(a f Onderhoudswerkzaamheden A N B O S Bijzondere acties Geen Uitkijkpost I ontvangen? STAATSLOTERIJ Schoonheidsspecialisten houden open huis Superloterij HSV voor onderhoud en uitbreiding van o.a. clubgebouw Rabobank biedt boekje over "Het Blaasorkest" aan KABELTELEVIESIE VOOR MODERNE VROUWEN JONGE SPORTIEVE KLEREN STATIONSWEG 85 HEILOO A. G. v. d. Nagel De Partij van de Arbeid, afdeling Heiloo houdt een bijeenkomst op 31 oktober over 50e JAARGANG NO. 43 - 30 OKTOBER 1985 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN •MM i Bel 's donderdags: 072-330175 De volgende lotenverkoop begint maandag 4 november. SRC EN HSV DELEN DE PUNTEN M iPPH* Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-hui* in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Inleiders: Aad Kosto, Mediaspecialist van de Pv/dA in de Tweede Kamer en de Heer A. v/d Leij, direkteur van de NV Kabeltelevisie kop Noord-Holland. Open Huis, aanvang 20.00 uur. I Reparatie, modernisatie I Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier lid S lichting Bont waarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 Enkele weken geleden maakten wij in de Uitkijkpost reeds melding van geplande werkzaamheden aan de openbare wegen in Heiloo. Abusievelijk lieten wij ach terwege wat er zoal stond te gebeuren in de diverse delen van het Heilooër net werk. Tot en met december zullen de volgende onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd: De Dors: hertegelen voetpad tussen de Laan van Muijs en de ingang van de Sint Jan Mavo; De Groenelaan: aanleg parkeerstrook en hertegelen voetpad voor de wo ningen 20 rot en met 40 (noordzijde); 't Malevoort: verbreden fietspad aan de westzijde tussen de inrit van de bi bliotheek en de Zeeweg (ten behoeve van deze verbreding zal een strook beplanting ter breedte van 60 cm worden gerooid) en het verwijderen van het fietspad aan de oostzijde tus sen het Hoekstuk en de Zeeweg; Vrieswijk/Termijen: gedeeltelijk her tegelen van het fiets- en voetpad nabij de Ewisweg; Werkendelslaan: aanleg voetpad tussen de woning Werkendelslaan 122 en de Zevenhuizerlaan in combinatie met het herstraten van de parkeerhavens. Onbekend maakt onbemind is een gezeg de dat misschien ook wel een beetje geldt voor het werk van de schoonheidsspecia liste. Er wordt ook wel eens gedacht dat je persé iets aan je huid moet mankeren om een schoonheidsinstituut te bezoe ken. Of dat een behandeling uitgespro ken duur zou zijn. Om mogelijke onduidelijkheden op te helderen houden duizenden schoonheids specialisten in Nederland binnenkort Open Huis. Op vrijdag 8 en zaterdag 9 november zetten zij hun deuren wagenwijd open en om iedereen te ontvangen die iets wil weten over goede huidvverzorging. En iedereen is ook iedereen, want wie denkt dat de schoonheidsspecialiste alleen door vrouwen wordt bezocht vergist zich. Ook steeds meer mannen gaan aandacht aan hun verschijning schenken, we hoeven wat dat betreft alleen naar het modebeeld te kijken. En ook wat leeftijd betreft gelden er geen beperkingen om FORESTERS HAD EEN ZEER GESLAAGD WEEKEND Het meest trots waren we natuurlijk op het eerste elftal, wat een prachtige 3-2 overwinning boekte op Victoria O. Een zeer nuttige overwinning bleek achteraf, Want alle concurrenten verloren punten, zodat Foresters nu echt even alléén aan kop kwamen. A.s. zondag tegen SVA valt er weer een echte beslissing om de koppositie, een positie, die met de week kan wijzigen gezien de ranglijst. Als we naar de uitslagen kijken van de rest van de elftallen, dan valt direkt op, dat ieder elftal wel punten pakte, behalve één onzer paradepaardjes n.l. het 5e elftal dat helaas met 2-0 verloor van Limmen 6. En dat in het jubileum jaar van Foresters, een jaar waarin we verwachten kampioenen te kunnen be groeten. Bij de Jeugd hebben wellicht zaterdag de le kampioen, n.l. het elftal van D. Ooms, de D3. Een elftal dat de laatste 5 jaar al 4 keer kampioen werd U kunt het zelf zaterdag bekijken om 11.00 uur op de Egelshoek. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 van tijd tot tijd een bezoekje aan de schoonheidsspecialiste af te leggen. Met goede huidverzorging kun je niet vroeg genoeg beginnen volgens de Algemene Nederlandse Bond van Schoonheidsspe cialisten, kortweg Anbos, die deze mani festatie organiseert. Goede huidverzorging is in deze tijd trouwens beslist geen overbodige luxe, want onze huid heeft heel wat te doorstaan. De schoonheidsspecialiste en niet te vergeten de schoonheidsspecialist, want ook in dit beroep heeft de emancipatie haar/zijn intrede gedaan, houdt zich dus in de eerste plaats met huidverzor ging bezig. Daarbij wordt er na een behandeling HSV heeft zondag jl. weer ondervon den, dat een tegenstander van de on derste plaats niet vanzelfsprekend een gemakkelijke partij moet zijn. Een kat in het nauw maakt immers nog steeds rare sprongen. Juist in de eerste helft van de overigens aantrek kelijke wedstrijd maakte SRC van dat underdog zijn" dankbaar gebruik. De 1 - 0 stand in de rust was daar de aanwijzing van. Ook in de laatste 5 minuten van de wedstrijd keek HSV nog tegen een achterstand (2-1) aan. Maar juist in die korte tijd trok HSV de wedstrijd nog in evenwicht. Zie verder de sport-agenda Opbrengst nationale kollekte geestelijk gehandicapten. De onlangs in onze gemeente gehouden Nat. kollekte geestelijk gehandicapten heeft in totaal f. 9.887,70 opgebracht. Dankzij de gulle gevers en de grote inzet van de wijkhoofden en de kollektanten hebben we dit mooie resultaat bereikt. Hartelijk dank aan eenieder, die hieraan heeft meegewerkt. De Zeskant voor Greenpeace. Afgelopen zaterdag gingen 28 vrijwilligers van De Zeskant op stap voor Greenpeace. Op alle adressen, waar enkele dagen tevoren enveloppen in de bus gedaan waren, werd aangebeld om een bijdrage te vragen voor dit goede doel. Trots kon om 18.00 uur de uitslag telefonisch gemeld worden aan het actiecentrum in Arnhem: f. 2.770,40 oftewel gemiddeld zo'n f. 100,-- per leerling. Bazar in de Rank. De vrouwenvereniging van de Hervormde gemeente houdt haar jaarlijkse bazar in het Hervormd centrum de Rank op woensdag 6 november van 14.00-21.30 uur. Te koop zijn nuttige en fraaie handwerken. De opbrengst komt ten goede aan het gemeente-werk. De Rank (Kennemerstraatweg 83) heeft ook een ingang aan de Heerenweg. Collecte SOS Kinderdorpen. Tussen 28 oktober en 2 november wordt de jaarlijkse collecte ten bate van de SOS Kinderdorpen weer in Heiloo gehouden. Het College van burgemeester en wethouders heeft voor deze inzameling toestemming verleend. De Stichting SOS Kinderdorpen heeft het doel het helpen van kinderen, die geen ouders of door omstandigheden geen eigen thuis meer hebben. Dat gebeurd via een zogenaamde SOS-familie, bestaande uit 6 of 8 kinderen met aan het hoofd een SOS-moeder. Voor opname in een familie is alleen de nood van het kind bepalend. Men kan de stichting helpen door een gift te doen tijdens de collecteweek, maar ook door bijvoorbeeld jaarlijks een gift te doen of een peetschap te aanvaarden. Voor informatie kan men zich wenden tot D. Aaij, Westerweg 267 te Heiloo of tot de Stichting SOS kinderdorpen, Marktvelt 14, 1391 CA Abcoude. Geef Jantje Beton leef- en speelruimte. Van 4 tot 10 november wordt in het record-aantal van ruim 850 plaatsen in ons land de nationale jeugdcollete gehouden, beter bekend als Jantje Beton. Tot deze plaatsen behoort Heiloo ook. Het gaat bij de actie van Jantje Beton om geld voor jeugdwerk in ons land. Voor speeltuinen, kinderboerderijen, clubhuizen, speel-o-theken en jeugdverenigingen. De plaatselijke jeugd- en jongerengroepen die aan de collecte meedoen kunnen 50 procent van de opbrengst direct bestemmen voor de aanschaf van nieuw spel- en kampeermateriaal. De andere helft wordt door het Nationaal Jeugdfonds gebruikt ten behoeve van de jeugd in ons land. Komt er niemand langs met een collectebus, dan zijn giften van harte welkom op girorekening 1247, t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds, Utrecht. Burgemeester en wethouders der gemeente Heiloo, hebben toestemming verleend tot het houden van een openbare inzameling van gelden in deze gemeente, voor het Nationaal Jeugdfonds, Maliesingel 13 te Utrecht. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Vijfenvijftig jaar geleden, om precies te zijn op 1 juni 1930, werd de Heiooër sportvereniging H.S.V. opgericht. Tweeëntwintig paar geleende schoenen en een eenvoudig voetbalveldje achter de St. Willibrorduskerk aan de Wester weg, waren voldoende om van start te gaan. Enige accommodatie had men niet, de kontributie bedroeg maar één dubbeltje. Nu is H.S.V. uitgegroeid tot een club van maar liefst 500 leden. Maar de ac commodatie (kleedkamers, kantine en andere gebouwen) blijkt voor die 500 le den te klein te zijn. Het is echter niet verstandig om je als club in diepe schul den te steken. Na enig overleg hoe dan wel het geld opgebracht zou moeten worden, kwam het plan om een loterij te organiseren, wat nu een superloterij is geworden. Bij het organiseren van zo'n loterij komt wel heel wat kijken, maar men kon gelukkig gebruik maken van het draaiboek van W.F.C., dat enkele jaren geleden ook een loterij georganiseerd had. Voor de loterij zijn 1000 loten beschik baar. De loten kosten 150,maar kunnen ook in 10 maandelijkse termij nen van 15,betaald worden. In to taal worden 11 trekkingen gehouden, waarvan de eerste plaatsvindt op 28 fe bruari 1986. Elke maand vindt een trek king plaats, waarvan de laatsten (de 10e en 11e trekking) op 28 november 1986. Dit onder toezicht van een notaris. De superhoofdprijs bestaat uit een per sonenauto. Andere prijzen zijn o.a. een reis naar Parijs voor twee personen, een stereotoren, T.V.'s, een videorecorder en een surfplank. SUPER DE GROOT BREIDT EIGEN MERK „SUPER" UIT De heer de Groot van Service Super de Groot, één van de zelfstandige onderne mers, aangesloten bij Service Super, in troduceert vandaag 40 nieuwe Super-artikelen. Deze uitbreiding van het Supermerk met o.a. rookworst, dieetmargarine, chocoladerepen, shampoo, damesver- band e.d. brengt het totaal aantal op een kleine 140 artikelen. Stuk voor stuk dagelijks gebruiksartike len zoals koffie, thee, bier tot en met was- en schoonmaakmiddelen. Een inmiddels ook bij de klanten ver trouwd merk van een hoogwaardige kwaliteit en met een gunstige prijs in vergelijking met de bekende merkarti kelen, aldus de heer de Groot. De nieuwe, aktieve aanpak van de Ser- natuurlijk ook aandacht besteed aan een goede make-up. Het werk van de schoonheidsspecialiste is veelomvattender geworden en er ko men steeds betere technieken voor be handeling. Al met al heel wat redenen voor de Anbos schoonheidsspecialisten om gedurende twee dagen te laten zien wat zij kunnen. In vrijwel elke plaats in Nederland nemen Anbos schoonheidsspecialisten deel aan deze Open Huis dagen. Er wordt, zonder enige verplichting, uitgebreid gedemonstreerd en zeer uit voerig informatie gegeven over alle zaken die met huidverzorging te maken hebben. Wanneer u dus meer wilt weten over wat de schoonheidsspecialiste allemaal kan doen, is het zeker de moeite waard op vrijdag 8 of zaterdag 9 november eens even binnen te stappen bij een Anbos schoonheidsspecialiste U kunt de deelnemers aan deze Open Huis dagen herkennen aan de poster die voor het raam hangt. CAMPAGNE TEGEN MARTELEN VAN AMNESTY INTERNATIONAL Vaak hoor je de vraag:"helpt het nu eigenlijk". Gelukkig kunnen we dan zeggen: ,,Ja heus, het helpt". Mensen worden vrijgelaten. Wetten worden ver beterd. De behandeling van gevangenen verbetert zich, met name van diegenen publiciteit krijgen. Op 10 december wordt in de Ver. Naties het Verdrag tegen Martelen aangenomen. In maart 1985 werd door de commissie mensen rechten een speciale rapporteur voor martelingen benoemd, de Nederlander prof. Kooymans. Deze is bevoegd onder zoek in te stellen naar martelingen in alle lidstaten van de Ver. Naties. In Griekenland en Argentinië worden wet ten aangenomen die martelen verbieden. Regeringen kunnen vaak niet meer om beschuldigingen heen en voelen zich verplicht te reageren. Met name de actie "Vrouwen in de gevangenis" was een succes. Vele vrouwenorganisaties uit Heiloo deden hieraan mee. Maria Mar- garetha Baes de Briter veroordeeld 4 jaar en 8 maanden wegens vermeende communistische sympathieën, werd ge marteld tijdens haar verhoren. Zij be hoorde tot diegenen, die werden vrijgela ten na de nodige druk van Amnesty International. Zij bedankt u allen, die zich voor haar inzetten met de volgende woorden: ,,Ik heb een grote stapel brieven en kaarten die ik ontving en die de censuur niet in beslag durfde te nemen bewaard. Ik wil Amnesty Inter national vragen al die mensen te be danken die zich voor mij hebben inge zet. Ik hoop dat de nobele zaak van WERKELOOSHEID THUIS. VROUW KOM EENS PRATEN Uw man is ontslagen. Het bedrijf waar hij jaren heeft gewerkt, is failliet, dus staat hij op straat. Uw zoon of dochter is thuis als. school verlater of jeugd-werkeloze. U leeft met uw man of kind mee. U neemt de tijd voor hen, laat het werk voor wat het is. Gezellig toch, je man of kind de hele dag thuis, zeggen de buren, en ja, zij moeten toch ook hun verhaal kwijt. Uw aktiviteiten buiten de deur gaan op een laag pitje; je laat hen toch niet alleen thuis zitten. Voor U is er net zoveel veranderd als voor uw man of kind. Uw dagindeling, uw contacten, uw huis is uw huis niet meer. U zou misschien wel eens met an dere vrouwen willen praten, die net als U De Provinciale Vrouwenraad Noord- Holland heeft in haar pakket een gespreksgroep opgenomen. Zes bijeen komsten om te praten, je verhaal kwijt te kunnen en zo samen met andere vrou wen, die weten waar je het over hebt, zicht te krijgen op de situatie. Praten over de reacties van buren en familie, wat voelt je partner (of je kind) om zo thuis te moeten zitten. Waar ben je nu aan toe, waar heb je zelf recht op. Waarop bezuinig je nog meer om rond te kunnen komen. De bijeenkomsten kunnen geen oplossing geven voor alle problemen. Wél kunnen vrouwen el kaar op weg helpen. Samen kun je meer dan alleen, dat geldt ook hier. Wilt U meer weten? Kom dan naar de voorlichtingsbijeenkomst op dinsdag 5 november 1985 om 10.00 uur in ,,de Vi- gilantie", Verdronkenoord 45 te Alkmaar. Ook kunt U voor informatie bellen naar: mevr. Hanny Somers, tel. 02990-25743. Amnesty International blijvend suc ces mag hebben". Maria heeft Paraguay inmiddels verla- ling. Zij heeft haar advocaten gevolmach tigd een aanklacht in te dienen tegen de politieofficieren, die haar gemarteld hebben. Rond 30 november zal er een weekend verzorgd door Buk-Buk plaats hebben, waarbij het A.J.-werk de nodige aandacht zal krijgen, (zie elders in dit blad). Astrid Wesselius, tel. 334822 Vier HSV-voorzitters gaven het goede voorbeeld ten aanzien van de superloterij van de Heilooër Sport Vereniging. Vrijdag 25 oktober is de loterij officiëel van start gegaan. De eerste drie loten werden uit handen van voorzitter Beke verkocht aan drie oud-voorzitters, te weten de heren Borst, Houtenbos en Keeman. Na aftrek van alle onkosten houdt men 90.000,over van de lo terij. Hiermee kan men dan de accom modatie onderhouden en uitbreiden. Koop dus allemaal een lot, binnenkort komen, de lotenverkopers bij U langs, en steun daarmee H.S.V. (Zie ook elders in deze Uitkijkpost.) Na een paar jaar geleden met het boekje „Het Symphonie-orkest" te zijn uitge komen, heeft de Rabobank nu een boekje over het „Blaasorkest" uitgegeven. Een alleraardigst boekje dat aan de hand van veel foto's een duidelijk beeld geeft hoe een blaasorkest in elkaar zit en funktioneert. De heer v. Kempen, direkteur van de Rabobank in Heiloo, overhandigde vrijdagavond de eerste exemplaren aan De heer Van Kempen (rechts) over handigt de eerste exemplaren van het boekje Het Blaasorkest afgevaardigden van Caecilia, Nijen- burgh en Eensgezindheid. „Het vorige boekje bleek zo'n succes te zijn, dat we besloten hebben nu een boekje over het blaasorkest uit te geven. De Rabobank heeft zich voor dit soort muziek altijd nogal ingezet, wij ver kopen bijvoorbeeld ook plaatsbewijzen voor diverse concerten." De vertegenwoordigers van de fanfare en harmonie kregen allemaal, ook voor hun achterban, een exemplaar aangeboden. Het boekje is verkrijgbaar bij de Rabo- banken en kost slechts 1,75. Wie op 5 december, voor weinig geld, een goede beurt wil maken, is met dit boekje erg goed af. vice Super winkels, met vertrouwde kwaliteit en service gecombineerd met zo'n uniek eigen merl, zorgde voor vele positieve reakties van de klanten. De uitbreiding met deze 40 nieuwe pro- dukten, zal dan ook zeker enthousiast ontvangen worden. In de week van 30 oktober kunnen de klanten zelf de proef op de som nemen. De warme rookworst staat dan in de winkel gepresenteerd om gekeurd te worden. GESLAAGD Aan de Universiteit van de Gemeente Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot, J.W.F. Göbcl, voor het doctoraal exa men Geologie. Op 21 oktober is onze plaatsgenoot, de heer J.H. Dijkstra, geslaagd voor het in Utrecht gehouden examen Calligrafie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1