Verenigingsm'euws Agenda de Y limmen I immen kiest op 19 maart z'n nieuwe raad* AKERSLOOT m n Groot feest bij jubilerend Pridini De Peuterbeuk bestaat 15 jaar 1 .e pP Kees Kroonelijsttrekker voor de VVD in Limmen. -• UITKIJKPOST 19 FEBRUARI 1986 T.C. Hogedijk Wintertennis in de Valkeyhal op zaterdag 22 februari in Limmen. Aanvang van de eerste partijen 20.15 uur. Er wordt in vier ploegen gespeeld. Elke deelnemer speelt drie wedstrijden van plm. 40 min. Kosten 8,50 per persoon. Bij verhinde ring kontakt opnemen met Nico Apeldoorn, tel. 02206-1799. Badminton toernooi in Egmond-Binnen Op zaterdag en zondag 12 en 13 april organiseert badmintonvereniging De Hane- balk het jaarlijkse Schulpentoernooi in Sporthal ,,De Schulp" te Egmond- Binnen. Een open Badmintontoernooi voor recreanten, 2e, 3e en 4e Klasse dis- trikt. Leeftijd vanaf 16 jaar. Er kan worden ingeschreven voor enkel, dubbel en mixed partijen. De inschrijving sluit 31 maart. Inlichtingen bij fam. A. Oud, Her enweg 28A te Egmond-Binnen. Tentoonstelling in Galerie De Kapberg Tot en met zondag 23 februari, tentoonstelling van olieschilderijen en tekeningen van V. Andrez in Galerie de Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan de Hoef. Open: zaterdag- en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. De demonstratiegroep van Pridini in zelfgemaakte kostuums. Volksdansvereniging Pridini bestaat tien jaar. Wel niet als vereniging, maar wel als groep mensen, die zich met de kunst van het volksdansen bezighou den. Er werden tien jaar geleden name lijk enkele cursussen gehouden voor do centen uit het lager onderwijs, die het voor hun werk een nuttige aanvulling vonden. De leiding van die cursussen was in handen van Corrie Langereis. Door mond tot mond reclame groeide de groep van deelnemers in de loop der jaren. Er werd gesplitst: beginners en gevorderden en na enige tijd was de ani mo nog zo groot, dat het beter was een vereniging te stichten. Die kreeg de naam Pridini, hetgeen vanuit het Joe- goslavisch zoveel betekent als 'bij de duinen'. In die tijd zeer toepasselijk: vanuit het onderkomen, basisschool De Nieuwe Hoeve, kon men de duinen van Egmond zien. Hoewel dat nu veranderd is, is de basisschool nog steeds de prak tijkruimte van Pridini. Er zijn drie groe pen voor volwassenen en twee voor kin deren. Een tienergroep heeft wel even bestaan, maar bleek niet levensvatbaar. De voorraad volksdansen is welhaast onuitputtelijk. Via het Landelijk Cen trum voor Volksdansen worden regel matig bijscholingscursussen voor do centen gehouden, die daar steeds nieu we passen en dansen aanleren. Voor de leden van Pridini een waarborg voor een lange loopbaan: telkens nieuwe volksdansen houdt het voor de 80 tot 90 leden steeds leuk. Belangrijk daarbij is bovendien dat volksdansen een niet op prestaties gerichte vorm van ontspan ning is. In bij voorbeeld de Balkan -is< er wel een soort van competitie voor volks dansgroepen, maar in ons land heeft dat geen overlevingskansen. Uitzondering daarop vormen de zoge naamde demonstratiegroepen, waarvan ook het Heilooër Pridini er één heeft. Bijna volledig bestaand uit door de ver eniging zelf opgeleide dansers en danse ressen geeft de demonstratiegroep regel matig optredens en demonstraties bin nen en buiten de gemeentegrenzen, bij voorbeeld voor vrouwenverenigingen en het Nivon. In Nederland is de belangstelling van mannen voor het volksdansen traditio neel minder dan in andere landen. De stempel van het calvinisme, toen dansen als bezigheid in de taboesfeer lag, is tot op heden merkbaar. De situatie komt maar vreemd over bij volksdansers uit de Balkan en bij voorbeeld van de Britse staten. Behalve het uitvoeren van de dansen is ook het een en ander te weten komen over de achtergronden een onderdeel van het Pridini-verenigingsleven. Sterk tot uiting komt dat bij de optredens van de demonstratiegroep. Maar ook is het typerend, dat er uit het ledenbestand een muziekgroep is ontstaan, die volksmuziek ten gehore brengt. Zang en gitaarspel vormen de ingrediënten hier van. Een welkome aanvulling voor de demonstratiegroep, die nu de pauzes tussen de dansen in gelijke sfeer weet opgevuld. Hoogtepunten in het verenigingsleven zijn de bezoeken van buitenlandse groe pen geweest. Drie jaar geleden kwam een groep uit Roemenië, een jaar later één uit Hongarije. Zelf is Pridini nog niet naar het buitenland geweest, al zijn er wel informele contacten met Joe goslavië. Een volgend hoogtepunt wordt natuurlijk de viering van het tweede lustrum. Dat gebeurt op zater dag 1 maart, wanneer er een avond wordt gehouden voor leden en oud leden in het Open Huis. Uitnodigingen zijn inmiddels verstuurd, maar wie deze •nog1 niet heeft ontvangen,.kan eemkaarl bestellen bij Loes Ploeger (tel. 336470). Een dag later is er een groots optreden in theater De Beun, aanvang 14.00 uur. Alle kaarten voor deze show, waarin men onder andere de schitterende zelf gemaakte kostuums van de demonstra tiegroep kan aanschouwen, zijn inmid dels al verkocht. Misschien volgt er een tweede show, wanneer er erg veel be langstelling blijkt te zijn, maar dat is nog onzeker. SCHAKEND LIMMEN De zeer geanimeerde bondswedstrijd tussen Vredeburgs tweede achttal en het derde team van buurman" Oppositie uit Heiloo is bij 'n voorlopige stand van 4-3 voor de Limmers blijven steken. In een fraai opgebouwde partij stond M. Krijt aan het eerste bord op het punt zijn h-pion te laten promoveren toen een vijandelijk tussenschaakje zelfs een ,,tus senmat" bleek in te houden en de winst voor oppositie was J. Limmen aan het tweede bord klopte intussen H. Niehaus. P. van Buuren kreeg van J. de Jong een toren cadeau. Felle tegenstand kon voor Heiloo aan dat vierde bord een neder laag toen niet meer voorkomen. E. Kerkhof gaf zich aan het vijfde vrij spoedig gewonnen, terwijl R. Bollweg de vijandelijke dame langzaam maar zeker in de houdgreep kreeg en tenslotte inrekenden. Winst was het logische gevolg. P. v.d. Heijdt aan het 7e bord liet oppositie de bordwinst maar K. Aafjes aan het eind van de rij zorgde voor Vredeburgs vierde punt waarna C. Limmen zijn partij aan het derde bord afbrak. Komende vrijdag zal deze wor den uitgespeeld. Remise is niet onmoge lijk, hetgeen voldoende zou zijn voor een kleine Limmer zege. In de onderlinge competitie brak P. Alders zijn partij met C. van Etten af en verloor O. van Buuren enigszins verrassend van A. Holtes. Verrassender nog was de winst van R. v.d. Storm Sr. op T. Bruin. TENTOONSTELLING "NATUURLIJK NOORD HOLLAND"IN DE OUDE PASTORIJ Noord-Holland is misschien meer dan welk gebied ook ter wereld het produkt van een samenspel van mens en natuur. Dit heeft een geweldig afwisselend land schap opgeleverd met zowel stranden, wadden en duinen, bossen en heidevel den, parken en buitenplaatsen, als rivie ren, plassen en veen- en kleipolders. Elk van deze landschaptypen kent een ei gen, gevarieerd en soms zeldzaam planten- en dierenleven. Door de enorme bevolkingstoename is het een levensvoorwaarde geworden, dat we uiterst zorgvuldig met de natuur omgaan. Sterke uitbreiding van industrie, steden en wegen is een bedrei ging voor het milieu en daarmee voor ons bestaan geworden. Het is aan de in zet van particuliere natuurinstanties en de overheid te danken, dat belangrijke delen van Noord-Holland tegenwoordig beschermd natuurgebied zijn. In samenwerking met een aantal instel lingen voor natuurbehoud (waaronder de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten en de Stichting Het Noordhollands Landschap) heeft de Tentoonstellingsdienst van de Culturele Raad Noord Holland een fototen toonstelling samengesteld waarin een overzicht van de natuurterreinen in Noord Holland wordt gegeven, en deze tentoonstelling vertelt iets over die terreinen. FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO Op 6 maart start de cursus VROUW en GEZONDHEIDSZORG, georganiseerd door de Federatieve Vrouwenraad Hei loo. Het doel van de cursus is: vrouwen bewust maken van haar funktioneren in de gezondheidszorg, zowel thuis als in de maatschappij.- Bevorderen van de deskundigheid over de eigen gezond heid.- Voorlichting geven over de gezondheidszorg. Er zullen veel onderwerpen aan de órde komen* in de cursus, zoals: relatie pa tient -arts, medicijngebruik, alternatie ve geneeswijzen, euthanasie en stervens begeleiding etc. De cursus wordt gehouden in het Open Huis op de volgende donderdagochten den: 6, 13, 20 en 27 maart 17, 24 april en 1 mei van 09.15 tot 11.45 uur. Opga ve is nog mogelijk bij: Renée de Groot (tel. 330894) Tina Hammer (tel. 336871) en Tineke van der Steen (tel. 334020). De volgende natuur- en landschapsty pen komen aan de orde: - duinen, laagland, bos en hei. parken en buitenplaatsen, recreatiegebieden. Met recente kleurenfoto's, korte helde re teksten en kaartjes met plaatsaanduiding. Deze tentoonstelling is te zien in "De Oude Pastory", Nicolaas Beetsweg 58, gedurende de openingsuren: dinsdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur en zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, en wel van 22 februari tot 22 maart. Voor leden van de Vereniging Oud Heiloo is de toegang gratis; anderen betalen FLEURIGE JAARVERGADERING BIJ K.M.T.P. Tijdens de jaarvergadering genoten ruim 80 leden van de K.M.T.P. van de schitterende film "Beestenspul" van de heer van Duivenvoorde uit Heemskerk. Gedurende een jaar volgde de filmploeg het doen en laten van enkele boeren in Heemskerk. In het voorjaar gingen de koeien naar buiten, het gras werd gemaaid en opgekuild. Hartverwarmend was de geboorte van een kalfje en twee lammetjes. De burger kreeg een prach tig beeld van alle werkzaamheden in en om de boerdeij, vanaf het melken in de doorloopmelkwagen tot de schouw van de sloten. "Gewone" dingen werden een sprookje om naar te kijken. Na de pauze werd de traditionele quizz gehouden met als onderwerp: bloemen en planten. De prijzen bestonden -hoe kan het ook anders- uit bloeiende planten. Een spelletje bingo leverde tot besluit ook weer een aantal gelukkige prijswin naars op. Bij het naar huis gaan ontving elke bezoeker een primula of een kaapse viool. Wilt u meer weten over de aktiviteiten van de KMTP, bel 333523. Het Belgische mime-duo Les Funambules treedt vrijdag op in De Buk. LES FUNAMBULES IN DE BUK Komende vrijdag kan je als theater in de vorm van mime, je na aan het hart ligt bij de Buk terecht. Het Belgische duo "les funambules" presenteert dan hun spektakel zonder woorden, getitelt "Skidding". Uitgaande van onschuldi ge voorwerpen (houten lepels, 'n limo nadeglas en rietje, ballonnetjes) vervor men zij eenvoudige situaties tot on weerstaanbare, veelal komische gags. De aanvang is om 22.00 uur en het ge beuren vindt plaats in de zaal. Om de kosten van de kleinere bands wat te dekken gaat de Buk vanaf heden ook een bijdrage vragen bij optredens in het café, zij het een kleine. In de regel zal dit neerkomen op 2,— voor CJP'ers én leden en 2,50 voc - anderen. Deze regeling zal dit weekein de in première gaan tijdens het optreden van de "Nocturnes" een Amsterdamse waveband, die gevariëerde wave en rock brengt, maar ook een ballad of een me lodieus instrumentaaltje niet schuwt. Tekst en muziek zijn van eigen hand. Optredens hebben ze al gehad in diverse popwalhalla's als Paradiso, de Melkweg en de Sleep-in. De aanvang is wederom 22.00 uur in het café. Zondagmiddag tot slot een wat plaatselijker band in het café."Graduated love" is een band die zich niet zo eenvoudig laat plaatsen tussen het new-wave gebeuren. Door eigen nummers te bren gen kunnen ze zich onderscheiden van andere bands en tevens hun eigen ideeën aan het publiek presenteren. Hun mu ziek omschrijven ze zelf als een op de realiteit geënte sound met teksten die uit het dagelijkse leven komen. Komende zondagmiddag dus, de aanvang is om 16.00 uur. POLITIEBERICHTEN RUDEN ZONDER RIJBEWIJS Tijdens een controle bleek dat een 18-jarige inwoner van Limmen niet in het bezit was van een rijbewijs voor een auto (terwijl hij op dat moment er wel één bestuurde). Een proces-verbaal was het gevolg. DIEFSTAL In de nacht van zaterdag op zondag (8/9 februari) werd aan de Rijksweg een groene PTT-bus ontvreemd. SCHAATSONGEVAL Op zondag 9 februari vond er op het Stet in Limmen een schaatsongeval plaats. Tijdens het schaatsen kwam een persoon ten val. Een bovenbeen-breuk was het gevolg. GEVONDEN VOORWERPEN Een rose dames-portemonnaie. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE LIMMEN Elles Elisabeth Joanna Maria d.v. P.A. Commandeur en M.G.E. Lansink, Jo sephine Annemies, d.v. J.A.M. van der Hoeff en A.M. v.d. Steen. Ferry, z.v. N.P.M. Gijzen en E.M. Blaauwgeers. Coleta, Anna Margaretha, d.v. N.J.J. Klaver en J.G.M. Gijzen. Emily Jane, d.v. T.W. de Vries en E.J. de Vries. Walter Laurentius, z.v. A.C.P. Baltus en M.C.M. van Til. Johannes Jacobus, z.v. C.J.F. Pepping en C.A.M. Zonne veld. Laura, Margaretha, d.v. Bruno J.M.M. Metselaar en A.C. Ursem. Thomas Johannes, z.v. J.G.A. Bakkum en F.C.M. Beerepoot. BINGO CONCERT EXCELSIOR Op zaterdagavond 22 februari organi seert de harmonie- en drumband Excel sior weer het traditionele Bingo-concert. De afwisseling muziek-bingo is in de afgelopen jaren een groot succes geble ken. Óm 20.00 uur begint de harmonie het programma. De drumband zal zich hierna aan het publiek tonen, waarna de harmonie en een optreden van een kleiner combo het muzikale programma afronden. Tussen de optredens zal steeds een bingo-ronde gespeeld worden. Zoals de bezoekers van de voorgaande jaren weten, zijn tijdens de bingo vele prijzen te winnen. Wij zullen u gaarne verwelkomen in het Cultureel Centrum Vredeburg. KOMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL "D'ENTERIJ" Volleybal do. 20 februari. Oranje Wit-Axmeriscota 20.15 uur, O- ranje Wit-VCA 20.15 uur, Oranje Wit- Bosta/Smash 21.30 uur, Oranje Wit- Odin 21.30 uur. Zaalvoetbal KNVB. vrijdag 21 februari. CZVV Kras-AFC Hooge Huys 18.45 uur, Knip in de M-Amstel Boys 19.25 uur, MCA-LSVV Hinksport 20.05, Lim- men-Noord-End 20.55 uur, AFC Hooge Huys-Vlieg Adviesgroep 21.45 uur. Maandag 24 februari. Stet '81-DOK 18.45 uur, Marco Sport- NOC '75 19.35 uur, Koreman-The Highlands 20.15 uur, The Sting-Hage- naar 21.05 uur, Kanaalzicht-'t Bunker- tje 21.55 uur. Bedryfsvoetbaluitslagen zat. 15 februari G.P. Groot-Zomerdijk 4-3, 't Achterom- v.d. Steen &Kleverlaan 1-4, D. Driessen -Beentjes 5-6, Bleeker Boys-Erkamp 2-5. Programma zat. 22 februari. Commandeur-Motaal 19.00 uur, Blee ker Boys-G.P. Groot 19.50 uur, Beentjes -Joh.Jansen 20.40uur, Nidrac-Zomerdijk 21.30 uur. Basketbal zat. 22 februari. Dunking Limmen-Sea Devils asp.meis jes 14.00 uur, Dunking Limmen-Sea Devils kad. jongens 15.00 uur, Dunking Limmen-Sea Devils dames 16.15 uur, Dunking Limmen-Tetterode heren 17.30 uur. Badminton zondag 23 februari. Clubkampioenschappen van 11.30- 17.00 uur. Handbal zondag 23 februari van 17.00- 19.00 uur. DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen dinsdag 11 februari: A-klasse. H. Bosman 94, D. de Haan 92, H. Levering 89, A. Kamink 96, J. Tijmes 87, J. Visser 89, C. Groen 91, P. Tijmes 79, C. Peperkamp 90. B-klasse. N. Molenaar 91, R. Verduin 87, P. Woestenburg 87, L. Blok 80, F. Ruigewaard 91. C. Klasse. W. Burgering 91, Y. Kaptein 78, C. Steeman 92, G. Steeman 83, R. Stee man 85, P. Appelman 82/83, J. Blokker 75, L. Soeterbroek 77. CARNAVALSVERENIGING "DE UYLENSPIEGHELS" BREEKT DE TENT AF Vorige week dinsdag hebben de "Uy- lenspieghels" hun carnavalsseizoen af gesloten met een grandioos verlopen en druk bezocht slotbal. Het dansorkest "The Jerry Jox" bracht een goed stuk muziek en zang. Ver voor het einde van dit feest, begonnen "de Uylenspieg- -hels" aan hun slotact. Een ponysjees met heraut, voortgetrokken door de da mes van de raadsleden (werkpaarden), bracht bier en wijn voor een toost op het grandioos verlopen jubileumjaar. Daarachter werd een opgezet zwijn de zaal ingedragen: het feestvarken, aange boden door de drie plaatselijke slagers. Hierna traden de prins met zijn raad, adjudant, hofmuzikanten en al hun da mes nog eenmaal in het voetlicht om af scheid te nemen van de carnavalsgan- gers. Prins Tyl VI dankte alle feestgan gers voor de uitbundige wijze waarop ze aan de festiviteiten hadden meegedaan. Vervolgens dankte hij al diegenen die met hand- en spandiensten en met fi nanciële middelen het carnaval in dit ju bileumjaar tot één groot circus hebben doen worden. PLATTELANDSVROUWEN LIMMEN Het blijkt, dat 15 april de derde dins dag van april is, de dag, waarop de jaarmarkt in Staphorst gehouden wordt een belevenis apart. Ons programma ziet er nu als volgt uit: 8 uur vertrpk uiLLimmen bij Parochie huis. 10 uur aankomst waarna bezoek aan de jaarmarkt. 12.30 uur - koffietafel, daarna met gids rondrit door de drie dorpen (Staphorst, IJhorst en Rouveen), waarbij wij - zover de tijd het toe laat - een bezoek brengen aan een boerderij, een houtdraaierij en aan een van de oude Hervormde kerken in dit gebied. 16.00 uur vertrek uit Staphorst, via de dijk naar Enkhuizen, waar om 17.30 uur een eenvoudig diner ons wacht. Om ca. 20.00 uur hopen wij terug in Limmen te zijn. Bij deelname van 50 personen bedra gen de kosten 55,- p.p. (buskosten, koffie, rondleiding, koffietafel en di ner). Er is nog plaats voor slechts 12 personen, dus wie het eerst komt.... Opgave en aanbetaling van 25,- bij: W. Segerius, Meidoornlaan 21, tel. 1772. INGEZONDEN Eerlyk duurt het langst. In de Uitkijkpost van 5 februari werd door de C.D.A.-afdeling Limmen wat wrang gereageerd op een eerder door ons gegeven toelichting bij het bekend ma ken van kandidaten voor de gemeente raad. Verder legde hejt C.D.A. daarbij een verband naar óns initiatief voor de organisatie van een debat tussen lijst trekkers. Naar aanleiding hiervan willen wij het volgende opmerken. Met onze opmerking dat een lange kandidatenlijst onnodig en oneerlijk is ten opzichte van de kiezer hebben wij slechts willen aangeven dat het daarbij meer om randversiering gaat dan om kandidaten die zich willen inzetten in een gemeenteraad. Het is algemeen bekend dat sommige kandidaten zich ook zelf zien als randversiering, om de partij welke zij vertegenwoordigen aan stemmen te helpen. Dat het C.D.A. daarop zo fel gereageerd heeft hadden wij niet verwacht, maar geeft wel te denken. Bij ons contact met het C.D.A. over ons initiatief om -evenals wij 4 jaar geleden deden- een debat tussen lijsttrekkers te organiseren, was ons al wel gebleken dat het C.D.A. daarmee wat moeite had. Bij monde van de voorzitter van het C.D.A. was gesuggereerd om in plaats van een debat tussen lijsttrekkers, een debat tussen afgevaardigden van partijen te houden. Aangezien de formule ons inziens niet aan duidelijkheid wint en andere partijen instemden met ons voorstel zijn wij niet nader op de sug gestie van het C.D.A. ingegaan. De overige opmerkingen van C.D.A.-zij de, waarbij men een verband legt met personen in de landelijke politiek, mis sen niveau. Daarop zullen wij dan ook niet nader ingaan. Bestuur PvdA afdeling Limmen Naschrift redactie. P.v.d.A. en C.D.A. hebben nu woord en wederwoord gegeven. De discussie via de Uitkijkpost willen wij derhalve besluiten. De partijen kunnen natuur lijk hun gesprekvoortzetten op de geplande discussie-avond voor de lijst trekkers. VERKEER EN VEILIGHEID Tijdens de algemenebeschouwingen, bij de behandeling van de begroting 1986, heeft de V.V.D. Limmen aan dacht gevraagd voor een aantal ver keersproblemen binnen de gemeente. Een van de grote knelpunten is nog steeds het sluikverkeer op Wester- weg en Hogeweg. Van deze wegen wordt gebruik gemaakt door verkeer vanuit Egmond, Bergen en vooral Heiloo, dat eingelijk via de Rijksweg door Limmen geleid dient te worden. Inmiddels is deze problematiek in eerste gespreksronde aan de orde geweest binnen de verkeerscommis- sie, waarbij in samenspraak met de overige partijen in de raad, alsmede de Rijkspolitie, een aantal mogelijk heden om te komen tot volledig we ren van sluikverkeer zijn besproken. Momenteel wordt een en ander met medewerking van en in overleg met Gemeentewerken en Politie onder zocht en hoopt de verkeerscommissie binnenkort in een tweede gespreks ronde een definitief advies aan het College van B&W te kunnen vertrek ken. De V.V.D. zal zich zeer sterk blij ven maken om te komen tot maat regelen het sluikverkeer op eerder genoemde wegen blijvend tegen te gaan. Ook zou de V.V.D. Limmen gaarne zien dat de Rijksweg in eigendom van de gemeente zou komen. Thans is deze nog van Rijkswaterstaat en kan de gemeente alleen maar verzoeken of bepaalde maatregelen-reconstruk- ties, uitritten, ontsluitingswegen e.d.-kunnen plaatsvinden. Eenmaal eigenaar-wegbeheerder kan men de ze weg naar eigen inzicht herstruc turen/inrichten, zoals b.v. in Heiloo is gebeurd met visuele versmalling, bermen e.d. Dit kan een vlotte(re) doorstroming van het noord-zuid verkeer en vice versa bevorderen. De V.V.D. heeft in het verleden, reeds gedurende acht jaar dat de fractie deel uitmaakt van de raad, een aktie- ve grondpolitiek, c.q. verwervings beleid gesteund. Recentelijk echter heeft de fractie critische kantteke ningen geplaats bij een haar insziens opdrijven van de grondprijs. Het perceel hoek Rijksweg-Visweg werd aangekocht tegen een prijs van ruim 15,00 m/2, terwijl een prijs van 11,00-/12,00/m2 in de lijn van het huidige prijspeil ligt. Terecht werd door Gedeputeerde Staten om uitleg gevraagd. Het in december jl. aangekochte per ceel aan de Kerweg (2.300 m2) heeft geen goedkeuring van de V.V.D. frac tie kunnen krijgen. De ons insziens ab surd hoge prijs van 135,00/m2, maar vooral het feit dat het College onze fractie niet heeft kunnen over tuigen van de noodzaak tot aankoop, noopte ons tegen te stemmen. Een ac tief verwervingsbeleid is alleszins aanvaardbaar, mits tegen redelijke prijzen en duidelijk aantoonbaar dat de grond inderdaad op korte ter mijn benodigd is. De V.V.D. zal dan ook in de komende raadsperiode op nieuw het grondbeleid uiterst cri- tisch blijven volgen. V.V.D. Limmen, lijst 3, nuchter den ken, recht door zee. Uw terechte keus op 19 maart! Bel nu voor een gratis raambiljet: 16 167, 17 01 of 19 48. KABELTELEVISIE IN LIMMEN Nederland is nu voor bijna 80% beka- beld in voornamelijk de dichtbevolkte verstedelijkte gebieden. Is nu Limmen aan de beurt Het CDA-Limmen zegt niet zonder meer "ja" tegen de aanleg van een ka belnet in de komende raadsperiode. De voorwaarde luidt, dat kabeltelevisie voor de Limmers betaalbaar moet zijn (en blijven Een kabeltarief van meer dan 18,— per maand zal voor veel in woners te hoog zijn. Het CDA-Limmen vraagt zich dan ook af of kabeltelevisie wel realiseerbaar is. De aanlegkosten van het kabelnet zullen in Limmen met de vele verspreide be bouwing hoog zijn. Limmen valt in dit opzicht niet te vergelijken met het dicht bevolkte Heiloo. Hoge aanlegkosten moeten worden om geslagen over alle kabelabonnees. Dit brengt ons op de vraag hoeveel Lim mers eigenlijk aan die kabel willen. In Heiloo is namelijk een aansluitpercenta- ge van maar liefst 80% vereist om een maandtarief van 17,50 te kunnen aan bieden. Halen wij dat percentage wel in Limmen Misschien zijn vele Limmers niet geïnte resseerd in buitenlandse programma's zonder Nederlandse ondertiteling of in de videoclips van de commerciële abonneetelevisie. De wei-geïnteresseerden zijn wellicht beter af met een eigen schotelantenne. De nieuwe mediatechnieken dreigen na melijk de kabeltelevisie te achterhalen. Met een (steeds goedkoper wordende) schotelantenne kan men eind 1986 maar liefst 40 programma's van de satelliet ontvangen. Kabelsystemen bieden daar entegen maar plusminus 12 programma's. Verder vindt het CDA, dat de gemeente Limmen zich niet zonder meer garant mag stellen voor eventuele exploitatiete korten van het kabelnet. Het CDA houdt vast aan het profijtbeginsel: de kabelabonnee betaalt. Dubbelfeest in peuterspeelzaal 'De Peuterbeuk': een jarige in de groep èn het 15-jarig bestaan van het schooltje. Op zondag 15 februari werd het vijftien jarig jubileum gevierd van de peuter school de Peuterbeuk". Voordat vijf tien jaar geleden de peuter school werd opgericht, was er eerst een enquête gehouden onder de bevolking om te kijken of er wel genoeg belangstelling voor deze peuterschool was. In 1970 werd de school ondergebracht in het dorpshuis, maar na een jaar werd verhuisd naar de ,,Storyclub", waarna na vijf jaar opnieuw werd verhuisd, ditmaal naar een noodgebouw van een lagere school. Ook dit bleek geen geschikte ruimte. Sinds januari 1984 is de peuterschool nu gehuisvest in het oude bibliotheekgebouw. In de begin-periode werd er gestart met twee groepen peuters, dit onder leiding van Janie Neppelenbroek, in samenwer king met een aantal speelmoeders (moe ders wiens kinderen zelf op de school zitten). Vanaf tweeëneenhalf jaar mogen de peuters naar de school. Hierbij worden de peuters begeleid door de leidster en moeder om vertrouwd te raken met de nieuwe omgeving, want voor het kind is dit een hele overgang. Meestal reageren de kleintjes in het begin niet zo enthousiast, maar na verloop van tijd passen zij zich aan aan de nieuwe omgeving.Er wordt vooral veel gespeeld want het is niet de bedoeling dat de peuters al echt leren op de peuterschool.De peuterschool is voor al bedoeld om de kinderen voor te bereiden voor de "echte" school.De groepen zijn inmiddels uitgegroeid tot drie, doordat de aanmelding steeds groter werd en het is zelfs de bedoeling om de kinderen in vier groepen te splitsen. Dit kan ook doordat de hele kleintjes 's morgens naar school gaan en de iets groteren 's middags.In pricipe kunnen de kinde ren drie dagen naar school, maar dit is zeker niet verplicht. U zult zich natuurlijk afvragen waarom er eigenlijk een peuterschool is. Vroeger waren de gezinnen veel groter en werd er gespeeld met de oudere broertjes en zusjes. Nu zijn de gezinnen niet zo groot, waardoor het omgaan met andere kinde ren weggevallen is. Door de komst van de peuterschool leren de kinderen nu toch omgaan met andere kinderen. Ook kunnen zij heerlijk spelen, rennen en klimmen in de peuterschool, iets wat vaak thuis niet gedaan kan worden door ruimtegebrek. De peuterschool begint om kwart over negen. Er wordt dan gezongen, om spelenderwijs bepaalde begrippen bij te brengen. Rond 10.00 uur gaan de kinderen in een grote kring zitten, waar ze allemaal melk en een stukje appel krijgen. Om half 12 eindigt de les, waarna de kinderen opgehaald worden door de moeders. De peuterschool moet niet gezien worden als een vervangende opvoeding van het kind, maar als een aanvulling. Verder organiseert de peu terschool twee keer per jaar kleding- beursen gehouden éénmaal per jaar een speelgoedbeurs (omstreeks sinterklaas) De opbrengst van deze beursen wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuw speelgoed. Ook verschijnt er tweemaal per jaar een blaadje, het Beukenblad geheten, waar veel informatie voor de ouders van de peuters staat. Het vijftien jarig jubileum wordt op 17 en 18 februari gevierd door de kinderen, door middel van een groot pannekoekenfeest. Op 3 maart gaat de gehele school naar een poppenvoorstelling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 12