 en 2 draaien nog goed mee na 3 wedstrijden staat het le team (4e klasse) bovenaan met 2 punten voorsprong op Bakkum II. Het 2e team deelt de le plaats met Vennewa- ter IV. Kringteams 1 en 2 doen het ook goed. Het 2e team heeft de kans de eerste plaats van Heiloo II over te nemen. Voor de gemengde jeugdteams 16 t/m 18 jr en 12 t/m 14 jr zijn kampioens kansen nog steeds aanwezig. duurwerk, penmaken, enz. aquarellen, olieverf, pop tekeningen, foto's, enz. Zowel van het gebodene als de bijzon der gezellige sfeer die er in het Open Huis hing. Intratuin had de entree ver sierd met bloemen en planten en het geheel zag er prachtig uit. Frans Schulze, Kees Eikel, Paul Lod der en Herman Jager zorgden voor fij ne muziek. Han Sondaar voorzag de mensen aan de bar van drankjes en hapjes en liet ons merken hoe gezellig het Open Huis toch is. Mok Keysper bood overal, waar nodig, technische hulp. De Square Dansgroep Liberty Lines gaf een demonstratie evenals de volksdansgroep Pridini. De Alkmaarse Bigband en de Cathill Jazzband speelden dat het een lieve lust was. Zondagochtend gaf het Hei- looer Salonorkest een koffieconcert. Kortom, Heiloo is in vele vormen zeer aktief geweest en dat is een positief geluid. Nivon-excursie Zondag 9 juni: excursie naar de Twiskerpolder o.l.v. Ton van Oversteeg. Voor in lichtingen en opgave: Frieda Bos, Bosboom Toussaintweg 22, Heiloo, tel. 334762. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 20 mei: Puzzel-wandeltocht nabij 't Loo. Start 20 uur vanuit het Open Huis. Bij slecht weer (en überhaupt voor mensen, die niet willen meedoen aan de puzzeltocht); sjoelen. Inl.: 332136 of 331097. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Donderdag 30 mei: viswedstrijd, verzamelen om 9 uur bij Het Vennewater. Dinsdag 25 juni: viswedstrijd, verzamelen om 13.30 uur bij De Loet. Voor beide wedstrijden eerst opgeven bij H. Scholten, tel. 336436. Dinsdag 4 juni: fietstocht naar Broek op Langedijk en bezoek aan de Broeker Veiling. Vertrek 9 uur vanaf 't Trefpunt. Maandag 10 juni klaverjasdrive in 't Trefpunt, aanvang 9.30 uur. Nederlandse Christenvrouwenbond dinsdag 21 mei excursie naar Schoorldam, vertrek 9.15 uur vanaf de Geref. Kerk. In de rij van kampioenen mag zich nu 's Ochtends bezoek aan weefatelier De Grebmolen, 's Middags bezoek aan een ook dames 5 van de volleybalvereniging cactuskas. Lunch-pakket meenemen. Effect scharen. Na een minder succes- Wandeling door Heilooër Bos volle eerste helft, waarbij het in de- Zondag 19 mei maandelijks natuurwandeling van het IVN in het Heilooër Bos. zelfde klasse spelende dames 3 de lei- Start 11 uur vanaf de Kattenberg. Inl.: 072 - 613015. ding nam, wisten de dames in de Open avond voor weduwen en weduwnaars tweede helft van de kompetitie na een Woensdag 22 mei open avond van de Vereniging Handreiking, werkgroep voor nek-aan-nek race en een beslissings weduwen en weduwnaars, met ten dele een bingo-avond. wedstrijd het kampioenschap te beha- Op zondag 19 mei is er een wandeling, start 11.30 uur bij Duinvermaak in Ber- len in de derde klasse, gen. Inl.: over de activiteiten 072 - 114428 (tussen 17.30 - 19.00 uur). TENN ISVEREN IQ ING EFFECT DAMES 5 KAMPIOEN Als U wat voor kantoor zoekt HEILOO - HEERENWEG 140 - TEL. 072-334955 Wereldwinkel in 't Loo. xGalerie de Kapberg. Zaterdag 18 mei de stand van de wereldwinkel staat de gehele dag op een van de x0t en met 27 mei: kleuretsen met Frans Verpoorten in Galerie De Kapberg, pleinen van winkelcentrum't Loo. Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Openingstijden: zaterdag en zondag Autowasactie 1985 13.30-17.00 uur. Inl. tel. 02206-2645. Zaterdag 18 mei wederom een autowasactie van de Rowanspeltak van scouting groep de Kaninefaten uit Heiloo op het terrein achter de Willibrorduskerk aan de Westerweg tussen 9.00 - 17.00 uur. Wassen: 4,75. Zuigen: 2,75. In de was Tennisclub Hogeduk. zetten: 9 75. Combinatie: 15,-. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van Vrijdag 17 mei: racketavond voor beginners, gevorderden, en clubsterren tussen g maand 20 mei organiseert de 1 rv LiIrnnt 1, oon nliofc rpcprt/prpnl7.UU-Zj.UU uur. - Maandag 6 mei hield Drs. Hornstra een interessante lezing over het thema "Sla pen en Dromen". De inleiding ging over het functioneren van het lichaam in het algemeen en het belang dat de geest hierbij ook in evenwicht wordt gebracht. Hierbij speelt ons denken, voelen en willen een belangrijke rol. Wat er gebeurt tijdens het slapen en dromen in ons onderbewustzijn, is te veelzijdig om in een avond in zijn geheel uit te diepen. Dat er veel belangstelling voor dit thema was bleek uit de grote opkomst op deze avond. De voorzitster dankte de heer Hornstra voor zijn boeiende lezing met tevens een uitnodiging voor het volgende nieuwe materialen. Om wachten te voorkomen, kunt u een plaats reserveren, bel Eric Koning, tel. 333384. Ook zonder afspraak bent u welkom. Zaterdag 18 en zondag 19 mei: slot competitie, na afloop van de partijen (ong. 18.00 uur) een hapje en een drankje voor de deelnemers in de kantine. Sociëteit alleenstaanden Heiloo een puz zelwandeltocht. De start is om acht uur vanuit het Open Huis, zaal 5. Daar krijgen deelnemers per groep een puzzel-opdracht in de omgeving 't Loo. Mocht het weer niet meewerken, dan wordt een sjoelavond gehouden. Voor degenen, die geen zin hebben om te DE BOSCROSSERS Op 11 mei hadden de Boscrossers een clubuitwisselingswedstrijd met Wijkeroog. Al was het een kleine wed strijd, het was erg gezellig, en de crossers die anders niet zo gauw prijs hebben, hadden nu een kans. Jammer dat sommige mensen klagen over ge luid, wat nu eenmaal nodig is bij een wedstrijd. Hier volgen de Boscrossers die bij de le 3 gekomen zijn: Open klasse 7-; 2e. Marcel de groot; 8-9, le Bas v.d. Zee; 2e Linda v. Wes- terop; 10-11: 2e Mischa Zwaan; 14-15, le Rene Stam, 2e Frank Kooij; 16 le Ton de Boer, 2e Joeri Beukeveld. Powder Puffs 8-9: le Linda v. Wester- op; 10-11, 3e Petra Hoebe, 2e Bian- ca Ranzijn, le Brenda de Boer. Junioren: 6-, le Henk Hoebe,* 2e Jar- no Hoogland, 3e Daniel Smeenk, 7: le Marcel de Groot, 9, le Jacco Klaas je Paul Bruinvis, 10: le Patrick Poppentheater Diabolo Woensdagen 29 mei, 12 en 26 juni poppen-voorstellingen in de Zevensprong van 15.30 - 16.30 uur. Kosten 2,50 p.p. Kaarten reserveren tel. 072 - 330555 of 2260-5073 (an 17.00 uur) of 072 -330446 (vanaf een uur voor de voorstelling). Homo-festival in Alkmaar. An Zaterdag 25 mei vijfde Alkmaarse homo-festival in De Vest tussen 14.00 - 03.00 uur. Kaarten 15,- (voorverkoop bij De Vest) of 17,50 op de dag zelf. Uitgebreid programma. Middag-programma gratis toegang. Sint Adelbert trimloop. Zondag 19 mei: in het kader van Rood Zwart sportdag is er een trimloop over 5 of 10 km. Start 10.30 uur op het Adelbert-terrein. inschrijven kan vanaf 9.30 uur. Alle deelnemers krijgen een fraaie herinnering en bovendien zijn er voor de winnaars in de diverse groepen mooie prijzen beschikbaar. wan(jeien, zijn er in Het Open Huis Diezelfde dag is er ook de wedstrijd tussen Adelbert-vroeger tegen Adelbert-nu. De an(jere mogelijkheden, pupillen van de voetbalvereniging strijden om de penalty-bokaal en de bordschiet-ti- yoor het "dagje uit" op 1 juni a.s. is veel tel. belangstelling. Met een bus vol deelne mers gaan wij naar Brugge. Wilt u meer weten over de aktiviteiten van de socië teit alleenstaanden, dan kunt u bellen met tel.: 332136 of 331097. Bob v. Westerop, 3e 13, 2e Angelo Coffie, Kooij; 15 le Robert v.d. Zee, 11: le Danny Stam; 15 le Ton de Boer, Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie plat)_Oost_ Dozen en/of bundels gereed zetteq langs de kant vande weg voor 17.00 uur. Ook bij slecht weer gaat de actie door. Halen op verzoek: 3J4USB. Hockeyver^igingTkT'rerr'iers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Elke zaterdag en zondag tussen 11.00 - 17.00 uur, elke vrijdag en maandag tussen 20.00 22.00 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de sintelbaan aan Het Maalwater 1. Tussen Scouting °nederlandVictorie-groep Alkmaar-Heiloo hoek Kerkelaan/Wester- weg Tussen 9.30- 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Gymnastiekvereniging Klimop, links van parkeerterrein bij .J^nTo 00 12 00 Overkerck achter bloemenhuis Monique aan de Westerweg, tussen 10.00 - 12.00 uur St RadboudschoolSlimpad 18. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Halen op verzoek: bellen tot vrijdagavond 19 uur: 333603. "'"»e°S™rBoeken.tein 43. Tusse. 8.00 - 16.00 „u,. H.len op verzoek: 333600 ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5-7. Tijdens de schooluren. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Ha- Alle werkdagen - Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan v. Muijs l len op verzoek: 332336. Alle dagen Cl. Willibrordschool, container naast Grosmarkt aan de Westerweg. Alle uren. Een uitbreiding van badkamers, een kleurrijk overzicht van vele soorten vloer- en wandtegels, natuursteen en steenstrippen hebben Tegeltiek omgetoverd tot een volledige eigen tijdse tegel- en sanitairzaak. „Wij heb ben door deze uitbreiding willen aan geven, dat wij naar de laatste normen zijn ingericht. Smaken verschillen, maar ons aanbod is veelzijdig. Wij nemen de tijd voor een vakkundig ad vies". In de toonzaal van Ton Scholten, die overigens dagelijks geopend is (ook op donderdagavond), is het goed ideeen opdoen. Zo vindt men er bijv. complete badkameropstellingen. Belangrijker is misschien wel dat u bij Ton Scholten kunt rekenen op vakkundige adviezen van specialisten die al jaren in het vak zitten. Aan de hand van uw wensen staan ze u met raad en daad ter zij de. Wat het sanitair betreft heeft tegeltiek onder meer het complete programma van Sphinx in huis. Even als dat van Keramag en andere merken. Voor tegels vindt u merken zoals Villeroy Boch, Grohn, Gail, Steenbok, Marazzi, Mosa en de Valk. Zoekt u een mooie handvorm steen strip of steen voor uw openaard, schoonwerkmuur in de woonkamer? Een keurig verzorgde badkamer Aan de Westerwerf in Uitgeest biedt Tegeltiek Ton Scholten uit men de grootste keus m Noord-Hol- y se Gelling; 11 2e Ruben Smeenk; 14: le Frank Rülke. Experts 9; le Bas Mischa Zwaan, 2e le Rene Stam; 16: 2e Joeri Beukeveld. Op 12 mei zijn we naar Schagen ge weest voor een K.N.W:U.-wedstrijd. Vanwege Moederdag kregen alle cros sers bij de ingang een bosje narcissen. Een aardige attentie. De wedstrijd begon om half 12 en de 58 manches verliepen erg vlot. Daarna waren er nog kwart-, halve- en finales. De vol gende Boscrossers reden zich in de prijzen: Edwin Lamer 3xle, Linda v. Westerop le, Marcel de groot le, Peter de Jeu 2e, Joeri Beukeveld 2 x 3e De wedstrijden van het vijfde competi tieweekend zijn onder goede weersom standigheden gespeeld. In de zaterdag competitie-heren kon de ploeg van Piet Kaandorp De Kaag met 4-2 naar huis toe sturen. In de enkelpartijen moest dit keer de captain een steekje laten vallen. Heren II dreigt na de wedstrijd van zaterdag j.l. in de degradatiezone te komen. Willem Verheul c.s. hebben als Heren V de weg naar het kampioen schap met een week verlengd. Het eerste gemengde team ging in de singles van Jacomien Mey en René Moorman zeer voortvarend van start. Ook de heren- en damesdubbels zorgden voor winstpunten. Alleen de mixed van Hanny Kok en Jan Keesen moest, na heel veel spanning en een tie-break in de tweede set, een punt aan de tegenstan ders laten (1-4). In de zaterdag-jeugdcompetitie zijn de perspectieven voor een aantal teams gunstig. In de categorie 12-14 jaar zijn het team Rutger Derksen en van Rick Kranenburg kampioenskandidaten Ook de ploeg van Martin Hoed gooit hoge ogen. In de afdeling jongens 15-18 jaar stevent Oliver Pohley met zijn team op een eerste plaats af. In de zondag- jeugdcompetitie zijn het de ploegen van Babs Renée, Esther Beekmans en Ma- riska van de Ley, waarvoor een hoge eindrangschikking tot de mogelijkheden behoort. Alma Middelbeek maakt met haar ploeggenoten nog redelijke kansen. In de dames-kringcompetitie heeft in de eerste klasse het team van Nel Kersten na de nederlaag in de eerste wedstrijd de zaken anders aangepakt. Na vier ont moetingen behoort een goede eindklas sering tot de mogelijkheden. Sieneke Sandkuijl en haar ploeggenoten draaien in de tweede klasse wat moeizamer. Het is de vraag of een plaats in deze klasse voor volgend jaar kan worden veiligge steld. ZWEMNIEUWS DE SPETTERS Zondag j.l. werd de laatste wedstrijd van een vierkamp gezwommen in Vo- lendam. Het openingsnummer, de 4 x 100 m wisselslag dames, leverde een eerste p,„„ op. ft» m.o. 14 jaar en de 200m wisselslag clubregistratiekaarthouders. Inschrijven: 11.00 - 12.00 uur. Kosten J 2,OU. M leverden eerste plaatsen op voor Jo- rijden kost 2,50. anne de Hoop in een tijd van 2.25.1 Zaterdag 18 en zondag 19 mei grand National in Emmen en 2 57 7 en aan Kirsten de Hoop bij Zondag 19 mei KNWU-wedstrijd in Purmerend. Inschrijven: 9.30 - 10.30 uur. de dames op de 200m vrije slag in Kopten 2,50; Meerijden 2,50. Er winC'Kijzcj"behaalde op de 200m Dinsdag 21 ^beslissingswedstrijd tussen W. Groot en L. v. Schooten om het vrijeslag j.o. 14 jaar de eerste plaats kampioenschap. MMnd^g 20mei laatste open drive van het seizoen '84- '85 in hetOpenHuisln- schrijven kan daar om 19.30 uur. Men kan ook bellen tussen 17.00 - 19.00 uur. de heren Knegt (334056), Van de Vlekkert (332159) en Leurink (334366). Foresters honkbal Vriidae 17 mei BSC Heiloo - Foresters i.j. (19.00 uur). Zaterdag 18 mei Foresters jun. honkbal - Flying Petrels (11.00 uur) en Foresters honkbal 1 - Squeeze (15.00 uur). Zondag 19 mei Flying Petrels - Foresters softbal 1 (dubbel, 13.00 uur). in een tijd van 2.19.2, daarmede zijn beste tijd met 6.5 sec. verbeterend. Marianne Bark behaalde weer de eerste plaats bij de meisjes o. 16 jaar op de 100m schoolslag in een tijd van 1.21.0. Erwin Kijzers behaalde bij de jongens o. 14 jaar de eerste plaats op de 100m schoolslag in een tijd van 1.26.0. Op de 50m vrije slag dames tikte Kir- Vooijaarsparkloop Trias 't Baafie over 3 6 sten de Hoop als eerste aan in een tijd Woensdag 15 mei prestatieloop voor iedereen door recreatieparktöaaqe over j o iedereen die de loop volbrengt een herinnering. Meedoen tegen administratie kosten 1,50. van winst op de 200m wisselslag j.o. 14 jaar beslag te leggen op de eerste plaats in een tijd van 2.51.6.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 14