Heiloo heeft eindelijk een notaris Bijzondere acties Bad papier acties in Hei/oo OPRUIMING 2 PRIJZEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN NOG 3 DOLLE DAGEN Jongerenwerk krijgt vorm Kindershow Wonderland in Open Huis ffóefajj&n Stationsweg 85 Heiloo Pantalons 25,- Japonnen 69,- Colberts 75,- Rokken 49,- Pullovers 35,- Blouses 49,- Overhemden 25,- Nutsspaarbank stort zich op het marathonschaatsen 51e JAARGANG NO. 2-15 JANUARI 1986 Zondag 19 januari FORESTERS - ZWAAGDIJK Winkelhof 't Loo - Heiloo - Tel. 072 - 33 01 38 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-12671). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! UiikikM Sinds 1 januari van dit jaar is de gemeente Heiloo eindelyk officiële stand plaats geworden voor het notariaat. Dat wil zeggen dat er vanaf heden een notaris in Heiloo gevestigd is. Al zo'n dertig jaar is men op allerlei fronten bezig de standplaats toegewezen te krygen. Vanuit het Ministerie van Justi tie is dat tenslotte gelukt en by Konink lijk Besluit is de standplaats officieel bekrachtigd. In het midden latend om welke redenen, maar Heiloo bleek populair in de kring der notarissen. Maar liefst 25 sollicitan ten meldden zich. Onder hen ook de heer J.J. van Wijk, die vanaf 1975 gevestigd was in Alkmaar. In de stad van onze noorderburen hebben vier notarissen een plek toebedeeld gekregen en zij droegen ook de zorg voor een belangrijk deel van Heiloo. De heer Van Wijk is in dat opzicht dan ook niet volkomen een nieuwkomer in onze ge meente. Na zijn benoeming betrok de 'debutant' het gebouw De Rank, Kenne- merstraatweg 83, ingang aan de Hee- renweg (tel. 072-337800). De heer van Wijk behaalde zijn noodza kelijke papieren via een staatsexamen. In vroeger tijden was dat, gecombineerd met een stage, voldoende om het beroep te mogen uitoefenen. Zoals bij zoveel beroepen is ook ten aanzien van het notariaat de opleiding vandaag de dag enigszins anders georganiseerd. Nu kan men notaris worden via een kandidaats examen rechten en vervolgens een docto raal examen op het gebied van het notariaat. De verplichte stage is nog steeds een voorwaarde om op één van de ongeveer 900 standplaatsen in Neder land benoemd te worden. Napoleon De basis voor het huidige ambt van notaris werd gelegd in de tijd van Napoleon. Maar al eerder in de geschie denis, aan het eind van de middeleeuw en, toen de burgerij haar opmars maak te was er behoefte aan een officiële instantie, waar acten vastgelegd konden worden. En nog verder terug zijn teke nen te bekennen. Dat blijkt wel uit het feit, dat in alle zogenaamde Latijnse landen vandaagdedag het notariaat in hoge mate vergelijkbaar is. Geheel anders is dat in landen zoals Groot-Bri- tannië en de Verenigde Staten, waar de rechtbank veel van de taken van de notaris bij ons uitvoert. Bijna iedereen kan gedurende zijn of haar leven wel eens met een notaris in contact komen. Er is een aantal zaken, waarbij de overheid als verplichting heeft gesteld, dat het via een notariële akte moet worden vastgelegd. Voorbeel den zijn het tekenen van koopaktes voor woningen, de oprichtingsakte van een vennootschap, het vastleggen van een testament en het omschrijven van huwe lijksvoorwaarden. Vaak wordt er door echtparen een testament ten gunste van de langstlevende vastgelegd. Notaris van Wijk, die met een 'lege kluis' begint (officiële stukken kan je als notaris niet zomaar van de ene naar de andere standplaats overhevelen), is van mening dat de stap van Alkmaar naar Heiloo een grote is. Desondanks is hij hoopvol gestemd: ,,Het werk dient zich vanzelf aan". Hij is zich ervan bewust, dat een notaris niet altijd de emotionele waarde kan inschatten van bijvoorbeeld het kopen of verkopen van een huis. ,,Dat merkte ik pas goed, toen de akte voor de koop van De Rank bij een collega-notaris getekend werd. Daar had ik zelf direct mee te maken". Notaris J. J. van Wijk is sinds 1 januari ge vestigd in het ge bouw De Rank. Na tientallen ja ren van ambte lijk touwtrekken is Heiloo nu of ficiële stand plaats voor het notariaat gewor den. Goochelaar A If ons Borm, volgende week in het Open Huis. Kindershow Wonderland komt naar Heiloo, en wel op woensdag 22 januari. Op deze dag wordt er in het Open Huis een grandioze show gegeven voor kin deren van 5 t/m 12 jaar. Goochelaar Alfons Borm, inmiddels één van Nederlands beste kinder artiesten, presenteert een show boor devol verrassingen. Wonderland is een land waar het onmogelijke mogelijk wordt: prachtige tovertrucs, liedjes, gek ke acts, conferences en een kleurrijke ballonnenparade. De kinderen krijgen volop de gelegenheid te assisteren bij de magische toverkunsten. Uiteraard valt er veel te lachen in de show: lachen om Joep de clown, gieren om de blunders van een koekenbakker. En dan is er de ballonnenshow: Alfons maakt van gewone luchtballonnen de meest fraaie voorwerpen en dieren: hondjes, zwanen, vogels en zeeleeuwen. Dus woensdag 22 januari in het Open Huis. Het begint om 14.30 uur, de zaal gaat om 14.00 uur open. Kaarten a f. 4,50 zijn aan de zaal verkrijgbaar of vanaf heden bij Tilburgs Tabakspe ciaalzaak aan de Stationsweg 87. AFSCHEIDSRECEPTIE D DS. OUWENDIJK Op zondag 19 januari neemt ds. Ph. Ouwendijk afscheid van de Hervorm de Gemeente Heiloo/Limmen. Voor degenen, die hem persoonlijk de hand willen drukken, is daartoe gelegen heid op zaterdag 18 januari van 15.00- 17.00 uur in de Witte Kerk. Derde Wereldwinkel Zaterdag 18 januari: de Derde Wereld-groep Heiloo staat weer met haar stand in Winkelhof 't Loo, onder het motto: De Derde Wereld verdient beter. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Donderdag 16 januari De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 17 januari Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis-actie Plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 17.00 uur. Ook bij slecht weer. Halen op verzoek: tijdelijk tel. 333760. Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Zaterdag 18 januari Gymnastiekvereniging Klimop, garage links bij verzorgingstehuis Overkerck, ach ter bloemenhuis Monique. Tussen 10.00 en 12.00 uur. Atletiekverenigin Trias, kantine bij de atletiekbaan, het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Maandag tot en met vrijdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5-7. Tijdens schooluren. In het weekend geen oud pa pier bij de container plaatsen. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: tel. 332336. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens schooluren. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, cotainer nabij clubgebouw, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: tijdelijk tel. 333760. Nog maar kort geleden werd in Heiloo een jongerenwerkster benoemd. Carola Zwartjes uit Heerhugowaard trad in december '85 in dienst van de Stichting Bruno-gebouw. Haar benoeming was een gevolg van eerder door de gemeente raad van Heiloo genomen besluiten. Na het opknappen -zeg maar renoveren en restaureren- van het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg oordeelden de raadsleden de benoeming van een professionele kracht voor het open jeugd - en jongerenwerk noodzakelijk. Wél een gebouw in 'conditie' brengen voor de jeugd, maar geen activiteitenzpu öök niet te rijmen zijn geweest. Binnen enkele weken na haar benoe ming organiseerde Carola Zwartjes de eerste activiteit voor Heilooêr jongeren van 12 tot 18 jaar. Dat is in eerste instantie de doelgroep. Voor de jongste jeugd zijn er al diverse mogelijkheden via onder andere (sport)clubs en (wijk) verenigingen. De oudere jeugd kan, zoals bekend, terecht bij Buk Buk, dat in het Bruno-gebouw een jongerencafé heeft en elk weekend één of meer activiteiten op stapel zet. Vrijdag 3 januari, 's middags vanaf 15.00 uur, was er in het Bruno-gebouw een disco-middag. Wellicht vanwege de korte voorbereiding en daardoor de geringe publiciteit kwamen er maar weinig jongeren. Maar een verbetering is, na de tweede disco-middag afgelopen zondag, al duidelijk zichtbaar. Afgelo pen weekend kwamen ruim zestig 12- tot 18-jarigen naar de Bruno. Film De disco is natuurlijk maar één onderdeel uit het programma van Carola Elke tweede en vierde zondag van de maand kunnen de jongeren 's middags lekker swingen. De eerstvolgende keer is op zondag 26 januari. Een andere activiteit is de keuze-film. Eens in de twee maanden wordt op donderdaga vond vanaf 18.30 uur een film gedraaid in de grote zaal van het Bruno-gebouw. De eerste vertoning is morgen, donder dag 16 januari. De entree voor de film is gratis. Ruim een week na de eerste film volgt op vrijdag 24 januari de eerste videomiddag Eens per maand wordt op vrijdagmid dag vanaf 15.00 uur een videoband, al dan niet over een bepaald thema, gedraaid. Verschijnt er een themafilm op het beeldscherm, dan is het voorstel baar dat achteraf gediscussieerd wordt naar aanleiding van het vertoonde. De thema's kunnen vanzelfsprekend door de jongeren zelf gekozen worden. Even als alle andere tot dusver bekende en geplande activiteiten vindt de video-mid dag plaats in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg. De laatste vrijdag van januari (31) is er vanaf 's middags 15.00 uur een sport middag. Tafeltennis, biljarten en derge lijke sporten moeten beoefend kunnen worden. Of het lukt om direct de eerste editie van de sportmiddag al alle beno digde materialen in de Bruno aanwezig te hebben, is op het moment van schrijven nog niet geheel zeker. Ook nog niet zeker is welke theatervoorstelling er in februari wordt gehouden. Alleen staat vast dat er elke twee maanden een speciaal voor jongeren geschreven thea ter-programma in het Bruno-gebouw wordt uitgevoerd. Ofwel de donderdaga vond ofwel de vrijdagmiddag wordt hiervoor benut. Binnenlopen. Behalve welkom bij de verschillende activiteiten zijn jongeren van 12 tot 18 jaar ook vrij om eens bij het kantoor van Carola Zwartjes binnen te lopen. Voor een praatje, of om een eventueel pro bleem te bepraten, of om kennis te maken: het maakt niet uit. Het kantoor van Carola is gevestigd in de voormalige huishoudschool, naast het Bruno-ge bouw. Als je met je gezicht naar het gebouw toe staat, is het kantoor hele maal links op de hoek. Op maandag van 15.00-19.00 uur, op donderdag van 10.30-19.00 uur en op vrijdag van 15.00-19.00 uur is Carola aanwezig. Wanneer er een activiteit wordt georganiseerd, vind je haar in het Bruno-gebouw; is er niets bijzonders te doen, dan zit ze op kantoor. Het is de bedoeling het aantal activiteiten in de toekomst verder uit te breiden, bijvoor beeld -wanneer daar behoefte aan is- met cursussen. Met suggesties kunnen jongeren bij Carola terecht. I Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning I Grote collectie nieuwe mantels I Maatwerk op eigen atelier L id Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 ROGGEWEEK BIJ BAKKER HEMMER De komende week wordt bij bakker Hemmer de rogge eens extra onder uw aandacht gebracht. Dat betekent na tuurlijk leuke aanbiedingen, maar dat niet alleen. Er zijn roggeknarren, rogge- ontbijtkoek, roggebrood, tarwe-rogge, noem maar op. Bakker Hemmer heeft weer iets bijzonders in huis. Wat trouwens ook niet te versmaden valt is het zuurkoolbroodje, een klein stokbroodje met zuurkool en worst. Heerlijk voor een snelle lunch. En zo komt Splinter best door de winter. Aanvang 14.00 uur. TOPDUEL in de 4e klasse. De Wedstrijdbal voor deze wedstrijd is geschonken door: Autosloperij Visscher Huigendijk 12 H.H.WAARD tel. 02207 10476. Van Os Mode Zaterdag 18 januari wordt op de Alk- ma^jse kunstijsbaan De Meent weder om een marathon verreden voor de nationale toppers op dit nog steeds in populariteit stijgende onderdeel van de schaatssport. Evert van Benthem (win naarvan de Elfstedentocht), Hilbert van der Duim (marathon-stuntman van het afgelopen weekend met twee overwin ningen), Ruud Christoffers; Richard van Kempen, Jos Pronk, Frans Boon, Jos Niesten en nog vele andere schaatsers met een lange adem komen naar Alk maar. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de wedstrijden het zonder sponsor moesten stellen. Maar de Nutsspaar bank West-Nederland was tenslotte be reid een duit in het zakje te doen. Sponsoring is, aldus de directeur van één der vestigingen in Heiloo, al lange tijd een goede gewoonte bij de bank met de S. De sportsponsoring wordt nu dus uitgebreid met het marathon-schaatsen. Voor de wedstrijden op zaterdag 18 januari in Alkmaar is een budget beschikbaar gesteld voor de premie sprints van zowel de A-rijders, als ook de B-rijders, de dames en de veteranen. De plannen van de Nutsspaarbank gaan echter verder. De Alkmaarse rayon-di recteur van de bank, de heer H. van de Kuijt, heeft samen met de PR-afdeling nadere besprekingen gevoerd om uitein delijk met een gefundeerd plan bij de hoofddirectie aan te kloppen. Dit plan heeft betrekking op het seizoen '86-'87. Hoe een en ander wordt ingevuld, is nog niét exact bekend. De gedachten gaan uit naar ofwel een eigen ploeg met vier top-marathonschaatsers ofwel steun voor het rijden van marathons op de kunstijsbanen in Alkmaar en Haarlem. Grote Prys van Alkmaar Voorlopig staat eerst de Grote Prijs van Alkmaar op het programma voor zater dag 18 januari. Het programma ziet er als volgt uit: 19.30 uur: dames-marathon over dertig ronden. 20.00 uur: A-rijders over honderd ronden. 21.30 uur: veteranen over zestig ronden. 22.30 uur: B-rijders over vijftig ronden Toeschouwers voor dit langebaan- schaatsfeest betalen vijf gulden entree per persoon (ook voor de tribune). Een tweede activiteit, waarvan nu al vast staat dat de Nutsspaarbank financieel zal bijspringen, is het IJsfeest op zater dag 22 februari op de Alkmaarse kunst ijsbaan De Meent. Die dag zal de jeugd bijzonder in de aandacht staan. Geen zwaaien en zwieren, maar kei harde topsport tijdens de Grote Prijs van Alkmaar voor marathon rijders, waaraan alle grote namen van dit moment deelnemen. Wij bieden de maand januari een zeer voordelige Permanent aan, van f 79,50 voor f 62,50 Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 REÜNIE OUD MEDEWERKERS C A FILIAAL ALKMAAR Het ligt in de bedoeling van enkele oud-medewerkers om een reünie te organiseren. Het betreft hier de me- dewerk(st)ers, ook de hulpen, van al le afdelingen, die werkzaam zijn ge weest in filiaal Alkmaar. De orga nisatie is nog in een begin-stadium, maar men denkt medio april het ge heel rond te hebben. Begrijpelijk zijn er enige kosten aan verbonden, maar die wil men tot het uiterste beperken. Mochten er oud medewerksters zijn, die medewerking willen verlenen, dan houden wij ons aanbevolen. Geïnteresseerden om aan de reünie deel te nemen kunnen con tact opnemen via de nummers 072- 123095 en 072-610796. Veel namen zijn bekend, maar de adressen zou den wij graag via deze weg willen no teren. OP VAKANTIE MET HET RODE KRUIS Zoals aan het begin van ieder jaar wil het Rode Kruis u graag weer een en ander vertellen over de vakantie projecten voor gehandicapten. Ook dit jaar worden weer weken georganiseerd voor mensen, die vanwege het ge handicapt zijn niet in de gelegenheid zijn om zelfstandig met vakantie te gaan. Allereerst is er het hospitaalschip de J. Henri Dunant, waarop 68 gasten per week mee kunnen. Het betreft hier mensen, die grotendeels bedlegerig zijn. Een vakantieweek begint maan dag en eindigt op zaterdag. De twee tehuizen van het Rode Kruis nl. ,,IJsselvliedt" te Wezep en ,,De Valkenberg" te Rheden zijn bestemd voor mensen, die wel op een of andere manier gehandicapt zijn, maar niet de gehele dag in bed behoeven door te brengen. Daarnaast organiseert het Rode Kruis nog allerlei bijzondere vakantie weken, zoals: weken voor niet-rokers, weken voor echtparen, weken voor gasten tot 40 jaar, een jeugdboot voor gasten van 7 tot 15 jaar, een jon- gerenboot voor 15 t/m 26-jarigen. Bovendien zijn er buitenlandse va kantieprojecten. Helaas heeft het Rode Kruis zich ge noodzaakt gezien de eigen bijdrage van een gast te verhogen. Voor een binnenlandse week wordt nu een ei gen bijdrage gevraagd van 300,-. Mochten de kosten onoverkome lijk zijn, dan probeert het Rode Kruis hiervoor een oplossing te vinden. Diegenen, die nadere inlichtingen willen hebben, worden verzocht on derstaande personen te bellen, echter wel graag voor het eind van deze maand. Een afspraak voor een per soonlijk bezoek hij u thuis wordt dan geregeld. Houdt u er rekening mee, dat het aantal gasten, dat daadwerke lijk mee zal kunnen gaan, beperkt is. Adressen en telefoonnummers van de contactpersonen zijn: in Limmen: me vrouw P. Valkering-de Lange, Dussel- dorperweg 47, tel. 02205-1413; Aker sloot: de heer J. G. Hurkmans, Bach- straat 30, tel. 02513-13286; De Eg- monden: mevrouw M. P. Moes-Maqui- né, Dennenlaan 10, 02206-5068; Hei loo: mevrouw C. P. Reinder Folmer- Landsman, Kennemerstraatweg 570, tel. 072-331438. CURSUS GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG De afdeling Preventie van de Stichting Ambulante Geestelijke Gezondheids zorg Noord-Kennemerland organi- nisatie is nog in een begin-stadium, maar men denkt medio april het ge- afsluiting van een aantal trainingen wordt een vervolgtraining gegeven voor deelnemers, die zich verder wil len oriënteren op het hulpverlenen de gesprek en alles wat daarbij komt kijken. Omdat iedereen weieens een ander helpt met een gesprek, kan iedereen aan deze trainingen meedoen: een vooropleiding is niet nodig. Helpen met een gesprek roept vragen op als: Zijn er wel kant en klare oplossingen Wat kan je zeggen en wat niet Waar ligt de grens tussen helpen en bemoei zucht Voor wie deze of andere vragen heeft, start in februari een training die 6 wekelijkse avonden duurt. Verschil lende luister- en gespreksoefeningen zijn in het programma opgenomen. Een informatie-brief kunt u opvragen op tel.nr.: 072-156964.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1