S^J Amrobank viert zilveren jubileum creatief simon peek juwelier Oud popier acties in Heiloo Bijzondere acties NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Kerstactie in Heiloo Sint Nicolaas-actie Middenstand Heiloo Obligaties Stichting Open Huis Nederlandse Bowling Top Tentoonstelling vandalisme in de bibliotheek Falkland presenteert: Prettige feestdagen Ballet Workshop met levende muziek in Heiloo Koffieconcert met Theo Olof "Prettige Feestdagen" t/m 9 november. FALKLANDTONEEL Falkland Toneel brengt: 50e JAARGANG NO. 44-6 NOVEMBER 1985 De Amrobank viert deze week haar 25 jarig bestaan in Heiloo, dit gebeurt op kreatieve wijze. Ineke en Watze Watze- ma, Jan Giling en Abraham Brouwer exposeren met hun nieuwste werk in de Amrobank. Deze Heiloose kunstenaars zijn geen onbekenden en velen zullen hun namen kennen van de groep 77-11. Het is zeker de moeite waard deze expositie met een bezoekje te vereren, want er is veel moois te zien. Gouaches, aquarellen, en oliekrijt. Tevens geeft de Amrobank een kalender uit met daarin enkele afbeeldingen van de geexposeer- de schilderijen. Vanwege de exclusievi- teit is de oplage beperkt gehouden. De Amrobank begon in 1960 in een aangepast woonhuis aan de Kennemer- straatweg als bijkantoor van de voormali ge Rotterdamse Bank. Vanaf het begin heeft de heer Las van Bennekom de leiding van het kantoor gehad. Na de fusie met de Amsterdamse Bank in 1964, werd het snel groeiende kantoor voortgezet onder de huidige naam AMRO bank. In 1969 werd het mooie pand aan de Kennemerstraatweg/Dokterslaan be trokken, een schepping van de architekt Prof. Ir. P.H. Tauber. Ook dit kantoorpand groeide zeer voor spoedig en mede gezien het aantal clienten in het westelijk deel van het dorp, werd in 1977 een filiaal geopend in het winkelcentrum Het Hoekstuk. ,,Er is een duidelijke verschuiving waar te nemen in het relatie bestand. Wij zijn gestart met vrijwel alleen particulieren, vertelt de heer Las van Bennekom en vervolgt: ,,in de jaren '70 werd ons bestand uitgebreid met middenstanders. Nu valt op dat veel agrariërs de weg naar het kantoor weten te vinden", aldus Las van Bennekom. Het jubileum wordt gevierd met de eerder genoemde expositie en de kinde- Het Kerstcomitè heeft voor het aan staande kerstfeest zijn werkzaamhe den weer hervat. Deze jaarlijkse tra ditie is bij het overgrote deel van on ze inwoners wel bekend. Voor hen, die nog weinig of niets hiervan we ten, volgt hier enkele informatie. Eén onderdeel van het werk van het comité is het zenden van bloemen naar alleenstaanden. Bovendien wordt een fruit-attentie gebracht naar zieken en andere thuiszittenden. Voor die genen, die door persoonlijke omstan digheden behoefte hebben aan een an der soort kerstattentie, wordt even eens gezorgd. Van de in Heiloo bestaande par ticuliere of geestelijke en sociale instellingen krijgt ons comité een op gave van de voor één of ander in aan merking komende personen. Om deze actie weer te kunnen fi- nanciern zal op 12, 13 en 14 december weer een jaarlijkse huis- aan-huiscollecte worden gehouden. Wij willen reeds nu weer een be roep doen op alle collectanten en col- lectrices, die ons de voorgaande ja ren zo onmisbaar van dienst zijn ge weest, om ook nu weer hun medewer king te verlenen. Uiteraard kunnen wij steeds aanvul ling van ons college van collectanten gebruiken. Er zijn in ons college per sonen, voor wie de leeftijd het be zwaarlijk maakt dit werk te blijven doen. Daarom doen wij een dringend beroep op de jongeren deze leeg komende plaatsen op te vullen. Als collectant of collectrice kunt u zich melden bij de secretaris van het co mité, de heer H. J. Lases, Westerweg 207, tel. 331712. KINDERPOSTZEGELAKTIE DENK AAN MIJ De kinderpostzegels komen er weer aan. Vanaf woensdag 31 november komen de kinderen langs om uw be stellingen voor kinderzegels en wens kaarten af te leveren en.... af te re kenen. Doet u dat weer met een cheque of betaalkaart? Dat is makke lijker voor de kinderen. Heeft u nog niets besteld? Geen nood Dan kunt u vanaf 13 november op het postkantoor terecht om uw kinder postzegels en een uitgebreide col lectie wenskaarten aan te schaffen. De kinderpostzegels staan in het te ken van Kind en Verkeer, met als on dertitel DENK AAN MIJ. Het Ne derlands COmité voor Kinderpost zegels wil daarmee graag pleiten voor meer begrip voor elkaar in het verkeer. ren kunnen hun kreativiteit in een kleurwedstrijd uiten. De mooiste en leukste worden beloond met een prijsje en tentoongesteld in de Amrobank. De Amro Bank Heiloo zal zijn service van de afgelopen 25 jaar de komende periode zeker voort zetten. Daarvoor staan de 9 medewerkers op de beiden kantoren borg. Op de Kennemerstraatweg wordt ge werkt volgens de nieuwe structuur van de Amro Bank, n.l. een zakelijke sector o.l.v. de heer R. Haazelager en de pariculiere sector o.l.v. de procuratie houdster mevrouw M. Horio. Beiden worden terzijde gestaan door de dames Lida, Wilma, en aan de kassen Gerjo en Jacqueline. Loopt u gerust eens een keertje binnen en maak kennis met de Amro Bank. U kunt dan tot 30 november profiteren van de spaarpremie volgens de bon in de Uitkijkpost, maar ook bent u van harte welkom voor een bezoek aan de expositie Evenals andere jaren heeft de Midden stand van Heiloo, zo rond de feestda gen, altijd een speciale aktie. Dit keer weer een loterij. Vanaf, 9 november, krijgt u voor elke 10,- die u besteedt, bij de meeste winkeliers, een lot.,Vult u hierop uw naam en adres in en stop de loten in een van de groene bussen, die door heel Heiloo verspreid staan. Over drie trekkingen kunt u tot de geluk kigen die een prijs krijgen gaan be horen: le trekking is op 18 november, de tweede op 25 november en de 3e trekking op 13 december. Totaal is er een prijzenbedrag van ƒ17.000,-, die worden uitgekeerd in MVH (Middenstand-vereniging Heiloo) komen. Via raambiljetten en deze krant worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Wederom heeft een uitloting plaats gevonden van 60 obligaties van de Stichting "Open Huis". De AMRO- bank, Kennemerstraatweg 380 te Heiloo zal tegen overlegging van de hierna volgende genummerde stukken per obli gatie een bedrag van f. 10,— uitbetalen. De nummers van de uitgelote obligaties zijn: 1,4.8, 14, 38,56,73, 75, 78, 110, 136, 147, 163, 190, 203, 245, 276, 282, 293, 312, 313, 316, 325, 345, 347, 362, 365, 374, 379, 390, 393, 418, 427, 434, 460, 480, 488, 500, 508, 526, 540, 565, 568, 581, 584, 597, 628, 645, 675, 677, 721, 722, 736, 795, 833, 876, 888, 890, 891, 917. stationsweg 85a heiloo-telefoon 072-335730 Zondag 10 november a.s. de voetbalwedstrijd FORESTERS - ZWAAGDIJK aanvang 14.00 uur. Blijft Foresters aan kop? De wedstrijdbal voor deze wedstrijd is geschonken Tuintechnische werken v. Buren-Klaassen b.v. Vredenoord 102 HEILOO 072-335223 Van 4 tot en met 10 november organi seert Bowling Bond Heiloo wederom een groots toernooi. Hier doet de natio nale en internationale wedstrijdtop aan mee. Natuurlijk zijn ook de regionale top- bowlers (dames zowel als heren) in grote getale aanwezig. Ruim 300 bowlers gaan strijden om het eremetaal. De 16 sterkste spelers zullen zondagavond in een waarschijndelijk zinderende finale uitmaken wie zich winnaar mag noemen van de Heilooër scratch week. Het gehele weekend zijn er diverse at- trakties met als klap op de vuurpijl za terdagavond een Bowling bar barbecue. Op dit .spectaculaire feest bent U ook van harte welkom voor gezellig dansen, barbecue en een drankje. Wilt U dit alles een keer meemaken, neem deze week uw kans waar en kom naar de bowling. van Alan Ayckbourn Regie: Jos Post Theater: De Beun Data: 15 en 16 november Aanvang: 20.15 uur Entree: f 7.50 (CJP/65 f 5,-) Kaarten bij: Reisburo Holland Int., Boekhandel Avis, Barbershop Jan Braam, Het Open Huis. Inl. 072-333734. COMMISSIE ONDERWIJS Vanavond is er in het gemeentehuis weer de maandelijkse openbare verga dering van de raadscommissie van ad vies en bijstand voor onderwijszaken.-: De vergadering, waarbij iedere be langstellende aanwezig kan en mag zijn, begint om 20.15 uur. Vrijdag 8 november: W. J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15 en 14.00 uur. Zaterdag 9 november Vondelschool (bovengebouw), Slimpad 16. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Marialidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30 en 11.30 uur. Halen op verzoek: 334669. Tevens huis-aan huis acties tussen Pastoor van Muijenweg- Ewisweg- Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels die zich inzet voor de bestrijding gereed zetten langs de kant van de weg. Vóór 9.30 uur. Base- en Softballclub Heiloo', parkeerterrein bij sporthal ,Het Vennewater', gehele dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. J.P. HasebroekschoolSluijsweijdt 9. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Sportvereniging HSV, parkeerterrein, sportpark aan de Bayershoffweg. Voortaan wordt elke 2e zaterdag van de maand een oud-papier-actie door HSV gehouden. Vrijdag tot en met maandag: Hockeyvereniging ,De Teriërs' kantine op sportcomplex Het Vennewater, elke za- leerlingen om op geheel eigen wijze hun terdag en zondag van 11.00 - 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 - visie op vandalisme tot uitdrukking te Vanaf dinsdag 12 november kunnen bezoekers van de Openbare Bibliotheek aan het Malevoort de tentoonstelling in het kader van de bestrijding van het vandalisme bekijken. Deze tentoonstel ling bestaat uit twee delen: enerzijds voorlichtingsmateriaal van het landelijk bureau Voorkoming Misdrijven van de politie; anderzijds werkstukken van leer lingen van in principe alle basisscholen en de beide mavo's. Men heeft tot en met zaterdag 7 december de gelegenheid om de tentoongestelde materialen en werkstukken tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen. De tentoonstelling 'Vandalisme' is een ver volg op een eerder dit jaar gehouden project binnen het Heilooër basis- en voortgezet onderwijs. Via de werkgroep, van vandalisme in onze gemeente en waarin mensen vanuit diverse instellingen zit ting hebben, is in mei/juni van dit jaar een project op de scholen gehouden. Dit bestond uit een tweetal gastlessen, ver zorgd door werkloze docenten en door de politie, en een opdracht aan de Op 15 en 16 november biedt het Falk land Toneel u alvast een voorproefje van wat de komende feestdagen, met name de kerstdagen u kunnen bieden. De bekende komedie - schrijver Alan Ayckbourn heeft deze dagen als thema gekozen voor dit blijspel dat o.a. de Haagse Comedie vorig jaar met veel succes heeft gespeeld. Het gezin Bunders ontvangt in hun grote huis familie en vrienden om sa men de kerstdagen door te brengen. Alle voorwaarden zijn aanwezig om er iets gezelligs van te kunnen maken: de kerstboom is mooi opgetuigd, de cadeau's liggen te wachten om uit gepakt te worden en er wordt een kerstdiner bereid. De oplettende toe schouwer bemerkt echter dat vernie ling en liefdeloosheid zich duidelijk manifesteren, terwijl men voor zich zelf en voor de anderen volhoudt dat het heerlijk en gezellig is de dagen bij elkaar door te brengen. Ayckbourn wil met dit stuk het on vermogen laten zien van mensen om wezenlijk kontakt met elkaar te hebben en hoe kan dat beter dan ze een spie gel voor te houden en ze te laten lachen want dat zal er zeker gedaan worden. De voorstellingen worden gegeven in theater De Beun te Heiloo op 15 en 16 november. Aanvang 20.15 uur. Entree 7,50 (CJP en 65+ ƒ5,-). Kaarten verkrijgbaar bij Reisburo Holland International, Boekhandel Avis, Barbershop Jan Braam en het Open Huis, allen te Heiloo. Tevens een uur voor aanvang aan de kassa van de Beun. Voor inl. en telef. reserveren (alleen buiten Heiloo wonenden), tel.:072-333734. 22.00 uur. Maandag tot en met vrydag Nieuwe Hoeve, Boekestein 43. Tijdens schooluren, ook lompen. De Zeskant, Malevoort 507, tijdens schooluren, geen papier bij de container plaat sen tijdens de vakanties en weekends. Muziekverenigingen Eensgezindheid', Laan van Mirijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek, tel. 332336. Freinetschool, Het Malevoort 9, tijdens schooluren. Alle dagen Willibrordusschool. container naast Grosmarkt. hoek Westerweg/Ewislaan. brengen. De resultaten daarvan worden geduren de vier weken in de openbare bibliotheek opgesteld, met uitzondering van de periode waarin de bibliotheek vanwege het afronden van de automatiserings werkzaamheden gesloten zal zijn. Behal ve dat de werkstukken - individueel en in groepsverband vervaardigd- worden ge ëxposeerd, zal ook een jury in actie komen om de creaties te beoordelen. De beste werkstukken (die het onderwerp vandalisme goed uitdrukken en/of op een uitstekende manier in elkaar gezet zijn) zullen worden beloond met een prijs. De uitreiking van de prijzen heeft plaats op woensdag 20 november. Voor al uw zuivelprodukten Zuivelfabriek „(De Vereeniging' Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. Het Noordhollands Balletcentrum or ganiseert op 9 november in haar Stu dio (Stationsweg 115 te Heiloo) een Balletworkshop met levende muziek, bongo's en andere ritme instrumenten. Workshops zijn er voor iedereen, die van ballet-dance houdt. Dus: Zon in de Schoorsteen. Vorig jaar maakten 75.000 Nederlanders op verzoek van de nationale vereniging De Zonnebloem een Sint Nicolaas-pakje voor een zieker gehandicapte, hulpbehoevende of eenzame mede-burger. Dit jaar wordt de actie Zon in de Schoorsteen opnieuw gehouden. Wilt u hieraan uw medewerking verlenen, dan kunt u kontakt <>pnemen met mevr. A. van Velzen, Westerweg 135 te Heiloo. Na 15 november krijgt dan het adres van een mede-burger voor wie u een pakje kunt maken. Ook kan men contact opnemen met mevrouw Van Velzen, wanneer u in uw eigen omgeving een vereenzaamde of gehandicapte kent, die via de Zonnebloem-actie best een beetje aandacht wil hebben. Stuurt u dan een briefje met naam en adres en een enkele tip. Ook dit jaar is er weer een koopavond voor gehandicapten bij Vroom Dreesman in Alkmaar. Het personeel van V D en de medewerk(st-)ors van de Zonnebloem staan borg voor een goede begeleiding. Heeft u geen eigen vervoer of wilt u gebruik maken van een rolstoel tijdens het winkelen, dan ku-n.t u in Heiloo bellen mevr. N. van Vuuren, Breedelaan 125(3315^1) of mevr. J. Bralt inga, de Kistemaker 14(332606). Geef 's voor Diabetes. De nationale Diabetes-week wordt dit jaar gehouden van 11 tot en met 17 november. In die periode wordt in het hele land gecollecteert. De opbrengst van de collecte is |{unnen zjen j,oe noodzakelijk het is om bestemd voor het wetenschappelijk onderzoek op het gebied van suikerziekte. een jnSpanning te leveren ter bestrijding Diabetes is een stofwisselingsziekte, waardoor het voedsel niet meer in het lichaam kan worden verwerkt.Diabeten kunnen worden behandeld met insuline,, tabletten of een dieet. Het onderzoek is met name gericht op de vervelende gevolgen van suikerziekte, zoals oogproblemen, beschadiging van de nieren en een verhoogd risico voor hartziekten. Ook in Heiloo wordt voor het Diabetes Fonds Nederland (giro 5766) gecollecteerd. Het college van burgemeester en wethouders heeft voor deze collecte toestemming verleend. Cpntactadres in Heiloo: Clementien Sengers, Westerweg 231, tel. 337578. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles Over de tentoonstelling, de prysuitrei- wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, king en de politiebus volgt nog nadere tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. berichtgeving in de Uitkijkpost. Voor de scholen langs deze weg nog een herinnering, wat betreft het inleveren van de werkstukken. Dat kan op vrydag 8 november tussen 14.00 en 20.30 uur, op zaterdag 9 november tussen 10.00 en 12.30 uur of [eventueel] op maandag 11 november tussen 8.30 en 12.30 uur. Naast het voorlichtingsmateriaal van de politie en de werkstukken is in de bibliotheek nog meer te vinden over het onderwerp 'vandalisme'. Bijvoorbeeld kan de bezoeker eens een blik werpen in de documentatiemap over dit onderwerp Aan de hand van kranteknipsels uit de landelijke en regionale pers zal men dan en [en dat is in feite nog veel belangrij ker dan bestrijding] voorkoming van vandalisme. Vermeld dient verder nog te worden dat de politiebus 'Voorkoming Misdrijven' op 22 en 23 november weer naar Heiloo zal komen. Vrijdag 22 november staat de bus in de nabijheid van de Openbare Bibliotheek aan het Malevoort en de zaterdag erna waarschijnlijk by 't Loo. Op zondag 17 november, aanvang 11.30 uur, verzorgt Theo Olof samen met zijn begeleider Gerard van Blerk een koffie-concert in Theater De Beun te Heiloo. Het programma, dat de titel "Theo Olof klapt uit de keuken van het concerten" meekreeg, is niet voor niets zo genoemd. Het is weer een nieuw en orignieel initiatief van Olof, waarin hij op een ontwapende manier de mensen over de drempel van de concertzaal trekt. Olof geeft een kort, maar volwaardig recital met Van Blerk aan de vleugel, maar maakt van het geheel zozeer een voorstel ling dat het ook voor het theater publiek zonder meer een traktatie wordt. Hij haalt er de blaadjesom- slaanster in naar voren als een vol waardig medewerkster, en terecht, welke veelvuldige concertganger heeft nooit eens een dergelijke functionaris een steek zien laten vallen, die een gat in de muziek veroorzaakte? Uiteraard doet Olof nog veel meer uit de doeken. Door bijvoorbeeld even te demonstreren hoe het niet moet maakt hij duidelijk dat het bij het samenmusiceren op we duizend din gen aankomt. Als hij tijdens de lange cadens voor viool alleen, waarmee Ravels Tzigane begint, de pianist uit verveling" allerlei buitenmu zikale handelingen laat verrichten, zo dat dat de duidelijkste manier is om uit te leggen dat een orkest- of .andere musicus die tijdelijk niet speelt, in werkelijkheid wel degelijk inten sief bij de muziek betrokken blijft... Kortom, hét belooft een boeiende voorstelling te worden en wij zijn benieuwd hoe Theo Olof naar voren komt nu hij tijd vrij heeft gekregen doordat hij zijn concertmeesterschap bij het Concertgebouworkest dit sei zoen heeft afgesloten! Kaarten voor dit koffie-concert zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de voor verkoopadressen van de Beun te we ten: Reisbureau Holland International, Boekhandel Avis, en Rook- en Bar bershop Jan/Tine Braam. De entree bedraagt 12,50 p.p., CJP/65 10,- en bij dit bedrag is een kopje koffie inbegrepen! zowel leerlingen als niet-leerlingen van het Noordhollands Balletcentrum zijn deze dag van harte welkom. Wilma van den Bedum, geeft 2 jazz- lessen, één voor beginners, (10.00- 11.00 uur) en één voor meer gevor derden (11.15-12.15 uur). Barry Jack son geeft twee lessen afro-ethnic. Afro-Ethnic is een uitingsvorm van afrikaanse oerdansen, zeer musi- caal en uiterst ritmisch. Ook Barry geeft een les voor beginners (12.30- 13.30 uur) en één voor meer gevor derden (13.45-14.45 uur). Caroline van Rhijn geeft een ritme-les voor kin deren v.a. 10 jaar 615.00 - 16.00 uur) en een tap-dance les voor iedereen. Het dansen op levende muziek is een veel opwindender beleving dan op muziek die op plaat of cassette is vastgelegd. Juist daarom zijn work shops zowel voor leerlingen als voor niet-leerlingen een bijzonder leuke ervaring. Inschrijv en voor of infor matie verkrijgen over deze éénmalige workshop kunt u bij Yvonne van Zoe- len, tel.: 02208-18462. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer P. W. Haak slaagde aan de Vrije Universiteit, Amsterdam van het docteraalexamen scheikunde (organische chemie). CONCERT IN DE WITTE KERK In het kader van de viering van de 300e geboortedag van de componisten Bach, Handel en Scarlatti, wordt op zaterdag 16 november, aanvang 20.00 uur, een concert verzorgd door het Heilooër Salonorkest en het koor van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, m.m.v. Elisa beth Hoevenagel-Möllering (sopraan) en Elisabeth Schuitemaker-Honsbeek (pia no). Orkest en koór treden zowel afzon derlijk, alsook gezamenlijk op en staan onder leiding van Joke Cortie. Uitge- •voerd wqrden werken van o.a. Telemann Handel, Mozart, Boccerini en Offen bach. Toegangsprijs f. 5,- Voor CJP, 65+ en kina^en f. 2,50. Voorverkoop bij boekhandel Avis, Stationsplein en Jan-Tine;Braam, Winkelcentrum 't Loo. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1