êföcwtAwib PjSe/t^en Bukpop '85: Golden Earring, jazz en de nieuwste s=s= Bijzondere net/es ieenementenapenda muzikale stromingen Oud papier acties in Heitae STAATSLOTERIJ KETTINGZEUGEN? SMAKELOOS! Voorjaarsmarkt in Winkelhof 't Loo A. G. v. d. Nagel ae"\U*° krijgt een ei0 schrijf nu in Bei.: 02207 ■ér 14539 HL ;af'"9°p'Se?ma,i°"a'e Sse", dem Van "««r De volgende lotenverkoop begint maandag 3 juni a.s. 50e JAARGANG NO. 21 - 29 MEI 1985 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Danscentrum RANZIJN v.a. september a.s. gevestigd aan de Schuine Hondsbosschelaan 45, te Heiloo. Wij zijn v.a. heden te bereiken voor inschrijvingen en inlichtingen te Heerhugowaard. Tel. 02207-14539. Social Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 Honderdduizenden zeugen liggen levenslang aan de ketting en produ ceren biggen zonder ooit daglicht te zien. Zo worden dieren fokmachines. Een smakeloze vertoning! Maar het kan anders. In Heiloo is nu vlees ver krijgbaar van varkens die de ruimte kregen en de buitenlucht proefden. Voor mensen die onnodig dierenleed willen voorkomen. Geïnteresseerd in diervriendelijk vlees? Bel dan Siem van der Gragt voor informatie. 020-234387 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Lid Stichting Bóntwaarborg Openingstijden: Maand1 tot 6 uur Di. t/m do9 tot 6 uur Vrijd9 tot 9 uur Zaterd9 tot 5 uur Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 Wereldwinkel. Zaterdag 1 juni: de stand van de wereldwinkel staat weer op één van de pleinen van winkelhof 't Loo. Rommelmarkt Bonden voor Ouderen. Voor het ophalen van overtollige spullen, huisraad, boeken e.d.: fam. Staal 072-333648 of fam. Lammers 072-333296. Collecte Astma Fonds. De collecte van het Nederlands Astma Fonds, die tussen 6 en 12 mei in Heiloo werd gehouden heeft f. 7.118,30 opgebracht. Dank aan allen die op hun eigen wijze aan de collecte hebben bijgedragen. Rommelmarkt Rolstoelbus. De rommelmarkt, die in winkelcentrum het Hoekstuk is gehouden ten bate van de rolstoelbus en werd georganiseerd door de dames Giesberts en Braids, heeft f. 418,- opgebracht. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Van duinbeheer tot duinbehoud. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de afdeling terreinen en het 65-jarig bedrijfsjubileum heeft het provinciaal waterleidingsbedrijf van Noord-Holland over het Noordhollandse duinreservaat een tentoonstelling ingericht in de openbare bibliotheek, Torensduin 1 in Egmond aan Zee. Men kan de expositie tot 28 juni bekijken. Poppentheater Diabolo. Op 12 en 26 juni zijn de laatste voorstellingen van dit seizoen, aanvang 15.30 uur in De Zevensprong. Toegang f. 2,50. Reserveren: tel. 072-330446 of 02260-5073 (na 17.00 uur). Knipkunst in het Open Huis. Tot 17 juni kan men in de foyer tijdens de openingsuren van het Open Huis werkstukken knipkunst van mevrouw De Geus bekijken. HARMONIE EN FANFARE IN HEILOO De tentoonstelling onder deze titel is nog steeds te zien in de Oudheidskamer "De Oude Pastory", Nicolaas Beetsweg 58, tijdens de openingsuren: dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur. Op verschillende zaterdagmiddagen spelen van ongeveer 15.00 tot 16.00 uur leden van Caecilia in de Oudheidskamer voor de bezoeker. A.s. zaterdag speelt een koperkwartet, bestaande uit Fred en Kees Eijkel, Kees van Duin en Hans Klaasse. De tentoonstelling en de muziek zijn uw bezoek zeker waard. ZAALVOETBAL Dit jaar weer een vervolg op het vorige jaar zo succesvol verlopen zaalvoetbal toernooi in sporthal 't Vennewater te Heiloo. Nu zal op woensdag 29 mei, donderdag 30 mei, en vrijdag 31 mei (finales) van 19.00 uur tot 23.00 uur weer gestreden worden om het kampioenschap van Heiloo. Met o.a. de winnaar van vorig jaar Isotherm zullen ook Crawford, HSV, HZV de Viersprong, Foresters, Heiloo-80, Perpetuum M., Dok, Osse- hoofd, Railway, Valkering B., RW La Strada, Students R., Blana, Melkunie, en de Krocht meedoen. Het eerste weekend van juli [vrtfdag 5, succes,vo1 war,en' ,Tf". tw<rec!c d?^ het zaterdag 6 en zondag 7] heeft in Heiloo optreden van het Ad Vanderhood Quar- wederom het Bukpop-festival plaats. *et' d,at ,ln de regio rondom Alkmaar Klinkende namen uit de wereld van de daar bakermat en dus haar trouwste jazz-en popmuziek komen naar Heiloo: fans heeft en waarvan drummer Enk Golden Earring bijvoorbeeld neemt de NaP °P, en.u,P Heilooënaar is De laatste zaterdagavond voor z'n rekening in de .arelL breidt de bekendheid van het tent aan de Omloop. De vrijdag is kwartet °nder leidmg van klarinettist evenals vorig jaar ingeruimd voor de Ad Vanderhood zich enorm uit. De twee liefhebbers van jazz. De Harbour Jazz grammofoonplaten Invitation to a party Band en het Ad Vanderhood Quartet - dragen daartoe bij. De muziek, zijn de hoofdgerechten van het jazz-mc- evergreens, dte getypeerd worden door nu. Zondagmiddag, vanaf 13.00 uur, is de soft .f"8, llcbtvoetlg zlJn en nood er een free festival met vijf new wave zwaarwichtig worden, groepen, waaronder Claw Boys Claw, Klarinettist Ferdi Meyer staat aan het The Thought en Social Security. Op hoofd ,van de Harbour Jazz Band. een zondag is er vrjj entree; de voorverkoop yan origine Rotterdamse band, die al in van kaarten voor vrijdag en zaterdag 1956 werd °Pgencht. De lijst van hoog- gaat volgende week van start. tepunten van de band is te lang om hier weer te geven. Vele eerste prijzen op Swing' in Heiloo is de naam van het internationale jazz-festivals in binnen- mini-jazz-festival op vrijdag 5 juli. Het en buitenland, toernees in Europa plaatselijke element is die avond in en ook Azië en Canada, radio tweevoud aanwezig. Allereerst door een optredens onder andere voor de NCRV optreden van Caecilia Big Band, waar- en enkele platen werden opgenomen. De van eerdere optredens tijdens het voor de Harbour Jazz Band is het sluitstuk van vereniging zo drukke jubileumjaar (Cae- de eerste Bukpop-avond, die om 20.30 cilia bestaat inmiddels 60 jaar) zeer uur begint. Golden Earring: al twintig jaar aan de top van de Nederlandse pop wereld. Donderdag 30 mei. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens de schooluren. Vrydag 31 mei. W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15-14.00 uur. Sint Adelbertschool, Bergeonstraat 22. Tussen 8.45-15.45 uur. Zaterdag 1 juni. Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Ook dagelijks onder schooltijd kan oud papier gebracht worden. Halen op verzoek: 331857. Ook lompen. Handbalvereniging De Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs, Egelshoek. Tussen 8.00-17.00 uur. Zwem- en poloclub De Spetters, parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Scouting Nederland,Victoriegroep Alkmaar-Heiloo,hoek Kerkelaan-Wester weg. Tussen 9.30-12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Atletiekver. Trias, kantine bij de sintelbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Maandag 3 juni. Rehobothschool,Holleweg 98. Tussen 11.00 en volgende dag 7.30 uur. Maandag tot en met vrydag. Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. De Zeskant, het Malevoort5-7. Tijdens de schooluren. Muziekver. Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast Grosmarkt, Westerweg. Alle uren. Golden Earring Wat moet je eigenlijk nog over Golden Earring zeggen. In 20 jaar tijd groeide uit een Haags amateurbandje een for matie met wereldwijde faam en erken ning. Er werden negentien elpee's ge maakt, waarvan er negen met een gouden plaat beloond werden. Driemaal ontving de Earring een Edison, de laatste in april van dit jaar. Als enige Nederlandse band kreeg Golden Earring permanent voet aan de grond in Ameri ka. Aanbiedingen uit de VS worden op dit moment echter afgewezen, omdat de leden van de band, George Kooymans, Barry Hay, Rinus Gerritsen en Cesar Zuiderwijk, eerst hun twintigste elpee willen voltooien alvorens zij aan een dertiende Amerikaanse toer beginnen. Organisatoren van andere popfestivals in Noord-Holland hebben de mensen van Bukpop verweten, dat met het inhuren van Golden Earring in feite het festival-idee is verlaten. Echter, niets is minder waar. Door de komst van Earring wordt het mogelijk om zondag een free festival (gratis entree) te houden In het voorprogramma van Golden Earring speelt de formatie Boom Boom Mancini, waarin oudleden van Jan Rot en Urban Heroes spelen. George Kooy mans is bezig om met deze groep op het eigen label van Golden Earring een efpee op te nemen. Voorverkoopadressen Golden Earring: Disco Heiloo, Winkelcentrum 't Loo; Avis Boekhandel, Stationsplein 1; Disco Ypma, Langestraat 73, Alkmaar; Po- peye, Houttil5, Alkmaar, Sigarenmaga zijn L. Hagenaar, Winkelcentrum De Mare, Alkmaar-Noord; Foto-disco Spaan, Dorpsstraat 45, Castricum; Boekhandel Dekker Dekker, Voor straat 141, Egmond; Schuyt Boekhandel Middelweg 139, Uitgeest; Platenzaak Elly, Breelaan 3, Bergen. Normale entree f. 18,00; in de voorverkoop betaalt men f. 15,00. HEILOO'S KAMPIOENSCHAP Op vrijdag en zaterdag a.s. is er in 't Loo een gezellige voorjaarsmarkt, waar van alles te koop is. De winke liers zetten hun beste beentje voor en hebben aanbiedingen tegen zeer scherpe prijzen. Maar, er zijn ook kraampjes waar mensen die in hun vrije tijd mooie dingen maken te koop zijn. Zo staat er b.v. iemand met schaakstukken en bijpassende bor den, die geheel zelfgemaakt zijn. Kort om het is het komende weekend weer erg gezellig in de Winkelhof en ze ker een bezoekje waard. Voor de toeristen: U vindt de Winkelhof 't Loo tegenover het Witte Kerkje en er is volop par keergelegenheid. Het Ad Vanderhood's kwarteteen regionale topper van nationaal niveau. Voorverkoopadressen Swing' in Heiloo, winkelcentrum 't Loo; Avis Boekhandel, Stationsplein 1; Boekhandel Dekker Dekker, Voorstraat 141, Egmond; Disco Ypma, Langestraat 73, Alkmaar. Nor male entree f. 17,50; in de voorverkoop betaalt men f. 15,00. Free festival Strange Day, The Scabs, Claw Boys Claw, The Thought en Social Security. Vijf hedendaagse bands, die samen het free festival tijdens Bukpop op zondag 7 juli voor hun rekening nemen vanaf 13.00 uur. Geen voorverkoop, geen fikse entree-prijzen, maar een gratis toegan kelijk muziekfeest in de tent aan de Omloop voor liefhebbers van de mo dernste stromingen in de popmuziek. Een korte blik in de new wave-keuken. Claw Boys Claw is een Amsterdamse formatie, die in 1982 startte. Eind '83 won de band een talentenjacht, met het geld daarvan werd voor één middag een studio gehuurd en binnen drie uur werden twaalf nummers op 'de band gezet, hetgeen resulteerde in de elpee Shocking Shades of Claw Boys Claw. De muziek: garage rock van het hoogste Nederlandse niveau. The Scabs presenteren zich als angry yong men, die na enkele jaren speurwerk in de resten van de punk hun eigen muziekstijl vonden. Niet over de wan hoop maar over het alternatief handelen hun teksten, waarbij strijdbaarheid het uitgangspunt is. Sinds '81 hebben The Scabs zes singles uitgebracht en drie elpee's) en werd er opgetreden met De Kreuners en op het Torhout/Werchter festival. Tot slot Social Security (in een volgende uitkijkpost volgt meer informatie, ook over de andere bands), een band, die in 1983 werd opgericht als een vereniging Twee platen zagen het levenslicht, Secu- reality en Dancin' Head. Voor de recentieschrijvers een lastige taak hun mening te geven. Vergelijkingen werden gemaakt met Peter Gabriel, A Flock Of Seagulls, Godley and Creme en Fad Gadget, maar de leden van Security ontkenden deze namen als bron van inspiratie. Het is wel een duiding wat betreft de muziek, die tijdens het Bukpop Free Festival ten gehore ge bracht zal worden: power-pop, oftewel snelle korte songs, waarbij het geluid van de synthesizers een belangrijke rol speelt. Op donderdag 23 mei jl. heeft Harlekijn kinderballet in een stampvolle Beun haar jaarlijkse leerlingenuitvoering voor ouders en vrienden ten beste gegeven. Het was een ware happening. Onder de titel "VRIJHEID-BLIJHEID" brachten de kinderen spelenderwijs een gedanst verhaal over dieren in het oerwoud die gevangen werden genomen door een circusdirectrice en haar helpsters. Daar na voltrok zich een compleet circusfes tijn in een grote circustent waar leeuwen clowntjes, koorddanseresjes en vele an deren zich op grappige en ook ont roerende wijze manifesteerden. Toen werd het circuspersoneel door de dieren gevangen genomen maar tenslotte ein digde het in vrijheid voor allen: de hele balletschool vrolijk dansend op het toneel. Het acteertalent wat bij diverse leerlingen ruim aanwezig bleek werd voortreffelijk uitgespeeld. De uitsteken de verzorgde kostuums en de vrolijke originele décors completeerden het ge heel. Mevrouw Perk beëindigde de avond met lovende woorden voor Maijolijn Meeuse die op een voortreffelijke wijze blijk heeft gegeven creativiteit en dans samen te laten smelten. Harlekijn Ballet die op een geheel eigen wijze tracht haar jeugdige leerlingen vanaf 4 jaar middels expressie en dans, daarbij licht gebruik makend van de klassieke techniek, liefde bij te brengen voor de dans en de daarbij behorende muziek, neemt door haar speciale aanpak een bijzondere plaats in. De titel "VRIJHEID-BLIJ HEID" is voor het Harlekijn Ballet dan ook zeer van toepassing. FIETSVIERDAAGSE-HEILOOER HARMONIEORKEST CAECILIA Het jubilerende harmonieorkest Caecilia organiseert van 4 tot en met 7 juni a.s. een fietsvierdaagse. Vier avonden, per avond ca. 20 km. Elke route leidt u door een ander gedeelte van Kennemerland. In het gehele parcours is een aantal vragen ingebouwd waarvan de antwoor den een rebus moeten opleveren. Ver geet dan ook uw schrijfgerei niet Naast uiteraard een herinnering aan deze fietsvierdaagse, ontvangen de "goe de oplossers" van de rebus een extra prijs. Wilt u ontspannen vier avonden fietsen, kom dan op dinsdag 4 juni a.s. naar het startpunt bij Luuk van Raalte op de Kennemerstraatweg99. De inschrijf prijs bedraagt f. 7,50 p.p., jongeren tot 16 jaar f. 5,- p.p. U kunt elke avond starten tussen 18.30 uur en 19.30 uur. M. Claw Boys Claw is één van de vijf groepen op het Bukpop free festival.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1