¥sre> tiitfs^touws Verenigingsagenda Topbezetting halve marathon Egmond SCHITTEREND NIEUWJAARSCONCERT a 40 JAAR R.K. ZANGVERENIGING „NIEUW LEVEN" «gas UITKIJKPOST 8 JANUARI 1986 NIVON: DIA-AVOND ZWITSERLAND Na de zo geslaagde jubileumviering op 16 november hervat de afdeling Heiloo van het Nivon haar aktiviteiten in het nieuwe jaar met een dia-avond over Zwitserland op zaterdag 18 januari. In deze tijd van het jaar denkt iedereen bij „Zwitserland" natuurlijk aan win tersport. Maar ook 's zomers is het een vakantieland bij uitstek. Het Ober- Engadin met plaatsen als Sankt-Moritz en Pontresina is dan een schitterend ge bied voor de natuurliefhebber en de (sportieve) vakantieganger. Bergweiden en -hellingen tonen in de zuivere lucht hun rijke alpenflora en in het merenge bied is het goed wandelen en waterspor ten. Op de grens met Italië ligt een berg- massief met toppen tot ruim 4000 meter en vele gletsjers. Dick de Graaf en Fred Mulder stelden over het Ober-Engadin een dia-serie sa men die zij zullen vertonen op zaterdag 18 januari in het Open Huis in Heiloo; aanvang 20.00 uur. Leden van het Ni von hebben gratis toegang; niet-leden betalen 1,50, scholieren 1,Plaats reservering is mogelijk bij de fam. Mul der, tel. 072-333127. Problematiek van het vrijwilligerswerk Over dit onderwerp zullen in Buurthuis ,,De Pelikaan", Kervelstraat 185a in Krommenie, drie themadagen gehouden worden op de zaterdagen 22 februari, 8 en 22 maart. Aan de orde zullen komen: wat is vrijwilligerswerk; geschiedenis van het vrijwilligerswerk; het belang van het vrijwilligerswerk in de samenleving; welke eisen mogen aan vrijwilligers gesteld worden; en toekomst van het vrijwilligerswerk. Deze themadagen zijn niet alleen be doeld voor reeds aktieve vrijwilligers. Om het vrijwilligerswerk te stimuleren - vanzelfsprekend ook in het NIVON - is iedereen, oud en jong, van harte welkom. Voor het bijwonen van deze thema dagen behoeven huiselijke omstandig heden geen beletsel te zijn. Er zal ge zorgd worden voor: opvang van de al lerkleinste kinderen in een speciale crècheruimte en een apart programma voor de grotere kinderen. De kosten bedragen ƒ5,— per persoon per dag, incl. koffie, thee en brood maaltijd. Kinderen t/m 15 jaar ,2,50 per persoon per dag. Aanmelding: Secretariaat Nivon, Ge west Noord-Holland, postbus 753, 1180 AT Amstelveen, tel. 020-458475). (Leeftijd van eventueel deelnemende kinderen vermelden.) GESCHIEDENIS EN TOEKOMST VAN DE ARBEIDERSBEWEGING Geschiedenis en toekomst van de arbei dersbeweging, het is een mond vol. Het Nivon heeft dan ook wat voor met dit projekt. Het wil een gesprek organise ren tussen de (kader)leden van diverse progressieve organisaties. En niet zo maar, daarom wordt er aandacht besteed aan de geschiedenis van de ar beidersbeweging. Tegen de achtergrond van de geschiedenis worden de kwesties van nu besproken. Om iets te leren van het verleden, om iets te kunnen zeggen over de toekomst. Praten leden van de vakbeweging met hun politieke zusters en broeders? Is er sprake van een gedachtenwisseling met de leden van de culturele organisaties? Toch lijkt dit nu méér nodig dan ooit. De maatschappelijke ontwikkeling heeft aan de vakbeweging het sociaal- economische en aan de politieke partij en het parlementaire terrein toegewe zen. De culturele organisaties zijn werk zaam in de culturele sfeer van de maat schappij. Zeker in vergelijking met hoe het vroeger was, zijn er belangrijke po sities opgebouwd. Maar toch, in de loop der tijd lijken de verschillende organisa ties van de arbeidersbeweging steeds meer op zichzelf komen te staan. De huidige maatschappelijke crisis dreigt de organisaties verder op hun terreinen terug te dringen. Kennis van de geschiedenis kan ons le ren dat de problemen, die spelen voor de organisaties, wel degelijk samen hangen. Zij kan ons leren dat een ge dachtenwisseling over en weer vrucht baar kan zijn met het oog op een samen werking op langere termijn. Economi sche problemen zijn immers ook altijd mede politieke problemen. En beide hebben alles met elkaar te maken en met de manier waarop in de verschillende culturen die de mensen kennen, de pro blemen worden beleefd. Het Nivon is een culturele loot aan de stam van de arbeidersbeweging. Het richt zich op de beeldvorming rond de maatschappelijke vraagstukken. En hierin nu zijn de onderlinge verhou dingen tussen de organisaties van de ar beidersbeweging die de aandacht komen opeisen. Landelijk worden de kontak ten aangegaan, maar de opdracht die het instituut zich heeft gesteld, kan niet alleen landelijk worden uitgewerkt. Het is uiteindelijk de diskussie tussen de geïnteresseerde leden onderling waar het om gaat. Plaatselijk zullen de kon takten vorm gegeven en uitgewerkt moeten worden. En het is hiervoor dat het Nivon de gelegenheid wil scheppen met het projekt „Geschiedenis en Toe komst van de Arbeidersbeweging". Het Nivon Heiloo wil voor de gemeen tes Alkmaar, Heiloo, Castricum, de Eg: monden, Limmen en Akersloot deze diskussies mogelijk maken in de maan den februari tot mei op 12 woensdaga vonden in Heiloo. Belangstellenden kunnen zich tot 1 februari 1986 opgeven bij: Evert v.d. Woude of Ans Hermans, Egelenburg 28, Heiloo, tel. 072-334316, b.g.g. 072-333127. CONDITIETRAINING Dames, heeft u ook het gevoel dat u na de feestdagen weer wat beweging nodig heeft Elke donderdagmiddag van half twee tot half drie geeft Els Versteege les in de gymnastiekzaal aan de Kerkakkers. Na een warming-up en aerobic komen de stretchoefeningen aan de beurt om de spieren wat sterker te maken. Aan het eind van de les krijgt u ontspanningsoe feningen, zodat u heerlijk rustig naar huis gaat. Komt u eens kijken of doet u eens mee. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot A. Knijnenberg- de Korte, tel. 333313. FORESTERS SLOOT 1985 VOORTREFFELDKE WDZE AF Sportiviteit stond aan het einde van 1985 zeer hoog in het vaandel van Foresters. Is het niet bij het voetballen opveld, dan wel in de zaal o.a. iifeOTt Ans en Aris de Wit-toernooi, wat Foresters voor zich opeistte door een 5-2 zege in de finale tegen H.S.V., dan is het wel door een schitterend tafeltennistoernooi 29 dec. cember in de Foresters-kantine. De zeer aktieve A.H.G.B.-bestuurders hadden weer een organisatie neergezet die klonk als een klok. De ook in het voetbal zeer aktieve groep schotelde de teams zelfs een warme lunch voor en voor de uitslagen was er een computer bij het wedstrijdsecretariaat. Het team van De Pilaren bleek te sterk en ging met de wisselbeker naar Alkmaar terug. Het A.H.B.G.-bestuur kan op een voortref felijk toernooi terugkijken met een uitstekende winnaar, sportieve teams, en een uitstekende verloting, die als hoofdprijs een prachtige damesfiets had, mede gesponsord door de fietsenhandel Boersen. Maar we moeten natuurlijk ook even terugkijken op 't veldvoetbal. Waar de Foresters-aanhang blij mee verrast werd, was niet alleen de uitslag Bergen-Foresters 0-3, maar ook de uitslagen van Zwaagdijk en Grasshop pers. Beide ploegen verloren hun laat ste wedstrijden voor de winterstop en dat veroorzaakte al 'n gat van 4 pnt. De hoofdtrainer blijft niettemin behoudend en terecht voorzichtig over de verdere verloop van de competitie. Het zou natuurlijk prachtig zijn in dit jubileum jaar om het kampioenschap mee te vieren. In dit jubileumjaar konden we al even voorgenieten op 1 januari van de oud-internationals op de televisie. Het zelfde team komt op 12 i april tegen Foresters 1 voetballen. Afgelopen zondagmiddag vond het door Harmonie-orkest Caecilia geor ganiseerde Nieuwjaarsconcert plaats in de Moeder Godskerk aan de Hol- leweg. Tijdens het concert werd opgetreden door 3 orkesten, nl. Caecilia, o.l.v. Henk van Veldhuizen; daarna Muziekvereniging Emergo uit Castri cum, o.l.v. Anton Baars; en de Hoogovenharmonie, o.l.v. Wybren Fal- kema. De verschillende onderdelen werden aan elkaar gepraat door de welbekende heer Klaas Koomen. Hij opende deze middag door een woord van welkom te richten tot iedereen. De heer Koomen herinnerde nog even aan het feit dat Caecilia inmiddels 60 jaren jong is en kondigde daarna de dirigent aan. Van de door Caecilia gespeelde stukken vielen o.a. op de ouverture van „Barbe bleu". Het werd heel goed gespeeld en het publiek klapte dan ook enthousiast. In „Clarinet Jubilee" viel de basklari net, bespeeld door Kees Borst, op. Dit was een vurig stukje muziek. Van Ruud Bos werd „Soft Shuffle for Band" gespeeld. Lekker swingend! Daarna was Emergo aan de beurt. Dit is een wat kleiner orkest, een fanfare orkest, ze hebben nl. geen houtblazers. Deze vereniging is opgericht in 1910. Ze speelden leuke stukken, waarvan het openingsnummer en het slotnummer opvielen. Dat waren resp. „Colonel Bo gey" mars (uitRiver Kwai"), en „Ru- dolf, the rednosed reindeer", van John ny Marks. Na de pauze beklom de Hoogovenhar monie het podium. Deze vereniging is begonnen in 1941 en bestaat uit ver schillende orkesten, o.a. een dansor- kest. Op het podium zat deze middag het A-orkest, dat in het bondsconcours zoveel punten heeft behaald dat ze de volgende keer mogen uitkomen in de al lerhoogste klasse. Dat was dan ook wel te horen. Wat een orkest! Zij speelden o.a. „Arioso" van Handel, en Sacred Music" van Anton Bruck ner, waarvan het eerste deel sommige muziekliefhebbers misschien wel be kend voorgekomen is. Het wordt nl. wel eens gezongen in de katholieke kerk op hoogtijdagen, onder de titel „Locus Iste". Verder speelden ze nog een paar marsen, zoals „Rakoczy March" van Berlioz, „March Sospan Fach", ge schreven door Gordon Jacob (om een voetbaltoernooi in Wales op te luiste ren), en als slot „Flieger Marsch". Daartussendoor speelden ze ook nog „My Way", met een fraaie fluitsolo van één van de orkestleden. Klaas Koomen bedankte daarna alle deelnemende verenigingen, vooral het bestuur van Caecilia, en bood de drie dirigenten een mooie bos bloemen aan. Maar dat was nog niet het einde van de middag. Er kwam nog een toegift van de Hoogovenharmonie, de wereldbe roemde mars van de Amerikaanse com ponist Sousa de „Stars and Stripes", met een leuke piccolo-solo door een Amerikaans orkestlid. De muziek spatte er uit en het publiek klapte enthousiast mee. Als je zo in de zaal zit te kijken en luisteren, valt het op hoe enthousiast de diverse orkestleden hun hobby beoefe nen. Het is trouwens een leuk gezicht als je naar hun voeten kijkt, zeker 80 pro cent tikt de maat mee. In de eerste twee optredende orkesten zaten nogal wat jongelui, kinderen eigenlijk, die pittig hun partijtje meebliezen, zoals in „Cze- chen Polka", uitgevoerd door Caecilia. Op het podium zat nl. ook een jongetje van hooguit 10 (gezien vanuit de zaal tenminste), die o.a. een leuke solo deed met het vogelfluitje. Al met al voor muziekliefhebbers een fijne middag, al was het jammer dat de zaal niet helemaal gevuld was. Volgend jaar wil Caecilia weer een Nieuwjaars concert organiseren. Komt U dan beslist luisteren, want deze keer heeft U echt iets gemist! m Dat er na de oorlog weer de nodige verenigingen van start gingen, blijkt uit de vele jubilea die thans gevierd worden. Zo ook „Nieuw Leven", dat dit heugelijke feit vierde met een uitvoering van het Weihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach met het Ned. Symf. Orkest, o.l.v. Piet de Reuver. So listische medewerking werd verleend door José Jonkers, Gerda van Zelm, Paul Bouts, Henk van Heynsbergen, en Piet Groot aan het orgel. Dit concert werd gegeven in de Moeder Godskerk. OUD EN NIEUW ZEER GESLAAGD Dankzij een voortreffelijke organisa tie is het traditionele zaalvoetbaltoer nooi op de laatste zondag van het jaar in de Heilooër-sporthal een groot sukses geworden. De gehele dag stre den teams van H.S.V. om de te beha len prijzen, welke om 17.00 uur on der grote belangstelling werden uit gereikt. Daarna werd het oude jaar nog „even" uitgeluid. Ook de scheids rechters droegen bij tot een wel zeer geslaagde dag. Het nieuwe jaar inluiden werd al even zeer een zeer geslaagd festijn. Door weersomstandigheden kon de voet balwedstrijd op Nieuwjaarsdag geen doorgang vinden. De daaropvolgende nieuwjaarsreceptie in de smaakvol ingerichte kantine werd zeer druk be zocht. Het ook daarna lang bijeen blij ven was tekenend: H.S.V. begon dit jaar in de bekende goede sfeer. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Ondanks de kompetitie-stop vonden toch de nodige tafeltennisaktiviteiten plaats. Ten eerste was daar het Kerst toernooi waar Stefan Beers en Björn Vosse verrassend sterk voor de dag kwamen. Stefan werd tweede, terwijl Björn op de vierde plaats beslag legde. Daartussen nestelde zich Rob Niesten. Traditiegetrouw werd Joris Keuning eerste. Gezien zijn goede resultaten in de kompetitie mocht hij ook meedoen aan de tienkamp van zijn klasse. Liefst negen keer liet hij zijn tegenstanders het onderspit delven, zodat ook hier de eerste plaats werd bereikt. Ook aktief in een tienkamp, maar iets minder succes vol, was Wim Zonneveld. Hij werd met drie overwinningen achtste. Heb je interesse in tafeltennis neem dan kontakt op met mevr. L. Bonhoff, tel. 333432, of kom eens langs zatefdagoch- tend in de gymzaal aan de Driestal. In 1976 had men ook al eens een uitvoe ring van dit werk gehad. Het eerste con cert dat Nieuw Leven gaf, werd gegeven op 18 februari 1946 in de Rustende Jager. Aan „Nieuw Leven" is de naam van Piet Groot heel nauw verbonden. Hij wist het koor tot grote prestaties te brengen. In eerste instantie had men ie mand anders gevraagd, maar die had geen tijd en zei toen: „Ga maar naar Piet Groot". In die periode zocht de ge meente een musicus voor het dorp, er werd voor een huis gezorgd en hij kreeg de zorg voor het kerkkoor en in dit ge val ook voor de R.K. zangvereniging „Nieuw Leven". Met Piet Groot ging het koor een succesvolle tijd tegemoet. Tevens kwam er een jeugdkoor, voor jongens en meisjes en een meisjeskoor „Jong Nieuw Leven". Vaak werd er toen in het Brunogebouw gezongen. In die 40 jaar heeft het koor vier voorzit ters gehad, t.w. de heren H. Groot, H. Overmeer, mevr. R. Zegers en nu de heer Driessen. Nieuw Leven heeft nog vier leden die vanaf de oprichting lid zijn t.w. Zr. Ro- zing, mevr. v.d. Maat-Rozing, mevr. Driessen-v.d. Velden en Jo van Tongeren. Wie zo'n beetje door die 40 jaar heen loopt, ziet dat het koor veel hoogtepun ten heeft gekend. Zo was er in 1947 het Kerstoratorium van Jos Vranken, op tekst van Bernard Verhoeven, in de Wil- librorduskerk; de uitvoering van het openluchtspel „Angelus Domini", ter ere van het 40-jarig priesterfeest van Pastoor J. v. Muyen. Maar er zijn ook „gekke" dingen gebeurd. De VVV or ganiseerde vroeger regelmatig concerten o.a. in de „Muzieknis". Op één van die concerten bleek de sleutel van de Mu zieknis zoek te zijn, een grondige speur tocht leverde niets op en het concert ging niet door! Nieuw Leven heeft op vele concoursen hoge ogen gegooid in de hoogste kate- gorieën, en werd soms geprezen voor de „beschaafde koorzang". Het hoogste aantal punten werd op het zangcon cours in Scheveningen gehaald, iets wat een hele prestatie was, want er deden maar liefst 29 koren mee. Ook de jeugd was erg aktief, zij zongen vaak operettes: Zigeunerleven, de Boschduiveltjes, Trovo en de indianen, e.v.a. Uitstapje Met het kinderkoor werd één keer per Nieuw Leven tijdens de meest re cente uitvoering. jaar een dagje uitgegaan en hoe de tij den veranderd zijn, blijkt uit de brief die de kinderen toen kregen: ,,De eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus, moeten jullie niet al leen bidden voor vader, moeder, broer en zusje, maar een extra gebedje dat het een plezierige dag mag worden en mooi weer. Kom goed gewassen, haar in de krul en zakdoek mee. Geef vader een extra zoen, wees lief, doe boodschappen voor ze uit dankbaarheid dat ze dit mo gelijk hebben gemaakt." In 1957 debuteerde Nieuw Leven in het oratorium met de Jahreszeiten, dat werd een gloriedag voor het koor. Maar als men tot grote prestaties komt, is het niet eenvoudig dit niveau vast te hou den, de leden wisselen enz. Piet Groot zei er over: „Een ideaal bereiken maakt het werk gemakkelijk, als het ideaal be reikt is komen de inzinkingen." Maar ook deze problemen werden overwon nen. Een nieuw hoogtepunt was het groot jubileümconcert voor het zilveren jubileum van Piet Groot. Alle koren waar hij mee werkte, zongen (totaal 250 zangers(essen)) het Te Deum van Albert Jenny, een Zwitserse componist. Nieuw Leven zette zich ook in voor de kankerbestrijding, het zwakke kind, Rode Kruis, enz. en gaf daar verschil lende concerten voor. Op 1 september 1971 legde heer Piet Groot na 26 jaar de dirigeerstok neer en werd benoemd tot eredirigent. Hij werd opgevolgd door de heer Pieter-Jan Olt- hofNu staat het koor onder leiding van Piet de Reuver. Dit was maar een greep uit het vele werk dat de R.K. Zangvere niging Nieuw Leven heeft gedaan en ho pelijk zullen zij nog vele mooie concer ten geven., WAO-AWW Belangenvereniging Heiloo. Donderdag 9 januari: Engelse les in het gebouw van de Stichting Werklozen Belangen aan de Pastoor van Muijenweg 14. 9.00-10.00 beginners, 10.00-11.00 half gevorderden, 11.00-12.00 uur gevorderden. Kosten 9,- per maand. Op gave/inlichtingen: 331840 of 116936. Maandag 13 januari: nieuwjaarsreceptie, vanaf 10.00 uur, voor leden, hun familie en belangstellenden in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde. Dinsdag 14 januari: dialezing van D.R. Bouhuys over 'het schone Gein', aanvang 20.00 uur in de zaal van de Geref.Kerk aan de Noordergeeststraat. Vooraf het maandelijkse praatje van C. Kamer. Vanaf 16 januari wordt er gedurende vier weken een tuincursus gegeven. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden kan bij C. Kamer, tel. 333523. COC/NVIH Zaterdag 11 januari: swingavorid, georganiseerd door de vrouwengroep, in het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar, aanvang 22.00 uur. Heilooër Amateur Fotoclub [HAF] Dinsdag 14 januari: foto-avond zwart-wit en kleur, per lid max. 4 foto's. Belangstellenden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Sociëteit alleenstaanden Heiloo Maandag 20 januari: kaartavond in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Zo moge lijk een eigen kaartspel meenemen. Inlichtingen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). Open avond alleenstaande ouders Woensdag 8 januari: open avond bij het Fiom-bureau, vanaf 20.00 uur, op het adres Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inlichtingen: 072-118812. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 16 januari: rondleiding langs hofjes, kerken en gevels te Alkmaar. Vertrek per fiets vanaf de brandweerkazerne om 8.45 uur. Kosten 4,75, te beta len bij opgave. Open avond weduwen en weduwnaars Woensdag 15 januari: open avond van de vereniging Handreiking met een diapre sentatie over Kenia, vanaf 20.00 uur in het restaurant van zwembad De Overdekte te Alkmaar. Inlichtingen: 072-119745 of 072-119266. Oefenavond EHBO Donderdag 9 januari: oefenavond voor gevorderden om 20.00 uur m het Kruisge- bouw aan de Holle weg 94. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Woensdag 22 januari: start cursus Hindelooper schilderen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingen/opgave: J. Bikker (331173) of M. Vos (126433). NICARAGUAFORUM IN ALKMAAR-NOORD Een groep mensen uit Alkmaar, Heiloo en St. Pancras heeft het ini tiatief genomen een forumdiscussie rond de situatie in Nicaragua te or ganiseren. De initiatiefnemers zijn afkomstig uit verschillende R.K. - en Reformatorische parochies en uit de basisgroep St. Pancras. Zij voelen zich betrokken bij de toestand in Ni caragua en willen hun bezorgdheid daaromtrent delen met anderen. Jaarlijks wordt de sterfdag van bis schop Oscar Romero (24 maart 1980) in verschillende kerken herdacht. Romero was de bisschop in El Sal vador die door moordenaarshand is gestorven. Hij is door zijn duidelijk uitgesproken keuze voor de armen en door de gewelddadige manier waar op aan zijn leven een einde kwam een symbool geworden voor velen in de strijd om gerechtigheid in Midden- Amerika. Waar nu El Salvador uit de publici teit dreigt te geraken, geldt dat geens zins voor Nicaragua. Bij de voorbe reiding van Romero-herdenking 1986 komt dan ook uitdrukkelijk de situa tie aldaar en de druk van de V. S. daarop ter sprake. Een aantal mensen gaat daar dan ook mee verder als Nicaragua-groep. Ze bezinnen zich op nadere vormen van actie. Naast allerlei acties is het van belang de meningsvorming rond Nicaragua te stimuleren. Daarbij gaat het niet alleen om meningen van po litici. De groep acht het van belang dat zoveel mogelijk mensen zich be wust worden van wat er in Nicara gua gebeurt en beseffen welke in vloed de internationale wereld daar op heeft. Politiek forum Om deze bewustwording te stime- leren is door de groep het initiatief genomen een politieke forumdiscus sie te organiseren. Deze forumdis cussie vindt plaats op maandagavond 13 januari en staat onder leiding van de burgemeester van Alkmaar, de heer C. M. L. Roozemond. Verder zullen deelnemen Eerste en Tweede Kamerleden van de 3 grote politieke partijen, t.w. C.D.A., P.v.d.A., en VVD. Tenslotte zal er een, vertegenwoordiger zijn van Solidari- dad, de interkerkelijke actie voor Latijns-Amerika, waarvoor elk jaar in de Adventstijd extra aandacht in de kerken wordt gevraagd. Op deze avond kan duidelijk worden hoe de politieke partijen zich opstel len ten opzichte van Nicaragua en van de tegenkrachten die op dat land van binnenuit (de contra's) en van buiten af (de V.S.) inwerken. Daarnaast zal er ruimschoots gelegenheid zijn voor de aanwezigen aan de discussie deel te nemen. De Forumavond vindt plaats in het Ontmoetingscentrum van het kerkelijk centrum „De Blije Mare" in Noord- Alkmaar. Aanvang 20.00 uur. Voor na dere informatie kan men zich wenden tot de volgende adressen: B. Bartels, (tel. 072-611330), G. Bekker, (072- 121815), L. Bruin (072-124742), J. Loermans (072-613098), J. Wijbenga (072-615707). Het Egmonds duingebied Als de voortekenen niet bedriegen, wordt het zondag 12 januari een drukte van belang in Egmond aan Zee. Op de dag van de 14e „le champion" halve marathon worden dan niet alleen meer dan 5000 deelnemers, maar tevens enige tienduizenden toeschouwers verwacht. In belangrijke mate zal men afkomen op de vedetten. Het publiek zal direkt bij het spektakel betrokken zijn vooral door de ronde van ongeveer 5 km door Egmond zelf. Daarna wordt men via de luidsprekers op de hoogte gehouden van de strijd in de duinen en op het strand. De finish wordt dit jaar gehouden op de brede Noordboulevard bij de vuurto ren. Daar zal een tribune worden ge bouwd om het geheel beter te kunnen volgen. a. Zeer geliefd zullen daarbij de kortere trimlopen over 3,3 km, 6,6 km en 9,9 km zijn. De deelnemers aan deze afstan den lopen resp. 1, 2 of 3 ronden door Egmond. Men loopt over de boulevard, langs de duinen en passeert ook de vuurtoren. Een fraai uitzicht heeft men bij tijden op zee. Door de duizenden aanwezige toeschouwers dragen ook de ze trimlopen bij aan een sfeervol geheel. Algeheel hoogtepunt is natuurlijk de halve marathon. Naar schatting zullen ongeveer 4000 lopers aan die afstand deelnemen. De start vindt plaats om 12.00 uur op de kop van de Noordbou levard. De wedstrijd- en prestatielopers starten tegelijkertijd maar staan op gesteld in aparte vakken. Het parkoers van de 21 km is als volgt samengesteld: 5 km straten Egmond, 8/2 km duinpa den met vooral in de 2e helft verschil lende heuvels, 7 km strand en de laatste 500 meter weer door Egmond. Carlos Lopes t)e wedstrijdloop zal dit jaar sterker be zet zijn dan ooit. Met medewerking van de nieuwe hoofdsponsor Nationale Ne derlanden is de organisatie er in geslaagd een buitengewoon sterk deel nemersveld aan te trekken. Zeker is dat Olympisch en wereldkampioen Carlos Lopes vanuit Portugal naar Egmond aan Zee komt. Konkurrentie heeft Car los Lopes in Egmond aan Zee o.m. te duchten van Alex Hagelsteens uit Bel gië. Alex Hagelsteens loopt altijd zeer sterk in Egmond en heeft deze loop al twee keer gewonnen. Uit België komen voorts aan de start oud-wereldrecord houder Emiel Puttemans, Jean Pierre Paumen, Luc Waegeman, José Reveijn en Willy van Huylebroeck. Deze twee laatsten zullen een ieder nog bekend zijn als de nummers één en twee van de laatste marathon van Amsterdam. Uit Denemarken verschijnt aan de start Henrik Jörgensen, terwijl ook de Noor se marathonselektie niet zal ontbreken. Uit Engeland komt voorts o.m. Ray Crabb (winnaar City-Pier-City 1984). Uiteraard ontbreekt dè Nederlandse lange-afstandsselektie niet. Gerard Nij- boer, Cor Lambregts, Cor Vriend, Mar ti ten Kate, Klaas Lok en nog vele ande ren, allen zullen zij aanwezig zijn. Carla Beurskens Behalve de wedstrijd bij de mannen zul len ook de vrouwen er hard tegenaan- gaan. Carla Beurskens verschijnt in Eg mond aan Zee aan de start, alsmede de winnares van vorig jaar Wilma Rus man. Ook oud-winnares Annie van Stiphout en Nederlands marathon kampioene Eefje van Wissen ontbreken niet. Sterke konkurrentie zullen zij vooral van Belgische zijde ondervinden. De Belgische lange-afstand-dames komen op volle sterkte naar Egmond met Ria van Landeghem (onlangs nog winnares in de bekende Warandeloop en de Duin- digtcross), Francine Peeters (winnares in Egmond in 1984), Magda Ilands (winnares marathon Berlijn 1985) en Marie-Christine Deurbroeck. Uit Enge land komt voorts Gillian Burley, alsme de uit Denemarken Mette Holm Hansen. „Le Champion" hoopt dat naast dit wedstrijdgeweld ook veel trim- en prestatielopers aktief zullen deelnemen. Bij gunstige weersomstandigheden wor den ruim 5000 deelnemers verwacht. Al le afstanden staan voor U open. Be denkt echter wel, dat vooral de 21 km loop vanwege het heuvelachtige trajekt een gedegen voorbereiding vereist. Wanneer men aan de 3-6-9 km deel neemt, kan men daarna de wedstrijd VAKANTIES VOOR GEHANDICAPTEN We gaan allemaal op vakantie. Voor mensen met een handicap is het echter vaak moeilijk om een geschikte vakan tie te vinden. De Stichting Werken heeft drie verschillende vakantiemogelijkhe den voor lichamelijk en/of zintuiglijk gehandicapten: Ten eerste het Vakantiebemiddelingsbu- ro voor lichamelijk en/of zintuiglijk ge handicapten, die individueel en zelfstandig op vakantie willen. Veel ge handicapten kunnen dit moeilijk (hele maal) alleen. Voor hen kan het vakan- tiebemiddelingsburo uitkomst bieden. Dit buro bemiddelt tussen de gehandi capte vakantieganger en de vrijwillige begeleider. Er worden wel afspraken ge maakt. Het moet klikken tussen aanvra ger en vrijwilliger en er moet een over eenkomst gevonden worden in de kosten. Vrijwilligers uit het hele land hebben zich hiervoor bij de Stichting Werken opgegeven, dus gehandicapten uit ge heel Nederland kunnen vakantiebegelei ding aanvragen. Tijdens het zoeken naar begeleiding wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met leeftijd, woon plaats, eventuele ervaring, periode, e.d. Ten tweede de Johannitervakantie- weken voor oudere lichamelijk gehandi capten. Deze groepsvakanties, met als deelnemers 24 gehandicapten en 24 des kundige vrijwilligers (waaronder een arts, fysiotherapeut, verpleegkundigen en ziekenverzorgden, tevens een aparte nachtdienst) worden gehouden in vol ledig aangepaste huizen in Nederland. Een deel van de week heeft een tevoren vastgelegd programma, het overige wordt in overleg met gehandicapten en vrijwilligers ingevuld. De hele week is een rolstoelbus voor uitstapjes aanwezig. Ten derde de bungalowvakanties voor echtparen, waarvan één van de partners in een verpleeg- of verzorgingstehuis woont en niet dement is. Deze vakanties worden georganiseerd in verschillende plaatsen in Nederland in volledig aange paste bungalows. De begeleiding wordt per echtpaar verzorgd door een terzake deskundige vrijwilliger, b.v. verpleeg kundige, fysiotherapeut, ziekenverzorgende Formulieren en aanvullende informatie kunt U vragen bij de Stichting Werken, Lange Voorhout 48, 2514 EG Den Haag, tel. 070-649920. Dit kan zijn zo wel voor lichamelijk.en zintuiglijk ge handicapten, die belangstelling hebben voor één van deze vakantiemogelijkhe den, als voor (deskundige) mensen die als vrijwilliger mee willen werken. AANVULLENDE REGELING EENMALIGE UITKERING 1985 Om in 1985 voor de eenmalige uitkering in aanmerking te komen was het nood zakelijk dat men ook de uitkering over 1984 had ontvangen. Bij de uitvoering van de regeling bleek dat er mensen wa ren die wel in aanmerking kwamen voor de uitkering 1984, maar die niet of te laat hadden aangevraagd. Daardoor zien finishen. Inschrijving op de dag zelf is mogelijk vanaf 9.30 uur in de sporthal, in de kantine van vv Egmon- dia en in het Boulevardhotel. Alle starts vinden plaats om 12.00 uur. kwamen zij ook niet in aanmerking voor de uitkering 1985. Omdat dit als onbillijk werd ervaren, is voor deze mensen een aanvullende rege ling getroffen. Vanaf 16 december 1985 bestond voor hen de mogelijkheid om alsnog de eenmalige uitkering aan te vragen. Let wel: het gaat dus om de uit kering over 1985. De eenmalige uitkering 1984 wordt niet alsnog uitbetaald. Personen die in 1984 reeds een aanvraag voor een eenmalige uitkering hebben ingediend en die werd afgewezen vanwege hun leefsituatie of inkomen, komen niet voor de aanvul lende regeling in aanmerking. Ook de genen, die pas dit jaar tot de echte mini ma behoren, omdat hun inkomen in 1984 boven het minimum lag, komen niet in aanmerking. Naast de voorwaarde dat men bij tijdige aanvraag recht op de uitkering 1984 zou hebben gehad, moet men ook voldoen aan alle voorwaarden voor het verkrij gen van de eenmalige uitkering 1985. Voor nadere informatie over deze voor waarden kunt U terecht bij de sociale dienst in uw gemeente. Aanvragen voor de aanvullende rege ling moeten worden ingediend bij de af deling Sociale Zaken van uw gemeente. Die hebben daar speciale formulieren voor. Als U tot de groep behoort waar voor deze aanvullende regeling is ge troffen en voor alle zekerheid uw aan vraag over 1985 al bij de gemeente hebt ingediend, doet U er goed aan toch even kontakt op te nemen met de gemeente lijke sociale dienst. Uw aanvraag moet vóór 15 februari 1986 bij de gemeente zijn ingediend. Na die datum vervalt het recht op uitkering. HANDSOME EIGHT Handsome Eight heeft zich in de beker wedstrijd tegen Oudejans een waardige hoofdklasser betoond door deze tegen stander, die één klasse lager speelt, met 6-0 terug te wijzen. In taktiek, techniek, snelheid en kombineren lagen de zebra's inderdaad een klasse vpor op de jonge ploeg van Oudejans. Ook op het eigen Handsome Eight- toernooi, dat met het Rotterdamse Sparta, de Accomprofs en topzaalploe- gen als Snoekie, AORC en Neptunus, een klinkend succes werd, lieten de blauw witten een goede indruk achter. Al kwamen zij dan niet in aanmerking voor de veelbegeerde Jef Letschert- bokaal, vooral tegen Sparta en de Ac comprofs, o.w. Heus, Lens en De Ko ning van AZ, werd goede tegenstand ge boden. Enkele zebra's waren bovendien met succes van de partij op het eerdere toernooi om het open kampioenschap van Alkmaar voor veldvoetbalclubs. Wie Handsome Eight in de volgende (vierde) bekerronde ontmoet, is nog niet bekend. De oude supporter van Handsome Eight: „Misschien is het de leeftijd, maar zo'n uitslag kan ik me uit onze he le historie niet herinneren...!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4