^ËlLOo Jeugdwerk heeft nu een eigen naam Oud papier acties Bijlandere acties TENNIS Uitnodiging... voorjaarsmode presentatie drukkerij uitkijkpost b.v. CDA-NIEUWS GEMEENTEGIDS HEILOO 1986-1987 PvdA Lijst 4 A.P.K. BEL: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 20d0 simon peek juujelier Populieren uit het dorpsgezicht C.D.A. - LIJST 2 zie pagina 5 8 Maart: internationale vrouwendag \Vr in onze verbouwde zaak Gemeentegids voor Heiloo in wording AUTOKEURING 02205-1445 voor goed Ans Willemse-van der Ploeg Winkelhof 't Loo - Heiloo - Tel. 072 - 33 01 38 Wie de schoen past LIJST 3 De Partij van de Arbeid heeft oog voor het Heilooër verenigings leven. Wilt u daarover meer weten? Bel 072-331306, 334637 of 331999 Ook in de gemeenteraad van Heiloo moet je kleur bekennen. vvw. VOOR 51e JAARGANG NO. 7-19 FEBRUARI 1986 Heiloo. Tijdens de vorige week zondag gehou den disco-middag in het Brunogebouw werd door de heer Schouten van de ge meente Heiloo de naam bekend ge maakt van het open jeugd- en jongeren werk in onze gemeente. De naam werd door het bestuur van de Stichting Bruno-gebouw gekozen uit een groot aantal inzendingen. De winnende inzen ding, 't Lopertje, kwam van Hilde Blommestein. Zij ontving een walkman uit handen van de heer Schouten. Een .eigen naam en geheel eigen activi teiten. Dat zijn de kenmerken van het jongerenwerk in Heiloo. Onder leiding van Carola Zwartjes wordt het steeds drukker tijdens bijvoorbeeld het aan loopcafé op vrijdag. Maar ook op het kantoor van Carola. De belangstelling van de jongeren tussen 12 en 18 jaar is groot en je mag je afvragen hoe lang het duurt tot het aantal uren professionele begeleiding wordt uitgebreid. De be hoefte is binnen drie maanden zonder meer aangetoond. De jongeren wachten overigens niet pas sief af tot er activiteiten op hen af ko men. Enthousiast hebben ze zich als vrijwilligers gemeld en er is zo een hech te groep ontstaan. Deze jongeren druk ten hun waardering voor jongeren werkster Carola Zwartjes vorige week uit via een tweetal presentjes: een prul- Hilde van Blommestein ontvangt uit handen van de heer Schouten een walkman. Carola Zwartjes kijkt lachend toe. lebak voor haar kantoor en een kettink je met daarop de naam 't Lopertje. Ook deze week is er weer een aantal ac tiviteiten. Helaas kan de geplande theater-voorstelling op donderdag avond niet doorgaan. De geboekte groep bleek tweemaal gecontracteerd te zijn, waardoor het bezoek aan Heiloo kwam te vervallen. In plaats van theater wordt er op donderdag 20 februari een videofilm gedraaid, vanaf 19.30 uur in het Bruno-gebouw. De dag daarop is er, zoals elke week, 's middags aanloopcafé voor wie daar zin in heeft. Zondag 23 februari is er de inmiddels traditionele tweewekelijkse discomiddag vanaf 14.30 uur. De jongeren van Heiloo doen meer dan alleen maar ajwacnien. sits vrij willigers staan zij de jongerenwerkster terzijde BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO GEBOORTEN Johannes S., z.v.: Peters, Arie J. en: Visser, Anja E. Jago, z.v.: van Dooren, Carolus A. en: Gravemaker, Wilhelmi- na. Nick, z.v.: de Jonge, Frits en: Waterdrinker, Mieke. Stefanie M., d.v.: Molenaar, Johannes T. en: Rood, Moni ca C.C. Marieke A., d.v.: Stammes, Cornelis en: Keijzer, Sonja. Margaux M., d.v.: van Woerkens, Hermanus W.C.M. en: van Knijff, Hester. Jessica, d.v.: Haak, Tom en: van Bronkhorst, Carina M.Danny, z.v.:Haak, Tom en: van Bronkhorst, Carina M. Selene I., d.v.: Brinkman, Adrianus W.A. en: Bruin, Francita J. Larissa, d.v.: Brink, Ronald en: Clausen, Maria G. Monica P., d.v.: Schoorl, Johannes M. en: Wormsbecher, Petronella M.G. Mike, z.v.: de Wildt, Petrus C.M. en: de Vries,Johanna.Tim, z.v.Tor, Hendrik J. en: Grenier, Mina. OVERLEDEN Kaandorp, Anna M., w.v. van Schooten Twisk, Dieuwertje w.v. Besse. Tuinman, Margaretha A. e.v.: de Witte de Geus, Jan. Meijroos, GerritH. w.v.: Visser. Het zal maar weinigen zijn ontgaan dat de afdeling beplantingen van de ge meente Heiloo de afgelopen weken druk in de weer is met het weghalen van vele populieren in onze gemeente. Enkele voorbeelden zijn de populieren aan de Pastoor van Muijenweg, die aan de Ewislaan en Het Zevenhuizen. Naar aanleiding van een aantal reacties infor meerden wij bij wethouder Dekker en bij dir. Keizer naar de achtergronden. ,,In het algemeen geldt dat wij alle po pulieren uit de gemeente verwijderen. De boom heeft snel opgroeiende wor tels, die stoepen en inritten omhoog du wen. Die wortels weghalen heeft geen zin: het jaar daarna zijn ze weer terug en bovendien komt de stabiliteit van de boom zo in gevaar. De wortels groeien ook over grote afstanden, tot in de tui nen en soms onder de huizen van de mensen". ,,Er kwamen dus nogal wat klachten va nuit de bevolking. We hebben een prio riteitenschema opgesteld en elk jaar ha len we een aantal populieren weg. We zijn begonnen langs de Spoorlaan. Daarna de Ewislaan, Pastoor van Mui jenweg en Het Zevenhuizen. In Plan Oost worden de bomen langs De Hoghe Weijdt in drie fasen weggehaald. Deze week is er overleg met de bewoners over fase drie". ,,In principe wordt voor elke gekapte populier een andere boom geplant. Wel niet één van de eerste grote, zoals de po pulier, maar kleinere, zoals de rode els, watercypres, etcetera. De bewoners van een straat worden in het hele plan be trokken: waarom er gekapt wordt en wat er voor in de plaats komt. Reacties op het kappen komen dan ook meestal niet van de direct-omwonenden". Bomen-beleid is beleid op termijn. Over een jaar of tien, vijftien zijn de nu zo kale plekken allang vergeten en pronken in Heiloo weer voldoende jongere bomen. in Heit Donderdag 20 februari. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 21 februari. ,,r»i Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis aan huis actie Plan Oost". Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234, bellen voor vrijdag 12.00 uur. St. RAdboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 16.00 uur. Zaterdag 22 februari. Zwem- en poloclub "De Spetters", parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00 en 12.00 uur. m Atletiekvereniging "Trias", kantine bij de atletiekbaan, het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vrijdag tot en met maandag. Hockey vereniging "De Terriërs", kantine op sportcomplex Het Vennewater elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Alle schooldagen. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zes kant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de container plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Freinetschool, het Malevoort 9. Tijdens de schooluren. Alle werkdagen. Muziekvereniging "Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, noek Westerweg/Ewislaan Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 (voor 12.00 uur). VOGELS DE WINTER DOOR HELPEN KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook iser blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. A wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W Leer Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Depót voor gedragen kleding, huishoudtextiel etc. t.b.v. de Max railleurstichting voor uitzending van Rheumapatiënten. Mevr. W. Smit-van Zweeden, Haesacker- laan 22, 1851 MN Heiloo, tel. 072-331763. Door de aanhoudende vorst van de laatste weken is het voor de vo gels buiten erg moeilijk geworden om nog aan de kost te komen. Hulp van de mens is hier misschien dan ook op z'n plaats. Een paar handige tips: Voor in de tuin: voer twee keer per dag, nl. 's morgens vroeg en laat in de middag vóór de vogels op stok gaan. Voer nooit langs wegen, maar kies een rustige plek uit. Kaas (niet te zout) en zonder plas tic, zwoerd van gezouten spek of worst is uit den boze. Als voer kunt u gebruiken, klein gesneden bruin brood, gemengd zaad, gebroken tarwe, klokhuizen van appels en peren of rotte appels en peren, rozijnen, ongebrande pinda's, vetbollen, ongekookte havermout, gehalveerde kokosnoten, zonnebloem pitten, universeelzaad. Speciaal voor watervogels: gebroken mais, tarwe, fijn gesneden bruin brood. Als u er slaolie door doet, gooit u het dan niet in het water, want het vet tast het verenpak aan. Verder lusten watervogels en met name zwa nen graag in stukjes gesneden groen voer, zoals boerenkool, andijvie, sla, enz. (géén aardappelschillen). De reigers kunnen geholpen worden door het hakken van bijten en door het voeren van kleine visjes, sla en afval of ééndagskuikens. Drinken is heel belangrijk. Geef 'n een bak(je) wat lauw water, eventu eel met een schep suiker (tegen snel bevriezen). Voorkom echter dat de vogels een bad nemen en dek daarom de waterkom af met gaas. Als de dooi intreedt, ga dan nog enige tijd door met voeren. Voor eventuele vragen kunt u bel len: E. M. Swart-Meurs, tel. 330324, dierenbescherming Heiloo. anjer Model Laurier 369,- p. paar Model Vuurdoorn 398,- p. paar Model Jasmijn v.a. 511,- p. paar Door de inzet van de C.D.A.- fractie werd in de afgelopen raadsperiode veel bereikt. Als lijstaanvoerster van het C.D.A. sta ik voor de komende vier jaar in voor eenzelfde inzet. STEMMEN OP HET C.D.A. IS MEER DAN DE MOEITE WAARD. Evenals andere jaren, wordt er ook dit jaar weer een internationale vrouwen dag gehouden en wel op zaterdag 8 maart in de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat Deze dag wordt georganiseerd door de Federatieve Vrouwenraad en is dit jaar op zaterdag georganiseerd om zoveel mogelijk vrouwen en natiiurlijk ook mannen in de gelegenheid te stellen deze dag bij te wonen. Het thema is deze keer, Vrouwen in mannenberoepen' Een aantal vrouwen zullen deze dag iets vertellen over hun niet alledaagse, man nenberoepen". Aan het woord komen een rijwielhersteller, een vrachtwagen chauffeur, iemand van de computeraf deling van een bank, een politieagent, een instrumentmaker en een kraandrij ver, een loods met twee leerlingen van de Hogere Zeevaartschool (volgende week komen wij uitgebreid over dit the ma terug). Bovendien worden er een tweetal films van de Rijksvoorlichtingsdienst ver toond. Het belooft dus een interessante dag te worden, die zeker de moeite waard is een bezoek te brengen. Waarom 8 maart U vraagt zich misschien af waarom juist de 8e maart wordt aangehouden als Int. Vrouwendag. Op 8 maart 1857 trokken in New York textielarbeidsters door de straten, om te demonstreren tegen de 12 urige werkdag, lage lonen, en slechte werkomstandigheden In 1910 waren op de eerste Int. Vrou wenconferentie, vrouwen uit de hele we reld bijeen om te strijden voor hun rech ten, die viel ook op de 8ste maart, van daar dat men deze datum heeft uitge roepen tot Internationale Vrouwendag. Het thema is echter niet overal hetzelf de. In Heiloo is het thema dus „Vrou wen in mannenberoepen". Het vreemde doet zich nl. voor dat wanneer een vrouw een mannenberoep uitoefent er aan de status van dit beroep weinig verandert. Vervult een man echter een vrouwenbe roep b.v. de verpleging, dan ineens stijgt de status van verpleegkundige. Mannen bereiken daarin ook sneller ho gere funktie's. Vrouwen moeten hierop attent zijn. Daarom is het nuttig de 8ste maart een bezoek aan de Int. Vrouwen dag in de gereformeerde kerk te brengen. Van Os Mode stationsweg 85a Heiloo 072-335730 GemeentelHeiloo In samenwerking met de uitgever van dit blad zal in juni 1986 een nieuwe editie van de gemeentegids verschijnen. Deze zal gratis huis-aan-huis in Heiloo worden verspreid in een oplage van 9.000 exemplaren. De gemeentegids 1986-1987 bevat ondermeer gegevens over onderwijs, sport, gezondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die in de gemeente gids 1983-1984 staan vermeld of waarvan de gegevens, zoals deze in de gemeen tegids 1983-1984 voorkomen, niet meer juist zijn, dit schriftelijk of telefonisch (tel. 313145) op te geven. Schriftelijke opgave zenden aan: Gemeente Heiloo, afd. Alg. Zaken, Raadhuisweg 4, 1851 JA Heiloo. Dank aan VVD-Heiloo voor ondersteuning van onze verkiezingscampagne! Al enige weken staat op de voorpagina van de Uitkijkpost een advertentie, die vereniging en instanties oproept om in formatie in te zenden voor plaatsing in de Gemeentegids 1986-1987. Aan die oproep wordt op grote schaal gehoor gegeven. Voor de goede orde vermelden wij hier nog maar eens, dat die informa tie toegezonden moet worden aan de af deling Algemene Zaken van de gemeen te Heiloo, Raadhuisweg 4 in Heiloo. Wat betreft de redactie/inhoud van de nieuwe gemeentegids is er dus een uit stekende vorm van samenwerking tus sen de Gemeente Heiloo en Drukkerij Uitkijkpost BV. Wat betreft de verde ling van de advertentieruimte is Druk kerij Uitkijkpost verantwoordelijk voor een goede gang van zaken. Inmiddels zijn ongeveer 200 brieven verspreid aan mogelijke adverteerders en ook daarop komen al vrij veel reacties binnen. Het is echter mogelijk dat een aantal be drijven en/of middenstanders geen brief heeft ontvangen. Voor hen bestaat de mogelijkheid telefonisch een brief en opgaveformulier aan te vragen bij Drukkerij Uitkijkpost BV, tel. 072- 330175 (tijdens kantooruren). Voor het gemak ook hier alvast wat informatie over de nieuwe gids. Formaat: A5. Aantal pagina's: max. 72. Advertentietarieven: pagina 150,-, Vi pagina 300,-, V* pagina 450,- en 1/1 pagina 600,-. Uiterste datum voor advertentie- opgave: 15 maart '86. Oplage: 9.000 exemplaren, waarvan 7.800 huis-aan-huis verspreid. Verschijningsdatum: mei '86. Drukkerij Uitkijkpost BV De geheel opgeknapte nieuwe pui van Hal 't Zevenhuizen. HAL 'T ZEVENHUIZEN: ÉÉN ÉAAR OP WEG NAAR ERKENNING ,,Nog steeds zijn er mensen, die van het bestaan van Hal 't Zevenhuizen niet af- weteri. Ze weten niet wat er staat en als ze dan voor het eerst komen, kijken ze hun ogen uit". Frank Schouten de 'baas' van het eenmansbedrijfje aan de Zevenhuizerlaan naast Trainingscen trum Heiloo, is geen mopperaar. Hij heeft niet te klagen over de belangstel ling voor tweedehands goederen. Maar als een echte middenstander kan het na tuurlijk altijd beter: „Mijn wens voor de toekomst is een goede naam opbou wen en, om het met een Joodse spreuk te zeggen, 'ik wens mijn zaak veel per soneel'." Een jaar geleden startte Frank zijn han del in tweedehands goederen. Opkopen van particulieren en weer doorverkopen aan particulieren. Wat voor de één geen stuiver meer waard is, daar telt een an der zo een bepaald bedrag voor neer. En inderdaad, het is geen schande om een tweedehands bankstel te gebruiken of om tweedehands boeken te lezen; als je er maar tevreden mee bent. De klantenkring van Hal 't Zevenhuizen is door de bank genomen voor honderd procent tevreden. Zomergasten bijvoor beeld, die voor hun caravan of zomer huisje wat kleine meubeltjes zoeken. „Die hebben met hun vaste lasten al kosten genoeg", zegt Frank Schouten. Maar er zijnook al heel wat vaste klan ten; trouwe snufelaars, die eens in de paar weken de rekken afgaan of er al weer iets van hun gading bij is. En als men wat vindt, dat is het tien tegen één goed van kwaliteit. Daar wordt bij de inkoop sterk op gelet. En mocht het die ene keer eens wat minder zijn, dan is er geen probleem: niet goed, geld terug! Op het moment valt het met de drukte wel mee. De meeste mensen rusten in fi nancieel opzicht nog wat uit van de december-maand en de uitverkoop in januari. In maart komt de in- en ver koop weer op gang. „Ik koop bijna alees in. Als de spullen maar compleet en heel zijn en er nog knap uitzien. Ik betaal een redelijke prijs voor spullen. Niet te laag en niet te hoog, want ik moet het zelf ook weer kwijt kunnen ra ken. Mijn uitgangspunt is natuurlijk wel om iets te verdienen, maar in eerste instantie wil ik zo eerlijk mogelijk te werk gaan", aldus Frank Schouten. Bent u nieuwsgierig geworden Ga dan eens naar Hal 't Zevenhuizen aan de Ze venhuizerlaan, vlakbij de spoorwego vergang. De zaak ik makkelik herken baar aan de groot afgebeelde naam op de pui en de gloednieuwe entree, die ter gelegenheid van het éénjarig bestaan werd aangebracht. De Hal is geopend maandag tot en met donderdag van 12.00-18.00 uur, vrijdag van 12.00-21.00 uur en zaterdag van 9.00-17.00 uur. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4. 1921 BT Akersloot (02513-12671). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Voor al uw zuivelprodukten Zuivelfabriek „(De Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. Wij bieden de maand februari een zeer voordelige Permanent aan, van f 79,50 voor f 62,50 Behandeling volgens afspraak Tel. 332779

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1