(S BADMINTON ,^onjer I Weer grote Kunstmarkt in't Loo Oud papier acties in Heiloo j <te m Sijzeudere acties NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN nu ook op ZATERDAG lil STAATSLOTERIJ «waasKêrt mms 1| simon peek simon juuuelier Wêêêêêê Van de Gragt nu ook in Heiloo the Tmmm mm& A. G. v. d. Nagel Kwart eeuw St. Jan Mavo worden66"goede keus gemaakt kan Nieuw aanzien voor The Young Ones ps3tï*> m ir V 50e JAARGANG NO. 34 - 28 AUGUSTUS 1985 JONG EN OUD, MAN EN VROUW Van 16.00-18.00 uur 35 weken spelen voor f 128,— inclusief de begeleiding van een trainer. Voor inlichtingen kunt u bellen: Fam. Jeysman, tel. 332927 verlovingsringen iiiltif® De4 volgende lotenverkoop begint maandag 2 september zondag 1 september F0RESTERS-MEERV0GELS buro van duin 'mm De grootste vaste lezerskring POLO-TOERNOOI ZEER GESLAAGD Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 01850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) PMË/ Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) M Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Kloosterhof bereikt hoogste punt Met het drinken van pannebier, werd vorige week dinsdag even stil gestaan bij het moment dat bij de bouw van de Kloosterhof, het hoogste punt was be reikt. De heer van Diepen, secreta ris van de Woningbouwvereniging St. Willibrord sprak de mannen" in een korte bijeenkomst toe. ,,Het is een gewoonte, hier in Noord-Holland op gezette tijden bij bijzondere ge legenheden even stil te staan, eerste steen, hoogste punt, eerste sleutel enz. Met elkaar vormen wij een groep mensen die naast hun werk, zich in zetten voor de bouw van betaalbare woningen om jonge mensen aan hui zen met een betaalbare huur te helpen. Daarin zijn de HAT eenheden erg belangrijk". In totaal worden er 92 woningen gebouwd. De heer van Die pen bedankte het aannemersbedrijf Heijmans, die eengoed stuk werk leveren. ,,Wij, als woningbouw vereniging St. Willibrord bestaan 30 jaar, dit is één van de grootste pro- jekten en daar zijn we blij mee". Ook de gemeente en architektenburo Bak ker en Boots deelden in de dank. In het projekt zijn een dependance van de Stolp en een aangepaste wo ning opgenomen. Men hoopt eind oktober de eerste eensgezinswoningen op te leveren. "TT stationswea 85 stationsweg 85a Heiloo 072-335730 «li Vorige week ging de vlag in top op het bouwterrein aan de Klooster hof: het hoogste punt was bereikt. DANSSCHOOL RANZIJN, VRIJDAGAVOND VAN START Vrijdagavond zal burgemeester G. J. Glijnis de dansschool van Ranzijn aan de Schuine Hondsbosschelaan 45 officieel in gebruik nemen. De ze avond is speciaal voor genodigden, ouderen en gehuwden. Zaterdag 31 augustus is speciaal voor de genodig de jeugd. Zondag 1 september is voor genodigde oud leerlingen en de mid denstand van Heiloo. Al deze avonden beginnen om 20.30 uur. Wie geen uit nodiging heeft ontvangen is zondag middag om 14.00 uur van harte wel kom, er is dan tevens een demonstra- KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFD. HEILOO Floralia tentoonstelling Eind volgende week organiseert de KMTP de jaarlijkse Floralia-ten- toonstelling in 't Loo. Traditiegetrouw is het weer een echte gezellige ama teurexpositie, die alleen maar kan slagen als u laat zien wat uw 'groene vingers' presteren. Denk nu niet meteen: "Dat is niks voor mij, iemand anders heeft toch mooiere spullen". Integendeel: alles is welkom! Laat uw paradepaardjes maar eens bewonderen! Bijna alles komt in aanmerking, vooropgesteld dat het door u opgekweekt, verzorgd of gemaakt is: fuchsia's, groene kamerplanten, bloeiende planten, tuinplanten, groente en/of fruit, bloemstukken, bloemen, kortom iets wat uw hobby of specialiteit is. Inbrengen: donderdagavond 5 sep tember van 18.00 - 20.00 uur. Ingang 't Loo naast 't Open Huis, midden plein bij kapper Braam. Expositie: tijdens de winkeluren vrijdag en zater dag. Bel even naar de heer Kamer, tel. 072-333523 als u een inzending heeft. Wie wil ons op vrijdag of zaterdag een uurtje helpen door te surveilleren? De hr. Kamer geeft weer graag alle inlichtingen. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 tie ballroom-dansen. Wie meer in formatie over dansschool Ranzijn wil hebben kan bellen naar Heer- hugowaard, tel. 02207-14539. Winterseizoen Voor het komende winterseizoen is weer een achttal ledenavonden op het programma gezet. Zoals gebruike lijk worden de avonden op elke tweede dinsdag van de maand gehou den in de Grote Zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. U kunt voor het seizoen 1985/'86 verwachten: Dinsdag 8 okt.: zwerven door Noord-Holland; dinsdag 12 nov.: Varens; Dinsdag 10 dec. Zwitserland - Wallis, den Rotten entlang; dinsdag 14 jan.'86: het Scho ne Gein; dinsdag 11 febr.: jaarver gadering en Beestenspul film; dinsdag 11 maart: boeiende bloemenwereld; dinsdag 8 aprihnatuurparken in Ca nada en de VS., in het bijzonder Yellow Stone Park; dinsdag 13 mei: zwerf tochten langs de Hollandse kust, van Den Helder tot Brouwershaven. aanvang 14.00 uur De wedstrijdbal voor deze 1e wedstrijd is geschonken door verzekeringen-hypotheken. Heerenweg 177, Heiloo. tel. 072- 333130. Het is nog maar een maand dan gaat de Mavo St. Jan uitbundig het feit van haar 25-jarig bestaan herden ken. Wat als een heel klein schooltje in een noodgebouw aan de Ewislaan was begonnen, is nu uitgegroeid tot een volwassen school met 360 leerlingen. Gelukkig is de school niet zó groot geworden, dat de persoon lijke aandacht voor iedere leerling, die op de Mavo St. Jan hoog in het vaandel staat, in het gedrang is ge komen. Mede hierdoor is er een grote belang stelling voor de reünie, die op 5 ok tober a.s. zal plaats hebben, (zie ook de advertentie elders in dit blad). Dit is één van de feestelijkheden, die georganiseerd zijn voor de viering van het jubileum in de periode 4 t/m 11 oktober. Als je, als oud-leerling, nog weer eens wat oude en vaak pret tige herinneringen wilt ophalen, neem dan contact met ons op. Na Alkmaar en Broek op Langedijk, opent de firma v.d. Gragt a.s. za- H MP terdag haar derde zaak in 't Loo. I™ m j v.d. Gragt is een speciaal zaak op het M4 gebied van radio's en tv's en het to tale bedrijf telt zo'n 26 medewerkers, en bestaat al 15 jaar. v.d. Gragt biedt een totaal pakket en heeft een hoge graad van specialisatie. In het bijzonder voor Heiloo heeft men van de bekende merken zoals Philips, Grundig, Sony enz. het beste in huis wat deze merken te bieden hebben het z.g. assortiment. Geen gooi en smijt boel, maar goede degelijke ap paratuur. Wat niet wegneemt dat als u iemand eens een plezier zou wil len doen, b.v. een kind dat jarig of geslaagd is, er ook in een lagere prijs- Service staat bij v.d. Gragt hoog in het vaandel, 's Ochtends gebeld en nog Na nog maar net een jaar geleden diezelfde dag staat er iemand bij u het interieur van de zaak vernieuwd voor de deur om uw radio of tv te re- te hebben, was nu de buitenkant aan pareren (mits de techniek dit toe- de beurt van kinderkledingzaak ,,The laat). De technische dienst is ge- Young Ones" aan de Kennemerstraat- vestigd in Broek op Langedijk en be- weg. Een moderne, alluminium- schikt over uiterst deskundig perso- pUj jn wit en een tikkeltje zwart en neel, dit moet ook wel want de ge- halogeen verlichting is het nieuwe compliceerdheid van de apparaten aanzien van The Young Ones. ,,Het vereist geschoold personeel; v.d. heeft allemaal nog al wat voeten in de Gragt houdt zich alleen bezig met aarde gehad want we moesten reke- radio en tv en verkoopt geen was- njng houden met: ten eerste dat het machines en koelkasten enz. De to- een oud pand en ten tweede dat we taal vernieuwde zaak in de Winkelhof een zeer stevige fundering maakten 't Loo laat u* een groot assortiment vanwege het drukke verkeer over de zien zowel in tv's als in radio's ook met Kennemerstraatweg", zegt de heer bijpassend meubilair zoals kastjes v<cj Wint. voor de stereo-apparatuur en meu- Deze heeft heel wat ,,puitjes" beke- bels voor uw tv. a.s. Zaterdag is er ken VOor hij tot dit besluit kwam. Tot open huis en loopt u dan gerust maar Engeland aan toe werd alles beke- eens binnen, ook hier zal het perso- ken Maar uiteindelijk resulteerde neel u graag deskundig adviseren. het in dit moderne aanzien, dat door Donderdag 29 augustus De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 31 augustus Zwem- en poloclub De Spetters, parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00- 12.00 uur. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, hoek Kerkelaan/Westerweg. Tussen 9.30-12.00 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Maandag 2 september Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 en volgende ochtend 7.30 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine in sportpark Het Vennewater, elke zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Ha len op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zes kant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren, geen papier bij de container plaat sen tijdens vakanties en weekends. Alle dagen i Clemens Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Glaskunstenaar Cees de Neve. Op vrijdag 30 en zaterdag 31 augustus zal in winkelhof 't Loo de laatste kunst- tweedaagse van dit jaar plaats hebben. De organisatoren hebben ook dit keer weer voor een leuk kijkspel gezorgd. De redenen waarom juist deze kunst- tweedaagse zich mag verheugen in groeiende belangstelling van publiek en kunstenaars moet worden gezocht in de afwijkende formule, die organi satoren Braam en Thomassen han teren. Galeries zijn uitgestoten van deel name, kunstenaars die hun mede werking verlenen hoeven geen pro centen van verkocht werk af te dragen. Daarnaast wordt vermeden dat deze kunstmanifestaties op braderieën zouden lijken en wordt steeds gezocht naar vele nieuwe gezichten. Het is deze formule die Heiloo een onver woestbaar evenement lijkt te hebben gegeven. Portretschilder Thomassen is het ernst. Speciaal voor de manifesta ties in het komende jaar reist hij naar Londen, om de laatste bespreking af te ronden om volgend jaar Egyp tische oudheden op de kunst-twee- daagse te kunnen tonen. Het gaat hierom zeer unieke stukken, die nooit eerder waren te zien, en die door ver zamelaars voor enige tijd zullen wor den uitgeleend. Hedendaagse kunste naars zullen tevens werk tonen ge ïnspireerd op Egypte. Maar voor het zover is, kan het pu bliek op 30 en 31 augustus in 't Loo terecht om te kijken naar schilderijen, beelden, wandkleden, textiele werk vormen, miniaturen, zijdeschilderin gen, keramiek en tekeningen van di verse kunstenaars. Opvallend is het werk van glaskunstenaar Cees de Ne ve, die helemaal werkt volgens de traditie van de beroemde Tiffany. De lampen van Tiffany zijn inmiddels op de veilingen onbetaalbaar gewor den en het werk van de Neve kan ze ker een vergelijk goed doorstaan. Glas in lood: één van de attracties op de Kunstmarkt in 't Loo. Iedereen die van kunst houdt moet zeker een bezoek hebben gebracht aan de kunsttweedaagse, die ook op de koop-avond (vrijdag) tot 21.00 uur geopend is. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Nancy, d.v. Rudolf J. Houtenbos, en Martha C. M. Dekker: ONDERTROUWD Peter J. Kokkel koren en Fredrrika G. W. Snel. GETRO' Hgidius A. van Haaren en Margarci.a M. H. Melker; Emilius M. Goosens en Margaretha L. Rijne- veld; Bert-Jan Reijgwart en Catharina van der Sijs. OVERLEDEN: Jacoba Kool, w.v. Lief- ting; Grietje de Jong, w.v. Vorst Petronella J. C. Vermolen, e.v. Engeln. Top architect van Doorn getekend werd en door de heer v.d. Wint in sa menwerking met aannemersbedrijf Kops werd uitgevoerd. Al jaren heeft mevrouw v.d. Wint deze goed lopende zaak in kinderkle ding, met alle bekende merken. De herfstcollectie is al binnen en u mag, geheel vrijblijvend, best eens een kijkje gaap nemen. CURSUS E.H.B.O. Evenals vorige jaren wordt er ook in het seizoen '85-'86 weer een cursus E.H.B.O. gegeven. De cursus start op dinsdag 10 september in het kruis- gebouw aan de Holleweg 94 te Heiloo, aanvang 20.00 uur. De cursus be staat uit 16 - 20 lessen van 2 uur en staat onderleiding van dokter Den Engelsen en mw. Platschorre. De totale kosten bedragen 140,- alles inbegrepen. Aan het einde van de cursus zal een examen worden af genomen waardoor bij gunstig resul taat u in het bezit zult worden ge steld van het Eenheidsdiploma E.H.B.O. Inschrijving geschiedt in volgorde van betaling op bankrekening 12.05.83.194 bij de Rabobank te Hei loo t.n.v. E.H.B.O. Heiloo. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot mevrouw G. van Linden, Rector Frederik Laan 6, Heiloo, tel. 072- 115994. BRUGJAAR SCHOOLVERLATERS Ben je geslaagd? Gefeliciteerd! Ga je nu verder studeren of werken? Fijn! Of weet je het nog niet precies? Denk dan eens aan het Brugjaar Schoolverlaters. Be doeld voor jongeren van 16 tot 19 jaar, die zich willen oriënteren op studie of beroep en daarnaast aan zinnige vrije tijdsbesteding willen doen. Het projekt Brugjaar Schoolverlaters wordt begeleid door de provinciale werkgroep te Haarlem. Voor de prak tische uitvoering zorgt de lokale werk groep. Hopelijk heb je belangstelling voor het Brugjaar Schoolverlaters. Wanneer je er iets voor voelt en je ouders zijn het er mee eens, bel ons dan zo snel mogelijk op om je aan te melden of kom langs! Alg. Chr. Vormingscentrum Alkmaar, Drechterwaard 14, 1824 EX Alkmaar. Tel. 072-611034. Vraag naar: mevr. Tames (directrice), mevr. v.d. Steen of mevr. Kuiper (beiden vormingsleidsters van het Brug jaar Schoolverlaters). Onder onverwacht gunstige weers omstandigheden werd zondag jl. in 't Baafje het jaarlijkse toernooi van de Stichting Z en PC de Spetters gehouden. Hoewel duidelijk te zien was dat de meeste van de 19 polo teams de training nog maar onlangs hebben hervat, konden de toeschou wers toch van vele spannende wed strijden genieten. Wethouder Borsjes verrichtte de prijsuitreiking na een zeer voorspoedig verlopen sport dag. De uitslagen: dames 1: HPC 2 De Reu ring 3, De Spetters 4 Noordkop; He ren I: 1 De Spetters 2 HPC 3 Noord- kop 4 De Reuring; Heren II: 1 ZWV 2 St. Pancras 3 De Spetters 4 Noord- kop: Heren III: 1 De Spetters 2 HPC 3 De Reuring 4 Noordkop; Jongens Asp. 1 De Spetters 2 Oude Veer 3 HPC. k

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1