Dominee Ouwendijk legt ambt neer ëvewmmtmsgeiMla Më^êëitöeasÊeo Mm^e$eheiÊ0tf ai Geen Uitkijkpost ontvangen? i PORTUGAL DE NIEUWE VAKANTIE-TOPPER valkering beveiliging 888 f 37,50 PIET GELDERBLOM HEILOO Bel 's donderdags: 072-330175 UITKIJKPOST 8 JANUARI 1986 Op zondag 19 januari om 15.00 uur zal in de Witte Kerk een afscheids- dienst voor dominee Ph. Ouwendijk worden gehouden, die vanwege het bereiken van zijn 65e jaar met emeritaat gaat. Ds. Ouwendijk heeft in Heiloo bijna 23 jaar ,,op de kansel" gestaan. Ter gelegenheid hiervan brachten wij hem een bezoek. In de kleine studeerka mer is het meeste dat opvalt, de enorme hoeveelheid boeken die, op het eerste oog, allemaal rommelig door elkaar staan. Maar tijdens het gesprek blijkt al gauw dat Ds. Ouwendijk hier feilloos de weg in weet. Valt er een uitspraak, on middellijk weet hij het juiste boek te pakken. Ouwendijk is een gedreven man, zijn diepgaande interesse Ain zijn vak, waar hij bijna dag en nacht mee bezig is, ge tuigen hiervan. Zijn jaren in Heiloo zijn niet allemaal even eenvoudig geweest, er waren moeilijke, maar ook veel goede perioden. Op de vraag: ,,Wat is geloof', ant woordt hij: Geloof is overwonnen twijfel, of je tot een kerk behoort of niet." Wie is Phillippus Ouwendijk? Hij werd in 1920 geboren te Vierpolders bij Brielle. Na het doorlopen van de middelbare school ging hij in 1945 naar de Rijksuniversiteit in Leiden. In 1946 was er een onderbreking voor een stu diesemester in Bern. Juist deze periode zou op zijn verdere leven van grote in vloed zijn. Hij zegt hierover: ,,De inter nationale kontakten in Zwitserland, en de deelneming aan de oecumenische stu dentenconferentie, in 1948 op Woud- schoten, van de World Federation of Christian Students", waar jonge verte genwoordigers uit de kerken van Azië en Amerika bij waren en Russische stu denten uit Parijs, hebben me voorgoed op het oecumenische spoor gezet." De kontakten met de Roomskatholieke kerk kwamen pas later. ,,Ik heb er steeds naar gestreefd om nooit een vooroordeel te hebben over de ander, maar me steeds zo goed mogelijk voor laten lichten over die andere kerk of groep. Van heel veel betekenis voor de laatste 20 jaar van mijn predikaat is de ontmoeting met de liberaal-joodse rab bijnen geweest. Een week lang aan de voeten van de rabbijnen zitten, heeft me gebracht tot een nieuw verstaan van de bijbelse boeken als Joodse boeken. Ook de geschriften uit het Nieuwe Testament zijn door en door Joods, ook het evan gelie van Lucas dat als enig geschrift door een niet-Jood geschreven is." Leerhuis Het belangrijkste wat in Heiloo de laatste jaren aan cursuswerk is gedaan, waren de cursussen Joods Leerhuis", die gehouden werden in de Gerefor meerde Kerk. Zijn preken waren dan ook sterk door het Joods verstaan van de teksten beïnvloed, iets wat niet altijd makkelijk te volgen was. Geloven is allereerst een manier van leren hoe je omgaat met je medemens en het milieu. Dit is de geestelijke basis waarop mijn vrouw en ik ons werk in Heiloo hebben gedaan." Sociaal Café Tegenwoordig ontmoeten de ,,eerstelijn-dienstverleners" elkaar we kelijks in het „Sociaal Café". Hier is het mogelijk met elkaar in overleg te gaan, in de ogen van Ds. Ouwendijk heel funktioneel. Hij heeft hieraan dan ook veel tijd en aandacht gegeven. Ook Limmen heeft een Sociaal Café en ook hieraan is Ds. Ouwendijk debet. Vergaderen De kant van zijn beroep die Ds. Ouwen dijk minder plezierig vindt is het verga deren. „Omdat er zoveel veranderde en ook veranderen moest, hebben de be- leidsvergaderingen waarin we probeer den te komen tot een gemeenschappe lijk houden van kerkdiensten voor de hele gemeente in de Witte Kerk en de concentratie van alle andere bijeen komsten in de Kruiskerk, heel veel tijd gevraagd van de ouderlingen en de kerkvoogden en ook van de diakenen. De predikanten hebben in deze zaken niet dirigerend kunnen en mogen wer ken. De predikanten komen en gaan, maar de gemeente „blijft" en die moet dus zelf beslissen over haar beleid in de ze. De gemeente koos voor de handha ving van de twee predikplaatsen voor de hervormde gemeenten Heiloo en Lim men en voor het concentreren van de kerkdiensten in de Witte Kerk, en in de Limmer Kerk. Dat werkt kostenbespa rend, maar het is ook voor het „samen gemeente" zijn goed," zegt Ds. Ouwendijk. Het eigene van de diensten in de Witte Kerk werden gekenmerkt door een meer liturgisch karakter. Ook de bijbellezing ging volgens een oecumenisch lees- rooster. Zo komt de hele bijbel aan het woord. Inspirerend was ook de deelna me van kinderen aan de diensten. Naast het werk van plaatselijk predi kant, vervulde Ds. Ouwendijk nog an dere funkties. Hij was Scriba van de classicale vergadering van Alkmaar; en kele jaren afgevaardigde der Generale Synode; en nog afgevaardigde der pro vinciale kerkvergadering. Hij zegt hier over: „Als predikant heb je eigenlijk konstant een slecht geweten: als je met het ene bezig bent moet het andere wachten en je wilt meer dóen dan je ei genlijk kunt." Rust Na zijn pensionering gaat de familie Ouwendijk een „sabbat" jaar houden, de sociale kontakten wat meer aanha len, de preekstoel ook eens van de ande re kant bekijken, wat meer aandacht en tijd voor elkaar. „Een mensenleven en menselijk geluk zijn broos," zegt de scheidende prediant. „Daar weet ik al les van. Toen we in Heiloo kwamen in maart 1963, was het echt winter, nu bij mijn afscheid ook weer. De Witte Kerk werd tweemaal gerestaureerd, en nu staat de toren weer in de steigers. Toch niet alleen 'restauratie', ook 'ver nieuwing', omdat de kerk hervormd is zal ze steeds weer hervormd moeten worden, om in deze tijd 'een lichtend licht en een zoutend zout te zijn' (Berg rede). Het gaat niet 'vanzelf', het vraagt de volle inzet, maar het is boeiend werk geweest en zal het altijd blijven." ammm Wmm, Dominee Ouwendijk in zijn op het oog chaotisch lijkende werkkamer. Hij weet echter feilloos de juiste boeken te vinden. Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Geboren: Reza R.M., z.v. Mascini, J.A.M. en de Bont, G.E.M.; Jennifer, d.v. Koning, Th.G.M. en Schotten, A.M.; Monique M., d.v. Brinkman, L.J.M. en Tijm, Y.M.; Alan, z.v. van Velzen, J.J.C. en de Snoo, H.A.; Johannes B.A., z.v. van Beek, B.C.P. en Bleijendaal, P.A.A.; Joram J., z.v. Olbers, C.H.M. en van den Berg, A.J.; Vincentius P.J., z.v. Sombroek, J.A.V. en Swart, C.E.P.M. Huwelijksaangiften: De Boer, Robertus P.M. en van der Pol, Jozefine C.; Winnips, Petrus J. en de Boer, Esther D.; Moerbeek, Johan en van Bronkhorst, Brenda M. Huwelijken: Nanne, Rudi J.M. en de Boer, Cornelia M. Overleden: Klaver, Geertje, w.v. Braakman; de Bruin, Jacoba J., e.v. Osewoudt; Frencken, Jean A.M.; Veenstra, Eliza beth, e.v. van der Leij; de Jager, Jan, e.v. de Vet. LERAAR VAN DALFSEN NAM AFSFCHEID VAN DE KENNEDY-MAVO Nadat hij afgelopen herfst zijn 25-ja- rig dienstverband bij de gemeente Heiloo en zijn 40-jarig jubileum bij het onderwijs had mogen herdenken, heeft de heer B. van Dalfsen, gebruik ma kend van de Vut-regeling, per 1 jan- nuari 1986 zijn functie als leraar aan de J. F. Kennedy-Mavo beëindigd. De heer Van Dalfsen startte zijn loop baan bij het onderwijs in Medemblik. Vervolgens was hij hoofd der school respectievelijk in Andijk en Stompe- toren en tenslotte leraar/schoolde- kaan aan de Kennedy-Mavo. Op 18 december ham hij tijdens een besloten receptie afscheid van het ge meentebestuur, ouderraad en colle ga's. Vrijdag 20 december nam hij afscheid van de leerlingen tijdens de zeer geslaagde traditionele jaar afsluiting van de J. F. Kennedy- Mavo in theater de Beun. Zingend en toneelspelend vervulde hij, zoals in voorgaande jaren bij allerlei acti viteiten binnen en buiten de school, tijdens de voorstellingen een belang rijke rol. De leerlingen van de school brachten hun waardering tot uit drukking mede door het aanbieden van een aantal cadeaus terwijl aan me vrouw Van Dalfsen bloemen werden overhandigd. Outrageous staat zaterdag in het voorprogramma bij De Buk. IVY GREEN POLICE ACADEMY BD DE BUK Ergens in Amerika is er een politieaka- demie, één van de vele, die met strenge hand toekomstige politiemensen opleidt. De vrouwelijke burgemeester vindt dat de toelatingseisen verlaagd moeten wor den, bijna iedereen moet de school kunnen bezoeken. Het gevolg is een kleurrijke groep kandidaten, zoals een slimme vogel, een goedmoedige dikzak, schurken in de dop, een schuchter meisje etc.. Dat wordt dus lachen geblazen bij de film Police Academy bij de Buk vrijdagavond vanaf 9 uur. Zaterdag dan Ivy Green, een band die 10 jaar geleden begon als neerlands enige echte punkband. Na de grote punkrage trokken zij zich terug om vervolgens met een compleet nieuw programma op de proppen te komen. Rond de basis van bass, drums en gitaar werd een blazers- sektie gevormd (trompet sax). De energie en felheid uit hun punkperiode bleef bewaard en werd aangevuld met zestiger jaren R R. Stevige nummers met een kop en een staart, pure popsongs waar het speelplezier vanaf straalt. In het voorprogramma Outrageous. De band speelt "cowpunk", wat zoveel wil zeggen als snelle country westernmu- ziek. Hun muziek is voorzien van oernederlandse teksten. De aanvang van dit dubbeloptreden is om 9 uur. Expositie Hans Rypma. Tot 12 januari kan men in de foyer van het Open Huis pentekeningen en ander werk van Hans Rijpma bezichtigen tijdens de openingsuren (zie elders in de Uitkijkpost). Expositie Tintoretto. Donderdag 9 januari: expositie van tekeningen en schilderijen van leden van Tintoretto in De Zevensprong, hoek Ewisweg/Het Zevenhuizen. Voorstelling Theater Thof. Zaterdagen 18 en 25 januari:theater Thof brengt 'Gekelderd', een toneelstuk met liedjes over de gevolgen van 'een man in de menopauze', in het Hof van Sonoy te Alkmaar. Aanvang 20.15 uur. Toegangskaarten k f. 10,00 te reserveren via 072-112303 of 02267-2983. Agenda Provad[ja. Donderdag 9 januari: film 'Pepermint Frieden', aanvang 20.30 uur. Vrijdag 10 januari: film (zie donderdag), aanvang 20.00 uur, theater Nationaal Fonds met Private Dance, aanvang 20.45 uur, film De Avondmaalgasten, aanvang 22.30 uur. Zaterdag 11 januari: jazzworkshop, aanvang 14.00 uur; avondprogramma zie vrijdag. Zondag 12 januari: zie donderdag. Maandag 13 januari: zie donderdag. Dinsdag 14 januari: film Carnal knowledge, aanvang 20.30 uur. Stichting Provadja, theater en filmhuis, Verdronkenoord 12 te Alkmaar. Agenda De Vest Donderdag 9 januari: Jules Croiset 'Martelgang van een dikzak', 20.15 uur. Vrijdag 10 januari: cabaret Boemerang 'Niet allemaal tegelijk', 20.15 uur. Zaterdag 11 januari: toneelgroep Horizon 'Anatevka', 20.15 uur. Zondag 12 januari: toneelgroep Centrum 'De Band', 12.00 uur. toneelgroep Horizon 'Anatevka', 14.00 uu. Dinsdag 14 januari: Hagen Kwartet 'Mozart-programma', 20.15 uur. Woensdag 15 januari: jeugdvoorstelling 'Het verdronken land van Milo', 14.30 uur, Shusaku, Doemu Dance 'Noon of the Plant', 20.15 uur, Cultureel Centrum De Vest, Alkmaar. JUBILARISSEN ABVA/KABO Op de laatste jaarvergadering van de Abva/Kabo afdeling Heiloo-Limmen werd een vijftal jubilarissen van de bond in het zonnetje gezet. De heren A.M. Maagdenburg en A. Ruiter waren toen 25 jaar aangesloten bij de bond. De heren C. Panis, J. Wit en C. Zeeman waren vorig jaar al 40 jaar lid van de Abva/Kabo. Op 29 november van het vorige jaar had de huldiging plaats. UITSLAG KLEURWEDSTRDD FILMLIGA Het was voor de jury een moeilijke taak uit die vele mooie kleurplaten de mooiste te kiezen. Na veel wikken en wegen is de keuze op de volgende winnaars gevallen: Lisa v.d. Aakster, Ixiastraat 3, Aker sloot, Jasper Admiraal, Kerkweg 21, Limmen, Roely de Beer, Koggewaard 47, Alkmaar, Marion Gerrits, Op de Wieken 27 Heiloo, Rob Klaase, Wester- weg 304A, Heiloo, Ilse Rus, Egmonder- meer 9, Egmond a/d Hoef, Marieke Timmermans, de Bloemen 58, Castri- cum, Annet Vermeer, Middelhof 5, Heiloo, Mascha Vos, de Spanring 16, Heiloo, Tom de Vries, Beatrixlaan 2, Akersloot, Maarten de Vries, Vreden- oord 30, Ankje Kaptein, Keldercroft- laan 29, Heiloo. Wij danken alle kinderen die aan de kleurwedstrijd hebben meegedaan. De winnaars krijgen hun prijzen zo spoe dig mogelijk thuisgestuurd. AMNESTY HEILOO TEVREDEN OVER 1985 Ook voor Amnesty International is 1985 afgesloten. Eén van de hoogtepun ten was wel het weekend bij de Buk. Dankzij de bijdrage van vele dorpsge noten (basisscholen, muziekgroepen, bands, Bukleden, bezoekers, etc.) is dit weekend een groot succes geworden. Wellicht mede dankzij de kaartenaktie tijdens dit weekend, is een jongen uit Cyprus vrijgelaten. Een andere aktie waarbij kerken, scho len en vrouwenorganisaties betrokken waren, was de aktie tegen martelen. Op internationaal niveau heeft deze aktie veel effekt gehad. Op de St. Jan Mavo kreeg het werk van A.I. op 20 december de nodige aan dacht. De leerlingen verstuurden samen 217 kaarten, ten behoeve van gevangenen. De Oosteuropa-groep heeft meer dan eens per maand meegedaan aan schrijf- akties. Leden van onze groep liepen mee in een demonstratie langs de ambassa des. Een man uit Tsjechoslowakije, waarvoor geschreven is, werd vrijge laten. Even zovele brieven zijn geschre ven naar Midden-Amerika. Wij blijven hopen dat het op den duur nuttig effekt zal hebben. Kontaktpersoon: Astrid Wesselius (tel. 072-334822). WEG DIE DECEMBER-PONDJES Voor veel mensen is de gezelligste maand van het jaar weer voorbij, 't Was leuk, gezellig, huiselijk, intiem, uitbundig, iedereen heeft de december maand op zijn eigen manier beleefd. Al leen de lijn heeft er bij velen onder geleden. „Er zijn vele manieren om overtollige kilo's kwijt te raken," aldus Peter van Tiel, uitvinder van het Malsovit-brood. „Met Malsovit gaat het eenvoudig, snel en veilig. Vooral veilig is belangrijk en dat is Malsovit, dat eigenlijk is ontwik keld als gezondheidsbrood. Dat het daarbij ook nog de voordeligste af slankmethode is, is in deze dure tijd ook mooi meegenomen. Het wordt ambach telijk gebakken door Uw eigen bak ker." Bij ieder brood geeft de bakker een dui delijke beschrijving en gebruiksaanwij zing. Zeker de moeite waard deze ge zonde afslankmethode eens te proberen. Al zitten we nog midden in de winter, toch hebben al miljoenen Nederlanders zich gebogen over de wijze waarop ze dit jaar hun zomervakantie zullen door brengen. Onze reismedewerkers merken dat nu volop aan de balie, maar in feite is voor hen de voorbereiding op het nieuwe seizoen al veel eerder "begonnen. Zij hebben de afgelopen maanden hun kennis opgefrist en uitgebreid om voor elke vakantiewens een passend advies te kunnen geven. Het is gebruikelijk dat de retsdéskundi- gen in deze aanloop naar het nieuwe sei zoen ook idééën uitwisselen over de te verwachten populariteit van bepaalde reisdoelen. Zo werd vorig jaar nogal sterk getipt op Griekenland. Die voor spelling is uitgekomen: het aantal land genoten in Griekse appartementen en hotels groeide met tienduizenden. Deze zomer zullen opnieuw meer Nederlan ders naar dit land afreizen, maar daar naast wordt een toegenomen belangstel ling verwacht voor een andere zon- bestemming: Portugal. Het is moeilijk om de kwaliteiten van dit vakantieland in enkele regels samen te vatten, maar ik wil een poging wagen. De zon zorgt Vrijwel permanent voor een weldadige warmte, maar door de koele bries die vanaf de Atlantische Oceaan over het land waait, wordt het zelfs in hartje zomer niet té heet. Het landschap, dat beheerst wordt door een weelderige natuur, is erg gevariëerd. Fijne zandstranden, verkwikkend zee water, gezellige dorpen en stadjes, een prima keuken en een breed scala aan (sport)voorzieningen zorgen er voor dat de toerist zich geen moment zal verve len. Neem daarbij de vriendelijke bewo ners en de redelijke prijzen en alle ingre-s diënten voor een geslaagde vakantie zijn* aanwezig. Ook al liggen Portugal en Spanje op hetzelfde Iberisch schierei land, er is een hemelsbreed verschil tus sen de buurlanden. Portugal en de Por tugezen hebben duidelijk een zachtmoe diger karakter. Niet alleen Griekenland en Portugal zullen deze zomer hoog op de vakantie hitlijst staan, over de hele linie zal de (vlieg)vakantie naar de zon beter scoren dan de afgelopen jaren. Naast Spanje - de traditionele topper - moet daarbij ook gedacht worden aan andere landen rondom de Middellandse Zee, zoals Joegoslavië, Turkije, Tunesië en Ma rokko. De verregende zomer van 1985 zal een aantal mensen over de drempel helpen, daarnaast durft men zich ken nelijk financiëel weer wat meer te veroorloven. Meer belangstelling betekent dat de reis organisatoren goedkoper kunnen, inko pen. Ook al omdat bij de luchtvaart maatschappijen sprake is van een grote re concurrentie, blijven de prijzen van de vliegreizen stabiel en kan men in een groot aantal gevallen zelfs goedkoper op vakantie dan in 1985. Kortom: een zonvakantie is een goede keus. U zult echter niet de enige zijn die tot deze con clusie komt, dus wacht niet te lang met het boeken van een reis! Opvallend is dat de vakantieganger steeds meer behoefte heeft aan voorlich ting. Dat begint bij de keuze van de bestemming en de accommodatie. Over het algemeen geven de gidsen van de rei sorganisatoren slechts hoofdlijnen. De door ons uitgegeven vakantiekrant is een zinvolle aanvulling. Echt objectieve informatie is te vinden in 'Toeristiek', een serie boekwerken die de reisadviseur steeds bij de hand heeft. Zowel de va kantieplaats als hotel of appartement ('slaapkamer I: 2 bedden, 2 nachtkast jes, krukje, hang/legkast, 2 wandlamp jes', etc.) worden tot in detail beschreven. Een leuke manier om meer informatie te vergaren over uw vakantiebestemming, is een bezoek aan de Vakantiebeurs in de Utrechtse Jaarbeurs. Daar presente ren zich van 15 t/m 19 januari tientallen toeristische streken. Ook. kunt U een kaartje schrijven naar het verkeersbu reau van uw vakantieland (de adressen zijn bij ons voorhanden); deze toe ristenbureaus sturen vaak boeiende, Ne derlandstalige brochures. Zo zijn er al lerlei manieren om de vakantievoorpret te verhogen en om goed voorbereid op reis te gaan. De Rabobankadviseur per autorijles (60 min.) Tel. 072-335583 Bovag-rijschool AGENDA OPEN HUIS Tel. 333368 donderdag 9 januari Plattel.vr., cursus 9.30- Volksdansen 13.30- Nivon kreatief 13.30- Theatergroep MOEM 16.00- Yoga 13.30- H.O.V. operettever. 20.00- Nivon kreatief 20.00- Sjoelclub Heiloo 20.00- H.B.C. bridge, 2 zalen 20.00- Boerhave, Eng. les 19.00- Scheidegger 20.30- 11.30 16.30 15.30 17.30 15.30 23.00 22.00 22.00 23.00 21.00 22.00 vrijdag 10 januari Plattel, vr., volksd. 9.00-10.30 Plattel.vr., volksd. 13.30-15.30 SKWO 11.00-12.00 N.v.v.H., damesbridge 9.30-11.30 Begel. Orkest v. N.H. 20.00-22.00 Nivon Geologie 19.30-21.30 zaterdag 11 januari Alkmaarse Big Band 15.30-17.30 Gesloten. zondag 12 januari maandag 13 januari N.v.v.H., gym 10.30- N.v.v.H., zang 13.30- Nivon kreatief 13.30- Pridini volksdansen 16.00- Plattel. vr., zang 13.30- Janet Hage, jazzdans 16.00- Yoga 13.30- Geschiedenis in vogelvl. 1 14.00- Sans Atout bridge 20.00- Nivon kreatief 20.00- Falkland toneel 20.00- E.H.K. klaverjassen 20.00- Yoga 19.30- dinsdag 14 januari Doves gym 9.00- Janet Hage, jazzdans 10.00- Plattel. vr., cursus 13.30- Nieuw Leven, zangver. 20.00- Dierenbescherming, vergad.20.00- Oppositie schaken, 2 zalen 19.00- H.B.C. bridge 20.00- H.A.F. fotoclub Heiloo 20.15- Scheidegger 19.00- woensdag 15 januari Doves gym 10.30- N.v.v.H. toneel 9.30- Yoga 9.30- Sans Atout, damesbridge 13.30- Postzegelclub Heiloo 20.00- Falkland toneel 20.00- Yoga 19.00- Rotaryclub Heiloo 19.00- UYCL yoga 20.00- Nivon kreatief 20.00- Ned. Bridgebond, vergad. 20.00- ■11.30 •15.30 -15.30 ■18.00 ■15.30 ■17.00 ■15.30 15.30 ■23.00 22.00 ■23.00 22.00 21.30 12.00 11.00 16.30 22.00 22.00 23.30 23.00 22.15 22.00 11.30 11.30 11.30 16.30 22.00 23.00 22.00 21.00 22.00 22.00 22.00 Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: gez. dienst in Geref. Kerk. Ds. B. J. Kruit. Crèche en kinderneven- dienst aldaar. Kruiskerk Zie Witte Kerk. 19.00 uur: naar Geref. Kerk. Ds. Boelhouwer. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. B. J. Kruit, gez. dienst. 19.00 uur ds. A. Boelhouwer, leerhuisdienst. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur ds. J. W. van de Gronden. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur ds. R. Timmers uit IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10.00 uur gez. dienst in de Geref. Kerk in Egmond aan Zee, ós. N. K. Eiker bout. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: mw. C. Groot-Korstanje. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. F. Knoppers, na afloop koffie. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur ds. A. G. Hoekema. Collecte voor WOS. Na afloop koffie. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur br. J. W. van Atten. 17.00 uur br. F. van Egmond. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur ds. J. Luiten. Baptisten Gemeente Alkmaar Niet ontvangen. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. xt/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072- 333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072-333271; E. J. de Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P. A. Slinger, De Ho- ghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Donderdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood kapellaan H.H. Missen: zaterdag 19.00 uur; zon dag 9.00 en 11.00 uur. In de week: maandag-, woensdag- en zaterdagavond om 19.00 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. Avondmis: le Vrijdag van de maand 19.00 uur. Lof: Zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: Zaterdag in beide kapel len vanaf 16.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H.H. Missen: Zaterdagavond 18.45 u. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 11 en 12 januari: Dr. Kempers, De Achtkant 19, tel. 330077. Weekenddienst Apotheek 10-17 jan.: De Mare, Wielingenweg 1, Alkmaar, tel. 072-618440; apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J. F. M. Bugter, tel. 072-332873, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 8-1 tot 14-1: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 11 en 12 jan.: J. P. Heydens, Wielin genweg 285, Alkmaar, tel. 072-615420. DIERENARTSEN Dr. Schaap en dr. Duijser zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. (Commandeurslaan 1). Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 072-334348. KRUISVERENIGING "HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17.00-18.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel, 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waarde tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 02208-96422, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Simone Ouwendijk, diëtiste, telefonisch afspraken maken: dagelijks tussen 18-19 uur, tel. 072-330719. Van Doorn straat 24, Heiloo. Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Kent u mij nog niet? Wel, ik ben „Noesje". Ik ben een hele lieve poes van ca. 4 jaar oud met veel karakter en een grote aanhankelijkheid. Welis waar houd ik niet zo van ander poezen in mijn omgeving, maar daarentegen kan ik goed met een lieve hond over weg. En weet u, ik zoek nu een leuk tehuis om nog vele fijne jaren met mijn nieu we baas door te brengen! Zo, ik heb mijzelf voorgesteld, wil mijn nieuwe baas (bazin) zich nu aan mij komen voorstellen?? Ik wacht vol ongeduld!! DRINGEND:en op korte termijn een goed tehuis gezocht voor: Prachtig rood katertje ca, 6 maanden; Zwart/wit poesje, ca. 6 maanden; Cyperse poes, ca. 8 maanden; Cyper se poes, ca. 9 maanden, gest.; lapjes-» poes (schildpad), ca. 1 jaar, gest.; Zwart/witte kater, 2V% jaar, gecast.; donker cyperse poes, ca. 4 jaar, gest.; zwart/witte poes, heel lief en zeer rus tig, 14 jaar, gest.; cyperse poes, 12 jaar, gest.; rode kater, erg lief, 10 jaar, gecast.; rode kater, 3-4 jaar, gecast. Klein, lichtbruin bastaardhondje "Freddie", reu, 11 jaar, niet bij kleine kinderen, is graag buiten. Mechelse herder, teef, 2 jaar, niet bij kleine kinderen. Voor informatie: 072-337853 of 072- 332879. 2 Krielkippen. Een aantal lieve konijntjes zou ook graag een goed tehuis hebben. GEVONDEN Zwart/wit poesje, ca. 6 maanden, Ewisweg te Heiloo. Cypers katertje, ca. 6 maanden, Thee- bos te Limmen. Witte poes met zwarte vlek tussen de ogen, Middelhof te Heiloo. Zwart katertje, 7-8 maanden. Omloop tegenover Het Baafje, te Heiloo. Zwart poesje, 5-6 maanden, bruin/ beige vlooienband, Geestakker te Heiloo. Hond, reu, middelgroot, ca. 2 jaar, bastaard terrier, zwart dek, bruine kop en poten, bruin leren halsbandje, Kennemerstraatweg/Kanaalweg te Heiloo. VERMIST: Cypers katertje, 6 maanden, Burg. Nieuwenhuijssenstraat te Limmen. Zwart/witte kater, De Dinkel te Heer- hugowaard. Cyperse poes, met hals- en vlooien band, Tulpencroftlaan te Heiloo. weg ter hoogte van de Zevenhuizer- laan te Heiloo. Rood/witte kater, met hals en vlooi enband, ontsnapt aan de Kennemer straatweg ter hoogte van de Zevenhui- zerlaan te Heiloo. Witte poes met zwarte vlekjes, Wes- terweg/Pastoor v. Muijenweg te Hei loo. Zwart/witte poes, gest., 2 jaar, Ooster zijweg te Heiloio. Cypers met witte kater, gecastr., 2 jaar, Westerweg te Heiloo. Witte valkparkiet, omgeving Vinken- baan te Heiloo. Dierenbescherming Heiloo en Omstre ken: Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072- 332879, Limmen: 02205-2256. Tel. honden Heiloo: 072-333714, Limmen: 02205-2256. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256. Wij zoeken nog steeds mensen die tijdelijk en tegen vergoeding huis dieren willen opnemen. Belt u ons a.u.b.! Heeft u misschien nog manden of bakken of andere accessoires over, wij komen ze graag ophalen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 2