ER 3?5 79 250 z Laten we hem ook al vetmesten? SUNW1Y DE feestvreugde: öecarette URSEM DEUTEKOM Van 5 tot en met 18 maart hoge rente op deposito's en groeispaarbewijzen BIJ ONS PERSTUK 295 2 SUNWAYB 25 JAAR EN WIL U LATEN DELEN IN GEDURENDE 25 DAGEN EEN JUBILEUMKORTING VAN LÜCHTVERWARMING J. D. SCHERMER B.V. nutsspaarbank Booker Prize 1985 ■üi Dag van de Volksdans in Noord-Holland 'Kerewin': een top-roman van internationaal niveau PHILIPS 5-dlg. set Stemt ons wetsvoorstel. (R O L) G O R Een magistraal debuut over de dubbele spiraal van heden en verleden, van liefde en geweld, van mythe en realiteit. Kerewin Kerewin De indrukwekkende roman van Keri Hulme bekroond met de belangrijkste literaire prijs in Engeland. Libris. De Complete Boekhandel. FA. M. STEENH0EK EN ZONEN uw in de zomer uw huis ventileert Swanendael 7 - Heiloo - Telefoon 072-330680* De Nutsspaarbank West Nederland geeft van 5 tot en met 18 maart 1986 op spaar- deposito's 2 jaar vast en groeispaarbewijzen aan toonder extra hoge rente. Van de groeispaarbewijzen is een beperkt aantal beschikbaar (1.500 stuks). Dus snel handelen, op is op! Voor een spaardeposito 2 jaar vast 6^2% (was 53/4°/o). Voor groeispaarbewijzen: Te verzilveren na 2 jaar 6 °/o Te verzilveren na 3 jaar 6^4% Te verzilveren na 4 jaar 6^2% Te verzilveren na 5 jaar 63/4°/o Na 18 maart 1986 gelden de oude percen tages weer. Dus snel handelen betekent voor u méér geld verdienen in de komende jaren. Er zijn twee manieren om te reageren: öf u gaat gewoon naar het dichtstbijzijnde kantoor van de Nutsspaarbank West Nederland en regelt het daar. Of u maakt x-maal 1.000 gulden (max. f 500.000,-) over naar bankrekening 82.87.78.450 öf postrekening 5180 ten name van de Nutsspaarbank West Nederland te Haarlem, ten gunste van rekeningnummer 82.87.78.450, met vermelding van nieuwe 2-jaars depositorekening of groei- spaarbewijs. De Nutsspaarbank doet net iets meer UITKIJKPOST 12 MAART 1986 ■□ncicua Verstelbare (in maar liefst 4 standen!) rugsteun voor in bed. Onmisbaar als u ziek bent en zeer comfortabel als u b.v. nog wat wilt lezen of televisie kijken. Geheel inklapbaar porteen mwËÊKËmmö^mmm Eet lekker en let op uw gewicht met deze calorieën- wijzer, die precies de voedingswaarde aangeeft. Slechts 40-delige dopsleutelset van hoogwaardig chroom- staal. Het aandraaien en/of losmaken van vele maten moeren, doet u nu in een wip Leuk ogende "Marine"- stoel van lichtgewicht aluminium en met sterke katoenen bekleding. Inklapbaar, dus altijd gemakkelijk mee te nemen Airpot "Le Grand Café" Dankzij het handige pompsysteem, schenkt u vele kopjes koffie achtereen. De binnen- fles is van glas en heeft een inhoud voor 1.9 liter PHILIPS PHILIPS PHILIPS PHILIPS Philips gloeilampen met E-27 fitting. Zijn inwendig gematteerd voor diffuus licht en prettig laag geprijsd. Keuze uit: 100 Watt, 75 Watt. 60 Watt, 40 Watt en 25 Watt. Stijlvolle bloempotten in uni-wit aardewerk. Per stuk: 28 cm. 0.2335 25 cm. 0XJ&5 23cm.0jJ-#r 18cm.0 JAiï 15cm.0 JMW en 13 cm slechts Huishoudrollen met dekor Sterk absorberend en met een zachte, dubbele papierlaag. Aluminium-folie; een handige huishoudhulp voor b.v. het vers houden van levensmiddelen. Lengte ca. 25 meter. Per rol cent Douche-boy. Houdt losse flesjes shampoo, zeep of body-lotion voortaan keurig bij elkaar. Geplastificeerd en met handdoekhaak Hand-raamwisser. Ook voor het reinigen van auto ramen ideaal. Als helder Weekendkoopje nu voor de luttele somma van zegge en schrijve slechts cent Universele kunststof kledinghangers in diverse frisse kleuren. Licht in gewicht. Zowel thuis als op b.v. decamping ideaal. Nu per set van stuks Steeds meer diersoorten zoals herten, geiten en kwartels worden door massaconsumptie bedreigd. De bio-industrie met zijn dier- onwaardige methoden ruikt al geld in deze nieuwe 'produkten'. Van het wetsvoorstel Ploeg hebben zij niet veel te ver wachten. Zijn wetsvoorstel over de omgang van mensen met dieren laat veel te veel bij het oude. Wezenlijk verandert er niks. De Dierenbescherming heeft een wetsvoorstel klaarliggen dat goede waarborgen biedt voor het tegenwoordig algemeen erkende iechl van dieren op een zorgvuldige behandeling. Waardoor nieuwe'dier soorten, zoals herten, geiten en kwartels niet in de bio-industrie terécht zullen komen. Waardoor dierenbeschermingsorganisaties kunnen optreden als wettelijk vertegenwoordiger van dieren die immers niet voor hun eigen belangen kunnen opkomen. Waardoor huisvestingssystemen voor dieren vooraf onderzocht worden in hoeverre ze geschikt zijn voordat ze in praktijk gebracht worden. Om ons wetsvoorstel er door te krijgen hebben we uw steun nodig. Deze kans voor de dieren mogen we niet laten liggen. Vraag gratis actiekaarten gericht aan regering en parlement 'aan bij de Dierenbescherming, postbus 85980, 2508 CR Den Haag, tel. 070-469743. Wilt u onze uitgebreide informatie en een fraaie poster ontvangen, maak dan f 5 over op giro 25685 t.n.v. de Dierenbescherming, Den Haag o.v.v. Dierenwel Maakt u meer over, dan steunt u daarmee deze campagne. SUN WAY GELDIG VAN 1-3 T/M 29-3 '86 'ZD'/O ft V 1 144-He»ï00 Heerenweg Teletoon Onze openingstijden. ma. 13.30-18 u. di. t/m do. 9-18 uur vrijdag 9-21 u. Za. 9-16 uur. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo "Winkelhof 't Loo" Tel. 072-331483 INSTALLATEUR Holleweg 71 - Heiloo Tel.331855 b.g.g.334972 Landelijk erkend WIST U DAT... Informatie (zonder postzegel) antwoordnummer 1601 - 1850 WB Heiloo. Wilt u mij vrijblijvend documentatie sturen na tel. afspr. bezoeken Naam: Adres: Plaats: Tel.: Allerlei soorten van volksdans worden gedemonstreerd op de Volksdans- dag in Castricum. Op zaterdag 12 april zal in de Bloemen- baan (Castricum) de dag van de volks dans in Noord-Holland plaatsvinden. Deze manifestatie biedt een gevarieerd programma aan luister-, kijk-, en dansplezier, vanaf 12 uur 's middags tot middernacht. Het publiek kan geboeid kijken naar optredens van de demonstratiegroepen Paloina (internationaal repertoire), Hupsakee (Nederlands repertoire) en Gaida (internationaal repertoire). Te vens is er gelegenheid zelf aktief deel te nemen aan deze dag. Onder deskundige leiding worden volksdansen aangeleerd uit verschillende landen, te weten: Roe menië (Silviu Ciuciumis), Yoegoslavië (Frits Meijer) en Turkije (Bianca de Jong). Voor volksmuziekliefhcbbers is een folkcafé ingericht, waar klanken uit ve le streken ten gehore worden gebracht door de orkesten Kalis, Zadar en PrijSt- no. Tevens is het koor Papucska uitge nodigd, dat liederen uit de Balkan zal vertolken. De Regionale Raad voor de Volksdans van de Vereniging Het Landelijk Cen trum Volksdans (LCV) heeft alles in het werk gesteld de eigen leden, maar ook belangstellenden in de regio in ruime mate te laten genieten van de folklore uit binnen- en buitenland. De organisa tie van deze dag komt mede dank zij de belangenloze hulp van vrijwilligers tot stand, waarvoor wij hen zeer erkentelijk zijn. Financieel weten wij ons gesteund door een subsidie van de provincie Noord-Holland. Wij hopen dat deze dag voor velen een eerste kennismaking zal zijn met de volksdans, waaruit een ^lijvend kontakt kan voortvloeien. Voor de geroutineer de volksdansers bieden wij de gelegen heid kennis te maken met nieuw en on bekend repertoire. Voor kaartverkoop en inlichtingen kunt u bellen met Corrie L,angereis, tel. 072-333034. Heilooer .ij Vereniging hun hart weer ophalen. Dan geeft het Heilooër harmonieorkest haar jaarlijks voorjaarsconcert in de Beun. Wat kunt u verwachten? Natuurlijk het B-orkest, oftewel het leerlingenorkest. Zoals u weet zijn de leerlingen in staat een behoorlijk concert weg te geven. Het A-orkest zal voor u werken spelen, die voor een ieder goed in het gehoor liggen. Klassieke, zoals Nabucco, rag in the Ragtime Suite, speelse muziek in Three Dances for Band, het lyrische Pa vane in Blue en nog veel meer. De uitsmijter is Brasil. Ook treedt voor u op de Big Band. Het groot jazzorkest, dat werken brengt uiteenlopend van langzame swing tot het snelle latin- ritme. Voorts zal het klarinetkwintet in gepaste sfeer enkele goed klinkende nummers ten gehore brengen. Het ge heel wordt afgewisseld met optredens van het Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg. Een wervelend gebeuren dus vol toneelwisselingen en veranderingen in belichting. Het concert begint om acht uur 's avonds. Aan de kassa van het theater kunt u voor vijf gulden p.p. een toe gangsbewijs kopen. Maar de donateurs krijgen op vertoon van hun geldige do- nateurskaart een gratis kaart, echter zo lang de voorraad strekt. Naast het ont spannen naar muziek luisteren kunt u in de pauze uw geluk beproeven met de traditionele loterij. Nadere inlichtingen worden u gegeven door Nico Bakker, (072-335160) en Kees Borst (02205- 1725). DANSCURSUS MEXICAANS BIJ VOLKSDANSVERENIGING PRIDINI Woensdag 12 maart kunt u een aantal mexicaanse dansen leren. De befaamde John Melville komt hiervoor naar Hei loo. De cursus wordt gegeven in de gymzaal aan de Kerkakkers. We starten om 19.30 uur. Kosten voor deze avond bedragen 2,50 voor leden en 5,- voor niet-leden. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor de jubileumshow. Wegens groot succes is deze show geprolongeerd. De tweede voorstelling is op 16 maart om 14.00 uur in theater de Beun in Heiloo. U kunt dan verschillende dansseries zien van de demonstratiegroep en de kindergroep. Tevens treedt de zanggroep op, die een aantal buitenlandse en Hollandse liedjes ten gehore brengt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij rook- en barbershop Braam, boekhandel Avis, Loes Ploeger, Land van Maat 29, tel.: 072-336470 en aan de zaal vanaf een uur voor het optreden. NON STOP CONCERT VAN CAECILIA Liefhebbers van harmonie- en Big Band-muziek kunnen zaterdag 15 maart HEILOO GEZAMENLIJKE AVOND FEDERATIEVE VROUWEN RAAD Woensdag 5 maart werd in de zaal van de Geref. Kerk de gezamenlijke avond van de F.V.R. raad gehouden. De Caba retgroep Stofvrij" die voor deze avond was uitgenodigd, speelde het ca baret „Monumenten" met als thema „Vrouw en Werk". In een aantal sket ches beeldden zij op soms humoristische wijze de problemen uit, die vrouwen on dervinden op hun weg naar ontplooiing. Na de pauze was er een levendige dis- kussie tussen de leden van de cabaret groep en de aanwezige dames, die naast waardering ook wat kritiek uitten. De voorzitter van de F.V.R mevrouw A. J. van den Dool-van de Graaff, dankte de spelers van harte. D'66 MEDIABELEID: VOORUITGANG ZONDER VERLIES VAN OUDE WAARDEN Welke discussie in Nederland ook over mediabeleid gevoerd wordt, een kabel net en de mogelijkheden die een derge lijk net biedt is een onmisbaar element in de discussie. Men name wat betreft de ontvangst van satellietprogramma's Weerzinwekkend, zeiden sommige criti ci. Magistraal, zeiden andere. Een una nieme ontvangst kreeg ,The Bone Peo ple' van de Nieuwzeelandse Keri Hulme (38) dus zeker niet. Wel eensgezind was de jury die haar in november van afge lopen jaar de Bookerprijs toekende, de belangrijkste literaire prijs van Enge land. Vertaald onder de titel Kerewin' lag het twee weken na de bekroning in de Nederlandse boekhandel. Keri Hul me is voor eenachtste Maori, voor de rest Engels en Schots, maar „het ele ment dat mij tot schrijven dwingt, het element dat de meest gevoelige antenne is voor menselijke gevoelens, dat is het Maori", zei ze in een interview. Een op merkelijk schrijfster en een opmerkelijk boek. Waar gaat Kerewin' over? De persoon die het meest aan het woord is of van wie we het meest te weten komen in de roman, Kerewin Holmes, is een vrouw die buiten de opvallende overeenkomst in naam veel trekken met de schrijfster Keri Hulme gemeen heeft. Ze heeft ei genhandig een toren vol wenteltrappen gebouwd, vlakbij zee, met in de nok een vrij uitzicht op de hemel en in de kelder een welvoorziene provisiekast. Daar slijt ze haar dagen in onbehagen, tot ze op een dag de kleine Simon aantreft tus sen de boekenkasten. Het blijkt een on aangepast, agressief jongetje te zijn dat zich slechts via gebaren kan uitdrukken, want hij is stom, hij kan niet praten. De taal waarin haar roman geschreven is, is soms hard en rauw, dan weer van een poëtische schoonheid en de zinne tjes in het Maori - die achterin een ver klarende woordenlijst vertaald staan - geven er een heel eigen sfeer aan. Opval lend is ook de zeer intense grondtoon van geweld, waarvan de hele roman doortrokken is, en die Keri Hulme op een zeer knappe wijze verweeft met een ander uiterste: tederheid. Een eng onderwerp, kindermishande ling, dat ze op een buitengewone manier verwerkt. Zijn de Maori's zo geweldda dig? Keri Hulme: „Ik denk dat ieder een, de één meer dan de ander, in staat is tot geweld. Je hoeft maar, per onge luk, in een situatie te geraken die geweld oproept". Wat dat betreft hoefde haar roman niet beperkt te blijven tot Nieuw- Zeeland dat had de jury van de Booker prijs goed gezien toen zij oordeelde dat het bekroonde werk ,een diep inzicht geeft in de menselijke natuur en literaire grenzen verlegt'. Inderdaad maakt Hulme druk gebruik van alle mogelijkheden die het genre van de roman maar biedt. Ze speelt met de typografie en wisselt regelmatig van perspectief. Lange verhalen wisselen af met zinnen van één regel. Geluiden van de zee, en zon en kou worden in woor den gevangen, roepen bijna lijfelijk hun bestaan op. Maar bovenal is daar de stoere Kerewin die langs alle wegen pro beert een plaatsje onder de zon te vin den waar ze, ondanks haar verbeten ge voel voor eenzaamheid, zich toch ver bonden weet met anderen. Hoe moeilijk dat is, daarover gaat deze roman. De roman is verkrijgbaar bij boekhan del Deutekom, waar de nationale boe kenweek volgende week volop aajidacht krijgt. en programma's van lokale omroepen biedt een kabelnet unieke mogelijkhe den. Aldus Mr. G. J. Wolffensperger, wethouder voor D'66 te Amsterdam, op een spreekbeurt voor de afdeling Heiloo-Limmen, gehouden op 4 maart 1986. Waar de discussie omtrent mediabeleid en kabel T.V. tot voor kort nog in het teken stond van een capaciteitssover- schot van de netten, - d.w.z. dat de net ten meer programma's konden doorge ven dan werden aangeboden -, geldt thans dat/aan de orde is een aanbod overschot. Uit allerlei hoeken worden programma's aangeboden, nationaal, internationaal, lokaal, commercieel en niet-commercieel. Dit dwingt tot het maken van keuzes. Juist hierin vaart D'66 een eigen koers. D'66 is voorstander van de invoering van een commercieel net. Enerzijds kan daarmee voorkomen worden dat recla mebudgetten wegvloeien naar het bui tenland, anderzijds kan het de financië le waarborgen bieden die noodzakelijk zijn voor het bestaan van geprofileerde, niet commerciële omroep. Nederland is geen eiland en program ma's die in „de lucht" zijn kunnen dan ook niet worden tegengehouden. We moeten dan ook openstaan voor alle nieuwe mogelijkheden die thans gebo den worden. Isoleren kan en mag niet. Wel moeten we proberen de zaken zo te regelen dat tegelijkertijd het nieuwe niet wordt tegengehouden het waarde volle van het bestaande behouden blijft. Met deze uitspraak besloot Mr. G. J. Wolffensperger zijn spreekbeurt. B.C. O.K. K. Uitslagen van dinsdag 4 maart a.s. H. Seignette - G. Snel 2-0, N. Bijvoet - P. Leering 2-0, R. Haazelager - L. v. Schooten 2-0, J. Klaasse - R. v.d. Gu- lik 2-0, D. Pepping - H. Seignette 2-0, W. Hink - J. Seignette 2-0, A Hoog land - M. v. Zaal 2-0, J. Komen - J. Wiebering 0-2, J. Seignette - D. Nanne 0-2, G. Snel - Th. de Waard 0-2, J. Komen - L. v. Schooten 0-2. Bandstoten J. Wiebering - M. v. Zaal 2-0. Mochten er nog vragen zijn, dan kunt u altijd bellen met 023 - 185185, afdeling Sparen, toestel 219. Rentewijzigingen voorbehouden. West Nederland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 11