donderdag 9 januari a.s. winter-uitverkoop 1/2 prijs Glibberen en glijden in Heiloo OPRUIMING Vi PRIJZEN Oud papier acties iuüeitoo heiloo Politieberichten Uitkijkpost nu ook in Akersloot prijsvraag MAN SI-IOIïS B. Dekker gaf 50 keer bloed NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN begint onze grote Stationsweg 85 Heiloo Uitslag Uitkijkpost Op 3 januari opende de familie GLAS opnieuw de deuren van bar-restaurant „le Moulin" ÏOUTIQUI joseph van schagen fashion shop OPRUIMING bij JR Junior KORTING tot 50% gehele collectie A.P.K. BEL: 02205-1445 Een nieuwe lampekap in eigen stijl 51e JAARGANG NO. 1 - 8 JANUARI 1986 Met een karretje ploeteren door de sneeuw: de laatste dagen een onge wenstmaar vertrouwd beeld. f 62,50 Onze openingstijden zijn: Dinsdag t/m zondag van 17.00 tot 01.00 uur. Onze keuken is geopend tot 24.00 uur. U kunt telefonisch reserveren, onder nummer: 02518-51500. Wij hopen u binnenkort een keer te mogen ontvangen. Beleefd aanbevolen: fam. Glas. Dorpsstraat 96 - Castricum, tel. 02518-51500 t»' Voor al uw zuivelprodukten al onze mantels en mantelkostuums nu voor halve prijs zie vooral onze koopjeskast winkelhof 't loo 20-22 't Loo 23-24, tlf. 335152 o.a. ski-collectie 30% - v.a. donderdag 9 januari 10.00 uur. Vrieswijk 119, tel. 333139. Vijftig keer gaf B. M. Dekker bloed voor respectievelijk het Rode Kruis en de bloedbank. OOK VOOR AUTOKEURING ROOFOVERVAL Advertenties en administratie: Recht^ Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - ■'"■O-I 1850 AB Heil0°- (O72-330175 b.g.g. 334531) ■1 mmm Redactie-adressen: 'IrJH Ff Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) De middenstand van Heiloo staat ner gens voor om te proberen de klanten naar hun zaken te krijgen. De akties, markten en aanbiedingen zijn niet van de lucht. Maar zodra ligt er een pak sneeuw en vriest het, dan wordt het voor die klant bijna onmogelijk de winkelcentra of het postkantoor te bereiken, ijsbanen of gesmolten sneeuw zorgen er voor dat er met de karretjes niet meer door te komen valt en de voetganger kan slechts met gevaar voor eigen leven de betref fende winkel bereiken. Uiteraard zijn de winkeliers hier ook niet blij mee. Op de vraag of ze er dan niets aan kunnen doen, zegt men dat de terreinen te groot zijn om zelf iets te doen en dat men niet over voldoende zout beschikt, bovendien behoren de terreinen aan de gemeente. De gemeente zegt hierop: ,,we proberen de parkeerterreinen met de sneeuwschui ver zo goed mogelijk schoon te maken, maar de mogelijkheid is dat de sneeuw dan op de plaats van de auto's komt en dat is niet fijn. We werken volgens een plan, maken eerst de doorgaande wegen schoon en de fietspaden en daarna de kleinere wegen. Het gebruik van zout moet ook beperkt worden. Op de parkeerplaatsen heeft zout betrek kelijk weinig zin omdat het pas werkt als er veel autoverkeer overheen gaat. De winter heeft nu eenmaal z'n onge makken en daar moeten we mee leven", aldus de gemeente. Een vergadering tussen middenstand en gemeente bracht ook geen oplossing. Dus zal er niet veel veranderen, nou ja zand er over en liefst een heleboel. l Wij bieden de maand januari een zeer voordelige Permanent aanvan 79,50 voor Vanaf vandaag verschijnt de Uitkijkpost weer wekelijks in de gemeente Akersloot. De uitbreiding van het verspreidingsge bied heeft behalve met commerciële redenen ook te maken met de gemeente lijke herindeling. Natuurlijk is het laat ste woord hierover nog niet gesproken en hopen wij met de inwoners van Aker sloot en Limmen dat zij onder de herindeling kunnen uitkomen, maar de huidige plannen duiden op een samen voeging. De redactie van de Uitkijkpost zal die ontwikkelingen volgen en verslag doen van de acties en besluiten op dit terrein. Ook over andere Akersloter onderwer pen zullen wij schrijven. Deze week bijvoorbeeld over het vissersbedrijf Dil BV. Voor de volgende weken hebben wij al enkele artikelen gereed. Behalve artikelen van de redactie is het ook mogelijk voor verenigingen, clubs en andere instanties om stukjes ter plaat sing aan te bieden. Men kan de kopij tot uiterlijk maandagavond 22.00 uur inle veren op het adres 't Stet 4 in Akersloot. Men kan ook kopij inleveren op het kantoor van de Uitkijkpost in Heiloo aan de Rechte Hondsbosschelaan, zij het dat die kopij -wegens administratie ve redenen - al uiterlijk maandagmiddag om 18.00 uur binnen moet zijn. Heeft u een tip voor een verhaaltje, dan kunt u altijd bellen. De redactie is van maandag tot en met donderdag bereik baar tussen 8.00-12.00 en 13,00-16.00 uur onder hetjiummer Q72-330175. Voor het opgeven van advertenties voor de Uitkijkpost kan men dagelijks tijdens kantooruren terecht op het bovenstaan de nummer. Wij sturen u graag onze lijst met advertentietarieven toe, of maken met u een afspraak om over de advertentiemogelijkheden te praten. De Uitkijkpost: een écht plaatselijk weekblad voor Heiloo, Limmen, Eg- mond aan den Hoef, Egmond-Binnen en nu dus ook voor Akersloot Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 1986 Voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad te Heiloo op woens dag 19 maart hebben zich voor re gistratie van de naam/aanduiding aangemeld: CDA, V.V.D., P.v.d.A., D'66, Links Heiloo (PSP-PPR-CPN), Heiloo-2000 en Het Linkse Alternatief. Kandidaatstelling Formulieren voor de lijsten van kan didaten, de machtiging tot het plaat sen van de naam of aanduiding der politieke groepering boven de lijst, alsmede formulieren voor de schrif telijke verklaring van bewilliging zijn op de secretarie kosteloos ver krijgbaar tot en met de dag der kan didaatstelling, dinsdag 4 februari. Dit geldt tevens yoor het verzoek ten behoeve van een voorkeurnummer van de lijst. Kiezersregister In verband met de genoemde verkie zingen kan een ieder op de gemeente secretarie kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen, waaruit hij/zij kan opmaken, of hij/zij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. CURSUS „VROUW EN FAMILIERECHT" Op 23 en 30 januari organiseert de Fe deratieve Vrouwenraad Heiloo de cur sus Vrouw en Familierecht". Op deze twee ochtenden zal mevr. L. Hoogeland o.a. de volgende onderwerpen behande len: huwelijksgemeenschap, testament, echtscheiding en voogdij. Vanzelfspre kend kunnen er, in overleg met de deel neemsters, andere onderwerpen betref fende het familierecht aan de orde ko men en er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. De cursus vindt plaats in het Open Huis van 9.15 tot 11.30 uur. Opgave en in lichtingen bij Renée de Groot (tel. 330894), Tina Hammer (tel. 336871) en Tineke van der Steen (tel. 334020). Donderdag 9 januari. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens de schooluren. Zaterdag 11 januari. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vondelschool (bovenbouw), Breedelaan 6. Tussen 10.00 - 12.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland, tussen 9.30-11.30. uur. Halen op verzoek: 334669, tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg/Ewisweg/Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Sportvereniging HSV, parkeerterrein sportpark Bayershofweg. Tussen 10.00-14.00 uur. Maandag tot en met vrijdag. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens de schooluren. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5-7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de container plaatsen in het weekend. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewis- laan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw hoek Westerweg/Kerkelaan. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek tijdelijk 333760. In de laatste Uitkijkpost van 1985 publiceerden wij een prijsvraag met twaalf vragen over plaatselijke gebeurte nissen in 1985. Bij deze de antwoorden op de vragen. 1. De Victoriegroep van Scouting Heiloo kwam in september in het nieuws ter gelegenheid van de opening van het nieuwe clubhuis, De Bolder. 2. Limmen heeft momenteel als waarne mend burgemeester de heer N.P.M. Schoof uit Akersloot. 3. De Elfstedentocht was op 21 februari 1985. 4. De naar schatting ruim 500 kilo vis werd uit de vijver in het recreatiegebied Noorderneg gevist. 5. "De duif die zingt voor Afrika" haakte in op de nationale actie "Een voor Afrika". 6. Twee lagere scholen in Heiloo verdwe nen: de Nicolaas Beetsschool en de Sint Adelbertschool. 7. De Slotkapel is gelegen aan, hoe kan het ook anders, de Slotweg in Egmond aan den Hoef/ 8. Het Bruno-gebouw kent op dit moment vier gebruikers: Buk Buk, Caecilia, Nijenburg en de net benoemde jongerenwerkster. 9. Dansschool Ranzijn is gehuisvest in het voormalige gymnastieklokaal naast de Nicolaas Beetsschool. 10. Henny 'Soundmix-Playback-show' Huisman. 11. Café 't Pontje langs het Noord-Hol lands kanaal. 12. De Uitkijkpost verscheen niet in de eerste week van januari '85 en dus ontving u het blad geen 52 maar 51 keer. Voor de winnnaars, die door loting uit de bus kwamen, heeft drukkerij Uitkijk post enkele toepasselijke prijzen beschik baar. De eerste prijs, 100 vel briefpapier en 100 visitekaartjes, voorzien van de naam en het adres, compleet met enveloppes, is gewonnen door S. Schoorl, Nic. Beetsweg 22 in Heiloo. De tweede prijs, 100 vel briefpapier, voorzien van de naam en het adres, met enveloppes, is gewonnen door mevrouw Schut, Hofstee 9 in Heiloo. De derde prijs, 100 visitekaartjes met enveloppes, voorzien van de naam en het adres, is gewonnen door I.M. Philippo, Kerkelaan 74 in Heiloo. De prijswinnaars worden verzocht con tact op te nemen met drukkerij Uitkijk post. Zij kunnen vragen naar de heer J. Mars. Over de uitslag kan niet worden gecorre spondeerd. KORTNG T0T50Z BERGEN HOORN HEILOO NIEUWJAARSRECEPTIE FREINETSCHOOL De Freinetschool aan het Malevoort hield op zondag 5 januari een nieuw jaarsreceptie voor de kinderen, ouders en het onderwijsteam. Het werd een bijzonder gezellige en on gedwongen bijeenkomst, welke werd opgeluisterd door een vijf man sterke band, die Ierse volksmuziek ten gehore bracht. Voor de ouders en het team was er glüh wein en voor de kinderen limonade. Verder waren er heerlijke hapjes, door iedereen meegenomen. Een leuk initia tief, dat voor herhaling vatbaar is. Zuivelfabriek ,,©e Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. TENNISVERENIGING HET VENNEWATER heeft nog ruimte voor: JEUGDLEDEN t/m 16 JAAR voor informatie kunt u zich wenden tot: Mevr. F. Roodbol, Na eerst 25 maal bloed te hebben gege ven aan het Rode Kruis, gaf de heer Dekker op 19 juni 1970 voor het eerst bloed aan de Bloedbank in Alkmaar. Op 30 december 1985 was het precies de 50e keer dat er bloed gegeven werd. Iets om best even bij stil te staan. Per keer neemt men een halve liter bloed af, dus een eenvoudig rekensommetje zegt dat de heer Dekker 25 liter bloed heeft gegeven. Het is ook wel eens voorgekomen dat de heer Dekker direkte donor was; dan ligt hij naast de patient en wordt het bloed direkt overgegeven. Bij de Bloedbank weet je niet waar het bloed naar toe gaat, dat is geheim. Eén keer stond de heer Dekker er op te weten waar zijn bloed naar.toe ging. De Bloedbank haalde de hand over zijn hart en gaf Dekker de naam. Deze heeft toen de patient in het ziekenhuis be zocht. ,Dat zijn ontmoetingen die je best wat doen," aldus de heer Dekker. ,,Je bent je dan weer bewust hoe be langrijk het is bloed te geven." Mevrouw Becker heeft vijf jaar op een lampekappenatelier in Amsterdam ge werkt. Nu woont zij, met haar gezin, in Heiloo en is zij voor zichzelf begonnen. ,,Lampekappen maken is erg arbeidsin tensief en heeft veel handwerk," zegt mevr. Becker. Zelf heeft ze een beperkte voorraad stoffen, maar zoveel mensen zoveel smaken. Dus is het onmogelijk om voor elke smaak een stofje in huis te hebben. Daarom mag U ook best met uw eigen stof komen, en er wordt een mooie kap van gemaakt. Klassieke lam- pekappen is de sterkste zijde van mevr. Becker. Oude kappen maakt zij weer als nieuw. Heeft U problemen op dit ge bied, neemt U dan eens kontakt op met mevr. Becker, Hoefcamplaan 11. Op dinsdag en vrijdag is zij open van 9.00 tot 16.00 uur, tel. 336968. Wegens het niet verschijnen van de Uitkijkpost in de Nieuwjaarsweek be slaan de politieberichten deze keer een periode van twee weken. Om die reden noemen wij alleen de meest opmerkelij ke berichten, die ons door de politie verteld werden. Op vrijdag 27 december vond er een roofoverval plaats. Slachtoffer was de bedrijfsleider van de Cl000-supermarkt, die door twee nog onbekende personen op het hoofd geslagen en vervolgens vastgebonden werd. De overvallers, ge kleed in groene jacks en bivakmutsen, gingen er met een niet onaanzienlijk bedrag vandoor. De bedrijfsleider moest met een hoofdwond naar het ziekenhuis. INBRAKEN In de periode met de kortste dagen van het jaar werden weer flink wat avond- en nachtinbraken gepleegd bij woningen. Alleen in het afgelopen weekend waren dat er al vier. De buit bedroeg vooral geld, sieraden en videorecorders. GLADHEID Natuurlijk had ook het Heilooër korps der Rijkspolitie te maken met de glad heid op de wegen ten gevolge van sneeuw en vorst. Er waren diverse aanrijdingen, waarbij vooral materiële schade het gevolg was. Lantaarnpalen en auto's bleken het meest gevoelig. Er bereikten de politie natuurlijk klach ten over de gladheidsbestrijding. Geheel logisch is dat niet, daar de gladheidsbe strijding een taak is van de gemeente en niet van de politie. Vooral over de situatie op kleinere binnenwegen was een aantal inwoners slecht te spreken. De grotere, doorgaande wegen kregen de voorkeur. OUD EN NIEUW De jaarwisseling had een rustig karakter Wel was er een groep jongelui, die uit bleek te zijn op het aanrichten van vernielingen en het stichten van brandjes maar door permanent toezicht houden kon veel ellende bespaard worden. De politiewoordvoerder stelde dat hij het eens was met de indruk dat er wat minder vuurwerk is afgestoken dan in voorgaande jaren. INGEZONDEN Dierenmishandeling Op de avond van tweede kerstdag hebben ongewenste brutale personen in het weiland bij Ter Coulster in Heiloo bij drie pony's en een paard de haren van de staart afgesneden. De eigenaren van deze dieren zijn hierdoor zeer diep geschokt en hebben daardoor enige vervelende dagen gehad. Dieren die zoveel plezier en vreugde aan eigenaren en kinderen uit de omgeving geven, verdienen zulk een mishandeling niet De dieren zullen nu in het vooijaar en de zomer veel hinder van vliegen ondervin den, want hun staart is hiertegen het enige verdedigingsmiddel. Een mooie staart is een sieraad voor paard en pony en dit is hun ontnomen. Hopelijk lezen de daders dit schrijven en realiseren ze zich wat ze aangericht hebben. Mevr. E.L.H. Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1