(a Centrum Transcendente Meditatie alweer vijf jaar actief LAPPONIA ^llOo MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN Oud papier acties Nieuwe bestemming Nic. Beetsschool Bijlandere acties simon peek drukkerij uitkijkpost b.v. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO 2000 SPOEL JE MOND! PvdA lijst 4 Finale Livera jubileum-actie GEMEENTEGIDS HEILOO 1986-1987 2000 H HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Ijsbaan Heiloo éfóefajjen A.P.K. BEL: l 02205-1445 juwelier vM CDA -nieuws rus AUTOKEURING 51e JAARGANG NO. 6-12 FEBRUARI 1986 w Exclusief bij: Ook in de gemeenteraad van Heiloo moet je kleur bekennen stem op 19 maart op een echte politieke partij V Lijst 3 De sterke schakel tussen burger en gemeentebestuur onafhankelijk van landelijke politiek. Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO wwwwwwvw VOOR Wvwwvwwvw Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-12671). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! ATTENTIE VERENIGINGEN Hedenavond, 12 februari wordt in het Open Huis om 20.00 uur een eerste, oriënterende bijeenkomst gehouden, betreffende het amateurprogramma in De Beun op zaterdag 31 mei als onder deel van het dorpsfeest. U heeft over het dorpsfeest een schrij ven ontvangen. De verenigingen, die ge reageerd hebben, zijn al op de hoogte van deze bijeenkomst. Om ook u, waar van we geen antwoord ontvingen, nog een kans te geven, blijft ons niets anders over dan dit bericht op de valreep. U zult er begrip voor hebben dat de orga nisatie van één en ander een immense taak is, zodat we ruim van tevoren moe ten weten, waar we op kunnen rekenen. Op de bespreking zult u vernemen wat het allemaal zoals inhoudt en kunt u vragen stellen en uw wensen kenbaar maken. 'Het gehele dorpsfeest vindt plaats op 30 en 31 mei en 1 juni. SP Stationsweg 85A - Heiloo Telefoon 072-335730 ALLE partijen en groeperingen, die deelnemen aan de Gemeente raadsverkiezing hebben het beste voor met Heiloo en zijn burgers. Al len vanuit de eigen overtuiging. Dat is VRIJHEID en DEMOCRATIE! Een waardevol goed! Daarom wil len wij stelling nemen tegen de ver dachtmaking tegen de landelijke partijen van "Heiloo 2000" in dit blad van woensdag j.l. De V.V.D.-Heiloo, als grootste raadsfractie, slaat zich niet op de borst, dat wat in ons dorp is bereikt, uitsluitend haar verdienste is! Dat werd SAMEN gedaan! Met of soms zonder V.V.D.-steun, met of soms zonder instemming van ook lande lijke politiek andersdenkenden: Links Heiloo (CPN, PSP, PPR), PvdA, D'66, CDA en ja ook Heiloo 2000. Om dat werk van ons en onze poli tieke opponenten in de raad van Heiloo te bestempelen als "schone beloften", "heel even is de burger nodig", "de burger wordt buiten spel gezet", "het ondoorzichtige stramien van partijpolitieke richtlij nen", "het kluitje waarmee de kie zer elke vier jaar naar het riet wordt verwezen" is een FALIKANTE LEUGEN! Heiloo 2000, spoel je mond! Dit wilden wij (zonder overleg met de overige partijen) even kwijt. V.V.D-HEILOO. Zaterdag zijn de prijzen van de najaars wedstrijd 1985 uitgereikt. De opgave was een tekst te verzinnen die het ene Livera-duifje tegen de andere zou zeg gen. En dat was heel wat. Werkelijk duizenden suggesties bereikten de jury. Grappige, ondeugende en soms zelfs ontroerende spreuken. De jury had er de handen aan vol. De meest originele inzendingen werden bekroond met bungalow-kadobonnen. Vijftien prijswinnaars kunnen heerlijk gaan genieten in het sporthuis centrum bungalowpark van hun keuze. Daar naast werden er nog 35 inzenders ver rast met een diner-voor-twee-bon waar mee ze uitgebreid in een van de "Ro mantische restaurants" kunnen gaan tafelen. Bij Livera de Groot Heiloo/Alkmaar vielen zelfs 5 prijzen, die zaterdagmor gen in een gezellige sfeer zijn uitgereikt. De gelukkige prijswinnaars zijn: heer lijk genieten in bungalowpark: S. Mannes-Alkmaar, M. Starren-Egmond aan Zee. Romantisch restaurant. E.J.M. Fortuijn. Heiloo, G. Graas, Heiloo, J. van Huffel te Alkmaar. Enigszinds verscholen achter een wo ning en omgeven door bosschages staat het Centrum voor Transcendente Medi tatie aan de Belieslaan in Heiloo. Vijf jaar geleden kwam het centrum vanuit Bergen/Alkmaar naar onze gemeente. En hoewel het voor een centrum, dat zich bezighoudt met een natuurlijke me thode om tot diepe geestelijke en licha melijke rust te komen, niet gewoon is een jubileum als een feest te bejubelen, toch wil docent Jan Luteijn een en an der niet ongemerkt voorbij laten gaan. Hij is zelf negen jaar bezig met de T ranscendente Meditatie-techniek, waarvan zes jaar als docent. Transcendente meditatie is een tech niek, waardoor je op gemakkelijke wij ze tot geestelijke rust kan komen. Het is - anders dan bijvoorbeeld yoga - een mentale techniek. Geen moeilijke oefe ningen, maar met gesloten ogen op een stoel, waarop iemand lekker ontspan nen kan zitten, mediteren. De TM-techniek is op zich al duizenden jaren oud. Het hedendaagse TM- programma heeft als grondlegger Ma- harishi Mahesh Yogi, een Indiase na tuurkundige en filosoof. Uitgangspunt voor zijn meditatietechniek is het berei ken van de bron van het denken. Die bron kan men zich het beste voorstellen als denken aan niets. Het gaat te ver om er in dit verband te diep op in te gaan, maar het effect van de meditatie is dat men bij het aktief denken sneller kan reageren, flexibeler is. Jan Luteijn maakt duidelijk dat de TM- techniek een aktieve techniek is, die niet uitgaat van concentratie. ,,Een mens heeft de optimale rust nodig om opti maal aktief te zijn. Maar je mag je tij dens het mediteren niet terugtrekken, je niet afsluiten van de buitenwereld. Als je de bron van de geest leert kennen, heb je daar in het dagelijks leven wat aan. Je bent minder gauw uit balans." Kennismaking Wie met de TM-techniek wil kennisma ken, bezoekt een open avond. Dan wordt het een en ander vertelt over de effekten van de techniek. Vaak wordt ook het nodige aan de hand van een vi deofilm uitgelegd. Besluit iemand dat hij of zij zich verder wil verdiepen in de meditatie, dan volgt een individuele be geleiding. Er zijn wel regelmatig groeps bijeenkomsten om ervaringen uit te wisselen. De eerstvolgende open avond is op dins dag 18 februari in het TM-centrum aan de Belieslaan 14, aanvang 20.00 uur. Algemene informatie, een videofilm en de beantwoording van vragen staan op het programma. Voor meer informatie kan men ook bellen: Jan Luteijn of Cees Bakkef, tel. 072-333732. Ans Willemse-v.d. Ploeg Op het terrein van Sociale Zaken, Maatschappelijke Zorg Gezond heid, Cultuur en Recreatie werd door het C.D.A. in de afgelopen ja ren een goed beleid gevoerd. Voor de komende jaren willen wij dat beleid voortzetten. Als lijsttrekker van het C.D.A. sta ik daarvoor in. Op 19 maart a.s. kun nen we weer kiezen voor de nieuwe gemeenteraad. Het kan een keuze zijn van ieder voor zich of voor ge zamenlijke verantwoordelijkheid. Mee verantwoordelijk willen zijn is stemmen op het C.D.A. GemeentelHeiloo In samenwerking met de uitgever van dit blad zal in juni 1986 een nieuwe editie van de gemeentegids verschijnen. Deze zal gratis huis-aan-huis in Heiloo worden verspreid in een oplage van 9.000 exemplaren. De gemeentegids 1986-1987 bevat ondermeer gegevens over onderwijs, sport, gezondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die in de gemeente gids 1983-1984 staan vermeld of waarvan de gegevens, zoals deze in de gemeen tegids 1983-1984 voorkomen, niet meer juist zijn, dit schriftelijk of telefonisch (tel. 313145) op te geven. Schriftelijke opgave zenden aan: Gemeente Heiloo, afd. Alg. Zaken, Raadhuisweg 4, 1851 JA Heiloo. Wij bieden de maand februari een zeer voordelige Permanent aanvan f 79,50 voor f 62,50 Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 V "irg If 1 Tr r i E ar" 1 JL Koek en sopie': een welkome onderbreking in de ijselijke schaatskou. V Natuurlijk is de Heilooër ijsbaan de af gelopen dagen open geweest. De hou ders van een jaarkaart hebben vanaf vo rige week hun baantjes kunnen trekken op het werkelijk prachtige ijs.Vanaf aanstaande vrijdag kunnen ook anderen terecht. Voor een middag schaatsen be taalt men 3,50; een dagkaart kost 5,00. Men kan tot vrijdag nog een sei zoenkaart kopen a 12,50. De ijsbaan is dagelijks van 10.00-22.00 uur open. Niemand is ooit te jong om te leren. Alleen: of dat met een opklapbaar tuinstoeltje nu het gemakkelijkste gaat De ijsbaan, enkele uren na de opening: een oase van rust. Zaterdag 15 februari. Gymnastiekvereniging "Klimop", garage links van parkeerterrein bij verzorgings huis Overkerck, achter bloemenhuis "Monique". Tussen 10.00 en 12.00 uur. Atletiekvereniging "Trias" kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vrijdag t/m maandag. Hockeyvereniging "De Terriërs", kantine op sportveldencomplex "Het Vennewa- ter", elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Alle schooldagen. Freinetschool, Het Malévoort 9. Tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook Lompen. De Zeskant, Het Malévoort 5/7. Tijdens de schooluren. Géén papier bij de contai ner plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Alle werkdagen. Muziekvereniging "Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 334336. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast gros-markt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 (voor 12.00 uur). VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD Stemmen bij volmacht Op 19 maart worden de verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad gehou den. Alle inwoners van Heiloo, die ou der dan 18 zijn, hebben het recht om hun stem uit te brengen. Stemmen kan en mag alleen maar op 19 maart. Het kan gebeuren, dat u op die dag niet in staat bent om uw stem uit te brengen. Bijvoorbeeld door verblijf in het buiten land. Ook kan het zijn dat iemand door ziekte niet in staat is zelf naar het aange wezen stemlokaal te gaan. In dergelijke gevallen kan u bij volmacht stemmen. Dat houdt in, dat een ander voor u uw stem uitbrengt. Er zijn twee mogelijkhe den om bij volmacht te stemmen: a. uiterlijk woensdag 5 maart een schrif telijk verzoek indienen bij de burge meester van Heiloo. Bij de afdeling Be volking van het gemeentehuis is hier voor een speciaal formulier verkrijgbaar. b. door het overdragen van de oproe- pingskaart, die in Heiloo tussen 17 fe bruari en 4 maart worden bezorgd, aan een gemachtigde. Belangrijk is dat dege ne, die een volmacht geeft in hetzelfde stembureau staat ingeschreven als dege ne, die gemachtigd wordt. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Bovendien kan een volmachtstem alleen uitge bracht worden tegelijkertijd met de ei gen stem van de gemachtigde. Wilt u meer weten over het stemmen bij vol macht Neemt u dan contact op me de afdeling Bevolking gemeentehuis. van het BLOEMSCHIKCURSUS Wij starten dit jaar weer een tweetal cursussen met identiek programma pro gramma. Voor beginners is er voldoen de hulp om ze goed op weg te helpen. U kunt kiezen: cursus A op 19 febr.-5 mrt.-19 mrt.-16 apri. cursus B op 26 febr.-13 mrt.-26 mrt.-23 april. Het cur susgeld bedraagt 55,- voor leden; niet-leden betalen 70,-. Voor dit be drag ontvangt u: bloemen voor het ma ken van 2 arrangementen per avond, ook plantaardig hulpmateriaal, bind draad en oasis, een kopje koffie de les en natuurlijkde gezelligheid. AANMELDEN: uitsluitend bij de heer C. Kamer - telefonisch 072-333523. De cursussen worden gehouden in de Ken nedy Mavo aan de Laan van Muys 3 Heiloo. Aanvang 20 uur. De cursus wordt geleid door Mevr. Heieen Groot- Gerritsen met assistentie van Magda Bakker en Gerard Wagenaar. Zelf meenemen: scherp mesje, schaar, draadtang en/of snoeischaar en voor de le avond een bakje waar een rondje oa sis in past en een recht vaasje voor het 2e stukje. Schaaltjes, bakjes, vaasjes etc. oasis en draad bij ons te koop voor verenigingsprijs(jes). Tip: neem een doos mee om de werkstukken daarin te vervoeren. Het cursusgeld dient op de eerste avond betaald te worden. I Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels I Maatwerk op eigen atelier L id Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO G.C. en Valkering, KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die. nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Geef Max de zak. Depot voor gedragen kleding, huishoudtextiel etc. t.b.v. de Max Tailleurstichting voor uitzending van reumapatiënten. Mevr. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, 1851, MN Heiloo, tel. 072-331763. Collecte Leger des Heils. In de periode van 17 februari tot en met 1 maart houdt het Leeer des heils weer haar jaarlijkse collecte. Burgemeester en wethouders hebben toeafcimmiqg ver leend, voor het houden van deze collecte. STICHTING VOOR GEZINSVERZORGING VERHUISD Per 1 februari is het hoofdkantoor van de stichting voor gezinsverzorging Noord-Kennemerland/Noord-Holland- Midden verhuisd. De stichting is nu ge vestigd in het pand aan de Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Burgemeester Glijnis onthulde het vignet van de Stichting Nicolaas Beetsschool. Vrijdag 7 februari is de Nicolaas Beets school, aan de Rechte Hondsbossche laan officieel in gebruik genomen. Door de samenvoeging van de opleiding voor ziekenverzorging van vijf verzorgingste huizen (de Hout in Alkmaar, Heems- wijk in Heemskerk, Lauwershof in Ou- dorp, Oudtburgh in Bergen, Zuijder Weart in Heerhugowaard) en het revali datiecentrum Heliomare in Wijk aan Zee, is nu het opleidingsinstituut voor ziekenverzorging tot stand gekomen, wat gevestigd is in de Nicolaas Beets school. Burgemeester Glijnis: ,,Wij zijn blij met deze passende bestemming voor dit schoolgebouw, maar ook doordat men de oude naam van de Nicolaas Beetsschool heeft overgenomen. Nico laas Beets heeft namelijk een speciale band met onze gemeente". Nadat de burgemeester door middel van het "aan-een-spelden" van de vijf gekop pelde scholen de officiële opening had verricht, werd het stichtingsbestuur een aantal kado's aangeboden, waaronder de bel van de oude Nicolaas Beets school. De heer ten Wolde (voorzitter van het bestuur):,,dat de school een goede toekomst moge hebben". Geboorten: Max, z.v. Groot, M.C.G. Overleden: Modder, Pieter, w.v. Nieuwenhuis; Tromp, Gerardus F., e.v. Hopman; van Westerop, Martinus J. GESLAAGDEN E.H.B.O. Op 28 januari en 4 februari werd exa men afgenomen voor het E.H.B.O. diploma. Van de 25 kandidaten werd er helaas 1 afgewezen. De geslaagden zijn: de dames D. Bruin, M. Janna, D. Lijfering, A. Scholten, D. v. Weelderen, S. Wesselink, G. v. Westerop, H. Baltus, H. Bleeker, G. Heeringa, T. v.d. Horst, M. Kaandorp, A. Koppes, P. Portegies, Y: Wijchers. En de heren: W. v.d. Aar, B. v.d. Horst, P. Kaandorp, N. Baltus, G. Elen, J. Haazelager, A. Kuin, H. Rei- mert en A. Sabel. De kursus, georganiseerd door de E.H.B.O. vereniging Heiloo, werd ver zorgd door Dr. den Engelsen en mevr. Platschorre.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1