NU 2 HALEN 1 BETALEN VQfiVuuren mode Bukpop 85: joseph van schage 99 musicaal feest voor de echte liefhebbers voor de totale zomercollectie MOOI MEENEMEN VOOR DE HALVE PRIJS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Jeugd op zijn best Zeskant laat Juf de Jonge node gaan Vest kort en lang model in 10 kleuren div. maten normaal 198.- nu HALVE PRIJS HEILOO Iedereen komt aan z'n trekken Shaddai in winkelhof 't Loo v.d. Veldestraat 5; Heiloo Heemskerk, Beverwijk, Haarlem. 50e JAARGANG NO. 27-10 JULI 1985 Winkel hof 't Loo 20-22 072-331815 Elke vrijdag mode-koopavond tot 21 uur bankrekening nummer 46.65.69.661 Kado van de tweede klas, door de Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 re afstand van een woonwijk te laten plaatsvinden. Een bewoner van Plan West. Waarschijnlijk heeft iedereen gelezen of gehoord van het BUK-POP festijn, dat het afgelopen weekend in Heiloo letterlijk voor iedereen wat in petto had. Dat zoiets een geweldig goede organisatie vereist, zal ook wel ieder een duidelijk zijn, maar vanaf deze plaats wil ik toch wel even kwijt, dat de organisatie een grote pluim op dehoed verdient. Enkele tientallen jongens en meisjes zijn dagen in de weer geweest om alles in goede banen te leiden. Neem als voorbeeld het opbouwen van de grote tent. Het was gewoon een heerlijke gewaarwording om die jongelui zo eendrachtig te zien samenwerken. Dit was echt de jeugd op zijn best. Heiloo mag daar terecht trots op zijn en dat wilde ik graag even laten weten. Een vader. (Naam en adres bij redaktie bekend.) Een dramatische dans expressie en produktie van Jeugd met een Opdracht - Heidebeek, samengesteld door en on der leiding van Peter Helms. Zaterdag 13 juli om 10.00 u wordt het in Winkel hof 't Loo ten tonele gebracht. Het verhaal speelt zich af op een plekje ergens in het universum, vele duizen den jaren geleden. Tegelijkertijd speelt het verhaal in deze tijd en wel in de harten van veel mensen. Het is het eeuwenoude gegeven over goed en kwaad, over licht en duisternis, over leven en dood. Shaddai werpt een blik in de onzicht bare wereld en laat ons taferelen zien van de strijd die zich daar op dit ogen blik afspeelt. Door middel van geluids- effekten, muziek, kleurrijke kostuums, schmink en dramatische expressie, is het een boeiend geheel en geeft het een professionele indruk. De duur van Shaddai is 30 minuten en het wordt door 20 akteurs en dansers opgevoerd. Hollywood tijdens dé Olympische-feest Shaddai werd o.a. in Australië, Joego; Spelen - en in Nederland met succes slavië, Oostenrijk, België (tijdens de opgevoerd in kerken, scholen, winkel- Gentse feesten), Los Angeles - m.n. in centra, gevangenissen en op straat. VEILIG SURFEN EN ZWEMMEN IN NOORD-HOLLAND De provincie Noord-Holland/Bureau voorlichting heeft twee folders uitge bracht voor surfers en voor zwemmers. Doordat de laatste jaren steeds meer mensen gaan surfen, kan dit leiden tot problemen tussen de surfers en het scheepvaartverkeer. Men kan nu in de folder informatie vinden waar men wel en niet mag surfen. Verder zijn er nog enige gedragregels ver meld in deze folder. Voor de zwemmers in Noord-Hol land worden door de waterkwaliteits beheerder en door de Provinciale Waterstaat gedurende het zwetusei- zoen steeds watermonsters genomen. Met die monsters wordt gekeken naar de hoeveelheid bacteriën in het water. De doorzicht van water zegt niet alles over het water. Zo kan troe bel water heel schoon zijn, terwijl helder water sterk vervuild kan zijn. Plaatsen waar men in deze omgeving vrij veilig kan surfen en zwemmen zijn het Alkmaarder- en Uitgeester- meer, het Geestmer-Ambacht, de kust plaatsen Castricum aan Zee, Egmond aan Zee, Bergen aan Zee en de hele kuststrook van Schoorl. Deze folders zijn verkrijgbaar bij: Bureau Voorlichting, Provinciehuis, Dreef 3, 2012 HR Haarlem, tel.: 023 - 169933. OPEN DORS-TOERNOOI1985 Het open C- en D-toernooi van tennis vereniging Heiloo is weer achter de rug. De stemming was de hele week geweldig, mede door de muzikale omlijsting van onvolprezen huisor kest en de comsumptieve verzorging van het beheerdersechtpaar en hun assistenten. Door de ideale weersomstandighe den konden de 300 geplande partij en volgens schema worden afgewerkt.. Opvallend was het aantal deelnemers uit Heiloo. Een groot aantal van hen wist zelfs door te dringen tot de hal ve finales en finales. Er waren niet alleen inschrijvingen uit Heiloo en de omliggende plaatsen, ook spelers uit Beverwijk en Enschede tennisten aktief mee in dit toernooi. Na de finale partijen van afgelopen zon dag luidden de uitslagen als volgt: D.E. D 1. Mirjam Opdam, 2 Joanita Oud; D.D. D 1. Jacomiem Mey/Ti- neke van Vliet; 2. Gonnie Klein Schiphorst/Marga Zuurbier. G.D. D 1. Jacomiem Mey/ Hans Bechthold; 2. Agnes Fauchey/Mart v.d. Tol. H.E. D 1. Ron Hartog, 2 Arthur Ram. H.D. D 1. Geert Rep/Marco Settels; 2. Arjen Mak/Piet Kaandorp. H.E. C. 1 Roy Boontje, 2. Jan Zuur bier. H.D. C 1. Ruud Oosting/Niels de Vet, 2. Jeroen v.d. Mark/ Bob Renee. Het was donderdagmiddag een echte passelijk lied op de melodie van Mo- feestmiddag in de Zeskant, met een riaantje zo zwart als roet van hen tikkeltje weemoed doorspekt. Juf de kreeg Juf een grote getekende para- Jonge moest i.v.m. de bezuinigingen, plu met allerlei teksten erop. Ook was de Zeskant verlaten, een school waar er een voordracht met tips, wat Juf de zij 10 jaar met hart en ziel gewerkt Jonge nu met haar vrije tijd kan gaan heeft. Maar de afscheidsmiddag was doen. Zelfs de imitatie ontbrak niet. door de kinderen en onderwijzend- Het gedrag van Juf in de klas werd, personeel uitstekend voorbereid, aan de reakties te zien, perfekt na gedaan. Namens het gemeente- Als eerste sprak de heer Taks, na- bestuur sprak mevr. A. A. M. Wil- mens de ouderraad en noemde op lemse-v.d. Ploeg: ,,Het is voor ons geestige wijze de goede en minder heel goed, dat wij zo'n afscheid mee- goede eigenschappen van Juf de maken, je ziet dan van heel dichtbij. Jonge nou viel het met dat laatste ge- hoe hard dat aankomt. Ergens zingen lukkig wel mee. ,,In de wandel wordt de kinderen ,,Wij zullen haar missen, u ook wel ,,de Juf met het bab- maar wij mogen niet beslissen", beitje" genoemd. Natuurlijk was er de gemeente kan dat wel, maar het een kado met bloemen. Toen kan niet anders", aldus mevr. Wil- begonnen de klassen aan hun voor- lemse. Wij vinden het ook heel erg", drachten en sketches en uit al deze Maar het gemeente-bestuur was erg dingen bleek, dat de kinderen het hele- dankbaar voor het vele goede werk maal niet leuk vonden dat hun juf dat Juf de Jonge gedaan had. Samen nu van school moest. Er waren voor- met het hoofd. Juf Dogterom, heeft drachtjes waarbij elk kind een letter ze aan de wieg van de Zeskant ge droeg met elkaar vormde dit de zin staan. ,,Nu heeft de school een naam ,,Dag lieve Juf de Jonge". die niet stuk te krijgen is", aldus mevr. Een andere klas zong weer een toe- Willemse. kinderen zelf gemaakte kleizeskantjes. op papier gezet had samen met de leerkrachten, foto's, tekeningen, ver haaltjes enz. Met elkaar werd toen een Tot slot sprak Juf Dogterom de schei-i slotlied gezongen. Juf de Jonge be- dende onderwijzeres nog toe en gaf dankte iedereen voor de bijzonder haar een boek waarin ieder kind iets fijne middag. Lid Stichting Bontwaarborg BEDEVAART NAAR BEAURAING Nog éénmaal in 1985 organiseert het Nederlands Beauraing Comité in het bisdom Haarlem een 4-daagse hotel bedevaart van 24 t/m 27 augustus. Kosten 320,-- (1-p.kamer met toe slag), volledig verzorgd van diner op de eerste dag tot en met het afscheids diner op de laatste dag, inclusief reisverzekering. Inschrijvingen bij mevr. Denneman- Aardenburg, Maerelaan 36, 1962 KC, Heemskerk, tel.: 02510 - 40209. Folder en inlichtingen J. de Vries, Herenweg 43-B, 1935 AC Egmond- Binnen, tel.: 02206-2106. Spoedige opgave gewenst! UITSLAG REBUS-WEDSTRIJD ECHTE BAKKER HEMMER De oplossing was: 2 x per dag brood van de Echte Bakker Hemmer voor beter - eters. De winnaars zijn: 1, Liesbeth Kager, Haesackerlaan 31, Heiloo, 2, R. de Boer, Kerkakkers 46, Heiloo, 3, K. van 't Veer, Egmondermeer 10, Hei loo, 4, E. Velthuis, Zeeweg 17, Hei loo, 5, mevr. Valkering, Visweg 35, Limmen, 6, L. Kosters, Westerweg 258, Heiloo, 7, A. Visser, Laarman straat 7, Heiloo, 8. Josefine Seignette, Kennemerstraatweg 433, Heiloo, 9, Daan Bakker, Werkendelslaan 26, Heiloo, 10, mevr. Apeldoorn, Ooster zijweg 17, Limmen. Winnaars van de kleurwedstrijd zijn: Waardebon van 25,--: Charlotte Kaizer, Haerelaars 7, Heiloo; waar debon van 15,-: Annemieke de Groot, Heerenweg 99, Heiloo, Waar debon van 10,--: Ankje Kaptein, Keldercroftlaan 29, Heiloo. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mevr. A. Delver- Groenenberg, heèft onlangs het di ploma behaald van de voortgezette agogische beroepsopleiding stichting IVABO, te Amsterdam, differentiatie therapeutisch maatschappelijk werk. Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) VERGEET ZE NIET, DIE VAKANTIE- ACTIVITEITEN Enkele weken geleden las u in de Uit kijkpost het complete programma van de zomervakantie-activiteiten, die van af 22 juli worden gehouden. Deze week verschijnen et overal in Hei loo affiches, waaröfLnog wat informa tie is vermeld Wilt u meer weten, of wilt u uw kin deren opgeven voor deelname, belt u dan even met de afdeling sociale zaken van het gemeentehuis. Het num mer van het gemeentehuis is 331144. ,&>yr 4: XV.x Maanden van voorbereiding gingen voor af aan Bukpop '85. Het arrangeren van popgroepen van formaat, het huren van een tent en het zo goedkoop mogelijk regelen van het interieur voor het ruim zestig meter lange onderkomen voor muziekliefhebbers. Drie dagen werd er intensief gewerkt door tientallen vrijwil ligers: opbouwen, sjouwen, inrichten, de puntjes op de i zetten. En vrijdag 5 juli kon eindelijk het toegangshek voor Bukpop '85 geopend worden. Het grootste evenement van Heiloo begon met een jazz-avond. Een dans vloer, meters tuinverlichting, zitjes, uit stekende muziek (Big Band Caecilia, Ad Vanderhoods Quartet en de Harbour Jazz Band) en uitstekend weer zorgden tezamen voor een sfeervolle avond, waarvoor helaas te weinig mensen be langstelling toonden. Er kwamen 150 mensen kijken, luisteren en dansen. Zaterdag 6 juli waren alle Bukpop-vrij- willigers weer in touw. Alle franje van de openingsavond werd uit de tent verwij derd en dit maakte plaats voor de installatie van Golden Earring. Twee enorme vrachtwagens reden om half twaalf 's ochtends het terrein aan de Omloop op en tot vijf uur 's middags werd er gebouwd, 's Avonds stroomde het publiek de tent binnen: in totaal 1500 mensen, van jong tot oud. Zij hoorden eerst de muziek van Boom Boom Mancini, een wat eentonig geluid producerende band uit Den Haag. Om tien uur vulden de Earringklanken de tent. Veel licht, veel geluid en een prima show, onder andere tijdens de klassieker van Golden Earring, Radar Love. Na een toegift van een kwartier hield de Earring het om kwart voor twaalf voor gezien. Vijf bands traden zondag 7 juli op tijdens de gratis toegankelijke slotdag van Bukpop. Voor de prijs van nul guldens ondernamen 1200 liefhebbers van moderne popmuziek de tocht naar de Bukpop-tent. Mede door het goede weer werd het een gezellige muziekdag in Heiloo. Voor de medewerkers van Bukpop was het festival nog niet voorbij. Opruimen en nog eens opruimen stonden op het programma. Dat gebeurde zondagavond en maandag overdag. En evenals bij het opbouwen het geval was: vele handen maakten licht werk. Om drie uur maandagmiddag kon het sein 'festival over' gegeven worden. Hoewel er meer publiek verwacht was, zijn de organisatoren van Bukpop '85 tevreden. Het was sfeervol, gezellig en lekker weer. Ook het publiek gaf geen tekenen van ongenoegen. "Het is toch het enige weekend, dat er in Heiloo iets te doen is verklaarde één van hen desgevraagd. De politie van Heiloo liet zich ook lovend uit over het verloop van Bukpop. "Wij zijn zeer tevreden, de organisatie had alles uitstekend in de hand", zei een woordvoerder. Alleen het volume van de muziek prikkelde hier en daar: door de ongunstige wind was met name zondag op ruime afstand te horen dat het anders zo rustige Heiloo dit ene weekend een ander aanzien had. 'Heiloo is mooi, houen zo':Bukpop is daarvan een onderdeel. 'Bukpop moet, ieder jaar'. Het motto van het Heilooër-popfesti- val van het afgelopen weekend. Het hangt er maar vanaf wat je onder "aan je trekken komen" verstaat. Dat geldt zeker niet voor de bewoners van plan West, die een prachtige zomers weekend lang geteisterd zijn door het op z'n minst zacht uitgedrukte enorme geluidsvolume dat over onze wijkbewoners werd uit gestort en het dienten-gevolge welhaast onmogelijk maakte om rustig buiten van de zon te genieten. Het valt mij altijd weer op, dat mensen, die van wat rust houden altijd minder voor hun rechten schijnen op te komen, dan degenen die menen lawaai te mogen maken. Ik zou dan ook al degenen, die er aan hebben meegewerkt om dit lawaaispektakel te verwezenlijken, hartelijk willen be danken voor dit zenuwslopende weekend. Misschien zou het een over weging waard zijn om voortaan een dergelijk "festival" op wat grote-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1